UA74318C2 - Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти) - Google Patents

Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти) Download PDF

Info

Publication number
UA74318C2
UA74318C2 UAA200508425A UAA200508425A UA74318C2 UA 74318 C2 UA74318 C2 UA 74318C2 UA A200508425 A UAA200508425 A UA A200508425A UA A200508425 A UAA200508425 A UA A200508425A UA 74318 C2 UA74318 C2 UA 74318C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
implant
acrylamide
polyacrylamide gel
colloidal gold
copolymerization
Prior art date
Application number
UAA200508425A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Павло Сергійович Мойсеєв
Наталія Володимирівна Кокоша
Наталия Владимировна Кокоша
Original Assignee
Павло Сергійович Мойсеєв
Наталія Володимирівна Кокоша
Наталия Владимировна Кокоша
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Павло Сергійович Мойсеєв, Наталія Володимирівна Кокоша, Наталия Владимировна Кокоша filed Critical Павло Сергійович Мойсеєв
Priority to UAA200508425A priority Critical patent/UA74318C2/uk
Publication of UA74318C2 publication Critical patent/UA74318C2/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Винахід належить до медицини, а саме до біоактивних полімерних матеріалів, зокрема до внутрішньотканинних імплантатів. Задачею цього винаходу є створення такого імплантата, в якому властивості компонентів поєднуються таким чином, що забезпечують поряд з корекцією дефектів і відновлення функцій тканини, місцеву імуностимулюючу дію та загальний імунний статус організму, що в кінцевому результаті знижує до мінімуму можливі ускладнення. Вказана задача вирішується одержанням матеріалу імплантата на основі поліакриламідного гелю, до якого на окремих стадіях його одержання вводять колоїдне золото.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицина, а саме до біоактивних полімерних матеріалів, зокрема до 2 внутрішньотканинних імплантатів, та може бути використаний при усуненні дефектів тканин, включаючи м'язові, залозові, підшкірножирові, фасціальні та тканини зв'язуючого апарату, наприклад, суглобні рідини, хрящеві, кісткові та ін.
Область використання винаходу, що заявляється, не обмежується вказаним переліком можливого використання. Так, наприклад, імплантат, що заявляється, може виконувати функції аплікаторів для раневих 70 поверхонь різноманітної етіології, в тому числі опікових протекторів, фармакологічних донорів з регулюємою швидкістю виведення лікарських речовин та інш.
Вказані області застосування імплантатів обумовлюють ряд вимог до них. Цими вимогами є наступні: в першу чергу, вони повинні бути біосумісними, мати регульовані фізико-хімічні та фізико-механічні властивості, мати здатність утримувати їх на одному рівні необхідний час. 12 Найбільш важливими властивостями є однорідність та стабільність структури, від якої залежить міцність імплантату, еластичність та ін. Крім того часто спостерігається руйнування імплантату під дією протеолітичних ферментів, що також має бути передбачено у властивостях імплантату.
Щонайменше відхилення від вказаних вимог є причиною гематом, розвитку хронічних та гострих запалювальних процесів. Запалювальні процеси можуть підсилюватись в результаті міграції фрагментів імплантату по міжтканевим та міжфасциальним просторам.
І хоча серед біосумісних матеріалів для імплантантів, що призначені для реконструкції та відновлення форм та об'єму тканин, дуже вигідно відрізняється поліакриламідний гель (п. ША Мо 64849), він не завжди гарантує відсутність запалювальних процесів в зоні імплантації.
Наведені недоліки примушують спеціалістів в цій галузі шукати шляхи створення більш сучасних матеріалів с 22 для імплантатів вказаного призначення. Ге)
Відомо імплантат для косметичної та пластичної хірургії "Аргиформ", що представляє собою 2,0-15,095 поперечно зшитого сополімеру та 92,0-85,0 95 бідистильованої води (КО 2205034. 28.09.20011.
Після додавання до нього стабілізованого високодисперсного металічного срібла відомий препарат набуває аутостерільних властивостей, що по даним авторів, знижує можливість заселення його мікроорганізмами, в тому со числі із організму реципієнта. «-
Тим не менш, введення срібла до складу поліакриламіду надає йому тільки антибактеріальні властивості.
При цьому всі інші проблеми, що згадані вище і пов'язані з відновленням дефектів та функцій тканин, о залишаються не вирішеними. «І
Задачею цього винаходу є створення такого імплантату, в якому властивості компонентів поєднуються таким чином, що забезпечують поряд з корекцєю дефектів і відновлення функцій тканини, місцеву імуностимулюючу в дію та загальний імунний статус організму, що в кінцевому результаті знижує до мінімуму можливі ускладнення.
Поставлена задача вирішується тим, що внутрішньотканевий імплантат на основі поліакриламідного гелю, в якому поліакриламідний гель модифікований колоїдним золотом в кількості 0,0007-0,014мас.9б. «
Поліакриламідний гель, що використовується для внутрішньотканневих імплантатів при дефектах З різноманітної етіології як в області косметології, так і в інших областях медицини, одержаний, наприклад, с згідно з п. ША Мо 64849, відрізняється високою біосумісністю, необхідними фізико-хімічними, фізико-механічними
Із» та фізико-колоїдними характеристиками і, в першу чергу, стійкою структурою. До позитивних властивостей поліакриламідного гелю, одержаного вказаним чином, відноситься можливість варіювати щільність, еластичність та інші споживчі властивості.
Автори цього винаходу звернули увагу на унікальні властивості колоїдного золота. Колоїдне золото це. представляє собою колоїдний розчин надмалих часток золота в демінералізованій воді. Частки золота несуть «» однойменний зарад і знаходяться у воді у зваженому стані. Діаметр часток золота складає близько одної міліардної метра. Колоїдне золото одержують за допомогою високотехнологічного електроколоїдного методу о або електролізу. -к 70 Особливо цінною властивістю колоїдного золота є його здатність стимулювати відновчі функції організму, підвищувати природний імунітет організму до захворювань, а значить - попереджати розвиток хронічних со запалювальних процесів в зоні імплантату, виключати розвиток фіброзу в зоні імплантації а також розмноження патогенної мікрофлори в імплантаті та оточуючих тканинах.
Введення до складу поліакриламідного гелю колоїдного золота, яке добре поєднується із сітчатою 29 структурою гелю та рівномірно в ній розподіляється, додає імплантату ряд специфічних властивостей, а саме
ГФ) бактерицидних, бактеріостатичних, імуностимулюючих, що дозволяє при імплантації попередити розвиток юю хронічного запалення, виникнення ексудативних процесів, розвитку фіброзу в оточуючих тканинах, забезпечити обезболюючу дію.
Кількість колоїдного золота, що вводиться, обумовлена досягненням найбільш високих результатів з 60 урахуванням локалізації дефекту, стану оточуючих тканин та ін. Більш висока концентрація золота, ніж передбачена в рішенні, що заявляється, не буде збільшувати досягаємий результат, а при зменшенні кількості золота має місце відсутність очікуємого ефекту.
Як вказано вище, авторами представлено два способи-варіанти, що відрізняються особливостями введення колоїдного золота в процес одержання поліакриламідного гелю. бо Крім того поставлена задача вирішується тим, що в способі одержання внутрішньотканевого імплантату проводять сополімеризацію акриламіду з М, М' - метилен-біс-акриламідом, причому попередньо М, М' - метилен-біссакриламід в середовищі ізотонічного розчину змішують з колоїдним золотом із розрахунку 0,0007-0,014ма.9о на гель, що одержують, сополімеризацію здійснюють в присутності окислювально-відновлювальної системи при температурі 35-409С, після чого відмивають утворений гель ізотонічним розчином, витримують його для набухання до рівноважного стану, гомогенізують та стерилізують.
Ще поставлена задача рішається тим, що в способі одержання внутрішньотканевого імплантату проводять сополімеризацію акриламіду з М, М' - метилен-біссакриламідом в ізотонічному розчині в присутності окислювально-відновлювальної системи, після чого утворений гель відмивають ізотонічним розчином, піддають 7/0 набуханню до рівноважного стану, вводять в нього при гомогенізації колоїдне золото із розрахунку 0,0007-0,014мас.95 відносно гелю, що одержують, одержаний продукт стерилізують.
Способи з встановленою авторами сукупністю послідовності дій, що заявляється, забезпечують одержання імплантатів з урахуванням особливостей їх застосування. Співвідношення реагентів полімеризації визначається конкретними вимогами, обумовленими призначенням імплантату, наприклад, заміна хрящової тканини, 75 фасциальних поверхонь, суглобної рідини та ін.
Кількість колоїдного золота залежить від структури трансплантату, що використовується, наприклад, чим щільніша структура, тим вище концентрація золота. Але концентрація колоїдного золота не повинна перевищувати рівня, при якому може виникнути укрупнення часток золота.
У тих випадках, коли необхідно одержати менш щільний гель, наприклад при застосуванні його для косметичних потреб або для ін'єкційного введення, авторами передбачена можливість додавати до складу імплантату пластифікатора, наприклад метилцелюлози.
Перший спосіб одержання імплантату є більш переважним для створення геометричне стійких форм, наприклад, при усуненні дефекту грудей.
Що стосується другого способу одержання імплантату, то він є більш переважним для одержання нещільного сі (полурідкого) гелю для ін'єкційного введення, наприклад, при лікуванні алкоголізму. Перевагою одержаного в цьому випадку імплантату є неможливість позбутися його, з одного боку, а з другого -відносно вільна міграція о золота в організм хворого.
Винахід пояснюється прикладами конкретного виконання.
Приклад 1 с
Імплантат одержують наступним чином: проводять сопоілімеризацію акриламіду та зшиваючого агенту -М, М'- метилен-біс-акриламіду, причому до зшиваючого агенту в середовищі ізотонічного розчину додають колоїдне (77 золото. Сополімеризацію проводять в присутності окисно-відновної системи. Вказані компоненти беруть в со наступному співвідношенні, мас. бо: «
Акриламід 55,00 ч-
М, М'- метилен-біс-акриламіду 2,00
М, М, М М' - тетра-метил-етилендіамін 0,12
Персульфат амонію 0,15
Ізвотонічний розчин решта « 40 . | | | | шо | ші
Колоїдне золото взяте в кількості 0,012 мас. 9о відносно кількості поліакриламідного гелю, що одержують. с Реакційну суміш заливають в скляну форму, моделюючу молочу залозу, і витримують 2 години при :з» температурі 35-402С. Потім протез витягають з форми, відмивають від залишкових моомерів, піддають набуханню при температурі 35-402С у фізиологічному розчині до рівноважного стану, пакують в контейнер, стерилізують термічно. Одержаний термостійкий протез містить: 1595 зшитого поліакриламіду, 8590 -І фізиологічного розчину та має наступні характеристики:
Одержаний матеріал для імплантату має наступні характеристики:
ЧК» с динамічна в'язкість 1757,30 спз пористість 1500,00 пз й А со відносне подовження 450,0095 коефіцієнт переносу йонів: мат 15,3-10-6 см2/сек
Кх 12,0-10-6 см2/сек о Са? 17,5-10-6 см2/сек, рн-З,5 іме)
Клінічний приклад 60 Пацієнтка Л., 41 рік, страждає мастопатією молочної залози протягом 3-х років. Проведене консервативне лікування ефекту не дало. Принято рішення (зі згодою з пацієнткою) про хірургічне лікування з одномоментним протезуванням. Проведено підшкірне видалення тканин ураженої молочної залози з одномоментною імплантацією формомоделюючого протезу, що одержаний як описано в Прикладі 1. На контрольній рентгенограмі через 6 місяців відмічається положення протезу в зоні первинної імплантації тканин, навколо 65 протезу без ознак фіброзу, підмишечні вузли, що лежать поблизу, не змінені. Досягнуто також позитивний косметичний ефект. На протязі одного року не виявлено ознак небажаних явищ.
Приклад 2
Готують реакційну суміш наступного складу, мас. 90:
Акриламід 15,00
М, М'- метилен-біс-акриламід 0,06
Колоїдне золото 0,007
М, М, М, М'- тетра-метил-етилен-діамін 0,15
Персульфат амонію 0,20 0О,8595 розчин хлориду натрію решта
Полімеризацію проводять протягом 2-х годин, одержаний гель відмивають від залишкових мономерів та піддають набуханню в ізотонічному розчині до рівноважного стану при температурі 35-402С. Потім гель стерилізують радіаційним способом.
Одержаний матеріал для імплантату має наступні характеристики: динамічна в'язкість 3354,00 спз пористість 800,00 а
А відносне подовження 300,0096 коефіцієнт переносу йонів: мат 14,7-10-6 см2/сек
КУ 12,3-10-6 см2/сек
Са? 17,1-10-6 см2/сек с
О2 16,7-10710 мм см?/сек о рн-в,8
Клінічний приклад
Пацієнтка К., 64 роки. Звернулась з приводу корекції множинних зморшок в латеральній зоні, поздовжніх со зо міжбровних зморшок, носогубних складок, множинних зморшок передньої та бокових поверхонь шиї. Протягом 14 днів за 4 візита була виконана корекція зморшок вище перерахованих зон із застосуванням гелю імплантату, - одержаного, як описано вище. Внаслідок втручання було досягнуто хороший косметичний ефект, дрібні та со середні зморшки практично зникли, глибокі стали ледве помітними, покращився стан шкіри, підвисився тургор.
Досягнутий ефект зберігався протягом року. «
Протягом вказаного терміну спостереження не було виявлено алергічних та запальних проявлень або інших ча побічних явищ.
Приклад З
Поліакриламідний гель для імплантату одержували, як описано в попередніх прикладах, з тою лише різницею, що колоїдне золото вводиться після стадії набухання до рівноважного стану. Компоненти для « 70 одержання гідрогелю були взяті в наступному співвідношенні, мас. 90: в с Акриламід 7,00 ; - М,М'-метилен-біс-акриламід 01
Колоїдне золото 0,014
М,М,М',М'-тетра-метил-етилен-діамін 0,08 -І Персульфат амонію 0,095
Метицелюлоза 0,3
ЧК» сю Одержану суміш розфасовують в шприци, стерілізують термічно або радіаційно. Характеристики гідрогелю, одержаного як вказано вище, наступні: - 50 вміст води 95,096 со динамічна в'язкість 3070,00 спз пористість 1200,00 в
А відносне подовження 360,0096
ГФ) коефіцієнт переносу йонів: кю мат 15,2-10-6 см2/сек.
КУ 11,0-10-6 см2/сек. во Са? 17,0-10-6 см2/сек рн-7,З
Пацієнт Н., 26 років, страждає хронічним алкоголізмом ІІ ступеня, хронічною енцефалопатією, токсичним гепатитом, психопатією, депресією. Проведено ін'єкційне введення 5 мл гелю, що містить колоїдне золото, в підшкірно-жирову клітчатку стінки черевної порожнини, проведено сеанс психопрофілактики. Протягом 12 днів 65 пацієнт відмовився від прийому алкоголю, відновився сон, зникла роздратованість, покращався соматичний стан.
Хворий знаходився під спостереженням протягом 6 місяців, результати лікування позитивні, реакції місцевих тканин на імплантат не спостерігалось.
Таким чином, як підтверджують наведені приклади, внутрішньотканевий імплантат проявляє достатньо високі характеристики, серед яких найбільш важливим є попередження розвитку хронічних запалювальних процесів, розвитку фіброзу в місці імплантації, попередження розмноження патогенної мікрофлори.
Крім того, для імплантату, що заявляється, притаманне імуностимулююча дія як в місці імплантації, так на весь організм. 70 Всі вказані переваги імплантату, що заявляється, підсилюються його здатністю зберігати стійку трьохмірну структуру і підвищенням біологічної сумісності.
Одержані статистичні дані (біля 300 пацієнтів, термін спостереження більше року) дозволяють об'єктивно судити про досягнення бажаного результату.

Claims (5)

19 Формула винаходу
1. Внутрішньотканинний імплантат на основі поліакриламідного гелю, який відрізняється тим, що поліакриламідний гель модифікований колоїдним золотом в кількості 0,0007-0,014 мас. 95.
2. Спосіб одержання внутрішньотканинного імплантата за п. 1, який відрізняється тим, що проводять співполімеризацію акриламіду з М, М'-метилен-біс-акриламідом, причому попередньо М, М'-метилен-біс-акриламід в середовищі ізотонічного розчину змішують з колоїдним золотом із розрахунку 0,0007-0,014 мас. 906 на поліакриламідний гель, що одержують, причому співполімеризацію здійснюють в присутності окислювально-відновлювальної системи при температурі 35-402С, після чого відмивають утворений сч ов тель ізотонічним розчином, витримують його для набухання до рівноважного стану, гомогенізують та стерилізують. о
З. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що співполімеризацію здійснюють при додатковому введенні пластифікатора.
4. Спосіб одержання внутришньотканинного імплантата за п. 1, який відрізняється тим, що проводять со зо співполімеризацію акриламіду з М, М'-метилен-біссакриламідом в ізотонічному розчині в присутності окислювально-відновлювальної системи, після чого утворений поліакриламідний гель відмивають ізотонічним -- розчином, піддають набуханню до рівноважного стану, вводять в нього при гомогенізації колоїдне золото із со розрахунку 0,0007-0,014 мас. 95 відносно гелю, що одержують, одержаний продукт стерилізують.
5.Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що співполімеризацію здійснюють при додатковому введенні « пластифікатора. їм- Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 11, 15.11.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. «
- . и? -і щ» (95) - 70 ІЧ е) іме) 60 б5
UAA200508425A 2005-08-30 2005-08-30 Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти) UA74318C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200508425A UA74318C2 (uk) 2005-08-30 2005-08-30 Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200508425A UA74318C2 (uk) 2005-08-30 2005-08-30 Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74318C2 true UA74318C2 (uk) 2005-11-15

Family

ID=74506290

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200508425A UA74318C2 (uk) 2005-08-30 2005-08-30 Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти)

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA74318C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Caló et al. Biomedical applications of hydrogels: A review of patents and commercial products
JP6476120B2 (ja) 治療的使用のための架橋ヒアルロン酸及びハイドロキシアパタイトに基づく注入用無菌水性製剤
US20050175704A1 (en) Polyacrylamide hydrogel as a soft tissue filler endoprosthesis
IL196770A (en) Polyacrylamide hydrogel and its use as an endoprosthesis
Tommasi et al. An injectable hydrogel as bone graft material with added antimicrobial properties
Quinn et al. Silicones as biomaterials
AU2001281763A1 (en) Polyacrylamide hydrogel and its use as an endoprosthesis
Alsalhi Applications of selected polysaccharides and proteins in dentistry: A review
Yadav et al. Biomaterials in medical applications
Varghese et al. Biomaterials in Medical Applications
RU2127129C1 (ru) Способ получения гелеобразного материала для пластики мягких тканей
UA74318C2 (uk) Внутрішньотканинний імплантат та спосіб його одержання (варіанти)
Woo et al. Biomaterials: Historical overview and current directions
Carey et al. Restorative interventions for HIV facial lipoatrophy
RU2034465C1 (ru) Состав для инъекции при эндопротезировании
RU2127095C1 (ru) Эндопротез молочной железы
Fatehi Natural scaffold materials used in regenerative endodontic: A review
WO2022025225A1 (ja) ナノコンポジットヒドロゲルを用いたインプラント
Högset et al. Plaster of Paris: Thermal Properties and Biocompatibility A Study on an Alternative Implant Material for Ear Surgery
Chen et al. Development and evaluation of an injectable ChitHCl-MgSO4-DDA hydrogel for bone regeneration: In vitro and in vivo studies on cell migration and osteogenesis enhancement
AU2006220922B2 (en) Polyacrylamide hydrogel and its use as an endoprosthesis
RU2134071C1 (ru) Способ увеличения молочной железы
Ewing Bone Regeneration via Inorganic/Organic Compatibility in a Newly Synthesized Hydrogel: nHAp-BMP-2
Fomon et al. Silicones in facial surgery
OHLWILER The Use of Silicone Implants in Plastic Surgery