UA74262U - Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2 - Google Patents

Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2 Download PDF

Info

Publication number
UA74262U
UA74262U UAU201203406U UAU201203406U UA74262U UA 74262 U UA74262 U UA 74262U UA U201203406 U UAU201203406 U UA U201203406U UA U201203406 U UAU201203406 U UA U201203406U UA 74262 U UA74262 U UA 74262U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
simulator
control
workplace
combat
training
Prior art date
Application number
UAU201203406U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владимир Всеволодович Семиглазов
Всеволод Владимирович Семиглазов
Сергей Николаевич Рыбченко
Артем Альбертович Удачин
Геннадий Владимирович Чистяков
Александр Сергеевич Климов
Александр Ювеналиевич Пашковский
Original Assignee
Владимир Всеволодович Семиглазов
Всеволод Владимирович Семиглазов
Сергей Николаевич Рыбченко
Артем Альбертович Удачин
Геннадий Владимирович Чистяков
Александр Сергеевич Климов
Александр Ювеналиевич Пашковский
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Владимир Всеволодович Семиглазов, Всеволод Владимирович Семиглазов, Сергей Николаевич Рыбченко, Артем Альбертович Удачин, Геннадий Владимирович Чистяков, Александр Сергеевич Климов, Александр Ювеналиевич Пашковский filed Critical Владимир Всеволодович Семиглазов
Priority to UAU201203406U priority Critical patent/UA74262U/uk
Publication of UA74262U publication Critical patent/UA74262U/uk

Links

Abstract

Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти БМП-2 містить робоче місце керівника з програмним і апаратним (залежно від комплектації) дублюванням полів зору прицілів і приладів спостереження навчаючих, відображенням поля зору з імітованої зовнішньої камери на тактичне поле, системою зв'язку з робочими місцями навчаючих, першим адаптером спряження з промисловою шиною даних, імітатором пульта управління стабілізатора для перехоплення управління озброєнням і окремо імітовані модулі бойового відділення і модуля відділення управління, які розміщені на першій і другій електромеханічній динамічній платформі відповідно і містять штатні шлемофони з головними телефонами для відтворення реалістичної акустичної обстановки на робочих місцях навчаючих і забезпечення голосового зв'язку. В тренажер введено робоче місце адміністратора в склад сервера бази даних, графічної станції, системного блока з другим адаптером промислової шини даних і модемом, монітором контролю, екраном колективного користування, системою зв'язку, адаптером мовних каналів зв'язку.

Description

відповідно і містять штатні шлемофони з головними телефонами для відтворення реалістичної акустичної обстановки на робочих місцях навчаючих і забезпечення голосового зв'язку. В тренажер введено робоче місце адміністратора в склад сервера бази даних, графічної станції, системного блока з другим адаптером промислової шини даних і модемом, монітором контролю, екраном колективного користування, системою зв'язку, адаптером мовних каналів зв'язку. а) 5 24 Щ 32133135 5 рек ; Ї ся - ї Е фея с р х і
Ї с-г З КЕ ) най нн щ шк реееедодоссссої Н нн | | ЕЕ й ш поши шини | 86 рони шин и | ! РІ їй ншшШ дя Гл5-» пт
В Ж І ш дання рр окт ! ши Е з в 4-28.
Фіг. 1
Корисна модель належить до галузі військової техніки, зокрема до малогабаритних електронних учбово-тренувальних комплексів з використанням імітаційного моделювання на
ЕОМ, які призначені для навчання і тренування екіпажа бойової машини піхоти БМП-2 діям при озброєнні, стрільбі і водінні в різних погодних умовах, порі року і доби, без витрачання боєприпасів, моторесурсів машини і паливно-мастильних матеріалів в умовах учбового класу.
Як аналог вибраний модульний комплексний тренажер екіпажів бойових машин, який складається з робочого місця керівника заняття і робочих місць трьох екіпажів бойових машин.
Обчислювальний комплекс тренажера включає сім системних блоків ІВМ РС/АТ з програмно- апаратними засобами. Один блок входить до складу обладнання робочого місця керівника і по одному в кожне робоче місце командира і навідника-оператора. Усі системні блоки сполучені в єдину локальну мережу кабелями через концентратор по топології "загальна шина". Блок системний на робочому місці керівника занять має у своєму складі накопичувачі на жорстких магнітних дисках, де зберігаються операційна система і програма роботи усього обчислювального комплексу. Інші системні блоки таких накопичувачів не мають і застосовується їх "віддалене" завантаження операційною системою і програмою роботи |11.
Кожне робоче місце екіпажа складається з трьох модулів: навідника, командира і середнього.
Модуль командира виконаний у вигляді платформи, на якій розміщені пристрої, що імітують бойове відділення командира бойової машини, імітатор спостереження з відеомонітором, електронний блок командира. Імітатор прицілу з відеомонітором, імітатор пульта управління стрільбою. Усі перемикачі пульта командира об'єднані в матрицю датчиків.
На лицьовій панелі імітатора розташовані: три вимикачі груп пускових установок; перемикач вибору гранат; кнопка "ПУСК" димових гранат; світлодіодний індикатор, який сигналізує про наявність гранат в пусковій установці.
Модуль навідника-оператора виконаний у вигляді платформи, на якій розміщені вузли, що імітують відділення навідника бойової машини, імітатор пульта управління системи бойової машини.
Модуль середній призначений для розміщення системних блоків ПЕОМ командира і навідника, вузлів казенника кулеметів і гармати, установки пускової і контейнера з габаритно-
Зо ваговим макетом імітатора ПТКР (ПТКР - протитанкова керована ракета), імітатора управління вогнем спареної установки, монітора і імітатора радіостанції і радіоприймача.
Засоби імітації власного руху бойової машини по трасі полігону з пульта командира екіпажа забезпечують імітацію переміщення бойової машини вперед, вліво, вправо на змінних швидкостях.
Тренажер оснащений засобами імітації ведення вогню з гармати, кулемета, пуску димових гранат і ПТКР, а також імітації моменту пострілу і приводів наведення. Імітаційні ефекти у момент пострілу є звуковими і засвічується екран монітора.
Тренажер оснащений пусковою установкою і контейнером з габаритно-ваговим макетом
ПТКР для виконання екіпажами дій з підготовки до стрільби ПТКР.
Тренажер має імітатори швидкості відведення гармати і компенсації відведень. Для стабілізації і стабілізованого наведення в горизонтальній і вертикальній площині спарених гармати і кулемета з метою підвищення ефективності стрільби у складі тренажера введено імітатор-стабілізатор озброєння.
Тренажер характеризується наявністю імітаторів візуалізації обстановки денного і нічного зображення місцевості з дальністю прицілювання від 300 м до 4000 м і наявністю руху мішеней на змінних швидкостях (до 30 км/год.). Розставляння мішеней, включення мішеней і час показу, а також варіанти показу мішеней здійснюються за програмою, заданою керівником заняття.
Керівник заняття з пульта задає склад обстановки мішені, умови виконання вправ, а також умови контролю дій навчаючих, підключає пульт управління стабілізатором до будь-якого робочого місця для демонстрації прийомів наведення і ведення вогню.
Тренажер відрізняється наявністю програмного забезпечення режимів навчання: самонавчання, тренування, показу прийомів наведення з робочого місця керівника, контролю дій навчаючих, з можливістю зберігання інформації і виведенням на друк всіх занять.
Об'єктивний контроль відбувається по зображенню на моніторі таблиць підсумків виконання вправи, таблиць інформації про положення органів управління об'єкту, об'єктивної оцінки виконання вправи. Суб'єктивний контроль здійснюється по зображенню візуальної обстановки на екрані монітора.
Керівник заняття має можливість повторити зображення поля зору будь-якого навчаючого.
На робочих місцях встановлені імітатори прицілів, поля зору яких утворені екранами бо відеомоніторів. На екрані кожного відеомонітора сформовано зображення "місцевості" з обстановкою мішені і елементами місцевості - орієнтирами, а також зображеннями відповідних сіток прицілів (приладів спостереження).
Навчаючий веде безперервне спостереження за обстановкою мішені, виявляє цілі, веде імітаційну стрільбу, здійснює при необхідності коригування вогню.
Наявність імітаторів прицілів забезпечує виконання навчаючим прийомів прицілювання, у тому числі в нічних умовах.
Комплекс засобів зв'язку навчаючого з керівником заняття, внутрішнього зв'язку членів екіпажа, а також між екіпажами включає імітатор радіостанції і імітатор радіоприймача, а також гучномовний зв'язок.
Ефективне використання часу, що відводиться на навчання і тренування відразу трьох екіпажів бойових машин, розширює функціональні можливості тренажера і покращує його експлуатаційні характеристики.
Принцип дії цього тренажера полягає в наступному. Початкові дані для виконання вправи вводяться керівником заняття зі свого робочого місця. Введення даних здійснюється за допомогою клавіатури і оптичного маніпулятора в головному меню тренажера, які відображається на дисплеї, підключеному до системного блока з програмними модулями, які управляють режимами роботи тренажера, передаються по локальній обчислювальній мережі на системні блоки екіпажів бойових машин. Робоче місце кожного екіпажа складається з трьох модулів: модуля командира, модуля навідника зі своїми системними блоками і модуля середнього. Імітатори бойового відділення командира бойової машини, імітатор спостереження з відеомонітором, електронний блок командира, імітатор прицілу з відеомонітором, імітатор пульта управління стрільбою з'єднані через пристрої спряження до системного блока бойового відділення, на який надходить інформація для формування обстановки на засобах відображення і індикації, якими користується командир. Інформація з органів управління передається в системний блок, а потім по локальній мережі в системний блок керівника заняття.
Аналогічним чином відбувається обмін інформацією з модулем навідника і модулем середнього, які сполучаються з системним блоком робочого місця оператора.
Тренажер використовується при відпрацюванні наступних тем вогневої підготовки: - стрільба з місця по цілях, що з'являються і рухаються, вдень і вночі;
Зо - стрільба з ходу і з коротких зупинок по цілях, що з'являються і рухаються, вдень і вночі; - стрільба з місця по повітряній цілі, що летить низько, вдень; - ведення вогню з озброєння бойової машини у складі взводу.
Програмне забезпечення дозволяє реалізувати наступні режими навчання: самонавчання, тренування, показ прийомів наведення з робочого місця керівника, контролю дій навчаючих, з можливістю зберігання інформації і виведенням на друк всіх занять.
Система зв'язку забезпечує внутрішній зв'язок між членами екіпажа бойової машини, між бойовими машинами і керівником заняття.
Таким чином, в тренажері забезпечується формування завдання і контроль за ходом його виконання екіпажами бойових машин.
Основними недоліками даного тренажера є: - неможливість проведення комплексного тренування повного бойового розрахунку бойової машини у складі механіка-водія (робоче місце якого відсутнє у складі тренажера), командира і оператора; - використання статичних робочих місць командира і оператора (тобто без використання електродинамічних платформ) не дозволяє імітувати динамічні навантаження при імітації руху бойової машини; - відсутність робочого місця адміністратора системи не дозволяє організувати взаємодію з тренажерами, що знаходяться в інших містах (країнах).
Другим аналогом вибраний тренажер екіпажа бойової машини, що містить робоче місце навідника, робоче місце командира, робоче місце механіка-водія, робоче місце інструктора і апаратно-програмний комплекс з ообчислювачем для управління процесом навчання, обчислювачем для формування візуальної обстановки навідника, обчислювачем для формування візуальної обстановки командира, обчислювачем для формування візуальної обстановки механіка-водія і автоматизованою навчальною системою, яка виконана у вигляді цифрового обчислювача, вихід якого сполучений з входом відеопроектора і проекційного екрану, при цьому робоче місце механіка-водія містить блок управління, зв'язаний з імітаторами пульта ручного управління, блока зв'язку і приладу спостереження, цифровий обчислювач виконаний у вигляді пристрою введення інформації, вихід якого сполучений з входом системного блока, вихід якого сполучений з входом пристрою відображення інформації,
обчислювач для управління процесом навчання додатково забезпечений відеомонітором для відображення візуальної обстановки |2, ЗІ.
Принцип дії цього тренажера полягає в наступному. Початкові дані для виконання вправи вводяться керівником заняття з робочого місця інструктора. Алгоритми управління процесом навчання реалізовані в апаратно-програмному комплексі. Інформація з робочого місця інструктора по локальній обчислювальній мережі передається на обчислювачі формування візуальної обстановки навідника, командира і оператора. Інформація з органів управління через відповідні обчислювачі передається в навчальну систему, в якій відбувається автоматизований аналіз дій осіб бойового розрахунку бойової машини і реалізація вибраного алгоритму виконання завдання.
Таким чином, в тренажері забезпечується формування завдання і контроль за ходом його виконання екіпажами бойових машин.
Основними недоліками цього тренажера є: - використання статичних робочих місць механіка-водія, командира і оператора (тобто без використання електродинамічних платформ) не дозволяє імітувати динамічні навантаження при імітації руху бойової машини; - відсутність робочого місця адміністратора системи не дозволяє організувати взаємодію з тренажерами, що знаходяться в інших містах (країнах), а також не дозволяє проводити одночасно автономні тренування відділення управління (механіка-водія) і бойового відділення (командира і навідника), кожного по своїх програмах; - відсутність засобів зв'язку не дозволяє створити адекватні умови взаємодії між особами бойового розрахунку бойової машини.
Найбільш близьким по сукупності ознак і технічним результатом до корисної моделі, що заявляється, є модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти БМП-2, який є учбово-тренувальним програмно-апаратним комплексом, що складається з модуля інструктора, модуля бойового відділення і модуля відділення управління (41.
Модуль інструктора призначений для управління процесом навчання і об'єднує пристрої, які забезпечують включення тренажера, перевірку його працездатності, контроль і оцінку дій навчаючих.
Модуль бойового відділення складається з триступінчастої динамічної платформи і робочого місця командира і робочого місця навідника-оператора.
Модуль відділення управління складається з триступінчастої динамічної платформи і робочого місця механіка-водія.
Необхідні електричні зв'язки забезпечуються кабелями. Пристрої тренажера з'єднуються дротами заземлення з контуром заземлення приміщення.
Перелік істотних ознак корисної моделі (прототипу): - роздільна імітація бойового відділення і відділення управління; - наявність імітатора пульта управління стабілізатора на робочому місці інструктора для перехоплення управління озброєнням; - застосування штатних органів управління і КВП (контрольно-вимірювальних приладів) на робочих місцях навчаючих; - програмна імітація завантаження бойового комплекту з робочого місця інструктора; - програмно-апаратна імітація обертання командирської башти; - апаратна імітація маховиків механізму підйому гармати з електромагнітною імітацією стопора гармати; - програмно-апаратна імітація механізму обертання башти з електромагнітною імітацією стопора башти; - наявність триступінчастої динамічної платформи модуля відділення управління; - наявність триступінчастої динамічної платформи модуля бойового відділення; - комп'ютерна тривимірна візуалізація полів зору прицілів і приладів спостереження; - відображення поля зору із зовнішньої камери на тактичне поле на робочому місці інструктора; - застосування імітаторів штатних органів управління і КВП на робочих місцях навчаючих.
На тренажері імітуються: - кути тангажа і крену, а також вертикальні переміщення відповідно до рельєфу місцевості і характеристик підвіски бойової машини; - динамічні характеристики машини (розгінні, швидкісні, гальмівні, маневрування і так далі) залежно від характеристик грунту, профілю місцевості і дій навчаючого; - режими стрільби; бо - спостереження розривів усіх типів снарядів і політ керованого снаряда;
- типові несправності і аварійні режими; - двосторонній зв'язок інструктора з навчаючим і між навчаючими по переговорному пристрою; - шумові характеристики працюючого двигуна, основних агрегатів і механізмів машини на робочих місцях навчаючих при різних режимах роботи.
Тренажер забезпечує: 1. Вивчення складу, розташування органів управління і контрольно-вимірювальних приладів (КВП) на робочих місцях членів екіпажа і практичне навчання прийомам користування органами управління бойової машини піхоти БМП-2. 2. Тренування командира і навідника-оператора без участі механіка-водія з імітацією руху бойової машини по заданому маршруту руху. 3. Навчання і тренування механіка-водія без участі командира і навідника-оператора. 4. Для командира і навідника-оператора - навчання виконанню алгоритмів: - переводу озброєння з похідного положення у бойове і переводу озброєння з бойового положення в похідне в наступних режимах: - самонавчання (текстова підказка навчаючим без контролю часу на виконання); - тренування (текстова підказка навчаючим з контролем часу); - контроль (без текстової підказки навчаючим з контролем часу). 5. У режимі навчання водінню: - прививання навичок водіння і маневрування бойової машини при поодинокому водінні вдень і вночі з імітацією освітлення місцевості фарами і прожекторами і з приладами нічного бачення в активному і пасивному режимах, а також з гіронапівкомпасом; - прививання навичок подолання заболочених ділянок, броду і водіння на плаву; - прививання навичок водіння в колоні і передбойових порядках (при об'єднанні декількох тренажерів в комп'ютерну мережу); - формування навичок спостереження за показами КВП і оцінки по них режимів роботи агрегатів моторно-трансмісійного відділення; - формування навичок за оцінкою місцевості і вибору раціонального режиму руху по заданих трасах водіння; - відпрацювання вправ у відповідності з вимогами КВБМ СВ-86 вдень і вночі, а також в різних кліматичних (зима, літо), погодних (ясно, туман) і природних (пересічена, гірська, пустинно-піщана, заболочена місцевості) умовах. 6. У режимі навчання веденню стрільби: - формування навичок ведення стрільби в денних і нічних умовах з автоматичної гармати на дальність від 100 до 4000 м, із спареного кулемета від 50 до 2000 м; - формування навичок ведення стрільби керованим снарядом вдень на дальність до 400О м і вночі до 800 м; - відпрацювання вправ відповідно до КО ССЗ БМ і т ЗС РФ-2003 (Курс стрільб стрілецької зброї бойових машин і танків збройних сил Російської Федерації 2003): підготовчих стрільб; учбових стрільб; контрольних стрільб; бойові стрільби взводів (при поставках у складі взводу). 7. Безперервний візуальний контроль за діями навчаючих і фіксацію помилок, що допускаються, з виведенням інформації на монітор управління на робочому місці інструктора. 8. Автоматичне формування оцінки за виконання вправ по водінню, підготовчих, учбових або контрольних стрільб відповідно до КВБМ СВ-86, КС ССЗ БМ і т ЗС РФ-2003, а також формування бази даних про результати виконання навчаючих вправ з переглядом інформації на екрані монітора управління і можливістю виведення її на друкуючий пристрій. 9. Різні варіанти тренажера можуть бути об'єднані в мережу для спільної обробки тактичних і бойових завдань. До одного модуля інструктора може бути приєднані до десяти модулів навчаючих.
Принцип дії даного тренажера полягає в створенні ефекту присутності, що виникає в процесі навчання як результат комплексної дії на навчаючих штучних факторів, що забезпечують максимальне наближення умов навчання до умов роботи екіпажа реальної бойової машини.
Ефект присутності забезпечується дією наступних видів інформації: - візуальної - обстановкою на робочих місцях екіпажа, показами приладів, світловою індикацією, зображенням місцевості для кожного навчаючого при огляді через прилади спостереження і прицілювання;
- акустичної - спектром і рівнем шуму працюючих агрегатів і озброєння машини в різних режимах; - динамічної - відтворенням зусиль і величин переміщення органів управління, аналогічних реальним, дією перевантажень при коливаннях робочого місця навчаючого.
Усі види інформації взаємозв'язані і змінюються залежно від обстановки і дій навчаючих.
Інструктор включає і підготовлює тренажер до роботи, вибирає форму, вид і режим навчання, реєструє навчаючих, ставить учбове завдання навчаючим і контролює їх дії по інформації, яка відображається па екрані монітора управління і на екранах контрольних моніторів в процесі навчання.
Імітатори органів управління і КВП на робочих місцях екіпажа обладнані спеціальними датчиками. Навчаючі, знаходячись на робочих місцях і виконуючи поставлені завдання, впливають на органи управління. Відповідна інформація, у вигляді електричних сигналів, надходить в електронний пристрій. Електронний пристрій виробляє необхідні керуючі сигнали.
Під дією керуючих сигналів змінюються зовнішня візуальна інформація, показання приладів, світлова інформація, з'являються і змінюються шуми роботи агрегатів бойової машини.
Електронний пристрій синтезує зовнішню візуальну обстановку, фіксує неправильні дії навчаючих і видає необхідну інформацію про профіль місцевості і імітовані цілі. Зміна профілю місцевості з відповідною зміною положення робочого місця навчаючого і зміною маршруту, які спостерігаються через прилад спостереження і приціли на екранах моніторів робочого місця навчаючого, сприймаються як рух по місцевості, що відбувається в результаті дій навчаючого механіка-водія. Дії командира, пов'язані з пошуком цілей, визначенням їх параметрів і знищенням у пред'явленій візуальній інформації, оцінюються як дії із застосування озброєння бойової машини. Система контролю і оцінки дій навчаючих фіксує помилки по підготовці і пуску двигуна, якості водіння в складних умовах і виконанню дій при озброєнні. За отриманими результатами у кінці вправи автоматично виставляються оцінки відповідно до КВБМ СВ-86 і
Курсом стрільб КС СЗ БМ і Т ЗС РФ-2003, які можуть бути роздруковані на принтері для звіту. У режимі навчання дії навчаючих відображаються на екрані монітора управління і інструктор, при необхідності, може коригувати їх дії з переговорного пристрою. Дії на робочих місцях командира і навідника інструктор додатково контролює по зображеннях на екранах відповідних
Зо контрольних моніторів, де відображається інформація, яка спостерігається через прицільні пристрої.
Різні варіанти тренажера можуть бути об'єднані в мережу для спільної обробки тактичних і бойових завдань, до одного модуля інструктора може бути підключені до десяти модулів навчаючих.
Недоліком даного прототипу є: відсутність робочого місця адміністратора системи, що не дозволяє організувати взаємодію з тренажерами, які знаходяться в інших містах (країнах) а також не дозволяє проводити одночасно автономні тренування відділення управління (механіка-водія) і бойового відділення (командира і навідника), кожного по своїх програмах навчання.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення модульного комплексного тренажера екіпажа бойової машини піхоти БМП-2, а саме забезпечення організації взаємодії з тренажерами, що знаходяться в інших містах/країнах (для організації комплексних тренувань на загальному тактичному полі різнотипних тренажерів), а також забезпечення можливості проводити одночасно автономні тренування відділення управління (механіка-водія) і бойового відділення (командира і навідника), кожного по своїх програмах навчання.
Поставлена задача вирішується тим, що в модульний комплексний тренажера екіпажа бойової машини піхоти БМП-2, що містить робоче місце керівника з програмним і апаратним (залежно від комплектації) дублюванням полів зору прицілів і приладів спостереження навчаючих, відображенням поля зору з імітованої зовнішньої камери на тактичне поле, системою зв'язку з робочими місцями навчаючих, першим адаптером спряження з промисловою шиною даних, імітатором пульта управління стабілізатора для перехоплення управління озброєнням і окремо імітовані модулі бойового відділення і модуля відділення управління, які розміщені на першій і другій електромеханічній динамічній платформі відповідно і містять штатні шлемофони з головними телефонами для відтворення реалістичної акустичної обстановки на робочих місцях навчаючих і забезпечення голосового зв'язку, причому модуль відділення управління містить макети штатних органів управління і контрольно-вимірювальної апаратури, а також монітори, вбудовані в прилади спостереження, а модуль бойового відділення містить макети штатних органів управління і контрольно-вимірювальних приладів, монітори, вбудовані в імітатори основних і додаткових прицілів і приладів спостереження, програмно-апаратний бо імітатор обертання командирської башти, імітатор маховиків механізму підйому гармати з електромагнітною імітацією стопора гармати, програмно-апаратною імітацією механізму обертання башти з електромагнітною імітацією стопора башти, перша електромеханічна динамічна платформа через промислову шину даних і адаптер спряження сполучені з системним блоком робочого місця керівника, згідно з корисною моделлю в тренажер введено робоче місце адміністратора в склад сервера бази даних, графічної станції, системного блока з другим адаптером промислової шини даних і модемом, монітором контролю, екраном колективного користування, системою зв'язку, адаптером мовних каналів зв'язку, причому до виходів графічної станції підключені монітори відділення управління, екран колективного користування і монітор контролю, а через адаптер промислової шини даних до системного блока підключені електромеханічна динамічна платформа модуля відділення управління і імітатори органів управління і контрольно-вимірювальної апаратури, причому системний блок, графічна станція і сервер бази даних підключені до загальної локальної мережі, а засоби зв'язку, з'єднані між собою і через адаптер мовних каналів, приєднані до системного блока робочого місця адміністратора.
Наявність причинно-наслідкового зв'язку між сукупністю істотних ознак корисної моделі і досягнутим технічним результатом полягає в наступному.
Включення до складу модульного комплексного тренажера екіпажа бойової машини піхоти
БМП-2 робочого місця адміністратора, яке реалізує можливість організовувати взаємодію з тренажерами, які знаходяться в інших містах (країнах), за рахунок підготовки, розсилки завдань і синхронізації за часом роботи тренажерів, які знаходяться на різних територіях (державах).
Розсилка завдань і синхронізація роботи тренажерів здійснюється спеціальним програмним забезпеченням системного блока через модем. Сервер бази даних забезпечує зберігання сформованих завдань на проведення тренувань і так само результатів тренувань. Графічна станція з моніторами і екраном колективного користування дозволяє спостерігати за ходом комплексного тренування і у разі потреби втручатися в її хід. Така структура тренажера також дозволяє проводити одночасно автономні тренування відділення управління (механіка-водія) і бойового відділення (командира і навідника), кожного по своїх програмах. В цьому випадку з робочого місця адміністратора відбувається управління модулем управління, а з робочого місця інструктора - управління модулем бойового відділення.
Зо У свою чергу, введення до складу модульного комплексного тренажера БМП-2 робочого місця адміністратора, дозволяє здійснювати постачання модулів управління і бойового відділення по етапах (чи на вимогу замовника в автономному виконанні тренажера бойового відділення або тренажера відділення управління) з введенням в експлуатацію, поставленого модуля, або на вимогу замовника встановлювати модулі в різних, територіально рознесених місцях.
Таким чином, вищезгадане конструктивне виконання тренажера, а також можливість моделювання за допомогою тренажера умов тренажного одностороннього бою, максимально наближеного до реальних бойових дій, з програмно генерованими об'єктами, сприяє підвищенню ефективності і інтенсивності технічної і бойової підготовки підрозділів при мінімальних витратах ресурсних і матеріальних (грошових) засобів на організацію і проведення занять з цих видів підготовки.
Суть корисної моделі пояснюється структурною схемою модульного комплексного тренажера бойової машини піхоти БМП-2, яка приведена на кресленні.
Тренажер включає шість (укрупнених) систем (див. креслення): робоче місце керівника 1, робоче місце адміністратора 28, модуль бойового відділення 11, модуль відділення управління 12, першу 13 і другу 14 електромеханічні динамічні платформи.
Робоче місце адміністратора 28 складається з: 29 - сервера бази даних;
ЗО - графічної станції;
БО 31 - системного блока з монітором; 32 - другої клавіатури з маніпулятором типу миша;
ЗЗ - другого принтера; 34 - другого адаптера промислової шини даних; 35 - модема; 36 - монітора контролю; 37 - екрана колективного користування; 38 - системи зв'язку; 39 - адаптера мовних каналів зв'язку.
Робоче місце керівника 1 складається з: бо 2 - системного блока з основним програмним забезпеченням і монітором;
З - графічних станції від 1 до п, виходи яких своїми відеовиходами сполучені з моніторами робочих місць модуля бойового відділення; 4 - першої клавіатури з першим маніпулятором типу миша; - першого принтера; 5 6 - моніторів для програмної і апаратної (залежно від комплектації) реалізації дублювання полів зору прицілів; 7 - моніторів для програмної і апаратної (залежно від комплектації) реалізації дублювання полів зору приладів спостереження; 8 - монітора відображення поля зору з імітованої зовнішньої камери на тактичному полі; 9 - системи зв'язку з робочими місцями навчаючих; 10 - першого адаптера спряження з промисловою шиною даних; 24 - імітатора пульта управління стабілізатором; 26 - промислової шини даних.
Модуль бойового відділення 11 містить: 15 - макети штатних органів управління і контрольно-вимірювальних приладів робочого місця командира: імітатор Р-173ПМ, імітатор Р-17З3М, імітатор ТКН-ЗБ, імітатор кришки люка командира, імітатор рукоятки приводу кришки 113-3, плафон ПМВ-71, імітатор БВ-34, імітатор 113-3, імітатор пульта управління стабілізатором, прилад МТ-2; 16 - макети штатних органів управління і контрольно-вимірювальних приладів робочого місця навідника: прилад МТ-2, імітатор ручного приводу підйомного механізму, імітатор пульта управління стабілізатором, імітатор ручного приводу поворотного механізму, стопор башти, імітатор азимутного покажчика, імітатор БВ-35, кран очищення БПК-2-42, імітатор пульта управління системою 9028, імітатор коробки КР-60, плафон ПМВ-71, імітатор крану ПК-1 очищення БПК-2-42, імітатор руків'я кришки БПК-2-42, імітатор прицілу БПК-2-42, імітатор приводу заслінки 9УШ119МІ, імітатор ПУ ПТУР, імітатор 9Ш119МІ, імітатор казенника гармати, імітатор стовбурної коробки ПКТ, імітатор КР-25, імітатор БУ-25-2С, імітатор балона легкорідинного очищення з манометром: 18 - монітори, вбудовані в імітатори основних прицілів; 19 - монітори, вбудовані в імітатори додаткових прицілів;
Зо 20 - монітори, вбудовані в імітатори приладів спостереження; 21 - апаратною імітацією маховиків механізму підйому гармати з електромагнітною імітацією стопора гармати, програмно-апаратною імітацією механізму обертання башти з електромагнітною імітацією стопора башти; 22 - штатний шлемофон; 25 - програмно-апаратною імітатор обертання командирської башти.
Модуль відділення управління 12 містить: 17 - макети штатних органів управління і контрольно-вимірювальних приладів робочого місця механіка-водія: імітатор бачка легкорідинного очищення, імітатор КР-55, імітатор БВ-37, імітатор центрального щитка механіка-водія, імітатор важеля включення уповільненої передачі, імітатор денного приладу спостереження ТНПО-170А, імітатор рульової колонки з штурвалом, імітатор важеля перемикання передач, імітатор рукоятки приводу гальма стоянки, імітатор пульта управління дорожньою сигналізацією, імітатор рукоятки приводу клапанів захисту двигуна, імітатор люка механіка-водія, привід люка механіка-водія, імітатор приводу жалюзі, імітатор рукоятки ручного приводу подачі палива, імітатор педалі подачі палива, імітатор педалі гальма, імітатор педалі зчеплення, імітатор рукоятки крана виключення головного фрикціону, імітатор рукоятки крана управління водно-відбивним щитком; 23 - монітори, вбудовані в імітатори приладів спостереження; 22 - штатний шлемофон.
Локальна обчислювальна мережа 27 працює, наприклад, по протоколу ОР, тобто це транспортний протокол дейтаграм користувачів, у рамках якого передаються дані в мережах без встановлення з'єднання.
Перша 13 і друга 14 електромеханічна динамічна платформа відрізняються зовнішніми підключеннями. Залежно від комплектації тренажера електромеханічні платформи можуть мати три і більше ступенів свободи. Управління платформами здійснюється через промислову шину даних. Як промислова шина даних використовується САМ (Сопіго! Агєа Меїмогк) або Мой Вив.
По шині даних видається інформація з датчиків про положення платформи і приймаються команди на управління двигунами, що забезпечують переміщення платформ.
У мережі обміну сигналами внутрішнього зв'язку з'єднані апаратура внутрішнього зв'язку керівника заняття, командира, навідника і механіка-водія, які сполучені з робочими місцями бо керівника і адміністратора через пристрої спряження мовних сигналів, які підключені до системного блока робочого місця адміністратора, що дозволяє по каналах ІР телефонії організувати голосовий зв'язок з тренажерами, що знаходяться в інших місцях (країнах), при проведенні комплексних тренувань у складі взводу, роти, батальйону. Система зв'язку імітує роботу бойових прикладів. Зв'язок з іншими тренажерами здійснюється через імітацію роботи радіостанцій.
Звукові ефекти, які супроводжують дії осіб бойового розрахунку, формуються програмним забезпеченням в системних блоках робочого місця керівника і робочого місця адміністратора, і через звукові карти передаються на аудіосистему для відтворення (на кресленні не показана).
До системи електроживлення тренажера підключені мережею (на кресленні не показана) стабілізованої напруги тренажера (220 В, 50 Гу) усі системні блоки тренажера. Робочі місця керівника, адміністратора, командира, навідника і механіка водія оснащені аудіосистемою (на кресленні не показана).
Комплексний тренажер БМП-2 використовується таким чином.
Робота тренажера полягає в створенні ефекту присутності, що виникає в процесі навчання як результат комплексної дії на навчаючих штучних факторів, що забезпечують максимальне наближення умов навчання до умов роботи екіпажа реальної бойової машини. Ефект присутності забезпечується дією наступних видів інформації: - візуальною - обстановкою на робочих місцях екіпажа, показами приладів, світловою індикацією, зображенням місцевості для кожного навчаючого при обзорі через прилади спостереження і прицілювання; - акустичною - спектром і рівнем шуму працюючих агрегатів і озброєння машини в різних режимах; - динамічною - відтворенням зусиль і величин переміщення органів управління, аналогічних реальним, дією перевантажень при коливаннях робочого місця навчаючого.
Усі види інформації взаємозв'язані і змінюються залежно від обстановки і дій навчаючих.
Адміністратор здійснює включення робочого місця 28, модуля управління 12, підготовку вправ, підготовку моделі місцевості для проведення тренування і розсилку підготовлених вправ на усі тренажери, які братимуть участь в комплексному тренуванні. Забезпечує підключення віддалених тренажерів до мережі зв'язку тренажера, відповідно до схеми зв'язку, яка
Зо встановлена для цього тренування. Активує екран колективного користування 37 і інші монітори робочого місця для забезпечення спостереження за діями навчаючих в комплексному тренуванні.
При автономному тренуванні робоче місце адміністратора 28 настроюється для роботи з модулем відділення управління 12 по виконанню завдань по курсу водіння. В цей же час, з робочого місця керівника 1 здійснюється робота з модулем бойового відділення 11 по виконанню вогневих завдань.
Інструктор включає і готує тренажер до роботи, вибирає форму, вид і режим навчання, реєструє навчаючих, ставить учбове завдання навчаючим і контролює їх дії по інформації, яка відображається на екрані монітора управління і на екранах контрольних моніторів 6, 7,8 в процесі навчання.
На етапі підготовки заняття, його керівник на своєму робочому місці 1 на дисплеї, який сполучений з системним блоком з основним програмним ПЗ 2 і програмними модулями, що управляють режимами роботи тренажера, в головному меню за допомогою оптичного маніпулятора на екрані дисплея проводить наступні операції на електронних текстових і графічних документах: а) вибирає тип вправи, час дня, року, тип місцевості, для цього в підменю вибору номера вправи маніпулятором на екрані дисплея керівник вибирає номер вправи, в підменю умов виконання вправ маніпулятором вводить погодні умови за допомогою шкал температури, швидкості вітру, тиску повітря, інтенсивності туману, зносу каналу ствола; б) вводить дані про навчаючих, для цього в підменю введення даних про навчаючих, за допомогою клавіатури 4, керівник вносить прізвища і номер підрозділу у відповідні поля на екрані дисплея. Дані використовуються при подальшому виставленні оцінки, формуванні звіту і його друку на відповідному принтері 5 або 33; в) редагує вправу, для цього в підменю редагування вправ на екрані дисплея керівник маніпулятором і клавіатурою 4 змінює тип і розташування цілей на місцевості, їх кількість, колір, час появи, швидкість руху, висоту польоту, маршрут руху.
У цьому ж підменю, використовуючи схему місцевості на екрані дисплея, керівник знайомить навчаючих на електронній карті місцевості з умовами виконання вправи, розміщенням перешкод, оціночними показниками по швидкості руху, вимогами до якості подолання перешкод,
кількості вражених цілей, часом на виконання вправи і боєприпасами, що виділяються для вправи.
Після введення усіх початкових даних на екрані дисплея в електронні текстові і графічні документи керівник починає виконання вправи. Командир, навідник і механік займають робочі місця в імітаторі модуля бойового відділення 11 та імітаторі модуля відділення управління 12.
Динамічні платформи 3, 14 імітують динамічні навантаження відповідно до заданої програми. В імітаторах прицілів 18, в імітаторах приладів спостереження 19, в імітаторах перископів механіка-водія 20, на дисплеях робочих місць 6, 7, 8 керівника заняття і дисплеях 36, 37 адміністратора відображаються місцевість, цілі, об'єкти, перешкоди.
Під час виконання вправи, адміністратор може контролювати працездатність усіх тренажерів, що приймають участь в комплексному тренуванні, а керівник може постійно контролювати на екрані дисплея загальну працездатність місцевого тренажера по стану контрольною індикатора і за повідомленнями програми в головному меню (в електронних текстових і графічних документах).
Адміністратор 28 і керівник 1 безперервно контролюють дії навчаючих по зображенню органів управління на екрані дисплея, на якому зображені органи управління, і по положенню
БМІ-2 на електронній карті місцевості на екрані колективного користування 37, а також спостерігаючи на екранах дисплеїв зображення, які співпадають із зображеннями в імітаторах прицілів 18, імітаторах приладів спостереження 19 і імітаторах перископів механіка-водія 20.
Під час виконання вправи керівник 1 і адміністратор 28 мають можливість за допомогою маніпулятора і клавіатури 4, 32 давати ввідні дані про несправність апаратури БМП-2. Навчаючі, які знаходяться поза тренажером, на великому екрані колективного користування 37 спостерігають за діями екіпажа, що знаходиться в імітаторі модуля бойового відділення 11 і імітаторі модуля відділення управління 12 тренажера БМІ-2, а також положення бойових машин на тактичному полі, при проведенні комплексного тренування.
Керівник за допомогою голосового зв'язку 9 звертає увагу на допущені помилки і неправильні дії навчаючих в тренажері (наприклад: перевищення обертів двигуна, перевищення допустимої температури, неподання сигналу про початок руху, неправильний вимір дальності до цілі, великі динамічні помилки наведення протитанкової керованої ракети (ПТКР), промах при
Зо стрільбі з 30-мм гармати).
Ці помилки фіксуються програмою тренажера і роздруковуються в звіті на відповідному принтері 5 або 33.
Після завершення вправи, при необхідності, відбувається повторний показ запису виконання вправи на екрані колективного користування 37 або на екранах дисплеїв керівника заняття 6, 7, 8 адміністратора 36, проводиться розбір допущених помилок, оголошується оцінка, яка фіксується в електронній формі у вигляді послідовних кодів в протоколі і роздруковується на відповідному принтері 5, 33.
У програму тренажера вбудовані модулі (на кресленні не показані), за допомогою яких автоматично фіксують помилкові дії навчаючих, які порушили правила інструкцій з експлуатації
БМП-2, і повідомляють про це керівника заняття (на екранах дисплеїв).
Імітатори органів управління і КВП на робочих місцях екіпажа 15, 17 обладнані спеціальними датчиками. Навчаючі, знаходячись на робочих місцях і виконуючи поставлені завдання, впливають на органи управління. Відповідна інформація, у вигляді електричних сигналів, надходить в електронний пристрій (на кресленні не показаний). Електронний пристрій виробляє необхідні керуючі сигнали. Під дією керуючих сигналів змінюються зовнішня візуальна інформація, показання приладів, світлова інформація, з'являються і змінюються шуми роботи агрегатів бойової машини. Електронний пристрій синтезує зовнішню візуальну обстановку, фіксує неправильні дії навчаючих і видає необхідну інформацію про профіль місцевості і імітовані цілі. Зміна профілю місцевості з відповідною зміною положення робочого місця навчаючого і зміною маршруту, які спостерігаються, і через прилад спостереження і приціли на екранах моніторів робочого місця навчаючого, сприймаються як рух по місцевості, що відбувається в результаті дій навчаючого механіка-водія. Дії командира, пов'язані з пошуком цілей, визначенням їх параметрів і знищенням у пред'явленій візуальній інформації, оцінюються як дії із застосування озброєння бойової машини. Система контролю і оцінки дій навчаючих фіксує помилки по підготовці і пуску двигуна, якості водіння в складних умовах і виконанню дій при озброєнні. За отриманими результатами у кінці вправи автоматично виставляються оцінки відповідно до "Курсу водіння бойових машин СВ 86" і "Курсом стрільб стрілецької зброї, бойових машин і танків ЗС РФ-2003", які можуть бути роздруковані на принтері для звіту. При автономному тренуванні оцінка дій механіка-водія і роздрукування відповідних результатів бо здійснюється на робочому місці адміністратора (на своєму принтері), а оцінка дій відділення управління, робиться на робочому місці керівника. У режимі навчання дії навчаючих відображаються на екрані монітора управління і інструктор, при необхідності, може коригувати їх дії з переговорного пристрою, а також на моніторах адміністратора, на яких відображається хід комплексного тренування. Дії на робочих місцях командира і навідника інструктор додатково контролює по зображеннях на екранах відповідних контрольних моніторів, де відображається інформація, яка спостерігається через прицільні пристрої.
Різні варіанти тренажерів можуть бути об'єднані в мережу за допомогою модему 35 для спільної обробки тактичних і бойових завдань.
Система електроживлення тренажера (на кресленні не показана) забезпечує включення і виключення систем тренажера, живлення їх стабілізованою однофазною напругою (220 В, 50
Гц). Для відвертання аварійних виключень системних блоків тренажера у разі зникнення напруги в зовнішній живлячій мережі передбачена можливість їх підключення через блоки безперебійного живлення.
Модульний комплексний тренажер екіпажа БМІ1-2, залежно від потреби, може використовуватися для виконання тренувань як у складі повного екіпажа БМП-2 (командир, навідник-оператор, механік-водій), так і в скороченому складі. Вправи можуть виконуватися тільки вогневі (тільки командиром і навідником) або тільки по водінню (одним механіком-водієм), а також одночасно, але по різних завданнях вогневих і по водінню.
Розроблений тренажер максимально повно імітує відділення управління і башту БМП-2, включаючи систему управління, приціли, усі перемикачі, рукоятки, пускову установку і імітатор
ПТКР.
Наявність робочого місця адміністратора дозволяє проводити підготовку і формування баз даних з комп'ютерними моделями реальних ділянок місцевості і забезпечує синхронізацію в часі роботи різних тренажерів.
Забезпечується моделювання ландшафту, цілей, шумів і ефектів стрільби і пусків ПТКР, необхідних для гарантування досконалої вогневої підготовки і навчання екіпажів БМП-2.
Таким чином, використання розробленого комплексного тренажера дозволяє вирішувати наступні завдання: а) відпрацювання і закріплення навичок у використанні усього штатного озброєння БМП-2
Зо (протитанкової керованої ракети, 30-мм гармати, 7,62-мм кулемета Калашникова танкового (ККТ) і 81-мм системи запуску димових гранат); б) початкове навчання і вдосконалення навичок водіння БМІ-2 на різній місцевості, в умовах різної видимості і метеорологічних умовах; в) гарантована підтримка на високому рівні навичок в стрільбі екіпажів БМП-2; г) об'єктивну оцінку дій навчаючих: д) моделювання у вправах таких умов реального бою, які недосяжні іншими методами в мирних умовах бойової підготовки; е) влагодження дій екіпажа БМП-2 в умовах, максимально наближених до реальних бойових умов;
Ж) можливість організації і проведення комплексних тренувань у складі різнотипних тренажерів на одному тактичному полі, які територіально розміщені в територіально рознесених місцях.
Підвищення ефективності використання комплексного тренажера екіпажа БМП-2 порівняно з найближчим аналогом досягається за рахунок поліпшення реалістичності навчання, імітацією неможливих в мирний час дуельних ситуацій, збільшенням числа ступенів свободи динамічних платформ, а також за рахунок можливості проводити тренування на загальному тактичному полі з різнотипними тренажерами, що знаходяться на віддалених територіях, можливо і в інших країнах.
Введення до складу модульного комплексного тренажера БМІП-2 робочого місця адміністратора дозволяє здійснювати постачання модулів управління і бойового відділення по етапах, з введенням в експлуатацію поставленого модуля або на вимогу замовника встановлювати модулі в різних, територіально рознесених місцях.
Крім того, введення до складу тренажера робочого місця адміністратора дозволить використати міжнародні протоколи взаємодії уніфікованих модулів (наприклад, НІ А).
Джерела інформації: 1. Модульний електронний тренажер екіпажів бойових машин. Патент на корисну модель
Ви Ме 88126 01, МПК Г99799/00 (2006.01), опубліковано 27.10.2009 р. 2. Тренажер екіпажа бойової машини. Заявка на винахід ВО Мо 2005121811 А, МПК 2098 9/00 (2006/01), опубліковано 20.01.2007 р.
3. Тренажер екіпажа бойової машини.
Патент на корисну модель ВО Мо 89745 01, МПК с0989/08 (2006.01), опубліковане 10.12.2009 р. 4. Модульний електронний тренажер екіпажа бойової машини піхоти БМІП-2. Патент на корисну модель ВО Мо 71756 1, МПК г99799/00(2006.01), опубліковано 20.03.2008 р.(прототип).

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти БМП-2, що містить робоче місце керівника з програмним і апаратним (залежно від комплектації) дублюванням полів зору прицілів і приладів спостереження навчаючих, відображенням поля зору з імітованої зовнішньої камери на тактичне поле, системою зв'язку з робочими місцями навчаючих, першим адаптером спряження з промисловою шиною даних, імітатором пульта управління стабілізатора для перехоплення управління озброєнням і окремо імітовані модулі бойового відділення і модуля відділення управління, які розміщені на першій і другій електромеханічній динамічній платформі відповідно і містять штатні шлемофони з головними телефонами для відтворення реалістичної акустичної обстановки на робочих місцях навчаючих і забезпечення голосового зв'язку, причому модуль відділення управління містить макети штатних органів управління і контрольно- вимірювальної апаратури, а також монітори, вбудовані в прилади спостереження, а модуль бойового відділення містить макети штатних органів управління і контрольно-вимірювальних приладів, монітори, вбудовані в імітатори основних і додаткових прицілів і приладів спостереження, програмно-апаратний імітатор обертання командирської башти, імітатор маховиків механізму підйому гармати з електромагнітною імітацією стопора гармати, програмно-апаратною імітацією механізму обертання башти з електромагнітною імітацією стопора башти, перша електромеханічна динамічна платформа через промислову шину даних і адаптер спряження сполучені з системним блоком робочого місця керівника, який відрізняється тим, що в тренажер введено робоче місце адміністратора в склад сервера бази даних, графічної станції, системного блока з другим адаптером промислової шини даних і модемом, монітором контролю, екраном колективного користування, системою зв'язку, Зо адаптером мовних каналів зв'язку, причому до виходів графічної станції підключені монітори відділення управління, екран колективного користування і монітор контролю, а через адаптер промислової шини даних до системного блока підключені електромеханічна динамічна платформа модуля відділення управління і імітатори органів управління і контрольно- вимірювальної апаратури, причому системний блок, графічна станція і сервер бази даних підключені до загальної локальної мережі, а засоби зв'язку, з'єднані між собою і через адаптер мовних каналів, приєднані до системного блока робочого місця адміністратора.
UAU201203406U 2012-03-21 2012-03-21 Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2 UA74262U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201203406U UA74262U (uk) 2012-03-21 2012-03-21 Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201203406U UA74262U (uk) 2012-03-21 2012-03-21 Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74262U true UA74262U (uk) 2012-10-25

Family

ID=50851662

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201203406U UA74262U (uk) 2012-03-21 2012-03-21 Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA74262U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU181148U1 (ru) * 2018-03-15 2018-07-05 Федеральное Государственное Казенное Военное Образовательное Учреждение Высшего Образования Военный Учебно-Научный Центр Сухопутных Войск "Общевойсковая Академия Вооруженных Сил Российской Федерации" Устройство для совершенствования навыков механика-водителя БМП-2 при преодолении водных преград

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU181148U1 (ru) * 2018-03-15 2018-07-05 Федеральное Государственное Казенное Военное Образовательное Учреждение Высшего Образования Военный Учебно-Научный Центр Сухопутных Войск "Общевойсковая Академия Вооруженных Сил Российской Федерации" Устройство для совершенствования навыков механика-водителя БМП-2 при преодолении водных преград

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9454910B2 (en) Vehicle crew training system for ground and air vehicles
US9330576B2 (en) Vehicle crew training system
KR102622511B1 (ko) 터렛 시뮬레이션 방법 및 디바이스
KR20200017973A (ko) 작전테마 콘텐츠를 이용한 ar vr mr 교전 모의 훈련 시스템
RU71757U1 (ru) Модульный комплексный тренажер экипажа танка т-72 и его модификаций
KR100497415B1 (ko) 수륙양용 장갑차의 시뮬레이터 시스템
UA74262U (uk) Модульний комплексний тренажер екіпажа бойової машини піхоти бмп-2
RU71756U1 (ru) Модульный комплексный тренажер экипажа боевой машины пехоты бмп-2
RU69663U1 (ru) Модульный комплексный тренажер экипажа танка т-90 и его модификаций
RU2711047C1 (ru) Тренажер для подготовки механиков-водителей подвижных комплексов вооружения
RU2809960C1 (ru) Комплексный тактический тренажер подготовки экипажа и подразделения
UA105427C2 (uk) Комплексний тренажер екіпажу бойової машини піхоти бмп-2
RU2381435C2 (ru) Тренажер наводчиков-операторов установок пуска ракет
RU2771840C1 (ru) Динамический тренажер для обучения и подготовки боевого расчета бронетранспортера
Dutta Simulation in military training: Recent developments
RU88126U1 (ru) Модульный комплексный тренажер экипажей боевых машин
UA105428C2 (uk) Комплексний тренажер екіпажу танка т-72
RU2219587C1 (ru) Тренажер для подготовки летчиков ударных вертолетов к стрельбе управляемым вооружением
Wang et al. Design and development of the newest armored equipments weapon maintenance training simulation system
Brannon et al. The forward observer personal computer simulator (FOPCSIM)
Iyengar et al. Military development and applications of simulation systems
Bielawski et al. Implemented and Proven Proprietary Technologies Supporting Weapon Training Systems
Kunz Training of commanders, gunners and loaders of the Leopard 2 tank using training devices
Nevzorov Development of A Model of Professional Readiness for Future Pilots Studying at Higher Education Military Institutes (HEMI)
Vlach Simulators in security applications