UA72657C2 - Billiard table d-1 - Google Patents

Billiard table d-1 Download PDF

Info

Publication number
UA72657C2
UA72657C2 UA2003054808A UA2003054808A UA72657C2 UA 72657 C2 UA72657 C2 UA 72657C2 UA 2003054808 A UA2003054808 A UA 2003054808A UA 2003054808 A UA2003054808 A UA 2003054808A UA 72657 C2 UA72657 C2 UA 72657C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tabletop
fastening
sides
anchor
hole
Prior art date
Application number
UA2003054808A
Other languages
English (en)
Inventor
Dmytro Volodymyrovych Tsymriuk
Yurii Volodymyrovych Liashenko
Hennadii Semenovyc Holoskevych
Valerii Petrovych Kotsiura
Original Assignee
Dmytro Volodymyrovych Tsymriuk
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dmytro Volodymyrovych Tsymriuk filed Critical Dmytro Volodymyrovych Tsymriuk
Priority to UA2003054808A priority Critical patent/UA72657C2/uk
Priority to RU2003118657/12A priority patent/RU2243017C1/ru
Publication of UA72657C2 publication Critical patent/UA72657C2/uk

Links

Description

Винахід відноситься до більярда, зокрема до більярдних столів, призначеним для гри в «російську піраміду», і може бути використаний в більярдних столах, призначених для гри в «снукер» і «карамболь».
Відомий більярдний стіл, що містить раму, установлену на вертикальних опорах, стільницю прямокутної форми, горизонтально розташовану на рамі і оснащену бортами з валиками і гумовими амортизаторами, елементи кріплення бортів до стільниці, що включають болти, пропущені через торцеві отвори, виконані в бортах і в стільниці, сполучені за допомогою нарізних сполучень із кріпильними анкерами, встановленими в стільниці, а також покриття стільниці і бортів (05, патент Мо2391395, «Більярдний стіл», НПК 273-6, МПК Аб6ЗО 15/00, опубл. 25.12.1945, заявл. 05.06.1942, аналог; 5, патент Мо2333709, «Засоби кріплення плит більярдного столу», НПК 273-6, МПК Аб3О 15/00, опубл. 09.11.1943, заявл. 05.06.1942, аналог).
Стільниця виконана у вигляді набору декількох плит, виготовлених з натурального каменю.
Кріпильні анкери встановлені з заданим кроком у торцях плит по периметру стільниці і виконані з різьбовими отворами, розташованими в горизонтальній площині. Торцеві отвори в бортах розташовані співвісно кріпильним анкерам. Кріпильні анкери виконані з поперечними отворами, що співпадають з вертикальними отворами, виконаними в плитах стільниці. Кріпильні анкери зафіксовані в плитах стільниці за допомогою шурупів, що пропущені через вертикальні отвори плит стільниці і поперечних отворів кріпильних анкерів і закріплені (укручені) у підстілля кожної плити стільниці. Плити стільниці разом з підстіллями спираються на подовжні і поперечні царги (рейки) рами і сполучені з останніми за допомогою болтів.
Недоліки відомого більярдного столу - недосконалість конструкції кріпильних анкерів і їх установлення в стільниці, що знижує надійність кріплення бортів до стільниці.
Пояснюється це тим, що при затягуванні болтів відбувається поперечний зріз шурупів, що порушує кріплення бортів до стільниці.
Порушення кріплення бортів до стільниці може відбуватися і при сильних багаторазових ударах більярдних куль об борт більярдного столу.
Відомий також більярдний стіл, що містить раму, установлену на вертикальних опорах, стільницю прямокутної форми, горизонтально розташовану на рамі і оснащену бортами з валиками і гумовими амортизаторами, елементи кріплення бортів до стільниці, що включають болти, пропущені через торцеві отвори, виконані в бортах і в стільниці, сполучені за допомогою нарізних сполучень із кріпильними анкерами, встановленими в стільниці, а також покриття стільниці і бортів (КО, патент Мео2108834, С1, «Професійний більярдний стіл», БМПК АбЄЗО 15/00, опубл. 20.04.1998, заявл. 01.12.1995, аналог).
Стільниця виконана у вигляді набору декількох плит, виготовлених з високонаповненного композиційного матеріалу на базі полімерної матриці.
Для фіксації кріпильні анкери вформовані в торці плит із заданим кроком по периметру стільниці при її виготовленні. Кріпильні анкери виконані з різьбовими отворами, розташованими в горизонтальній площині.
Торцеві отвори, виконані в бортах під болти, розташовані співвісно кріпильним анкерам. Зовнішня поверхня кріпильних анкерів виконана гладкою циліндричною.
Недоліки відомого більярдного столу - недосконалість компонування і конструкції посадочних місць під кріпильні анкери в стільниці, що підвищує трудомісткість і знижує надійність кріплення бортів до стільниці.
Викликано це тим, що кріпильні анкери необхідно дуже точно (відхилення від площинності стільниці в цілому не повинно перевищувати 100 мкм) встановлювати в проектне положення безпосередньо при виготовленні стільниці з високонаповненного композиційного матеріалу на базі полімерної матриці.
Крім цього, через те, що зовнішня поверхня кріпильних анкерів виконана гладкою циліндричною, не забезпечується надійне зчеплення їх з матеріалом стільниці. Тому при затягуванні болтів відбувається осьовий зсув анкерів у торцевих отворах стільниці, що викликає порушення їхнього проектного положення і зниження міцності кріплення бортів до стільниці.
Осьовий зсув кріпильних анкерів у торцевих отворах стільниці може також відбуватися при сильних багаторазових ударах більярдних куль об борти більярдного столу.
Відомий найбільш близький до винаходу по кількості загальних ознак і технічному результату, що досягається, більярдний стіл, що містить раму, установлену на вертикальних опорах, стільницю прямокутної форми, горизонтально розташовану на рамі і оснажену бортами з валиками і гумовими амортизаторами, елементи кріплення бортів до стільниці, що включають болти, пропущені через торцеві отвори, виконані в бортах і в стільниці, сполучені за допомогою нарізних сполучень із кріпильними анкерами, встановленими в стільниці, а також покриття стільниці і бортів (ВІ, патент на винахід Мо2138308, С1, «Більярдний стіл А.М.
Басова», БМПК АЄ3015/00, 15/06, опубл. 27.09.1999, заявл. 03.03.1999, прототип).
Стільниця виконана у вигляді набору декількох плит, виготовлених із залізобетону чи натурального каменю.
Кріпильні анкери замонолічені з заданим кроком у торцях плит по периметру стільниці і виконані з різьбовими отворами, розташованими в горизонтальній площині. Торцеві отвори, виконані в бортах під болти, розташовані співвісно кріпильним анкерам. Для кращого зчеплення зі стільницею після отвердіння бетону зовнішня поверхня кріпильних анкерів виконана хвилястою.
Недоліки відомого більярдного столу - недосконалість компонування і конструкції посадочних місць під кріпильні анкери в стільниці, що підвищує трудомісткість і знижує надійність кріплення бортів до стільниці.
Викликано це тим, що для стільниці з природного каменю таке кріплення бортів викликає значні труднощі.
Зв'язано це з тим, що в торцях стільниці попередньо необхідно виконати торцеві отвори, після чого в них за допомогою бетону чи іншої речовини встановлюють у проектне положення кріпильні анкери. Після отвердіння бетону чи іншої речовини під час кріплення бортів до стільниці роблять затягування болтів.
При затягуванні болтів через слабке зчеплення кріпильних анкерів чи стільниці з отверділим бетоном чи іншою речовиною відбувається їхній осьовий зсув у торцевих отворах стільниці, що викликає порушення їхнього проектного положення і зниження міцності кріплення бортів до стільниці.
Осьовий зсув кріпильних анкерів у торцевих отворах стільниці може також відбуватися при сильних багаторазових ударах більярдних куль об борт більярдного столу.
Задачею винаходу є в більярдному столі шляхом удосконалення компонування і конструкції посадочних місць під кріпильні анкери в стільниці забезпечити зниження трудомісткості і підвищення надійності кріплення бортів до стільниці.
Поставлена задача вирішується тим, що в більярдному столі, що містить, раму, установлену на вертикальних опорах, стільницю прямокутної форми, горизонтально розташовану на рамі і оснащену бортами з валиками і гумовими амортизаторами, елементи кріплення бортів до стільниці, що включають болти, пропущені через торцеві отвори, виконані в бортах і в стільниці, сполучені за допомогою нарізних сполучень із кріпильними анкерами, встановленими в стільниці, а також покриття стільниці і бортів, відповідно до винаходу, кожен кріпильний анкер встановлений у потайному отворі, виконаному знизу стільниці на відстані від торця і розташованому перехресне торцевому отвору, через який пропущений болт, сполучений за допомогою нарізного сполучення з цим анкером.
Приведені ознаки винаходу є суттєвими, тому що в сукупності достатні для забезпечення працездатності і рішення поставленої задачі, а кожний окремо необхідний для ідентифікації технічного рішення, що заявляється.
Таким чином, нова сукупність загальних (відомих) і відмітних (нових) від прототипу суттєвих ознак, якими характеризується удосконалений більярдний стіл, є достатньою у всіх випадках, на які поширюється обсяг правового захисту, тому що вирішує поставлену задачу.
Приведені ознаки винаходу не є обов'язковими, але, на думку заявника, є кращими і не виключають можливості іншого еквівалентного виконання більярдного столу в межах зазначеної суті винаходу.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю суттєвих ознак винаходу, у тому числі відмітних (нових) при їх взаємодії з загальними (відомими) ознаками, у забезпеченні нових технічних властивостей об'єкта захисту, обумовлених розв'язуваною задачею, полягає в наступному.
За рахунок того, що в удосконаленому більярдному столі кожен кріпильний анкер встановлений у потайному отворі, виконаному знизу стільниці на відстані від торця і розташованому перехресне торцевому отвору, через який пропущений болт, сполучений за допомогою нарізного сполучення з цим анкером, забезпечується зниження трудомісткості і підвищення надійності кріплення бортів до стільниці.
Зниження трудомісткості кріплення бортів до стільниці досягається за рахунок того, що відпадає необхідність застосування бетону чи іншого отверждаємої речовини для замонолічування кріпильних анкерів у посадочних місцях стільниці.
Підвищення надійності кріплення бортів до стільниці досягається за рахунок того, що удосконалене розташування кріпильних анкерів виключає їх осьовий зсув у стільниці, не викликає порушення їх проектного положення і забезпечує високу міцність кріплення бортів до стільниці, як при затягуванні болтів, так і при сильних багаторазових ударах більярдних куль об борти більярдного столу. Зв'язано це з тим, що кріпильні анкери надійно спираються на міцну перемичку стільниці між виконаними в ній потайними отворами і торцями.
Більярдний стіл має й інші відмітні ознаки, що доповнюють і характеризують винахід в окремих випадках його виконання і використовуються для поліпшення його технічних і споживчих властивостей.
У більярдному столі, відповідно до винаходу, кожен кріпильний анкер може бути виконаний у вигляді круглого стрижня з поперечно розташованим різьбовим отвором.
Таке виконання кріпильних анкерів є найбільш простим і технологічним варіантом виконання (варіант 1), тому що їх виготовлення може здійснюватися з круглого прокату.
У більярдному столі, відповідно до винаходу, кожен кріпильний анкер може бути виконаний у вигляді багатогранного стрижня з поперечно розташованим різьбовим отвором.
Таке виконання кріпильних анкерів є іншим простим і технологічним варіантом виконання (варіант 2), тому що їх виготовлення може здійснюватися, наприклад, із шестигранного прокату, призначеного для виготовлення болтів і гайок.
При такому варіанті виконання кріпильних анкерів спрощується виготовлення в них поперечних різьбових отворів.
Крім того, у зв'язку з тим, що кріпильні анкери в обох варіантах виконання (варіанти 1 і 2) і потайні отвори стільниці щільно сполучаються між собою контактуючими поверхнями, це істотно знижує контактні напруги між ними при затягуванні болтів.
У більярдному столі, відповідно до винаходу, потайний отвір кожного кріпильного анкера закрито пробкою, виконаною з матеріалу, що легко руйнується, наприклад свинцю, бабіту чи полімерного матеріалу.
Таке удосконалення більярдного столу виключає несанкціонований доступ до елементів кріплення, що істотно підвищує надійність кріплення бортів до стільниці і забезпечує стабільний робочий стан більярдного столу і його безпечну експлуатацію.
Крім того, згадана пробка фіксує кріпильний анкер у проектному положенні при монтажі, демонтажі і транспортуванні більярдного столу.
Виконання пробки з матеріалу, що легко руйнується, наприклад свинцю, бабіту чи полімерного матеріалу дозволяє легко видалити й установити пробку в потайний отвір при заміні кріпильного анкера.
Надалі винахід пояснюється докладним описом його конструкції з посиланням на прикладені креслення.
На фіг. 1 зображений більярдний стіл, загальний вид, вид збоку.
На фіг. 2 зображений більярдний стіл, загальний вид, вид зверху.
На фіг. З зображений перетин А-А на фіг. 2.
На фіг. 4 зображений розріз Б-Б на фіг. 3, варіант 1.
На фіг. 5 зображений розріз Б-Б на фіг. 3, варіант 2.
Більярдний стіл містить (фіг. 1-5) раму 1 (фіг. 1), установлену на вертикальних опорах 2, стільницю З (фіг. 2) прямокутної форми, горизонтально розташовану на рамі 1 і оснащену бортами 4 (фіг.3) з валиками 5 і гумовими амортизаторами 6, елементи кріплення бортів 4 до стільниці 3, що включають болти 7, пропущені через торцеві отвори 8, 9, виконані в бортах 4 і в стільниці 3, сполучені за допомогою нарізних сполучень із кріпильними анкерами 10, встановленими в стільниці 3, а також покриття 11,12 стільниці З і бортів 4.
Кожен кріпильний анкер 10 встановлений у потайному отворі 13, виконаному знизу стільниці З на відстанії від торця і розташованому перехресне торцевому отвору 8, через яке пропущений болт 7, сполучений за допомогою нарізного сполучення з цим анкером 10.
Відстань ї від осі потайного отвору 13 до торця стільниці З складає величину, що забезпечує достатню міцність перемички 5 стільниці З більярдного стола.
Кожен кріпильний анкер 10 може бути виконаний у вигляді круглого стрижня з поперечно розташованим різьбовим отвором 14 (варіант 1) (фіг.4).
Кожен кріпильний анкер 10 може бути виконаний у вигляді багатогранного стрижня з поперечно розташованим різьбовим отвором 14 (варіант 2) (фіг. 5).
Потайний отвір 13 кожного кріпильного анкера 10 закритий пробкою 15 (фіг. 3), виконаною з матеріалу, що легко руйнується, наприклад свинцю, бабіту чи полімерного матеріалу.
Пробка 15 фіксує кріпильний анкер 10 у проектному положенні при монтажі, демонтажі і транспортуванні більярдного столу.
Пробку 15 з матеріалу, що легко руйнується, легко видалити й установити в потайний отвір 13 при заміні кріпильного анкера 10, наприклад, при зрізі різьблення в останньому.
Особливості технології виготовлення і збирання більярдного столу полягають у наступному.
Стільницю З виготовляють із природного каменю чи композиційного матеріалу.
Як покриття 11, 12 стільниці З і бортів 4 використовують, наприклад більярдне сукно одного з відомих світових виробників - фірми «мап Зітопів» (Бельгія) синього чи зеленого кольору.
При виготовленні стільниці З відстань ї вибирають з умови забезпечення проектної міцності кожної перемички 5 стільниці З, розташованої між потайним отвором 13 і її торцем. Проектна міцність згаданої перемички стільниці З необхідна для надійного нарізного сполучення болтів 7 і кріпильних анкерів 10 при кріпленні бортів 4 до стільниці 3.
Болти 7 і кріпильні анкери 10 виготовляють з високоміцної сталі.
Борта 4 виготовляють з дерева твердих порід, наприклад дуба, бука, ясена чи різних порід червоного дерева.
При використанні удосконаленого більярдного столу забезпечується зниження трудомісткості і підвищення надійності кріплення бортів 4 до стільниці 3.
Зниження трудомісткості кріплення бортів 4 до стільниці З досягається за рахунок того, що відпадає необхідність застосування бетону чи іншої отверждаємої речовини для замонолічування кріпильних анкерів 10 у посадочних місцях стільниці 3, як це передбачено в прототипі.
Підвищення надійності кріплення бортів 4 до стільниці З досягається за рахунок того, що удосконалене розташування кріпильних анкерів 10 виключає їх осьовий зсув у стільниці 3, не викликає порушення їх проектного положення і забезпечує високу міцність кріплення бортів 4 до стільниці 3.
Це досягається, як при затягуванні болтів 7, так і при сильних багаторазових ударах більярдних куль об борти 4 більярдного стола.
Зв'язано це з тим, що кріпильні анкери 10 надійно спираються на міцну перемичку 5 стільниці 3, утворену між виконаними в ній потайними отворами 13 і торцями стільниці 3.
Більярдний стіл удосконаленої конструкції може бути багаторазово виготовлений промисловим способом з використанням відомих матеріалів і сучасної технології на будь-якім підприємстві по виготовленню більярдних столів.
Перелік позначень і найменувань елементів винаходу більярдний стіл «О-1» 1 Рама 2 Вертикальна опора
З Стільниця 4 Борт
Валик б Гумовий амортизатор 7 Болт 8 Торцевий отвір у борті 4 9 Торцевий отвір у стільниці З
Кріпильний анкер 11 Покриття стільниці З 12 Покриття борта 4 13 Потайний отвір у стільниці З 14 Різьбовий отвір у кріпильному анкері 10
Пробка потайного отвору 13 у стільниці З й Відстань від осі потайного отвору 13 до торця стільниці З
А Перемичка між потайним отвором 13 і торцем стільниці З й шо ер п
ВК Її Ж ання. за М; ява / Ста і вас СЛ ІТа ! і | | М, ще се» ее зн ї
Е г).
Фіг. 1 ча плен ТОВ ! ! ав ! їй сЕКес що пн фрі ь - Ф ко ГТ і -
Її
Фіг.2
Кльй нова 153 б 1 5 4 тут тю р т ї х х х у | Н ! х х Ге і !
ОХ хх ери
І -4 Б Мн но ИНИНИ ШИН
МВ Ек жи хай фо ет ї й р Я І. ка Я й вл оо чн Не Ново ! ТД ! рт І
Зі др щім 8
Фіг. З
Б-Б
З 13 7
ЦИ ГТ
КИ и вижищина й Ех а. свв з/ 9/ і
Фіг. 4
БОБ
9 13 7
З т ак; б ини
КУН з/ в/ Хм
Фіг. 5

Claims (4)

1. Більярдний стіл, що містить раму, установлену на вертикальних опорах, стільницю прямокутної форми, горизонтально розташовану на рамі і оснащену бортами з валиками і гумовими амортизаторами, елементи кріплення бортів до стільниці, що включають болти, пропущені через торцеві отвори, виконані в бортах і в стільниці, з'єднані за допомогою нарізних сполучень із кріпильними анкерами, встановленими в стільниці, а також покриття стільниці і бортів, який відрізняється тим, що кожен кріпильний анкер встановлений у потайному отворі, виконаному знизу стільниці на відстані від торця і розташованому перехресно торцевому отвору, через який пропущений болт, сполучений за допомогою нарізного з'єднання з анкером.
2. Більярдний стіл за п. 1, який відрізняється тим, що кожен кріпильний анкер виконаний у вигляді круглого стрижня з поперечно розташованим нарізним отвором.
З. Більярдний стіл за п. 1, який відрізняється тим, що кожен кріпильний анкер виконаний у вигляді багатогранного стрижня з поперечно розташованим нарізним отвором.
4. Більярдний стіл за п. 1, який відрізняється тим, що потайний отвір кожного кріпильного анкера закритий пробкою, виконаною з матеріалу, що легко руйнується, наприклад свинцю, бабіту чи полімерного матеріалу.
UA2003054808A 2003-05-27 2003-05-27 Billiard table d-1 UA72657C2 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003054808A UA72657C2 (en) 2003-05-27 2003-05-27 Billiard table d-1
RU2003118657/12A RU2243017C1 (ru) 2003-05-27 2003-06-24 Бильярдный стол "d-1"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003054808A UA72657C2 (en) 2003-05-27 2003-05-27 Billiard table d-1

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA72657C2 true UA72657C2 (en) 2005-03-15

Family

ID=34392594

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003054808A UA72657C2 (en) 2003-05-27 2003-05-27 Billiard table d-1

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2243017C1 (uk)
UA (1) UA72657C2 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2911915B1 (fr) * 2007-01-30 2011-06-17 Hispano Suiza Sa Dispositif de refroidissement d'un equipement electrique dans une turbomachine.

Also Published As

Publication number Publication date
RU2243017C1 (ru) 2004-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE2751175C2 (de) Schall- und schwingungsisolierendes Befestigungselement
KR101689814B1 (ko) 충격 흡수 기능을 갖는 데크 구조체
EP0545854B1 (de) Schubdornverbindungsanordnung
US10221581B2 (en) Convertible floor panel assembly, composite floor structure, and method for filling an orchestra opening adjacent a theater stage
DE2715277A1 (de) Sandwich-bauelement sowie damit hergestellte baukonstruktion
UA72657C2 (en) Billiard table d-1
DE102008039965A1 (de) Anordnung zur Befestigung von Pfosten für Schutzwände
JP2006299624A (ja) タイプレートの固定構造およびまくら木の補修方法
US1904296A (en) Adjustable washer
TW318200B (uk)
JP5973864B2 (ja) 隙間管理具
KR100925406B1 (ko) 데크어셈블리 및 그 시공방법
DE2304132A1 (de) Befestigungsvorrichtung fuer maschinen an fundamenten
DE102017112555B4 (de) Klettergriff
DE202006013348U1 (de) Trittschalldämmende Holzbalkendecke
DE1255900B (de) Federnder Fussboden, insbesondere fuer Turnhallen
AT13863U1 (de) Anordnung zur Ausbildung eines Bodenbelags
US20080017840A1 (en) Safety rail
DE4341329A1 (de) Eingußdübel
AU2007101088C4 (en) A Clamp
DE20310649U1 (de) Sitzmöbelanordnung
DE3020142A1 (de) Schallisolierende lagerung von trittplatten bei treppen
EP3049572B1 (de) Schienenbefestiger sowie anordnung mit einem solchen schienenbefestiger
DE19754363C2 (de) Wannenträger für Bade- oder Duschwannen
DE649886C (de) Befestigung von Schienen, Maschinen und anderen Gegenstaenden auf Fundamenten durch einen im Fundament vergossenen Duebel