UA71927C2 - Self-propelled grain combined harvester - Google Patents

Self-propelled grain combined harvester Download PDF

Info

Publication number
UA71927C2
UA71927C2 UA2001042638A UA2001042638A UA71927C2 UA 71927 C2 UA71927 C2 UA 71927C2 UA 2001042638 A UA2001042638 A UA 2001042638A UA 2001042638 A UA2001042638 A UA 2001042638A UA 71927 C2 UA71927 C2 UA 71927C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
separating
rotors
mass
threshing
bodies
Prior art date
Application number
UA2001042638A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Claas Selbstfahr Erntemasch
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Claas Selbstfahr Erntemasch filed Critical Claas Selbstfahr Erntemasch
Publication of UA71927C2 publication Critical patent/UA71927C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01FPROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
    • A01F7/00Threshing apparatus
    • A01F7/02Threshing apparatus with rotating tools
    • A01F7/06Threshing apparatus with rotating tools with axles in line with the feeding direction ; Axial threshing machines
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01FPROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
    • A01F12/00Parts or details of threshing apparatus
    • A01F12/10Feeders

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Guiding Agricultural Machines (AREA)

Description

При збільшенні висоти розділювального клина між молотильним або передавальним барабаном і транспорт) вальними елементами розділювальних роторів повинен залишатися певний проміжок для молотильного або передавального барабана, щоб солома могла розподілятися над розділювальним клином між тим або іншим роторним корпусом. Однак цей проміжок не повинен, як правило, перевищувати подвійну максимальну висоту розділювального клина.
Далі, встановлений перед розділювальними роторами молотильний або передавальний барабан повинен бути розташований на такій висоті відносно розділювальних роторів, щоб збирана маса відводилася приблизно посередині зони між осями обертання розділювальних роторів і розташованими побіля днища підвідними листами зони, що передає збирану масу. Така форма виконання винаходу забезпечує добру передачу збираної маси угору та вниз з певним розсіюванням. На вищевказаній висоті приймальні порожнини можна виконувати з шириною, достатньою для приймання збираної маси. З іншого боку, звисаючі зверху консолі не перешкоджають потокові збираної маси.
Особливо сприяє підведенню збираної маси виконання донного листа, що з'єднує обидва бічних листи роторних корпусів, у вигляді плоского трикутника або плоскої трапеції широка основа якого або якої розташована перед розділювальними роторами і який або яка звужується у напрямку до зони дії транспортувальних елементів розділювальних роторів, а також наявність перехідних поверхонь, що приєднані з боків плоского трикутника або трапеції в місцях їх стиків і вигнуті угору або окантовані для приєднання до нижніх кромок бічних листів і розширюються у напрямку переміщення збираної маси. При такій формі виконання винаходу стик між плоскими трикутником або трапецією і перехідною поверхнею розташований зовні дуги, концентричної розділювальному ротору і дотичної своєю увігнутістю до перехідної поверхні, оскільки між плоскими трикутником або трапецією і перехідною поверхнею завжди утворюється кут перегину.
Таким чином, уздовж стику також утворюється приймальна порожнина, до якої може надходити збирана маса від молотильного або передавального барабана. Ці приймальні порожнини дають ту ж перевагу, що й вищеописані приймальні порожнини. Спроможність такої форми виконання винаходу забезпечувати приймання збираної маси може бути підвищена за рахунок того, що плоскі трикутник або трапеція і бічні перехідні поверхні донного листа беруть початок під молотильним або розділювальним барабаном і простягаються до передніх кромок виконаних з прямокутним поперечним перерізом корпусів розділювальних роторів.
Винахід більш докладно пояснюється прикладами його виконання з посиланнями на креслення, що додаються, де на фіг.1 показаний зернозбиральний комбайн, вигляд збоку; на фіг.2 - передавальна зона, вигляд спереду у напрямку потоку збираної маси; на фіг.3 - передавальна зона, напіврозріз по лінії ПІ-П; на фіг.4 - передавальний корпус без роторів, аксонометрія; на фіг.5 - передавальна зона, вигляд збоку.
На фіг.1 показаний зернозбиральний комбайн 2 з ходовою частиною, рамою, жаткою 4 і похилим транспортером 6 для приймання та транспортування збираної маси, а також з молотильним або розді-люючим збирану масу барабаном 8, розділюючим збирану масу ротором 10. розташованим з можливістю обертання в корпусі 12 і обладнаним приводом обертання, і похилим лоті ком 14 для обробки і вивантаження збираної маси. Крім того, є двигун 16, який являє собою привід самохідного зернозбирального комбайна та його робочих органів.
Відомі різні конструктивні форми такого виду комбайнів. Так, наприклад, існують чисто осьові зернозбиральні комбайни, у яких збирану масу обмолочують і розділяють ротори, встановлені в одному корпусі. Для забезпечення безперебійної передачі збираної маси з похилого транспортера в корпус роторів перед ним часто встановлюють барабан, що передає збирану масу, який працює за принципом тангенціального потоку і який або просто транспортує далі збирану масу або ж одночасно її обмолочує. Поряд з цим є комбайни з прийманням збираної маси з похилого транспортера, обмолотом її в працюючому за принципом тангенціального потоку молотильному пристрої і використанням розташованого в корпусі ротора винятково для відокремлення зерна від соломи. Всі ці зернозбиральні комбайни мають спільний недолік, що полягає у складності надійного транспортування збираної маси в корпуси роторів при будь-яких умовах складання. Особливо важко розподіляти без закупорювання потік збираної маси між двома близько розташованими розділювальними роторами. Коли далі мова йтиме про молотильний або передавальний барабан 8. то мається на увазі той барабан, що розташований безпосередньо перед отворами, що ведуть в корпуси, в яких з можливістю обертання встановлені ротори, обладнані приводами обертання. Поняття "розділювальні ротори" охоплює також і ті ротори, які для поділу фракцій збираної маси поряд з молотильними додатково обладнані іншими відповідними органами.
На фіг.2 можна бачити зону передачі збираної маси від передавального барабана. Чітко видно, що ця маса може прийматися практично по всій ширині приймальної зони нижче лінії розрізу ПІ-П без різкої зміни напрямку її переміщення. Приймальні порожнини, розташовані з боків розділювальних роторів 10 та під ними, можна розпізнати за штриховими контурними лініями, що окреслюють перехідну зону. Поверхню перехідної зони можна виконувати плавно закругленою, використовуючи відповідні інструменти. Також чітко видно, що закруглені напрямні листові елементи в перехідній зоні розширюються від зовнішніх кутових пунктів у напрямку назад і всередину до отворів у корпусах роторів.
На фіг.3 подано вигляд зверху передавальної зони у розрізі. Перед отворами для підведення, збираної маси до розділювальних корпусів 12 з розташованими в них розділювальними роторами 10 штрих- пунктирними лініями показаний зовнішній контур молотильного або передавального барабана 8. Молотильний або передавальний барабан 8 подає збирану масу в зону дії розділювальних роторів 10, оснащених транспортувальними елементами 18 у вигляді утворюючих шнек пластин. Розділювальний ротор 10 має трубчасте осердя 20, що конічно звужується в передній частині. У цій зоні висота підіймання шнека збільшується відповідно до кута конуса, що забезпечує по суті циліндричний зовнішній контур розділювального пристрою. При цьому можливе незначне розширення або звуження зовнішнього контуру розділювального пристрою у напрямку до переднього його торця, що не має великого значення для винаходу, який розглядається.
Корпус 12 ротора у своїй передній частині має бічні листи 22, які у горизонтальному перерізі, якщо дивитися в напрямку потоку збираної маси, тобто в напрямку задньої частини розділювачьного пристрою, сходяться у напрямку до відповідних розділювальних роторів (10). На фіг.у обидва бічних листи 22 корпусу 32 показані збіжними у напрямку до роторів 10, однак, відповідно до винаходу, виконаним у такий спосіб може бути лише один з них. Величина конвергенції бічних листів 22 і. відповідно, кут між ними, в основному залежать від ширини молотильного або передавального барабана 8, діаметра розділювальних роторів 10 і відстані між поверхнями, що описуються зовнішніми кромками транспортувальних елементів роторів 10 (тобто зовнішніми контурами розділювальних роторів 10) та їхніми корпусами 12, а також від обумовлених зазначеними параметрами діаметрів корпусів 12. Кут конвергенції бічних листів 22 залежить від величини цієї конвергенції, а також від глибини приймальної зони 24. Шляхом вибору величини конвергенції бічних листів 22 можна цілком або частково позбутися різниці між шириною молотильного або передавального барабана 8 і сумарною габаритною шириною обох корпусів 12 розділювальних роторів. При цьому спеціаліст у даній галузі техніки здатний обрати ці параметри для одержання оптимальної форми виконання комбайна.
Поданий на фіг.3 розріз ПШ--ПІ фіг2 показує передавальну зону приблизно на висоті осей обертання розділювальних роторів 10, проте при більш глибокому розташуванні горизонтального розрізу, що розглядається, менший діаметр ротора обумовлює відповідну геометрію бічних листів 22. При виконанні бічних листів 22 корпусу роторів у вигляді одного суцільного листа поняття "бічний лист" природно означає тільки частину листового елемента, що знаходиться в горизонтальному положенні з боків осей обертання розділювальних роторів 10 і переходить потім у напрямку вниз в перехідні зони і днище 23.
При такій формі виконання винаходу у площині розрізу ПІ-ІП, що розглядається, між бічними листами 22 і протилежною стінкою осердя 20 кожного ротора 10 утворюється приймальна зона 24. Для більшої виразності зображення зон 24 одна з них (у одного з роторів 10) заштрихована на фіг.2. Приймальна зона 24 охоплює лише біля половини транспортувального елемента 18. Приблизно такі ж зони можна бачити й у трьох інших місцях. Через зону, не охоплену транспортувальними елементами 18, збирана маса може надходити спочатку в приймальну зону, а з неї у бічному напрямку - в охоплену зазначеними елементами зону, як показано стрілками.
На внутрішньому боці бічного листа 22 (тобто на боці, розташованому між корпусами роторів), суміжна з яким половина розділювального ротора 10 рухається угору при його обертанні, показані дві напрямні планки 26, що круто спрямовані угору. Напрямні планки 26 на своїх кінцях загострені, а їхня товщина постійно збільшується у напрямку від кінців планок. Це, як показано стрілками В. забезпечує переміщення збираної маси угору та в зону дії транспортувальних елементів 18. Там. де розділювальний ротор відтискує збирану масу вниз (стрілка А), напрямні планки 26 можна не встановлювати.
Обидва середніх бічних листи 22 роз'ємно з'єднані розділювальним клином 28, бічні сторони 29 якого продовжують ділянки поверхонь бічних листів 22 і утворюють клинову кромку 31. що відповідає зовнішньому контуру молотильного або передавального барабана 8 і підіймається приблизно до висоти осей обертання розділювальних роторів 10. Таке виконання розділювального клина 28 забезпечує можливість дуже близького розташування молотильного або передавального барабана 8 до транспортувальних елементів 18, що обумовлює менші габарити комбайна і добрі параметри транспортування збираної маси.
На фіг.4 можна бачити, яка зона підпадає під поняття " бічний лист 22". Під бічним листом навряд чи можна вважати ту зону, яка, як показано на фіг.4, розташована між пунктирними лініями. Донний лист виконаний у вигляді показаного на фіг.4 плоского трикутника 30, але може бути виконаний також й у вигляді плоскої трапеції. Суттєвим є те, що широка основа трикутника або трапеції знаходиться спереду, а самі трикутник або трапеція звужуються у напрямку до задньої частини розділювального пристрою. Бічні листи 22 і трикутник 30 з'єднуються між собою перехідною поверхнею 32, яка дуже вигнута або окантована з боків і поступово розширюється у напрямку задньої частини розділювального пристрою. У такий спосіб утворюються стики 34, спрямовані до поперечного перерізу корпусів розділювальних роторів. Поздовжньо розташована зона підведення збираної маси може бути утворена, якщо донний лист доходить до молотильного або передавального барабана нижче його і проходить до переднього торця корпусу розділювального ротора.
На фіг5 можна побачити, як збирана маса переміщається від молотильного або передавального барабана 8 по боках розділювального ротора 10, минаючи його, в приймальні порожнини, звідки затягується в розділювальний ротор 10 і переміщається в ньому вже у радіальному напрямку. Це відбувається переважно, з обох боків обох розділювальних роторів. На фіг.5 можна добре побачити відносне розташування по висоті молотильного або передавального барабана 8 і розділювальних роторів 10. Подана форма виконання винаходу забезпечує переважне переміщення збираної маси в зону між осями обертання розділювальних роторів і донним листом, де вона втягується в бічні порожнини.
Перелік позицій елементів комбайна на кресленнях 2 - зернозбиральний комбайн 4 - жатка б - похилий транспортер 8 - барабан, що розділяє збирану масу - ротори, що розділяють збирану масу 12 - корпуси розділювальних роторів 14 - випускний лотік 16 - двигун 18 - транспортувальні елементи (що утворюють шнек пластини) - осердя ротора 22 - бічні листи 24 - зона приймання збираної маси 26 - напрямні пластини 28 - клин, що розділяє збирану масу
29 - бічні сторони клина - площина 31 - кромка клина 32 - перехідні площини 34 - стики 2 2 Е ваш Й ій / Й го) х
І; р; СР
М сіл нттлятнянння кс Енн у не а ик НИ як -- ВЕ Й с ос ко Вишиать Я в с: . т я дж то ве пдрнеттссня ШШМ СА А дл о. ї
Фі. цу б ж я вин ние нн - пеня я тА, Па рей ї «о Ж ду и ши А жу р
АК ра ми и г и Вк МН ши я НИ и ше ше ек
Ж | Сл Ї дк гі ой КІ
СЕ баня у в розра и ув сини ї я пай й . ра фуги ЗЕ рт ялини хлту ра
Косяутюттьї у і еще й ово ТК ра чшрщея й с Й ра ре -Яй п Іа а я ние ЦІ. ї ж т» Я п А - Й
М спін тах і Де
В КА Ку и МО оч тн най х гестАие їх
Ще се | е А Й 5 | Ії
Фо х Ш її В. у ! Ще й І и я фіг со маш ' Ї шт Е й ут нн нн ШИ: в Ше ше а ШІ. . | р ЗА Ша арееся х. ит с с Х Я ви х ме; «ЩЕ І. й ши у а ши у
Аа А у; аж ки І кН ши МИ бої І, мія чи Ї
ЖК Я ау , МО Бу си и во МО
Зк тек я, й я ри.
с ух й г дерти чан с-тюий
АГ Й
Сл ОБ ЕЛ в М ше Її М Її у Ї (й / | т Ен (8 Її. І дно тя Ї '
Х чо. й й 2 в. з/ з ств
Фі
UA2001042638A 2000-04-19 2001-04-18 Self-propelled grain combined harvester UA71927C2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10019667A DE10019667A1 (de) 2000-04-19 2000-04-19 Selbstfahrender Mähdrescher

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA71927C2 true UA71927C2 (en) 2005-01-17

Family

ID=7639499

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001042638A UA71927C2 (en) 2000-04-19 2001-04-18 Self-propelled grain combined harvester

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6517431B2 (uk)
EP (1) EP1147701B1 (uk)
AT (1) ATE271758T1 (uk)
BR (1) BR0101491A (uk)
DE (2) DE10019667A1 (uk)
RU (1) RU2264702C2 (uk)
UA (1) UA71927C2 (uk)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20080058042A1 (en) * 2006-05-25 2008-03-06 Isaac Nathan E Rigid rotor discharge deflector
US20080092507A1 (en) * 2006-10-18 2008-04-24 Dragotec Usa, Inc. Corn head with tension control for deck plates
GB0710995D0 (en) * 2007-06-08 2007-07-18 Agco Do Brasil Com E Ind Stria Combines
GB0710994D0 (en) * 2007-06-08 2007-07-18 Agco Do Brasil Com E Ind Stria Combines
US20130025291A1 (en) 2011-07-29 2013-01-31 General Electric Company System and method for protection of high temperature machinery components
DE102012105880B4 (de) * 2012-07-03 2020-01-02 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Mähdrescher
CN103609264B (zh) * 2013-11-19 2015-08-19 山东省农业科学院农产品研究所 一种台式单穗小麦脱粒机
DE102014109702A1 (de) * 2014-07-10 2016-01-14 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Einlaufkopfgehäuse
DE102014114025A1 (de) * 2014-09-26 2016-03-31 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Mähdrescher mit einer tangential angeordneten Drescheinrichtung
JP6544938B2 (ja) * 2015-02-13 2019-07-17 株式会社クボタ 自脱型コンバイン
US9807937B2 (en) * 2015-07-16 2017-11-07 Cnh Industrial America Llc Agricultural harvester with improved rotor transition geometry
US10159192B2 (en) * 2015-09-17 2018-12-25 Cone Guard, Llc Transition cone liner for a farm combine
BR102016023877B1 (pt) * 2015-10-16 2021-09-14 Cnh Industrial America Llc Colheitadeira agrícola
RU2631344C1 (ru) * 2016-04-07 2017-09-21 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Брянский государственный аграрный университет" Зерноуборочный комбайн
US10653070B2 (en) * 2017-03-03 2020-05-19 Deere & Company Dual auger baler
US10420285B2 (en) * 2017-06-16 2019-09-24 Cnh Industrial America Llc Transition device for a combine threshing system
CN111867359B (zh) * 2018-03-15 2022-10-04 凯斯纽荷兰(中国)管理有限公司 切向进料到脱粒转子
US11116137B2 (en) * 2018-04-12 2021-09-14 Cnh Industrial America Llc Concave ramp for an agricultural vehicle
US11234373B2 (en) * 2019-08-13 2022-02-01 Cnh Industrial America Llc Crop flow guide vanes
US20230210055A1 (en) * 2021-12-30 2023-07-06 Cnh Industrial America Llc Variable cross-section vane for transition cone in combine harvester
DE102022103974A1 (de) * 2022-02-21 2023-08-24 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Selbstfahrender Mähdrescher
DE102022123311A1 (de) * 2022-09-13 2024-03-14 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Selbstfahrender Mähdrescher
DE102022123328A1 (de) * 2022-09-13 2024-03-14 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Selbstfahrender Mähdrescher
DE102022123307A1 (de) * 2022-09-13 2024-03-14 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Dreschtrommel für eine Drescheinrichtung eines Mähdreschers sowie Mähdrescher

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3616800A (en) * 1969-01-09 1971-11-02 Sperry Rand Corp Axial flow type combine with a discharge conveyor
BE788802A (nl) * 1971-07-06 1973-01-02 Clayson Nv Verbeteringen aan maaidorsers.
US3827443A (en) * 1973-06-29 1974-08-06 Int Harvester Co Conical transition
US3828794A (en) * 1973-06-29 1974-08-13 Int Harvester Co Crop-diverting shed bar and bearing protector for axial flow-type combines
US3994303A (en) * 1975-11-17 1976-11-30 Sperry Rand Corporation Axial flow combine having conical augers
US3994304A (en) * 1976-01-06 1976-11-30 Sperry Rand Corporation Back-flow retarding feed plate for rotary combine
US4197693A (en) * 1979-01-31 1980-04-15 Sperry Rand Corporation Feeder housing seal
US4291709A (en) * 1980-07-02 1981-09-29 Sperry Corporation Infeed geometry
US4611605A (en) * 1984-08-29 1986-09-16 Deere & Company Axial flow rotary separator
US4875890A (en) * 1988-02-29 1989-10-24 Ford New Holland, Inc. Feed plate assembly for axial flow combine
DE3932370A1 (de) * 1989-09-28 1991-04-11 Claas Ohg Selbstfahrender maehdrescher
US4986794A (en) * 1990-04-03 1991-01-22 J. I. Case Company Rotor assembly for an axial-flow combine
US5145462A (en) * 1991-06-10 1992-09-08 Case Corporation Infeed assembly for an axial-flow combine
DE4232450A1 (de) 1992-09-28 1994-03-31 Claas Ohg Selbstfahrender Mähdrescher
US5556337A (en) * 1992-09-28 1996-09-17 Claas Ohg Beschraebkt Haftende Offene Self-propelling harvester thresher
DE19722079A1 (de) * 1997-05-27 1998-12-03 Claas Selbstfahr Erntemasch Einzugsbereich eines Axialabscheiders
US6129629A (en) * 1997-05-27 2000-10-10 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Intake zone for axial separator

Also Published As

Publication number Publication date
BR0101491A (pt) 2001-11-13
EP1147701B1 (de) 2004-07-28
DE50102955D1 (de) 2004-09-02
US20010054279A1 (en) 2001-12-27
EP1147701A1 (de) 2001-10-24
ATE271758T1 (de) 2004-08-15
DE10019667A1 (de) 2002-01-03
US6517431B2 (en) 2003-02-11
RU2264702C2 (ru) 2005-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA71927C2 (en) Self-propelled grain combined harvester
US5497605A (en) Header and feeder for a grain combine
US20080098705A1 (en) Combine header with feed drum
EP2200914B1 (en) Auger conveyors
EP3062599B1 (en) Grain separating apparatus in a combine harvester
AU724580B2 (en) A ripple pan for a grain combine
CA2981871C (en) Material conveyance system in a combine harvester
US4875890A (en) Feed plate assembly for axial flow combine
CN106068934B (zh) 农业收割机的螺旋输送器组件
WO1999009803A8 (en) Header for harvesting machine
CA2232330C (en) Impeller blade for the rotor of an axial flow combine harvester
BR112015025360B1 (pt) conjunto de plataforma de milho e divisor de linha
CA1100008A (en) Feeding arrangement for an axial flow rotary combine
US4606356A (en) Combine harvester
CN107426968A (zh) 由多个交叉螺旋输送器供应的农业升运机
US6780102B2 (en) Transfer mechanism for feeding harvested crop to a separation unit
CN107105614A (zh) 具有旋转提升机的农业收割机
US3294133A (en) Conveying and cutting auger for a combine
AU2801001A (en) Cotton conveying duct
US20020174636A1 (en) Corn head conveying system
US20220071098A1 (en) Hillside chaffer
JP6971907B2 (ja) コンバイン
JPH0631875Y2 (ja) 脱穀装置の二番還元機構
JPH0719217Y2 (ja) コンバインの刈取穀稈集送装置
CN107846844A (zh) 农业收割机的螺旋输送器组件