UA69906C2 - Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції - Google Patents

Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції Download PDF

Info

Publication number
UA69906C2
UA69906C2 UA20031211589A UA20031211589A UA69906C2 UA 69906 C2 UA69906 C2 UA 69906C2 UA 20031211589 A UA20031211589 A UA 20031211589A UA 20031211589 A UA20031211589 A UA 20031211589A UA 69906 C2 UA69906 C2 UA 69906C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
profile
bending
formation
shelf
shelves
Prior art date
Application number
UA20031211589A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Other versions
UA69906A (en
Inventor
Віктор Володимирович Сергєєв
Виктор Владимирович Сергеев
Юрій Анатолійович Мироненко
Юрий Анатолиевич Мироненко
Юрій Сєргєєвіч Вєрбіцкій
Олег Олександрович Овеченко
Олег Александрович Овеченко
Адольф Опанасович Павлов
Адольф Афанасиевич Павлов
Анатолій Павлович Усенко
Анатолий Павлович Усенко
Original Assignee
Державне Підприємство "Науково-Дослідний Та Конструкторсько-Технологічний Інститут Трубної Промисловості Ім. Я.Ю. Осади"
Государственное Предприятие "Научно-Исследовательский И Конструкторско-Технологический Институт Трубной Промышленности Им. Я.Ю. Осады"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державне Підприємство "Науково-Дослідний Та Конструкторсько-Технологічний Інститут Трубної Промисловості Ім. Я.Ю. Осади", Государственное Предприятие "Научно-Исследовательский И Конструкторско-Технологический Институт Трубной Промышленности Им. Я.Ю. Осады" filed Critical Державне Підприємство "Науково-Дослідний Та Конструкторсько-Технологічний Інститут Трубної Промисловості Ім. Я.Ю. Осади"
Priority to UA20031211589A priority Critical patent/UA69906C2/uk
Publication of UA69906A publication Critical patent/UA69906A/xx
Publication of UA69906C2 publication Critical patent/UA69906C2/uk

Links

Landscapes

  • Bending Of Plates, Rods, And Pipes (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції включає послідовне по переходах підгинання валками в клітях безперервного профілезгинального стана стрічкової заготовки з формуванням проміжного зетового профілю з полицями різної ширини, при цьому гнуття полиць і стінки здійснюють на задані кути. При формуванні проміжного зетового профілю в 3-х останніх клітях профілезгинального стана кромку більшої полиці згинають по дузі опуклістю назовні, при цьому величину кривизни кромки визначають за формулою, а потім здійснюють крокове штампування проміжного профілю в два етапи, при якому на першому етапі виконують формування поперечних гофрів і відгинання кромок на більшій полиці секції, а на другому етапі здійснюють надрізання та відгинання кромок отворів у стінці секції. Досягається розширення технологічних можливостей способу.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі будівництва і може бути використаний при виробництві арматурних секцій, 2 зокрема для стінних панелей при облицюванні будинків.
Арматурна секція служить для кріплення багатошарової облицювальної системи до зовнішньої поверхні стін будинків і являє собою, як правило, нерівнополичний зетовий профіль з додатковими елементами у вигляді поперечних гофрів на більшій полиці з підігнутою її кромкою і отворів з відбортовкою у стінці. Останні забезпечують необхідний рівень якості і жорсткості профілю секції при кріпленні облицювальних плит. 70 Відомий спосіб виготовлення гнутих профілів прокату з поперечними гофрами на стінці, що передбачає формування проміжного гнутого профілю з плоскою стінкою і подовжнє її розтягання перед формуванням поперечних гофрів за рахунок додання стінці хвилястої форми в поздовжньому перерізі при збереженні довжини стінки. Це досягається шляхом утворення на останній щонайменше двох рядів поперечних зміщених по довжині одна щодо іншої по черзі формованих хвиль. |Патент РФ Мо2006316, В2105/06, 1994р||. 12 При використанні цього способу здійснюють о кількаразове переформування елементів профілю, супроводжуване знакоперемінною місцевою пластичною деформацією металу . Ділянки профілю, зміцнені в результаті пластичної деформації, чергуються з недеформованими ділянками, що створює умови для утворення тріщин, надривів і місцевих перекручувань плоских ділянок профілю за рахунок залишкових напруг і позаконтактної деформації локальних ділянок профілю (місцеве стоншення стінки профілю досягає 1090).
Слід зазначити також, що цей спосіб трудомісткий і складний у здійсненні і характеризується підвищеним зносом валків за рахунок високих питомих тисків металу на валок. Використання цього способу при профілюванні несиметричних профілів з поперечними гофрами на більшій полиці приведе до скручування і шаблеподібності профілю.
Відомий також спосіб виготовлення гнутого нерівнополичного зетового профілю, що включає задачу с стрічкової заготовки в калібри і підгинання в їх крайових елементів стрічки з нахилом до горизонталі Ге) середньої частини її поперечного перерізу з утворенням стінки і полиць різної ширини, при цьому стрічкову заготовку задають у перший калібр із нахилом її до горизонталі на кут о, що зберігається у всіх наступних калібрах.
Підгинання полиць у кожнім калібрі роблять на рівні кути з розташуванням місця вигину більшої полиці на ї-оі рівні формування і на одній прямій, рівнобіжній осі профілювання. (Патент РФ Мо2148454, В2105/06, 2000р.1. ав
При здійсненні даного способу роблять підгинання полиць різної ширини на однакові кути, що створює умови для скручування профілю і можливості ушкодження поверхні стрічки в робочих клітях. Ці недоліки обмежують б сферу застосування даного способу профілями малих розмірів. Ге)
Відомий також спосіб виготовлення зетової неравнополичної арматурної секції, що включає послідовне по
Зо переходах підгинання валками в клітях безперервного профілезгинального стана стрічкової заготовки з іш формуванням проміжного зетового профілю з полицями різної ширини, при цьому підгинання полиць і стінки здійснюють на задані кути. Діаметри верхніх валків у місці вигину малої полиці витримують постійними від кліті до кліті, а порізку суміщають із пружно-пластичним підгинанням стінки на 4-52. |Патент РФ Мо2108180, « дю В2105/06, 1998р.1. -о
Використання даного способу не дозволяє виконати на більшій полиці секції поперечні гофри , тому що це с неминуче приведе до вигину секції убік гофрованої кромки в результаті дії залишкових напруг, що виникають при :з» формуванні поперечних гофрів. Крім того, після формування відбортовок вікон на стінці, секція здобуває вид, що затрудняє подальшу її обробку у валкових калібрах при виправленні і розкручуванні без ушкодження гофрів і відбортовок на стінці. б 15 В основі цього винаходу лежить рішення задачі по удосконаленню способу виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції шляхом використання особливих умов формування її проміжного профілю і (Се) здійснення додаткових операцій по його обробці, у результаті чого забезпечується можливість як формування со поперечних гофрів на більшій полиці зетового проміжного профілю з відгином кромки, так і обробки стінки профілю і, отже, розширення технологічних можливостей способу. (ав) 20 Поставлена задача вирішена тим, що в способі виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції, що
Ф включає послідовне по переходах підгинання валками в клітях безперервного профілезгинального стана стрічкової заготовки з формуванням проміжного зетового профілю з полицями різної ширини, при цьому згинання полиць і стінки здійснюють на задані кути, відповідно до винаходу, при формуванні проміжного зетового профілю в 3-х останніх клітях профілезгинального стану, кромку більшої полиці згинають по дузі 59 опуклістю назовні, при цьому величину кривизни кромки визначають з виразу: (Ф) п-0,1875(УПпдтжо,75...0,9УПг)2-І 671, ка де П - стріла прогину на базовій довжині І 6, (мм);
УПапд - сумарний периметр прямих ділянок профілю між гофрами на базовій довжині І б, (мм); во УПг - сумарний периметр гофрів на базовій довжині І є, (мм).
Відмінністю запропонованого способу від способу найбільш близького з аналогів є те, що при формуванні проміжного зетового профілю в 3-х останніх клітях профілезгинального стану кромку більшої полиці згинають по дузі опуклістю назовні, при цьому величину кривизни кромки визначають з виразу, наведеного раніше, а потім здійснюють крокове штампування проміжного профілю в два етапи, при якому на першому етапі виконують 65 формування поперечних гофрів і відгинання кромки на більшій полиці секції, а на другому етапі здійснюють надрізання та відгинання кромок отворів у стінці секції. При цьому слід зазначити, що вираз, з якого визначають величину кривизни кромки, було знайдено дослідним шляхом.
Технічним результатом використання запропонованого способу є розширення його технологічних можливостей.
Це досягається тим, що при формуванні проміжного зетового профілю в 3-х останніх клітях профілезгинального стана кромку більшої полиці згинають по пропонованій дузі опуклістю назовні, що дозволяє на першому етапі крокового штампування формувати поперечні гофри на більшій полиці і створювати сприятливі умови для виконання заключної операції по надрізанню й відгинанню кромок отворів у стінці зетової секції на другому етапі крокового штампування. Крім того, тому що формування периметра поперечних гофрів 70 відбувається з надлишкового периметру вигнутої по дузі кромки більшої полиці проміжного профілю, після формування гофрів полиця вирівнюється і при формуванні відгину кромки здобуває додаткову подовжню жорсткість. Після ж операцій штампування зетова нерівнополична арматурна секція здобуває високу точність і жорсткість як у поперечному, так і в подовжньому напрямку і не вимагає додаткової обробки у валковому стані.
На рисунках показане послідовне формування профілю, зетової нерівнополичної арматурної секції під час здійснення способу:
На Фіг.1 зображена схема формування кривизни більшої полиці.
На Фіг.2 зображена схема розрахунку кривизни кромки більшої полиці.
На Фіг.3 зображений проміжний зетовий профіль.
На Фіг.4 зображена схема формування гофрів.
На Фіг.5 зображена схема надрізання й відгинання кромок отворів.
На Фіг.6 зображена готова зетова нерівнополична арматурна секція.
Пропонований спосіб здійснюють таким чином.
Підготовлену стрічкову заготовку 1 подають на профілезгинальний стан (Фіг.1) і послідовно по переходах підгинають її валками в клітях 2 безперервного профілезгинального стану з формуванням проміжного зетового сч ов профілю з полицями різної ширини . При цьому згинання полиць здійснюють на задані кути в 3-х останніх клітях стану (2п-2; 21-1; 2п) кромку більшої полиці згинають по дузі опуклістю назовні. Величину кривизни визначають і) з виразу: п-0,1875(УПпдтжо,75...0,9УПг)2-І 671, де П - стріла прогину на базовій довжині І 6, (мм); (Се)
УПапд - сумарний периметр прямих ділянок профілю між гофрами на базовій довжині І б, (мм); о
УПг - сумарний периметр гофрів на базовій довжині І є, (мм).
Для вигину кромки більшої полиці на розрахункову величину п (Фіг.2) збільшують діаметр Дн нижнього валка /-Ф) кліті 2-1 у місці формування вигину між більшою полицею і стінкою на величину 2 п у порівнянні з кліттю 2п о та із усіма попередніми клітями, де він постійний (Фіг.1). 3 Далі після виходу торця проміжного профілю з останньої кліті 2п здійснюють регулювання положення цієї |се) кліті у вертикальній площині (нагору - униз, уліво - вправо), а також розвертаючи, при необхідності, кліть навколо осі прокатки для одержання потрібної величини кривизни профілю при відсутності скручування. Для компенсації впливу збільшення діаметра Дн на сталість лінійних швидкостей стрічки в калібрах привід валків « кліті 21-11 відключають.
Після порізки на мірні довжини отриманий проміжний зетів нерівнополичний профіль (Фіг.3), де З - велика т с полиця; 4 - стінка; 5 - менша полиця, обробляють методом крокового штампування в два етапи. "» На першому етапі Фіг.4) профіль укладають більшою полицею З на матрицю 6, робоча поверхня якої має " поглиблення з кроком іг, форма яких відповідає зовнішній поверхні гофрів, і плоскі ділянки між гофрами, а також похила ділянка для відгинання кромки полиці. Далі роблять робочий хід преса, де встановлено штамп, при якому пуансон 7, що має на робочій поверхні гребені і плоскі ділянки з кроком іг, формує гофри на більшій (22) полиці профілю. При цьому різниця периметра дуги Пд кромки більшої полиці і базової довжини | 6 йде на со формування гофрів і таким чином усувається різниця периметра Пд і базової довжини І 6, що приводить до ліквідації вигину проміжного профілю. Після підйому пуансона у верхнє положення роблять подачу профілю на ре) один крок Т і робочий хід повторюють. Таким чином, обробляють увесь профіль, що має мірну довжину. о 20 Далі профіль передають на другий прес зі штампом для надрізання й відгинання кромок отворів у стінці профілю. 4» Роботу другого штампа здійснюють з двох позицій: на першій позиції роблять надрізання стінки профілю при взаємодії матриці 8 і пуансона 9, а на другій позиції після подачі профілю на крок їо роблять одночасно відгинання кромок отвору за допомогою пуансона 10 і матриці 11 та надрізання стінки профілю пуансоном 9 і 2о матрицею 8 на наступній ділянці профілю. о Далі при кожному робочому ході преса обробка профілю по довжині відбувається на двох позиціях штампа з кроковою подачею (у за один робочий хід, внаслідок чого одержують готову зетову нерівнополичну арматурну ю секцію (Фіг.б): де 12 - відгин кромки більшої полиці; 13 - поперечний гофр на більшій полиці; 14 - більша полиця профілю ; 15 - отвір у стінці; 16 - стінка профілю; 17 - менша полиця профілю. бо Приклад конкретного виконання заявленого способу
Для профілювання був обраний проміжний зетовий нерівнополичний профіль з наступними розмірами:
Ширина стінки В-100мм; ширина більшої полиці В4-41мм; ширина меншої полиці В2-14мм.
Крок періодичності гофрів на більшій полиці - їг-25мм.
Крок періодичності отворів на стінці - (5-50мм. б5 Товщина вихідної стрічки - О,вмм. Ширина стрічки - 148,5мм.
Проміжний профіль формували за 9 переходів у валковому безперервному профілезгинальному стані. При цьому згинання полиць і стінки здійснювали на задані кути: - більшої полиці : 0-12-24-34-45-55-67-67-679; - стінки: 0-4-8-12-15-19-23-23-239; - меншої полиці: 12-20-27-32-38-45-52-52-529.
При розрахунку величини кривизни більшої полиці базова довжина І 5 була прийнята 1000мм.
Сумарний периметр прямих ділянок УПпд профілю між гофрами на довжині 1000мм склав 838,4мМм.
Сумарний периметр гофрів УПг на довжині 1000мм склав 216бмм.
Після проведення обчислень одержали: п-у0,1875|(838,40,76 х216)2-100021-31мм.
Діаметр Дн нижнього валка кліті 2п-1 (Фіг.1) у місці вигину полиці і стінки склав:
Дн-аю2п-14542 Х31-207мм.
Привід валків кліті 2п-1 був відключений.
У ході експериментів змінювали положення правильної кліті 21 з метою одержання різної кривизни кромки більшої полиці при відсутності скручування і перекручування профілю.
Були отримані зразки проміжного зетового профілю з різною заданою кривизною. Величини Пп склали: 28; 31; 44мм.
Далі всі зразки були оброблені у штампах в два етапи, після чого було проведене обмірювання готових арматурних секцій з реєстрацією величини подовжньої кривизни кромки більшої полиці, її хвилястості і скручування профілю в цілому.
Найкращі результати були отримані на зразках, що мали розрахункову величину кривизни (п-З31мм). При виході за пропоновану величину вигину кромки спостерігалося істотне зниження показників.
Крім того, були проведені експерименти при установці в кліть 2п-1 нижнього валка з діаметром 4-145мм у місці вигину полиці і стінки, як і в усіх попередніх клітях, тобто відповідно до найбільш близького з аналогів. Отримані величини кривизни і скручування показали непридатність цього способу для виробництва с зетовьїх нерівнополичних арматурних секцій. ге)
Таким чином, запропонований спосіб у порівнянні з найбільш близьким з аналогів має більш широкі технологічні можливості. Мого використання знижує кривизну і скручування готової зетової нерівнополичної секції, створюючи тим самим можливість її виготовлення. со то о

Claims (1)

  1. Формула винаходу (о) Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції що включає послідовне по переходах Ф підгинання валками в клітях безперервного профілезгинального стана стрічкової заготовки з формуванням Зо проміжного зетового профілю з полицями різної ширини, при цьому гнуття полиць і стінки здійснюють на задані со кути, який відрізняється тим, що при формуванні проміжного зетового профілю в 3-х останніх клітях профілезгинального стана кромку більшої полиці згинають по дузі опуклістю назовні, при цьому величину кривизни кромки визначають із виразу: « - 2 ю п влвте У, Ппджолв. оту; пої в о де: Я - стріла прогину на базовій довжині |, (мм); . т - . . . не . я У Под - сумарний периметр прямих ділянок профілю між гофрами на базовій довжині І, (мм); УП - сумарний периметр гофрів на базовій довжині І, (мм); (о) а потім здійснюють крокове штампування проміжного профілю в два етапи, при якому на першому етапі іш виконують формування поперечних гофрів і відгинання кромок на більшій полиці секції, а на другому етапі (Те) здійснюють надрізання та відгинання кромок отворів у стінці секції.
    («в) 4)
    іме) 60 б5
UA20031211589A 2003-12-15 2003-12-15 Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції UA69906C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031211589A UA69906C2 (uk) 2003-12-15 2003-12-15 Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031211589A UA69906C2 (uk) 2003-12-15 2003-12-15 Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA69906A UA69906A (en) 2004-09-15
UA69906C2 true UA69906C2 (uk) 2006-02-15

Family

ID=34512871

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031211589A UA69906C2 (uk) 2003-12-15 2003-12-15 Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA69906C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA69906A (en) 2004-09-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4876837A (en) Corner bead structure
CA2652262C (en) Cold rolling method for manufacturing a profile
US20120291386A1 (en) Metal Profile Member To Be Used As A Formwork Assisting In The Construction of Metal/Concrete Flooring
UA69906C2 (uk) Спосіб виготовлення зетової нерівнополичної арматурної секції
RU2362642C1 (ru) Способ производства гнутых швеллеров
JP6668963B2 (ja) H形鋼の製造方法
JP4925123B2 (ja) 異形断面材の製造方法及びその装置
RU2284873C2 (ru) Способ изготовления направляющей стеклоподъемника
RU2088355C1 (ru) Способ изготовления гнутых гофрированных профилей
RU2330741C2 (ru) Профилегибочный агрегат
JP2002045902A (ja) 大型h形鋼の圧延方法
RU2118213C1 (ru) Способ производства c-образного гнутого профиля
RU2763696C1 (ru) Способ изготовления электросварных прямошовных труб
RU2386508C2 (ru) Способ изготовления гнутого тонкостенного профиля швеллерного типа
JPH06262253A (ja) 形状特性に優れた角管の製造方法
RU2108180C1 (ru) Способ производства неравнополочных зетовых профилей
RU2158642C2 (ru) Способ профилирования просечного уголка
RU2399449C2 (ru) Способ изготовления гнутого профиля т-образного сечения и устройство для его осуществления
RU2071850C1 (ru) Способ изготовления гнутых профилей замкнутого и полузамкнутого сечений
RU2113927C1 (ru) Способ производства профилей высокой жесткости
RU2314173C2 (ru) Способ изготовления гофрированных профилей, профилирующий стан для его осуществления и разматыватель рулонов металла
RU2236319C2 (ru) Способ профилирования тонкостенных профилей и устройство для его осуществления
RU2302310C2 (ru) Способ изготовления гнутого уголкового профиля
RU2299773C1 (ru) Способ формовки замкнутого профиля
JP2006315075A (ja) 格子体の構成部品及びその製造方法