UA69662A - A method for the preparation of foam concrete mixture - Google Patents

A method for the preparation of foam concrete mixture Download PDF

Info

Publication number
UA69662A
UA69662A UA20031110175A UA20031110175A UA69662A UA 69662 A UA69662 A UA 69662A UA 20031110175 A UA20031110175 A UA 20031110175A UA 20031110175 A UA20031110175 A UA 20031110175A UA 69662 A UA69662 A UA 69662A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
foam concrete
foam
concrete mixture
mixture
mixing
Prior art date
Application number
UA20031110175A
Other languages
English (en)
Inventor
Mohamed Hamid Sobkhi
Yevhen Mykolaiovych Panov
Volodymyr Ivanovych Sivetskyi
Anatolii Mykolaiovych Filatov
Oleksandr Yevhenovych Kolosov
Viktor Volodymyro Kudriachenko
Original Assignee
Nat Tech Univ Kyiv Polytech
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nat Tech Univ Kyiv Polytech filed Critical Nat Tech Univ Kyiv Polytech
Priority to UA20031110175A priority Critical patent/UA69662A/uk
Publication of UA69662A publication Critical patent/UA69662A/uk

Links

Landscapes

  • Porous Artificial Stone Or Porous Ceramic Products (AREA)
  • Preparation Of Clay, And Manufacture Of Mixtures Containing Clay Or Cement (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів, а саме до способів приготування пінобетонної 2 суміші.
Відомий спосіб поризації сировинної суміші при отриманні комірчастого бетону в процесі приготування пінобетонної суміші (11.
Недоліком відомого способу є те, що при його реалізації не враховується кратність піни, а також необхідність використання стислого повітря з величиною компресії 0,13-0,14МПа. 70 Найбільш близьким аналогом до способу, що пропонується, є спосіб поризації сировинної суміші при отриманні комірчастого бетону в процесі приготування пінобетонної суміші, що передбачає отримання піни з робочого водного розчину піноутворювача, приготування розчинної частини пінобетонної суміші шляхом змішування сухих компонентів з водою зачиннення, наступне двостадійне змішування розчину піноутворювача з розчинною частиною пінобетонної суміші. Причому заздалегідь визначають кратність піни і коефіцієнт 19 водопотреби сухих компонентів. Потім змішують з водою зачиннення частину сухих компонентів, кількість яких визначають по формулі:
Мі1-Мо"(1-АЖу), де Му - кількість сухих компонентів, що вводяться на першій стадії, кг,
Мо - загальна кількість сухих компонентів, кг,
Ку - кратність піни спіненого піноутворювача,
А - коефіцієнт водопотреби сухих компонентів, і в отриману суміш вводять піну, перемішують, після чого додають частину сухих компонентів, що залишилася, і суміш остаточно перемішують (21.
Недоліком найбільш близького аналога є необхідність введення сухих компонентів в дві стадії. При цьому цемент, що введений в суміш на першій і другій стадіях, має неоднакову міру початкової гідратації при « формуванні виробів і схоплюванні суміші.
Застосування піни невисокої кратності, що відповідає величинам 6-18, призводить до зменшення Її виходу і до зниження стійкості суміші. Це, в свою чергу, не дозволяє отримати піносуміш, поризовану на 80-9296, що необхідно для виготовлення теплоізоляційних виробів з щільністю, яка не перевищує 40Окг/м 3. см
Зо Крім того, за даним способом отримують бетон щільністю 650-6бОкг/м? і міцністю на стиснення 3,6-3,9МПа. (Се)
А коефіцієнт теплопровідності такого бетону становить 0,14-0,18Вт/мО"С згідно "ДСТУ Б.В.2.7-45-96 "Бетони с ноздрюваті. Технічні умови" (див. табл. 2 ДСТУ Б.В.2.7-45-96).
Крім цього, для вищезгаданого способу характерна наявність дефектів в структурі бетону, розшарування і (22) тріщин у виробах, що утворюються при заповненні пінобетонною сумішшю осередків форми. с
Дефекти, що утворюються, не "заліковуються" в період витримки суміші і початкового тверднення бетону.
Вищезгадані недоліки не дозволяють виготовляти дрібноштучні вироби з пінобетону шляхом формування масиву, його витримки з подальшим розрізанням на вироби заданих розмірів.
В основу винаходу поставлена задача зниження осідання пінобетонної суміші після формування, зменшення « 20 дефектності структури бетону і забезпечення можливості отримання дрібноштучних виробів шляхом -о формування масивів пінобетону з подальшим їх розрізанням на вироби заданих розмірів. с Вказана задача досягається тим, що в способі отримання пінобетонної суміші, що передбачає отримання :з» піни з робочого водного розчину піноутворювача, приготування розчинної частини пінобетонної суміші шляхом змішування сухих компонентів з водою замішування, наступне змішування розчинної частини пінобетонної суміші 415 з заданою кількістю піни, в розчинну частину пінобетонної суміші вводять 0,02-0,0495 алюмінієвої пудри від бо маси сухих компонентів.
Алюмінієву пудру вводять до розчинної частини пінобетонної суміші спільно з водою зачиннення, а се) мінімальна тривалість перемішування алюмінієвої пудри з водою зачиннення від моменту її введення до о пінобетонної суміші до моменту виливання пінобетонної суміші з алюмінієвою пудрою в форму становить 300-360с. б» Перераховані ознаки способу складають сутність винаходу.
Кз Наявність причинно-наслідного зв'язку між сукупністю істотних ознак винаходу і технічним результатом, що досягається, полягає в наступному.
При перемішуванні піни з розчинною частиною суміші (цемент, заповнювач) відбувається її часткове руйнування за рахунок механічного впливу, а також адсорбції піноутворювача на частках цементу і піску, а також його хімічної взаємодії з продуктами гідратації цементу. в» Піноутворювач при цьому сприяє сповільненню гідратації цементу і зростанню структурної міцності пінобетонної суміші, що призводить до осідання суміші після формування, а також до зменшення її виходу.
На практиці в залежності від властивостей цементу і піноутворювача в період перемішування суміші і во формування виробів руйнується від 5 до 20905 введеної в розчин піни. При цьому коефіцієнт використання піни не перевищує 0,8-0,85905.
В умовах виробництва для отримання бетону заданої щільності в розчинну частину вводять додатковий об'єм піни. Проте підвищення вмісту піноутворювача негативно впливає на гідратацію цементу, його схоплювання, зростання міцності. При цьому також збільшується витрата піноутворювача. ве При руйнуванні дрібних пор вони зливаються в більш великі (дефекти структури), або руйнуються (повітря виходить з суміші). У місцях руйнування і укрупнення пор відбувається локальне підвищення концентрації піноутворювача, що негативно впливає на міцність цементного каменя в бетоні.
Поставлена задача досягається введенням в розчинну частину суміші алюмінієвої пудри у вигляді водної суспензії, яка готується заздалегідь. Потім в розчин вводиться заданий об'єм піни, суміш додатково перемішується до повного усереднення.
Після залиття пінобетонної суміші в форму за рахунок взаємодії часток алюмінію з вапном, що виділяється, при гідратації цементу, відбувається процес газоутворення і спучування суміші на задану висоту.
У залежності від швидкості гідратації цементу суспензію алюмінієвої пудри можна вводити у воду зачиннення або в розчинну частину суміші після перемішування цементу з водою зачиннення. 70 Згідно із способом, що пропонується, мінімальна тривалість перемішування алюмінієвої пудри від моменту її введення в суміш до моменту вилиття пінобетонної суміші в форму становить 300-360Ос.
Було встановлено, що мінімальна тривалість перемішування алюмінієвої пудри, що складає ЗОбс, достатня для того, щоб розбавлений розчин піноутворювача (ПО) і суспензія алюмінієвої пудри рівномірно розподілилися по всьому об'єму розчинної частини суміші, і щоб почалися процеси взаємодії із зернами піску, цементу і /5 продуктами його початкової гідратації.
Збільшення тривалості перемішування алюмінієвої пудри більше за ЗбОс, наприклад, до 400-500с, також не дасть негативного ефекту, так як механічне збільшення тривалості перемішування алюмінієвої пудри не впливає істотного чином на протікаючі фізико-хімічні процеси. Однак при цьому збільшується тривалість циклу приготування пінобетонної суміші, а також зростають енерговитрати при роботі змішувача.
До того ж перемішування розчинної частини суміші спільно з алюмінієвою пудрою продовжується також в період подачі і усереднення з піною, що збільшує сумарне значення часу перемішування.
Спосіб, що пропонується, здійснюється таким чином.
У працюючий змішувач подається вода зачиннення і доза суспензії алюмінієвої пудри, потім висипаються сухі компоненти (цемент, дрібнодисперсний заповнювач), і суміш безперервно перемішується 120-180с.
За час перемішування частки пудри рівномірно розподіляються в об'ємі суміші, зерна цементу насичуються водою, відбувається процес його гідратації, створюється лужне середовище Ірозчин СасонН)»|. «
Потім в суміш подається заданий об'єм піни, суміш усереднюється протягом 60-120с і виливається в форму.
Через 5-10хв суміш починає спучуватись за рахунок взаємодії часток алюмінію з вапном і виділення водню.
Газові пори, що утворюються, "заліковують" дефекти структури у пінобетонній суміші. Процес газовиділення с зо продовжується 10-2Охв, і суміш зростає на задану висоту (20-40мм).
Оскільки пінобетонна суміш зберігає рухливість в період від ЗО до бОхв, то газові пори вільно ісе) "розсовують" пінні пори, при цьому відбувається ущільнення міжпорових перегородок, що забезпечує Ге підвищення міцності бетону. Спучування суміші і пружно-напружений стан газових і пінних пор запобігають також осіданню суміші. (22)
Тривалість і висота спучування суміші регулюються коректуванням таких технологічних параметрів: «о тривалість перемішування; початкова температура суміші; введення добавок прискорювачів гідратації цементу; кількість добавки алюмінієвої пудри.
Перевірку запропонованого способу проводили при приготуванні пінобетонної суміші з розрахунковою щільністю 400-45Окг/м?. Суміш готували із застосуванням наступних матеріалів: портландцемент МБ5О0, « 70 дрібнодисперсний пісок, піноутворювач "Пеностром", пудра алюмінієва, миючий засіб для приготування - с алюмінієвої суспензії, вода. ц Сировинну суміш готували в наступній послідовності. "» У змішувач виливали дозу води (1З3Омл), суспензії алюмінієвої пудри (0,08-0,16г), потім висипали сухі компоненти (цемент З320г, пісок 80г), та ці компоненти перемішували впродовж 90с. Потім у змішувач вводили 8О0Омл піни і перемішували протягом бос.
Ге») Усереднену пінобетонну суміш виливали в циліндричну форму діаметром 1О00мм і висотою 200мм.
Контролювали: висоту суміші після залиття і після спучування, температуру суміші, а також тривалість Її іш спучування. Витрату алюмінієвої пудри змінювали від 0,010 до 0,05095 від маси сухих компонентів.
Ге») З застосуванням запропонованих параметрів пінобетонної суміші були відформовані кубічні зразки розміром 100х100мм для визначення щільності і міцності пінобетону. б У таблиці приведені технологічні параметри пінобетонної суміші за способом, що пропонується, а також
Кз щільність і міцність отриманого бетону. 5в
Мо /) Вміст алюмінієвої | Початкова температура | Тривалість спучування
ВИНИ сн лм ой Есе заливки спучування | кг/мЗ стиснення, МПа во п 1000000оевовво | звзе 1» 00510 301 яю | ав 5 5. 0,025 25 16 10,6 12,5 440 145
Го вю 01515 | 011 28 | мо | 5 81 0111100ю0000011000020000000, 1803006 зом зівиому ов л16201600006 оїоовю 17777710 В(вихлоуд// ло) 16817 зо | ов
З табл. видно, що при мінімальному вмісті пудри (формування МоМо2, 3) спостерігається незначне доспучування пінобетонної суміші. Також є незначною зміна щільності і міцності бетону, що отримується. 70 При поступовому збільшенні дози алюмінієвої пудри з 0,02 до 0,04095 (формування МоМо4-8) доспучування пінобетонної суміші становить 0,8-3,б6см. А за рахунок збільшення об'єму суміші щільність бетону знизилася до
З8Окг/м? при підвищених значеннях міцності. Доспучування зменшує дефектність структури матеріалу, ущільняє міжпорові перегородки, підвищує їх однорідність, що сприяє підвищенню міцності бетону.
При подальшому збільшенні вмісту алюмінієвої пудри підвищується швидкість газовиділення. Тому 7/5 пінобетонна суміш не втримує весь об'єм газу, внаслідок чого спостерігаються невеликі вихлопи газу. Це погіршує структуру бетону, що отримується, і його фізико-механічні показники (формування МоМео, 10).
Отриманий за способом, що пропонується, пористий бетон (пінобетон) за рахунок підвищення стійкості пінобетонної суміші характеризується щільністю 380-450кг/м і міцністю на стиснення 1,32-1,45МПа.
По показнику міцності на стиснення бетон, який отриманий за способом, що пропонується, відповідає класу В 0,75 (з перевищенням показників). Це вказує на потенційні можливості зниження щільності бетону, що отримується, за способом, що пропонується, до величин менше за З5окг/м3.
Випробування способу, що пропонується, було проведено у 2002-2003р.р. в Науково-дослідному інституті будівельних матеріалів і виробів (НДІБМВ, м. Київ), а також в лабораторії будівельних матеріалів "НТУУ КПІ".
Отримані результати показали високу ефективність способу, що пропонується, у порівнянні з відомими способами. «
Джерела інформації 1. Способ приготовления пенобетонной смеси. МПК 6 СО4838/10, 5 Мо1763428, 1992. 2. Спосіб приготування пінобетонної суміші. МПК 7 С04838/10. ОА Мо24071, 1998. с

Claims (2)

Формула винаходу (Се) (Се)
1. Спосіб отримання пінобетонної суміші, що складається з отримання піни з робочого водного розчину піноутворювача, приготування розчинної частини пінобетонної суміші шляхом змішування сухих компонентів з б водою замішування, наступне змішування розчинної частини пінобетонної суміші з заданою кількістю піни, (се) який відрізняється тим, що в розчинну частину пінобетонної суміші вводять 0,02-0,0495 алюмінієвої пудри від маси сухих компонентів.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що алюмінієву пудру вводять до розчинної частини пінобетонної « суміші спільно з водою замішування, а мінімальна тривалість перемішування алюмінієвої пудри з водою 470 замішування від моменту її введення до пінобетонної суміші до моменту виливання пінобетонної суміші з - с алюмінієвою пудрою в форму становить 300-360 с. . "» Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 9, 15.09.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. (22) се) (22) б 50 Ко) Р 60 б5
UA20031110175A 2003-11-11 2003-11-11 A method for the preparation of foam concrete mixture UA69662A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031110175A UA69662A (en) 2003-11-11 2003-11-11 A method for the preparation of foam concrete mixture

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20031110175A UA69662A (en) 2003-11-11 2003-11-11 A method for the preparation of foam concrete mixture

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA69662A true UA69662A (en) 2004-09-15

Family

ID=34511999

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20031110175A UA69662A (en) 2003-11-11 2003-11-11 A method for the preparation of foam concrete mixture

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA69662A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10894743B2 (en) Method for enhancement of mechanical strength and CO2 storage in cementitious products
EP2970003B1 (en) High-strength geopolymer composite cellular concrete
CN103011896A (zh) 一种泡沫混凝土
CN108529940A (zh) 一种发泡混凝土保温板
JPH08133862A (ja) 断熱材料およびその製造方法
CN108484211A (zh) 一种发泡混凝土保温板的制备方法
DE102016106642A1 (de) Verfahren zur Herstellung von Porenbetonformkörpern
RU2544190C1 (ru) Способ приготовления керамзитобетонной смеси
CA2608536C (en) High performance concrete with a quick resistance development lacking added materials with latent hydraulic activity
RU2378228C1 (ru) Ячеистый бетон автоклавного твердения
Serdyuk et al. The use of low clinker binders in the production of autoclaved aerated concrete by cutting technology
JP5724188B2 (ja) コンクリートの製造方法
UA69662A (en) A method for the preparation of foam concrete mixture
JP3628157B2 (ja) コンクリート製品の製造方法
EP3377459A2 (en) Lightweight concrete with a high elastic modulus and use thereof
RU2304127C1 (ru) Сухая смесь для приготовления неавтоклавного газобетона и способ его получения
KR101117780B1 (ko) 시멘트 킬른 바이패스 더스트를 이용한 다공성 규산칼슘 경화체 제조방법
KR20210082572A (ko) 조기강도 향상 및 침하방지를 위한 경량기포 콘크리트 조성물 및 이의 시공 방법
JP2007131488A (ja) ケイ酸カルシウム水和物固化体とその合成方法
RU2410362C1 (ru) Сырьевая смесь для получения газобетона неавтоклавного твердения
JPH11228251A (ja) 軽量気泡コンクリートの製造方法
Hilal et al. On Production of Pre-Formed Foamed Geopolymer Concrete
JPH05310454A (ja) 低収縮軽量コンクリートの製造方法
RU2242437C2 (ru) Шихта для изготовления ячеистого стекла
RU2600398C1 (ru) Сырьевая смесь для изготовления газобетона автоклавного твердения