UA69460C2 - Пристрій та спосіб охолодження електродугових плавильних печей або плавильних печей опору - Google Patents

Пристрій та спосіб охолодження електродугових плавильних печей або плавильних печей опору Download PDF

Info

Publication number
UA69460C2
UA69460C2 UA2001129212A UA2001129212A UA69460C2 UA 69460 C2 UA69460 C2 UA 69460C2 UA 2001129212 A UA2001129212 A UA 2001129212A UA 2001129212 A UA2001129212 A UA 2001129212A UA 69460 C2 UA69460 C2 UA 69460C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
furnace
cooling
cooling device
refrigerant
fact
Prior art date
Application number
UA2001129212A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Манфред Шуберт
Петер ШТАРКЕ
Original Assignee
Смс Демаг Аг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Смс Демаг Аг filed Critical Смс Демаг Аг
Publication of UA69460C2 publication Critical patent/UA69460C2/uk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27BFURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
    • F27B3/00Hearth-type furnaces, e.g. of reverberatory type; Tank furnaces
    • F27B3/10Details, accessories, or equipment peculiar to hearth-type furnaces
    • F27B3/24Cooling arrangements
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27DDETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
    • F27D19/00Arrangements of controlling devices
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27DDETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
    • F27D9/00Cooling of furnaces or of charges therein
    • F27D2009/0002Cooling of furnaces
    • F27D2009/0005Cooling of furnaces the cooling medium being a gas
    • F27D2009/0008Ways to inject gases against surfaces

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
  • Furnace Housings, Linings, Walls, And Ceilings (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Furnace Details (AREA)
  • Discharge Heating (AREA)
  • Resistance Heating (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Abstract

Винахід стосується охолодження електродугових плавильних печей і/або плавильних печей опору. Нижня частина плавильної посудини (4) оточена корпусом (9). Він розташований на відстані від поверхні нижньої частини. Завдяки цьому утворена проміжна порожнина, через яку і через вхідний і вихідний отвори циркулює холодоагент. Досягнуто поліпшення охолодження найбільш теплонавантаженої частини плавильної печі.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується способу та пристрою для функціонування електродугових плавильних печей і/або 2 плавильних печей опору, які мають плавильну посудину для приймання розплаву, кришка якої та верхня бічна стінка охолоджуються холодоагентом, переважно водою, аж до шлакової ділянки або включаючи Її.
Відомі численні конструкції охолоджуваних таким чином печей. В цих відомих печах під є єдиною неохолоджуваною ділянкою зі схильністю до підвищеного зносу вогнестійкої футеровки та до підвищених затрат на ремонт конструктивних елементів. 70 Для того, щоб охолоджувати принаймні частину поду, де знаходяться нижні електроди, відомим є спосіб із ЕР 0203301 ВІ, за яким у цій частині поду на відстані розташовують плиту, крізь яку проводять шийки електродів або контактні стержні, а у проміжок між цією плитою та подом вдувають повітря. Завдяки цьому у процесі плавлення та випускання нижні електроди охолоджуються, причому у більш довших перервах у процесі внаслідок зниження охолоджувальної здатності її можна регулювати таким чином, щоб швидкість зміни 19 температури нижніх електродів, зокрема на початку або наприкінці перерви, не перевищувала заданих максимальних значень.
Електродугові плавильні печі з водяним охолодженням нижньої та верхньої частини без вогнестійкої футеровки поду відомі, між іншим, у зв'язку із вакуумно-електродуговим переплавленням електроду із
О5Б-А-3723632 та И5-А-4197900. Щоправда, описані у цих документах печі ні по своїй конструкції, ні по застосуванню не можуть бути порівняні із устаткованими вогнестійкою футеровкою електродуговими плавильними печами та плавильними печами опору (маса плавки між 1 та 250т та діаметр посудини до Ум).
Виходячи з цього відомого рівня техніки задача винаходу полягає у створенні способу роботи електродугових плавильних печей та плавильних печей опору, який би дозволив уникнути недоліків лише часткового охолодження. с 29 Поставлену задачу вирішують за допомогою електродугових плавильних печей та плавильних печей опору (39 описаного типу, що розкриті у пункті 1 формули винаходу.
Наділені перевагами варіанти винаходу викладені у залежних пунктах.
Завдяки запропонованому заходу по охолодженню нижньої частини печі, поду та нижньої частини бічної стінки досягають загалом корисного впливу на строк служби вогнестійкої футеровки, а також на інші о 30 конструктивні елементи печі. Крім того, одночасно здійснюють сприятливий охолоджувальний ефект на нижні Ге) електроди.
Охолодження згідно з винаходом відбувається за допомогою охолоджувального пристрою, який чашоподібно М охоплює охолоджувану ділянку нижньої печі і по якому струмує холодоагент. Як холодоагент може бути Ф застосована газоподібна речовина, наприклад повітря, або рідка речовина, наприклад вода.
Зо Для підтримання потоку холодоагенту всередині охолоджувального пристрою можна у найпростішому о випадку використовувати конвективний потік, причому у випадку повітряного охолодження конвективний потік може бути підсилений за рахунок каміну, який з'єднують із випускним отвором охолоджувального пристрою. До того ж, цей камін одночасно запобігає тому, щоб при розкупорці печі полум'я вибивалося у охолоджувальний « пристрій. З 70 Якщо конвективний потік не є достатнім, то згідно з винаходом можна також за допомогою транспортуючого с пристрою, розташованого поза межами охолоджувального пристрою, наприклад насосу або вентилятора, з» транспортувати холодоагент крізь охолоджувальний пристрій. Особливо у випадку рідких холодоагентів створюється можливість пропускання холодоагенту крізь охолоджувальний пристрій у замкнутому контурі. При цьому виникає перевага такого охолодження нагрітого холодоагенту, яке робить можливою регенерацію тепла. 45 Швидкість потоку та температура холодоагенту визначають ефективність охолоджувального пристрою, ось б чому у вигідному варіанті винаходу за допомогою вимірювально-регулюючого пристрою шляхом змінювання цих (Те) параметрів можна узгодити ефективність охолодження з робочою температурою печі.
Охолоджувальний пристрій, який чашоподібно охоплює нижню частину печі, згідно з винаходом виконано у шк простій формі. За допомогою листового металу, який сформовано відповідно контуру печі і розташовано на
Ге»! 20 відстані від печі, утворюють кожухоподібну порожнину, крізь яку проходить холодоагент. Порожнина має принаймні один впускний отвір та принаймні один випускний отвір для холодоагенту, причому у випадку с конвективного потоку впускний отвір доцільно розміщений по центру під подом, а випускний отвір збоку вверху на бічній стінці. При примусовому потоці за допомогою транспортуючого пристрою впускні та випускні отвори можуть бути розташовані інакше.
Для покращення охолодження за допомогою холодоагенту згідно з одним із варіантів здійснення винаходу
ГФ) всередині порожнини охолоджувального пристрою знаходяться ребра охолодження, прикріплені до стінок печі, наприклад, шляхом зварювання. Ці ребра охолодження виконані таким чином, що забезпечують максимальний о ефект охолодження, не підвищуючи однак при цьому суттєво опору протікання у охолоджувальному пристрої, для чого вони є вигнутими у напрямку потоку. 60 Щоб реалізувати можливість регенерації тепла при охолодженні у замкнутому контурі, у трубах охолоджувальної системи поряд з транспортуючим пристроєм в цілях підтримання циркулюючого потоку розташовано пристрій для регенерації тепла, у якому нагрітий холодоагент охолоджують і використовують звільнене при цьому тепло або накопичують його.
За одним із варіантів винаходу з цим пристроєм для регенерації тепла та з транспортуючим пристроєм 62 з'єднана вимірювально-регулювальна система, до якої надходять значення вимірювань робочих температур печі, щоб таким чином можна було визначати вплив на температуру та на кількість холодоагенту, що надходить у охолоджувальний пристрій.
Інші переваги, деталі та ознаки винаходу наведені нижче за допомогою прикладу виконання, схематично зображеного на фігурах креслення.
Вони зображують:
Фіг.1 - вертикальний розріз печі,
Фіг.2 - блок-схему охолоджувального контуру.
Фіг.1 схематично зображує піч 1 з подом 2, нижніми бічними стінками З на плавильній посудині 4, з бічними 7/0 стінками 5 та кришкою 6. Верхні бічні стінки 5 сягають внизу майже до плавильної посудини 4, яка містить розплав, і до цього рівня забезпечені, як і кришка 6, водяним охолодженням 5.
Плавильна посудина 4 має позначену штриховкою вогнестійку футерівку 8 і утворена подом печі 2 та нижніми бічними стінками 3. Згідно з винаходом плавильна посудина 4 на відстані охоплена корпусом 9 переважно із сталевого листа, який має форму, узгоджену з контуром зовнішньої стінки 7 печі. Утворена таким чином 15 чашоподібна порожнина утворює охолоджувальний пристрій 10, через який струмує холодоагент 14.
Впуск холодоагенту у зображеному прикладі здійснюється внизу у поді 2 печі крізь впускний отвір 12, протікає у напрямку стрілки до бічних стінок З і потім залишає охолоджувальний пристрій 10 на верхньому кінці бічних стінок З крізь випускний отвір 13. Всередині охолоджувального пристрою 10 з метою кращої тепловіддачі та для завихрення холодоагенту 14 на стінці 7 печі розташовують ребра охолодження 11, які сформовані 20 відповідно напрямку
На фіг.2 у вигляді блок-схеми зображено приклад циркуляційного охолодження. Охолоджувальний пристрій печі 1 або плавильної посудини 4 біля випускного отвору 13 через випускну трубу 16 з'єднано з пристроєм для регенерації тепла 18. У цьому пристрої для регенерації тепла 18 холодоагент, нагрітий при охолодженні плавильної посудини 4, охолоджують при зворотному отриманні тепла. Транспортний пристрій 17, наприклад сч об насос або вентилятор, розміщений у підвідній трубі 15, витісняє холодоагент 14, який виходить із пристрою для регенерації тепла 18 і тепер є охолодженим, і через впускний отвір 12 подає його назад у охолподжувальний і) пристрій 10.
Пристрій для регенерації тепла 18 і транспортний пристрій 17 через лінію управління 21 з'єднані з вимірювально-регулювальним пристроєм 19, за допомогою якого регулюють ефективність транспортного о зо пристрою 17 та температуру холодоагенту 14 у пристрої для регенерації тепла 18 залежно від робочого стану печі 1. Для цього вимірювально-регулювальний пристрій 19 через лінію 20 для передачі даних з'єднують з ісе) відповідними вимірювальними приладами печі (не зображені). «г
Винахід не обмежується прикладами, зображеними на фігурах креслення, які заради кращої наочності зображені зі збільшеним охолоджувальним пристроєм. Залежно від конструкції та умов роботи печі можна згідно ме) з5 З винаходом змінювати форму та розміри охолоджувального пристрою, кількість та розміщення впускних та со випускних отворів та сполучення охолоджувального пристрою з іншими // пристроями (вимірювально-регулювального пристрою, транспортного пристрою і т.д.), якщо зберігати основний принцип винаходу - при якомога менших конструктивних та фінансових витратах у простий спосіб здійснювати оптимальне охолодження всієї плавильної посудини. « - с ;» (22) се) щ» б 50 (42)
Ф) іме) 60 б5 с і ення то фен | кт ? в. Тв
СВ Ї
70 З : ; в : їй З
Ь че 13 4 Я нь
З у І г Й З
М их А, м с 7
Ц КИ и у и, м р й ; 20 10 ми жи
ГИ и Ми ра р
И; Пд й " ? паз 2 с 25 о
А
«в) 30 13 16 (Се) з, з 35 10 (Се) пш й
М це їж 7 б) 7 с ;»
Фіг. 2 (22) се)

Claims (10)

Формула винаходу щ»
1. Електродугова плавильна піч або плавильна піч опору (1) з плавильною посудиною (4) з вогнестійкою б футерівкою, яка має під (2) та бічні стінки (3) із зовнішньою пічною стінкою (7), а також із охолоджуваною с охолодним середовищем верхньою частиною, яка має верхні бічні стінки (5) та кришку (6), яка відрізняється тим, що пічна стінка (7) оснащена вогнестійкою футерівкою плавильної посудини (4) і чашоподібно оточена охолоджувальним пристроєм (10), по якому у безпосередньому контакті із пічною стінкою (7) проходить холодоагент (14), причому принаймні один впускний отвір (12) і принаймні один випускний отвір (13) для холодоагенту (14) розміщені на охолоджувальному пристрої (10).
о 2. Піч (1) за п. 1, яка відрізняється тим, що охолоджувальний пристрій (10) з корпусом (9) розташований на ко плавильній посудині (4) відповідно до контуру зовнішньої пічної стінки (7).
З. Піч (1) за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що впускний отвір (12) розташований по центру поду (2) печі, бо а випускний отвір (13) розташований збоку зверху на нижній бічній стінці (3) охолоджувального пристрою (10).
4. Піч (1) за пп. 1, 2 або З, яка відрізняється тим, що транспортування холодоагенту (14) всередині охолоджувального пристрою (10) підтримують шляхом конвекції і/або за допомогою транспортного пристрою (17), розташованого поза охолоджувальним пристроєм (10).
5. Піч (1) за п. 4, яка відрізняється тим, що холодоагент (14) проходить через охолоджувальний пристрій (10) 65 у замкнутому контурі.
6. Піч (1) за одним або декількома із пп. 1-5, яка відрізняється тим, що всередині охолоджувального пристрою (10) на зовнішній пічній стінці (7) розміщені ребра охолодження (11).
7. Піч (1) за п. 6, яка відрізняється тим, що охолоджувальний пристрій (10) у замкнутому контурі з'єднаний через випускну трубу (16) та впускну трубу (15) з пристроєм для регенерації тепла (18), причому у впускній трубі (15) і/або у випускній трубі (16) розташований транспортуючий пристрій (17), наприклад насос або вентилятор.
8. Піч (1) за п. 7, яка відрізняється тим, що пристрій для регенерації тепла (18) і/або транспортуючий пристрій (17) через лінію управління (21) сполучений із вимірювально-регулювальним пристроєм (19), у який через лінію (20) для передачі даних надходять значення вимірювання робочих температур електродугової 7/0 плавильної печі або плавильної печі опору (1).
9. Піч (1) за п. 4, яка відрізняється тим, що при повітряно-конвекційному охолодженні випускний отвір (13) з'єднано із каміном.
10. Спосіб охолодження електродугової плавильної печі або плавильної печі опору (1) за одним або декількома із попередніх пп. 1-9, який відрізняється тим, що ефективність охолоджувального пристрою (10) 7/5 пристосовують до робочих температур електродугової плавильної печі або плавильної печі опору (1) шляхом змінювання швидкості і/або температури холодоагенту. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 9, 15.09.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і 2о науки України. с (8) «в) (Се) « (22) (Се) -
с . и? (22) се) щ» б 50 (42) Ф) іме) 60 б5
UA2001129212A 1999-06-04 2000-03-06 Пристрій та спосіб охолодження електродугових плавильних печей або плавильних печей опору UA69460C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19925599A DE19925599A1 (de) 1999-06-04 1999-06-04 Verfahren und Vorrichtung zum Betrieb von Lichtbogenschmelzöfen und/oder Widerstandsschmelzöfen
PCT/EP2000/005069 WO2000075588A1 (de) 1999-06-04 2000-06-03 Verfahren und vorrichtung zum betrieb von lichtbogenschmelzöfen und/oder widerstandsschmelzöfen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA69460C2 true UA69460C2 (uk) 2004-09-15

Family

ID=7910235

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001129212A UA69460C2 (uk) 1999-06-04 2000-03-06 Пристрій та спосіб охолодження електродугових плавильних печей або плавильних печей опору

Country Status (18)

Country Link
US (1) US6693949B1 (uk)
EP (1) EP1181489B1 (uk)
JP (1) JP2003501612A (uk)
KR (1) KR100631326B1 (uk)
CN (1) CN1188650C (uk)
AT (1) ATE249023T1 (uk)
BR (1) BR0011317A (uk)
CA (1) CA2373041C (uk)
DE (2) DE19925599A1 (uk)
EG (1) EG22977A (uk)
ES (1) ES2206285T3 (uk)
MX (1) MXPA01012414A (uk)
MY (1) MY125130A (uk)
PL (1) PL194258B1 (uk)
RU (1) RU2246669C2 (uk)
TR (1) TR200103500T2 (uk)
UA (1) UA69460C2 (uk)
WO (1) WO2000075588A1 (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004005060A1 (de) * 2003-08-26 2005-03-24 Sms Demag Ag Metallugisches Gefäß für ein Schmelzaggregat für flüssige Metalle
CN102192654A (zh) * 2010-03-04 2011-09-21 杭州杭锅工业锅炉有限公司 矿热炉炉盖余热锅炉冷却及余热利用系统
CN102878813B (zh) * 2012-10-26 2014-09-24 烽火通信科技股份有限公司 一种用于高温环境的冷却装置
US9936541B2 (en) * 2013-11-23 2018-04-03 Almex USA, Inc. Alloy melting and holding furnace
FI20165473A (fi) * 2016-06-07 2017-12-08 Outokumpu Oy Valokaariuunin pohjarakenne
IT201900020470A1 (it) * 2019-11-06 2021-05-06 Danieli Off Mecc Procedimento per la rilevazione di perdite di acqua da forni fusori in impianti di produzione di metalli o leghe e relativo impianto

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE522567C (de) 1925-12-06 1931-04-15 Polysius A G G Drehrohrofen zum Schmelzen von Zement
US2622862A (en) 1951-03-05 1952-12-23 Jordan James Fernando Melting furnace
FR1259396A (fr) 1960-02-18 1961-04-28 Emile Muller Soc Nouv Ets Perfectionnements apportés aux fours industriels ou autres
SU384435A1 (ru) 1971-03-17 1977-12-05 Bejzerov S M Схема водоснабжени вакуумной дуговой печи
US3785764A (en) 1972-08-16 1974-01-15 Fr Sa Continuous melting of very high melting point materials
GB1488784A (en) 1976-02-16 1977-10-12 Syaskin J Furnace for melting highly reactive metals
JPS5856076B2 (ja) * 1977-02-18 1983-12-13 石川島播磨重工業株式会社 製鋼用ア−ク炉における水冷壁の冷却水循環装置
JPS572880Y2 (uk) * 1977-12-21 1982-01-19
JPS5496705A (en) * 1978-01-17 1979-07-31 Mitsubishi Electric Corp Rotor of rotary electric machine
US4197900A (en) * 1978-03-16 1980-04-15 Beizerov Semen M Furnace for vacuum arc melting of highly reactive metals
US4235173A (en) * 1978-07-11 1980-11-25 Sharp Kenneth C Furnace cooling apparatus
JPS60194279A (ja) * 1984-03-16 1985-10-02 新日本製鐵株式会社 ア−ク炉用水冷パネル
JPS6340790Y2 (uk) * 1985-09-09 1988-10-25
US4870655A (en) * 1987-11-16 1989-09-26 Ward Vincent C Apparatus for recovery of metallics and non-metallics from spent catalysts
US5052018A (en) * 1989-10-12 1991-09-24 Deutsche Voest-Alpine Industrieanlagen Gmbh Anode for a direct current arc furnace
JPH0456726A (ja) * 1990-06-22 1992-02-24 Nippon Steel Corp 耐磨耗特性に優れた鋼管用鋼材の製造方法
DE4022720A1 (de) * 1990-07-17 1992-01-23 Flohe Gmbh & Co Untergefaess eines gleichstromlichtbogenofens
JP3687158B2 (ja) * 1995-11-30 2005-08-24 Jfeスチール株式会社 トピードカーの耐火物壁冷却方法

Also Published As

Publication number Publication date
CN1353806A (zh) 2002-06-12
MXPA01012414A (es) 2002-07-30
KR100631326B1 (ko) 2006-10-04
ATE249023T1 (de) 2003-09-15
MY125130A (en) 2006-07-31
ES2206285T3 (es) 2004-05-16
CN1188650C (zh) 2005-02-09
EP1181489B1 (de) 2003-09-03
WO2000075588B1 (de) 2001-04-19
US6693949B1 (en) 2004-02-17
BR0011317A (pt) 2002-03-12
KR20020016820A (ko) 2002-03-06
CA2373041A1 (en) 2000-12-14
EG22977A (en) 2003-12-31
DE50003547D1 (de) 2003-10-09
RU2246669C2 (ru) 2005-02-20
TR200103500T2 (tr) 2002-05-21
CA2373041C (en) 2008-03-18
DE19925599A1 (de) 2000-12-07
WO2000075588A1 (de) 2000-12-14
JP2003501612A (ja) 2003-01-14
PL194258B1 (pl) 2007-05-31
PL352089A1 (en) 2003-07-28
EP1181489A1 (de) 2002-02-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2000130948A (ja) アルミニウムインゴット等の溶解保持炉
EP0265531A1 (en) Metal melting furnace
US3266485A (en) Recirculating immersion heater
UA69460C2 (uk) Пристрій та спосіб охолодження електродугових плавильних печей або плавильних печей опору
EP0287142B1 (en) A boiler element
RU2002100070A (ru) Дуговая плавильная печь и способ ее эксплуатации
US4796569A (en) Furnace boiler and process for the operation of the boiler
BRPI0211234B1 (pt) Arranjo de montagem para queimador ou lança auxiliar
FI105948B (fi) Varaava tulisija
CN209989417U (zh) 用于闪速炼铁炉的还原塔和闪速炼铁炉
ATE111589T1 (de) Vakuumofen zur wärmebehandlung metallischer werkstücke.
JPS59150005A (ja) リアクタ−製鉄装置
CN108844371A (zh) 一种电弧炉的密闭式炉门
JPS61184386A (ja) 軽合金を溶融し、溶融した状態で維持する装置
SU422302A1 (ru) Газова вагранка
JP7172785B2 (ja) 銅製錬転炉の炉口冷却装置
CN110360841A (zh) 一种节能低烧损熔化炉
JPS6139274Y2 (uk)
JPS644202A (en) Gas cooling device
GB2028985A (en) Improvements in and relating to boilers
SU322583A1 (ru) Газовая печь
JPS6219903Y2 (uk)
GB2059556A (en) Cooling Box for Steel-making Arc Furnace
JP3535215B2 (ja) 溶解保持炉
SU1467349A1 (ru) Индукционна печь дл плавки губчатого железа