UA65744C2 - Device for screening materials - Google Patents

Device for screening materials Download PDF

Info

Publication number
UA65744C2
UA65744C2 UA2003043469A UA2003043469A UA65744C2 UA 65744 C2 UA65744 C2 UA 65744C2 UA 2003043469 A UA2003043469 A UA 2003043469A UA 2003043469 A UA2003043469 A UA 2003043469A UA 65744 C2 UA65744 C2 UA 65744C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
section
vertical
screening
forced
grates
Prior art date
Application number
UA2003043469A
Other languages
English (en)
Other versions
UA65744A (en
Inventor
Oleksandr Mykhailo Kryvoruchko
Viktoria Oleksandr Kryvoruchko
Original Assignee
Oleksandr Mykhailo Kryvoruchko
Viktoria Oleksandr Kryvoruchko
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Oleksandr Mykhailo Kryvoruchko, Viktoria Oleksandr Kryvoruchko filed Critical Oleksandr Mykhailo Kryvoruchko
Priority to UA2003043469A priority Critical patent/UA65744C2/uk
Publication of UA65744A publication Critical patent/UA65744A/uk
Publication of UA65744C2 publication Critical patent/UA65744C2/uk

Links

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Sorting Of Articles (AREA)

Description

Винахід відноситься до розподілу матеріалів за допомогою грохотів і може бути використано в металургійній, гірничодобувній, хімічній промисловості.
Пристрій для грохочення матеріалів (Патент України Ме44591А, МПК ВО7В81/00, 15.02.2002 рікіІ, який включає вертикальний канал, у якому зигзагоподібно встановлені один під одним колосники з дефлекторами, при цьому колосникові поверхні вигнуті по дузі синусоїдальної кривої і формують вертикальний канал, форма якого описується рівнянням синусоїдальних гармонійних коливань, пристрій для завантаження і патрубки для виводу розподілених фракцій.
Недоліком відомої конструкції є недостатня якість і продуктивність грохочення, а також надійність обладнання при грохоченні вологих дрібно фракційних матеріалів з переважною кількістю підгратних фракцій. При грохоченні матеріалів з переліченими властивостями кінетичної енергії часток матеріалу, що падають недостатньо для ефективного віброзбудження поверхонь просіювання, що призводить до погіршення самоочищення колосників, погіршення якості грохочення та надійності пристрою.
Виконання вертикального каналу у вигляді жорстко з'єднаних між собою за допомогою корпуса віброзбуджувальних поверхонь просіювання і дефлекторів не забезпечує виконання регулювання пристрою на необхідну продуктивність і первісний фракційний склад. Також конструкція пристрою не передбачає встановлення на ньому допоміжних пристроїв для інтенсифікації процесу грохочення і очистки поверхонь просіювання від налипання матеріалів. Крім того, конструкція пристрою складна у виготовленні та ремонті.
Найбільш близьким технічним рішенням, обраним за прототип є пристрій для грохочення матеріалів (Патент
України Ме49715А, МПК" ВО7В81/00, 16.09.2002р.Ї, який включає вертикальний канал сформований з двох вертикальних знімних секцій, кожна з яких складається з двох вертикально розташованих ресор зв'язаних між собою кількома похилими дефлекторами з закріпленими на них віброзбудженими колосниками, які розміщені один під одним, з кроком, що дорівнює періоду коливань синусоїдальної кривої вертикального каналу, при цьому знімні секції з'єднані у верхній частині з одним джерелом примусових коливань.
Недоліком вказаної конструкції є те, що передача коливань одразу двом вертикальним секціям від одного джерела примусових коливань не забезпечує рівномірного коливання віброзбуджених колосників на кожній вертикальній секції. Крім того, на передачу примусових коливань одній секції оказує власне коливання колосників другої секції, що призводить до зниження динамічних характеристик коливання колосників однієї із секцій.
При з'єднанні секцій у вертикальній частині з джерелом примусових коливань неможливо здійснювати коливання секцій з колосниками з високою частотою (більш 10 герц), а максимальна амплітуда коливань колосників забезпечується тільки у середині вертикальної секції, що погіршує якість грохочення та знижує продуктивність грохочення вологих дрібно фракційних матеріалів.
В основу винаходу поставлена задача шляхом удосконалення відомого пристрою створити новий пристрій для грохочення матеріалів, що забезпечує підвищену якість та продуктивність грохочення вологих дрібно фракційних матеріалів за рахунок рівномірного коливання кожною секції сумісно з колосниками. Крім того новий пристрій для грохочення матеріалів забезпечує підвищену якість та продуктивність грохочення за рахунок підвищення амплітуди примусового динамічного впливу у верхніх колосниках та зменшення амплітуди коливання у нижніх колосниках.
Пристрій для грохочення матеріалів, що включає корпус з вертикальним каналом, форма якого описується рівнянням синусоїдальних гармонійних коливань, у якому зигзагоподібно встановлені один під одним віброзбуджені колосники та дефлектори, які розташовані на двох вертикальних секціях котрі з'єднані з джерелом примусових коливань, а також пристрій для завантаження і патрубки для виводу розділених фракцій.
Відповідно до винаходу, кожна секція по середині з'єднана з окремим джерелом примусових коливань, яке здійснює самостійно необхідний примусовий динамічний влив віброзбуджених колосників кожної секції на матеріал, що сортують , а регулювання величини прохідного перерізу каналу здійснюють шляхом зміни кута похилу кожної секції відносно вертикального їх становища за рахунок зміни довжини стабілізаторів.
Зрівняння пристрою, що заявляється з прототипом показує, що новим є з'єднання кожної секції у середині з окремим джерелом примусових коливань, яке здійснює самостійно необхідний примусовий динамічний вплив віброзбуджених колосників кожної секції на матеріал, що сортують, а регулювання величини прохідного перерізу каналу здійснюють шляхом зміни кута похилу кожної секції відносно вертикального їх становища за рахунок зміни довжини стабілізаторів.
Завдяки з'єднанню кожної вертикальної секції з окремим джерелом примусових коливань забезпечується більш рівномірний примусовий динамічний вплив віброзбуджених колосників кожної секції на матеріал, що сортуютьщо забезпечує більш ефективне розподілення матеріалу на фракції, тобто підвищення якості та продуктивності грохочення.
З'єднання кожної вертикальної секції усередині секції з окремим джерелом примусових коливань забезпечує більшу амплітуду коливань верхніх колосників кожної секції і зменшення амплітуди коливань нижче розташованих колосників, що також призводить до підвищення якості та продуктивності коливання за рахунок того. що верхні колосники більш навантажені та потребують більш ефективне самоочищення від вологих та дрібних фракцій.
Регулювання величини прохідного перерізу каналу здійснюють шляхом зміни кута похилу кожної секції відносно вертикального їх становища за рахунок зміни довжини стабілізаторів забезпечує просте та ефективне регулювання продуктивності грохочення матеріалів з різним співвідношенням підгратних та надгратних фракцій.
На кресленні зображено поздовжний переріз пристрою для грохочення матеріалу.
Пристрій для грохочення містить приймальний бункер із завантажувальним пристроєм 1, вертикальний канал 2, який сформований двома вертикальними знімними секціями 3, кожна з яких складається з двох закріплених по краях у нижній частині ресор, пов'язаних між собою кількома похилими дефлекторами 5 з закріпленими на них віброзбудженими колосниками 4, які розміщені один під одним, з кроком у вертикальній площині, що дорівнює періоду коливань синусоїдальної кривої вертикального каналу 2.
При цьому увігнуті поверхні колосників 4 кожної секції З направлені у бік осі вертикального каналу і зміщені одна відносно одної в горизонтальній площині на величину, що дорівнює половині періоду коливань вказаної синусоїдальної кривої. Секції З у середній своїй частині з'єднані з джерелами примусових коливань 9.
Регулювання величини прохідного перерізу каналу здійснюється шляхом зміни кута похилу кожної секції З відносно вертикального їх становища за рахунок зміни довжини, стабілізаторів 8.
Дефлектори 5 виконані у вигляді консольно-закріплених віброзбуджувальних похилих прямокутних листів, на яких розташовані віброзбуджувальні колосники 4.
Пристрій містить також канали для переміщення підгратних фракцій 6, патрубки для виводу розподілених фракцій 7.
Робота пристрою для грохочення матеріалу здійснюється таким чином.
Матеріал, що необхідно сортувати, подають в приймальний бункер з завантажувальним пристроєм 1, де він під дією власної маси переміщується по вертикальному каналу 2, який сформовано двома вертикальними знімними секціями 3, кожна з яких складається з двох закріплених по краях у нижній частин ресор, пов'язаних між собою кількома похилими дефлекторами 5 з закріпленими на них віброзбудженими колосниками 4. Джерела примусових коливань 9 передають коливання оптимальної частоти і амплітуди самостійно кожній секції З з закріпленими на них колосниками 4 і дефлекторами 5. Регулювання величини прохідного перерізу каналу 2 здійснюють шляхом зміни кута похилу кожної секції відносно вертикального їх становища за рахунок зміни довжини стабілізаторів 8.
Частки матеріалу, які менші за розміром, від зазорів поверхні просіювання, проходять крізь поверхню просіювання колосників 4 і під дією власної маси переміщується по поверхням сходу дефлекторів 5 до каналів для переміщення підгратних фракцій 6 і далі до патрубків для виходу розподілених фракцій 7. Частки матеріалу, які більші за розміром від зазорів поверхні просіювання, а також частки дрібної фракції, що не встигли видалитися на першій поверхні просіювання, надходять на наступні, де описаний процес грохочення повторюється. Кількість колосників з поверхнями просіювання 4 залежить від потрібної якості грохочення, та його первісного фракційного складу. Великі частки матеріалу, проходячи під дією власної ваги вертикальний канал 2 грохоту, взаємодіють зі всіма поверхнями просіювання колосників 4 та прямують до патрубків для виводу розподілених фракцій 7.
Застосування пристрою, що пропонується для грохочення матеріалів дозволяє забезпечити ефективне сортування на фракції вологих дрібно фракційних матеріалів із вмістом підгратних фракцій більш ніж 9095, при цьому підвищується продуктивність грохочення у З рази і зменшується імовірність захаращування дрібними фракціями поверхонь просіювання грохотів. Пристрій для грохочення матеріалів може бути отриманий шляхом модернізації грохотів, на наявних підприємствах металургійної, гірничодобувної, хімічної галузей промисловості. 1 в . т А де ЛИ ч 3 їх ї 3 / , 4 9 / У 9
Р
КО о ою 2) 5 рез іс ї 6
М ї , у
А АД
7
ІГ п

Claims (1)

  1. Пристрій для грохочення матеріалів, що включає корпус з вертикальним каналом, форма прохідного перерізу якого описується рівнянням синусоїдальних гармонічних коливань, у якому зигзагоподібно встановлені один під одним віброзбуджені колосники та дефлектори, які розташовані на двох вертикальних секціях зі стабілізаторами, з'єднаних з джерелом примусових коливань, а також пристрій для завантаження і патрубки для виводу розділених фракцій, який відрізняється тим, що кожна секція усередині з'єднана з окремим джерелом примусових коливань, яке здійснює самостійно необхідний примусовий динамічний вплив віброзбуджених колосників кожної секції на матеріал, що сортують, а регулювання величини прохідного перерізу каналу здійснюють шляхом зміни кута нахилу кожної секції відносно вертикалі за рахунок зміни довжини стабілізаторів.
UA2003043469A 2003-04-17 2003-04-17 Device for screening materials UA65744C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003043469A UA65744C2 (en) 2003-04-17 2003-04-17 Device for screening materials

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003043469A UA65744C2 (en) 2003-04-17 2003-04-17 Device for screening materials

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA65744A UA65744A (en) 2004-04-15
UA65744C2 true UA65744C2 (en) 2007-04-25

Family

ID=34515802

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003043469A UA65744C2 (en) 2003-04-17 2003-04-17 Device for screening materials

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA65744C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA65744A (en) 2004-04-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2432214C2 (ru) Просеивающее устройство
EP3251759B1 (en) A multi-deck screening assembly
JPH0113916B2 (uk)
US4844235A (en) Vibratory separation apparatus
GB2247850A (en) A screen
GB2528257A (en) Apparatus for grading and blending aggregates
UA65744C2 (en) Device for screening materials
JPS63500018A (ja) 一体形配分・分離装置付ふるい分け装置
CN107583854A (zh) 一种多级筛分装置
RU43797U1 (ru) Рабочий орган для разделения сыпучих смесей
RU2175895C2 (ru) Сепарирующее устройство
JP2008284533A (ja) 選別機
RU176729U1 (ru) Вибрационный грохот
UA63539C2 (en) Method of screening materials
UA57400A (uk) Пристрій для грохочення матеріалів
SU845875A1 (ru) Вибрационный грохот
RU2340411C1 (ru) Высокочастотный струйный генератор для сепарации сыпучей смеси в текучей среде
RU1808421C (ru) Колосниковый грохот
RU2668603C1 (ru) Вибрационный грохот
SU874217A1 (ru) Виброгрохот
UA44591A (uk) Пристрій для грохочення матеріалів
SU1713679A1 (ru) Вибрационный сепаратор
US6398035B1 (en) Maximizer for gravity separators
SU1579584A1 (ru) Решетка грохота
SU1763052A1 (ru) Устройство дл вибропневматического сепарировани зернопродуктов