UA62207A - Target - Google Patents

Target Download PDF

Info

Publication number
UA62207A
UA62207A UA2003010784A UA2003010784A UA62207A UA 62207 A UA62207 A UA 62207A UA 2003010784 A UA2003010784 A UA 2003010784A UA 2003010784 A UA2003010784 A UA 2003010784A UA 62207 A UA62207 A UA 62207A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
target
aiming
light
standard
pattern
Prior art date
Application number
UA2003010784A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UA2003010784A priority Critical patent/UA62207A/uk
Publication of UA62207A publication Critical patent/UA62207A/uk

Links

Landscapes

  • Length Measuring Devices By Optical Means (AREA)

Description

Опис винаходу
Технічне рішення, що пропонується, має відношення до області прицілобудування, зокрема, до засобів 2 визначення бойової ефективності особистої стрілецької зброї, і може бути використане при створенні апаратури для порівняльної оцінки часу (швидкості) прицілювання різних типів цієї зброї.
Як відомо |1), мішені використовуються для тренування і оцінки якості стрільби, в т.ч. у кількісному виразі.
Відомо декілька типів спортивної мішені: кругла з чорним кругом; мішень, що рухається; мішень, що з'являється для швидкісної стрільби |1). Відомі також ростові мішені |2), в т.ч. мішені, що згортаються (пат. 70 США 5865439 А), які використовуються при опрацюванні навиків бойової стрільби. Всіх їх єднає те, що вони виконані на паперовій або дерев'яній основі Її мають центральну чорну частину на світлому бланці (тобто виконані з прямим світловим контрастом). При такій конструкції можливий лише візуальний контроль якості стрільби при розгляданні мішені.
З цієї точки зору перевагу має мішень у вигляді пластин-контактів, по яким лине штир, кінематично 72 з'єднаний зі зброєю (а.с. 1145739 А, бюл. Мо37, 1987). її недолік у незручності використання - зброя не може мати лінійних переміщень, оскільки вони ведуть до пересування штира по контактам, яке ототожнюється з кутовими переміщеннями зброї при прицілюванні.
Відомі також мішені, що розсіюють (пат. США 5716216 А) або випромінюють світло (пат. РФ 2060437 С1, бюл.
Мо14, 1996; пат. США 3964178), яке реєструється фотоприймачем, встановленим на зброї. Такі мішені дистанційно забезпечують автоматичний контроль якості стрільби, але мають інший суттєвий недолік (він також властивий і мішеням на паперовій основі) - вони не дозволяють контролювати час прицілювання.
Із знарядь, що розглянуто, мішень у вигляді 4-х однакових світловипромінюючих секторів, які промодульовані з різною частотою (пат. РФ 2060437 С1, бюл. Мо14) 1996), найбільш близька до мішені, що пропонується, і її прийнято за прототип.
Основний недолік цієї мішені полягає в тому, що вона не дозволяє контролювати час прицілювання - « важливіший показник бойової ефективності особистої зброї.
У винаході, що пропонується, вирішувалась задача створення мішені, котра, зберігаючи достоїнства відомої світловипромінюючої мішені - дистанційний автоматичний контроль якості стрільби, одночасно забезпечувала контроль часу прицілювання зброї. в
Поставлена мета досягається тим, що відома мішень, яка містить світлоконтрастний малюнок стандартної ав мішені, який виконано із зворотним контрастом відносно фона, - встановлена в фокальній поверхні додатково введеного об'єктива, фокусна відстань Т якого становить с т - Й, / до; сем де: М; - лінійний розмір довільного елемента малюнка, а о; - кутовий розмір цього елемента при спостереженні реальної мішені з контрольної дистанції стрільби, а сам малюнок доповнено кільцем, яке охоплює ї-о малюнок стандартної мішені, діаметр якого с; задовольняє умові тах х 2 «ТО, де: Плах - найбільше значення розміру мішені, О - світловий діаметр об'єктива, а | - відстань від нього до « 70 ока при прицілюванні. з с Оскільки в сучасному прицілобудуванні відсутні мішені, які забезпечують контроль часу прицілювання, то можна зробити висновок про новизну запропонованого виробу. :з» Розгляд конструкції запропонованої мішені показує, що вона реалізується відомою елементною базою: об'єктивом і трафаретом з освітленням, у якості якого може бути і екран променево-електронної трубки. Це підтверджує можливість промислової реалізації виробу.
ФО Аналіз мети винаходу (забезпечення контролю часу прицілювання), запропонованої системотехніки для її досягнення і заявленої сукупності ознак, які існують в прототипі і вводяться, дозволяє зробити такі судження. ко Знання часу (швидкості) прицілювання для конкретної зброї дозволяє оцінити її бойову ефективність, г) провести зіставлення з іншими типами зброї цього класу та мінімізувати цей час за рахунок раціонального
Конструювання самої зброї і прицільного знаряддя. Стрілець, який апріорі знає, що його особиста зброя має о максимальну швидкість прицілювання, буде впевненіше вирішувати покладену на нього бойову задачу. Автори «М винаходу досягли цієї мети за рахунок ускладнення малюнка стандартної мішені та додатково введеного об'єктива. Мішені, які б мали світловипромінююче кільце, котре охоплює малюнок стандартної мішені, авторам не відомі. Об'єктиви широко використовуються в оптичному прицілобудуванні. Однак вони не використовуються вв при конструюванні мішеней. Все це свідчить про винахідницький рівень пропозиції.
Таким чином, запропонована мішень відповідає усім необхідним критеріям патентоздатності. » Мішень, що пропонується, реалізує запропонований "Спосіб прицілювання стрілецької зброї по учбовій мішені". Суть винаходу пояснюється описом і кресленням, на якому зображено принципову схему мішені (креслення самої мішені умовно повернуто на 90" навколо своєї вертикальної осі симетрії). во Мішень містить: об'єктив 1, в фокальній поверхні якого встановлено світлоконтрастний малюнок, який складається із стандартної мішені 2 (на кресленні зображено стандартну ростову мішень Мов) і кільця 3.
Фокусна відстань 7 об'єктива 1 становить:
РЕ пЙдо, (1) 65 | ние ! ! . ! де: ВП; - лінійний розмір довільного елемента малюнка, а о; - кутовий розмір цього елемента при спостереженні реальної стандартної мішені неозброєним оком з контрольної дистанції стрільби. Зокрема, при контролі часу на відстані 25м кутовий розмір, під яким спостерігається висота ростової мішені Мо8 неозброєним оком, дорівнює:
ІЧод - 1,6/25 - 0,064, де 1,6м - висота мішені Мов.
При практичному лінійному розмірі елемента висоти плах на малюнку мішені, вибраному 40мм, фокусна відстань об'єктива 1 становить: т - 40/0,064 - 625 мм. 70 Світлоконтрастне кільце З охоплює малюнок стандартної мішені 2, і його діаметр 2 задовольняє умові: птах х 2 « РОЛ, (2) де: Плах - найбільше значення розміру мішені, О - світловий діаметр об'єктива 1, а ГІ - відстань ока (точка
А) від об'єктива 1 при прицілюванні.
Наприклад, при світловому діаметрі об'єктива 1 рівному ЗО0Омм і відстані Ї - 9ООмм (відстань витягнутої руки) маємо: о» 40мм, ск 625 х 300 /900 « 208мм.
Малюнок стандартної мішені 2 і кільця З виконано із зворотним світловим контрастом - у вигляді світловипромінюючих елементів на темному полі. Конструктивно це реалізується двома методами. Або малюнок виготовляється фотографічним методом з підсвіткою трафарета джерелом світла, чи малюнок відображується на екрані чорно-білого монітору.
При виконанні габаритних співвідношень (1) і (2) спостерігач, око якого знаходиться в точці А, побачить світле зображення кільця З, всередині якого знаходиться світле зображення стандартної мішені 2 так, як вона спостерігалася би неозброєним оком з відстані 25м. «
Аналогічну картину буде аналізувати і фотоелемент (на кресленні не показано), який встановлено на зброї в режимі контролю часу прицілювання згідно до запропонованого способу. При цьому пучки променів, які виходять з кільця З і заповнюють апертуру об'єктива 1, на його виході формують постійний опорний напрямок, який ї- зо Кільцем з кутовим розміром, рівним відношенню с до 7, охоплює зображення стандартної мішені 2. Тому фотоелемент на зброї завжди спочатку зреагує на світло при пересіченні цих променів своїм полем зору, о формуючи при цьому стартовий імпульс на відлік часу. Повторно фотоелемент спрацює при попаданні в його с поле зору пучків променів від стандартної мішені 2 і натискуванні на спусковий гачок. При цьому формується команда на припинення відліку часу. с
Таким чином запропонована мішень забезпечує контроль часу прицілювання для зброї, що випробується, а (Те) також дистанційний автоматичний контроль якості стрільби. Якщо різні типи цієї зброї будуть випробуватись по єдиній методиці (при стандартизованих параметрах малюнка мішені), на стандартній апаратурі, то це дасть змогу інститутам міністерства оборони провадити зіставлення різних типів особистої зброї і її прицільних « знарядь та обирати найкращий варіант для прийняття на озброєння. Зброя, яка має найменший час прицілювання, забезпечує більш високу життєздатність особистого складу збройних сил. Ця мішень також дасть ще) с змогу розробникам зброї і прицільного знаряддя провадити моделювання і обирати найкращий варіант вже на ц етапі проектування. "» Література 1. М. Бордунова. Спортивная стрельба. - М.: "Вече", 2002, 383б. 2. Гурнович А.В. Исследование зффективности стрельбьії стрелкового оружия // Артиллерийское и
Ге) стрелковое вооружение, вьіп. 4. 2001, С. 14-17. іме)

Claims (1)

  1. Формула винаходу іме) о | | | Й ши що Мішень, що містить світлоконтрастний малюнок стандартної мішені, що виконаний із зворотним контрастом "З відносно фону, яка відрізняється тим, що вона встановлена в фокальній поверхні додатково введеного об'єктива, фокусна відстань Її якого становить Е-Б/ЛевТоо де: й; - лінійний розмір довільного елемента малюнка, а рос кутовий розмір цього елемента при в. спостереженні стандартної мішені неозброєним оком з контрольної дистанції стрільби, а сам малюнок доповнено кільцем, яке охоплює малюнок стандартної мішені, а його діаметр 4 задовольняє умові пд ЯКО, 6о де: Плах -найбільше значення розміру мішені, О - світловий діаметр об'єктива, а | - відстань від нього до ока при прицілюванні. б5
UA2003010784A 2003-01-29 2003-01-29 Target UA62207A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010784A UA62207A (en) 2003-01-29 2003-01-29 Target

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010784A UA62207A (en) 2003-01-29 2003-01-29 Target

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA62207A true UA62207A (en) 2003-12-15

Family

ID=34391603

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003010784A UA62207A (en) 2003-01-29 2003-01-29 Target

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA62207A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11391542B2 (en) Apparatus and method for calculating aiming point information
US8161675B2 (en) Aiming device and method for guns
US10480900B2 (en) Optical system with cant indication
US5491546A (en) Laser assisted telescopic target sighting system and method
US4458436A (en) Sight for shotguns
AU2020267163B2 (en) Firearm with automatic target acquiring and shooting
NO160163B (no) Kikkertsikte for skytevaapen.
US3500545A (en) Visual aiming devices
EP2784518A2 (en) Projectile and projectile flight parameter measurement apparatus for a weapon
UA62207A (en) Target
KR100914314B1 (ko) 실화기에 장착된 레이저 발사기의 정렬 시스템 및 정렬방법
GB2046551A (en) Sight incorporating a range finder
JP2023526659A (ja) マルチロール型観察光学機器用レティクル
KR20170049892A (ko) 도트 사이트용 투사렌즈계
EP3348953B1 (de) Vorrichtung zum ermitteln der treffsicherheit eines schützen
US9194657B1 (en) Lens for sighting device
RU168442U1 (ru) Тепловизионный прицел
CZ290150B6 (cs) Zaměřovač, zejména pro ruční zbraně
KR200401758Y1 (ko) 조준 포인터를 구비한 조준경
CA2847654A1 (en) System for measuring the yaw, spin and muzzle velocity of an ammunition projectile
RU31865U1 (ru) Прицел ночного видения
KR880004149Y1 (ko) 화기의 주야간 속사 조준기
RU2090824C1 (ru) Способ визирования
KR101522528B1 (ko) 영상분배모듈 및 이를 이용한 조준경
CH715643A2 (de) Kombinationsauswertevorrichtung und Kombinationsschiessstand.