UA60258A - Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів - Google Patents

Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів Download PDF

Info

Publication number
UA60258A
UA60258A UA2003076760A UA200376760A UA60258A UA 60258 A UA60258 A UA 60258A UA 2003076760 A UA2003076760 A UA 2003076760A UA 200376760 A UA200376760 A UA 200376760A UA 60258 A UA60258 A UA 60258A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
extruder
production
head
film
fact
Prior art date
Application number
UA2003076760A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Михайло Олександрович Єрухімович
Олег Євгенійович Багінський
Володимир Іванович Неєлов
Original Assignee
Михайло Олександрович Єрухімович
Олег Євгенійович Багінський
Володимир Іванович Неєлов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Михайло Олександрович Єрухімович, Олег Євгенійович Багінський, Володимир Іванович Неєлов filed Critical Михайло Олександрович Єрухімович
Priority to UA2003076760A priority Critical patent/UA60258A/uk
Publication of UA60258A publication Critical patent/UA60258A/uk

Links

Landscapes

  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)

Abstract

Екструдер для переробки термопластів включає корпус, завантажувальний пристрій, шнек, зону живлення, зону стиснення, зону змішування, перемішуючий пристрій зі змішувальними елементами, зону дозування і головку шнека. Змішувальні елементи і головка шнека виконані змінними. Універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів містить базовий модуль, що включає екструдер, завантажувальний пристрій, основу, а також містить змінні формуючі модулі і допоміжне обладнання для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області хімічного машинобудування, а саме до області переробки термопластичних 2 матеріалів.
У цей час існують лінії для переробки термопластів як з первинної сировини, так і з вторинної сировини, що є вельми актуальним. Існують лінії по переробці термопластів і виробництва різних виробів, таких як гранулят, поліетиленова плівка, погонажні вироби типу труби, кутка, різних профілів. Для виробництва кожного виду виробів розробляються спеціальні лінії, що забезпечують випуск того або іншого виробу. Лінії оснащуються 70 спеціальним обладнанням в залежності від кінцевого результату. Базовим модулем лінії є екструдер і від його параметрів і конструктивних особливостей залежить який матеріал може переробляти лінія і який кінцевий продукт можна на ній отримати. Існуюче обладнання звичайно призначене для роботи на одному вигляді полімеру і для виробництва одного вигляду виробів.
Відомий екструдер для переробки термопластів, що містить корпус, завантажувальний пристрій у вигляді 12 завантажувальної воронки, профілюючу головку з фільєрой, порожнистий шнек, між витками якого встановлено перемішуючий пристрій у вигляді підпружинних штифтів, розташованих в зоні дозування (гомогенізації) шнека (ШІ. Штифти виконані з можливістю радіального переміщення в плоскості, перпендикулярній подовжній осі вала шнека. Екструдер містить зони живлення, стиснення, змішування і дозування, освічені внутрішньою поверхнею корпуси змінного профілю і шнеком. Перемішуючий пристрій дозволяє інтенсифікувати процес перемішування при переробці неоднорідного полімеру при виробництві гранул і тим самим підвищити якість готового продукту.
Однак, даний екструдер не дозволяє виробляти продукцію інших видів.
Відома лінія гранулювання для отримання гранулята вторинних полімерних матеріалів, що виробляється
ВАТ "Промзв'язок' |2). Лінія містить екструдер з бункером, ванну охолоджування, гранулятор, пневмотранспортер, по якому гранулят подається в накопичувальний бункер. В екструдері відбувається нагрів матеріалу (агломерату, крихти, дроблених полімерних відходів), зміщення розплаву і вихід його через фільєрну « головку екструдера.
Недоліком лінії є те, що дана лінія забезпечує виробництво тільки гранулята, оскільки конструктивне виконання екструдера, а також допоміжне обладнання лінії передбачені тільки для такого виду виробу.
Відома лінія екструзії рукавної плівки ЛЕРП для виробництва вторинної і первинної полімерної плівки у со вигляді рукава шириною 800-1500мм (3). Лінія містить екструдер з екструзійною головкою, кільцем обдува, ю пристрій витяжки, пристрій намотування для плівки. Лінія дозволяє отримувати плівку заданого розміру з певними властивостями. Недоліком даної лінії є її обмежена технологічна можливість в зв'язку з тим, що с виробництво багатошарових плівок, гранулята і погонажних виробів на цій лінії не можливе у виду Га») конструктивних особливостей екструдера і допоміжного обладнання. 3о Відома лінія для виробництва поліетиленової плівки "Екстлайн-8ВО0ОУ" |4Ї1. До складу лінії входить як ее, базовий модуль екструдер, з кільцевою головкою і фільтром свічковим або шиберним, бункер накопичувач, а також допоміжне обладнання для виробництва плівки: пристрій що приймально-тягнуче, пристрій охолоджування рукава, механізм подовжньо-поперечного різання, двухпозиційний намотчик, шафа теплової « автоматики і електроуправління, пульт управління. Лінія має знімні модулі для виробництва багатошарових і З самоармуючих плівок. Лінія дозволяє виробляти плівки стабільної товщини від 6 до 150мкм. Однак, недоліком с даної лінії є також обмежена технологічність внаслідок того, що дана лінія не дозволяє виробляти продукцію
Із» інших видів погонажних виробів і гранулята.
У цей час не існує універсальних ліній, на яких можна було б переробляти декілька видів полімерів і виробляти гранулят, плівку і погонажні вироби на одному базовому модулі на одній виробничій площі.
У основу винаходу поставлена задача створення такого базового екструдера, в якому шляхом виконання б зони зміщення зі змінними змішувальними елементами і виконання змінної головки шнека з певним ав | співвідношенням довжини головки до діаметра створюються умови плавлення різних видів полімерів на одному екструдере, завдяки чому забезпечується виробництво плівки, гранулята, погонажних виробів в залежності від о формуючих модулів в складі однієї лінії. сл 20 Ще однією задачею винаходу є створення такої модульної лінії по переробці термопластів, в якій шляхом введення змінних формуючих модулів і додаткового допоміжного обладнання підвищується технологічні со можливості лінії і забезпечується виробництво плівки, гранулята, погонажних виробів на одній лінії, знижуються матеріальні витрати і значно скорочуються виробничі площі, а також забезпечується кругло річне завантаження обладнання. 25 Поставлена задача вирішується тим, що у відомому екструдері для переробки термопластів, що включає в. корпус, завантажувальний пристрій, шнек, зону живлення, зону стиснення, зону змішування, перемішуючий пристрій зі змішувальними елементами, зону дозування і головку шнека, згідно з винаходом змішувальні елементи і головка шнека, виконані змінними, при співвідношенні довжини головки до діаметра 5-7,5:1.
Крім того, шнек має гвинтову нарізку і конусний сердечник, розташований в зоні стиснення, при цьому зона 60 змішування розташована між зоною стиснення і зоною дозування.
Переважно змішувальні елементи перемішуючого пристрою виконувати у вигляді кулачків, розташованих зі зміщенням відносно один одного.
Крім того, змішувальні елементи можуть бути виконані принаймні у вигляді 2 кулачків.
Кулачки можуть мати нарізку по зовнішньому контуру. бо Кулачки можуть мати гладку поверхню.
Крім того, головка шнека може бути виконана гладкою, а також головка шнека може бути виконана з гвинтовою нарізкою з шириною гребеня 6-8мм, висотою гребеня 0,1-2мм, кроком нарізки 0,7а4-1,14, де а є діаметр шнека.
Інша задача вирішується тим, що згідно з винаходом універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів містить базовий модуль, що включає екструдер, завантажувальний пристрій, основу, а також змінні формуючі модулі і допоміжне обладнання для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів.
Крім того, змінний формуючий модуль для виробництва плівки виконаний у вигляді головки плівкової, яка 7/0 складається з корпусу, дорна з мундштуком, розташованого концентричне, матриці для формування розплаву термопласта, засобу подачі стислого повітря, засобу обігріву і терморегулюючого датчика, а також допоміжного обладнання, що включає обдувний засіб у вигляді кільця, охолоджуючий засіб, що тягне засіб, відрізний засіб і засіб намотування.
Крім того, змінний формуючий модуль для виробництва погонажних виробів виконаний у вигляді головки /5 профільної, яка складається з корпусу, дорна з розсікачем, матриці для формування розплаву термопласта, засобу обігріву і терморегулюючого датчика, а також допоміжного обладнання, що включає калібруючий засіб, охолоджуючий засіб, тягнучий засіб, відрізний засіб і засіб намотування.
Крім того, змінний формуючий модуль для виробництва гранул виконаний у вигляді головки стренгової, яка виконана багатострумкой, і складається з корпусу, що містить засоби обігріву, терморегулюючі датчики і філь'єру, засоби для регулювання прохідного перетину філь'єри і допоміжного обладнання для виробництва гранул, що включає, принаймні, одну ванну охолоджування і гранулятор для порізки стренг, що має регульований привід, подаючі прижимні ролики, що забезпечують рівномірну подачу стренг і засіб для порізки стренг.
Як відомо, для того, щоб виробляти гранулят, погонажні вироби або плівку необхідно в базовому модулі, а ов саме в екструдері, створювати спеціальні умови, сприяючі процесу гомогенізації певного матеріалу для забезпечення якісного отримання певного виду готової продукції. Для кожного виду готової продукції « створюються спеціальні екструдери з певними параметрами. Для переробки різних полімерів таких як полістирол, поліпропілен, поліетилен застосовуються екструдери, що мають певні зони живлення, стиснення, зміщення, дозування. Вельми істотний вплив надає виконання зони дозування, оскільки в зоні дозування со зо розплавлений матеріал гомогенізується, і від якості гомогенізації залежить якість кінцевого продукту.
Зона зміщення з пристроями для перемішування матеріалів призначена для зміщення при переробці о полідисперсних неоднорідних по складу матеріалів, які не повністю розплавилися в зоні стиснення. Пристрої для с перемішування забезпечують краще перемішування в'язко-текучого матеріалу і розтирання часток, що не проплавились. Пристрій перемішування виконаний у вигляді кулачків, розташованих зі зміщенням відносно один о з5 одного, і призначений для перемішування матеріалів з полідисперсними частками при виробництві гранул, а со також товстостінних погонажних виробів при використанні гранул різних по фізико-механічних властивостях.
Причому чим більш неоднорідний по складу матеріал, тим більше кількість встановлених кулачків, що підвищують міру перемішування матеріалу і що усереднюють по об'єму властивості полімерів. Зона зміщення істотний вплив надає при переробці полімерів з різними наповнювачами, оскільки якісне перемішування « забезпечує рівномірний розподіл наповнювача по всьому об'єму полімеру. Застосування змінних кулачків з з с гвинтовою нарізкою забезпечує більш якісний процес перемішування неоднорідного в'язко-текучого полімеру. . Збільшення зони дозування здійснюють за рахунок того, що змінні кулачки на шнеці в зоні змішування а прибирають, таким чином усунувши зону зміщення.
Збільшення зони дозування дозволяє переробляти на даному базовому модулі однорідний по складу матеріал, в основному гранулят, і виробляти тонкостінні вироби і плівку, оскільки досягається зменшення
Ге» пульсації і більш рівномірна течія розплаву полімеру.
Для забезпечення переробки різних матеріалів і виробництва різних виробів на одному базовому модулі о встановлюється змінна головка шнека, що має співвідношення довжини головки до діаметра 5-7,5:1. Це ко відношення визначає такі параметри як пульсацію розплаву, гомогенізацію розплаву і питому потужність.
Причому при співвідношенні менше за 5:1 підвищується пульсація, що веде до нерівномірного виходу розплаву і о отримання виробу низької якості. Це особливо помітне при виробництві тонкостінних виробів і плівки. с Збільшення цього співвідношення більше за 7,5:1 приводить до підвищення продуктивність при одночасному більш інтенсивному підвищення споживаної потужності, що веде до збільшення питомої потужності і є недоцільним, оскільки збільшує експлуатаційні витрати і веде до дорожчання готової продукції.
Змінна головка шнека в залежності від полімеру, що переробляється, може виконуватися гладкої. При переробці полістиролу при виробництві гранул гладка головка шнека забезпечує протікання процесів
Р гомогенізації матеріалу із заданими характеристиками.
Виконання нарізки на головці шнека дозволяє переробляти такі матеріали як полипропилен, поліетилен.
Головка шнека може виконуватися з гвинтовою нарізкою з шириною гребеня 0,095 0,1124, висотою гребеня во 0,1-2мм, кроком нарізки 0,7-1,14.
При ширині гребеня менше за 0,0954 відбувається падіння тиску розплаву, підвищується пульсація розплаву, що негативно позначається на якості продукції.
При збільшенні ширини гребеня понад 0,1124 відбувається збільшення тиску розплаву і відбувається перегрів полімеру, що також погіршує якість продукції. 65 При зменшенні кроку нарізки менше за 0,74 відбувається перегрів полімеру внаслідок подовження зони стиснення полімеру, що знижує продуктивність і впливає на якість готової продукції. При збільшенні кроку понад 1,14 збільшується пульсація і утвориться вакуум за гребенем, що також негативно позначається на якості готової продукції.
Для переробки полипропилена і поліетилену вибрана оптимальна висота гребеня в межах 0,1-2мм.
Виконання шнека з гвинтовою нарізкою дозволяє здійснювати процес плавного переходу полімеру з однієї зони в іншу, а конусний сердечник, розташований в зоні стиснення, запобігає виникненню пробки, внаслідок чого в екструдері не виникає застійних зон.
Внаслідок використання змінної головки шнека, виконаної з визначеним співвідношенні довжини до діаметра, і змінних елементів перемішуючого пристрою створюються умови плавлення різних видів полімерів на одному 7/0 базовому екструдері, завдяки чому забезпечується виробництво плівки, гранулята, погонажних виробів в залежності від формуючих модулів в складі однієї лінії.
Установка додаткових змінних модулів і допоміжного обладнання на базовий модуль дозволяє на одній лінії виробляти різні види виробів. Так для виробництва плівки встановлюється змінний формуючий модуль, який виконаний у вигляді головки плівкової, що складається з корпусу, дорна з мундштуком, розташованого 7/5 Концентрично, матриці для формування розплаву термопласта, засобу подачі стислого повітря, засобу обігріву і терморегулюючого датчика, а також допоміжного обладнання, що включає обдувний засіб у вигляді кільця, охолоджуючий засіб, тягнучий засіб, відрізний засіб і засіб намотування.
Для виробництва погонажних виробів встановлюється змінний формуючий модуль, який являє собою профільну головку, яка складається з корпусу, дорна з розсікачем, матриці для формування розплаву го термопласта, засобу обігріву і терморегулючого датчика, а також допоміжного обладнання, що включає калібруючий засіб, охолоджуючий засіб, тягнучий засіб, відрізний засіб і засіб намотування. Передбачено можливість установки різних профільних головок, що дозволяє на одній лінії виробляти різні види профілів.
Таким чином, змінний формуючий модуль дозволяє розширити технологічні можливості даної лінії.
Для виробництва гранулята встановлюється змінний формуючий модуль у вигляді стренгової головки, яка об складається з корпусу, що містить нагрівальні елементи, терморегулюючі датчики, фільєру. Головка стренгова виконана багатострумкой. Змінний формуючий модуль у вигляді стренгової головки дозволяє швидко здійснити « переустановка на базовий модуль і переналагодити лінію на виробництво гранулята. Допоміжне обладнання для виробництва гранул складається з гранулятора для порізки стренг і ванни охолоджування. При цьому гранулятор для порізки стренг містить привід з регульованою частотою, подаючі прижимні ролики, що со зо забезпечують рівномірну подачу стренг і засіб для порізки стренг.
Таким чином, установка нового комплекту обладнання на базовий модуль забезпечує на одній лінії що) виробляти плівку і погонажні виробу і гранулят. Переналагодження лінії здійснюється швидко, не вимагає нових с виробничих площ для виробництва іншого виду виробів і забезпечує кругло річне завантаження обладнання.
Запропонована універсальна модульна лінія для переробки термопластів дозволяє на одному базовому о модулі переробляти різні види матеріалу і проводити випуск різного вигляду виробів таких як плівку, гранулят, «о погонажні вироби, що підвищує технологічність лінії, скорочує матеріальні витрати і скорочує виробничі площі, а виконання зони зміщення зі змінними змішувальними елементами, і виконання змінної головки шнека з співвідношенням довжини головки до діаметра 5-7,5:1 створює умови плавлення різних видів матеріалу на одному екструдері, завдяки чому забезпечується виробництво плівки, гранулята, погонажних виробів в « залежності від формуючих модулів в складі однієї лінії. з с Суть винаходу пояснюється на кресленнях, де на фіг.1 представлене схематичне зображення екструдера для переробки термопластів без зони змішування, на фіг.2 схематичне зображення екструдера для переробки ;» термопластів із зоною змішування, на фіг.З вигляд А фігури 2, на фіг.4 змінна головка шнека у варіанті гладкого виконання, на фіг.5 - змінна головка шнека у варіанті з гвинтовою нарізкою, на фіг.б представлена технологічна схема універсальної модульної лінії для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з б термопластів.
Екструдер 1 для переробки термопластів складається з корпусу 2 (фіг.1, 2), завантажувального пристрою 3, о який може містити живильник 4, для кращої подачі полімеру в зону живлення екструдера, основи 5, на яку ко Кріпиться електродвигун б, клинопасова передача 7, редуктор 8, підшипниковий вузол 9. В корпусі 2 розташований шнек 10 з гвинтовою нарізкою 11, зона живлення 12, зона стиснення 13, в якій розташований 1 конусний сердечник 14, зона змішування 15, розташована між зоною стиснення 13 і зоною дозування 16, с перемішуючий пристрій зі змішувальними елементами 17 і змінна головка шнека 18. Змішувальні елементи 17 виконані у вигляді змінних кулачків, розташованих зі зміщенням відносно один одного (на фіг.3). Змішувальні елементи 17 можуть мати нарізку по зовнішньому контуру або мати гладку поверхню. Змінна головка 18 може ов ВиКконуватися з гладкою поверхнею, як представлено на фіг.4 або виконуватися з гвинтовою нарізкою, як представлено на фіг 5.
Р Універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів (фіг.б) складається з базового модуля, що включає екструдер 1 (фіг.1), завантажувального пристрою 3, який може містити живильник 4, для кращої подачі полімеру в зону живлення екструдера, основу 5, на яку кріпиться бо екструдер 1, електродвигун 6 екструдера, клинопасова передача 7, редуктор 8, підшипниковий вузол 9, пульт управління 19, шахта 20, на яку розміщують засоби прийому плівки, змінних формуючих головок, що встановлюється в залежності від виду продукції, що виробляється, а також допоміжного обладнання для кожного вигляду виробів. Змінні формуючі головки представлені у вигляді головки плівкової 21, головки стренгової 22, головки профільної 23. При виробництві плівкових виробів застосовується таке допоміжне обладнання як 65 обдувний засіб у вигляді кільця 24, за допомогою якого здійснюють охолоджування заготовки плівки, вентилятор (не показаний), тягнучий засіб, встановлений на шахті 20 і призначений для витягнення в подовжньому напрямі сформованого плівкового рукава, що складається з вала протяжного прижимного 25, вала протяжного привідного 26. На шахті 20 встановлено складаючий пристрій рукавної плівки 27 і обвідні валки 28 для подачі плівки на засіб намотування, встановлений на основу 29 засобу приймання, що складається з вала приймального привідного 31, вала приймального прижимного 29, механізму установки шпулі приймання плівки 32. На основу 29 встановлений також розрізний засіб 33, призначений для розрізання полотна плівки.
Для виробництва гранулята на екструдер 1 встановлюється змінна головка стренгова 22. На основу 29, не прибираючи засіб намотування плівки, встановлюється ванна охолоджування 34, на яку встановлена рама 35 з обвідними роликами для проводки стренг. До складу допоміжного обладнання для виробництва стренг входить 7/0 гранулятор З6 з регульованим приводом 37 і заспокоювач З8, призначений для забезпечення рівномірної подачі стренг в гранулятор 36, і засіб для порізки стренг, встановлений в грануляторі ( не показано). Пульт управління 19 залишається той же.
Для виробництва погонажних виробів на екструдер 1 встановлюється змінна профільна головка 23.
Допоміжне обладнання, що застосовується для виробництва погонажних виробів, складається з калібруючого /5 пристрою 39, засобу охолоджування у вигляді ванни 34, яка застосовується і для охолоджування гранулята, тягнучого, що має регульований привід 37, і застосовується і для виробництва гранулята, і що складається з валів погонажних тягнучих 40, валів погонажних прижимних 41, засобу намотування, який складається з основи засобу намотування 42, приймального колеса засобу намотування 43, регульованої приводу засобу намотування 44.
На шахті 20 встановлена естакада 45 для оператора, обслуговуючого лінію.
Екструдер для переробки термопластів працює таким чином.
При переробці таких термопластів як поліетилен, поліпропілен початковий матеріал у вигляді подрібнених або агломераційних відходів завантажують через завантажувальний пристрій З і за допомогою живильника 4 подають в зону живлення 12, де відбувається часткове плавлення матеріалу по стінках корпусу екструдера. З об Зони живлення 12 матеріал захоплюється витками нарізки шнека подається в зону стиснення 13. У зоні стиснення внаслідок зменшення висоти гвинтової нарізки шнека матеріал стискується і плавиться як за рахунок « зовнішнього тепла, так і за рахунок розігрівання внаслідок внутрішнього тертя. У кінці зони стиснення матеріал майже повністю переходить у в'язко-текучий стан. Між зоною стиснення 13 і зоною дозування 16 встановлюють зону змішування 15 з перемішуючим пристроєм зі змінними перемішуючими елементами 17, со
Зо Виконаними у вигляді кулачків і розташованих зі зміщенням відносно один одного. У зоні зміщення відбувається інтенсивне перемішування в'язко-текучого матеріалу і розтирання непроплавившихся часток. Для більш о інтенсивного перемішування часток полімеру можуть встановлюватися два і більше кулачків. Кулачки можуть с встановлюватися як з нарізкою по зовнішньому контуру, так і з гладкою поверхнею. Після зони змішування полімер подають в зону дозування 16, що має головку шнека 18, яка виконана з гвинтовою нарізкою для кращого о забезпечення процесу гомогенізації полімеру. «о
При переробці таких термопластів як полістирол в зоні дозування 16 встановлюють гладку головку 18. Зона дозування 16 виконана подовженої і в ній відбувається вирівнювання температури розплаву по всьому об'єму, інтенсивна гомогенізація розплаву, знижується пульсація. Далі розплав подається на змінну формуючу головку стренгову, встановлену на екструдері. Екструдер в такому виконанні призначений для використання в лінії для « 70 виробництва гранулята. в с У залежності від фізико-механічних властивостей полімеру головку можна встановлювати з нарізкою і без нарізки, а також встановлювати кулачки в зоні змішування з нарізкою і без нарізки. ;» Заміна змінної головки шнека з нарізкою на головку шнека без нарізки не вимагає багато часу.
Заміна змінних змішувальних елементів з кулачками з нарізкою на кулачки без нарізки також здійснюється
ШВИДКО. б Зняття з шнека зони змішування також не вимагає великих трудовитрат.
Універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів працює о таким чином. ко При виробництві плівки на базовий екструдер 1 встановлюють змінний формуючий модуль у вигляді головки 5ор Пплівкової 21. Підготовлений в екструдері розплав полімеру нагнітають у внутрішню порожнину головки і в о зазорі, утвореному дорном і мундштуком головки, відбувається формування заготівлі плівкового рукава. Обігрів с головки здійснюють за допомогою засобу обігріву і температуру регулюють за допомогою терморегулюючого датчика.
Через вісь формуючої головки 21 проходить канал, в який за допомогою засобу подачі повітря подають
Всередину рукава стисле повітря, яке розтягує в поперечному напрямі сформовану заготівлю плівкового рукава.
Плівковий рукав, що утворився, охолоджують із зовнішньої сторони вентилятором за допомогою обдувного
Р засобу у вигляді кільця 24.
Заздалегідь сформований плівковий рукав складають за допомогою складаючого пристрою 27, встановленого на шахті 20. во Через протяжний вал прижимной 25 і протяжний вал привідний 26 по обвідним валкам 28 плівка поступає на вал приймальний привідний 30. Намотування плівки здійснюється на шпулі за допомогою механізму установки шпулі 32, до якого плівка притискається валом приймальним прижимним 31. На основі засобу приймання 29 встановлений розрізний засіб 33, що розрізає плівку вздовж.
При виробництві такого погонажного виробу як труба на базовий екструдер 1 встановлюють змінний 65 формуючий модуль у вигляді головки трубної 23 і відповідний калібруючий пристрій 39. Калібрування труб здійснюють по зовнішньому діаметру.
Підготовлений в екструдері розплав полімеру нагнітають у внутрішню порожнину головки і в зазорі, утвореному дорном і розсікачем матриці головки, відбувається формування заготівлі труби. Обігрів головки здійснюють за допомогою засобу обігріву і температуру регулюють за допомогою терморегулюючого датчика.
Калібрування труб здійснюють по зовнішньому діаметру. Стисле повітря подають всередину труби, що формується. Після калібруючого пристрою 39 труба поступає на охолоджування за допомогою охолоджуючого засобу, виконаного у вигляді ванни охолоджування 34 з проточною водою. Охолоджену трубу протягають з певною швидкістю за допомогою тягнучого засобу з регульованим приводом 37, і що складається з валів погонажних тягнучих 40 і валів погонажних прижимних 41. Трубу намотують на приймальне колесо засобу 7/0 намотування 43, що має регульований привід 44, і встановлений на основі 42.
При виробництві гранул на базовий екструдер 1 встановлюють головку стренгову 22. Підготовлений в екструдері розплав проходить через філь'єру і виходить з головки у вигляді декількох стренг. Обігрів головки здійснюють за допомогою засобу обігріву їі температуру регулюють за допомогою терморегулюючого датчика.
Стренги охолоджують у ванні охолоджування 34, в яку вміщують заглиблину раму з обвідними роликами 35 для 7/5 проводки стренг. Охолоджені стренги через заспокоювач З8, що містить прижимні ролики для рівномірної подачі стренг, подають в гранулятор 36, де проводять порізку стренг подрібнюючою фрезою на гранули. Швидкість порізки і величина гранул регулюється регульованим приводом 37. Гранулятор 36 і тягнучий пристрій для труб встановлюють на загальній рамі, і використовують один і той же регульований привід 37.
Все допоміжне обладнання і формуючі модулі встановлені вздовж базового екструдера або поруч з ним і не займають багато місця. Дане обладнання дозволяє здійснювати швидке переналагодження лінії на виробництво іншого вигляду виробу і використати лінію з повним завантаженням протягом всього року.
Таким чином, запропонована універсальна модульна лінія для переробки термопластів дозволяє на одному базовому модулі переробляти різні види матеріалу і виробляти випуск різного вигляду виробів таких як плівку, гранулят, погонажні вироби, що підвищує технологічність лінії, скорочує матеріальні витрати і скорочує виробничі площі, а виконання зони зміщення зі змінними змішувальними елементами, і виконання знімної головки шнека з співвідношенням довжини головки до діаметра 5-7,5:1 створює умови плавлення різних видів « матеріалу на одному екструдері, завдяки чому забезпечується виробництво плівки, гранулята, погонажних виробів в залежності від формуючих модулів і допоміжного обладнання в складі однієї лінії.
Джерела інформації со зо 1. Патент Російської Федерації Мо2118258, МПК7 В29С47/64, В29С47/38, опуб. 27.08.1998. 2. Лінія гранулювання. Рекламний проспект ВАТ "Промзв'язок", Україна, м. Харків, пер:/Лимли.рготвміа.аа.гп. о
З. Лінія екструзії рукавной плівки ЛЕРП, Рекламний проспект ВАТ "Промзв'язок"», Україна, м, Харків, с
НЕру/Ммлам. рготвміаг. да. г. 4. Екструдер "Екстлайн 800 У", рекламний проспект компанії "Химстрой", Російська Федерація, м. Дзержинськ о
Нижегородської обл., пЕр:// м/млу.спітвігоу. г. «о

Claims (12)

Формула винаходу «
1. Екструдер для переробки термопластів, що включає корпус, завантажувальний пристрій, шнек, зону ш-в с живлення, зону стиснення, зону змішування, перемішуючий пристрій зі змішувальними елементами, зону дозування і головку шнека, який відрізняється тим, що змішувальні елементи і головка шнека виконані :з» змінними, при співвідношенні довжини головки і діаметра 5-7,5:1.
2. Екструдер для переробки термопластів по п. 1, який відрізняється тим, що шнек має гвинтову нарізку і конусний сердечник, розташований в зоні стиснення, при цьому зона змішування розташована між зоною б стиснення і зоною дозування.
3. Екструдер для переробки термопластів по п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що змішувальні елементи о перемішуючого пристрою виконані у вигляді кулачків, розташованих зі зміщенням відносно один одного. г)
4. Екструдер для переробки термопластів по п. З, який відрізняється тим, що змішувальні елементи виконані принаймні у вигляді 2 кулачків.
1
5. Екструдер для переробки термопластів по пп. 3,4, який відрізняється тим, що кулачки мають нарізку по «со зовнішньому контуру.
6. Екструдер для переробки термопластів по пп. 3,4, який відрізняється тим, що кулачки мають гладку поверхню.
7. Екструдер для переробки термопластів по п. 1, який відрізняється тим, що головка шнека виконана гладкою.
»
8. Екструдер для переробки термопластів по п. 1, який відрізняється тим, що головка шнека виконана з гвинтовою нарізкою з шириною гребеня 0,095-0,112 а, висотою гребеня 0,1-2 мм, кроком нарізки 0,7 а-1,1 а, де а - діаметр шнека. во
9. Універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів, що містить базовий модуль, що включає екструдер по пп. 1-8, завантажувальний пристрій, основу, а також містить змінні формуючі модулі і допоміжне обладнання для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів.
10. Універсальна модульна лінія по п. 9, яка відрізняється тим, що змінний формуючий модуль для виробництва плівки виконаний у вигляді головки плівкової, яка складається з корпуса, дорна з мундштуком, де розташованого концентрично, матриці для формування розплаву термопласта, засобу подачі стиснутого повітря, засобу обігріву і терморегулюючого датчика, а також допоміжного обладнання, що включає обдувний засіб у вигляді кільця, тягнучий засіб, розрізний засіб і засіб намотування.
11. Універсальна модульна лінія по п. 9, яка відрізняється тим, що змінний формуючий модуль для виробництва погонажних виробів виконаний у вигляді головки профільної, яка складається з корпусу, дорна з розсікачем, матриці для формування розплаву термопласта, засобу обігріву і терморегулюючого датчика, а також допоміжного обладнання, що включає калібруючий засіб, охолоджуючий засіб, тягнучий засіб, відрізний засіб і засіб намотування.
12. Універсальна лінія по п. 9, яка відрізняється тим, що змінний формуючий модуль для виробництва гранул виконаний у вигляді головки стренгової, яка виконана багаторівчаковою і складається з корпусу, що містить 70 засоби обігріву, терморегулюючі датчики і фільєру, засоби для регулювання прохідного перерізу фільєри, і допоміжного обладнання для виробництва гранул, що включає принаймні одну ванну охолоджування і гранулятор для порізки стренг, що має регульований привід, подаючі притискні ролики, що забезпечують рівномірну подачу стренг і засіб для порізки стренг. « (ее) ІФ) с «в) (Се)
- . и? (о) («в) іме) 1 ІЧ е) 60 б5
UA2003076760A 2003-07-18 2003-07-18 Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів UA60258A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003076760A UA60258A (uk) 2003-07-18 2003-07-18 Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003076760A UA60258A (uk) 2003-07-18 2003-07-18 Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA60258A true UA60258A (uk) 2003-09-15

Family

ID=74220945

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003076760A UA60258A (uk) 2003-07-18 2003-07-18 Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA60258A (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7591223B2 (en) 2004-04-22 2009-09-22 Ferag Ag Processing on a transporter
RU170125U1 (ru) * 2016-08-01 2017-04-14 Федеральное государственное автономное образовательное учреждение высшего образования "Крымский федеральный университет имени В.И. Вернадского" Экструдер для переработки биологических отходов

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7591223B2 (en) 2004-04-22 2009-09-22 Ferag Ag Processing on a transporter
US8342317B2 (en) 2004-04-22 2013-01-01 Ferag Ag Processing on a transporter
RU170125U1 (ru) * 2016-08-01 2017-04-14 Федеральное государственное автономное образовательное учреждение высшего образования "Крымский федеральный университет имени В.И. Вернадского" Экструдер для переработки биологических отходов

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2447992C1 (ru) Вращающаяся экструзионная головка экструдера для получения биоразлагающейся пленки на основе крахмала экструзией с раздувкой
CN105142876B (zh) 单螺杆塑化机、一组设备和用于塑化输出物的方法
US3303251A (en) Method and apparatus for extruding tubing with continuous internal reenforcement members
CN103347675A (zh) 由合成原料挤压出扁平纤维的挤出生产线
JP4478622B2 (ja) 多種混在樹脂廃材の押出成形装置
CN103407141A (zh) 一种多层共挤片材机
CA2039736C (en) Method and apparatus for manufacturing ribbed pipe
CN111716672A (zh) 专用于生产pbt塑料板的工艺方法
UA60258A (uk) Екструдер для переробки термопластів і універсальна модульна лінія для виробництва плівки, гранул і погонажних виробів з термопластів
RU48868U1 (ru) Универсальная модульная линия для производства пленки, гранул и погонажных изделий из термопластов
JP3168801U (ja) 脱水原料製造機
US3317956A (en) Mixing device for extruding apparatus
CN216941729U (zh) 一种自动切胶机
CN205989497U (zh) 一种梅花形塑料管材成型挤出机
JPH04276421A (ja) ゴムおよび熱可塑性合成物質の加工および製造をするための押出機
KR20030091928A (ko) 속성 합성수지관 및 그 제조방법
CN201538027U (zh) 一种大型高分子制品挤出成型装置
KR20010086136A (ko) 유동성 가소성 물질 및 고형 섬유 코어로부터 합성물을압출하여 제조하는 방법 및 그 장치
CN209832552U (zh) 一种塑料挤出机
CN111873358A (zh) 专用于pc原料棒材制品的挤出生产工艺
CN213321573U (zh) 一种挤出机多辊油冷牵引定型装置
CN111716673A (zh) 专用于生产pet塑料板的工艺方法
US20100117258A1 (en) Apparatus and method
CN112026128A (zh) 专用于ppo板材制品的生产工艺
CN102039657A (zh) 一种大型高分子制品挤出成型装置及工艺