UA60056A - Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності - Google Patents

Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності Download PDF

Info

Publication number
UA60056A
UA60056A UA2003010432A UA200310432A UA60056A UA 60056 A UA60056 A UA 60056A UA 2003010432 A UA2003010432 A UA 2003010432A UA 200310432 A UA200310432 A UA 200310432A UA 60056 A UA60056 A UA 60056A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
power
output stage
current
load
key
Prior art date
Application number
UA2003010432A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Леонід Антонович Семенов
Леонид Антонович Семенов
Петро Олексійович Яковенко
Петр Алексеевич Яковенко
Микола Олександрович Егліт
Николай Александрович Эглит
Анатолій Миколайович Корольов
Анатолий Николаевич Королев
Григорій Павлович Смішко
Григорий Павлович Смишко
Петро Степанович Бондарчук
Original Assignee
Державне Київське Конструкторське Бюро "Луч"
Государственное Киевское Конструкторское Бюро "Луч"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державне Київське Конструкторське Бюро "Луч", Государственное Киевское Конструкторское Бюро "Луч" filed Critical Державне Київське Конструкторське Бюро "Луч"
Priority to UA2003010432A priority Critical patent/UA60056A/uk
Publication of UA60056A publication Critical patent/UA60056A/uk

Links

Landscapes

  • Amplifiers (AREA)

Abstract

Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності містить верхній і нижній ключі, навантаження, шини живлення з внутрішніми вмонтованими або зовнішніми шунтовими діодами.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до підсилювачів потужності і може бути використаний в силових частинах 2 електроприводів і перетворювачів.
При розробці ключових підсилювачів потужності для роботи на індуктивне навантаження розробники зіштовхуються з проблемою виникнення кидків струму в перехідному процесі включення, обумовленого процесом запирання шунтового діода. При цьому наростання струму в транзисторі відбувається при амплітуді напруги на ключі близької до напруги живлення. В результаті траєкторія робочої крапки ключа без значного 70 запасу по струму і напрузі виходить за межі області безпечної роботи (ОБР).
Спосіб вирішення зазначеної проблеми описаний в |1) на сторінці 235 на малюнку 5.19, де приведена схема однотактного ключа з захисною індуктивністю і ланцюгом відновлення. Захисна індуктивність включена послідовно з транзистором і навантаженням, що зашунтоване діодом. Щоб енергія, що запасається в захисній індуктивності не приводила до виникнення неприпустимих сплесків напруги на ключі, паралельно їй підключений 19 ланцюг відновлення, що складається з послідовно включених резистора і діода в зворотному включенні.
Застосування захисної індуктивності дозволяє запобігти виникненню сплеску потужності при відкриванні ключа, тому що струм запирання шунтового діода наростає при низькій напрузі на відкритому ключі.
Описана схема однотактного ключа з захисними ланцюгами придатна для побудови, наприклад, однотактного перетворювача напруги чи однотактного підсилювача потужності двигуна постійного струму.
Відома схема вихідного каскаду двотактного підсилювача потужності, що прийнята як прототип, описана в (1) на сторінці 309 малюнок 6.57 і складається з верхнього і нижнього ключів із шунтовими діодами і підключених до відповідних шин живлення. Виходи верхніх і нижніх ключів з'єднані між собою і підключені до навантаження. Уже вказувалося вище, при роботі на індуктивне навантаження в перехідному процесі включення виникає кидок струму, обумовлений процесом запирання шунтового діода. Наростання струму в транзисторі відбувається при напрузі в ключі, близькій до напруги живлення, у результаті чого потрібно значний запас по струму і напрузі, « щоб робоча точка не вийшла за межі ОБР. Таким чином, зазначена схема має наступні недоліки: високі динамічні втрати потужності, високу потужність розсіювання, великі масу і габарити, високу ціну.
В основу винаходу поставлена задача створення вихідних каскадів двотактних ключових підсилювачів потужності, вільних від зазначених вище недоліків шляхом застосування захисних ланцюгів від виникнення о наскрізних струмів, що протікають через відкритий шунтовий діод при комутації струмів навантаження, що ю дозволить використовувати транзистори при струмах навантаження і при напругах живлення, близьких до максимально припустимих для обраного типу транзисторів, а це у сукупності зі зменшенням потужності о розсіювання на ключах і потужності втрат дозволить зменшити об'єм і масу силового перетворювача і його ціну. Га»)
Запропонований вихідний каскад (фіг.1) складається з двох силових ключів: верхнього Кв і нижнього Кн, 325 підключених до шин живлення ЖЕ С і Ос відповідно. До складу силових ключів входять шунтові діоди. Між ке, виходом Кь і навантаженням включена захисна індуктивність І в, між виходом Ку і навантаженням включена захисна індуктивність Ін. Між виходом Кв і виходом Кн послідовно включені резистор і діод, включений у зворотному напрямку. Ланцюги керування ключами на фіг. 1 не показані. На фіг. 2 показані епюри напруг на « виходах верхнього Ов і нижнього Окн ключів і струму нижнього ключа Ікн при переключенні струму З 70 навантаження, що протікає через відкритий шунтовий діод відкритого верхнього ключа. с Розглянемо роботу схеми при наступних початкових умовах: внаслідок реакції навантаження (наприклад,
Із» індуктивного забросу напруги) струм навантаження протікає через індуктивність І в і відкритий шунтовий діод верхнього ключа Кв на шину живлення ЖЕ с. При цьому напруга на виході нижнього ключа Ку близька до Ес (на фіг. 2 крива кн). При подачі керуючого сигналу на відкривання нижнього ключа Ку напруга на його виході 49 стає близькою до напруги на шині Ос, і в відкритому ключі Кн відбувається наростання струму (крива І кн на б фіг.2) зі швидкістю, обумовленою величиною індуктивності Їн і напругою джерела живлення. Пропорційно ав | наростанню струму в індуктивності ЇЇ струм в індуктивності |Ї8 падає і у момент часу, коли весь струм навантаження протікає через І н, струм у Ів змінює знак і наростає за рахунок протікання струму запирання о шунтового діода. У момент запирання діода відбувається кидок напруги на виході верхнього ключа Кв (крива Окв сл 20 ва фіг.2) в негативну сторону під впливом реакції індуктивностей І і Ів, і їхній струм замикається через відритий діод Д на резистор К і спадає з постійною часу, обумовленою індуктивностями І н, |в і опором К. щи Таким чином імпульс запирання струму шунтового діода обмежений за рахунок інерційних властивостей | н, І 8 і протікає при низькій напрузі на відкритому ключі Ку, у результаті чого імпульс миттєвої потужності неприпустимої величини, виділюваної на ключі Кн, відсутній. 29 Крім того захисні індуктивності запобігають виникненню небажаних піків потужності розсіювання силових в. ключів через струми заряду - розряду ємності навантаження.
Необхідно відзначити, що при вимиканні нижнього ключа при протіканні через нього струму навантаження на його виході виникає кидок напруги вище напруги джерела живлення внаслідок реакції навантаження і захисної індуктивності Ін. Струм захисної індуктивності в цьому випадку замикається на резистор К через відкритий діод 60 Д. Амплітуда кидка напруги визначається струмом навантаження і опором К.
У силу того, що схема вихідного каскаду симетрична, робота верхнього ключа Кв при комутації струму навантаження, що протікає через відкритий шунтовий діод нижнього ключа К | аналогічна описаній вище з різницею в полярності напруг.
Запропонована схема може бути використана для побудови напівмостових, мостових, багатофазних 62 мостових схем реверсивного керування колекторними, безколекторними двигунами і схем перетворювачів. Вона може бути застосована при побудові вихідних каскадів підсилювачів потужності як на біполярних, так і на польових транзисторах і на ІСВТ. У випадку застосування МДП-транзисторів запропонована схема дозволяє використовувати в якості шунтових діодів їхні внутрішні "паразитні" діоди.
Запропонована схема реалізована практично на біполярних транзисторах 2Т874Б, на польових транзисторах
ІКЕ234М5, ІКЕ53055 у парі; на ІКЕ131ОМ, ІКЕ5210 у парі; на ІКЕКО24М, ІКЕКЗОО24М у парі. У всіх випадках за рахунок застосування запропонованої схеми вдалось відмовитися від радіатора. При цьому транзистори працюють на максимальних струмах, рівних максимальним припустимим і при напругах живлення, близьких до максимальних припустимих. Наприклад, підсилювач привода на 271874Б працює при максимальних струмах /о навантаження ЗОА і при напрузі живлення до 748 (максимальне припустиме 1008).
ЛІТЕРАТУРА
1 Воронін П.А. Силові напівпровідникові ключі. М. Додека 2001р.

Claims (1)

  1. Формула винаходу Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності, що містить верхній і нижній ключі, з'єднані з відповідними шинами живлення з внутрішніми вмонтованими або зовнішніми шунтовими діодами, який відрізняється тим, що кожний із ключів підключений до навантаження через свою захисну котушку індуктивності і для розряду обох захисних котушок використано спільний розрядний ланцюг, що складається з послідовно включених між виходами ключів резистора і діода в зворотному напрямку. « (Се) ІФ) «в) «в) (Се) -
    с . и? (о) («в) («в) 1 4) 60 б5
UA2003010432A 2003-01-17 2003-01-17 Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності UA60056A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010432A UA60056A (uk) 2003-01-17 2003-01-17 Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010432A UA60056A (uk) 2003-01-17 2003-01-17 Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA60056A true UA60056A (uk) 2003-09-15

Family

ID=74220734

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003010432A UA60056A (uk) 2003-01-17 2003-01-17 Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA60056A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11515793B2 (en) Hybrid multi-level power converter with inter-stage inductor
US6483724B1 (en) DC/DC ZVS full bridge converter power supply method and apparatus
KR101373892B1 (ko) Dc 전압을 보다 낮은 dc 전압으로 변환하는 방법 및dc-dc 벅 컨버터
US20150084611A1 (en) Boost converter with reduced switching loss and methods of operating the same
US7911192B2 (en) High voltage power regulation using two power switches with low voltage transistors
JPH04502997A (ja) 整流の絶縁破壊を回避するための直列誘導子を使用しかつmosfetの代用としてigbtを使用してスイッチング回路の機能を広げる改良式スイッチング回路
JP2004529600A (ja) 電力変換装置および電力変換方法
JPH04299074A (ja) 電力変換装置のスナバ回路
JP5228886B2 (ja) スナバ回路
JP2000324850A (ja) ハーフブリッジを備えた回路装置
US4922401A (en) Inverter circuit utilizing the reverse voltage capabilities of symmetrical gate turn off thyristors
EP1364447B1 (en) Asymmetric multi-converter power supply
JP5139793B2 (ja) 電力変換装置
JP4003833B2 (ja) 電界制御型半導体素子の駆動回路
JP3649929B2 (ja) 電力変換装置
US20130328537A1 (en) Buck converter with reverse current protection, and a photovoltaic system
Schoening et al. Braking chopper solutions for modular multilevel converters
JPS6231369A (ja) 電圧変換器
CN111614249A (zh) 二极管电路
EP3832863A1 (en) Driving circuit for switching element and switching circuit
JP5832124B2 (ja) 直流電源装置
UA60056A (uk) Вихідний каскад ключового двотактного підсилювача потужності
EP1396926A1 (en) DC-DC converter with active clamp circuit
WO2018203422A1 (ja) 半導体素子の駆動装置および電力変換装置
JPS637171A (ja) インバ−タ回路