UA59796A - Пристрій для розподілення потоку виробів - Google Patents

Пристрій для розподілення потоку виробів Download PDF

Info

Publication number
UA59796A
UA59796A UA20021210239A UA20021210239A UA59796A UA 59796 A UA59796 A UA 59796A UA 20021210239 A UA20021210239 A UA 20021210239A UA 20021210239 A UA20021210239 A UA 20021210239A UA 59796 A UA59796 A UA 59796A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
products
depressions
conveyor
product
vertical axes
Prior art date
Application number
UA20021210239A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Геннадій Романович Валіулін
Геннадий Романович Валиулин
Світлана Іванівна Жарова
Светлана Ивановна Жарова
Анна Іванівна Свінціцька
Анна Ивановна Свинцицкая
Original Assignee
Національний Університет Харчових Технологій
Национальный Университет Пищевых Технологий
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Харчових Технологій, Национальный Университет Пищевых Технологий filed Critical Національний Університет Харчових Технологій
Priority to UA20021210239A priority Critical patent/UA59796A/uk
Publication of UA59796A publication Critical patent/UA59796A/uk

Links

Landscapes

  • Specific Conveyance Elements (AREA)

Abstract

Пристрій для розподілення потоку виробів містить підвідний конвеєр, відвідні конвеєри і напрямні для виробів, а також безпривідний механізм орієнтації виробів, що виконаний у вигляді кінематично зв'язаних за допомогою зубчастих коліс і встановлених з можливістю обертання на двох вертикальних осях зірочок. Внизу під зірочками знаходяться два круглих диски з неглибокими протилежно розташованими западинами однакового радіуса, які нерухомо з'єднані з зірочками і обертаються разом з вертикальними осями.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до обладнання транспортних систем, які служать для розподілу потоку виробів і 2 передачі їх на технологічні лінії і може бути використаним в харчовій, хімічній, фармацевтичній та інших галузях народного господарства.
Відомі пристрої для розподілення потоку пляшок, які складаються із подаючого конвеєра з боковими напрямними, нерухомого перехідного містка, механізма розподілення потоку пляшок і відвідних конвеєрів (книга"
Погрузочно - разгрузочнье и транспортнье операции на линиях розлива пищевьїх продуктов." А.Й. Соколенке. 70. МИ. Юхно. А.Й Ковалев ий др. - М.: Агропромиздат, 1986. - с.150. - рис. 113), а також Авт. ев. Мо1659303 БИ
Мо,1991г
Недоліком таких пристроїв є те, що вони не забезпечують роботу в режимі "рівного розподілу" потоку виробів за рахунок недетермінованого їх розташування на нерухомому містку, ненадійна їх робота із-за утворення заторів пляшок в місці контактування їх з подільником потоку і втрат останніх, можливий бій 12 склопосуду і значний шум при роботі.
Відомий також пристрій для розподілення потоку виробів (Патент ША 22684 А В 65 В 5/10 Бюл. Мо3 від 30.06.98.), який складається з підвідного і відвідних конвеєрів для виробів, орієнтатора, перехідного містка та нерухомих напрямних. Недоліком такого пристрою є неможливість гарантованого розподілення потоку виробів на три потоку, недотримання заданих траєкторій пересування виробів, низька надійність його в роботі, можливе заклинення виробів після їх розподілу на перехідному містку і наявність самого перехідного містка.
В основу винаходу поставлена задача вдосконалення пристрою для розподілення потоку виробів шляхом змінення конструкції, яка забезпечує гарантований розподіл одного потоку на три потока, виключення при цьому утворення затору виробів, який веде до зменьшення втрат останніх і збільшення надійності пристрою в цілому.
Поставлена задача досягається тим, що пристрій для розподілення потоку виробів, який складається із дідвідного конвеєра, механізму орієнтації виробів, відводних конвеєрів і напрямних для виробів. «
Механізм орієнтації виробів виконаний у вигляді кінематично зв'язаних за допомогою зубчастих коліс і встановлених з можливістю обертання на двох вертикальних осях зірочок, виконаних у вигляді чотиригранника з западинами, причому дві протилежні грані чотиригранника мають однакові неглибокі за профілем виробів западини, третя - глибоку западину і у четвертої грані радіус западини дорівнює нулю. Внизу під зірочками ее, знаходяться два круглих диски з неглибокими, протилежно розташованими западинами однакового радіуса, які Ге») нерухомо з'єднані з зірочками і обертаються разом з вертикальними осями. Діаметри цих дисків меньше ніж ділильні діаметри зубчастих коліс. Така конструкція зірочок і дисків забезпечує захоплення виробів в процесі в їх переміщення і пересування по осі симетрії конвеєра, а також відведення їх від неї в одну і в другу сторони Ге») по черзі під тиском виробів, які рухаються на поверхні ланцюга підвідного конвеєра.
Зо Причинно - наслідковий зв'язок між запропонованими ознаками та очікуваним технічним результатом полягає о в наступному: наданий пристрою безпривідного механізма орієнтації виробів виконаного у вигляді кінематичне зв'язаних за допомогою зубчастих коліс і встановлених з можливістю обертання на двох вертикальних осях зірочок, « виконаних у вигляді чотиригранника з западинами, причому дві протилежні западини мають однакові неглибокі З 740 за профілем виробів западини, третя глибоку западину і у четвертій западині радіус дорівнює нескінченності, с що забезпечує захоплення виробів в процесі їх переміщення і пересування по осі симетрії конвеєра, а також
Із» відведення їх від неї в одну і в другу сторони по Черзі і забезпечує гарантований розподіл одного потоку на три потока, виключення при цьому утворення затору виробів, який веде до зменшення втрат останніх і збільшення надійності пристрою в цілому; - неглибокі протилежно розташовані западини однакового радіуса, які зроблені на дисках сприяють кращому і-й проходженню чергового виробаточно по осі симетрії середнього відвідного конвеєра; (се) - два однакового діаметра диски з западинами, які знаходяться під зірочками і нерухомо з'єднані з ними і обертаються разом з вертикальними осями, збільшують коефіцієнт тертя між дном виробів і опорною поверхнею і дисків, що сприяють кращому відводу виробів по обидві сторони від осі симетрії конвеєра, Таким чином (Те) 20 сукупність пропонуємих ознак дозволяє забезпечити в повному об'ємі очікуваний технічний результат. На фіг. 1 показано пристрій для розподілу потоку виробів; на фіг.2 - розріз А - А фіг.1; на фіг.З - розріз Б - Б фіг.2; щи на фіг.4- 7 показана поетапна робота цього пристрою.
Пристрій для розподілу потоку виробів складається з підвідного конвеєра 1, змонтованого впродовж осі середнього відвідного конвеєра, механізму орієнтації виробів 2, зубчастих коліс 3, нерухомих бічних напрямних 22 АД для виробів і відвідних конвеєрів: середнього, лівого - 5 і правого - 6. в. Механізм орієнтації виробів 2 має в складі кінематичне зв'язані зубчасті колеса З , які встановлені з можливістю обертання на двох вертикальних осях 7, дві чотиригранних зірочки 8 з западинами, причому дві протилежні грані чотиригранника мають однакові неглибокі за профілем виробів западини, третя - глибоку западину і у четвертої грані радіус западини дорівнює нулю. Внизу під зірочками 8 знаходяться дві рухомі 60 площини у вигляді двох круглих дисків 9 з неглибокими, протилежно розташованими западинами однакового радіуса, які нерухомо з'єднані з зірочками 8 і обертаються разом з вертикальними осями 7.
Пристрій робить наступним чином. Підвідним конвеєром 1 вироби подаються до механізму орієнтації виробів 2. При вході в механізм орієнтації вироби своєю нижньою частиною контактують з двома круглими дисками 9, а циліндричною частиною - з западинами зірочок 8. Як що, чотиригранні зірочки 8 механізму орієнтації 2 і бо кругли диски 9, повертаючись в різні сторони під тиском виробів, мають однакові западини (фіг.4, додаток 1),
то попередній виріб своїм дном контактує з рухомою поверхнею підвідного конвеєра 1, а циліндричною частиною - 8 однаковими западинами зірочок 8 і круглих дисків 9. Далі під тиском послідуючих виробів, які знаходяться також на підвідному конвеєрі 1, виріб буде виштовхуватись чотиригранними зірочками 8 і двома круглими дисками 9 механізму орієнтації виробів 2, і подальше його пересування буде здійснюватись уздовж осі симетрії середнього відвідного конвеєра. При цьому центр тяжіння виробу співпадає з віссю симетрії середнього відвідного конвеєра.
При подальшому пересуванні конвеєром 1 вироби своїм дном контактують з поверхнями дисків 9 і з западинами зірочок 8 механізму орієнтації 2, де за допомогою кінематичне зв'язаних зірочок 8 відбувається їх 7/0 почергово зміщення відносно осі симетрії підвідного конвеєра 1.
Таке зміщення виробів відбувається завдяки різному протилежному розташуванню западин чотиригранних зірочок 8 .Так на фіг.5, додатка 1 зображена схема перешикування виробу праворуч від осі симетрії підвідного конвеєра 1. З рисунка видно, що виріб із-за різних западин зірочки 8 - лівої (її радіус дорівнює нескінченності) і правої, яка має глибоку западину, при обертанні зірочок зміщується в сторону глибокої /5 западини і має значно більшу площу контакту з правим диском 9 ( заштрихована частина) ніж з лівим. Центр тяжіння виробу не співпадає з віссю симетрії середнього відвідного конвеєра, а зміщується від неї праворуч на величину "е".
При обертанні зірочки 8 і диска У виріб за рахунок сил тертя залишається на диску 9 до контакту з нерухомою бічною напрямною 4. Після контакту з останньою виріб переміщується з диска 9 на правий відвідний
Конвеєр б і далі рухається разом з ним.
Далі процес розподілення повторюється : а саме чотиригранні зірочки 8 і кругли диски 9 механізму орієнтації 2, повертаючись в різні сторони під тиском виробів, мають знов однакові западини (фіг.б, додаток 1), Її при подальшому обертанні зірочок 8 разом з круглими дисками 9 і під тиском виробів, які знаходяться на підвідному конвеєрі 1, попередній виріб буде виштовхуватись з механізму орієнтації виробів 2, і подальше його ов пересування буде здійснюватись прямолінійно по осі симетрії середнього відвідного конвеєра. Центр тяжіння виробу знов співпадає з віссю симетрії середнього відвідного конвеєра. «
Схема відводу виробу на лівий відвідний конвеєр 5 аналогічна зі схемою відводу виробу на правий відвідний конвеєр 6. Виріб із - за різних западин зірочки 8 - правої (її радіус дорівнює нескінченності) і лівої, яка має глибоку западину, при обертанні зірочок зміщується в сторону глибокої западини і має значно більшу площу Ге
Зо Контакту з лівим диском 9 ( заштрихована частина ) ніж з правим. Центр тяжіння виробу не співпадає з віссю симетрії середнього відвідного конвеєра, а зміщується від неї ліворуч на величину "е" (фіг.7, додаток 1) "При Ме обертанні зірочки 8 і диска 9 виріб за рахунок сил тертя залишається на диску 9 до контакту з нерухомою М бічною напрямною 4. Після контакту з останньою виріб переміщується з диска 9 на лівий відвідний конвеєр 5 і далі рухається разом з ним. Ме
Таким чином здійснюється розподіл потоку виробів на три потоки за схемою: перший виріб іде прямо,другий (му - на право, третій - прямо , четвертий - наліво, слідуючий знову іде прямо і так далі.
Технічний результат полягає в наступному: - забезпечується гарантований розподіл одного потоку виробів на три потоки; - витримується точне пересування виробів по заданим траєкторіям; « - виключається утворення заторів виробів; в с - повністю виключаються удари і відскоки при розподілі потоку виробів; - виключається пошкодження етикетки на циліндричній частині виробів; ;» - зменшується шум при роботі пристрою.

Claims (1)

  1. Формула винаходу іс), Пристрій для розподілення потоку виробів, що містить підвідний конвеєр, відвідні конвеєри і напрямні для -І виробів, а також безпривідний механізм орієнтації виробів, що виконаний у вигляді кінематично зв'язаних за 5р допомогою зубчастих коліс і встановлених з можливістю обертання на двох вертикальних осях зірочок, що ре) виконані у вигляді чотиригранника з западинами, причому дві протилежні грані чотиригранника мають однакові Ф неглибокі за профілем виробів западини, третя - глибоку западину і у четвертої грані радіус западини дорівнює нулю, що забезпечує захоплення виробів в процесі їх переміщення і пересування як по осі симетрії конвеєра, так і відведення їх від неї в одну і в другу сторони по черзі під тиском виробів, який відрізняється тим, що внизу під зірочками знаходяться два круглих диски з неглибокими протилежно розташованими западинами однакового з» радіуса, які нерухомо з'єднані з зірочками і обертаються разом з вертикальними осями. 60 б5
UA20021210239A 2002-12-18 2002-12-18 Пристрій для розподілення потоку виробів UA59796A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210239A UA59796A (uk) 2002-12-18 2002-12-18 Пристрій для розподілення потоку виробів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210239A UA59796A (uk) 2002-12-18 2002-12-18 Пристрій для розподілення потоку виробів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59796A true UA59796A (uk) 2003-09-15

Family

ID=74220668

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20021210239A UA59796A (uk) 2002-12-18 2002-12-18 Пристрій для розподілення потоку виробів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA59796A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7770718B2 (en) Systems and methods for providing an improved timing conveyor
US10343853B2 (en) Conveyor transfer assembly
US20100038210A1 (en) Conveying apparatus for the conveying of beverage bottles from a beverage bottle treatment machine to a beverage bottle packaging machine in a beverage bottling plant, and a conveying apparatus for the conveying of products from a product treatment machine to a product packaging machine
US4610345A (en) Method and apparatus for orienting and delivering dispenser cap assemblies
CA2465052C (en) Method and apparatus for grouping aseptic products
MXPA05002746A (es) Dispositivo para repartir flujo desordenado de objetos cilindricos, por ejemplo botellas de bebidas, entre diferentes rutas.
JPS58135027A (ja) 直立容器の分配装置
US8770376B2 (en) Buffer conveyor for conveying and buffering products
JP7385587B2 (ja) パッケージング機械における連続循環容器コンベア装置
US2779453A (en) Article-manipulating apparatus for packaging machines
US5407057A (en) Super infeed system
SU1131466A3 (ru) Конвейерна система
US9212006B1 (en) Conveyor with belt-actuated guide
US3717239A (en) Container handling apparatus
UA59796A (uk) Пристрій для розподілення потоку виробів
US3568823A (en) Storage conveyor
US2543142A (en) Conveyer
US2459264A (en) Transfer mechanism
UA57262A (uk) Пристрій для розподілення потоку виробів
US3604554A (en) Tray-spacing conveyor
CA1174702A (en) Carton collating and transfer apparatus
US2535866A (en) Article divider and delivering device
US3233718A (en) Bottle discharge apparatus
KR0185707B1 (ko) 물품의 그룹핑장치 및 그 그룹핑 방법
JPS58107138A (ja) 菓子片供給方法