UA59171A - Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів - Google Patents

Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів Download PDF

Info

Publication number
UA59171A
UA59171A UA2003054053A UA200354053A UA59171A UA 59171 A UA59171 A UA 59171A UA 2003054053 A UA2003054053 A UA 2003054053A UA 200354053 A UA200354053 A UA 200354053A UA 59171 A UA59171 A UA 59171A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
radio
fabric
opaque
walls
putty
Prior art date
Application number
UA2003054053A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Василь Пилипович Ващенко
Василий Филиппович Ващенко
Володимир Віталійович Євдокимов
Микола Вікторович Ткалич
Николай Викторович Ткалич
Олексій Федорович Оніпко
Алексей Федорович Онипко
Original Assignee
Інститут Автоматизованих Систем Української Академії Наук Національного Прогресу
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Автоматизованих Систем Української Академії Наук Національного Прогресу filed Critical Інститут Автоматизованих Систем Української Академії Наук Національного Прогресу
Priority to UA2003054053A priority Critical patent/UA59171A/uk
Publication of UA59171A publication Critical patent/UA59171A/uk

Links

Landscapes

  • Shielding Devices Or Components To Electric Or Magnetic Fields (AREA)

Abstract

Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів включає нанесення на поверхні приміщення радіопоглинального покриття. На бетоновану рівну поверхню підлоги приміщення кладуть без зазорів полотнища радіонепрозорої тканини з напуском на стіни і заливають рідким бетоном, на поверхні стін і стелі приміщення наносять без зазорів радіонепрозору тканину. При цьому вказану тканину закріплюють без можливого контакту з металічними конструкціями та деталями приміщення. На магістралі теплопостачання наносять діелектричне покриття, на яке наклеюють радіонепрозору тканину. Вентиляційні отвори закривають 2-3 шарами металевої сітки, що по периметру контактує з контуром радіонепрозорої тканини.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до способів екранування апаратів або їхніх деталей від електричних або магнітних полів 2 та способів поглинання електромагнітного випромінювання, конкретніше до способів створення екранованих приміщень, споруд, кабін, кожухів пристроїв для захисту інформації від витоку та несанкціонованого втручання в окремому органі державної влади, підприємстві, організації, інформаційній системі, наприклад, у спеціальних приміщеннях Ради Національної безпеки, у спецприміщеннях Головного Управління податкової інспекції, У банківських приміщеннях тощо. 70 Сучасний рівень розвитку електронних засобів розвідки та технічного шпіонажу обумовлює необхідність створення відповідних способів захисту. До останнього часу найбільш надійним способом захисту вважалося створення екранованих приміщень, де роль екрана виконувала металічна обшивка. Такі конструкції при досить високій ефективності мають цілий ряд недоліків: порівняно складна технологія виготовлення і монтажу, висока ціна, негативний вплив на обслуговуючий персонал електромагнітного поля, що виникає усередині екранованого 12 металом приміщення. Крім того, значно погіршуються захисні параметри конструкції у випадку виникнення "свищів", нещільностей тощо.
Відомі способи захисту інформації в ЕОМ від витоку по технічних каналах (Боборьікин В. Г. Технические канальї утечки информации // Безопасность информационньїх технологий, Мо3-4, С.105-107, 1994 рік.).. Ці способи послаблюють побічні електромагнітні випромінювання (ПЕМВ) за допомогою пасивних засобів ( способи екранування металом) або утруднюють виявлення ПЕМВ з використанням активних засобів захисту (способи зашумлення генераторами шуму).
Недоліками указаних способів є висока вартість металевого екранування, негативний вплив активних засобів захисту (генераторів шуму) на здоров'я людини, а також створення перешкод засобам зв'язку.
Відомий спосіб захисту інформації шляхом послаблення побічних електромагнітних випромінювань, що 29 несуть інформацію про виведене на екран монітора зображення (патент Російської Федерації Мо2128889, МПК9 «
НО4М11/00, 11/06, НОБКО/00, 10.04.99). Цей спосіб пропонує використання спеціальної програми керування сигналами кольорового зображення. Керування здійснюють шляхом заміни цифрових кодів, що несуть інформацію про рівень цих сигналів кольорового зображення, на інші коди. Істотним недоліком цього способу є придатність лише для захисту спеціальних приміщень від витоку інформації, що стосується виведеного на екран -- монітора зображення. ча
За прототип вибрано спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації, описаний у патенті
Російської Федерації Мо2086570, МПКУ СО8Е 292/00// (НОТО 17/00), 10.08.97. За цим способом на поверхню - розприскують за допомогою пульверизатора рідку композицію, що складається з діелектричних, провідних і Ге») непровідних і/або магнітних наповнювачів, водної суміші акриламіду з нітратом металу, вибраного з групи
Ст), Са(І), ВПО), Ми), МК), 2и7(1), ОО5(І), ЕМП). Акриламід і нітрат указаного металу беруть у о молярному співвідношенні від 2:1 до 20:11. Воду беруть у кількості, що становить 5-20956мас. Діелектричними, провідними і непровідними і/або магнітними наповнювачами беруть карбонільне залізо, ферит, графіт, слюду, скляні сфери. Нанесена рідка композиція твердне при 20-607С протягом 0,1-2 год. Після того, як перший шар « дю затвердіє, наносять другий шар, а після його затвердіння - третій шар. Товщина нанесених шарів близько -о 0О,З5мм. Загальна товщина тришарового покриття приблизно їмм. Загальна витрата часу на виготовлення с покриття - близько З год. Спільними ознаками з винаходом, що заявляється, є нанесення на поверхні :з» приміщення радіо поглинаючого покриття.
Причинами, що перешкоджають одержанню потрібного технічного результату є проблематичність відповідності санітарним нормам поліакриламідних композицій, які пропонуються для покриття стін приміщення, сл 395 особливо, коли для виготовлення покриття беруть токсичні нітрати Ст), ВІ), Ми(1), МІ), 2и(13, ОО (І),
ЕІ). Крім того, поліакриламідне покриття з часом піддається старінню, може розтріскуватись і втрачати (Се) свої властивості захисту спеціальних приміщень від витоку інформації. - В основу винаходу поставлено задачу у способі захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів шляхом зміни параметрів способу, використання радіо непрозорої тканини - І 50 (тканини РН) і уведення нових стадій забезпечити підвищення надійності захисту спеціальних приміщень. що Поставлена задача вирішується тим, що у способі захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів, який включає нанесення на поверхні приміщення радіо поглинаючого покриття, згідно з винаходом, на бетоновану рівну поверхню підлоги приміщення кладуть без зазорів полотнища радіо непрозорої тканини (тканини РН) з напуском на стіни 10-35см і заливають рідким бетоном шаром 59 товщиною 5-25см, на поверхні стін і стелі приміщення наносять без зазорів радіо непрозору тканину, причому в. вказану тканину закріплюють без можливого контакту з металічними конструкціями та деталями приміщення, на магістралі теплопостачання наносять діелектричне покриття, на яке наклеюють радіо-непрозору тканину, а вентиляційні отвори закривають 2-3 шарами металевої сітки, що по периметру контактує з контуром радіо непрозорої тканини. бо Згідно з винаходом, перед закріпленням радіо непрозорої тканини усі поверхні стін і стелі очищають від старої фарби, а потім шпаклюють і витримують до висихання.
Згідно з винаходом, металічні конструкції та деталі покривають подвійним шаром шпаклівки.
Згідно з винаходом, для закріплення радіо непрозорої тканини на суху рівну шпакльовану поверхню наносять шар рідкої шпаклівки, яка складається з порошкоподібної основи, розведеної досметаноподібної консистенції бо розчином полівінілацетату з масовою часткою 15-2595, на шар рідкої шпаклівки, що була нанесена на поверхні стін і стелі, накладають полотнища радіо непрозорої тканини і укочують за допомогою валика.
Згідно з винаходом, полотнища радіо непрозорої тканини наносять на поверхню з напуском країв від 5 до 10см.
Згідно з винаходом, для закріплення радіо непрозорої тканини на поверхні коробки дверей беруть клей
БФ-88.
Згідно з винаходом, двері обклеюють двома шарами радіо непрозорої тканини із забезпеченням Її контакту з радіо непрозорою тканиною, нанесеною по периметру дверної коробки.
Для реалізації способу, що заявляється, брали такі матеріали: тканина радіо непрозора РН, за ТУУ 70 20713110.001-99 (за патентом України Мо26885, мпке НО1Т1О017/00, 29.12.99); шпаклівка суха; клей полівінілацетатний (ПВА); клей БФ-88; сітка металічна.
Спосіб, що заявляється, здійснюють таким чином. Спочатку всі поверхні стін і стелі очищають від старої фарби, а з підлоги знімають весь настил (паркет, лінолеум тощо). Стіни і стелю шпаклюють і витримують до висихання. Металічні конструкції та деталі покривають подвійним шаром шпаклівки і також залишають до 75 повного висихання. Потім підлогу заливають рідким бетоном для вирівнювання поверхні. На суху бетоновану поверхню підлоги кладуть без зазорів полотнища тканини РН з напуском на стіни 10-35см і заливають рідким бетоном шаром товщиною 5-25см. На суху рівну шпакльовану поверхню стін і стелі наносять шар рідкої шпаклівки. Рідку шпаклівку готують із сухої шпаклівки і 15-25956-ного водного розчину клею ПВА. Для цього при постійному перемішуванні у 15-25906-ний водний розчин клею ПВА додають суху шпаклівку до утвореннясметаноподібної маси. На шар рідкої шпаклівки, що була нанесена на поверхні стелі чи стіни накладають полотнище тканини РН і укочують за допомогою валика. Наступне полотнище тканини РН накладають на покриту рідкою шпаклівкою поверхню з напуском країв на сусіднє полотнище від 5 до 10см.
Коробки дверей обклеюють тканиною РН за допомогою клею БФ-88. Двері обклеюють двома шарами тканини РН із забезпеченням її контакту з тканиною РН, нанесеною по периметру дверної коробки. Вентиляційні отвори закривають 2-3 шарами металевої сітки, що по периметру контактує з контуром радіо непрозорої тканини. На магістралі теплопостачання наносять діелектричне покриття, на яке наклеюють тканину РН. На введеннях « електричних кабелів установлюють фільтри серійного виробництва. Кабельну проводку усередині приміщення роблять за звичайною схемою. Далі винахід підтверджується такими конкретними прикладами.
Приклад 1. У кімнаті розмірами 3,4х3х2,5м всі поверхні стін і стелі очищали від старої фарби, а з підлоги че знімали весь настил до бетонної основи. Стіни і стелю шпаклювали і витримували до висихання. Металічні деталі покривали подвійним шаром шпаклівки. Потім підлогу заливали рідким бетоном для вирівнювання - поверхні. На суху бетоновану поверхню підлоги клали без зазорів полотнища тканини РН з напуском на стіни -че- 10см і заливали рідким бетоном шаром товщиною бсм. На суху рівну шпакльовану поверхню наносили шар рідкої шпаклівки. Рідку шпаклівку готували шляхом поступового додавання до 2095-ного водного розчину клею б
ПВА сухої шпаклівки при постійному перемішуванні до утвореннясметаноподібної маси. На шар рідкої шпаклівки ю накладали полотнище тканини РН і укочували за допомогою валика. Наступне полотнище тканини РН накладати на покриту рідкою шпаклівкою поверхню з напуском країв на сусіднє полотнище 1Осм. Коробки дверей обклеювали тканиною РН за допомогою клею БфФ-88. Двері обклеювали двома шарами тканини РН із « забезпеченням її контакту з тканиною РН, нанесеною по периметру дверної коробки. Вентиляційний отвір ЗзЗакрили З шарами металевої сітки так щоб по периметру вона контактувала з контуром радіо непрозорої с тканини. На магістралі теплопостачання наносили діелектричне покриття, на яке наклеїли тканину РН за ц допомогою клею БФ-88. Для підтвердження досягнутого технічного результату були проведені випробування "» екранованого приміщення з використанням таких приладів: генератор сигналів ГА-37А; передавальна антена АД з комплекту приймача ПРКР-1; генератор сигналів Г4-151; пристрій для вимірювання напруги поля і радіоперешкод ЕЗМ-8. Вимірювання проводились в діапазоні частот від 5ХОМГц до 1000МГц. Значення величини 4! ефективності екранування на кожній контрольній частоті Ої вираховували-за формулою О0Ї-Оп-Ое. Результати вимірювань наведені в таблиці. Вимірювання показали, що спосіб захисту забезпечує можливість захисту, іш передбачений нормативними документами для об'єктів ІІ категорії. -
Зо Частота, мгц| он |в ої а вв во вт, в тв(вита з вою вового » в вого во вв вве, аю во ввоз б5 зв вв ти, зо 85 |68 17 во вевов,
Приклад 2. Спосіб здійснювали так, як описано у прикладі 1, за винятком того, що на суху бетоновану поверхню підлоги розклали без зазорів полотнища тканини РН з напуском на стіни З5см і заливають рідким 70 бетоном шаром товщиною 25см, рідку шпаклівку готували, використовуючи розчин полівінілацетату з масовою часткою 1595, а сусідні полотнища накладали з напуском 5см. Вентиляційний отвір закрили 2 шарами металевої сітки так, щоб по периметру вона контактувала з контуром радіо непрозорої тканини.
Приклад 3. Спосіб здійснювали так, як описано у прикладі Іза винятком того, що-на суху бетоновану поверхню підлоги клали з напуском 5-10см полотнища радіо непрозорої тканини РН з напуском на стіни 20см і /5 Заливали рідким бетоном шаром товщиною 1Осм, рідку шпаклівку готували, використовуючи розчин полівінілацетату з масовою часткою 25905, а сусідні полотнища накладали з напуском 7см. Проведені контрольні випробування показали, що для прикладів 2 та З спосіб захисту, що заявляється, забезпечує ефективність екранування в діапазоні частот 50-Л1000МГц, що передбачається нормативними документами для об'єктів ІІ категорії.
Спосіб, що заявляється простий у виконанні, не потребує використання горючих та токсичних речовин, рекомендований для обладнання екранованих приміщень, споруд, кабін, кожухів в окремому органі державної влади, підприємстві, організації, інформаційній системі, наприклад, у спеціальних приміщеннях Ради
Національної безпеки, у спецприміщеннях Головного Управління податкової інспекції, у банківських приміщеннях тощо.

Claims (8)

Формула винаходу
1. Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів, що «- включає нанесення на поверхні приміщення радіопоглинального покриття, який відрізняється тим, що на 30 бетоновану рівну поверхню підлоги приміщення кладуть без зазорів полотнища радіонепрозорої тканини з - напуском на стіни 10-35 см і заливають рідким бетоном шаром товщиною 5-25 см, на поверхні стін і стелі - приміщення наносять без зазорів радіонепрозору тканину, причому вказану тканину закріплюють без можливого контакту з металічними конструкціями та деталями приміщення, на магістралі теплопостачання наносять (о) діелектричне покриття, на яке наклеюють радіонепрозору тканину, а вентиляційні отвори закривають 2-3 шарами ю 35 металевої сітки, що по периметру контактує з контуром радіонепрозорої тканини.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що перед закріпленням радіонепрозорої тканини поверхні стін і стелі очищають від старої фарби, а з підлоги знімають весь настил, шпаклюють стіни, стелю і витримують до висихання. «
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що металічні конструкції та деталі покривають подвійним шаром з шпаклівки.
с 4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що перед закріпленням радіонепрозорої тканини підлогу заливають :з» рідким бетоном для вирівнювання поверхні.
5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що для закріплення радіонепрозорої тканини на суху рівну шпакльовану поверхню наносять шар рідкої шпаклівки, яка складається з порошкоподібної основи, розведеної сл но до сметаноподібної консистенції розчином полівінілацетату з масовою часткою 15-25 9о, на шар рідкої шпаклівки, що була нанесена на поверхні стін і стелі, накладають полотнища радіонепрозорої тканини і укочують за се) допомогою валика.
- б. Спосіб за пп. 1 та 4, який відрізняється тим, що полотнища радіонепрозорої тканини наносять на поверхню з напуском країв від 5 до 10 см. -і 50
7. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що для закріплення радіонепрозорої (РН ) тканини на поверхні ще коробки дверей беруть клей БФ-88.
8. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що двері обклеюють двома шарами тканини РН із забезпеченням Її контакту з тканиною РН, нанесеною по периметру дверної коробки. ние й й й - Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних в. мікросхем", 2003, М 8, 15.08.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. 60 б5
UA2003054053A 2003-05-05 2003-05-05 Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів UA59171A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003054053A UA59171A (uk) 2003-05-05 2003-05-05 Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003054053A UA59171A (uk) 2003-05-05 2003-05-05 Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA59171A true UA59171A (uk) 2003-08-15

Family

ID=74219539

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003054053A UA59171A (uk) 2003-05-05 2003-05-05 Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA59171A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109098479B (zh) 一种轻型电磁屏蔽室的施工工艺
WO2005113228A2 (en) Method of applying a heat reflective coating to a substrate sheet
CA2305146C (en) Insulation plates with protection against electromagnetic fields
JP2004270143A (ja) 電波吸収体、電波吸収パネル、電波吸収衝立、電波吸収壁、電波吸収天井および電波吸収床
UA59171A (uk) Спосіб захисту спеціальних приміщень від витоку інформації з різноманітних випромінюючих засобів
CA2573835C (en) Waterproof and water vapour pervious reflective layer
Mardiguian et al. The intelligent concrete: A new, economical technique for architectural shielding of buildings
RU82371U1 (ru) Строительный материал для экранирования помещений
CN108193791B (zh) 一种室内电磁防护系统及其防护方法
JP3886776B2 (ja) 電磁シールド工法
US5853810A (en) Method of preventing statics for space structure
CN209082818U (zh) 一种具有电磁屏蔽层的预制板
CN206314171U (zh) 方舱壁板间的电磁屏蔽结构及核磁共振检查车
DE202005009674U1 (de) Schirmdämpfung gegen elektromagnetische Wellen
DE19809808B4 (de) Schirmwand
JP4162173B2 (ja) 電磁シールド塗床工法
EP0977474B1 (en) Shielding of low frequency electromagnetic fields
JPH075679Y2 (ja) 電磁シールド不燃性化粧板
EP1804565A1 (en) Shielded enclosure for electromagnetic fields
JP2001049859A (ja) 電磁シールド塗床工法
Hoad et al. EMC for installations-practical design and assessment methods
Tyagi et al. Practical realisation of a mobile RF shelter
JPH02231798A (ja) 電磁遮蔽障壁
DE19522810A1 (de) Vorrichtungen auf Wänden, Wandungen und in elektrischen Leitungen zur Konditionierung von Fahrgastzellen, Wohn- und Arbeitsbereichen hinsichtlich natürlicher und technisch erzeugter niederfrequenter elektrischer und magnetischer sowie hochfrequenter elektromagnetischer Felder
KR100486688B1 (ko) 건축물 실내의 전자파 차폐 시공방법