UA57866C2 - Спосіб одержання в'яжучого - Google Patents

Спосіб одержання в'яжучого Download PDF

Info

Publication number
UA57866C2
UA57866C2 UA2001053472A UA200153472A UA57866C2 UA 57866 C2 UA57866 C2 UA 57866C2 UA 2001053472 A UA2001053472 A UA 2001053472A UA 200153472 A UA200153472 A UA 200153472A UA 57866 C2 UA57866 C2 UA 57866C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
slag
sodium carbonate
grinding
specific surface
amount
Prior art date
Application number
UA2001053472A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Павло Васильович Кривенко
Павел Васильевич Кривенко
Ігор Якович Харченко
Раїса Федорівна Рунова
Раиса Федоровна Рунова
Марина Олександрівна Кочевих
Марина Александровна Кочевых
Ігор Ігорович Руденко
Original Assignee
Державний науково-дослідний інститут в'яжучих речовин і матеріалів при Київському національному університеті будівництва і архітектури Міносвіти і науки України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний науково-дослідний інститут в'яжучих речовин і матеріалів при Київському національному університеті будівництва і архітектури Міносвіти і науки України filed Critical Державний науково-дослідний інститут в'яжучих речовин і матеріалів при Київському національному університеті будівництва і архітектури Міносвіти і науки України
Priority to UA2001053472A priority Critical patent/UA57866C2/uk
Publication of UA57866C2 publication Critical patent/UA57866C2/uk

Links

Landscapes

  • Disintegrating Or Milling (AREA)

Abstract

Спосіб одержання в'яжучого включає спільний помел висушеного до залишкової вологості не більше 1 % доменного гранульованого шлаку з карбонатом натрію і цементним пилом до питомої поверхні 300-320 м2/кг із наступним замішуванням розчином карбонату натрію. Попередньо шлак розмелюють до питомої поверхні 140-160 м2/кг, сепарують продукт помелу і відокремлюють фракцію з розміром часток більше 60 мк у кількості не менше 20 %, яку піддають спільному помелу з карбонатом натрію в кількості 2-8 мас % від загальної маси шлаку і добавкою цементного пилу в кількості 1-5 мас % від загальної маси шлаку. В'яжуче має підвищену активність на 28 добу нормального твердіння та при виробництві штучного каменю забезпечує зниження висолоутворення.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використаний для виготовлення 2 монолітних, збірних бетонних і залізобетонних конструкцій промислових і цивільних будинків і споруджень.
Відомий спосіб одержання в'яжучого, що включає спільний помел висушеного шлаку з негігроскопічним лужним компонентом у виді карбонатних і силікатних сполук натрію, з наступним замішуванням продукту помелу водою (1,21.
Відомий спосіб одержання в'яжучого замішуванням висушеного продукту 70 помелу розчином лужного компонента (1,21.
Відомий спосіб одержання в'яжучого, що забезпечує знижене висолоутворення цементного каменю, шляхом спільного помелу шлаку і алюмовміщуючої добавки у вигляді гідроксиду алюмінію з наступним замішуванням розчином лужних компонентів ІЗ), а також шляхом введення в гранульований шлак добавки солей із групи
КМОз, Мамо», МамоОз, Ма»М»О», КМпО), з наступною термообробкою при температурі розкладання добавки, 12 помелом і замішуванням розчином лужного компонента |4|.
Недоліком приведених розробок |1, 2, 3, 4| є недостатнє блокування процесу висолоутворення і його розвиток у пізніший час, у т.ч. на 28 добу нормального тверднення, насамперед при використанні в якості лужного компонента карбонату натрію.
Найбільш близьким по технічній сутності є рішення |І5), що обране як прототип винаходу, що заявляється.
В'яжуче по прототипу отримують спільним помелом висушеного шлаку або шлаку і портландцементного клінкеру до питомої поверхні 240-260м2/кг із наступним введенням дев'ятиводного метасилікату в кількості 1-5 масові води в помелу до питомої поверхні 300-320м?/кг із наступним замішуванням розчином лужного компонента |51І. сч
Недоліком даного способу є схильність до висолоутворення в'яжучого (на 7 і 28 добу) і розтягнуті в часі (нерегульовані) строки тужавлення. (о)
В основу представленного винаходу поставлена задача зниження висолоутворення штучного каменю на основі в'яжучого і регулювання термінів тужавлення в розширеному діапазоні часу при забезпеченні підвищення активності в'яжучого на 28 добу нормального твердіння з використанням у якості лужного компоненту карбонату с зр Натрію.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі одержання в'яжучого висушений до залишкової вологості (Се) не більш 195 доменний гранульований шлак піддають спільному помелу з карбонатом натрію і цементним пилом со до питомої поверхні 300-320м2/кг із наступним замішуванням розчином карбонату попередньо шлак розмелюють до питомої поверхні 140-160м2/кг, сепарують продукт помелу і відокремлюють фракцію з розміром часток більше в бОмкм (У кількості не менше 20905), яку піддають спільному помелу з карбонатом натрію в кількості 2-8 . мас.9о ю від загальної маси шлаку і добавкою цементного пилу в кількості 1-5 мас.9о від загальної маси шлаку і змішують із дрібною фракцією продукту попереднього помелу і сепарації.
Властивий винаходу ефект зниження висолоутворення досягається способом введення, кількісним співвідношенням і речовинним складом добавок. Це пояснюється активізацією (інтенсифікацією) обмінних « 70 процесів на границі розділу фаз при помелі, що обумовлює зменшення висолоутворення каменю і розширення - с можливого періоду регулювання строками тужавлення в'яжучого при використанні карбонату натрію. й Граничні значення вмісту компонентів визначаються створенням умов для протікання процесів хімічної "» взаємодії в напрямку утворення лужних гідроалюмосилікатів. При цьому верхні межі обмежені збільшенням висолоутворення і зниженням міцнісних характеристик штучного каменю, нижні межі - збільшенням тривалості процесу тужавлення. 4! У результаті сепарації меленого гранульованого шлаку на першій стадії виділяється у виді великих часток більш щільна склоподібна фаза, здатна активізуватися при спільному помелі з добавкою карбонату натрію і і цементного пилу за рахунок механо-хімічних. процесів відповідно до ефекту П.І. Ребіндера. Це створює о передумови для утворення лужних і лужноземельних силікатів і алюмосилікатів. При подальшому замішуванні продукту помелу розчином карбонату натрію більш активно розвивається процес формування зазначених б новоутворень. Луг, що утворюється за рахунок катіонообмінних процесів, активно взаємодіє з тонкодисперсною 4») фракцією продуктів сепарації у виді часток розміром менше бОомкм, сприяючи подальшому розвитку зазначеного процесу.
У результаті механо-хімічних процесів на другій стадії помелу і визначеної підготовленості шлаку після першої стадії помелу створюються умови для більш повного залучення лужного компонента до складу лужних гідро;., що визначає зниження міграції незв'язаних солей з об'єму каменю при градієнті вологості в напрямку
Ф, поверхні, що випаровує. ко Результатом цих процесів є фактичне зменшення висолів на поверхні каменю (в'яжучого), що твердіє.
Участь цементного пилу визначається резервом кальцієвих іонів для фізико-хімічних процесів на границі бо розділу фаз при помелі шлаку, що обумовлює подальше утворення натрієво-кальцієвих з'єднань і сприяє прискоренню термінів схоплювання в'яжучого.
ПРИКЛАД. Доменний гранульований шлак, висушений до залишкової вологості 1 мас.9о, піддають помелу питомої поверхні до Злит-140-160м 2/кг, потім продукт помелу сепарують, відокремлюючи частки розміром більше боОмкм (у кількості не менше 20905), потім піддають спільному домелу до Зпит-300-320м 2/кг разом з 65 карбонатом натрію в кількості 2-8 мас.9о від загальної маси шлаку і цементним пилом у кількості 1-5 мас. 95.
В'яжуче, яке представлене сумішшю продуктів помелу, замішують розчином карбонату натрію визначеної густини.
Як вихідні матеріали використовують доменні гранульовані шлаки металургійних комбінатів, цементний пил цементного виробництва, хімічний склад яких представлений у табл.1.
У виді карбонату натрію використовують соду кальциновану технічну.
В'яжуче виготовляють по вищеописаній технологічній схемі і замішують розчином кальцинованої соди густиною 1040-116Окг/м3. В'яжуче по прототипу готують за методикою (21 і замішують продукт помелу розчином карбонату натрію густиною 1150 | 1200кг/м?. Виготовлення зразків в'яжучих для випробувань здійснюють відповідно до ГОСТ 310.4. 70 Визначення висолоутворення здійснюють по кількості незв'язаного лугу в зразках, виготовлених з тіста нормальної густини. Для цього від зразків, що випробовуються, відбирають пробу, стирають її в ступці і просівають через сито Мо008. Пробу отриманого порошку масою 1г розчиняють у 100мл дистильованої води і кип'ятять протягом год, після чого розчин фільтрують. Отриманий фільтрат у кількості ХОмл титрують 0.1н. соляною кислотою для визначення загальної лужності розчину. По різниці між загальною лужністю розчин" 75 кількістю гідроксиду кальцію, що перейшов у розчин і визначений ваговим методом, обчислюють кількість незв'язаного лугу в перерахунку на Ма 20 (по відношенню до маси в'яжучого) яке є посередньою характеристикою висолоутворення.
Строки тужавлення в'яжучого визначають за ГОСТ 310.3.
Склад продуктів помелу приведений у табл. 2.
Результати випробувань в'яжучих, проведені в рівнозначних умовах, приведені в табл. 3.
Результати випробувань підтверджують переваги запропонованого способу одержання в'яжучого, з використанням карбонату натрію як лужного компоненту, над відомим щодо зниження висолоутворення штучного каменю при забезпеченні підвищення його активності на 28 добу нормального тверднення.
ЛІТЕРАТУРА с 1. Опіеа 5г(аб(ез Раїепі, 4,306,912 12/-1981 Вепадї Рогез 106/117 о 2. Глуховський В.Д. Грунтосилікати. - Київ: Госстройиздат УРСР, 1959.-134с.
З Авторське свідоцтво СРСР Мо1401026, кл. С 04 В 7/14, 1986 4. Авторське свідоцтво СРСР Мо1502507, кл. С 04 В 7/153, 1987 5 Авторське свідоцтво СРСР Мо1759802 кл С 04 В 7/153 1 1990 (прототип) (се) 7 Таблиця! | 1 ке, со 000 воофнеоозоу нео ого моомокоо мах іво вл х цементний тля 0 пав вав | 2320325, БОБ аг 58 2058 заяв. т з5 Домени транульований шлак Ме 392069 012. Бе? 50115 00-0208 01 побив ю
Домений гранульований шлак Ме? 38,90 6,0 - озБІАТОСІ460|055| | - 180054 100,54) « и З є села
Домений гранульований Домений гранульований Цементний (Карбонат натрію |Дев'ятиводний метасилікат натрию я ден вюдннн с де 19612 2171-1166 13 11211111 т 1512 нг о Пт ОХ СЯ ПОЛО НЯ ПОЛО т 56111110 11111111 со 81851 5о сю 111171 -11115 171115 11111
Ф 18
Ф вва 111111 -11618 1111111 сю 1-11 13186111 вв 1-11 в 1 проти 1 о вв 1111-1113 о 10211111 60
Міцність при стиску каменю |Вміст незв'язаного лугу після 28 діб
Мо складу продукта Густина розчину | Початок, | Кінець, після 28 діб нормального нормального тверднення в перерахунку г/см бо 1 1,04 1-40 4-05 Кв) 012 нин ПО ЕТ ПЕ В є о ПО: аю ряю111035600011111110006 ни и о ПОС Ех Но я ПО о ни шин и ше ни пох аю |яв111я01118 п и ПО ЕЕ ПО ВОНЯ ПО Я ОН о юр вв во вв вв 6301о8 ев аю вв011111100006 п ДИ ПИ ПО ВЕТЕ ПО ЗОН ПО нг но С НКУ и Но ПОС по вв пи ИН ПОЛЯ ПОГ ПЕ ЗИ НЯ ПО юр о111в00011111100в6 вв | яв1111611101108 ни Ін о ПОС НК ПО в ув151011110в66. см в ром мів ув 56111109 о яв
ПОЕТИ ПОН ПОС ЗНО НЕ ЗИ ПОН СТАННЯ ПОЛ нини и НО ПОС КИ НО Я ПО о аю | вв11106000011111100о55 Ф зо вв Ф
ПОЕТИ ПОЛЯ ПОС ЗНО НЕ ЗИ ПО ЗОН ПОЛУ по в ую560011110о68 со вою вв м з юю |в60011в66 ою ввів юю уою1ю00111100б66 ооопютмт 1011 « ю тю во нов) с пи п ТЕ ВИ ТИ ПОЛО СПОН ПОЛО с ПО

Claims (1)

  1. ;» Формула винаходу
    -І Спосіб одержання в'яжучого шляхом помелу висушеного до залишкової вологості не більше 1 мас. 90 со доменного гранульованого шлаку з карбонатом натрію і цементним пилом до питомої поверхні 300-320 м2/кг із наступним замішуванням розчином карбонату натрію, який відрізняється тим, що попередньо шлак Ме, розмелюють до питомої поверхні 140-160 м/кг, сепарують продукт помелу і відокремлюють частки розміром Ф більше 60 мкм у кількості не менше 20 95, які потім піддають спільному помелу з карбонатом натрію в кількості 2-8 мас. 90 від загальної маси шлаку і цементним пилом в кількості 1-5 мас. 95 від загальної маси шлаку і змішують із дрібною фракцією продукту попереднього помелу і сепарації.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних (Ф) мікросхем", 2003, М 7, 15.07.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і ко науки України. 60 б5
UA2001053472A 2001-05-23 2001-05-23 Спосіб одержання в'яжучого UA57866C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001053472A UA57866C2 (uk) 2001-05-23 2001-05-23 Спосіб одержання в'яжучого

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001053472A UA57866C2 (uk) 2001-05-23 2001-05-23 Спосіб одержання в'яжучого

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA57866C2 true UA57866C2 (uk) 2003-07-15

Family

ID=74212370

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001053472A UA57866C2 (uk) 2001-05-23 2001-05-23 Спосіб одержання в'яжучого

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA57866C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Neville Properties of concrete
RU2538570C2 (ru) Система неорганического связующего вещества для получения химически стойких строительных химических продуктов
Zhou et al. Sewage sludge ash: A comparative evaluation with fly ash for potential use as lime-pozzolan binders
PL152876B1 (en) Mineral clinker composition
DE60304041T2 (de) Calciumsulfate und eine anorganische calciumaluminatverbindung enthaltende ettringitbindemittel für dichten mörtel
FR3030497A1 (fr) Liant a base de compose mineral solide riche en oxyde alcalino-terreux avec activateurs phosphates
MX2008011133A (es) Matriz para elementos de albañileria y metodo de fabricacion de la misma.
CN107344840A (zh) 一种磷基灌浆材料的制备方法
RU2400442C2 (ru) Минеральное связующее и способ его получения
CN108424023B (zh) 一种疏水性材料及其制备方法和应用
WO2016202449A1 (de) Anreger mit niedrigem ph-wert für klinkerersatzmaterialien
UA57866C2 (uk) Спосіб одержання в'яжучого
RU2373163C1 (ru) Цемент низкой водопотребности и способ его получения
KR102255380B1 (ko) 시멘트 조성물 및 시멘트 조성물의 제조 방법
CN107721209A (zh) 一种硅酸盐水泥及制备方法
JP2000344555A (ja) セメントクリンカ及びセメント組成物
CZ20002782A3 (cs) Rychlovazná pojivová směs
CN113277755A (zh) 一种矿渣基细尾胶凝材料
JPH03170354A (ja) 超早強性セメント組成物
RU2802732C2 (ru) Цемент наномодифицированный (ЦНМ) низкой водопотребности
DE10200416C1 (de) Verfahren zur Herstellung von Porenbeton
DE10124149B4 (de) Selbstnivellierende Anhydritfließestrichmischung
GB2521115A (en) Proprietary Binders
CN102557508A (zh) 用于钙质原料-高硅铝工业废渣体系的复合活化剂
RU2308429C1 (ru) Комплексная добавка для бетонных и растворных смесей