UA57045C2 - Спосіб кристалізації лозартану - Google Patents

Спосіб кристалізації лозартану Download PDF

Info

Publication number
UA57045C2
UA57045C2 UA99052915A UA99052915A UA57045C2 UA 57045 C2 UA57045 C2 UA 57045C2 UA 99052915 A UA99052915 A UA 99052915A UA 99052915 A UA99052915 A UA 99052915A UA 57045 C2 UA57045 C2 UA 57045C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cyclohexane
mixture
isopropanol
approximately
temperature
Prior art date
Application number
UA99052915A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Патрік Брін
Ерік А. Дайєнманн
Альберт Д. Епштейн
Карен А. Ларсон
Майкл Т. Кеннеді
Гарі Махадеван
Original Assignee
Мерк Енд Ко., Інк.
Мерк Энд Ко., Инк.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Мерк Енд Ко., Інк., Мерк Энд Ко., Инк. filed Critical Мерк Енд Ко., Інк.
Priority claimed from PCT/US1997/019442 external-priority patent/WO1998018787A1/en
Publication of UA57045C2 publication Critical patent/UA57045C2/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)

Abstract

Калійлозартан є антагоністом ангіотензину II, придатним для лікування гіпертензії і застійної серцевої недостатності. Даний винахід стосується способу керованої кристалізації калійлозартану з використанням додавання антирозчинника в сполученні з масовим внесенням затравок із метою одержати бажану морфологію кристала й об'ємні фізичні властивості, необхідні для успішного приготування лікарських препаратів.

Description

Опис винаходу
Калій-лозартан, відомий також як калієва сіль 2 2-бутил-4-хлор-1-((2-(тетразол-5-іл)-біфеніл-4-іл)уметил|-5-гідроксиметил)імідазолу, апробований для лікування гіпертензії.
Відомо, що лозартан гальмує дію октапептидного гормону ангіотензин І! (АЇЇ) і внаслідок цього придатний для полегшення стану гіпертензії, викликаної ангіотензином. Фермент ренін впливає на о-2-глобулін плазми крові, ангіотензиноген, з утворенням ангіотензину !, який потім перетворюється в АЇїЇ під дією то ангіотензинперетворюючого ферменту. Ця речовина являє собою потужний судинозвужувальний агент, який є агентом підвищення тиску крові в різних видів ссавців, таких як пацюки, собаки і люди. Лозартан гальмує вплив
АЇЇ на його рецепторах на клітці-мішені і, таким чином, запобігає підвищенню тиску крові, викликане взаємодією гормон-рецептор. За допомогою введення лозартану видам ссавців, що мають атеросклероз і/або високе утримування холестерину і/або гіпертензію внаслідок впливу АЇ|, тиск крові у них знижується. Лозартан т придатний також для лікування високого утримування холестерину шляхом зниження загального утримування холестерину. Введення лозартану разом із діуретиком, таким як уросемид або гідрохлортіазид або у варіанті поетапної комбінованої терапії (спершу діуретию), або у виді фізичної суміші, поліпшує антигіпертензивну дію лозартану при одночасному лікуванні атеросклерозу і зниженні рівня утримування холестерину. Введення лозартану разом із нестероїдним протизапальним лікарським препаратом може запобігти нирковій 20 недостатності, яка іноді є результатом уведення цього препарату.
Фігура. Схема компонування устаткування для запропонованого способу кристалізації.
Даний винахід стосується способу керованої кристалізації калій-лозартану з використанням додавання антирозчинника в сполученні з масовим внесенням затравок із метою одержати бажану морфологію кристала й об'ємні фізичні властивості, необхідні для успішної технології приготування лікарських препаратів. с 29 Спосіб кристалізації калій-лозартану включає такі стадії: Ге) а) перегонка суміші ізопропанол-вода, що містить калій-лозартан, до вмісту води від приблизно 2,4 до приблизно 2,890; б) охолодження суміші до температури від приблизно 65 до приблизно 707С; в) додавання в ємність приблизно 0,5мас.9о тонко розмеленого калій-лозартану в суспензію циклогексану при о 30 температурі від приблизно 607"С до приблизно 65"С із швидкістю приблизно О,Зл/хв. доти, поки не буде «Ж досягнута точка помутніння при вмісті води від приблизно 1,8 до приблизно 2,395; г) витримування суміші приблизно десятьох хвилин; о д) додавання від приблизно З до приблизно 1Омас.9о тонко розмеленого калій-лозартану для внесення їч- затравки в суміш в інтервалі температур від приблизно 607С до приблизно 707С;
Зо е) витримування затравленної суміші в продовження від приблизно одного до приблизно 2 годин, в інтервалі юю температур від приблизно 607С до температури кипіння, при перемішуванні; ж) додавання при температурі приблизно 60 - 65"С розчину циклогексану в продовження періоду часу приблизно дві години при підтримці температури суміші приблизно 687; « з) перегонка суміші при постійному об'ємі до вмісту води приблизно 0,595 при збереженні постійного об'єму З7З 70 за рахунок додавання суміші циклогексану і ізопропанолу в співвідношенні по об'єму від приблизно 50:50 до с 80:20; "з ї) перегонка суміші до щільності суспензії приблизно 200г/л і вмісту води менше ніж приблизно 0,195, при додаванні, якщо це необхідно, циклогексану, так щоб підтримувати відношення циклогексан:ізопропанол від приблизно 50:50 до приблизно 60:40 по об'єму; кю) охолодження суміші до температури від приблизно 207С до приблизно 30"; о л) фільтрування суміші для виділення кристалічного калій-лозартану; -І м) промивання кристалічного матеріалу сумішшю циклогексан:ізопропанол у співвідношенні 75:25; н) промивання кристалічного матеріалу циклогексаном; і о о) сушіння кристалічного калій-лозартану під вакуумом при температурі від приблизно 457С до приблизно їз 70 Бо.
Пропонується варіант здійснення описаного вище способу, в якому добавляється від приблизно З до сл приблизно 8мас.9о затравки у вигляді тонко розмеленого калій-лозартану.
Пропонується варіант здійснення описаного вище способу, у якому стадія перегонки суміші ізопропанол-вода протікає доти, поки не досягається вміст води від приблизно 2,6 до приблизно 2,895. 99 Пропонується варіант здійснення описаного вище способу, в якому суспензія калій-
ГФ) лозартану в циклогексані добавляється до досягнення точки помутніння при утримуванні води від приблизно юю 1,8 до приблизно 2,095.
Пропонується варіант здійснення описаного вище способу, в якому температура на стадії внесення затравки складає від приблизно 657С до приблизно 70"С. 60 Пропонується варіант здійснення описаного вище способу, в якому перегонка при постійному об'ємі проводиться доти, поки вміст води не складе менше ніж приблизно 0,595.
У кращому варіанті здійснення описаного вище способу, добавляється приблизно 5мас.9о затравки у вигляді тонко розмеленого калій-лозартану.
Пропонується варіант здійснення описаного вище способу, в якому розмір частинок затравки у вигляді тонко бо подрібненого калій-лозартану складає від приблизно 8 до приблизно 1О0мкм.
Лозартан, добре відомий як калієва сіль 2-бутил-4-хлор-1-((2-(тетразол-5-іл)-біфеніл-4-іл)уметиліІ-5-(гідроксиметил)імідазолу (Формула 1!) є корисним для лікування гіпертензії в якості АТ /-вибірного антагоніста ангіотензину ІІ. 2 --сі т он " С
Мм-М м с калій-позартан
Калій-лозартан може бути одержаний із використанням реакцій і методик, описаних у патенті США Мо5138069 ії УМО 93/10106 або ж в одному з трьох його аналогів у США, а саме патенті США Мо5130439, виданому 14 липня 1992р., патенті США Мо5206374, виданому 27 квітня 1993р., і документі США Зег. Мо. 07/911813, зареєстрованому 10 липня 1992р.
Був розроблений спосіб приготування препаратів на основі калій-лозартану з використанням матеріалу, який був кристалізований за посередництвом зародкоутворення з використанням неконтрольованого процесу перегонки. Морфологія кристалів являла собою морфологію дрібних плоских стрижнів. У спробі зробити існуючу методику кристалізації в більшому ступені керованою, "перегінний" процес був почасти удосконалений, так щоб включити внесення затравки і підтримку постійного складу розчинника. Однак, морфологія, що утворилася в с ов результаті, являла собою морфологію великих З-мірних кристалів. Цей матеріал не може бути використаний для приготування лікарських препаратів із використанням існуючої технології приготування. Експерименти в і) порівнянні стосовних до технології приготування лікарських препаратів властивостей дрібних плоских стрижнів, одержаних за допомогою іншого експериментального способу кристалізації, із властивостями кластерів переконливо довели важливість розміру кристалів і їх морфології в технології приготування лікарських ю зо препаратів. Це приводить до строго заданих характеристик розміру частинок і насипної щільності об'ємного калій-лозартану. -
Використання регульованого за допомогою антирозчинника процесу затравки випливає з нашої попередньої (су роботи і необхідності внести удосконалення. В якості основної рушійної сили кристалізації був використаний циклогексан в якості антирозчинника, а не перегонка. Це дає можливість для більшого контролю за наближенням - з5 до насичення, ніж перегонка. (Циклогексан використовується в якості антирозчинника. Використовувалося ю внесення затравки в циклогексан, однак не з метою визначення точки помутніння). Однак використання антирозчинника самого по собі або з деякою кількістю затравки, що знаходиться в ньому, всі ще приводить до різних фізичних властивостей через наявну тенденцію К-солі до утворення пересиченого розчину і потім самовільного зародкоутворення. Удосконалення цього процесу включили більш жорсткий контроль над « температурою, більш жорсткий контроль над вмістом води і масове внесення затравки при насиченні. Саме це 7-3 с з'явилося суттю способу, у силу якої він здатний давати кристали, що мають бажаний розподіл розміру частинок . і морфологію, необхідні для успішного приготування лікарських препаратів. и?» В способі згідно з винаходом, застосовується більш традиційна концепція кристалізації, тобто для керування наближенням до насичення і для управління ростом кристалів використовується додавання антирозчинника. В цьому способі розчин калієвої солі лозартану в суміші ізопропанол:вода переганяють до с значення показника КЕ (вміст води за результатами титрування по Карлу Фішеру) приблизно 2,695. Циклогексан, що містить малу кількість затравки (0,590 затравки складає 5мас.9о у розчині від очікуваного продукту К-солі, ш- тобто складає 595 від кількості, очікуваної в результаті кристалізації), добавляється аж до моменту початку о кристалізації, називаного "точка помутніння". Затравка добавляється в циклогексан із метою запобігти 5ор пересиченню в завантаженій порції матеріалу. Таким чином, затравка буде розчинятися в процесі початкових о стадій додавання циклогексану, однак у міру того, як оброблювана порція матеріалу буде досягати стану с насичення, затравка перестане розчинятися, і порція матеріалу стане мутною. Під час деяких з експериментів визначення точки помутніння було утруднено. Деякі порції матеріалу ставали мутними при значенні показника КЕ приблизно 2,495. Коли в таку порцію матеріалу вносили затравку при значенні КЕ, що дорівнює 2,2595, затравка розчинялася. Таким чином, сама по собі точка помутніння не може використовуватися як єдина ознака точки насичення. В міру нагромадження експериментальних даних при проведенні процесу інтервали показника КЕ
Ф) були звужені, що тим самим мінімізувало необхідність визначати точку помутніння. Переважно внесення 590 ка затравки виконувалося на основі значення КЕ, після того, як була додана задана кількість суспензії в циклогексані. Таким чином, коли було додано досить суміші циклогексан/затравка, щоб знизити показник КЕ в 60 оброблюваній порції до розміру від приблизно 1,895 до приблизно 2,095, порцію матеріалу затравлювали тонко розмеленою затравкою у кількості 596. В попередніх способах використання тонко розмеленої затравки приводило до утворення кластерів. В способі згідно з винаходом, уведене "загартовуванного" витримування після додавання затравки, за допомогою чого відбувається звільнення від введених у кристал у результаті розмелювання осередків напруги за рахунок динамічної рівноваги процесу розчинення в системі. По закінченні 65 Витримування, залишок циклогексану повільно добавляють до оброблюваної порції, так щоб довести об'ємне співвідношення циклогексан:ізопропанол до значення приблизно 55:45. З цього моменту обробка продовжується так само, як у випадку процесу, заснованого цілком на перегонці. Перевага, однак, полягає в тому, що показник
КЕ має багато менше значення (від 1,2 до 1,395 проти від 1,5 до 1,695), так що більш значна частина оброблюваної порції виявляється такою, що викристалізувалася. Фактично, при цьому значенні КЕ викристалізувалося приблизно 5095 оброблюваної порції матеріалу. Отже час циклу перегонки стає менше критичним чинником у зародкосутворенні і рості кристалів. й об'єм) води приблизно 1,995) 00000000 дитя ємність суміш ЦП 75:25 ння сх: Інн посудимдвювс0000000000 1 пвоям рад Етрування рідної іга кромаорафії 111 не фільровани бан ромрмлязм 0000 11111111 опромитисолокосумшіцтнтвов 77771111 о опмуюююці 011001 11111111 ро вауумнусушеру, на розмелювання омішування.:././//::/О-/
Наступні приклади далі ілюструють одержання калій-лозартану і, як такі, не повинні розглядатися або іт) тлумачитися як такі, що обмежують винахід, викладений у формулі винаходу, що додається. «
ПРИКЛАД 1
Калієва сіль 2-н-бутил-4-хлор-1-(2'-(тетразол-5-іл)-1,1"-біфеніл-4-іл)уметил)-1Н-імідазол-5-метанолу о
Ізопропанол (23,4кг) завантажували в ємність об'ємом 189,3л, а потім добавляли 7,5кКг їм
З-н-бутил-4-хлор-1-((2'-(тетразол-5-іл)-1,1'-біфеніл-4-іл)уметил|-1Н-імідазол-б-метанолу у вигляді вільної
Зо кислоти (чистота 98,695мас.). Всю оброблювану порцію матеріалу нагрівали до 35 - 457 і добавляли 1,864кг іт) 8,91н. КОН із наступним витримуванням у продовження однієї години.
Добавляли 8Омл 8,91н. КОН і після витримування в продовження 15 хвилин утримування вільної кислоти знижувалося до 2,0295. Нарешті, за допомогою Зб5мл КОН доводили залишковий рівень вмісту вільної кислоти до « 0,195 (ступінь перетворення в калієву сіль 99,9965). Оброблювану порцію матеріалу переміщали у поле-барабан із використанням азоту під тиском 48,3 - 103,4кПа. Вихідну ємність об'ємом 189,Зл промивали 18,9 літрами суміші т с циклогексан:ізопропанол, яку відкидали, і оброблювану порцію знову завантажували в ємність через фільтр із "» розміром пір 1Омкм, а потім через фільтр із розміром пор 0,бмкм із використанням залишкового вакууму. " Оброблювану порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі із супутнім додаванням ізопропанолу, щоб знизити вміст води. Усього було перегнано 21,5л. |Ггемпература перегонки складала 82"С. Показник КЕ оброблюваної порції складав 2,569; добавляли ЗОмл води, щоб довести КЕ до 2,6495. КЕ позначає титрування о по Карлу Фішеру (Каг! РізНнег йШгайоп), за допомогою якого робиться аналіз на вміст води). -1 Під час перегонки ізопропанолу 12,4кг циклогексану і 40г тонко розмеленої К-солі завантажували в судину об'ємом 75,7л і нагрівали до 60 - 657С. Потім суспензію піддавали рециркуляції через ємність об'ємом 74,7л у о процесі підготовки до переміщення у кристалізатор об'ємом 189,Зл. Коли процес переміщення починався, було їх 250 замічено, що розчин К-солі був прозорим. Швидкість переміщення складала приблизно 0,Зл/хв. Температура в ємності об'ємом 75,7л складала 55 - 60"С, тоді як у ємності об'ємом 189,3л вона складала 65 - 747. Усього сл було потрібно 10,6бкг суспензії, щоб досягти точки помутніння (значення КЕ порції складало при цьому 1,9496).
Кількість доданої суспензії визначалася шляхом спорожнення ємності об'ємом 75,7л і зважування матеріалу, що залишився. За допомогою газової хроматографії було встановлено, що об'ємне відношення циклогексан/ізопропанол складає 25/75.
ГФ! Чотириста грамів тонко розмеленої К-солі добавляли до оброблюваної порції і витримували при 687С в продовження двох годин. о Циклогексан (20,5кг) завантажували в ємність об'ємом 75,/л і нагрівали до 60 - 65"С. Цю речовину завантажували в ємність об'ємом 189,3л із використанням тиску азоту в продовження періоду часу у дві години 60 при підтримуванні температури оброблюваної порції, що дорівнює 682С.
Оброблювану порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі із супутнім додаванням суміші циклогексан:ізопропанол у співвідношенні 75:25. Всього було перегнано 57 літрів і додано 45кг суміші 75:25.
Оброблювану порцію упарювали до об'єму приблизно 38 літрів шляхом перегонки 47,3 літри і завантаження знову б,0кг циклогексану. 65 За допомогою газової хроматографії було встановлено, що об'ємне відношення циклогексан/ізопропанол складає 64,6:35 4.
Збирали додатково 22,7л дистиляту при одночасному додаванні 18кг суміші циклогексан:ізопропанол у співвідношенні 75:25, так щоб понизити кінцеве значення КЕ у порції до 0,0295. Концентрація К-солі складала 2,3г/л.
Потім оброблювану порцію охолоджували до 20 - З30"С, фільтрували на фільтрувальному бачку діаметром 48,Зсм, вистеленому тканиною/папером/тканиною, і промивали 20-ю кг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25, а потім 20-ю кг циклогексану. Порцію сушили на лотках під вакуумом при видаленні азоту зі швидкістю 14,16 нормальних л/хв. при 45 - 50"С в продовження 8 годин. Було одержано всього 7,бкг продукту, що має чистоту 99,990мас. Згідно зданими ВЕЖХ. 70 ПРИКЛАД 2
Калієва сіль 2-н-бутил-4-хлор-1-(2'-(тетразол-5-іл)-1,1'-біфеніл-4-іл)уметил|-1Н-імідазол-5-метанолу 25,4кг ізопропанолу і кг К-солі завантажували в ємність об'ємом 189,3л разом із 9ЗОмл деіонізованої води.
Показник КЕ приготовленого розчину складав 2,4895. У ємності об'ємом 75,7л нагрівали 12 4кг циклогексану і 40г тонко розмеленої К-солі до 60 - 65"7С і добавляли в ємність об'ємом 189,Зл у продовження періоду часу в 40 /5 Хвилин, доти, поки розчин не ставав мутним. У процесі цього додавання вміст ємності об'ємом 189,Зл підтримували в стані кипіння (температура кипіння знижувався з 747С до 68"С). Показник КЕ, при якому мала місце точка помутніння, складав 1,9095, а кількість суспензії циклогексану, використана для того, щоб досягти точки помутніння, складало 6,2кг. Потім оброблювану порцію прохолоджували до 60"С і вносили 400г затравки у вигляді тонко розмеленої К-солі і витримували в стані кипіння (70"С) у продовження однієї години. Протягом 1 години до порції добавляли циклогексан (24,9кг), який був нагрітий до 65"С. В процесі цього додавання порцію підтримували в стані кипіння. Після додавання показник КЕ оброблюваної порції складав 1,2195. Порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі з одночасним додаванням З5кг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25, так щоб досягти показника КЕ порції, що дорівнює 0,5495. Було зібрано 41,бл дистиляту, при додаванні бкг циклогексану до оброблюваної порції на стадії розпарювання. Показник КЕ наприкінці цього розпарювання сч об складав 0,1195. Після охолодження до 20 - 25"С завантаження фільтрували на установці з 48,3см фільтрувальним бачком, постаченим фільтрувальним шаром тканина/папір/тканина, і фільтрування проводили в і) атмосфері азоту. Фільтрувальний корж промивали 20-ю кг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25, а потім 20-ю кг циклогексану. Завантаження сушили на лотках при 45 - 50"С під вакуумом.
ПРИКЛАД З ю зо Калієва сіль 2-н-бутил-4-хлор-1-(2'-(тетразол-5-іл)-1,1'-біфеніл-4-іл)уметил|-1Н-імідазол-5-метанолу 25,5кг ізопропанолу, 94О0мл деїіонізованої води і кг К-солі завантажували в ємність об'ємом 189,3л. «
Показник КЕ приготовленого розчину складав 2,69905. В ємності об'ємом 7,57л нагрівали 12 4кг циклогексану і 40г о тонко розмеленої К-солі до 57"С. Порцію матеріалу, що обробляється, в ємності об'ємом 189,Зл нагрівали до кипіння (82"С) і добавляли до неї суспензію в циклогексані в продовження періоду часу в 1 годину 10 хвилин. В ї- процесі цього додавання оброблювана порція підтримувалася в стані кипіння (у ході цього додавання ю температура кипіння падала з 827С до 72"С). Показник КЕ у точці помутніння складав 2,195, і добавляли 400г затравки у вигляді тонко розмеленої К-солі і витримували в стані кипіння (697) у продовження 2 годин.
Кількість суспензії циклогексану, додана до досягнення точки помутніння, складала 10,4кг. Після витримування до оброблюваної порції добавляли додатково 20,7кг циклогексану в продовження 1 години при підтримці « температури порції, що дорівнювала 657С. Наприкінці додавання циклогексану показник КЕ складав 1,399. шщ с Оброблювану порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі з додаванням 7Зкг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25 до значення показника КЕ, що дорівнює 0,2395, із подальшим розпарюванням на ;» половину об'єму (зібрано 56б,8л дистиляту, при додаванні 7,5кг циклогексану). По закінченні процесу розпарювання води виявлено не було. Завантаження охолоджували до 20 - З0"С, фільтрували і промивали, як і раніше, 20-ю кг суміші циклогексаніізопропанол 75:25, а потім 20-ю кг циклогексану. Чистота продукту за «сл даними ВЕЖХ складала 99,59омас., чистота по площі в бо - 99,995. Показник КЕ складав 0,390.
ПРИКЛАД 4
Ш- Калієва сіль 2-н-бутил-4-хлор-1-((2'-(тетразол-5-іл)-1,1-біденіл-4-ілуметил|-1Н-імідазол-5-метанолу о 25,4кг ізопропанолу, 100Омл деіонізованої води і 8кг К-солі завантажували в ємність об'ємом 189,3л.
Оскільки показник КЕ складав 3,150, оброблювану порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі із супутнім пи додаванням 4,1л ізопропанолу до досягнення значення показника КЕ, що дорівнював 2,7395. В ємність об'ємом сп 75,7л завантажували 12 4кг циклогексану і 40г затравки у вигляді тонко розмеленої К-солі і нагрівали до 5570.
Суспензію добавляли до оброблюваної порції в продовження періоду часу в 2 години при підтримці температури порції, що дорівнювала 70"7с.
Помутніння було відзначено в той момент додавання циклогексану, коли було досягнуто КЕ - 2,495. Однак, внесення затравки в оброблювану порцію проводили при показнику КЕ, що складає 2,25905. Кількість суспензії, (Ф) доданої до досягнення цього значення КЕ, складало 9,9кг. Порцію витримували в продовження двох годин при ка 68"С. По закінченні витримування виявилося, що затравка розчинилася.
П'ять літрів циклогексану, що містять 25г затравки у вигляді тонко розмеленої К-солі, добавляли при во кімнатній температурі в продовження періоду часу в одну хвилину в кристалізатор через підповерхневу лінію введення. В процесі цього додавання температура оброблюваної порції падала з 68"С до 647С. Показник КЕ порції складав 1,9395. Після 10-хвилинного витримування добавляли 400г затравки у вигляді тонко розмеленої
К-солі, порцію витримували в продовження двох годин при 69"7С і завантажували 21,2кг циклогексану (при 627) у продовження 1 години при підтримці температури порції, що дорівнювала 68"С. Показник КЕ склав 1,23905. 65 Порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі з додаванням 42кг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25 (зібрано 56,в8л дистиляту). Показник КЕ склав 0,495. Потім порцію упарювали на половину об'єму при додаванні бкг циклогексану (зібрано 56,в8л дистиляту). Показник КЕ склав 0,1495. Нарешті, із метою подальшого зниження показника КЕ, збирали додатково 56б,8л дистиляту при одночасному додаванні 45кг суміші циклогексан:іізопропанол 75:25 до кінцевого значення показника КЕ, що дорівнював 0,0295. Завантаження фільтрували на фільтрувальному бачку розміром 48,3см, промивали 20-ю кг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25 і 20-ю кг циклогексану і сушили під вакуумом при 45 - 5070. Усього було отримано 7,59кг продукту, що має чистоту 99,390мас., 99,990 по площі і значення показника КЕ, що дорівнює 0,290.
ПРИКЛАД 5
Калієва сіль 2-н-бутил-4-хлор-1-(2'-(тетразол-5-іл)-1,1'-біфеніл-4-іл)уметил|-1Н-імідазол-5-метанолу 70 25,4кг ізопропанолу, 1044мл води і 8,0кг К-солі завантажували в ємність об'ємом 189,Зл. Показник КЕ склав 2,61. У судину об'ємом 7,57л завантажували 12,4кг циклогексану разом із 40г затравки у вигляді тонко розмеленої К-солі і нагрівали до температури приблизно 73"С. У продовження 45 хвилин добавляли суспензію в циклогексані.
Температура оброблюваної порції на початку процесу складала 73"С і під час переносу падала до 70"с. 7/5 Температура циклогексану складала 5572. Після 10-хвилинного витримування добавляли 400г затравки у вигляді тонко розмеленої К-солі. Порцію витримували в продовження 2 годин при підтримці температури, що дорівнювала 60 - 657. До порції добавляли 18,7кг циклогексану, нагрітого до 65"С, у продовження 70 хвилин при підтримці температури порції, що дорівнювала 64"С. Показник КЕ по закінченні додавання склав 1,36905.
Оброблювану порцію піддавали перегонці при постійному об'ємі із супутнім додаванням б5кг суміші циклогексан:ізопропанол 75:25 (збирали 71,9л дистиляту). Показник КЕ склав 0,5195. Потім порцію упарювали на половину об'єму, як і у випадку попередніх порцій, і кінцеве значення показника КЕ склало 0,0295. Порцію фільтрували, промивали і сушили як описано вище, а потім розмелювали з низькою швидкістю і змішували. Було одержано 7 4кг К-солі, що має чистоту 99,990мас., чистоту 99,995 по площі і значення показника КЕ, що дорівнює 0,196. с щі о ю зо Знач. КЕ при помутнінні 18495 1,805 2,109 2,0096 по ПН ПОДЕО ПОН пос ах НИНІ ЩО о
Обхе пспявнесенняатажи 00000850000000001250000005000056150 т зв ю «
Часулареваня 10000000000001тодия 000яво 0000046 0000пджа 030 но) х :з» 0,595, щоб досягти другого значення КЕ, і було додано 595 затравки. 16 1 їм Фо рмула винаходу («в) ї» 20 1. Спосіб кристалізації калійлозартану, при якому проводять такі стадії: а) перегонка суміші ізопропанол-вода, що містить калійлозартан, до вмісту води від приблизно 2,4 до сл приблизно 2,890; б) охолодження суміші до температури від приблизно 657С до приблизно 707С; в) додавання в ємність приблизно 0,5 мас. 95 суспензії тонкорозмеленого калійлозартану в циклогексані при 59 температурі від приблизно б07С до приблизно 657"С із швидкістю приблизно 0,3 л/хв доти, поки не буде
Ф! досягнута точка помутніння при вмісті води від приблизно 1,8 до приблизно 2,395; г) витримування суміші приблизно десять хвилин; ді д) додавання від приблизно З до приблизно 10 мас. 95 тонкорозмеленого калійлозартану для внесення затравки в суміш в інтервалі температур від приблизно 607С до приблизно 707С; 60 е) витримування затравленої суміші протягом від приблизно 1 до приблизно 2 годин, в інтервалі температур від приблизно 60"С до температури кипіння, при перемішуванні; ж) додавання при температурі приблизно 60-657С розчину циклогексану протягом приблизно двох годин при підтримці температури суміші приблизно 687; з) перегонка суміші при постійному об'ємі до вмісту води приблизно 0,595 при збереженні постійного об'єму бо за рахунок додавання суміші циклогексану і ізопропанолу в співвідношенні по об'єму від приблизно 50:50 до

Claims (8)

  1. 80:20; ї) перегонка суміші до густини суспензії приблизно 200 г/л і вмісту води менше ніж приблизно 0,195, при додаванні, якщо це необхідно, циклогексану, так щоб підтримувати співвідношення циклогексан:ізопропанол від приблизно 50:50 до приблизно 60:40 по об'єму; кю) охолодження суміші до температури від приблизно 207С до приблизно 30"; л) фільтрування суміші для виділення кристалічного калійлозартану; м) промивання кристалічного матеріалу сумішшю циклогексан:ізопропанол у співвідношенні 75:25; н) промивання кристалічного матеріалу циклогексаном; і 70 о) сушіння кристалічного калійлозартану під вакуумом при температурі від приблизно 4573 до приблизно
    БОС.
  2. 2. Спосіб згідно з п.1, який відрізняється тим, що додають тонкорозмелений калійлозартан у кількості від приблизно З до приблизно 8 мас. 95.
  3. З. Спосіб згідно з п. 2, який відрізняється тим, що стадію перегонки суміші ізопропанол-вода проводять /5 Доти, поки не досягається вміст води від приблизно 2,6 до приблизно 2,890
  4. 4. Спосіб згідно з п. З, який відрізняється тим, що суспензію циклогексан-калійлозартан додають до досягнення точки помутніння при вмісті води від приблизно 1,8 до приблизно 2,095.
  5. 5. Спосіб згідно з п. 4, який відрізняється тим, що температуру на стадії внесення затравки підтримують від приблизно 65"7С до приблизно 707С.
  6. 6. Спосіб згідно з п. 5, який відрізняється тим, що перегонку при постійному об'ємі проводять доти, поки вміст води не складе менше ніж приблизно 0,595.
  7. 7. Спосіб згідно з п. б, який відрізняється тим, що додають приблизно 5 мас. 95 тонкорозмеленого калійлозартану.
  8. 8. Спосіб згідно з п. 7, який відрізняється тим, що розмір часток тонкорозмеленого калійлозартану складає сч від приблизно 8 до приблизно 10 мкм. о І в) «І (ав) ча Іо) -
    с . а 1 -І (ав) т» сл ко бо б5
UA99052915A 1996-10-29 1997-10-24 Спосіб кристалізації лозартану UA57045C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US2932696P 1996-10-29 1996-10-29
GBGB9625804.1A GB9625804D0 (en) 1996-12-12 1996-12-12 Process for the crystallization of losartan
PCT/US1997/019442 WO1998018787A1 (en) 1996-10-29 1997-10-24 Process for the crystallization of losartan

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA57045C2 true UA57045C2 (uk) 2003-06-16

Family

ID=10804318

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99052915A UA57045C2 (uk) 1996-10-29 1997-10-24 Спосіб кристалізації лозартану

Country Status (2)

Country Link
GB (1) GB9625804D0 (uk)
UA (1) UA57045C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
GB9625804D0 (en) 1997-01-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0937068B1 (en) Process for the crystallization of losartan
SEKIKAWA et al. Inhibitory effect of polyvinylpyrrolidone on the crystallization of drugs
Heidelberger A method for the preparation of crystalline oxyhemoglobin
CZ292423B6 (cs) Krystalický, bezvodý mykofenolát mofetilu a intravenózní prostředek, ve kterém je obsažen
IE42955B1 (en) Method of preparing stable sterile crystalline cephalosporins for parenteral administration
UA57045C2 (uk) Спосіб кристалізації лозартану
JPH05501242A (ja) 酵素結晶成長方法
JP2021501755A (ja) 大きいサイズのイソキサゾリン粒子の調製方法
JP2002505282A (ja) ホスホリパーゼ阻害剤の[[3−(2−アミノ−1,2−ジオキソエチル)−2−エチル−1−フェニルメチル)−1h−インドール−4−イル]オキシ]酢酸ナトリウムを含む薬学的組成物
BRPI0307455B1 (pt) rocesso para a preparação da forma tautomérica i de 2,4,6-trianilino-p-(carbo-2'-etil-hexil-1'-oxi)-1,3,5-triazina
US4002748A (en) Method of preparing sterile essentially amorphous cefazolin for reconstitution for parenteral administration
RU2150507C1 (ru) Способ уваривания утфеля
CN102367250A (zh) 一种兰索拉唑化合物及其新制法
CN112778370A (zh) 一种制备福奈妥匹坦的方法
US4222939A (en) Process for preparing solid sodium amoxycillin
JP2677906B2 (ja) パラ−アミノベンゼンスルファニルアミドの物理的に安定した結晶性α−変態の調製方法
GB1589317A (en) Freeze drying cephalothin sodium
RU2693625C2 (ru) Получение твердой формы гадобената димеглюмина
EP1237853B1 (en) A process for removing trace solvent from a material
CA2274355C (en) Method of purifying carbazole ester precursors of 6-chloro-.alpha.-methyl-carbazole-2-acetic acid
US20040007689A1 (en) Process for controlling the hydrate mix of a compound
JPH029019B2 (uk)
CN116196280A (zh) 一种具有良好溶解性能的高载药量利托那韦固体分散体及其制备方法
WO2023139313A1 (en) Novel sulfate salt forms of isochroman-imidazole structured alpha-2a adrenoceptor agonist
WO2020064815A1 (en) Crystalline form of treosulfan