UA55035A - Пристрій для демонстрації інформації - Google Patents

Пристрій для демонстрації інформації Download PDF

Info

Publication number
UA55035A
UA55035A UA2002064988A UA2002064988A UA55035A UA 55035 A UA55035 A UA 55035A UA 2002064988 A UA2002064988 A UA 2002064988A UA 2002064988 A UA2002064988 A UA 2002064988A UA 55035 A UA55035 A UA 55035A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
light
conducting elements
point
conducting
sources
Prior art date
Application number
UA2002064988A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Other versions
UA55035C2 (en
Inventor
Володимир Миколайович Бурцев
Владимир Николаевич Бурцев
Валерій Миколайович Бурцев
Валерий Николаевич Бурцев
Олександр Петрович Стеценко
Александр Петрович Стеценко
Original Assignee
Володимир Миколайович Бурцев
Владимир Николаевич Бурцев
Валерій Миколайович Бурцев
Валерий Николаевич Бурцев
Олександр Петрович Стеценко
Александр Петрович Стеценко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Миколайович Бурцев, Владимир Николаевич Бурцев, Валерій Миколайович Бурцев, Валерий Николаевич Бурцев, Олександр Петрович Стеценко, Александр Петрович Стеценко filed Critical Володимир Миколайович Бурцев
Priority to UA2002064988A priority Critical patent/UA55035C2/uk
Publication of UA55035A publication Critical patent/UA55035A/uk
Publication of UA55035C2 publication Critical patent/UA55035C2/uk

Links

Landscapes

  • Control Of Indicators Other Than Cathode Ray Tubes (AREA)

Abstract

Пристрій для демонстрації інформації містить два і більш світлопровідних елементів з оптично-прозорого матеріалу, встановлені на відстані один відносно одного, на широких поверхнях яких розміщені дифузно-відбиваючі знаки, точкові джерела світла і блок електронного програмного керування точковими джерелами світла.

Description

Опис винаходу
Пристрій для демонстрації інформації відноситься до галузі декоративно-освітлювальної техніки, а також до 2 області рекламно-інформаційних технологій. Винахід, який заявляється, може також знайти застосування в архітектурі та дизайну життєвого середовища людини, наприклад, для світлового оформлення брандмауерів і дахів висотних будинків або як іинтер'єрні декоративно - освітлювальні елементи, які спроможні регулювати психофізиологічні функції людини.
Актуальність розробки нового винаходу визначається результатами апробації нових конструкцій пристроїв 70 для демонстрації інформації, виконаних у відповідності з формулою винаходу Деклараційного Патенту України"
Мо39770 А ("Пристрій для демонстрації інформації" МКИ С09Е9/02, пріоритет від 23.02. 2001г., опублікований 15.06. 2001 в бюлетені Моб), а також після виявлення недоліків в їх конструкціях. Після апробації пристроїв до їх конструкції було внесено нові істотні відзнаки, які раніше не були відзначені в пунктах формули винаходу патента. Після експлуатації нових конструкцій пристроїв для демонстрації інформації визначені їх нові 72 споживчі властивості, які суттєво поширюють галузі їхнього використання.
Пристрій для демонстрації інформації по Деклараційному Патенту України 39770 А сукупністю своїх відокремлювальних ознак по відношенню до заявленого пристрою вважається прототипом. Пристрій-прототип містить у своєму складі два і більш світлопровідних елементів з оптично прозорого матеріалу, на широких поверхнях яких розміщені, принаймні, по одному дифузно-відбиваючому знаку. В конструкції пристрою для демонстрації інформації освітлення дифузно-відбиваючих знаків здійснюється точковими джерелами світла, які оптично погоджені, принаймні, з однієї з вузьких полірованих, поверхонь кожного світлопровідного елементу.
Пристрій - прототип містить також блок електронного програмного керування точковими джерелами світла.
У процесі дослідних робіт та експлуатації пристроїв, які були виконані у відповідності з формулою винаходу по патенту України Мо39770, були визначені конструктивні недоліки. В першу чергу, ці недоліки пов'язані з порушеннями закону повного внутрішнього відбивання світлових променів при об'єднанні декількох « світлопровідних елементів в єдиному блоці. До недоліків цієї групи можна віднести наступні: - локальні порушення світлової провідності в зонах можливого оптичного контакту між поверхнями світлопровідних елементів, які мають розміри більш 800мм по - довжині і ширині; - перевищення значення критичного кута повного внутрішнього відбивання світлових променів оптичного о середовища для точкових джерел світла, у яких кути спрямування випромінювання більш 90". со
Ці недоліки призводять, по перше, до втрати частини світлової енергії за рахунок її поглинання при переході світлового променя з одного світлопровідного елементу до другого. По друге, у пристрою, за рахунок о появи паразитних світлових відбивань від полірованих поверхонь погіршується візуальна декоративність ою інформації. 3о Також виявлені недоліки пристрою-прототипу, зв'язані зі зниженням якості і ефективності освітлення о дифузно - відбиваючих знаків. До цієї групи можна віднести наступні недоліки: - відсутність на поверхнях світлопровідних елементів, які не освітлюються точковими джерелами світла, покриття, які поглинають чи відбивають світлові промені, що погіршують частотно-контрастні характеристики « візуальної інформації і зменшують рівень освітлення дифузно - відбиваючих знаків; З 50 - порівняно мала довжина ходу світлових променів в оптичному середовищі світлопровідних елементів від с точкових джерел світла до найближчого дифузн-овідбивіючого знаку є не достатньою для отримання ефекту
Із» аддитивного додавання різнокольорових світлових випромінювань від точкових джерел світла. До недоліків пристрою-прототипу, які обмежують художні можливості подання літерної, знакової або графічної інформації, можна віднести відсутність наступних ознак: - неможливість спільного використання гравірованих та шліфованих дифузно-відбиваючих знаків на одній чи і-й різних поверхнях світлопровідних елементів, а також відсутність дифузно-відбиваючих фонів, які мають 4! рівномірний розподіл освітлення; - неможливість спільного використання дифузно-відбиваючих знаків, які виконуються на прозорих плівках о (носії інформації), наприклад, кольорові слайди, або на непрозорих плівках зі світловідбиваючою інформацією; со 20 - відсутність інформаційної незалежності світлопровідних елементів із-за відсутності світлової ізоляції світлопровідних елементів; сл - відсутність додаткового освітлювача, кий може бути розташований в середині світлопровідних елементів.
Порушення закону повного внутрішнього відбивання світлових променів в оптично прозорих світлопровідних елементах |Н. Калани Волоконная оптика. Принципьі и применение. Мир, М., 1969, з. 23-34| виникають у 29 пристрої для демонстрації інформації в наслідок неминучої появи зон локального оптичного контакту між в. поверхнями сусідніх світлопровідних елементів. Основною причиною появи цих зон є наявність технологічних допусків на товщину світлопровідних елементів. Коли збирають пристрій - прототип, то локальний контакт між двома світлопровідними елементами виникає в зонах, які мають позитивні допуски товщини. В цих зонах широкі поверхні світлопровідних елементів можуть щільно торкатися між собою, при цьому повітряний проміжок стає 60 меншим значення 2.5-3.4Х2, де - Ху - значення довжини світлової хвилі. Ці значення є критичними для світлових променів в двох площинах поляризації відповідно. При порушенні цієї умови відбувається проникнення світлової хвилі з одного оптичного середовища в друге (ОціпсКке б., Родд. Апп., 117, 1117 (1863) в книзі Каррапу М. 5.
Рірег Оріїсв. Ргіпсіріев апа Арріїсайопе. М. М., Гопдоп, "Асадетіа Ргевзв", 1967. 432р)|. В теорії волоконної оптики ефект проникнення світлових променів з одного світлопровідного елемента в другий визначається 62 поняттям "він'єтированіє світлових променів" |Вейнберг В. Б., Саттаров Д. К. Оптика световодов, Москва,
Машиностроение, 1977. 320 3; Каррапу М. 5. Рірег Оріїсв. Ргіпсіріев апа Арріїсайопе. М. У., І опаоп, "Асадетіа Ргевзв", 1967. 432р| Він'єтированіє світлових променів, в зонах оптичного контакту між світлопровідними елементами, веде до втрати частини світлової енергії. Це явище є причиною аддитивного додавання паразитних світлових променів з різними спектрами випромінювань.
Явище аддитивного додавання світлових потоків спостерігається також при використанні точкових джерел світла з кутами діаграми спрямування випромінювань ф»90. В цьому разі поява паразитних засвітлень, визначається виходом частини променів з одного оптичного середовища до другого, якщо вони перевищують критичний кут повного внутрішнього (дзеркального) відбивання. Навпаки, при використанні точкових джерел 70 світла, з кутами спрямування випромінювання 15 9-ф-459, які мають високу інтенсивність випромінювання, виникає ефект візуалізації "кольорових променів". Цей оптичний ефект є слідством наявності в оптичному середовищі мікродефектів, які освітлюються високоінтенсивним випромінюванням і дифузно відбивають його в усіх напрямках.
Мала відстань проходження світлових променів від точкових джерел світла в середині оптичного середовища 75 до першого дифузно-відбиваючого знаку буває не достатньою для програмованого, адитивного додавання світлових променів від двох і більш точкових джерел світла для одержання різнокольорового освітлення.
Вище наведені недоліки не тільки погіршують декоративність і ефективність кольорового, динамічного освітлення дифузно-відбиваючої інформації, але і обмежують галузі застосування пристроїв для демонстрації інформації. В першу чергу це відноситься до обмеження їх розмірів.
Для усунення цих недоліків треба до конструкції пристрою, який заявляється, ввести такі нові відокремлювальні відзнаки: - конструктивне забезпечення гарантованого проміжка між широкими поверхнями світлопровідних елементів у пристрою з фіксацією цієї відстані; - забезпечення обов'язкової світлової ізоляції точкових джерел світла, а також частини світлопровідних елементів; - виконання, принаймні, одного дифузно-відбиваючого знаку у вигляді комбінації шліфованих зон, які « утворюють у сукупності знак і навколишній фон, при цьому шліфовані зони розміщені на різних світлопровідних елементах так, що не перекривають одне одного;. - виконання, принаймні, одного із світлопровідних елементів у вигляді об'єднання двох і більше юю світлопровідних елементів з меншими габаритами, з'єднаних один з одним своїми вузькими, полірованими і конформними поверхнями, о - комбіноване використання дифузно-відбиваючих знаків спільно з носіями інформації на непрозорих і ав) прозорих плівках, разом з додатковим освітлювачем для фронтальної тіньової проекції знаків на шліфованій поверхні світлопровідного елемента; юю - можливість об'єднання світлопровідних елементів в плоскі і об'ємні конструкції великих розмірів. юю
В пристрою для демонстрації інформації, який заявляється, і в прототипу співпадають ознаки наявності: - двох і більше світлопровідних елементів, які виконані з оптично прозорого матеріалу, на широких поверхнях яких розміщені, принаймні, по одному дифузно-відбиваючому знаку; « - точкових джерел світла, які оптично погоджені з вузькими, полірованими поверхнями світлопровідних елементів; - с - блоку електронного програмного керування точковими джерелами світла. Отриманню очікуваного ц технічного результату, при використанні пристрою -прототипу, перешкоджає відсутність наступних ознак: "» - гарантованого проміжка між широкими поверхнями світлопровідних елементів достатнього для усунення можливості появи локального оптичного контакту між ними і паразитних засвітлень; - світлової ізоляції груп точкових джерел світла, а також частини світлопровідних елементів в зонах їх с освітлення цими точковими джерелами світла; комбінованого використання дифузно-відбиваючих знаків і с навколишнього фону, які виконані у вигляді шліфованих зон і які розміщені на різних світлопровідних елементах так, що одна зона не перекриває іншу. (ав) Отриманню очікуваного технічного результату, при використанні пристрою - прототипу, перешкоджає також неможливість конструктивної реалізації: о - комбінованого використання дифузно-відбиваючих знаків спільно з іншими носіями інформації, які, сл наприклад, виконані на поверхнях прозорих і непрозорих плівок; - локального і автономного освітлення будь-якої частини інформаційного поля пристрою зі збереженням умови світлової та інформаційної ізоляції сусідніх зон (інформаційна незалежність у трьох координатах); - додаткового освітлення дифузно-відбиваючих знаків із середини світлопровідних елементів, а також для забезпечення тіньової проекції просвітних знаків на шліфованій поверхні світлопровідного елементу.
Р В основу пристрою для демонстрації інформації, який заявляється, поставлено завдання розробити такий пристрій, при використанні якого досягається технічний результат, який полягає в забезпеченні більш високої якості світлових параметрів пристрою, в економи енергоресурсів, в поліпшенні декоративності кольорового, 60 динамічного освітлення, в забезпеченні можливості проектування і виготовлення плоских і об'ємних пристроїв великих розмірів і в розширенні галузей їх використання. Поставлене технічне завдання досягається за рахунок: - більш ефективного використання законів світлопровідності в оптично прозорих середовищах, за рахунок вилучення порушення критичного значення кута повного. внутрішнього (дзеркального) відбивання світлових променів; 65 - використання нових технологій виконання дифузно-відбиваючих знаків, у вигляді шліфованих зон і розміщення цих зон на різних світлопровідних елементах в сукупності із дифузно-відбиваючими знаками і інформацією, виконаних на прозорих і непрозорих плівках; - використання локального освітлення дифузно-відбиваючих знаків, із забезпеченням інформаційної незалежності світлопровідних елементів; - використання об'єднання світлопровідних елементів в плоскі і об'ємні конструкції великих розмірів з кольоровим динамічним освітленням.
Поставлені задачі досягаються тим, що в пристрої для демонстрації інформації, який містить два і більш світлопровідних елементів з оптично прозорого матеріалу, на широких поверхнях яких розміщені, принаймні, по одному дифузно-відбиваючому знаку, точкові джерела світла, оптично погоджені, принаймні, з однієї із вузьких 7/0 полірованих поверхонь кожного світлопровідного елементу, і блок електронного програмного керування точковими джерелами світла, світлопровідні елементи встановлені один відносно одного на відстані, значення проміжку якого вибране з інтервалу 3,45 КА«240-у, де Ху - значення довжини хвилі червоного світла; о - максимальний діаметр корпусу точкового джерела світла;
Г - мінімальна товщина світлопровідного елементу,
Точкові джерела світла в пристрої згуртовані в групи, по кількості вузьких поверхонь, що освітлюються ними. Групи точкових джерел світла оптично ізольовані один від одного світлонепроникливими екранами, які введені всередину проміжків на відстань о,5ало 0,505: де І - товщина світлопровідного елементу,
М- значення кута діаграми спрямування випромінювання точкового джерела світла,
Н - довжина світлопровідного елемента по ходу світлового променя від точкового джерела світла.
Для пристрою, який заявляється, наведені вище ознаки, є істотними відокремлювальними відзнаками, що визначають його винахідницький рівень. Ці ознаки є необхідними і достатніми для досягнення технічного « результату.
При використанні пристрою для демонстрації інформації забезпечується досягнення технічного результату, який визначається розширенням галузей їх використання, якісними поліпшеннями світлових параметрів і візуальної декоративності подання інформації, економії енергоресурсів і можливістю збільшення розмірів юю пристроїв.
Між технічним результатом та істотними відокремлювальними ознаками пристрою існує о причинно-наслідковий зв'язок. Найбільш важлива ознака - це фіксація світлопровідних елементів в пристрої на («в відстані один від одного. Наведений інтервал значень відстані між поверхнями світлопровідних елементів отриманий на підставі відомих наукових даних. Так ще в 1863 році в роботі Квинке (Оціпке) |Каррапу М. 5. о
Бібег Оріїсв. Ргіпсіріез апа Арріїсайопе. М. М., Гопдоп, "Асадетіа Ргезв", 1967. 432р| було підтверджено М) перехід частини світлової хвилі з одного оптичного середовища в інше, якщо значення повітряного проміжку ле3.45(2.55), де у, - довжина світлової хвилі. Означені дані отримані для хвиль з різноманітною їх поляризацією і для проміжку з повітрям. Якщо проміжок буде заповнений водою, то параметри відстані будуть « інші - ле5.65(5.25). Найчастіше між широкими поверхнями світлопровідних елементів знаходиться повітря, тому для інтервалу відстані використано значення /ле5.65(5.25). Другою особливістю оптичного середовища в о) с проміжках де5.67, є та, що світлова хвиля в ньому має вигляд пакету різноманітних хвилєпровідних мод (Капани
Із» Н. Волоконная оптика. Принципи и применение.. М. Мир. 1969. С. 461; Каррапу М. 5. Рірег Оріїсв. Ргіпсіріев апа Арріїсайопе. М. У., Їопдоп, "Асадетіа Ргезв", 1967. 432 р|. Таким чином, в цьому повітряному проміжку оптичне середовище стає хвилєпроводом. Довжина хвилі 5), червоного світла має максимальне значення у 15 візуальному діапазоні світла, тому це значення вибране як обмеження проміжка зліва. Обмеження відстані о справа Ае2-(0-І) отримано з конструктивних властивостей пристрою. Так діаметр ЮО корпусу точкового джерела 1 світла має максимальне значення бмм (Каталог фірми "Неміекфк РасКага") а мінімальна товщина / о світлопровідних елементів складає Змм (Каталог фірми "Апааз"|. Враховуючі це максимальне значення проміжка між світлопровідними елементами повинно складати відстань - (6-3) х. -бмм. Якщо використовується (95) 50 акрилове скло товщиною 5бмм, то, враховуючи діаметр точкових джерел світла, проміжок встановлює сп значення л.-1мм. Ці значення проміжку між світлопровідними елементами гарантовано виключають появу локальних оптичних контактів, що є необхідною умовою фізичного процесу світлової провідності променів в оптичних середовищах |Вейнберг В. Б., Саттаров Д. К. Оптика световодов, Москва, Машинобудування, 1977. 320 дк З Каррапу М. 5. Рірег Оріїсв. Ргіпсіріевг апа Арріїсайопе. М. М., Гопдоп, "Асадетіа Ргезв", 1967. 432 рі).
Включення зазначеної ознаки в пристрій для демонстрації інформації забезпечує його конструкції повний
Р» виняток проникнення паразитних світлових променів з одного світлопровідного елементу в другі, що розташовані поруч.
Ознака гуртування точкових джерел світла в групи, по кількості світлопровідних елементів, логічно во підпорядкована ознакам "кількість вузьких, полірованих поверхонь, які освітлюються ними" і забезпечує пристрою найбільш простий засіб світлової ізоляції груп точкових джерел світла шляхом встановлення в проміжок світлонепроникливих екранів. Ознака світлової ізоляції груп точкових джерел світла в зоні підсвічування світлопровідних елементів, передвизначена для винятку можливих проникнень паразитних світлових променів від точкових джерел світла, які мають куги діаграми спрямування випромінювання фе909. 65 Частина світлових променів від цих точкових джерел світла, які знаходяться поза оптичною віссю, перевищують критичний кут повного внутрішнього відбивання. Завдяки світлонепроникливим екранам ці промені не надходять з одного світлопровідного елемента всередину оптичного середовища другого світлопровідного елемента, розташованого поруч. Світлова ізоляція світлопровідного елемента, за рахунок винятку паразитних променів, забезпечує якість підсвічування дифузно-відбиваючих знаків. Ознака світлової ізоляції груп точкових джерел світла і світлопровідних елементів конкретизується інтервалом значень глибини введення світлонепроникливого екрана в проміжок 0.5 лоб 50 «5 де І - товщина світлопровідного елементу,
У - значення кута діаграми спрямування випромінювання точкового джерела світла, 70 Н - довжина світлопровідного елементу по ходу світлового променя від точкового джерела світла.
Обмеження співвідношення ліворуч отримано при обчисленні кутів екранування паразитних променів для світлопровідного елементу з мінімальною товщиною І -Змм і точкового джерела світла з кутами спрямування випромінювання ф«902. Обмеження праворуч визначає можливість повної світлової ізоляції всієї площі світлопровідного елемента, наприклад, для пристроїв, які демонструють інформації в різні боки. Слід також 75 Відзначити, що товщина світлонепроникливого екрану в пристрої виконує водночас конструктивну функцію, яка забезпечує постійне значення проміжку між світлопровідними елементами.
Таким чином, відокремлювальні ознаки пристрою є істотними, між ними і технічними результатами, які досягаються з їх допомогою, існують причинно-наслідкові зв'язки, що характеризують пристрій як винахід.
Відокремлювальні ознаки є необхідними і достатніми для досягнення технічного результату. Крім того, всі го зазначені ознаки логічно зв'язані між собою і не дозволяють, без втрати кінцевого результату, зробити виключення з цієї сукупності будь-яких з них. Наприклад, виняток із сукупності ознаки "світлопровідні елементи встановлені на відстані між їх широкими поверхнями" виключає також ознаку їхньої "світлової ізоляції? тому що відсутність проміжку робить неможливим введення між світлопровідними елементами світлонепроникливого екрану.
Наступні відокремлювальні ознаки пристрою є додатковими, їхня сукупність також є істотною, бо вони забезпечують досягнення пристроєм технічних завдань, які були поставлені. Між цими ознаками і технічним « результатом існує причинно-наслідковий зв'язок. Водночас з цим ознаки конкретизують нові, конструкції і можливі галузі застосування.
Так виконання, принаймні, одного дифузно-відбиваючого знаку у вигляді кількох шліфованих зон, які юю розміщені, на широких поверхнях різних світлопровідних елементів і не перекривають один одного, є додатковим до дифузно-відбиваючих знаків, виконаних шляхом фрезерного гравірування. Комбінації основних і додаткових, о шліфованих знаків створюють інформаційну єдність знаків, графічних символів і навколишнього фону. о
Означена сукупність відокремлювальних ознак забезпечує пристрою отримання нових світлооптичних ефектів, таких як: о - динамічна зміна кольорової гами підсвічування дифузно-відбиваючих знаків і навколишнього фону; юю - рівномірність засвічування всіх площин шліфованих зон світлопровідних елементів; - об'єднання в єдину кольорову сценографію різноманітних кольородинамічних режимів візуального подання дифузно-відбиваючих шліфованих та гравірованих знаків і фону. «
Сукупність відокремлювальних ознак в пристрою є необхідною і достатньою для досягнення поставленого технічного завдання. Додатково до цього досягається зниження трудових витрат, які потрібні для виконання - с шліфованих, дифузно-відбиваючих знаків із збереженням високої якості їхнього візуального подання. ц В пристрої широка поверхня, принаймні, одного з світлопровідних елементів може бути виконана у вигляді "» об'єднання двох і більш світлопровідних елементів, які мають меншу площу широких поверхонь. При цьому, вузькі і поліровані поверхні сполучення означених світлопровідних елементів, виконані конформними одна до
ОДНОЇ. 1 Сукупність наведених відокремлювальних ознак також може вважатися істотною, бо їх застосування приводить до розширення галузей використання. В першу чергу це досягається за рахунок такої споживчої
Мн якості пристрою, як інформативність. Збільшення інформативності може забезпечуватися світловою ав) (інформаційною) незалежністю світлопровідних елементів на площині. Раніше ця сукупність ознак ніде не використовувалась. Світлоінформаційна незалежність досягається за рахунок того, що вузькі, конформні і
Мамі поліровані поверхні сполучення світлопровідних елементів менших площ можуть бути встановлені одна відносно сл одної на відстані проміжку, що забезпечує світлову ізоляцію. Завдяки цьому між світлопровідними елементами досягається можливість роздільного підсвічування їх дифузно-відбиваючих знаків.
Таким чином, означена сукупність відзнак має причинно-наслідковий зв'язок з досягненням пристроєм технічного завдання забезпечення інформаційної незалежності і збільшення інформативної ємності. Також сукупність цих відокремлювальних ознак робить можливим об'єднання в єдиному інформаційному блоці декілька » пристроїв для демонстрації інформації з меншою інформаційною ємністю. За рахунок цього збільшуються розміри сукупно зібраного пристрою, що мають, до того ж, єдину систему електронного програмного керування точковими джерелами світла. Також використання цієї сукупності відокремлювальних ознак дає можливість 60 проектувати пристрої для демонстрації інформації з площами більш 2м2. Для світлопровідних елементів таких розмірів виникають проблеми виконання дифузно-відбиваючих знаків на великих поверхнях із-за відсутності відповідного обладнання. Ця проблема вирішується при створенні збірних конструкцій пристроїв. Сукупність зазначених відокремлювальних ознак передвизначена для розширення областей використання пристроїв для демонстрації інформації, за рахунок можливості збільшення їхніх розмірів. бБ Наступні відокремлювальні ознаки пристрою є додатковими, конкретизують нові конструктивні реалізації і передвизначені для вирішення конкретних завдань.
Так в пристрою, між двома сусідніми світлопровідними елементами, на всій площині однієї з шліфованих зон може бути встановлена прозора плівка з інформацією, яка доповнена, з протилежної від неї сторони світлопровідного елементу, світловідбиваючим покриттям.
Наявність цих відокремлювальних ознак забезпечує пристрою рівномірність освітлення шліфованої зони і будь-якої інформації на плівці в комбінації з різноманітними дифузно-відбиваючими знаками. Така можливість в пристрої - прототипу відсутня.
В пристрої, який заявляється, групи точкових джерел світла можуть бути згуртовані в об'єднання джерел з червоним, синім і зеленим спектрами випромінювань, які підсвітлюють, принаймні, один дифузно-відбиваючий /о знак. Відстань 54 від поверхні світлопровідного елементу, яка оптично погоджена з точковими джерелами світла, до найближчого до неї дифузно-відбиваючого знаку вибрана з інтервалу значень (0-ІМ9 0.5Ц пах 54(ОНІМа 0.5) дій де 0 - діаметр корпусу точкового джерела світла;
І- відстань між точковими джерелами світла в об'єднанні;
Олах Отіп - максимальне і мінімальне значення кутів діаграми спрямування випромінювання точкових джерел світла.
Точкові джерела світла, наприклад, можуть бути виконані в вигляді "тріади" світлодіодів трьох основних кольорів, які керуються блоком електронного програмного керування по інтенсивності, тривалості і черговості випромінювання. Вони забезпечують пристрою можливість моделювати в динамічних режимах будь-який колір
Підсвічування дифузно-відбиваючих знаків. Також є можливість досягти рівномірної освітлення білим світлом шліфованих поверхонь. Це досягається за рахунок аддитивного додавання трьох основних кольорів. Ознака вибору відстані 54 між поверхнею, яка оптично погоджена зі світлодіодами, і найближчим дифузно-відбиваючим знаком, визначена для забезпечення оптимального режиму адитивного додавання світлових потоків і винятку оптичного ефекту "світлових променів" від точкових джерел світла.
В пристрої для демонстрації інформації п - штук світлопровідних елементів можуть бути зібрані у вигляді об'ємної конструкції, форма якої визначається конструкцією жорсткого і пустотілого корпуса. Наприклад, світло « провідні елементи послідовно укладені і зафіксовані один відносно одного в середині корпуса. При цьому, всі світлопровідні плоских елементи мають постійну ширину 5, товщину 4 і висоту Н-ппа. Тільки довжина |; (і-1,2,..п) кожного світлопровідного елементу виконана змінною і значення І; залежить від висоти Н/-іПа, на ю зо якій розміщено світлопровідний елемент. Таким чином, значення довжини світлопровідних елементів і корпусу конструктивно погоджені між собою. і,
Сукупність цих відокремлювальних ознак дає можливість реалізувати конструкції об'ємних пристроїв для о демонстрації інформації великих розмірів, які можуть мати вигляд фігур, літер і знаків, для встановлення їх, наприклад, на дахах висотних будинків. Обмеження розмірів об'ємних конструкцій пристроїв для демонстрації о інформації будуть визначатися тільки механічними властивостями їх корпусів, бо вони повинні витримати вагу ю світлопровідних елементів і забезпечити надійність при вітровому навантаженні. Всі світлопровідні елементи в об'ємній конструкції Інформаційно незалежні, тому послідовне і роздільне включення точкових джерел світла не викличе появу паразитних світлових променів.
В пристрої вузькі поверхні світлопровідних елементів, які оптично погоджені з точковими джерелами світла, «
Можуть бути розміщені під кутом 1357 відносно оптичної вісі світлового проміння. Ця ознака є додатковим і з с реалізує конструктивну можливість зміни напрямку оптичної вісі ходу світлових променів від точкового джерела світла на 90" для підсвічування дифузно-відбиваючих знаків точковими джерелами світла збоку. ;» В пристрої, принаймні, в одному світлопровідному елементі під прямим кутом до його широкої поверхні наскрізь може бути виконано отвір з полірованою поверхнею, яка оптично погоджена з додатковими точковими джерелами світла. с Наявність в пристрою додаткової поверхні підсвічування і додаткового набору точкових джерел світла дозволяють поширити його кольородинамічні можливості, наприклад, за рахунок створення простих анімаційних о ефектів на обмеженій кількості світлопровідних елементів. о В пристрої може бути встановлено додатковий освітлювач для тіньової проекції просвітних знаків на шліфовану поверхню світлопровідного елементу. Відстані між додатковим освітлювачем, просвітним знаком, а о також між знаком та шліфованою поверхнею світлопровідного елементу вибрані рівними між собою, при цьому с для підсвічування кожного з просвітних знаків додатковий освітлювач має, принаймні, одне точкове джерело світла.
При використанні цієї сукупності відокремлювальних ознак пристрій набуває нової властивості, як проектора ов просвітних знаків. Керування додаткового освітлювача здійснюється також за допомогою електронного програмного блока спільно з кольородинамічним підсвічуванням дифузно-відбиваючих знаків.
Р В пристрої між двома світлопровідними елементами на одній з широких внутрішніх поверхонь, може бути встановлена непрозора плівка зі світловідбиваючою інформацією, а на широкій внутрішній поверхні світлопровідних елементу, яка звернута до плівки, виконані дифузно - відбиваючі знаки. во Така сукупність ознак забезпечує пристрою для демонстрації інформації можливість кольородинамічного освітлення інформації, яка розміщується на плівці або на папері, в темний час доби. Освітлення інформації досягається за рахунок дифузного відбивання світла від гравірованих знаків, символів, що нанесені на широкій поверхні світлопровідного елементу. Це має місто при включенні точкових джерел світла. Дифузно-відбиваючі знаки виконані на поверхні таким чином, що не заважають бачити світловідбиваючу інформацію у денному світлі. 65 Винахід ілюструється графічним матеріалом, на яких подано: на фіг.1 - конструкція пристрою для демонстрації інформації в зборі;
на фіг2-6 - окремі елементи конструкції пристрою і розташування світлопровідних елементів в інформаційному блоці пристрою; на фіг.7 - 8 - вигляд світлопровідних елементів пристрою з точковими джерелами світла, які оптично погоджені зі світлопровідними елементами; на фіг.9-12 - конструкція пристрою для демонстрації інформації з кількома шліфованими зонами; які не перекривають одна одну; на фіг.13-14 - конструкція пристрою для демонстрації інформації з точковими джерелами світла, які згуртовані у вигляді "світлодіодних тріад"; 70 на фіг.15-16 - конструкція пристрою для демонстрації інформації із збірними світлопровідними елементами, які мають меншу інформаційну площу автономного освітлення; на фіг.17-18 - конструкція пристрою для демонстрації інформації у вигляді збірної, плоскої конструкції;. на фіг.19-21 - конструкція пристрою для демонстрації інформації у вигляді об'ємної конструкції; на фіг.22 - варіант конструкції пристрою для демонстрації інформації, який виконано у вигляді стола; на фіг.23-24 - варіант конструкції пристрою для демонстрації інформації із зовнішнім і внутрішнім освітленням дифузно-відбиваючих знаків; на фіг.25 - варіант конструкції пристрою для демонстрації інформації з тіньовою проекцією просвітник знаків; на фіг.26 - варіант конструкції інформаційного блоку пристрою для демонстрації інформації, постаченого світловідбиваючим непрозорим носієм інформації.
На фіг.1 показано конструкцію пристрою для демонстрації інформації, яка складається з трьох світлопровідних елементів 1,.2,3, які виконані у вигляді "келиха". Єдність трьох світлопровідних елементів 1,.2,3 забезпечується жорстким, пустотілим корпусом 4, який охоплює і фіксує елементи 1-3 збоку. На широких поверхнях світлопровідних елементів 1,.2,3 розміщено: дифузно-відбиваючий контур 5, наприклад, контур "келиха", прозора плівка 6 з малюнком, наприклад, кольоровим слайдом "торгівельної марки", а також група дифузно-відбиваючих знаків 7,.8, наприклад, у вигляді "повітряних бульбашок, які підіймаються вгору". У сукупності елементи 5-8 утворюють єдину інформаційну композицію. Малюнок на прозорій плівці б може бути « виконаний також і типографським способом. Плівка 6 зафіксована на елементі 1, а дифузно-відбиваючи знаки 5,7,8 виконані, наприклад, шляхом гравірування або шліфування на поверхнях світлопровідних елементів 1,.2,3.
На фіг.2-3 показано вигляд пристрою для демонстрації інформації збоку, де на вузьких поверхнях ю
Зо бвітлопровідних елементів 1,.2,3 розміщене покриття 9, яке відбиває або поглинає світло. Вибір типу покриття здійснюється в залежності від конкретних світлооптичних завдань в тому або іншому світлопровідному елементі о пристрою. о
Як показано на фіг.З всі світлопровідні елементи 1,.2,3 встановлені на відстані лу, ло аз один відносно одного. Означені на фіг.3 проміжки 10 можуть бути заповнені будь-якою оптично прозорим середовищем з о
Зз5 показником заломлення по«пу, де пі - показник заломлення оптичного матеріалу світлопровідного елементу, ю наприклад, акрилового скла "Айидіаз" від фірми "АюНдаазг" (Франція, Голландія). Проміжки 10 можуть бути також заповнені повітрям. Відстані л., Ло проміжків 10 мають однакові значення на всій площі світлопровідних елементів 1-3. «
На фіг.4 показано конструкцію пристрою, у якого один з світлопровідних елементів 1 на одній з широких поверхонь постачений дифузно-відбиваючим контуром 5, що виконаний в дзеркальному відображенні, а на /- с протилежній від контуру 5 поверхні нанесені дві шліфовані зони 1.1.12. Ці зони 11, 12 передвизначені для ц рівномірного підсвічування зображення на прозорій плівці 6, тому зони 11,12 повинні бути суміщені з плівкою 6. "» На фіг.5 показано світлопровідній елемент 2 пристрою, на одній з широких поверхонь якого виконано набір дифузно-відбиваючих знаків 7, які мають вигляд фігурних ліній і розташовані всередині контуру 5. При їх послідовному підсвічуванні вони імітують світлооптичний ефект "наповнення келиха". В свою чергу, (9! світлопровідній елемент З, наведений на фіг.б, також постачено групою дифузно-відбиваючих знаків 8, які мають вигляд "бульбашок" і при послідовному їх підсвічуванні вони імітують світлооптичні ефекти "повітряних
Мн бульбашок, які піднімаються вгору та гру піни". ав | На фіг.7-8 показано групу точкових джерел 13 світла, наприклад, напівпровідникових, світлодіодів, які оптично погоджені з вузькими полірованими поверхнями світлопровідних елементів 1,.2,3 пристрою. Точкові
Мамі джерела 13 світла (світлодіоди) встановлені на електричній платі 14 і кількість означених груп дорівнює сл кількості світлопровідних елементів 1,2,3 в пристрої. В конструкції пристрою, яка розглядається, таких груп - три. Якщо конструкція пристрою для демонстрації інформації має світлопровідні елементи у вигляді пластин, то для них (фіг.1-6) групи точкових джерел 13 світла згуртовані у вигляді світлодіодних лінійок, які розташовані по довжині електричної плати 14. В свою чергу довжина плати 14 конструктивно погоджена з довжиною вузьких поверхонь означених світлопровідних елементів 1,2,3. На платі 14 може бути встановлено мікроконтролер 15, » який по програмі керує роботою точкових джерел 13 світла. Світлонепроникливі екрани 16, які виконані, наприклад, з чорного фотопаперу, встановлені між групами точкових джерел 13 світла (світлодіодними лінійками). Екрани 16 полюють випромінювання від точкових джерел 13 світла і не дають можливості 6о аддитивного додавання кольорів від паразитних променів. Ті ж самі Світлонепроникливі екрани 16 введені всередину проміжку 10 на відстань 5, яка вибрана з інтервалу значень 0.5І Л90.50 «5:Н. При цьому глибина введення екранів 16 в означені проміжки 10 залежить від товщини ГГ. світлопровідного елементу, значення кута У діаграми спрямування випромінювання точкового джерела світла. Для пристроїв, які призначені для демонстрації інформації на "обидва" боки, відстань 5 стає рівною усій довжині Н світлопровідного елементу і, 65 таким чином, світлонепроникливий екран 16 ізолює усю площу світлопровідного елементу 1 від площі елементу 2. В конструкції пристрою світлонепроникливий екран 16 виконує водночас дві функції, перша з яких -
світлоїзолююча, друга - забезпечення гарантованої відстані Л/(Аг) проміжків 10 (фіг.8) між світлопровідними елементами 1-3.
На фіг.9 показано варіант конструкції пристрою для демонстрації інформації, який встановлюється на столі, що має вигляд трьох світлопровідних елементів 1-3, які зафіксовані в корпусі 4. Три шліфовані зони 17,18,19 сукупно утворюють інформаційну композицію із дифузно-відбиваючих знаків, які послідовно розміщені на елементах 1-3 так, що вони не перекривають один одного. При цьому шліфовані зони 17-19 можуть бути доповнені дифузно-відбиваючими знаками 5,7,8 у вигляді гравірованих контурів. Додатково до дифузно-відбиваючих знаків 5-8 і зон 17-19, як це уявлене на фіг.10-12, пристрій може бути постачено, 7/0 принаймні, однією прозорою плівкою б з інформацією: При цьому інформація на плівці б суміщується зі шліфованими зонами 17-19" і контурами 5,7, 8. Одна з шліфованих зон, наприклад, 19 може виконувати роль дифузно-відбиваючого фону (фіг.11-12), а зони 17,18 утворюють деякий знак. При включенні точкових джерел 13 світла шліфовані зони ПІ 9 підсвічують плівку б, знаки 5-8, а також утворюють фон. Зміна кольорів підсвічування фону, інформації на плівці б і знаків 5-8 забезпечує пристрою для демонстрації інформації 75 Кольоровий динамічний ефект подання візуальної інформації. Для забезпечення рівноваги пристрою корпус 4 навантажено вагою 20.
На фіг.13-14 показано конструкцію пристрою з трьома світлопровідними елементами 1-3, вузькі поверхні яких оптично погоджені з трьома лінійними групами точкових джерел (світлодіодів) 13 світла. Точкові джерела 13 світла згруповані в "тріади" 21, що складаються із світлодіодів з червоним, синім і зеленим спектрами випромінювання. "Тріада" 21 утворює універсальний освітлювач, у якого програмно керується інтенсивність випромінювання, час включення точкових джерел 13 світла, а також послідовність їх включення (по черзі або всі разом). При роздільному включенні точкових джерел 13 світла в "тріаді" 21 дифузно-відбиваючий знак, освітлюється по черзі червоним, синім або зеленим світлом. При спільному включенні двох або трьох точкових джерел 13 світла в "тріаді" 21 відбувається адитивне додавання світла по двох або трьох спектрах
Випромінювання і тим самим моделюється будь-який колір. Якщо інтенсивність випромінювання всіх точкових джерел 13 світла має однакові значення, то "тріада" 21 у сукупності випромінює адитивне "біле" світло. «
На фіг.15-16 показано варіант пристрою, який складається з декількох світлопровідних елементів 22, площі яких виконані меншими, ніж загальна площа світлопровідного елементу 1. Кожен з елементів 22, принаймні, з двох сторін з'єднується з двома сусідніми елементами 22 своїми вузькими, полірованими поверхнями 23. Для ою цього поверхні 23 повині бути виконані конформними одна одній. Між поверхнями 23 обов'язково присутній повітряний проміжок 10, що є ідеальним світловим ізолятором, тому світлове випромінювання від точкових і. джерел 13 світла, які освітлюють дифузно-відбиваючий знак 5, не влучає на знаки 7 і 8. Цезабезпечує пристрою (су інформаційну незалежність. Світлопровідній елемент 1, як показано на фіг.1б6, може бути виконаний монолітним і тоді, у сукупності з корпусами 4, які охоплюють світлопровідні елементи 1 і 22 з чотирьох боків, о
Зз5 забезпечується цілісність всієї конструкції. ю
Пристрій для демонстрації інформації, наведений на фіг.17 і 18, передвизначений для створення великих за розміром інформаційних панно, які встановлюються, наприклад, на даху висотного будинку. Панно (фіг.17) виконано в вигляді сукупності трьох пристроїв 24 для демонстрації інформації, які мають меншу площу світлопровідних елементів 1,2,3 (фіг.18). Вони згруповані в єдиному інформаційному блоці. В конструкції панно « 70 всі пристрої 24 для демонстрації інформації фіксуються в корпусах 4, всередині яких розміщені плати 14, групи шщ с точкових джерел 13 світла і мікроконтролер 15. На поверхнях кожного із світлопровідних елементів 1,.2,3 й пристроїв 24 розміщені дифузно-відбиваючі знаки (символи, графічні елементи) 5,7 і 8, що утворюють єдину «» інформаційно - графічну композицію. Шліфовані поверхні 17,18.19, розміщені на різних світлопровідних елементах і можуть бути постачені прозорими плівками 6 з інформацією. В зібраному панно всі інформаїйні поверхні пристроїв 24 встановлені на відстані лу, ло один від одного з відповідним проміжкам 10 (фіг.18). с Настанова приладів 24 на відстані 10 забезпечує їм інформаційну незалежність. Точкові джерела 13 світла, наприклад, світлодіодні "трідди" 21 на платі 14 оптично погоджені зі всіма світлопровідними елементами 1,2,3
Мн в кожному з пристроїв 24 і керуються єдиною програмою від одного мікроконтролера 15. ав) Пристрій, який показано на фіг.19-21 також передвизначений для створення великих з розміру конструкцій, однак, у відзнаку від пристрою, що був показаний на фіг.17-18, ця конструкція об'ємна. Різноманітні форми
Мамі об'ємних конструкцій визначаються формою жорсткого пустотілого корпусу 25, який у просторі утворює деяку сл фігуру, наприклад, літеру "К" Світлопровідні елементи 26 заповняють внутрішній об'єм корпусу 25, мають постійні значення ширини 5 і товщини а. Всі довжини І; світлопровідних елементів 26 (фіг.19, 20) мають змінні значення, які погоджені з відповідними внутрішніми розмірами корпусу 25. В першу чергу це стосується значення довжини в залежності від висоти Н,-іпа, на якій розташований кожен і-й елемент 26. Так, наприклад, на висоті з» НекКОа довжина світлопровідних елементів 26 складає значення | 3 і І», на висоті Нь-роа довжина має максимальне значення - І дах, а на Нилах-пОа довжина світлопровідного елементу 26 складає значення | з.
Точкові джерела 13 світла на кожному світлопровідному елементі встановлені один проти одного. Корпус 25 охоплює всі світлопровідні елементи 26 з двох сторін, спільно з точковими джерелами 13 (21) світла. 60 Світлопровідні елементи 26 (фіг.21) встановлені послідовно один до одного у вигляді "пакету", при цьому між поверхнями сусідніх елементів встановлені світлонепроникливі екрани (на фіг.19-21 екрани відсутні).
Поліровані поверхні 27 оптично погоджені з точковими джерелами 13 (21) світла, а поверхні 28, які звернуті до спостерігача можуть бути виконані шліфованими і циліндричними з радіусом поверхні К1.
На фіг.22 пристрій для демонстрації інформації виконано в вигляді стола. Світлопровідні елементи 29.30 65 мають форму двох дисків, при цьому світлопровідній елемент 29 має діаметр більше, ніж діаметр елементу 30. З боку своїх вузьких поверхонь світлопровідні елементи 29, 30 мають поліровані поверхні 31 і 32, що розташовані під кутами 135" відносно оптичної вісі випромінювання точкових джерел 13 (21) світла. Означені поверхні 31.32 змінюють хід світлових променів підсвічування на 90". Світлопровідні елементи 29.30, спільно з точковими джерелами 13 (21) світла, встановлені всередині корпусу 4. Додаткове скло 33 передвизначене для захисту полірованої поверхні зовнішнього світлопровідного елементу 29. Ніжки 34 стола кріпляться до корпусу 4.
Декоративні, дифузно-відбиваючі знаки і малюнки виконуються на поверхнях світлопровідних елементів 29.30 і доповнюють інтер'єр приміщення кольородинамічним освітленням.
На фіг.23, 24 показано конструкцію пристрою для демонстрації інформації, у якого світлопровідній елемент 1 виконано у вигляді монолітного шару, на якому змонтовано другий шар, що зібраний з декількох 7/0 бвітлопровідних елементів 22 з меншими площами.
Світлопровідні елементи 22 з'єднуються між собою своїми полірованими і конформними поверхнями 23.
Таким чином, сукупна площа всіх світлопровідних елементів 22 дорівнює площі всього світлопровідного елементу 1. Елементи 1 і 22 додатково постачені наскрізь виконаним отвором З5 з полірованими поверхнями 36, які оптично погоджені з додатковими точковими джерелами 37 світла. З двох боків отвору 35 встановлені /5 декоративні пробки 38. Для забезпечення "монолітності" фіксації всіх світлопровідних елементів 22 передбачено використання жорсткого корпусу 39, який фіксує їх відносно поверхні світлопровідного елементу 1. Пристрій має два режими підсвітлення, перший з яких - це підсвітлення пристрою за допомогою світлодіодів 13 (21), які знаходяться в корпусі 4, другий режим - це підсвітлення дифузно-відбиваючих знаків додатковими джерелами 37, що розташовані на світлопровідних елементах 22 в середині отвору 35.
На фіг.25 показано принципову схему конструкції пристрою для демонстрації інформації, що має додатково найпростішу світло-оптичну схему для просвітної проекції символів 41, розміщених на непрозорих плівках 42.
Якщо символ 41 освітлюється, освітлювачем 44, то зображення 43 від нього проектується на поверхні шліфованої зони 17 світлопровідного елементу 2. Світлопровідні елементи 1,2, в свою чергу, мають свої точкові джерела 13 (21) світла для підсвічування дифузно-відбиваючих знаків. Відстані між шліфованою зоною 17 і плівкою 42, між знаком 41 і освітлювачем 44 з точковими джерелами 13 світла вибрані однаковими. Якщо для підсвічування символу 41 використовується тільки одне точкове джерело 13 світла, то його проекція 43 на « поверхні 17 буде забарвлена одним кольором. Якщо символ 41 підсвічується "тріадою" 21 світлодіодів 13, то заповнення кольором проекційного зображення 43" або 437" буде визначатися програмою їхнього включення (виключення). ю зо На фіг.26 показано варіант конструкції пристрою для демонстрації інформації, який містить світлопровідний елемент 1, непрозору плівку 6 зі світловідбиваючою інформацією, яка зафіксована на широкій поверхні елементу о 45. Світловідбиваюча інформація на плівці б може бути виконана, наприклад, типографським способом. На о внутрішній поверхні світлопровідного елементу 1, яка звернута до плівки 6, виконані дифузно-відбиваючі знаки 5 у вигляді, наприклад, послідовності гравірованих ліній. Точкові джерела 13 світла оптично погоджені зі Щео, світлопровідним елементом 1 і при включенні точкових джерел 13 світла світловий потік відбивається від ю дифузно-відбиваючих знаків 5 і освітлює інформацію на плівці б в темний час доби. При цьому, означені дифузно-відбиваючі знаки 5 не заважають огляду світловідбиваючої інформації на плівці 6 в денний час.
Пристрій для демонстрації інформації може бути перспективною реалізацією нових технічних можливостей в проектуванні світлооптичних систем візуального подання знакової, графічної та іншої інформації. Крім « рекламної галузі використання, пристрої для демонстрації інформації можуть використовуватися для рішення з с багатьох архітектурних завдань, які стосуються світлового оформлення брандмауерів і дахів висотних будинків, а також для створення психологічно комфортного життєвого середовища людини. Також технології и конструкції ;» пристроїв можуть бути застосовані для створення кольородинамічних гравюр, пласких настінних освітлювачів та інших малих художніх форм, які мають властивість психологічно реабілітувати людину після стресу.
Нові можливості пристроїв для демонстрації інформації засновані на ефективному використанні законів с геометричної оптики, світлотехніки і нових технологій. У порівнянні з традиційними технічними рішеннями, які використовуються в рекламно-інформаційній діяльності, пристрій для демонстрації інформації формує у людини о психологічно позитивне сприймання світлової реклами. Це досягнуто як результат науково-дослідних робіт. о Досвід використання пристроїв для демонстрації інформації в рекламній діяльності показав їхню високу надійність, декоративність і привабливість. о Пристрій для демонстрації інформації може прийти на зміну "рекламному неону" малого та середнього сп формату технологія виготовлення, яких є екологічно шкідливою, має низьку надійність роботи і не забезпечує відповідної декоративності. Експлуатаційні витрати пристроїв для демонстрації інформації набагато нижчі, чим аналогічні витрати на "рекламний неон", і на відомі "лайт-бокси", які широко застосовуються у рекламній ов практиці. з» Виробництво приладів для демонстрації інформації є на Україні (м. Харків) і в Росії (м.. Тула).

Claims (10)

Формула винаходу
1. Пристрій для демонстрації інформації, що містить два і більш світлопровідних елементів з оптично-прозорого матеріалу, на широких поверхнях яких розміщені принаймні по одному дифузно-відбиваючому знаку, точкові джерела світла, які оптично погоджені принаймні з однією з вузьких полірованих поверхонь кожного світлопровідного елементу, і блок електронного програмного керування 65 точковими джерелами світла, який відрізняється тим, що світлопровідні елементи встановлені один відносно одного на відстані, значення якої вибране з інтервалу захрх АВГ, де ху - значення довжини електромагнітної хвилі червоного світла, о - максимальний діаметр корпусу точкового джерела світла, Г - мінімальна товщина світлопровідного елементу, точкові джерела світла об'єднані в групи по кількості вузьких поверхонь світлопровідних елементів, які освітлюються ними, визначені групи оптично ізольовані один від одного світлонепроникними екранами, які введені всередину проміжків між широкими поверхнями світлопровідних елементів на відстань 0 ОБ ЛЯ 5Н, де І - товщина світлопровідного елементу, М- значення кута діаграми спрямування випромінювання точкового джерела світла, Н - довжина світлопровідного елементу по ходу світлового променя від точкового джерела світла.
2. Пристрій по п. 1, який відрізняється тим, що принаймні один з дифузно-відбиваючих знаків виконано у вигляді шліфованих зон, які розміщені на широких поверхнях різних світлопровідних елементів так, що не т5 перекривають одна одну.
З. Пристрій по пп. 1 і 2, який відрізняється тим, що широка поверхня принаймні одного із світлопровідних елементів виконана у вигляді об'єднання двох і більш світлопровідних елементів з меншими по площі широкими поверхнями, при цьому вузькі поверхні менших по площі світлопровідних елементів, якими вони сполучені між собою, виконані полірованими і конформними одна до одної.
4. Пристрій по будь-якому з пп. 1-3, який відрізняється тим, що між двома сусідніми світлопровідними елементами на всій площині однієї з шліфованих зон встановлена плівка з просвітною інформацією, яка доповнена з протилежного від шліфованої зони боку світлопровідного елементу світловідбиваючим покриттям.
5. Пристрій по будь-якому з пп. 1 - 4, який відрізняється тим, що принаймні одна група точкових джерел світла згуртована у вигляді об'єднання джерел з червоним, синім та зеленим спектрами випромінювання, для освітлення принаймні одного дифузно-відбиваючого знаку, при цьому відстань 514 від поверхні світлопровідного « елементу, яка оптично погоджена з точковими джерелами світла, до найближчого до неї дифузно-відбиваючого знаку вибрана з інтервалу значень (ОМ90,5И дах 2 51 2 (О)ИЛ90,5Ц діп, ою де 0 - діаметр корпусу точкового джерела світла, І - відстань між точковими джерелами світла в об'єднанні, Гео) Орлах» Отіп - максимальне і мінімальне значення кутів спрямування діаграми випромінювання точкових джерел о світла.
б. Пристрій по будь-якому з пп. 1 - 5, який відрізняється тим, що п штук світлопровідних елементів з М постійними значеннями ширини 5 і товщини 4 зібрані в об'ємну конструкцію, ширина і висота якої вибрані рівними 5 та Н-пга, при цьому довжина кожного із світлопровідних елементів І; на висоті об'ємної конструкції й Ні -і«а(і-1,2,...п) виконана змінною.
7. Пристрій по будь-якому з пп. 1 - б, який відрізняється тим, що поверхні світлопровідних елементів, « дю оптично погоджені з точковими джерелами світла, розміщені під кутом 135" відносно оптичної осі їх світлового з випромінювання.
с 8. Пристрій по будь-якому з пп. 1 - 5 і 7, який відрізняється тим, що принаймні на широкій поверхні одного із :з» світлопровідних елементів під прямим кутом до неї наскрізь виконано отвір, який утворює поліровану поверхню, оптично узгоджену з додатковими точковими джерелами світла.
9. Пристрій по будь-якому з пп. 1-5 і 8, який відрізняється тим, що в ньому встановлено додатковий сл 15 освітлювач для тіньової проекції просвітних знаків на шліфовану поверхню світлопровідного елементу відстані між додатковим освітлювачем, просвітним знаком та шліфованою поверхнею світлопровідного елементу 1 вибрано рівними між собою, при цьому для підсвічування кожного з просвітних знаків додатковий освітлювач має о принаймні одне точкове джерело світла.
10. Пристрій по будь-якому з пп. 1-5 і 8, який відрізняється тим, що між двома світлопровідними елементами, (95) 50 на одній з широких внутрішніх поверхонь, встановлена непрозора плівка зі світловідбиваючою інформацією, а на сп широкій внутрішній поверхні світлопровідного елементу, яка звернута до плівки, виконані дифузно-відбиваючі знаки. Р 60 б5
UA2002064988A 2002-06-17 2002-06-17 Device for displaying information device for displaying information UA55035C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002064988A UA55035C2 (en) 2002-06-17 2002-06-17 Device for displaying information device for displaying information

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002064988A UA55035C2 (en) 2002-06-17 2002-06-17 Device for displaying information device for displaying information

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA55035A true UA55035A (uk) 2003-03-17
UA55035C2 UA55035C2 (en) 2004-10-15

Family

ID=34514924

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002064988A UA55035C2 (en) 2002-06-17 2002-06-17 Device for displaying information device for displaying information

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA55035C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA55035C2 (en) 2004-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2194311C2 (ru) Пластина знака (варианты) и способ ее изготовления
PL202535B1 (pl) Urządzenie wyświetlające informacje
EP3426974B1 (en) Lighting device with sparkling effect
MX2014011764A (es) Accesorio de iluminacion repetitiva de panel plano con bordes alumbrados.
CN104728671A (zh) 一种led点阵背光装置及其背光产生方法
KR960016341B1 (ko) 광표출장치
JP2007026827A (ja) 電飾装置
CN110780531A (zh) 一种纳米光子晶体光致发光透明全息高清显像膜
JP2018170156A (ja) 光環境演出システム
US3027669A (en) Illumination system for instrument panel display
US3568177A (en) Multicolor indicators
UA62380A (en) Device for production of light image
JPH1185075A (ja) 表示装置
CN216927977U (zh) 发光图案显示装置
UA55035A (uk) Пристрій для демонстрації інформації
KR20070088240A (ko) 동적 효과를 연출하는 측 단면 조명 방식의 화면 장치.
JP2003050555A (ja) 屋外用看板装置
RU2216787C2 (ru) Способ получения изображения
RU2234742C2 (ru) Устройство для демонстрации информации
CA2411422A1 (en) Illuminated indicia
JPH0756523A (ja) 発色可変装飾装置及び可変発色装飾板
CN220627358U (zh) 一种简易式显示装置
CN204114848U (zh) 一种反光式显示部件
US20230249492A1 (en) Device with backlit colored display and method of manufacture
KR200434529Y1 (ko) 측 단면 조명 방식의 투명 재질 평판 화면장치.