UA53285A - Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів - Google Patents

Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів Download PDF

Info

Publication number
UA53285A
UA53285A UA2002043254A UA200243254A UA53285A UA 53285 A UA53285 A UA 53285A UA 2002043254 A UA2002043254 A UA 2002043254A UA 200243254 A UA200243254 A UA 200243254A UA 53285 A UA53285 A UA 53285A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cysteinate
cobalt
iron
copper
microelements
Prior art date
Application number
UA2002043254A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Роман Йосипович Кравців
Роман Иосифович Портных
Марія Зіновіївна Паска
Original Assignee
Львівська Державна Академія Ветеринарної Медицини Ім. С.З.Гжицького
Львовская государственная академия ветеринарной медицины им. С.З.Гжицкого
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львівська Державна Академія Ветеринарної Медицини Ім. С.З.Гжицького, Львовская государственная академия ветеринарной медицины им. С.З.Гжицкого filed Critical Львівська Державна Академія Ветеринарної Медицини Ім. С.З.Гжицького
Priority to UA2002043254A priority Critical patent/UA53285A/uk
Publication of UA53285A publication Critical patent/UA53285A/uk

Links

Landscapes

  • Feed For Specific Animals (AREA)
  • Fodder In General (AREA)

Abstract

Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів полягає у додаванні до раціону суміші хелатних сполук міді, заліза, марганцю та кобальту з амінокислотою цистеїном при такому співвідношенні компонентів в складі суміші (мг/кг живої маси на добу): цистеїнат міді - 0,01-0,03, цистеїнат марганцю - 0,01-0,03, цистеїнат кобальту - 0,005-0,015, цистеїнат заліза - 0,01-0,03.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до галузі тваринництва, зокрема годівлі сільськогосподарських тварин, а саме до способів 2 корекції обміну речовин та підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах нестачі дефіцитних мікроелементів і може бути впроваджений у господарствах різних форм власності, спрямованих на виробництво яловичини.
Відомий "Спосіб підвищення продуктивності та якості продукції відгодівельної худоби" патент України
Мо33994; А2ЗК 1/18; АО1 К1/02, який полягає в тому, що підгодівля піддослідних бугайців метіонатом кобальту 70 (О,О5мг/кг живої маси) з метіонатом йоду (0,05мг/кг живої маси) сприяла збільшенню середньодобового приросту на 33,695, покращенню хімічного складу м'яса і підвищенню його калорійності на 5,395.
Проте за його допомогою вдається усунути дефіцит лише 2 мікроелементах (кобальту та йоду) при цьому нестача у інших мікроелементах спричиняє гальмування повного прояву генетичного потенціалу відгодівельної худоби.
Найбільш близьким по суті до способу, що заявляється є "Спосіб підвищення продуктивності відгодівельних бичків та покращення якості їх продукції" патент України на винахід Мо42578А 7 А23 К 1/18 А 01 К 67/02 від 09.04. 2001.
Спосіб включає використання для усунення нестачі мікроелементів шляхом додавання до раціону суміші хелатних сполук мікроелементів кобальту, заліза, селену, міді, йоду з амінокислотою метіоніном. Недоліком способу є недостатня його ефективність, оскільки не враховуються біохімічні процеси, що відбуваються в організмі.
Запропонований нами спосіб усуває недоліки прототипу та забезпечує високу м'ясну продуктивність, додаткове надходження дефіцитних мікроелементів в організм відгодівельних бичків, що свідчить про корекцію їх обміну речовин в умовах нестачі дефіцитних мікроелементів.
В основу винаходу покладено завдання створити ефективний спосіб, корекції обміну речовин і підвищення « продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів, доступний для використання в господарствах по відгодівлі великої рогатої худоби з різними формами власності.
Технічний результат досягають шляхом усунення дефіциту мікроелементів в раціонах відгодівельних бичків додаванням до їх раціонів суміші мікроелементів у формі їх хелатів з амінокислотою цистеїном при такому о співвідношенні компонентів в мг/кг живої маси: цистеїнат заліза - 0,01 - 0,03; цистеїнат кобальту - 0005- «вд 0,015; цистеїнат міді - 0,01 - 0,03; цистеїнат марганцю - 0,01 - О,ОЗмг/кг живої маси.
Така форма введення мікроелементів в раціон забезпечує підвищення продуктивності, покращення сч біосинтетичних процесів в організмі тварин за рахунок кращого засвоєння цистеїнатів порівняно з неорганічними со солями мікроелементів. 3о У загальній схемі метаболізму сполук сірки досить чітко простежується те, що сірковмісні амінокислоти є о основним джерелом необхідного для організму сульфату.
Якщо з кормом в організм поступає ще й недостатня кількість цистеїну, то метіонін стає основним донатором сірки, в результаті з нього утворюється цистеїн і тим самим забезпечується потреба організму в цій « амінокислоті. Проте цей процес для організму є не бажаний. З 50 Нестачу метіоніну в кормі для бичків замінити іншими сполуками не можна. При недостатньому надходженні з с кормом цистеїну останній може утворюватись у організмі з неорганічних сполук сірки. Проте, цих сполук у
Із» кормах є дуже мало. Так, біля 9095 загальної сірки, яка знаходиться у кормах припадає на сірку метіоніну і цистеїну.
Якщо вміст мікроелементів в раціонах можна регулювати за рахунок додаткового внесення одного або їх суміші, то підвищити біологічну доступність елементу для організму можна шляхом відповідного рівня і-й мінерального та органічного компоненту в кормах фізіологічно наближеного співвідношення мікроелементів в оз преміксах і більш ефективного включення до них хелатних металоорганічних сполук біогенних металів, а саме цистеїнатів. При відщепленні мікроелементів білкові ліганди ефективно використовуються організмом. Все це о дає можливість зменшувати дози мікроелементів у десятки разів, позитивно вирішувати екологічні і економічні бо 020 проблеми.
При проведенні патентно-інформаційного пошуку авторами і заявником знайдено технічне рішення (Кравців сл Р.Й., Стадник А.М., Остап'юк, Ключковська М.В., Герич В.В., Осередчук Р.С., Сенечин В.В.) "Спосіб підвищення продуктивності відгодівельних бичків та покращення якості їх продукції" патент України Мо42578А 7А 2ЗК 1/18, А 01 К 67/02, яке містить найбільшу кількість суттєвих ознак спільних із заявленими рішеннями: - усунення 29 дефіциту мікроелементів в раціонах відгодівельних бичків додаванням до їх раціонів суміші мікроелементів в. заліза, кобальту, міді, марганцю у формі їх хелатів з амінокислотою.
Але наявність зазначених ознак, спільних з прототипом, не забезпечує технічний результат, що досягається заявленим способом. Технічних рішень, які б за сукупністю ознак повністю співпадали із заявленим способом - не виявлено. 60 Це дозволяє зробити висновок про відповідність заявленого технічного рішення критерію винаходу "Новизна".
У патентній і науково-технічній інформації не знайдено технічних рішень, в яких були б описані відомості про ознаки, що відрізняють заявлений спосіб від прототипу і забезпечують досягнення технічного результату - корекцію обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів бо введенням до раціонів суміші хелатних сполук мікроелементів міді, заліза, марганцю, кобальту з амінокислотою цистеїном при такому співвідношенні компонентів суміші цистеїнатів: Бе - 0,01 - 0,03; Си - 0,01 -0,03; Со - 0,005 - 0, 015; Мп - 0,01 - О,ОЗмг/кг живої маси.
Отже, заявлене технічне рішення не випливає явним чином з рівня техніки, що дозволяє зробити висновок про відповідність його критерію винаходу "Винахідницький рівень".
Заявлений спосіб належить до галузі тваринництва і зокрема, до годівлі худоби, а саме до способів корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах мікроелементного дефіциту і може бути застосований для господарств по відгодівлі худоби з різними формами власності. А тому відповідає критерію винаходу "Промислова придатність" 70 Таким чином, заявлене технічне рішення є новим, промислово-придатним, має винахідницький рівень, тобто відповідає всім умовам патентноспроможності винаходу згідно статті 7 розділу ІЇ закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" Мо1771 - І, 200Ор.
Реалізацію заявленого винаходу здійснюють наступним чином: 1. Визначають забезпеченість тварин даного господарства мікроелементами (міддю, залізом, кобальтом, /5 марганцем). Для цього проводять дослідження кормів та крові на предмет визначення вмісту мікроелементів. 2. Здійснюють розрахунок потреби у окремому мікроелементі за наступною формулою: пУАКАМаіДятТ
П - потреба мікроелементів;
К - кількість тварин; 20 М - жива маса тварин;
Д - доза мікроелементів у мг/кг живої маси;
Т - тривалість підгодівлі у днях.
Такі розрахунки проводять по всіх мікроелементах (Ре, Си, Со, Мп).
Хелатні сполуки мікроелементів, відважені згідно розрахунків, розчиняють у воді, добре перемішують і ов Згодовують тваринам з кормом.
Приклади конкретного використання. «
Ефективність запропонованого способу і його перевага над відомим (прототип) підтверджена прикладами конкретного виконання.
У ТзОВ "Галичина" Жовківського району Львівської області в результаті попередніх досліджень було ю зо виявлено низький вміст у кормах окремих мікроелементів, а саме: заліза, міді, кобальту, марганцю. Дані цих досліджень наведено в таблиці 1. со с
Ф зв ю « 4 З є . » с о Наведені дані свідчать про надзвичайно низький вміст досліджуваних мікроелементів у кормах ко вищезгаданого ТзОВ і ліквідувати цей дефіцит можна за рахунок додаткового введення до раціону сполук міді,
Заліза, кобальту, марганцю. со Для експерименту було відібрано 25 відгодівельних бичків заключного періоду відгодівлі, з яких сформовано сп 5 дослідних груп по 5 тварин у кожній. Дослідні і контрольні групи тварин відбирались за методом пар-аналогів з врахуванням живої маси, віку, статті та фізіологічного стану. Тварини були клінічно здоровими і вирощувались на однакових раціонах. У бичків протягом експерименту вивчали зміни окремих морфо-біохімічних в показників крові. » 5 вв пистйнет мертню 04000400 002, оо цистеїнат кобальту - - 0,005 0,01 0,015
С менатма, 11 оо оо, оо мотжнат зала 133001 002 оо зетонаткжал| 131 0064747 о метотзаля| 00300063 /мелонат сен 131 оо6 11474
С мелонимд 0300533 о метонатйоду)ї 1 бо 1 70 Бички контрольної групи отримували тільки основний раціон з дефіцитом мікроелементів міді, кобальту, заліза, марганцю. Тваринам групи, що одержувала мікроелементи за відомим способом (прототип) на фоні основного раціону згодовували метіонат кобальту, йоду, міді, селену, заліза. Бички І, ІІ, І дослідних, груп крім основного раціону, одержували різну кількість компонентів суміші одночасно (таблиця 2). й пн ит « ю
Аналіз отриманих даних росту свідчить про те, що у тварин дослідної групи (Ії) спостерігалось збільшення со загального і середньодобового приростів. Особливо відчутні зміни щодо підвищення рівня дефіцитних с мікроелементів в крові у ІІ дослідній групі.
Такий результат пояснюється оптимальною концентрацією та співвідношенням компонентів преміксу, що ме) забезпечувало максимальну їх асиміляцію і дозволяло в повній мірі та цілеспрямовано діяти на обмін речовин в ю організмі бичків.
Дані, які наведені в таблиці З стверджують, що застосування хелатних сполук мікроелементів, зокрема цистеїнатів у співвідношенні компонентів мали кращий вплив на продуктивність тварин та були найбільш оптимальними. «
Результати проведених досліджень підтверджують перевагу заявленого способу (І, П., ПІ груп) над -о с прототипом.

Claims (1)

  1. ;» Формула винаходу , щ , 2, 2. , й , с Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів шляхом додавання до раціону суміші хелатних сполук амінокислоти з дефіцитними о мікроелементами, який відрізняється тим, що використовують суміші хелатних сполук мікроелементів: міді, з заліза, марганцю, кобальту з амінокислотою цистеїном, при цьому найбільш ефективного прояву генетичного потенціалу відгодівельних бичків досягають при такому співвідношенні компонентів в складі суміші, мг/кг живої (ог) маси на добу: сл - с. цистеїнат міді 0,01-0,03 цистеіїнат марганцю /0,01-0,03 цистеїнат кобальту 0,005-0,015 59 цистеїнат заліза 0,01-0,03. Р Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 1, 15.01.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і 60 науки України. б5
UA2002043254A 2002-04-19 2002-04-19 Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів UA53285A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002043254A UA53285A (uk) 2002-04-19 2002-04-19 Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002043254A UA53285A (uk) 2002-04-19 2002-04-19 Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53285A true UA53285A (uk) 2003-01-15

Family

ID=74173565

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002043254A UA53285A (uk) 2002-04-19 2002-04-19 Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53285A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101214009B (zh) 一种有机-无机复合微量元素预混料
Saripinar-Aksu et al. Does inclusion at low levels of organically complexed minerals versus inorganic forms create a weakness in performance or antioxidant defense system in broiler diets?
JP2009537141A (ja) 環境影響を減少させるのと共に動物における無機物のレベルを増大させる組成物及び方法
UA24556U (en) Method to increase productivity of young animals of sheep and improving quality of lamb meat
Ballester et al. Vitamin and mineral supplementation for Macrobrachium rosenbergii in biofloc system
RU2411747C2 (ru) Биодоступная форма микроэлементных добавок в кормовые смеси для животных и птиц
Gheisari et al. Effects of organic chelates of zinc, manganese and copper in comparison to their inorganic sources on performance of broiler chickens
Farionik et al. Effects of mineral supplementation on qualitative beef parameters
UA16639U (en) Method of metabolism correction, pig productivity increasing and production quality improvement
UA53285A (uk) Спосіб корекції обміну речовин і підвищення продуктивності відгодівельних бичків в умовах дефіциту мікроелементів
EP3054785B1 (en) Use of ethylene diamine metal complexes to deliver highly absorbable metals for animal nutrition
CN106615844A (zh) 种猪用微量元素添加剂及其应用和种猪用饲料
CN106578557A (zh) 复合微量元素添加剂及其应用和猪用饲料
RU2715671C1 (ru) Кормовая добавка для молодняка крупного рогатого скота
RU2125380C1 (ru) Биологически-активная кормовая добавка для сельскохозяйственный птиц
Ziruk et al. Study of homeostasis of the body of pigs with the addition of asparaginates to feed
CN104543509A (zh) 水产养殖饲料的矿物质配方
UA7055U (en) Method of improving physicochemical characteristics of beef
Mondal et al. Effects of organic and inorganic forms of supplemental copper, zinc, iron and manganese at different dose levels on growth performance and plasma minerals in crossbred male calves
Kaur et al. Effect of dietary levels of protein and amino acids on utilization of certain minerals in growing Japanese quail
UA8587U (en) Method for raising productivity of pigs by introduction of mix of chelate microelements and mix of probiotics to feed composition
Chudak The effectiveness of feed with manganese chelate complex application for broiler chicken nutrition
KR20050017865A (ko) 육계용 사료첨가제 및 이에 의해 생산된 철분함량이 높은닭고기
UA5714U (uk) Спосіб підвищення продуктивності птиці шляхом додавання у склад корму хелатних мікроелементів
WO2024149895A1 (en) Organic trace minerals of l-lysine or a derivative thereof and their use in human or animal feed