UA53146C2 - A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma - Google Patents

A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma Download PDF

Info

Publication number
UA53146C2
UA53146C2 UA2002032305A UA2002032305A UA53146C2 UA 53146 C2 UA53146 C2 UA 53146C2 UA 2002032305 A UA2002032305 A UA 2002032305A UA 2002032305 A UA2002032305 A UA 2002032305A UA 53146 C2 UA53146 C2 UA 53146C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
antiplasmin
sepharose
plasma
plasminogen
antiplasmine
Prior art date
Application number
UA2002032305A
Other languages
English (en)
Inventor
Tetiana Viktorivna Hrynenko
Yevhen Mytrofanovy Makohonenko
Olena Ivanivna Yusova
Maryna Borysivna Zadorozhna
Heorhii Leonidovych Volkov
Original Assignee
O V Palladin Inst Of Biochemis
Kombio Ltd Liability Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by O V Palladin Inst Of Biochemis, Kombio Ltd Liability Company filed Critical O V Palladin Inst Of Biochemis
Priority to UA2002032305A priority Critical patent/UA53146C2/uk
Publication of UA53146C2 publication Critical patent/UA53146C2/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Description

Винахід відноситься до біотехнології, біохімії медицини та являє собою спосіб виділення високоочищеного аг2-антиплазміну з донорської плазми. д2-Антиплазмін може бути використаний у біохімії для дослідження механізмів регуляції фібринолізу та позаклітинного протеолізу, в медичній біохімії для вивчення впливу на процеси інвазії та метастазування пухлинних клітин, а також у клінічній практиці для кількісного визначення окремих білкових компонентів фібринолітичної системи. д2-Антиплазмін - основний плазменний швидкодіючий високоспецифічний інгібітор плазміну з молекулярною масою 7ОкдДа. Фізіологічна роль ого-антиплазміну полягає в інактивації плазміну, що утворився в кровотоці, і запобіганні неспецифічного протеолізу білків плазми. В той час як активатори плазміногена є важливими фармакологічними засобами для лікування судинних захворювань, аг2-антиплазмін як селективний інгібітор плазміну може бути ефективним засобом контролю за міграцією пухлинних клітин та деградацією міжклітинного матриксу. Плазміноген/ллазмінова система бере участь у багатьох фізіологічних та патофізіологічних процесах в організмі людини: підтриманні рідкого стану крові, загоєнні ран, овуляції та заплідненні яйцеклітин, трансформації тканин, у запальних, алергійних, інфекційних процесах, метастазуванні пухлин (1-3).
Визначення ролі основного інгібітору плазміну в цих процесах та можливість застосування його в клінічній практиці є актуальною проблемою сучасної біохімії та медицини.
Різні способи виділення аг-антиплазміну базуються на його здатності з високою спорідненістю взаємодіяти з певними структурами в М-кінцевій частині молекули плазміногена, так званими лізин-зв'язуючими ділянками.
Подібна здатність властива плазменним білкам: фібриногену та гістидинбагатому білку. Одержання препаратів аг-антиплазміну без домішок цих білків потребує додаткових трудомістких етапів очистки.
Особливо це стосується гістидинбагатого білка, який має дуже близьку до оо-антиплазміну молекулярну масу - бакДа. Гістидинбагатий білок знижує швидкість інгібування плазміну аго-антиплазміном (4) і має однакову з со- антиплазміном здатність пригнічувати зв'язування плазміногена з фібрином (5).
Для виділення аг-антиплазміну використовують комбінацію традиційних методів одержання білків, іонообмінну та афінну хроматографію (6). Процедура включає в себе афінну хроматографію на лізин- сефарозі, фракціонування плазми сульфатом амонію, хроматографію на ДЕАЕ-сефадексі, афінну хроматографію на плазміноген-сефарозі та хроматографію на гідроксиапатиті. Описаний спосіб має низький вихід інгібітору з невисокою питомою активністю.
Запропонований іншими авторами метод дозволяє отримати білок з більш високим ступенем очистки та високою питомою активністю. На першому етапі з цитратної плазми видаляють плазміноген на лізин-сефарозі, потім проводять хроматографію на плазміноген-сефарозі, ДЕАЕ-сефадексі А-50, конканавалін А-сефарозі (7).
Недоліком даної процедури є її багатоетапність, що вимагає значних витрат часу та праці.
Встановлено, що взаємодія с2-антиплазміну з плазміногеном опосередкована лізин-зв'язуючими ділянками останнього, що розташовані в перших трьох М-кінцевих кринглових доменах (К1-3) (8). Плазма містить дві ізоформи плазміногена, що різняться за кількістю вуглеводних компонентів. Форма гликозильована в положеннях Азп288 та Тпг345, форма І! - тільки в положенні ТПг345. дг-Антиплазмін виявляє високу спорідненість саме до Ії форми плазміногена (9). Отримані дані дозволили створити новий афінний сорбент, в якому високо специфічним лігандом для о2-антиплазміну був фрагмент ІІ форми плазміногена К1-3 (Туг79-МаІ337), іммобілізований на бромцианактивованій-сефарозі (10). КІ-3 одержували з еластазного гідролізату І форми плазміногена (11). І ії Ії форми плазміногена розділяли на лізин-сефарозі за різної концентрації 6б-аміногексанової кислоти (9). Запропонований сорбент дозволяє підвищити вихід інгібітору (5).
Цитратну плазму послідовно наносять на лізин-сефарозу, К1-3 (Ії форма)-сефарозу та отримують матеріал, що містить близько 8095 од2-антиплазміну та домішки фібриногену й гістидинбагатого білка. Фібриноген видаляють гель-фільтрацією на Шігоде! АСА 44. Для отримання аг-антиплазміну без домішок гістидинбагатого білка використовують додатковий етап очистки - іонообмінну хроматографію на ДЕАЕ-сефадексі А-50 (12).
Дана процедура також тривала й трудомістка. Крім того, етапи гель-фільтрації, іонообмінної хроматографії, що призводять до багаторазового розбавлення аг-антиплазміну, і його наступне концентрування негативно впливають на вихід та активність кінцевого препарату.
Як прототип обрано метод одержання о2-антиплазміну, що складається з чотирьох етапів: видалення плазміногена з цитратної донорської плазми на лізин-сефарозі, осадження спиртом фібриногена, одержання одг-антиплазміну афінною хроматографією на К1-3-сефарозі та очистка препарату на ДЕАЕ-сефадексі А-50 від домішок гістидинбагатого білка (13). Описаний спосіб дозволяє видалити етап гель-фільтрації і таким чином підвищити вихід та отримати аог-антиплазмін з високою інгібіторною активністю. Однак, цей метод також вимагає значних витрат часу, праці і для видалення гістидинбагатого білка потребує додаткового етапу очистки з наступним концентруванням після іонообмінної хроматографії.
Таким чином, виділення аг-антиплазміну з донорської плазми - багатоетапний процес, пов'язаний зі значними витратами часу, праці, а отриманий білок містить домішки фібриногену та гістидинбагатого білка, що потребує додаткових етапів очистки та концентрування, внаслідок чого значно зменшується вихід та активність інгібітору.
Задачею даного винаходу є розробка простого та швидкого способу виділення ог2-антиплазміду з використанням послідовної афінної хроматографії на лізин-, К1-3 (І форма) та К1-3 (Ії форма)-сефарозі без застосування додаткових методів очистки - гель-фільтрації та іонообмінної хроматографії. Це дозволяє в один етап одержати ог-антиплазмін з високою інгібіторною активністю без домішок фібриногену та гістидинбагатого білка. Паралельним завданням є більш повна утилізація донорської плазми.
Для вирішення задачі донорську плазму наносять на три послідовно з'єднані афінно-хроматографічні колонки: перша з лізин-сефарозою; друга з К1-3-сефарозою (Туг79-МаІ353,І форма), третя з К1-3-сефарозою (Туг79-МаІ337, Ії форма). І та Ії форми кринглів розділяли на конканавалін А-сефарозі (14).
На лізин-сефарозі плазму виснажують на плазміноген, тим самим вивільняючи частку ог-антиплазміну, що в плазмі крові циркулює в комплексі з плазміногеном. На К1-3 (І форма)-сефарозі плазму виснажують на фібриноген та гістидинбагатий білок. На К1-3 (Ії форма)-сефарозі специфічно сорбується оо-антиплазмін.
Після нанесення плазми колонки промивають робочим буфером з високою іонною силою для видалення неспецифічно сорбованих білків. Елюцію оо-антиплазміну з третьої колонки проводять робочим буфером, що містить б-аміногексанову кислоту.
Одержаний аг-антиплазмін за даними електрофорезу має молекулярну масу 70кДа і є гомогенним (без домішок фібриногену і гістидинбагатого білка). Виділений с2-антиплазмін проявляє високу |інгібіторну активність, яку визначають за здатністю інгібувати гідроліз плазміном специфічного хромогенного субстрату О-
Ма!І-І-Гецш-І-Гув-п-нітроаниліду (15). Отримані препарати аг-антиплазміну зберігають при -40"С або ліофілізують.
Можливість здійснення способу підтверджується прикладами.
Приклад 1. 200мл цитратної донорської плазми, до якої додавали детергент тритон Х-100 до 0,0195 кінцевої концентрації, наносили зі швидкістю 15-20мл/год при 4"С на три послідовно з'єднані афінно-хроматографічні колонки : - лізин-сефарозу 48, 50мл гелю сефарози, попередньо зрівноваженою 0.05М натрій-фосфатним буфером, рн 74; - К1І-3 (І форма)-сефарозу 48, 20мл гелю сефарози, що містить 2мг К1!-3 на їмл гелю, попередньо зрівноваженою 0,04М натрій-фосфатним буфером, ріН7,0; - К1-3 (Ії форма)-сефарозу 48, 20мл гелю сефарози, що містить 2мг К!-3 на Імл гелю, попередньо зрівноваженою 0,04М натрій-фосфатним буфером, рін7,0.
Після нанесення плазми третю колонку промивають 0,04М натрій-фосфатним буфером, ріН7,0, що містить 0О,5М хлорид натрію до 0-0,02 значень екстинкції розчину при 280нм. Специфічну елюцію аг-антиплазміну проводять 0,04М натрій-фосфатним буфером, рнН7,0, що містить 0,05М б-аміногексанову кислоту. Збирають фракції об'ємом 1,25мл. Фракції, екстинкція яких становить 0,5-2,0 при 280нм, об'єднують. а2-Антиплазмін діалізують проти охолодженої дистильованої води, в яку додають бікарбонат амонію до слабо лужної реакції.
Концентрацію інгібітору визначають, вимірюючи оптичне поглинання за 280нм і віднімаючи значення поглинання за 320нм. Концентрацію розраховують за значенням коефіцієнта екстинкції (195, 1см) с5- антиплазміну, що дорівнює 6,7. Активність аг-антиплазміну визначають за інгібуванням амідолітичної активності плазміну з відомим відсотком активних центрів. Молярне співвідношення со2-антиплазміну до плазміну дорівнює 1:1. Активність одержаних препаратів перевищує 9095.
Приклад 2.
Виділення оо-антиплазміну проводять, як показано в прикладі 1, але донорську плазму розбавляють вдвічі для зменшення в'язкості. Розбавлення плазми збільшує тривалість виділення ог-антиплазміну, внаслідок чого його інгібіторна активність дещо знижується.
Приклад 3. о»-антиплазмін виділяють, як описано у прикладі 1, але в плазму не додають тритон Х-100. Відсутність детергенту не впливає на концентрацію та активність отриманого інгібітору, але не дозволяє використовувати плазму з високим вмістом ліпідів.
Таким чином, запропоновано простий та швидкий спосіб виділення високоочищеного інгібітору плазміну з плазми крові людини. Спосіб дозволяє в один етап без застосування додаткових методів очистки - гель- фільтрації та іонообмінної хроматографії одержати йо-антиплазмін без домішок фібриногену та гістидинбагатого білка з високою інгібіторною активністю.
Список посилань. 1. бапо К., Ападегзеп Р.А., Стопаапі-Напзеп .., Киізієпзеп Р., Меїзеп І.5., ЗКимег І. Ріазтіподеп асіїмацог, їв5це дедгадайоп апа сапсег. Аду.Сапсег.Нев.-1985.-44, Ме1 .-р.139-226. 2. Спартап Н.А. Ріазтіподеп асіїмайг, іпієдгіп5, апа (пе соогаїпаїей гедшайоп ої сеїЇ аанезіоп апа тідгайоп.
Сигт.Орт.Сеї| ВіоіІ.-1997.-9.-р.714-724.
З. Гоцепрегу Н.А поме! арргоасп (0 ехріоге Ше гоЇїє ої ріавтіподеп іп Басієга! раодепевів. Тгепав
Місгобіо!.-1997.-5.-р.466-468. 4. Цпеп Н.8., Вуїай О.В., СоПеп 0. Рпузісоспетісаї, іттипоспетіса! апа псіопа! сотрагізоп ої питап
Півіаїіпе-псн діусоргоїєїп апа ашогозеце іппіріюг Гасюг. Віоспіт.Віорпуз.Асіа.-1983.-742, Мо1. -р.109-115. 5. МП|пеп Н.В., НоуїЇаєет: М., СоїІеп 0. Ізоїайоп апа спагасієгігайноп ої а питап ріазта ргоїєїп мйй айіпісу гг
Ше Іузіпе Біпаїпд 5ігез іп ріазтіподеп. У.8.С.-1980.-255, Мо21.-р.10214-10222. 6. Могої М., Аокі М. ІвоЇайоп апа спагасіегігайноп ої со-ріазтіп іппіріог їот питап ріазта. А помеї! ргоївіїпазе іппіріог міс іпнібіїз асімацог-іпдисеа сіої увів. У.Віої.Спет.-1976.-251, Ме19.-р.5956-5965. 7. Мітап В., СоПеп 0. Рипійсайоп апа сНагасіегіганоп ої питап апіїріазтіп, (пе Таві-асіїпду ріазтіп іппіріюг їп ріазта. Ешиг.уУ.Віоспет.-1977.-78, Ме1.-р.19-26. 8. Мітап В., І пеп Н.В., СоПеп О. Оп їйе 5ресійс іпіегасйіоп рейуєеп Ше Іузіпе-ріпаїпоу 5іез іп ріазтіп апа сотріетепіагу 5і(ев іп оі2-апіїріаєтіп апа іп йргіподеп. Віоспіт.Віорпуз.Асіа.-1979.-579, Ме1.-р.142-154. 9. Науевз М.Г., Савієїїйпо Е.). Сагропуагаїе ої Ше питап ріазтіподеп мапапів. 9.ВіоІ.СНпет.-І979.-254, Мо.- р.8768-8771. 10. Магсп 5.0., Рапкп І., Сцаїгесазав Р. А взітрійвєа теїтоа юг суаподепе5 Бготіаде асіїмайоп ої адагоб5е г аніпйу спготайодгарну. Апаї Віоспет.-1974.-60, Ме1.-р.149-152. 11. бошир-Уепзеп ІГ., 7аїде! М., Сіаєуз Н єї аІ. Тпе рпітагу вігисішге ої питап ріазтіподеп: ізоїайоп ої мо
Іузіпе-ріпаіпд їадтепів апа опе "тіпі-ріаєтіподеп" (М.М/.38000) ру еіазіазе сагаіулеа зресіїйс Ітйеа ргоїеоувів.
Ргодгевв іп спетісаї! йрііпоїузіз апа (пготброїувів. М.У. Вамеп Ргевг5.-1978.-3.-р.І91-209. 12. Мітап В. Айтійу-спготайюдгарніс ригісайноп ої питап 012-апііріаєтіп. Віоспет..).-1980.-191, Ме1.-р.229- 232. 13. ЦП)пеп Н.В., СоПеп 0. АІрна-2-апіїріазтіп. У.Меа.-1985.-16, Ме1-3.-р.225-283. 14 Апав М., 5оїїв О., Оіа2-Машцтіпо Т. Іпмометепі ої пе Іузіпе-ріпаїпо зе ої ріазтіподеп оп її іпЇегасбйоп мн сопсапамаїїп А. Тпготбр. Невз.-1989.-56, Меб.-р.709-718.
15. М/ітап В.
Нитап аг-апіїріаєтіп.
Меїтодвз іп Епгупої.-1981.-80.-р.395-408.

Claims (1)

  1. Спосіб одержання високоочищеного о2-антиплазміну з плазми крові людини шляхом афінної хроматографії, який відрізняється тим, що афінну хроматографію проводять послідовно на лізин-сефарозі, К1-3-сефарозі (Туг79- Ма!Із353, І форма) та К1-3-сефарозі (Туг79-МаІ337, ІІ форма).
UA2002032305A 2002-03-22 2002-03-22 A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma UA53146C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002032305A UA53146C2 (en) 2002-03-22 2002-03-22 A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002032305A UA53146C2 (en) 2002-03-22 2002-03-22 A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53146C2 true UA53146C2 (en) 2005-01-17

Family

ID=34618522

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002032305A UA53146C2 (en) 2002-03-22 2002-03-22 A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53146C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0317376B2 (fr) Préparation de concentré de facteur IX humain de haute pureté et d'autres protéines plasmatiques
AU2006323849B2 (en) Method for preparing a factor H concentrate and the use thereof in the form of a drug
US7767647B2 (en) Method of the invention preparations of factor IXa
DK166587B1 (da) Blodkoagulationshaemmende proteiner, fremgangsmaade til deres fremstilling samt deres anvendelse
US4748156A (en) Thrombin-binding substance and process for preparing the same
Izidoro et al. Neutralization of some hematological and hemostatic alterations induced by neuwiedase, a metalloproteinase isolated from Bothrops neuwiedi pauloensis snake venom, by the aqueous extract from Casearia mariquitensis (Flacourtiaceae)
Carone et al. BjSP, a novel serine protease from Bothrops jararaca snake venom that degrades fibrinogen without forming fibrin clots
US5777081A (en) Process for producing an inter-alpha-trypsin inhibitor concentrate for therapeutic use and concentrate thus obtained
DE2734427C3 (de) Verfahren zur Gewinnung von thrombinartigen Enzymen aus Schlangengiften
RU2142806C1 (ru) Способ очистки и хранения фактора ix, водный раствор очищенного фактора ix, композиция, содержащая фактор ix, способ лечения
Magalhaes et al. Coagulant thrombin-like enzymes from the venoms of Brazilian and Peruvian bushmaster (Lachesis muta muta) snakes
Kumar et al. Purification and characterization of ‘Trimarin’a hemorrhagic metalloprotease with factor Xa-like Activity, from Trimeresurus malabaricus snake venom
DE4435520A1 (de) Verfahren zur Trennung von rekombinantem pro-Faktor IX von rekombinantem Faktor IX
JP3819935B2 (ja) トロンビンの調製
UA53146C2 (en) A process for separation of a high-purity a2 antiplasmine from the human blood plasma
Kumar et al. Malabarase, a serine protease with anticoagulant activity from Trimeresurus malabaricus venom
CN112423782A (zh) FX活化方法及其在FXa组合物制备中的用途
KR100377279B1 (ko) 트롬빈의제조방법
DE4403057C1 (de) Thrombozytenstabilisierende Faktor IX-Fragmente, deren Herstellung sowie sie enthaltende Arzneimittel
Radosevich et al. Chromatographic purification and properties of a therapeutic human protein C concentrate
RU2488403C1 (ru) Способ получения особо чистого препарата ферроксидазы церулоплазмина и/или фактора свертывания крови протромбина. аффинный неомициновый сорбент для их получения
US5792623A (en) Method for producing activated blood factors with a protease and a detergent
KR950013455B1 (ko) 순수한 인 혈액 응고 제 2 인자 및 제 9 인자의 정제 방법
RU2271219C1 (ru) Способ получения тромбиноподобных ферментов из яда змеи
Matsuo et al. Cerebral plasminogen activator activity in spontaneously hypertensive stroke-prone rats.