UA52419A - Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва - Google Patents

Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва Download PDF

Info

Publication number
UA52419A
UA52419A UA2002053872A UA200253872A UA52419A UA 52419 A UA52419 A UA 52419A UA 2002053872 A UA2002053872 A UA 2002053872A UA 200253872 A UA200253872 A UA 200253872A UA 52419 A UA52419 A UA 52419A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
water
scum
scale
primary
clarification
Prior art date
Application number
UA2002053872A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олексій Петрович Сидоренко
Алексей Петрович Сидоренко
Олександр Абрамович Ликов
Олексій Анатольович Атаманюк
Володимир Юхимович Коваленко
Владимир Ефимович Коваленко
Original Assignee
Відкрите Акціонерне Товариство "Запорізький Металургійний Комбінат " Запоріжсталь"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Відкрите Акціонерне Товариство "Запорізький Металургійний Комбінат " Запоріжсталь" filed Critical Відкрите Акціонерне Товариство "Запорізький Металургійний Комбінат " Запоріжсталь"
Priority to UA2002053872A priority Critical patent/UA52419A/uk
Publication of UA52419A publication Critical patent/UA52419A/uk

Links

Landscapes

  • Extraction Or Liquid Replacement (AREA)

Abstract

Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва включає уловлювання крупнодисперсної окалини в первинному відстійнику і зневоднювання в бункері, подачу води з залишковим вмістом окалини на вторинне просвітлення у вторинних відстійниках і зневоднювання дрібнодисперсної замасленої окалини. Відношення кількості уловленої окалини в первинному відстійнику до кількості уловленої замасленої окалини у вторинних горизонтальних відстійниках становить (2,5-3,0) : 1, при цьому просвітлення води в первинному відстійнику здійснюють після перебування води, що очищається, протягом 4-5 хвилин.

Description

Опис винаходу
Пропоноване технічне рішення відноситься до переробки осадків стічних вод від прокатних станів 2 підприємств чорної металургії, може бути використане в інших галузях промисловості.
Від здатності до зневоднювання суспензій зі стічних вод залежить можливість менш витратної їхньої утилізації.
Різкий розподіл завислих часток при освітленні стічних вод на дрібні і крупні фракції приводить до ускладнення зневоднювання дрібнодисперсних шламів. 70 Максимально можливий вміст олії в окалині, виходячи з умов повного переходу в окалину всієї олії і змащень, що витрачаються в прокатних цехах, складає 4 - 79о.
Виходячи з досвіду вітчизняного виробництва і досвіду виробництва високорозвинених країн, вміст олії в окалині після вторинного освітлення води до 25 - 3095, указує на різкий поділ окалини при первинному відстої води на крупну і дрібну окалину. Дрібна окалина сорбує воду й основну кількість олії. 19 Окалиновмістку воду прокатного виробництва освітляють, як правило, у первинних відстійниках (ямах для окалини) розташованих безпосередньо у прокатних станів. Вторинне освітлення води здійснюють у радіальних відстійниках, згущувачах, горизонтальних відстійниках.
Зневоднювання окалини виконують гравітаційним способом у буртах, бункерах; механічним способом при фільтрації на вакуум-фільтрах, фільтр-пресах, центрифугах; термічним способом в обертових і інших печах; змішують з вапном чи колошниковим пилом.
Дрібнодисперсна окалина з великим вмістом олії і затисненою водою незадовільно зневоднюється.
Найбільш близьким до пропонованого способу є вказівки і норми технологічного проектування т. 14
ВНнтТП1- 37 - 80 л по яких первинний відстійник повинний бути запроектований із двох секцій з
М УМ СРСР їДДИВ ДОДАТКУ можливістю відключення кожної секції з роботи для очищення від осадів. Розрахунковий час перебування води в « кожній секції повинен бути не менш 10 хвилин, при відключенні однієї секції час перебування знижується до 5 хвилин.
Вторинне очищення рекомендується робити в радіальних відстійниках діаметром ЗОм з камерою флокуляції. б зо Як коагулянти рекомендується використовувати хлорне залізо в комплексі з поліакриламідом (ПАА), сірчанокислий алюміній у комплексі з ПАА, вапняне молоко. Шлам після очищення в радіальних відстійниках - зневоднювати в спеціальних секціях горизонтального відстійника, а потім у бункерах зневоднювання. «г
Загальними істотними ознаками відомого і заявленого способу є уловлювання крупнодисперсної окалини в первинному відстійнику і зневоднювання в бункері, подача води з залишковим вмістом окалини на вторинне с освітлення і зневоднювання дрібнодисперсної замасленої окалини. ю
Недоліком зазначеного способу є різкий поділ окалини в первинних відстійниках на крупну і дрібну окалину, через тривалий відстій.
В уловленої, після первинних відстійників, окалині в кількості 80 - 9095 і 70 - 8095 від загальної кількості окалини міститься 0,05 - 0,790 олії при загальному вмісті олії в окалині 4 - 7905. «
Такий поділ окалини по кількості і крупності часток приводить до того, що в окалині після вторинного -о с очищення, що містить всього 20 - 1095 від загальної кількості окалини, зосереджується дрібнодисперсна важкофільтруюча окалина з основною кількістю олії. Дрібнодисперсні частки, які знаходяться в воді, :з» незадовільно ущільнюються і зневоднюються, здатні сорбувати на себе з води олію.
Застосовані при вторинному очищенні коагулянти, крім поліпшення очищення води від дрібнодисперсних зважених речовин, забруднюють оброблювану воду хімічними сполуками, від нагромадження яких необхідно с очищати оброблювану воду чи частину забрудненої води "продувати" у навколишнє середовище.
Перебування води в первинних відстійниках не менш 10 хвилин вимагає значних площ у безпосередній іме) близькості від стану усередині цеху, що викликає додаткові складності. ї» Не зневоднена до сипучого стану з високим вмістом олії дрібнодисперсна окалина є основною перешкодою дО її утилізації. - В основу винаходу поставлена задача удосконалення способу освітлення стічних вод прокатного
Ге виробництва шляхом зміни послідовності і параметрів технологічного процесу, що забезпечує усереднення структури окалини у вторинних відстійниках, і за рахунок цього досягається одержання сипучої окалини.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому способі освітлення стічних вод прокатного виробництва,
Що включає уловлювання крупнодисперсної окалини в первинному відстійнику і зневоднювання в бункері, подачу води з залишковим вмістом окалини на вторинне освітлення у вторинні відстійники і зневоднювання
Р дрібнодисперсної замасленої окалини, передбачені наступні відмінності : співвідношення кількості уловленої окалини в первинному відстійнику до кількості уловленої маслоємної окалини у вторинних горизонтальних відстійниках, як (2,5 - 3,0): 1, при цьому освітлення води в первинному відстійнику здійснюють згодом во перебування води, що очищається, 4 - 5 хвилин.
Між сукупністю істотних ознак винаходу і технічним результатом існує наступний причинно-наслідковий зв'язок. Співвідношення уловленої окалини в первинних і вторинних відстійниках, як (2,5 - 3,0) : 1 дозволяє одержати в окалині після вторинних відстійників окалину середніх розмірів фракцій і дрібнодисперсну замаслену окалину. Застосування при вторинному освітленні стоків горизонтальних відстійників дає можливість усередняти бв5 окалину по фракціях і вмісту олії при вивантаженні за допомогою грейферного крана. Під час вивантаження з горизонтального відстійника грейфер порушує структуру намитої гелеподібної маси, чим вивільняє затиснену в масі воду.
Співвідношення уловленої окалини в первинному і вторинному горизонтальному відстійниках як (2,5 - 3): 1 досягнуто дослідним шляхом у виробничих умовах. уловленої окалини у первинному І вторинних горизонтальних відстійниках. відстійнику до кіл-ті окалини, уловленої у втор.гориз. |відстою 70 відстійнику хвилин не зневоднюється зневоднюється : придатна для утилізації! бункері, розсипчаста з вмістом олії в окалині до 595. Придатна для утилізації бункері, розсипчаста з вмістом олії в окалині до 495. Придатна для утилізації процесу.
Перебування води, що очищається, у первинному відстійнику 4 -5хв. забезпечує уловлювання усієї крупної окалини і частини окалини середніх розмірів. Швидкість випадання (гідравлічна крупність) дрібнодисперсних « часток окалини і частини окалини середніх розмірів по фракціях більш близьким до дрібнодисперсних часток не дозволяє устигати відстоятися цим часткам у первинному відстійнику і вони виносяться на вторинне освітлення.
Оптимальний час перебування води, що очищається, у первинному відстійнику визначено експериментально.
Нормативна якість освітленої у вторинних горизонтальних відстійниках води по вмісту завислих речовин і олії 93 досягають без застосування реагентної обробки води. «-
Заявлений спосіб здійснюють наступним образом:
Забруднену окалиною й олією воду з-під стану самопливом направляють у розташовані в районі стану « первинні відстійники (ями для окалини) для первинного очищення, згодом перебування води в первинному с відстійнику З - 4 хвилини. 3 Осаджену в первинних відстійниках окалину крупних і середніх розмірів, при співвідношенні (2,5 - 3) :1, М грейферним мостовим краном вивантажують у розташований поруч бункер для зневоднювання. Вода з бункера самопливом дренує в первинний відстійник.
З бункера окалину вивантажують у залізничні вагони і транспортують до шихтопідготовчих установок « металургійних агрегатів.
Воду після первинного очищення з вмістом частини окалини середніх розмірів і замасленої окалини дрібних т с розмірів часток, направляють на горизонтальні відстійники вторинного очищення. "» Окалина середніх розмірів осаджується в заглибленій частині секції вторинного відстійника. " У положистій частині горизонтального відстійника осаджується дрібна окалина в гелеподібному стані.
При почерговому вивантаженні в бункер сипучої окалини з заглибленої частини секції і гелеподібної окалини з положистої частини за допомогою грейфера порушують структуру гелеподібної маси і вивільняють затиснену в о гелеподібній масі воду. г) Виловлена окалина у вторинних горизонтальних відстійниках зневоднюється до сипучесті в розташованих уздовж відстійників бункерах протягом 10 - 15 діб при вмісті олії в окалині 4 - 5905. ве Дренаж від бункерів направляють у лоток освітленої води. -оУу 70 Розташованим над горизонтальними відстійниками і бункерами козловим грейферним краном сипучу масловмістку окалину вивантажують і транспортують до шихтопідготовчих установок.
Ме, Приклад: Можливість здійснення способу освітлення стічних вод прокатного виробництва підтверджується роботою оборотного циклу окалиновмістких вод безупинного тонколистового стану (НТЛС) 168000 "Запоріжсталь". оо Освітлену воду в кількості 6500 - 720Окуб.м/ч подають на чорнові і чистові кліті стану, ламінарне р охолодження штаби й охолодження моталок. Від чотирьох чорнових клітей вода самопливом зливається в первинний відстійник (яму для окалини) чорнових клітей. Для забезпечення співвідношення кількості окалини в первинних відстійниках до кількості окалини у вторинних відстійниках як (2,5 - 3) : 1, розмір відстійної частини ями для окалини передбачають з урахуванням часу відстоювання 4 - 5 хвилин. 60 Вода після первинного відстійника з вмістом олії, дрібнодисперсної і середніх розмірів окалини самопливом переливається у прийомну камеру шламової насосної чорнових клітей. Шламовими насосами воду направляють у два магістральні шламопроводи, що йдуть на вторинні горизонтальні відстійники оборотного циклу окалиновмістких. вод.
Від шести чистових клітей окалиномасловмістка вода зливається в лоток під станом і далі самопливом у 65 первинний відстійник чистових клітей. Співвідношення кількості уловленої окалини в первинному і вторинному відстійниках підтримується так само, як і від чорнових клітей.
Після первинного відстійника чистових клітей вода з залишковим вмістом окалини й олії самопливом зливається в прийомну камеру шламової насосної чистових клітей.
Шламовими насосами воду направляють у два магістральних шламопровода, що йдуть на вторинні горизонтальні відстійники оборотного циклу окалиновмістких вод.
Гаряча штаба, що рухається після стану по рольгангу, охолоджується ламінарними струменями води. Вода зливається в лоток і самопливом направляється в прийомну камеру шламової насосної ламінарного охолодження. Вода містить незначну кількість дрібнодисперсної окалини й олії. Шламовими насосами насосної ламінарного охолодження воду направляють у два магістральних шламопровода, що йдуть на вторинні 70 горизонтальні відстійники.
На моталках гаряча штаба змотується в рулони і по рольгангу рулони направляються на склад готової продукції і частково на холодну прокатку. Моталки охолоджуються водою, що з незначним вмістом окалини й олії відкачується в прийомну камеру насосної ламінарного охолодження штаби. З ям для окалини чистових і чорнових клітей окалину за графіком грейферним краном вивантажують у розташовані поруч бункери для 7/5 Крупнодисперсної утримуючої незначну кількість олії окалини.
Вода з бункера дренує в яму для окалини. В міру заповнення бункера, окалину грейферним мостовим краном вивантажують у залізничні вагони і відправляють до шихтопідготовчих установок.
З магістральних шламопроводів вода з вмістом частини окалини середніх розмірів і замасленої окалини дрібних розмірів часток зливається в розподільні лотки на 64-х секційні горизонтальні відстійники.
Окалина середніх розмірів осаджується в заглибленій частині секції горизонтального відстійника.
У положистій частині горизонтального відстійника осаджується дрібна окалина в гелеподібному стані.
Після наповнення секції відстійника окалиною до встановленого рівня забезпечуючого нормативне освітлення води, секцію відключають на очищення.
Розташованим над відстійниками і бункерами козловим грейферним краном роблять очищення секцій і при об почерговому вивантаженні в бункер сипучої окалини з заглибленої частини секції і гелеподібної окалини з положистої частини. За допомогою грейфера порушують структуру гелеподібної маси і вивільняють затиснену в « гелеподібній масі воду.
У розташованих на нульовій позначці уздовж горизонтальних відстійників бункерах протягом 10 - 15 діб окалина зневоднюється до сипкості при вмісті олії в окалині 4 - 5905. б зо Дренаж від бункерів направляють у лоток освітленої води.
Козловим грейферним краном сипучу масловмістку окалину вивантажують і транспортують до 78" шихтопідготовчих установок. У 2000 році від первинних відстійників відвантажено на рудний двір 7,86 тис.тонн, «г у мартенівський цех 20,7 тис.тонн.
Від вторинних горизонтальних відстійників відвантажено на рудний двір у 2000р. 11,1 тис.тонн сипучої с з5 мМаслоємної окалини, що використовували для виготування шихти. ю
Наступним образом досягається технічний результат (усереднення окалини по фракціях, розосередження олії в окалині) при якому значно скорочується і спрощується процес утилізації окалини від вторинних горизонтальних відстійників. « с 70

Claims (1)

  1. Формула винаходу 8 :з» Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва, що включає уловлювання крупнодисперсної окалини в первинному відстійнику і зневоднювання в бункері, подачу води з залишковим вмістом окалини на вторинне просвітлення у вторинних відстійниках і зневоднювання дрібнодисперсної замасленої окалини, с який відрізняється тим, що відношення кількості уловленої окалини в первинному відстійнику до кількості уловленої замасленої окалини у вторинних горизонтальних відстійниках становить (2,5-3,0) : 1, при цьому ко просвітлення води в первинному відстійнику здійснюють після перебування води, що очищається, протягом 4-5 їз хвилин. -оУу 70 Офіційний " ов " . . шо фіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних Ге; мікросхем", 2002, М 12, 15.12.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    Р 60 б5
UA2002053872A 2002-05-11 2002-05-11 Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва UA52419A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002053872A UA52419A (uk) 2002-05-11 2002-05-11 Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002053872A UA52419A (uk) 2002-05-11 2002-05-11 Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA52419A true UA52419A (uk) 2002-12-16

Family

ID=74284804

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002053872A UA52419A (uk) 2002-05-11 2002-05-11 Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA52419A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7820053B2 (en) Magnetic separation and seeding to improve ballasted clarification of water
US6319409B1 (en) Process for treating waste water containing cutting oil
CN1127453C (zh) 用于对冷却剂和/或润滑剂进行净化和处理的方法和设备
WO2016147708A1 (ja) スクラバ排水の処理方法及びスクラバ排水の処理装置
CN108706770A (zh) 一种钢铁厂工业废水一体化净水处理设备
CN105776662A (zh) 一种短流程热轧浊环水处理工艺
JPH05132678A (ja) 圧延設備で使用された冷却媒体およびまたは潤滑剤を浄化する方法および浄化設備
JP2024028377A (ja) 廃水処理方法
CN208832087U (zh) 一种节能型在线去除工作液沉渣的装置
CN209338280U (zh) 一种钢厂浊环水处理装置
AU2016314059B2 (en) A method for separating mill scale from wastewater
JP2015231597A (ja) 鉄鋼系廃水の処理方法
UA52419A (uk) Спосіб просвітлення стічних вод прокатного виробництва
CN203065275U (zh) 一种浊水处理系统
CN213085754U (zh) 一种轧钢浊环水处理系统
CN109231548A (zh) 一种钢铁企业生产用水优化系统
CN211338894U (zh) 油水分离装置
AU717232B2 (en) Process for removing fine iron containing particles from liquids containing the same
RU2422372C2 (ru) Способ очистки водосмешиваемых технологических жидкостей
CN216129461U (zh) 冶金浊水净化处理装置
JP2003071205A (ja) 油付着粒子の処理装置および処理方法
Eremeev et al. Plant trials of filter aid AS-43124M for dewatering of sludge from gas scrubbing system
CN220223885U (zh) 连铸浊环水处理系统
RU2464238C1 (ru) Способ очистки высокозагрязненных водных жидкостей и устройство для его осуществления
CN115784562A (zh) 一种热轧污泥处理系统