UA5211U - Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав - Google Patents

Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав Download PDF

Info

Publication number
UA5211U
UA5211U UA20040806457U UA2004806457U UA5211U UA 5211 U UA5211 U UA 5211U UA 20040806457 U UA20040806457 U UA 20040806457U UA 2004806457 U UA2004806457 U UA 2004806457U UA 5211 U UA5211 U UA 5211U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
extractor
screw
extractant
raw materials
extracts
Prior art date
Application number
UA20040806457U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Іванович Черевко
Александр Иванович Черевко
Юрій Іванович Єфремов
Юрий Иванович Ефремов
Валерій Михайлович Михайлов
Валерий Михайлович Михайлов
Андрій Миколайович Одарченко
Андрей Николаевич Одарченко
Original Assignee
Харківський Державний Університет Харчування Та Торгівлі
Харьковский Государственный Университет Питания И Торговли
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Державний Університет Харчування Та Торгівлі, Харьковский Государственный Университет Питания И Торговли filed Critical Харківський Державний Університет Харчування Та Торгівлі
Priority to UA20040806457U priority Critical patent/UA5211U/uk
Publication of UA5211U publication Critical patent/UA5211U/uk

Links

Landscapes

  • Paper (AREA)

Abstract

Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав складається з завантажувального бункера, штагеля та подрібнювача для подачі в робочу зону підготовленої сировини, шнекового пристрою для його переміщення, пристрою для подачі екстрагента, змішувача, бункер для відводу шроту та пристрою для відводу концентрату. При цьому на валу шнека, який має змінний крок, розташовані лопатки під фіксованим кутом до поверхні.

Description

Корисна модель відноситься до харчової промисловості, зокрема громадського харчування і може використовуватися на підприємствах споживчої кооперації, громадського харчування й у побуті для приготування екстрактів (концентрованих) напоїв, відварів тощо.
Відомий екстрактор вертикальний шнековий НД-1250 (прототип) (1|, який складається з трьох колон: двох вертикальних (завантажувальної, екстракційної) і горизонтальної, що представляє собою передатний шнек. В обох вертикальних колонах також розміщені шнеки. На завантажувальній колоні розташований декантатор - пристрій, у якому місцела що відходить з екстрактора очищається шляхом відшаровування від основної кількості великих зважених часток. У верхній частині екстракційного шроту колони розташований механізм скидача отходящего з екстрактора шроту. Шнеки всіх трьох колон мають індивідуальні приводи. Екстрагування відбувається в противотоці. Розчинник насосом подається у верхню частину екстракційній колони через форсунки й опускається вниз суцільним потоком, заповнюючи весь вільний обсяг колони, включаючи простір між частками екстрагованого матеріалу. На всьому шляху по трьох колонах екстрактора рідинна фаза насичується речовинами що витягуються з вихідної сировини.
Недоліком конструктивного рішення є значна тривалість процесу великі втрати паливно-енергетичних ресурсів і не висока концентрація отриманого екстракту (концентрату).
Задача корисної моделі - інтенсифікація, максимальне вилучення компонентів, які знаходяться у вихідній сировині, проведення процесу при більш низьких температурах, підвищення продуктивності апарату. Це дозволить значно скоротити паливно-енергетичні ресурси і підвищити якість екстрактів з дикорослих трав.
Принцип роботи екстрактора заснований на противоточном русі здрібненої сировини з екстрагентом, що представляє собою вертикальний циліндричний корпус, усередині якого розташований безперервний однозахідний перфорований шнек на якому кріпиться лопатка, розташована під кутом до поверхні шнеку, що служить для просування сировини уздовж корпуса знизу нагору в противоток екстрагенту, а також створення певного пульсуючого тиску, що надходить зверху з перемінних кроком шнека, що у верхній частині шнека збільшується в 1,5 рази, що забезпечує запобігання запресовування сировини у верхній частині екстрактора.
Основними складальними одиницями екстрактора (Фіг.1, 2) є: пристрій для завантаження сировини, пристрій для відділення екстракту рослинної сировини, два приводи, подрібнювач, теплообмінник, реактор з рамною мешалкою, два насоси, трубопровідна арматура, пристрій для регулювання екстрагента.
Екстрактор оснащений пристроєм для завантаження сировини - шнеком що подає, що представляє собою шнековий транспортуючий пристрій. Бункер шнека, що подає розрахований на запас сировини.
Екстрактор має пристрій для віджатої і вивантаження сировини, пристрій виконаний у виді безперервного двухзахідного конічного шнека з постійною висотою витка, розміщеного соосно валові екстрактора і циліндричній камері, установленої на корпусі на одному рівні з торцем конічного шнека. Камера постачена трьома шкребками, розміщеними на кінці шнека. Відпрацьована рослинна сировина за допомогою шкребків через розвантажувальний патрубок екстрактора виводиться у випарник.
Пристрій для введення екстрагента виконано у виді циліндричної камери, розташованої соосно корпусові екстрактора, при цьому поверхня, розміщена усередині циліндричної камери, перфорована, завдяки чому екстрагентт повинний рівномірно розподілятися по периметрі корпуса екстрактора.
Екстрактор оснащений пристроєм для відділення екстракту від рослинної сировини, виконаного у виді циліндричної склянки, розташованого в нижній частині корпуса; при цьому поверхня корпуса, розміщена усередині склянки, перфорована.
По висоті екстрактора розташовані вікна для контролю процесу і чищення устаткування при зупинці для дезінфекції і при переході на інші види рослинної сировини.
Для регенерації екстрагента, ув'язненого в шроті, екстрактор оснащений шнековим випарником і являє собою циліндричний корпус, оснащений паровою сорочкою, усередині якого обертається транспортуючий шнек, що перемішує сировина уздовж корпуса.
Екстрактор оснащений двома приводами 5, 6, основними елементами яких є електродвигун редуктор циліндричний триступінчастий і варіатор ланцюговий пластинчастий, з'єднаними втулочно-пальцевими муфтами.
Один із приводів за допомогою зірочки, ланцюга, механізму приводного і конічної передачі приводить в обертання вал шнека екстрактора. Цей же привід за допомогою двох зірочок, механізму приводного до двох ланцюгів обертає вал шнека що подає.
Другий привід приводить в обертання вал шнека випарника за допомогою двох зірочок і ланцюга.
Бункер являє собою металевий короб, призначений для збору відпрацьованої сировини (шроту). Обсяг бункера розрахований на прийом сухого шроту.
У якості подрібнювача сировини використовують подрібнювач проб рослин. Цей подрібнювач призначений для переробки листостеблової маси.
Перераховані машини забезпечують необхідну продуктивність по сировині, що переробляється.
Теплообмінник горизонтальний призначений для конденсації пар екстрагента, що надходять з випарника.
Поверхня теплообмінника 1м2 задовольняє вимогам теплообміну визначеним розрахунковим шляхом.
Реактор з рамною мішалкою служить для готування екстрагента.
Один з мірників є робочою ємністю, що служить для створення напору екстрагента при надходженні його в екстрактор. Ємність мірника розрахована на вартовий запас екстрагента. Вид опор мірника - лапи.
Другий мірник служить для збору конденсату екстрагента. Вид опор -лапи.
Третій мірник служить для збору екстракту. Вид опор - стійки.
Збірник горизонтальний служить для збору і відстою приготовленого екстракту.
У комплексі використовується два нагнітальних насоси.
Один насос призначений для перекачування екстрагента з реактора в робочу ємність.
Другий насос призначений для перекачування екстракту з мерника, службовця для збору екстракту, у збірник.
Насоси НРМ-2 застосовуються з двигунами у вибухозахищеному виконанні.
Вакуумний насос використовується в комплексі для відкачки пар екстрагента через теплообмінник. Насос застосовується з двигуном у вибухозахищеному виконанні.
Екстрактор, бункер, теплообмінник, мерники кріпляться на рамі за допомогою болтових з'єднань. Рама являє собою зварену конструкцію з куточка.
Принцип дії та фізична суть процесу полягає в тому, вихідна сировина через завантажувальний бункер 1 попадає в живильник 2, де відбувається подрібнювання дикорослої трави й одночасна подача її в робочу камеру
З, де розташований вертикальний однозахідний перфорований шнек 4, на якому закріплена лопатка 4, під визначеним кутом нахилу до поверхні, що сприяє створенню надлишкового тиску уздовж осі шнека. Шнек має перемінний крок, що у верхній частині збільшується в 1,5 рази. При русі знизу нагору здрібненої сировини зверху подається в противоток екстрагент. Створення перепаду тиску в робочій зоні апарата сприяє більш повному витягові розчинних речовин із сировини, що подрібнюється. Перемінний крок шнека забезпечує запобіганню запресування сировини. Шнек приводиться в обертання за допомогою електродвигуна 5. Підігрів стінки здійснюється за допомогою теплообмінника б. Подача екстрагента в противоток проводиться через завантажувальний патрубок 7 за допомогою насоса. Для відвезення шроту мається спеціальний бункер.
Для регулювання витрати екстрагента використовується ротаметр типу РМФ.
Проведені експериментальні дослідження експериментальної установки екстрактора, як вихідну сировину використані листя м'яти перцевої по безперервному одержанню екстракту. Зміст сухих речовин в екстракті здійснювали за допомогою рефрактометра УФЛ, дані досвідів свідчать про можливості збільшити 97...9995 розчинних сухих речовин.
Застосування екстрактора дозволить одержувати екстракти з дикорослих трав безперервним способом з високим вмістом розчинних сухих речовин.
Література 1. Машинь и аппарать! пищевьх производств. В 2 ки. Ки 2. Учеб. для вузов / С.Т. Антипов, А.Н. Кретов И.Т.
Остриков и др.: Под ред. акад. РАСХН В.А. Панфилов. - М.: Вьісшая школа, 2001. С. 973. я ура Тен
Ба ї
З Бовиєнурах
Оря Я
Кк в. йе 3 | оноеннка і Н Шо х , р т і Ж щік, й «Я І
Я іх ден ей но.

Claims (1)

  1. Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав, що складається з завантажувального бункера, штагеля та подрібнювача для подачі в робочу зону підготовленої сировини, шнекового пристрою для його переміщення, пристрою для подачі екстрагента, змішувача, бункера для відводу шроту та пристрою для відводу концентрату, який відрізняється тим, що на валу шнека, який має змінний крок, розташовані лопатки під фіксованим кутом до поверхні, який сприяє збільшенню швидкості та тиску в робочій зоні апарата, що сприяє збільшенню розчинних компонентів з вихідної сировини.
UA20040806457U 2004-08-02 2004-08-02 Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав UA5211U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040806457U UA5211U (uk) 2004-08-02 2004-08-02 Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040806457U UA5211U (uk) 2004-08-02 2004-08-02 Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA5211U true UA5211U (uk) 2005-02-15

Family

ID=74494027

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20040806457U UA5211U (uk) 2004-08-02 2004-08-02 Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA5211U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9333441B2 (en) System and method for continuous extraction of material
CN1103561C (zh) 细碎固体的萃取方法与装置
CN108239577A (zh) 一种柠檬精油多工序压榨提取系统
UA5211U (uk) Екстрактор для одержання екстрактів з дикорослих трав
KR101723014B1 (ko) 과일즙 제조공정 및 이를 위한 제조장치
CN102784501A (zh) 一种乙醇发酵液酒糟分离干燥装置
CN216395557U (zh) 天然水果酵素萃取液提取装置
CN113025361B (zh) 一种煤沥青制备加工方法
CN211100376U (zh) 代餐粉加工用传输装置
RU2308308C1 (ru) Экстрактор для системы твердое тело - жидкость
CN221557562U (zh) 一种蒸馏提取罐
CN202315393U (zh) 对植物有效物质连续萃取装置
RU55365U1 (ru) Аппарат для получения диффузионного сока из сахарной свеклы
DK150702B (da) Modstroemsekstraktor
CN220656428U (zh) 一种食品生产试验用旋转蒸发设备
CN211645153U (zh) 一种用于连续蒸馏提取精油的装置
CN218290846U (zh) 一种加速成酒的制酒设备
CN211268480U (zh) 一种智能化滇橄榄果汁浓缩设备
CN219518840U (zh) 一种适用于脱水聚合反应的联合反应系统
CN117819639B (zh) 一种厨余垃圾废水处理设备
CN218010383U (zh) 一种天然本草提取生产成套设备
CN217067715U (zh) 一种天然植物精油提取用的蒸馏釜
CN214735847U (zh) 一种用于生产果葡糖浆的压滤装置
CN221155410U (zh) 一种用于提取植物精油的蒸馏器
CN217973127U (zh) 一种新型粘稠发酵水果乙醇蒸馏器