UA48319C2 - Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів - Google Patents

Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів Download PDF

Info

Publication number
UA48319C2
UA48319C2 UA2000031632A UA200031632A UA48319C2 UA 48319 C2 UA48319 C2 UA 48319C2 UA 2000031632 A UA2000031632 A UA 2000031632A UA 200031632 A UA200031632 A UA 200031632A UA 48319 C2 UA48319 C2 UA 48319C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
membrane
reagent
solid
heating
liquid
Prior art date
Application number
UA2000031632A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Леонід Лейбович Зайдес
Костянтин Едуардович Ігнатов
Константин Эдуардович Игнатов
Олександр Андрійович Корнійчук
Андрій Петрович Семенов
Original Assignee
Леонід Лейбович Зайдес
Костянтин Едуардович Ігнатов
Константин Эдуардович Игнатов
Олександр Андрійович Корнійчук
Андрій Петрович Семенов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Леонід Лейбович Зайдес, Костянтин Едуардович Ігнатов, Константин Эдуардович Игнатов, Олександр Андрійович Корнійчук, Андрій Петрович Семенов filed Critical Леонід Лейбович Зайдес
Priority to UA2000031632A priority Critical patent/UA48319C2/uk
Publication of UA48319C2 publication Critical patent/UA48319C2/uk

Links

Landscapes

  • Packging For Living Organisms, Food Or Medicinal Products That Are Sensitive To Environmental Conditiond (AREA)
  • Cookers (AREA)

Abstract

Упаковка складається з корпуса з розташованими у ньому місткістю для харчових продуктів, герметичним нагрівним контейнером з мембраною, поділеним розривною перегородкою на ізольовані одна від одної верхню та нижню камери з розміщеними в них відповідно рідинним та твердим реагентами для забезпечення екзотермічної реакції при руйнуванні розривної перегородки шляхом натискання на мембрану. Рідинний реагент включає розчин гліцерину у воді в об'ємному співвідношенні 1:(5-30) (оптимальне співвідношення 1:9), а твердий реагент є гранулятом зневодненого хлористого кальцію.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до пристроїв, призначених для розігріву вмісту теплом, що утворюється при 2 екзотермічних реакціях і може бути використаний в дорожніх, похідних умовах при низьких температурах для розігрівання харчових продуктів, переважно рідинних, наприклад, кофе, чай, бульйон.
Відома одноразова упаковка для розігріву харчових продуктів, яка складається з корпуса з розміщеною у ньому місткістю для харчових продуктів, усередині якого розташований герметичний нагрівний контейнер з мембраною, двома ізольованими одна від одної за допомогою розривної перегородки верхньою та нижньою 70 камерами, у яких містяться відповідно рідинний (вода) та твердий (негашене вапно) реагенти. (Див. патент ЕРО "БРоод сопіаІпег апа теїйод ої іддегіпд а НПеайпд ргосезв" Мо ЕР 0 079 286 АЗ, кл. А 47 у 36/28, дата публікації 27.12.1984 р.). При порушенні розривної перегородки вода, перетікаючи з верхньої камери у нижню, взаємодіє з негашеним вапном, в результаті чого виділяється тепло, яке нагріває місткість з харчовим продуктом. 19 Відома упаковка не може бути використана при низьких температурах зовнішнього середовища, внаслідок замерзання рідинного реагенту (води). Крім того у випадках руйнування стінок упаковки можливе попадання негашеного вапна до камери з харчовим продуктом, що небезпечно для організму людини (можливі опіки слизової оболонки при використанні харчового продукту).
Задачею винаходу є розробка безпечної для організму людини одноразової саморозігрівної упаковки для харчових продуктів, яку можна використовувати при низьких (-107"С) температурах.
Задача, що покладена, вирішується тим, що в одноразовій упаковці з саморозігрівом для харчових продуктів, яка складається з корпуса з розташованими у ньому місткості для харчових продуктів, герметичного нагрівного контейнера з мембраною, поділеного розривною перегородкою на дві ізольовані одна від одної верхньої та нижньої камери з розміщеними в них відповідно рідинного та твердого реагентів для забезпечення екзотермічної с реакції при зруйнуванні розривної перегородки шляхом натискання на мембрану, відповідно до винаходу Ге) рідинний реагент включає розчин гліцерину у воді в об'ємному співвідношенні 1: (5 - 30), а твердий реагент являє гранулят зневодненого хлористого кальцію. Співвідношення маси рідинного реагенту до маси твердого реагенту складає 1: (1 - 1,5). Корпус являє стакан з співвісно розміщеним усередині нагрівним контейнером у вигляді зрізаного конусу, основою якого є мембрана, поділеного розташованою поперек вісі конусу розривною о перегородкою на дві ізольовані камери, а оптимальне значення об'ємного співвідношення гліцерину до води в «- рідинному реагенті складає 1:9. Поверхня мембрани виконана сферичною, опуклою назовні, або гофрованою, наприклад, у вигляді концентричних кілець. о
Використання у складі рідинного реагенту розчину гліцерину в воді в об'ємному співвідношенні 1: (5 - 30) с відповідно, дає можливість знизити температуру замерзання рідинного реагенту до (-107С). У випадках виходу за 39 межі зазначених кількісних показників компонентів рідинного реагенту або значно уповільнюється процес З теплоутворення, або підвищується температура замерзання реагенту.
Вибір зневодненого хлористого кальцію, як твердого реагенту, пов'язаний з тим, що ця мінеральна сполука є безпечною для людини у випадку попадання Її в організм при руйнуванні стінок місткості для харчових продуктів « та нагрівного контейнера (що є вірогідним у дорожніх або похідних умовах). Використання хлористого кальцію З 70 саме в гранулах дає змогу значно збільшити поверхню твердого реагенту, внаслідок чого активізується процес с теплоутворення. Крім того, у випадку використання хлористого кальцію у вигляді порошку при температурі
Із» зовнішнього середовища ї33"С відбувається його невідновне спікання, внаслідок чого значно зменшується поверхня твердого реагенту і уповільнюється процес гідротації. Гранулят має значно більшу стійкість до температурного впливу, його оплавлення відбувається лише при ї40"С, а при охолодженні властивості відновлюються. е Використання вищезазначених ознак загального обсягу патентних домагань надає можливість досягти новий о у порівнянні з прототипом технічний результат, а саме: забезпечити безпечні умови вживання розігрітих харчових продуктів і одночасно розширити температурний діапазон зовнішнього середовища для ефективного о використання упаковки, що дає всі підстави віднести ці ознаки до категорії суттєвих. -к 70 Співвідношення маси рідинного реагенту до маси твердого реагенту 1: (1 - 1,5) вибране за умови найбільш повної взаємодії реагентів у процесі гідратації. Конструктивні ознаки корпуса упаковки у вигляді стакана, с співвісне розміщення усередині його нагрівного контейнера у виді зрізаного конусу, основою якого є мембрана, поділеного розташованою поперек вісі конусу розривною перегородкою на дві ізольовані камери, здійснення поверхні мембрани сферичною, опуклою назовні, або гофрованою, у вигляді концентричних кілець поліпшують 29 ергономічні та економічні показники упаковки.
ГФ) Загальний вигляд упаковки з сферичною мембраною та зовнішній вигляд гофрованої мембрани показані на кресленнях (фіг.1, фіг.2). о Конструктивно упаковка складається з пластикового корпуса 1 у вигляді стакана з місткістю 2 для харчового продукту, кільцевим буртиком З та пластиковою захисною кришкою 4. Верхній ободок корпуса 1 після 60 заповнення місткості 2 харчовим продуктом герметично заварюється кришкою 5 з фольги. Усередині корпуса 1, співвісно йому, розміщений конусоподібний нагрівний контейнер 6, основою якого є мембрана 7.
Контейнер поділений розташованою поперек його вісі розривною перегородкою 8 з фольги на дві ізольовані камери. Верхня камера 9 містить рідинний реагент - 100мл розчину гліцерину у воді, а нижня камера 10 - 126 грамів зневоднених гранул хлористого кальцію. бо Розігрів харчового продукту в одноразовій упаковці здійснюється таким чином. З кільцевого буртика З знімають захисну кришку 4, яка захищає мембрану 7 нагрівного контейнера 6 від випадкового надавлювання.
Далі натискують на мембрану 7. Тиск гнучкої мембрани 7 передається на гранули хлористого кальцію, які, надавлюючи на розривну перегородку 8, руйнують Її, і рідинний реагент перетікає з верхньої камери 9 у нижню камеру 10. Внаслідок фізико-хімічного процесу гідратації зневодненого кальцію виділяється теплова енергія (81,4кДж/моль), температура у нижній камері 10 підвищується до 1007"С, тепло Через стінки нагрівного контейнера 6 передається до місткості 2 з харчовим продуктом, який приблизно через 40 сек. нагрівається до температури 60" - 6576.
Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів виготовляється з термостійкого матеріалу - 7/0 поліпропилену, який витримує температуру до 120"С. Залежно від виду поліпропилену, що використовується упаковка може бути виготовлена на відлитій або опуклій прес-формі. Для заповнення нагрівного контейнера реагентами, герметизації верхньої і нижньої камер відповідно розривною перегородкою та мембраною використовують напівавтомати з пуансоном та дозатором, які призначені для дозованого розливу рідини або сипучих нехарчових продуктів у місткості з наступною закупоркою.

Claims (5)

Формула винаходу
1. Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів, що складається з корпуса з ор розташованими у ньому місткості для харчових продуктів, герметичного нагрівного контейнера з мембраною, який поділений розривною перегородкою на ізольовані одна від одної верхньої та нижньої камери з розміщеними в них відповідно рідинного та твердого реагентів для забезпечення екзотермічної реакції при зруйнуванні розривної перегородки шляхом натискання на мембрану, яка відрізняється тим, що рідинний реагент включає розчин гліцерину у воді в об'ємному співвідношенні 1:(5-30) відповідно, а твердий реагент являє гранулят сч ов Зневодненого хлористого кальцію.
2. Упаковка по п. 1, яка відрізняється тим, що містить рідинний реагент у співвідношенні до твердого (о) реагенту (мас.) 1: (1-1,5).
З. Упаковка по п. 2, яка відрізняється тим, що корпус являє стакан з співвісно розміщеним усередині нагрівним контейнером у вигляді зрізаного конуса, основою якого мембрана, поділеним розташованою поперек Фо зо осі конуса розривною перегородкою на дві ізольовані камери, а рідинний реагент являє розчин гліцерину у воді у об'ємному співвідношенні 9:1. «-
4. Упаковка по п. 3, яка відрізняється тим, що поверхня мембрани є сферичною, опуклою назовні. со
5. Упаковка по п. 3, яка відрізняється тим, що поверхня мембрани є гофрованою у вигляді концентричних кілець. (2,0) «
- . и? щ» (ее) (95) - 70 3е) іме) 60 б5
UA2000031632A 2000-03-22 2000-03-22 Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів UA48319C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000031632A UA48319C2 (uk) 2000-03-22 2000-03-22 Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000031632A UA48319C2 (uk) 2000-03-22 2000-03-22 Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA48319C2 true UA48319C2 (uk) 2002-08-15

Family

ID=74216535

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000031632A UA48319C2 (uk) 2000-03-22 2000-03-22 Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA48319C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9879882B2 (en) Instant self-heating containers
AU2010224277B2 (en) Self-heating systems and methods for rapidly heating a comestible substance
US20050145242A1 (en) Autothermic packaging
EP1292511B1 (en) Food and beverage container
EP2911950B1 (en) Temperature changing container
WO2007070893A1 (en) Container for receiving a cartridge for heating or cooling the contents of the container
KR101456832B1 (ko) 발열 용기
EP2159165A1 (en) Apparatus for thermal conditioning a product
GB2089970A (en) Self-heating, Single-portion Container for Foods and Beverages
UA48319C2 (uk) Одноразова упаковка з саморозігрівом для харчових продуктів
US20220211211A1 (en) Disposable baby bottle warmer for use anywhere
RU2141920C1 (ru) Герметичный контейнер для хранения и разогрева пищевых продуктов с использованием экзотермического процесса
US6948490B2 (en) Steam generator
CN101871693B (zh) 加热袋
JPH0523162Y2 (uk)
EP1155647A1 (en) Method for the production of a disposable heat cartridge and heat cartridge thus obtained
EA038660B1 (ru) Самонагревающийся стакан
AU2016228257B2 (en) Instant self-heating containers
CN204473540U (zh) 一种自热食品包装
RU2004126255A (ru) Саморазогревающаяся упаковка
JPH0245376A (ja) 発熱体を備えた食品容器
JP2016067386A (ja) 包装容器
JPH03200573A (ja) 液体加熱用包装体
JPH0118126Y2 (uk)
JPS6318105B2 (uk)