UA47350A - Електронна охоронна система - Google Patents

Електронна охоронна система Download PDF

Info

Publication number
UA47350A
UA47350A UA2002010328A UA200210328A UA47350A UA 47350 A UA47350 A UA 47350A UA 2002010328 A UA2002010328 A UA 2002010328A UA 200210328 A UA200210328 A UA 200210328A UA 47350 A UA47350 A UA 47350A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
unit
video
security system
audio information
recording
Prior art date
Application number
UA2002010328A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Петрович Тютюннік
Олександр Миколайович Пархоменко
Александр Николаевич Пархоменко
Original Assignee
Микола Петрович Тютюннік
Олександр Миколайович Пархоменко
Александр Николаевич Пархоменко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Петрович Тютюннік, Олександр Миколайович Пархоменко, Александр Николаевич Пархоменко filed Critical Микола Петрович Тютюннік
Priority to UA2002010328A priority Critical patent/UA47350A/uk
Publication of UA47350A publication Critical patent/UA47350A/uk

Links

Landscapes

  • Alarm Systems (AREA)

Abstract

Електронна охоронна система, яка містить датчики тривожної сигналізації із сигнальними сенсорами, об'єднані в мережу через програмний блок управління системою з блоком зв'язку, що використовує існуючі радіомережі, зокрема радіотелефонні мережі з частотою мобільної радіотелефонії, який зв'язаний із прийомною центральною станцією. Система додатково містить відеокамери та мікрофони схованої установки і блок запису відео- та аудіоінформації, зв'язані між собою, при цьому блок запису відео- та аудіоінформації також зв'язаний із програмним блоком управління системою.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі електронних охоронних систем, призначених для попередження 2 несанкціонованого проникнення на охоронюваний об'єкт, і для фіксації та передачі на віддалене збереження відео-і аудіоінформації про ситуацію усередині охоронюваного об'єкта і довкола нього в період до проникнення на об'єкт і після нього до моменту відключення системи чи виводу її з ладу, що виконана з можливістю передачі цієї інформації через радіотелефонні мережі, використовуючи частоти і нормальні режими роботи техніки мобільної радіотелефонії. 70 Відомі охоронні відеосистеми не гарантують схоронність відеоінформації після несанкціонованого проникнення на об'єкт і призначені для спостереження за поточним станом охоронюваного об'єкта. У випадку якщо охоронюваним об'єктом є автомобіль чи інший об'єкт, який рухається, записана в процесі несанкціонованого проникнення інформація, як і сама охоронна система, будуть загублені при викраденні автомобіля чи переміщенні охоронюваного об'єкта. 12 Існуючі системи охоронної автомобільної сигналізації оснащені датчиками, що реєструють спробу відкриття іабо викрадення автомобіля і блоком управління, що включає аварійну звукову і/або світлову сигналізацію.
Принцип дії охоронної автомобільної сигналізації передбачає, при її спрацьовуванні, подачу звукових і світлових сигналів з метою залучення уваги власника автомобіля, випадкових свідків і працівників правоохоронних органів у момент відкриття чи викрадення автомобіля і блокування пуску чи роботи силового агрегату автомобіля з метою утруднення його переміщення після викрадення. При спрацьовуванні охоронної автомобільної сигналізації не провадиться запис відео - та аудіоінформації про ситуацію навколо автомобіля в момент його відкриття або викрадення, що утруднює пошук викрадачів і повернення автомобіля власнику.
Принцип дії існуючих охоронних систем відео спостереження передбачає установку їх тільки на стаціонарних об'єктах, де забезпечена постійна присутність співробітників служби охорони. Запис і передання записаної відеоінформації на пункт спостереження або збереження інформації, який розташований за межами « охоронюваного об'єкта, вимагає наявності стаціонарних кабельних мереж (спеціальних чи загального користування) і спільного для ряду охоронюваних об'єктів центра збору і збереження інформації, що надходить.
Для сигналізації випадків заподіяння збитку, зокрема зломів, викрадень автомобілів і т.і., є відомим сигналізувати появу випадків заподіяння збитку через радіомережі, зокрема Через наявні мережі о радіотелефонного зв'язку, відповідно центральній місцевій станції. ю
З патенту 5 Мо 5247564 відома безпровідна охоронна система для автомобілів, що передає сигнал тривоги на центральну станцію. Ефективність її роботи недостатньо висока, тому що вона не має систем відео - і аудіо о запису інформації. ча
Те ж саме відноситься до системи, описаної в ЕР 0574200 А1.
Зо За прототип прийнята охоронна система, яка подає сигнал про випадки заподіяння збитку, такі як зломи, М пожежі, випадки вандалізму, що містить датчики тривожної сигналізації із сигнальними сенсорами, виконана з можливістю передачі сигналу про спрацьовування датчиків через існуючі радіомережі, зокрема, радіотелефонні мережі з використанням існуючих режимів роботи техніки і частоти мобільної радіотелефонії і з можливістю « автоматичного пошуку частоти, у якій аналізатори сигналів тривоги, що надходять від датчиків тривожної З 70 сигналізації із сигнальними сенсорами, про випадки заподіяння збитку, такими як сенсори розбивання скла, с сенсори руху, виконані з можливістю циклічного опитування центральною станцією із заздалегідь визначеним
Із» тактом про їхню працездатність і забезпечення режиму опитування готовності до роботи, зазначені аналізатори сигналів тривоги виконані захищеними від ушкоджень і містять аварійне живлення і захищений від руйнування корпус зі сталевого листа (див. патент КО Мо 2153193).
Недоліком прототипу є неможливість одержання у складі інформації про несанкціоноване проникнення на шк охоронюваний об'єкт інформації про обставини проникнення, а також про самих порушників, тому що система, -І дозволяє тільки фіксувати наявність скупчення тривог, при якому відповідні аналізатори тривог надсилають сигнал на центральну станцію. Інформації ж, при яких обставинах і ким було зроблене вторгнення, на о центральну станцію не надходить, що утруднює пошуки порушників, чи у випадку викрадення, утруднює пошуки с 20 самого об'єкта охорони.
В основу винаходу покладене завдання створити електронну охоронну систему, яка завдяки введенню мк додаткових елементів, здатна виконувати функції відомої системи в частині подання звукових і світлових сигналів тривоги, та крім того, записувати та передавати відео - та аудіоінформацію про ситуацію усередині охоронюваного об'єкта й у навколишній зоні в період до моменту проникнення на об'єкт і після нього. 25 Для вирішення завдання запропонована електронна охоронна система, яка містить датчики тривожної в. сигналізації із сигнальними сенсорами, об'єднані в мережу через програмний блок управління системою з блоком зв'язку, що використовує існуючі радіомережі, зокрема радіотелефонні мережі з частотою мобільної радіотелефонії, який зв'язаний із прийомною центральною станцією, яка, відповідно до винаходу, додатково містить відеокамери та мікрофони схованої установки і блок запису відео-та аудіоінформації, зв'язані між 60 собою, при цьому блок запису відео - та аудіоінформації також зв'язаний із програмним блоком управління системою.
У найкращому варіанті виконання блок зв'язку електронної охоронної системи виконаний з можливістю автоматичного пошуку частоти.
Охоронна система реєструється як абонент одного з операторів мобільного зв'язку і передає відеозапис на бо пункт запису і збереження відеозображення, встановлений у приміщенні відповідних підрозділів правоохоронних органів і/або у оператора мобільного зв'язку, або в приміщенні охоронної організації.
Винахідницький рівень забезпечується неочевидністю застосування в охоронних системах способу запису і передачі відео - і аудіоінформації з застосуванням засобів мобільного зв'язку і віддаленого від охоронюваного об'єкта пункту її збору у відповідних підрозділах правоохоронних органів і/або у оператора мобільного зв'язку, а також програмою дії охоронної системи в цілому.
Принцип дії охоронної системи такий.
Охоронна система, що знаходиться в черговому режимі, записує інформацію, яка надходить з відеокамер і мікрофонів, про ситуацію навколо об'єкта й усередині нього і зберігає її протягом заданого при установці /о періоду часу (п хв.). Відео - та аудіоінформація про ситуацію в період п-1 хв. записується замість інформації за першу хвилину, відео - та аудіоінформація про ситуацію в період пі2 хв. записується замість інформації за другу хвилину і т.д.
При спрацьовуванні одного з датчиків, що фіксують погрозу охоронюваному об'єкту, у програмному блоці формується заборона на стирання відео - та аудіоінформації і команда на негайну передачу всього архіву відео /5 7 та аудіоінформації за період п хв. до спрацьовування системи і всієї поточної відео - та аудіоінформації з моменту спрацьовування системи на пункт її віддаленого збереження. З моменту спрацьовування системи починається також запис і передача відео - та аудіоінформації усередині охоронюваного об'єкта. Одночасно приводиться в дію попереджувальна звукова і світлова сигналізація.
Пропонована система має такі переваги. Відео - та аудіозапис ситуації за п хвилин до виникнення погрози охоронюваному об'єкту та негайна передача її на пункт віддаленого збереження дозволить одержати і зберегти відеозображення осіб, що зазіхнули на охоронюваний об'єкт і відео - та аудіозапис подій, що відбувалися при цьому. У випадку установки даної системи на автомобілі, відео - та аудіозапис усередині об'єкта і відеозапис шляху його пересування дозволять вжити оперативних заходів що до пошуку викраденого автомобіля й упізнанню викрадачів.

Claims (2)

« Формула винаходу
1. Електронна охоронна система, яка містить датчики тривожної сигналізації із сигнальними сенсорами, о зо об'єднані в мережу через програмний блок управління системою з блоком зв'язку, що використовує існуючі радіомережі, зокрема радіотелефонні мережі з частотою мобільної радіотелефонії, який зв'язаний із прийомною т) центральною станцією, яка відрізняється тим, що вона додатково містить відеокамери та мікрофони схованої со установки і блок запису відео-та аудіоінформації, зв'язані між собою, при цьому блок запису відео-та аудіоінформації також зв'язаний із програмним блоком управління системою. в.
2. Електронна охоронна система за п. 1, яка відрізняється тим, що блок зв'язку виконаний з можливістю «т автоматичного пошуку частоти.
- . и? щ» -і (95) 1 (42) 60 б5
UA2002010328A 2002-01-14 2002-01-14 Електронна охоронна система UA47350A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010328A UA47350A (uk) 2002-01-14 2002-01-14 Електронна охоронна система

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010328A UA47350A (uk) 2002-01-14 2002-01-14 Електронна охоронна система

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA47350A true UA47350A (uk) 2002-06-17

Family

ID=74221965

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002010328A UA47350A (uk) 2002-01-14 2002-01-14 Електронна охоронна система

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA47350A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10134265B2 (en) Portable alarm system with self-monitoring sensor
US6052052A (en) Portable alarm system
US8552863B2 (en) Integrated mobile identification system with intrusion system that detects intruder
US6433683B1 (en) Multipurpose wireless video alarm device and system
US8504103B2 (en) Cellular home security system
WO2013176526A1 (ko) 통신 기능의 휴대단말기를 이용한 금고의 원격제어 및 보안 시스템 그리고 이를 이용한 금고의 원격제어 및 보안 방법
JPH11224383A (ja) 携帯防犯装置
US5995847A (en) Emergency alerting system for remotely located sites
KR200448955Y1 (ko) 이동 가능한 감시시스템
US20040036596A1 (en) Security system and methods
KR100878692B1 (ko) 범죄 예방 시스템 및 그 방법
GB2402530A (en) Vehicle security system with interior images sent to remote location via cellular telephone
GB2471784A (en) Rapid deployment security system
JP2008140347A (ja) インターネットを利用した盗聴器・隠しカメラの検知方法と装置
KR100792802B1 (ko) 인공지능 방범시스템
WO2002035488A2 (en) Cellular communication device-based anti-theft/anti-intrusion warning and control system
KR20080045101A (ko) 이동용 보안 시스템
UA47350A (uk) Електронна охоронна система
KR20000059174A (ko) 인터넷을 이용한 방범장치
KR20090103169A (ko) 긴급상황 알림 시스템
WO2006049501A2 (en) Flexible surveillance network system
JP7412155B2 (ja) 監視装置、監視システム、プログラムおよび侵入者特定情報取得方法
KR20040031836A (ko) 자동차용 화상 안전 시스템
RU91035U1 (ru) Незаглушаемая система мониторинга охраняемого объекта
JP2001093066A (ja) 警備システムまたは消防システム