UA47314A - Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник - Google Patents

Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник Download PDF

Info

Publication number
UA47314A
UA47314A UA2001117614A UA2001117614A UA47314A UA 47314 A UA47314 A UA 47314A UA 2001117614 A UA2001117614 A UA 2001117614A UA 2001117614 A UA2001117614 A UA 2001117614A UA 47314 A UA47314 A UA 47314A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air
lubricant
lubrication
channel
feeder
Prior art date
Application number
UA2001117614A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Микола Олексійович Юрченко
Николай Алексеевич Юрченко
Original Assignee
Микола Олексійович Юрченко
Николай Алексеевич Юрченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Олексійович Юрченко, Николай Алексеевич Юрченко filed Critical Микола Олексійович Юрченко
Priority to UA2001117614A priority Critical patent/UA47314A/uk
Publication of UA47314A publication Critical patent/UA47314A/uk

Links

Landscapes

  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Abstract

Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник містить вхідну і кінецеву секції, пакет проміжних секцій, золотник, дозувальні і кільцеві порожнини, систему внутрішніх каналів, стяжні шпильки і гайки. В кінецевїй секції і пакеті проміжних секцій виконаний наскрізний вхідний канал для стиснутого повітря.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до конструкцій мастильноповітряних живильників і стосується техніки змащування 2 підшипникових вузлів (колихання і ковзання) на листопрокатних, безперервно-заготівельних; рейкобалочних і інших станах; машинах безупинного лиття заготівель; рольгангах; редукторах, у тому числі і зубцюватих зачепленнях. Для змащування високошвидкісних підшипників, де присутні закурявліність, забруднення, підвищене утримання вологи й інших шкідливих домішок, при екстремальних навантаженнях і підвищеній температурі експлуатації або навколишнього середовища і де потрібно подача малих обсягів мастильного 70 матеріалу і транспортування їхнім стиснутим повітрям у виді плівки. Дозволяє поліпшити експлуатаційні властивості мастильних живильників і мастильних систем у цілому.
Відомий мастильний живильник, керований імпульсами стиснутого повітря (а.с. 638797 від 25.12.1978, Бюл. 47, Е16М 7/30). Живильник складається з корпуса з каналами для підводу мастильного матеріалу і повідомлених між собою каналу підводу стиснутого повітря і вихідного каналу, підпружіного розподільного штуцера, 12 приміщеного в розточці корпуса й елемента дозованої подачі мастила з каналу дозувального підводу у вихідний канал із регулятором ходу у вигляді рухливого упора. Даний живильник відрізняється тим, що з метою одержання мінімальних подач дозованого мастильного матеріалу і спрощення конструкції, що дозують елементи виконані у виді поглиблень, розташованих на поверхні розподільного плунжера. Недоліком є відсутність контролю подачі мастила, що не дозволяє використовувати їх у системах мастила дорогих підшипникових вузлів.
Відомий мастильний живильник, керований імпульсами стиснутого повітря (а.с. 1218239 від 15.03.1986, Е16М 7ІЗ0; 25/00, Бюл. Мо10). Живильник складається з корпуса з камерою керування і каналами для підводу стиснутого повітря керування і підводу мастильного матеріалу, вхідним каналом, расточкою, у якій розташований підпружинений плунжер з дозувальним елементом, виконаним у тілі плунжера. У крайніх становищах плунжера 22 дозувальний елемент взаємодіє з каналом підводу мастильного матеріалу або з каналом підводу стиснутого « повітря і вихідного каналу. У живильнику, для забезпечення суворого дозування малих обсягів мастильного матеріалу, дозувальний елемент виконаний у виді наскрізного радіального каналу, у корпусі виконана камера з боку непідпружиненого торця плунжера і додатковий канал, що повідомляє її з расточкою під плунжер, при цьому в однім із крайніх становищ плунжера елемент дозувальний, повідомляє додатковий канал із каналом підводу М мастильного матеріалу. Недоліком даного живильника є складність устрою і те, що при такій конструкції "(че неможливо контролювати роботу живильника візуально або за допомогою електросигнальних приладів, а також і те, що випадається тільки одна доза, тобто на кожну точку мастила необхідний окремий живильник. о
Відомий послідовний мастильний живильник по ТУ У 05409685004-00, що призначений для подачі ча мастильного матеріалу: чистої мінеральної олії з кінематичною грузькістю не менше 17мм2/сек і клас чистоти не менше 14, номінальні тонкощі фільтрації олії не грубшої 25мМкм. З
Живильник складається з набору секцій - вхідної, кінцевої і набору проміжних секцій (Зч1Ошт.), ущільнених по стиках прокладками або ущільненними каблучками і стягнутих шпильками. У кожній проміжній секції знаходиться трипасковий золотник, що має вільний хід до упора в пробку і здійснює зворотнопоступальний рух. « дю Доти, поки мастильний матеріал надходить під тиском у вхідний отвір і далі по центральному каналу до -о сполучного, золотники переміщаються у визначеній послідовності і витискують задані дози мастильного с матеріалу з дозувальної порожнини, одного золотника через кільцеву порожнину іншого золотника в точку з мастила. У таких мастильних живильниках передбачений шток-індикатор, що дозволяє контролювати подачу мастила візуально або за допомогою електросигнальних приладів. Шток-індикатор може бути установлений на будь-який проміжній секції, по необхідності. їз 395 Номінальний тиск для таких живильників, застосовуваних у циркуляційних системах 6,3 МПа. Недоліком таких живильників є те, що вони не призначені для транспортування дози мастильного матеріалу повітряним -і турбулентним потоком, для цього вони потребують у доробці. о З рівня техніки відомий послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник, устрій фірми "ДЕЛИМОН", що є прототипом. Устрій зображений у каталозі цієї фірми на кресленнях 35546-1000 і 35546-1000 - 70 М1. Цей пристрій складається з раніше описаного послідовного мастильного живильника і повітряного
Т» дозувального блока - окремого устрою, що призначено для транспортування дози мастильного матеріалу турбулентним повітряним потоком у виді спіралеподобної мастильної плівки, що переміщається по внутрішній стінці трубопроводу в точку мастила вузла тертя.
На кресленні 35546-1000 зображений послідовний розподільник разом із блоком, що повітряно-дозує. Розтин 59 АВ виконаний по проміжних секціях, золотникам і корпусам блоків, що повітряно-дозують, де показані кріплення в. секцій між собою за допомогою гвинтів і гайок і герметизація блоків, що повітряно-дозують.
Розтин СО виконаний по проміжній секції уздовж трипаскового золотника, на ньому зображена секція з вихідними мастильними каналами, у яких закріплений блок, що повітряно-дозує. Блок складається з корпуса, у середині якого виконаний центральний канал для підводу стиснутого повітря і два розводящих повітряних бо канали, у яких установлені повітряні клапанна. Клапан за допомогою різьбового з'єднання встановлюється у вихідний мастильний канал проміжної секції. Клапан складається з корпуса з різьбленням, у якому установлений регулювальний гвинт для регулювання витрати повітря, двостороннього золотника і пружини стиску. У корпусі клапанна є центральний канал, у якому розташований підпружинений золотник. У вихідному становищі золотник закриває своїм торцем канал для виходу дози мастильного матеріалу, при створенні необхідного тиску канал бо відчиняється, і золотник іншим кінцем закриває вихід стиснутого повітря. Таким чином, якщо відкритий канал мастильного матеріалу, те закритий канал підводу стиснутого повітря і навпаки, отже, виключається влучення одного середовища в магістраль інший.
На кресленні 35546-1000 М1 показані габаритні і приєднувальні розміри і показані технічні характеристики: витрата повітря (м З/час) у залежності від тиску (бар) у магістралі і становища регулювального гвинта; витрата мастильного матеріалу (доза) - 0,07; 0,1; 0,2см; діапазон температур і інші.
При підключенні до такого устрою трубопроводів подачі очищеного і підготовленого стиснутого повітря і мастильного матеріалу від кожного із шести вихідних каналів (див. креслення 35546-1000 МІ) по внутрішній стінці трубопроводів у виді спіралеподібної плівки буде переміщатися мастильноповітряна суміш. Причому 70 подача стиснутого повітря і мастильного матеріалу в живильник здійснюється безупинно, а вихід мастильної плівки по кожному відводі в точку мастила - переривчастий.
Золотники в проміжних секціях переміщаються у визначеній послідовності і витискують задані дози мастильного матеріалу з дозувальної порожнини одного золотника через кільцеву порожнину іншого золотника на вихід. Під дією тиску мастильного матеріалу двосторонній золотник блока, що повітряно-дозує, піднімається 75 | своїм конічним торцем закриває повітряний канал, при цьому подача повітря припиняється, а доза мастила витискується доти, поки торець золотника не упруться в пробку. Подача мастила припиняється, під впливом стиснутої пружини мастильний канал закривається, а це значить, що повітряний канал відкритий і турбулентний повітряний потік підхоплює нову дозу мастила й у виді мастильноповітряної суміші транспортує її до точки мастила.
Коли всі інші золотники в проміжних секціях учинять по одному зворотно-поступальному прямуванню, тобто по двох робітників ходу і т.д., до видачі розрахункової дози мастила і вимикання насоса. Після витримки - паузи цикл повторюється. Така послідовність процесу характерна для усіх вихідних каналів, для всіх точок мастила мастильноповітряної суміші, тобто переривчастість мастила. Недоліками даного пристрою є: - відсутність мастила на частки секунди має значення і важливо при швидкохідності порядку 1,8х106 мін" мм | високій температурі; « - при переривчастому повітряному потоку все мастило витискується золотником, і тільки потім розприскується і дробиться на дрібні краплі, що зштовхуються один з одним і при зштовхуванні часток утворюється мастильний туман, що негативно впливає на навколишнє середовище, органи зору і подихи людини; «І - не герметичність конструкції і використання додаткових матеріалів; «- - використовується матеріал для створення центральних і розводящих каналів стиснутого повітря.
Задача винаходу полягає в тому, щоб усунути показані недоліки: мастильна плівка повинна бути безупинної, «9 у сунути можливість появи мастильного туманна, виключити влучення одного середовища в магістраль інший, їм центральний і розводящі канали не повинні потребувати додаткової герметизації. Утворюється технічне протиріччя: вузол розбірної, канали потрібно з'єднати один з одним, але герметизація трудомістка і не « надійна, герметик
Технічним результатом запропонованого устрою є створення унікальної конструкції живильника, використання якого в централізованих системах мастил є вирішальним чинником у вирішенні проблеми « довговічності і надійності і машин, підвищення продуктивності і зниження витрат виробництва.
Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник, що містить вхідну і кінцеву секції; пакет т с проміжних секцій, кожна з яких містить рухливий золотник із пасками, що утворюють у циліндричній розточці ч дозувальні і кільцеві порожнини і систему внутрішніх каналів для почергового з'єднання дозувальної камери » однієї проміжної секції з кільцевою камерою іншої проміжної секції, вхідний і вихідні мастильні канали до точок змащування; ущільненні прокладки або кільця по стиках; стяжні шпильки і гайки, згідно з винаходом, в кінцевій секції і пакеті проміжних секцій виконаний наскрізний вхідний канал для стиснутого повітря, який - пронизує проміжні секції й обмежений на виході упором, наприклад, торцем вхідної секції, при цьому в кожній - проміжній секції вхідний канал виконаний розділеним на два розвідні канали, оснащені власним регульованим повітряним клапаном, через які сполучений із відповідними вихідними мастильними каналами, вихідний о мастильний канал у проміжній секції оснащений клапаном у вигляді кульки, який разом з регульованим -уо 20 повітряним клапаном утворює елемент "або-або", при цьому регульований повітряний клапан у проміжній секції встановлений таким чином, що в усіх режимах роботи живильника він закриває кулькою випускний мастильний їз» отвір, а в режимі тиску мастильного матеріалу в змішувальному каналі, що перевищує тиск стиснутого повітря в магістралі, тією ж кулькою закриває повітряну магістраль. В корпусі регульованого повітряного клапана розміщений обернений мастильний клапан. 22 Порівнянний аналіз конструкції запропонованого живильника з відомим із рівня техніки живильником по р» прототипі дозволяє зробити висновок, що завдяки відмітним ознакам що заявляється технічного вирішення досягнутий технічний результат: створено принципово нова конструкція послідовного живильника, що є конкурентним продуктом, визначає перевагу централізованої системи "олія-повітря" у простому технічному обслуговуванні, високої спроможності до герметизації. 60 Такі переваги досягнуті завдяки "ноу-хау", використовуваному у винаході: - Відповідно до винаходу центральний і розводящі канали виконані в тілі послідовного живильника, що є принципово новим технологічним прийомом до розробці конкурентоспроможної продукції, - Регульований повітряний клапан у проміжній секції установлений таким чином, що у всіх режимах роботи живильника він закриває кулькою випускний мастильний отвір, а в режимі тиску мастильного матеріалу в б5 змішувальному каналі, що перевищує тиск стиснутого повітря в магістралі, тією ж кулькою закриває повітряну магістраль.
Таким чином, за допомогою даної конструкції одержуємо нові корисні властивості: - тому що повітряний потік став безупинним, то безупинною стала і подача мастильної плівки, виходить, систему можна використовувати для змащування самих швидкохідних підшипників і вузли тертя при високих Температурах; - відповідно до запропонованого винаходу повітряний турбулентний потік тягне плівку з такою швидкістю, що краплі не можуть утворюватися, отже, немає співударів крапель, немає мастильного туманна, тобто система змащування екологічно чиста і не забруднює навколишнє середовище; - немає необхідності використовувати додатковий матеріал для створення центрального і розводящих 7/0 повітряних каналів до кожного мастильного виходу в проміжних секціях. - відпадає і виключається недостатня герметичність підводів стиснутого повітря. При герметизації підводів і канали мастильного матеріалу, автоматично провадитися герметизація підводів і канали стиснутого повітря.
Сутність винаходу підтверджується кресленнями:
На фіг. 1-3 показаний змащувальний мастильноповітряний живильник: загальний вид і схема роботи.
Послідовний мастильноповітряний живильник складається з вхідної секції 1, у якій розташований вхідної мастильний канал 11; регульований повітряний клапан 2, закріплений на проміжній секції З (від З до 12 шт. в одному живильнику); кінцевої секції 4; штоки-індикатори 5, що дозволяє контролювати роботу живильника візуально або за допомогою електросигнальних приладів; пробок 6; вихідні канали 7; гайок 8 і стяжних шпильок 9. Вхідний канал стиснутого повітря 10 розташований у кінцевої секції 4, вхідний мастильний канал 11 розташований у вхідній секції 1; внутрішні повітряні канали 12 - у проміжних секціях 3. Регульований повітряний клапан 2 і кулька 21 утворять елемент "або-або". Розподіл мастильного матеріалу в живильнику відбувається по внутрішніхОмастильних каналах 13. Для створення герметичності між секціями розташовані еластичні прокладки 14.
У кожній проміжній секції З розташований трипасковий золотник 15, що має вільний хід у расточке 16, торці г Якої закриті пробками 6 по обидва боки.
У порожнині расточки 16 між торцем расточки і торцем золотника в його крайньому становищі утворяться « порожнини, що дозують, 18, мастильний матеріал із який по внутрішніх каналах 19 видавлюється під поверхню кульки 21, стиснуте повітря підходить по внутрішньому каналі 17 і обидва середовища, змішуючись, переміщаються по вихідному каналі 7 до точок змащування. Між порожниною расточки 16 і проточками «г зо Золотника утворяться кільцеві порожнини 20. У вихідному каналі змащування 19 розташована кулька 21, що під дією надлишкового тиску стиснутого повітря закриває мастильний канал 19. -
Змащувальний мастильноповітряний живильник працює такою уявою: під тиском насоса мастильний со матеріал надходить у центральний мастильний канал 11 і внутрішні канали в порожнині расточки 16. Де за допомогою золотника 15 із дозувальної порожнини 18 по внутрішніх каналах з однієї проміжної секції через ї- кільцеву порожнину 20 іншої проміжної секції, Через вихідний канал 19 вьтискується доза мастильного «Е матеріалу, припіднімаючи кульку 21. У цей час через центральний повітряний канал, через регульований повітряний клапан 2 турбулентний потік стиснутого повітря надходить у внутрішній повітряний канал 17. Як тільки між поверхнею кульки і вихідного мастильного каналу з'являється мастило, вона відразу захоплюється цим потоком, що відносить безупинно у виді плівки весь дозований обсяг змащування. Після закінчення видачі « мастила, коли трипасковий золотник 15 упреться в торець пробки 6, кулька 21 сідає в гніздо мастильного каналу пт) с 19 і герметично, під дією надлишкового тиску стиснутого повітря і закриває мастильний канал.
Доти поки здійснюється подача мастильного матеріалу і стиснутого повітря в живильник, із кожного ;» вихідного каналу з визначеною послідовністю буде виходити до точок змащування мастильна плівка.
Живильник здійснює один цикл, коли всі золотники учинять по одному зворотно-поступальному прямуванню, тобто по двох робітників ходу. ї5» Наявність штока-індикатора дозволяє контролювати роботу живильника візуально і за допомогою електросигнальних приладів.
Ш- Тому що повітряний потік безупинний, то мастильна плівка рухається також безупинно в міру витиснення Її з оо дозувальної порожнини. Тиск повітря, після того як доза мастильного матеріалу видана, притискає кулька, що Закриває вихідний мастильний канал і тільки поява надлишкового тиску мастильного матеріалу може підняти - кулька для виходу мастила. У випадку підвищення тиску мастильного матеріалу у вихідному каналі 7 кулька 21 ї» закриває вхід стиснутого повітря в клапані 2, завдяки чому виключається можливість улучення мастила в повітряну магістраль.
Практика роботи мастильноповітряних живильників показала, що мастильноповітряна суміш працює з дв Мінімальними витратами мастильного матеріалу і робить тільки найтоншу плівку олії по всій поверхні контакту між частинами, що рухаються. Мастильний матеріал від живильників "олія-повітря", що рухається у виді плівки
Р транспортується стабільно, без розірвань і осідання в місцях опору. Таким чином, здійснюється близький до оптимального режим змащування підшипників, а втрати енергії приводяться до мінімуму. Використання запропонованої конструкції послідовного змащувального мастильноповітряного живильника, як показали бо маркетингові дослідження у вітчизняній практика і за рубежем, дозволило забезпечити унікальну технологію змащування, що є об'єктом "ноу-хау", відповідно до світових стандартів створити конкурентну екологічно чисту продукцію з високими, якісними, експлуатаційними характеристиками, забезпечити оптимальні умови змазування будь-яких видів підшипників, усунути небезпеку для обслуговуючого персоналу. Реклама авторського права підтвердила потреба вітчизняного і закордонного споживача в створеному устаткуванні 65 Змазуючих систем.

Claims (2)

Формула винаходу
1. Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник, що містить вхідну і кінецеву секції; пакет 2 проміжних секцій, кожна з яких містить рухливий золотник із пасками, що утворюють у циліндричній розточці дозувальні і кільцеві порожнини і систему внутрішніх каналів для почергового з'єднання дозувальної камери однієї проміжної секції з кільцевою камерою іншої проміжної секції, вхідний і вихідні мастильні канали до точок змащування; ущільненні прокладки або кільця по стиках; стяжні шпильки і гайки, який відрізняється тим, що в кінецевій секції і пакеті проміжних секцій виконаний наскрізний вхідний канал для стиснутого повітря, 70 який пронизує проміжні секції й обмежений на виході упором, наприклад торцем вхідної секції, при цьому в кожній проміжній секції вхідний канал виконаний розділеним на два розвідні канали, оснащені власним регульованим повітряним клапаном, через які сполучений із відповідними вихідними мастильними каналами, вихідний мастильний канал у проміжній секції оснащений клапаном у вигляді кульки, який разом з регульованим повітряним клапаном утворює елемент "або-або", при цьому регульований повітряний клапан у проміжній секції 79 встановлений таким чином, що в усіх режимах роботи живильника він закриває кулькою випускний мастильний отвір, а в режимі тиску мастильного матеріалу в змішувальному каналі, що перевищує тиск стиснутого повітря в магістралі, тією ж кулькою закриває повітряну магістраль.
2. Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник по п. 1, який відрізняється тим, що в корпусі регульованого повітряного клапана розміщений обернений мастильний клапан. « « «- (зе) у «
- . и? щ» -і (95) - 70 с» 60 б5
UA2001117614A 2001-11-07 2001-11-07 Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник UA47314A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001117614A UA47314A (uk) 2001-11-07 2001-11-07 Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001117614A UA47314A (uk) 2001-11-07 2001-11-07 Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA47314A true UA47314A (uk) 2002-06-17

Family

ID=74221910

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001117614A UA47314A (uk) 2001-11-07 2001-11-07 Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA47314A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8206135B2 (en) 2006-06-15 2012-06-26 Beijing Cmrc Science & Technology Development Co., Ltd. Valve-type oil feeder

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8206135B2 (en) 2006-06-15 2012-06-26 Beijing Cmrc Science & Technology Development Co., Ltd. Valve-type oil feeder

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3549531B2 (ja) 直動軸受けエレメント
US20120247876A1 (en) Metering device, lubricating device and method for dispensing a predetermined amount of lubricant
CN201322176Y (zh) 润滑剂分配装置
JP2005509814A (ja) 潤滑剤噴射装置
KR20090016630A (ko) 밸브식 급유기
CN109323114A (zh) 一种卧螺机的微量油气润滑系统
EA013343B1 (ru) Поршневое устройство, в частности, для дозирующих клапанов
US3438463A (en) Lubricant metering valve cross-porting arrangement
CA2536032A1 (en) Lubrication system
RU2215929C2 (ru) Последовательный смазочный масляно-воздушный питатель
UA47314A (uk) Послідовний змащувальний мастильноповітряний живильник
CN100464109C (zh) 一种阀式给油器
CN111322510A (zh) 面向电动终端集中润滑系统的自动换向阀
KR930010012B1 (ko) 윤활장치
US2183986A (en) Force feed lubricator
CN208199567U (zh) 一种刮板取料机
CN208578963U (zh) 自动链条干润滑控制系统
RU55086U1 (ru) Устройство для дозированной подачи смазки
US20160231157A1 (en) Metering device for delivery of a liquid or viscous substance
CN108799806B (zh) 造粒机润滑系统
ES2109569T3 (es) Sistema de lubricacion mixta para una lubricacion de aire y aceite o grasa fluida.
RU2281430C2 (ru) Дозирующе-распределительное смазывающее устройство
CN110017420B (zh) 一种气动阀门的缸体自润滑装置
RU2219427C2 (ru) Нагнетатель для автоматической подачи уплотнительного и смазывающего материала
RU2245485C1 (ru) Мобильный импульсный питатель