UA44485A - Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми - Google Patents

Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми Download PDF

Info

Publication number
UA44485A
UA44485A UA2001042620A UA200142620A UA44485A UA 44485 A UA44485 A UA 44485A UA 2001042620 A UA2001042620 A UA 2001042620A UA 200142620 A UA200142620 A UA 200142620A UA 44485 A UA44485 A UA 44485A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sclera
limbus
scleral
cut out
incision
Prior art date
Application number
UA2001042620A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ірина Анатоліївна Соболєва
Ирина Анатольевна Соболева
Ігор Анатолійович Денисов
Original Assignee
Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти (Хмапо)
Харьковская Медицинская Академия Последипломного Образования
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти (Хмапо), Харьковская Медицинская Академия Последипломного Образования filed Critical Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти (Хмапо)
Priority to UA2001042620A priority Critical patent/UA44485A/uk
Publication of UA44485A publication Critical patent/UA44485A/uk

Links

Landscapes

  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)

Abstract

Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми, що включає викроювання чотирикутного склерального шматка на 1/3 товщини склери. Паралельно лімбу виконують лінійний перфораційний розріз склери до циліарного тіла довжиною до 5 мм. Перпендикулярно напрямку лімба викроюють та висікають смужку склери на 1/3 її товщини. Додатково висікають внутрішню стінку каналу та виконують базальну іридектомію. Відсепарований епісклеральний шматок укладають на своє ложе і через перфораційний розріз заправляють його супрахоріоїдально.

Description

Винахід відноситься до офтальмології і може бути використаний для зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ) у хворих на вторинну некомпенсовану неоваскулярну глаукому.
Відомий спосіб хірургічного лікування неоваскулярної глаукоми (Результать! операции множественной задней склеректоми при терминальной глаукоме /М.А.Пеньков, С.Ф.Зубарев, 3.И.Буткевич, Ж.В.Муравей. /Офтальмологический журнал. -1998.-Ме2.- С.149-151.), під час якого виконують множинні задні склеротомії діаметром 2мм в проекції циліарного тіла у кількості 4 - 12 штук. Гіпотензивний ефект досягається завдяки демпферного ефекту склеральних отворів і в наступному - склерозуванням оголеного циліарного тіла.
Недоліками цього способу є велика травматичність, можливість поранення трепаном циліарного тіла, велика кількість післяопераційних атрофій очного яблука ( біля 2095), у зв'язку з чим цю операцію виконують переважно при термінальній глаукомі.
Відомий спосіб лікування неоваскулярної глаукоми (Н.М.Сергиенко, Н.И.Кореневич, Л.П.Новак
Термоциклорезекция в лечении терминальной глаукомь//Вестник офтальмологии. -1989.-Ме4, -0. З - 4), який виконують шляхом терморезекції ділянки циліарного тіла.
Недоліки способу пов'язані з травматичністю і неможливістю прогнозувати ступень гіпотензивного ефекту (велика кількість післяопераційних субатрофій очного яблука). Цю операцію виконують переважно на сліпих очах.
Численні способи фістулізуючих антиглаукоматозних операцій у цій категорії хворих з одного боку недостатньо ефективні із-за великої частоти рецидивів гіпертензії, з іншого боку - в 16 - 2495 випадків призводять до тяжких геморагічних інтраопераціийних ускладнень, які в кінцевому результаті призводять до енуклеації.
Найбільш близьким та обраним як прототип є спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми (В.В.Бакутин, Л.В.Максимова Субсклеральная меридиальная пластика с применением аллоплантов из углерода в микрохирургическом лечениий некомпенсированной откритоугольной глаукомь//Офтальмологический журнал.-2000.-Ме!.- С.39-41).
Відступивши від лімба 7,0мм викроюють кон'юктивальний шматок. Мікрохірургічним ножем проводять надріз склери за формою рівнобедреного трикутника , відсепаровують склеральний шматок на 1/2 товщини склери до рогівкових тканин і накладають один провізорський шов. Під цим шматком викроюють другий шматок трикутної форми розміром 3,0 на 1,5мм у зоні дренажної система ока з видаленням зовнішньої стінки шоломова каналу.
Виготовлений з вуглецю трансплантат укладають в утворене ложе склери в меридіальному напрямку.
Склеральний шматок повертають на попереднє місце. Покривають трансплантат, фіксують | вузловим швом. Кон'юктиву герметизують безперервним швом.
Недоліки способу пов'язані з необхідністю трансплантату, який має високу ціну, та виробляється за межами України. Спосіб не завжди дозволяє одержати надійні шляхи відтоку рідини, що не дозволяє одержати стійкого зниження внутрішньоочного тиску у хворих на неоваскулярну глаукому.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми, в якому шляхом утворення інтрасклерального сполучення між передньою камерою ока ота супрациліарним простором досягається стимулювання істотного увеоінтрасклерального шляху відтоку внутрішньоочної рідини, за рахунок чого знижується внутрішньоочний тиск.
Поставлена задача вирішується в способі хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми, що включає викроювання двох склеральних шматків, вирізування зовнішньої стінки шоломова каналу, повернення склерального шматка на попереднє місце та фіксацію одним вузловим швом, згідно з винаходом, викроюють чотирикутний склеральний шматок на 1/3 товщини склери, паралельно лімбу виконують лінійний перфорівний розріз склери до циліарного тіла довжиною до 5мм, перпендикулярно йому по напрямку до лімбу викроюють та висікають смужку склери на 1/3 її товщини, додатково висікають внутрішню стінку шоломова каналу, виконують базальну іридектомію, відсепарований епісклеральний шматок укладають на своє ложе і через перфорівний розріз заправляють його супрахоріоїдально.
Завдяки такому виконанню операції утворюється інтрасклеральне сполучення між передньої камерою ока та супрациліарним простором та одночасна дилітація його епісклеральним шматком, що забезпечує надійний відтік внутрішньоочної рідини.
Спосіб, що заявляється, здійснюють таким чином.
Ретробульбарна анестезія, акінезія повіка розчином лідокаїну 295. Здійснюють розріз слизової по лімбу в нижнє-зовнішньому квадранті на ТА кола лімба. Гемостаз. Осколком леза у лімба викроюють чотирикутний склеральний шматок на 1/3 товщини склери 5 х 10мм основою до лімба. В частині потоншеної склери, в 5мм від лімба паралельно йому виконують лінійний перфорівний розріз склери до циліарного тіла довжиною до 5мм. Перпендикулярно йому на потоншеній частині склери по напрямку до лімба викроюють та вирізують смужку склери на 1/3 її товщини розмірами 5 х 2мм. В лімбальній частині сформованого жолоба викроюють зовнішню та внутрішню стінки шоломова каналу протягом 2 - Змм. Здійснюють базальну іридектомію. Відсепарований раніше епісклеральний шматок укладають на своє ложе і крізь перфорівний розріз заправляють супрахоріоїдально.
Фіксують 1 вузловим швом супрамідом 9/0. При необхідності в передню камеру вводять стерильне повітря. Кон'юктиву фіксують 2 швами.
Приклад 1. Хворий П., 1928 р. народження. Діагноз: вторинна неоваскулярна некомпенсована глаукома, артифакія, проліферативна діабетична ретинопатія правого ока. Скарги на біль у правому оці, правій половині голови, зниження зору правого ока протягом останніх двох тижнів.
Об'єктивно: гострота зору правого ока - рух руки у лиця, ВОТ - 45мм.рт.ст. Виразний набряк рогової оболонки, передня камера мілкувата, гіфема до Змм, виражений рубеоз райдужної оболонки. Хворому проведена операція камероциклодренування запропонованим способом. Через тиждень хворий виписаний зі стаціонару. ВОТ правого окак25мм.рт.ст., гострота зору-0,04 не кор. Через 6 місяців після операції ВОТ оперованого окан21мм.рт.ст., гострота зору-0,05 не кор. Око спокійне. Передня камера середньої глуюіни, волога її прозора. Райдужка спокійна, помірно виражений рубеоз, переважно у зіничній зоні. Артифакія.
Низький зір пов'язаний з грубими фіброзними епіретинальними швартами. Висновок: процес стабілізовано.
Приклад 2. Хвора 3., 1938 р. народження. Діагноз: вторинна неоваскулярна некомпенсована больова глаукома, проліферативна діабетична ретинопатія обох очей. Скарги на біль в обох очах, низький зір обох очей. Протягом 25 років страждає цукровим діабетом, погіршення зору обох очей протягом останніх 5 років.
Біль в обох очах турбує протягом місяця. Гострота зору правого ока - рух руки у лиця, ВОТ - З8мм.рт.ст., гострота зору лівого ока -0,1 не кор., ВОТ - З2мм.рт.ст., поле зору лівого ока звужено з носової половини до 30" від точки фіксації. В обох очах виражений рубеоз райдужних, при гоніоскопії кут передньої камери на всьому протязі блокований знов утвореними судинами. Хворій проведена операція запропонованим способом. На обох очах. Через тиждень після операції: гострота зору правого ока-0,04 не кор., ВОТ - 16мм.рт.ст., гострота зору лівого ока-0,1 не кор., ВОТ - 18мм.рт.ст. Через 6 місяців після операції ВОТ обох очей коливається у межах 18 - 2імм.рт.ст., зорові функції стабільні. Низька гострота зору обох очей пов'язана з грубими проліферативними та геморагічними змінами на очному дні. Висновок: процес стабілізовано.
Приклад 3. Хвора К., 1938 р. народження. Діагноз г'вторинна неоваскулярна некомпенсована больова глаукома, посттромботична ретинопатія правого ока. Рік тому перенесла тромбоз він сітківки на правому оці. Біль в оці та половині голови турбують протягом тижня. Гострота зору правого ока - рух руки біля лиця,
ВОТ - 42мм.рт.ст. Око роздратовано , виражена застійна ін'єкція, набряк рогової оболонки. Передня камера глибока, виражений рубеоз у прикореневій зоні райдужної оболонки. Офтальмоскопія ускладнена.
Проведена операція запропонованим способом на правому оці. В післяопераційному періоді через тиждень після операції - око майже спокійне, гострота зору правого ока - рух руки біля лиця, ВОТ - 22мм.рт.ст.
Через З місяці після операції ВОТ правого ока - 22мм.рт.ст.. Відсутність форменого зору пов'язано з виразною посттромботичною ретинопатією. Висновок: процес стабілізовано.
У всіх наведених прикладах інтра- та післяопераційні ускладнення не спостерігалися.
Таким чином, запропонований спосіб хірургічного лікування має такі переваги: спосіб стимулює існуючі увеоінтрасклеральні шляхи відтоку внутрішньоочної рідини; операцію здійснюють в нижніх відділах очного яблука, що запобігає утворенню інтра- та післяопераційних гіфем; операція менш травматична, ніж відомі хірургічні втручання при неоваскулярній глаукомі, у зв'язку з чим її можна рекомендувати виконувати на зрячих очах; операція не потребує спеціального інструментарію та матеріалів, у зв'язку з чим може бути широко впроваджена в практику офтальмологічних стаціонарів.

Claims (1)

  1. Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми, що включає викроювання двох склеральних шматків, вирізування зовнішньої стінки шоломова каналу, повернення склерального шматка на попереднє місце та фіксацію одним вузловим швом, який відрізняється тим, що викроюють чотирикутний склеральний шматок на 1/3 товщини склери, паралельно лімбу виконують лінійний перфорівний розріз склери до циліарного тіла довжиною до 5 мм, перпендикулярно йому по напрямку до лімба викроюють та висікають смужку склери на 1/3 її товщини, додатково висікають внутрішню стінку шоломова каналу, виконують базальну іридектомію, відсепарований епісклеральний шматок укладають на своє ложе і через перфорівний розріз заправляють його супрахоріоїдально.
UA2001042620A 2001-04-18 2001-04-18 Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми UA44485A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001042620A UA44485A (uk) 2001-04-18 2001-04-18 Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001042620A UA44485A (uk) 2001-04-18 2001-04-18 Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA44485A true UA44485A (uk) 2002-02-15

Family

ID=74198035

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001042620A UA44485A (uk) 2001-04-18 2001-04-18 Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA44485A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Patel et al. Endolaser treatment of the ciliary body for uncontrolled glaucoma
RU2143250C1 (ru) Способ лечения больных с сочетанием катаракты и глаукомы
RU2157678C1 (ru) Способ хирургического лечения глаукомы
RU2297815C1 (ru) Способ хирургического лечения рефракторных глауком
RU2668703C1 (ru) Способ хирургического лечения первичной открытоугольной глаукомы
Bedford A clinical evaluation of a one‐piece drainage system in the treatment of canine glaucoma
RU2674088C1 (ru) Хирургическое лечение глаукомы методом синустрабекулэктомии с базальной иридэктомией в сочетании с глубокой склерэктомией и активацией увеосклерального пути аутосклерой
RU2367395C1 (ru) Способ хирургического лечения рефрактерной глаукомы
UA44485A (uk) Спосіб хірургічного лікування вторинної некомпенсованої неоваскулярної глаукоми
RU2184514C1 (ru) Микроинвазивный способ хирургического лечения глаукомы
RU2743491C1 (ru) Способ хирургического лечения первичной открытоугольной глаукомы
RU2824272C1 (ru) Способ проведения непроникающей глубокой склерэктомии
RU2790760C1 (ru) Способ лечения врожденной глаукомы
RU2427355C1 (ru) Способ хирургического лечения рефрактерной глаукомы
RU2782500C1 (ru) Способ ревизии зоны непроникающей глубокой склерэктомии при ее блокаде корнем радужки
RU2146117C1 (ru) Способ комбинированного хирургического лечения первичной глаукомы
RU2668702C1 (ru) Способ хирургического лечения глаукомы
SU1734735A1 (ru) Способ лечения узкоугольной глаукомы
RU2701693C1 (ru) Способ хирургического лечения первичной открытоугольной глаукомы
RU2153309C2 (ru) Способ формирования субэписклерального пространства при антиглаукоматозной операции непроникающего типа
SU1544385A1 (ru) Способ хирургического лечени глазных заболеваний, обусловленных ишемией зрительного нерва
RU2587857C1 (ru) Способ лазерной склерэктомии
RU2152196C1 (ru) Способ хирургического лечения открытоугольной глаукомы
RU2152197C1 (ru) Способ микрохирургического лечения неоваскулярной глаукомы
RU2198640C1 (ru) Способ хирургического лечения открытоугольной глаукомы