UA43174C2 - Багатозонна тунельна сушильна установка - Google Patents

Багатозонна тунельна сушильна установка Download PDF

Info

Publication number
UA43174C2
UA43174C2 UA2001031877A UA200131877A UA43174C2 UA 43174 C2 UA43174 C2 UA 43174C2 UA 2001031877 A UA2001031877 A UA 2001031877A UA 200131877 A UA200131877 A UA 200131877A UA 43174 C2 UA43174 C2 UA 43174C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
heat
zone
drying
heat carrier
fan
Prior art date
Application number
UA2001031877A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Анатолій Андрійович Долінський
Анатолий Андреевич Долинский
Юрій Федорович Снєжкін
Юрий Федорович Снежкин
Олександр Олексійович Хавін
Александр Алексеевич Хавин
Бігел Уільям
Єлєна Мансуровна Шафєєва
Original Assignee
Інститут Технічної Теплофізики Національної Академії Наук України
Институт Технической Теплофизики Национальной Академии Наук Украины
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Технічної Теплофізики Національної Академії Наук України, Институт Технической Теплофизики Национальной Академии Наук Украины filed Critical Інститут Технічної Теплофізики Національної Академії Наук України
Priority to UA2001031877A priority Critical patent/UA43174C2/uk
Publication of UA43174C2 publication Critical patent/UA43174C2/uk

Links

Landscapes

  • Drying Of Solid Materials (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до харчової і харчоконцентратної промисловості і може бути використаний господарствами, що випускають харчові продукти і переробляють сільськогосподарську рослинну сировину. Багатозонна тунельна сушильна установка складається з окремих послідовно сполучених ізольованих сушильних камер, оснащених автономним тепловентиляційним устаткуванням із замкнутим циркуляційним контуром теплоносія, і візків, що переміщаються в тунелі, із піддонами для матеріалу, що висушується, при цьому повітропровід подачі в сушарку теплоносія з вентилятором, патрубком із регульованою заслінкою і теплогенератором приєднаний до дифузора другої зони сушильної камери, а повітропровід повернення теплоносія кріпиться до конфузора першої зони цієї камери, у парних камерах (2, 4, ...) повітропроводи підведені поверх камери до протилежних сторін зон, а теплообмінник «труба в трубі» із завихрювачем потоку в кільцевому його зазорі довжиною 0,75 висоти димаря теплогенератора нижньою частиною приєднаний до патрубка повітропроводу на вході теплоносія у вентилятор. Винахід забезпечує підвищення продуктивності установки, зниження теплових витрат, витрат палива.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до харчової і харчоконцентратної промисловості і може бути використаний державними і 2 приватними підприємствами, фермерськими господарствами, що випускають харчові продукти і переробляють сільськогосподарську рослинну сировину.
Відома тунельна сушарка для зневоднення плодів, ягід і овочів, пряних і лікарських рослин, що містить протиточний тунель із розміщеними в ньому візками, що несуть піддони із сировиною, і розташований над ним рециркуляційний канал із камерою згоряння, навколо якої встановлений повітряний теплообмінник, вентилятори 0 двері в торцях, одна з яких виконана з перфорацією у вигляді регульованих жалюзі для подачі повітря в систему (а.с. СРСР, Мо883628, МУ., 268 15/16,1981.)
Недоліком такої установки є те, що її теплова схема не дозволяє в рециркуляційному (сушильному) каналі підтримувати (регулювати) оптимальні температурні режими теплоносія в процесі сушіння сировини по довжині тунелю, що збільшує тривалість сушіння. При такій конструкції сушарки знижується ефективність її роботи і т складно досягти високої якості продукту, що висушується, тому що прийнята протиточна схема прямування теплоносія і матеріалу в даній сушарці не робить позитивного ефекту тому, що по ходу прямування теплоносія немає проміжного його нагрівання. На майже висушений матеріал останнього візка перед викочуванням його з зони сушіння подається свіжий нагрітий теплоносій не високої температури, щоб уникнути підгоряння уже висушеного матеріалу. По ходу руху повітря він прохолоджується і має мінімальну температуру на візках із 720 свіжою сировиною, де може використовуватися теплоносій із високою температурою, інтенсифікуючи тим самим процес сушіння, скорочуючи його тривалість.
Крім цього тунельна сушарка громіздка, має два поверхи металоконструкцій, складно керована і енергетично не досконала.
Позитивною якістю даного винаходу є те, що димові гази від камери згоряння не контактують із висушеними сч 29 продуктами і має автономне джерело теплості для нагрівання повітря. Го)
Найбільше близьким технічним вирішенням до винаходу, що заявляється, в якості прототипу є багатозонна сушарка для фруктів, що містить тунель з ізольованими зонами, постаченими автономним тепловентиляційним устаткуванням із замкнутим циркуляційним контуром теплоносія в кожній зоні, і в тунелі візки, що переміщаються, з піддонами для матеріалу, що висушується (а.с.СРСР Мо565183, М.Кл2 Е26817/04,1977р.). З
Недоліком такої установки є те, що в прийнятій системі з ізольованими зонами по теплоносію відсутня ї- можливість забезпечення необхідної вологості теплоносія.
Підсос повітря через нещільності сушильної камери не дозволяє організувати процес підтримки заданої - вологості теплоносія керованим. У конструкції багатозонної сушарки не виключені перетікання повітря з зон із со більш високим тиском у зони зі зниженим тиском. У якості джерела теплості для нагрівання повітря використовується пар від котельної, що не входить до складу сушильної установки. З
У такому вигляді відома установка не може бути по енерговитратах і конструктивному виконанні застосована для одержання високоякісного харчового порошку з рослинної сировини.
У основу винаходу поставлена задача удосконалення відомої установки, у якій для підвищення Її « дю продуктивності і якості продукції зниження витрати теплості, автономності її експлуатації повітропровід -о подачі теплоносія в сушарку вентилятором, патрубком із регулюючою заслінкою і теплогенератором приєднаний с до дифузора 2-ої зони сушильної камери, а повітропровід повернення теплоносія кріпиться до конфузору 1-ої :з» зони цієї камери, а в парних номерах камер установки (2,4) повітропроводи підведені поверх камери до протилежних сторін зон, а теплообмінник "труба в трубі" із завихрювачами потоку в кільцевому його зазорі, довжиною 0,75 висоти димаря теплогенератора нижньою частиною приєднаний до патрубка повітропроводе на їз 395 вході теплоносія у вентилятор.
Поставлена задача вирішується тим, що в багатозонній тунельній сушильній установці, що складається з (95) окремих послідовно сполучених ізольованих сушильних камер, постачених автономним тепловентиляційним - устаткуванням із замкнутим циркуляційним контуром теплоносія в кожній сушильній камері, і в тунелі візків, що переміщаються, із піддонами для матеріалу, що висушується, відповідно до винаходу повітропровід подачі в -і 50 сушарку теплоносія з вентилятором, патрубком із регульованою заслінкою і теплогенератором приєднаний до
І» дифузора другої зони сушильної камери, а повітропровід повернення теплоносія кріпиться до конфузору першої з парних камер сушильної установки (2,4) повітропроводи підведеш поверх камери до протилежних сторін зон, а теплообмінник "труба в трубі" із завихрювачем потоку в кільцевому його зазорі довжиною 0,75 висоти димаря теплогенератора нижньою частиною приєднаний до патрубка повітропроводу на вході теплоносія у вентилятор. 59 Постачання повітропроводів патрубками дозволяє регулювати витрату повітря заслінками на напірній лінії
ГФ) після вентилятора для регулювання вологості теплоносія, викидаючи частину зволоженого повітря, а на лінії т його усмоктування регулювати кількість свіжого повітря, що надходить знову, у замкнутий рециркуляційний контур кожної сушильної камери.
Для досягнення рівномірного сушіння рослинної сировини, а, отже, одержання якісного продукту, бо повітропроводи приєднують у парних (2,4) сушильних камерах до протилежних сторін зон поверх установки, тобто свіжий нагрітий теплоносій подається протиточно у візок, із якого в попередній камері (1,3) виходить зволожений теплоносій зниженої температури. Таке підключення повітропроводів забезпечує рівномірне сушіння рослинної сировини по обидва боки візків.
Для скорочення теплових витрат теплогенератор, вмонтований у повітропровід подачі теплоносія після бо вентилятора, а димар ТГ обладнаний теплообмінником "труба в трубі" із завихрювачами в кільцевому зазорі, що інтенсифікують процес тепловіддачі від нагрітого димаря, що дозволяє знизити на 2-395 витрата палива, повітря, що підігрівається, проточується через теплообмінник, тому що він у нижній частині приєднаний до патрубка повітропроводу з регулюючою заслінкою, що йде на вентилятор. Довжина теплообмінника дорівнює 0,75 висоти димаря теплогенератора.
Заслінки на патрубках дозволяють регулювати витрату (вологість) теплоносія "вентилятор -
ТГ-сушарка-вентилятор", що циркулирують по замкнутому циркуляційному контуру.
Винахід поясняється кресленнями, де на фіг.1 зображена схема багатозонної тунельної сушильної установки, що складається з чотирьох сушильних камер, на фіг.2 - вузол приєднання теплообмінника "труба в трубі" до 7/0 повітропроводу.
Установка містить послідовно встановлені чотири сушильні камери - 1, із двома візками 2 по одному в кожній зоні (3,4), автономну тепловентиляційну установку, що складається з повітропроводу подачі повітря З у сушильну камеру, вентилятора б, патрубка викиду зволоженого повітря 7, теплогенератора 8, димаря 9, повітропроводу повернення теплоносія 10, патрубка подачі свіжого повітря 11, теплообмінника "труба в трубі" 75.12, сполученого повітропроводу 13, дифузора 14, конфузора 15.
Багатозонна тунельна сушильна установка працює таким чином.
Завантажені рослинною сировиною, що висушується, візки 2 подають в багатозонну сушильну установку 1, включають вентилятори 6 для подачі повітря в сушильні камери і теплогенератори 8 для його нагрівання, що потім регулюють заслінками патрубків 7 і режимом роботи ТГ установлюють необхідні параметри теплоносія, го подаваного в сушильні камери. Просочуване через теплообмінник "труба в трубі" 12 нагріте повітря через сполучний повітропровід 13 надходить у контур циркуляції теплоносія. Димові гази з ТГ зниженої температури викидаються в атмосферу трубою 9.
Відповідно до режиму сушіння рослинної сировини теплоносія по камерах сушіння можуть мати різні температури. Наприклад, на першому візку, що закочується в камеру, звичайно сировина сушиться при с максимальній температурі теплоносія. В міру підсушування матеріалу температура теплоносія знижується й у зоні охолодження сушеної продукції, вона на схемі не показана, подається атмосферне повітря, але іноді (8) потрібно навіть його вологотермічне опрацювання.
Встановлена на ТГ автоматика підтримує задані температури теплоносія.
Кількість повітря в замкнутому в кожній сушильній камері циркуляційному контурі, а також ступінь «г зо Відкриття заслінок на повітропроводах подачі і повернення теплоносія із сушильних камер встановлюється оператором-сушильщиком на весь період сушіння конкретного виду рослинної сировини. -

Claims (1)

  1. «- Формула винаходу с
    Багатозонна тунельна сушильна установка, що складається з окремих послідовно сполучених ізольованих сушильних камер, оснащених автономним тепловентиляційним устаткуванням із замкнутим циркуляційним контуром теплоносія, і візків, що переміщаються в тунелі, із піддонами для матеріалу, що висушується, яка відрізняється тим, що повітропроводи подачі в сушарку теплоносія з вентилятором, патрубком із « 70 Вегульованою заслінкою і теплогенератором приєднані до дифузорів другої зони сушильної камери, а 73 с повітропроводи повернення теплоносія приєднані до конфузорів першої зони цих камер, при цьому в парних камерах (2, 4,...) повітропроводи подачі підведені поверх камери до протилежних сторін зон, а теплообмінник :з» "труба в трубі" із завихрювачем потоку в кільцевому його зазорі довжиною 0,75 висоти димаря теплогенератора нижньою частиною приєднаний до патрубка повітропроводу на вході теплоносія у вентилятор.
    щ» (95) - - 50 с»
    Ф) іме) 60 б5
UA2001031877A 2001-03-20 2001-03-20 Багатозонна тунельна сушильна установка UA43174C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001031877A UA43174C2 (uk) 2001-03-20 2001-03-20 Багатозонна тунельна сушильна установка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001031877A UA43174C2 (uk) 2001-03-20 2001-03-20 Багатозонна тунельна сушильна установка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA43174C2 true UA43174C2 (uk) 2004-05-17

Family

ID=74186073

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001031877A UA43174C2 (uk) 2001-03-20 2001-03-20 Багатозонна тунельна сушильна установка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA43174C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4011041A (en) Tobacco curing and drying apparatus
US8807021B2 (en) Methods of cooking in continuous cooking oven systems
CN205316838U (zh) 一种高效的热风循环烘干箱
CN103109148A (zh) 矿物材料连续烧结方法和烧结设备
US3448969A (en) Fluid pressure sealing system for processing oven
CN104172445B (zh) 平面往复式果蔬干燥机
US12007166B2 (en) Method and device for drying boards
UA43174C2 (uk) Багатозонна тунельна сушильна установка
US4091824A (en) Method and apparatus for conditioning material utilizing airflow control means
CN205580103U (zh) 一种热风循环烘箱
RU179318U1 (ru) Устройство для сушки и вяления продуктов
CN104041579B (zh) 红外对流联合干燥装置
CN205300174U (zh) 蜂窝式催化剂干燥装置
CN203913212U (zh) 红外对流联合干燥装置
UA50085A (uk) Тунельна сушильна установка
US4177576A (en) Method and apparatus for conditioning material utilizing airflow control means
SU785615A1 (ru) Способ конвективной сушки
CN209131326U (zh) 碳纳米管催化剂自动烘干装置
CN221051870U (zh) 自行走调控装置
CN110799037B (zh) 具有烟雾供应装置的烤箱
SU741343A1 (ru) Конвейерна печь термической обработки узлов кинескопов
RU102770U1 (ru) Устройство для сушки плодово-ягодного сырья с использованием солнечной энергии
JP2017169530A (ja) 鶏舎
CN205373364U (zh) 一种烘茧用上出风加热器
US20210018265A1 (en) Nozzle box for a drying device for drying board-shaped materials