UA40956C2 - Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі - Google Patents

Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі Download PDF

Info

Publication number
UA40956C2
UA40956C2 UA2000126977A UA2000126977A UA40956C2 UA 40956 C2 UA40956 C2 UA 40956C2 UA 2000126977 A UA2000126977 A UA 2000126977A UA 2000126977 A UA2000126977 A UA 2000126977A UA 40956 C2 UA40956 C2 UA 40956C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
slabs
platform
slab
reinforced concrete
plates
Prior art date
Application number
UA2000126977A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віктор Петрович Легеза
Виктор Петрович Легеза
Original Assignee
Український Державний Університет Харчових Технологій
Украинский Государственный Университет Пищевых Технологий
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Український Державний Університет Харчових Технологій, Украинский Государственный Университет Пищевых Технологий filed Critical Український Державний Університет Харчових Технологій
Priority to UA2000126977A priority Critical patent/UA40956C2/uk
Publication of UA40956C2 publication Critical patent/UA40956C2/uk

Links

Landscapes

  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)

Abstract

Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі, згідно з яким плити в кожному багатоярусному штабелі укладаються одна на одну. Кожен штабель плит розташовується вздовж платформи з використанням двох підкладок. Для збільшення кількості плит, що завантажуються на залізничну платформу, плити в кожному штабелі укладають одна на одну без прокладок зі зміщенням. Зміщення чергується у шаховому порядку в поперечному напрямку таким чином, щоб відстань між повздовжніми осями кожної плити та платформи дорівнювала половині відстані від строповочних петель до найближчої зовнішньої вертикальної площини повздовжнього ребра плити. При цьому обпирання кожної верхньої плити на нижню здійснюється одним повздовжнім та двома торцевими ребрами.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується області транспортування вантажів залізницею та може бути використаний для 2 перевезень залізобетонних коритоподібних плит на залізничних платформах.
Існує спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит ("Технические условия погрузки и крепления грузов". М.: Транспорт, 1988, гл. 4, с. 211-221), який є найбільш близьким до заявленого та прийнятий нами за прототип.
За цим способом плити, які завантажуються в декілька ярусів та штабелів, розміщують на підкладки симетрично вертикальним площинам, які проходять через повздовжню та поперечну осі залізничної платформи.
Число штабелів та ярусів плит встановлюється вантажовідправником в залежності від ваги та розмірів плит при повному використанні вантажопідйомності або вантажомісткості кожної платформи. Багатоярусне опирання плит в кожному штабелі здійснюється із застосуванням дерев'яних прокладок, які розміщують над підкладками. При цьому товщина прокладок повинна бути більшою, ніж висота (п-100мм) виступаючих елементів (строповочних 12 петель) плит та висота штабелів над рівнем підлоги платформи не повинна перевищувати 263Омм (див. згадані
ТУ, стор. 212).
Недоліком цього способу є те, що прокладки, маючи велику товщину (п-100мм), значно збільшують завантажувальну висоту при багатоярусному укладанні плит, а це призводить до нераціонального використання вантажопідйомності платформ при повному використанні її вантажомісткості.
В основу винаходу було покладено наступну задачу створення способу розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі: шляхом зменшення завантажувальної висоти при багатоярусному укладанні плит на залізничній платформі забезпечити збільшення кількості завантажуваних за один комплекторейс плит з одночасним суттєвим зменшенням об'єму використаних при цьому лісоматеріалів.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі розміщення залізобетонних коритоподібних плит на с залізничній платформі, згідно з яким плити в кожному багатоярусному штабелі укладаються одна на одну, та Ге) кожен штабель плит розташовується вздовж платформи з використанням двох підкладок, згідно винаходу плити в кожному штабелі укладають одна на одну без прокладок зі зміщенням, яке чергується у шаховому порядку в поперечному напрямку таким чином, щоб відстань між повздовжніми осями кожної плити та платформи дорівнювала половині відстані від строповочних петель до найближчої зовнішньої вертикальної площини ке, повздовжнього ребра плити, при цьому обпирання кожної верхньої плити на нижню здійснюється одним ою повздовжнім та двома торцевими ребрами.
Причинно-наслідковий зв'язок між запропонованими ознаками та очікуваним технічним результатом полягає о в наступному. о
Перша ознака (укладання плит одна на одну без прокладок) дозволяє зменшити завантажувальну висоту кожного штабеля з плит на величину, яка дорівнює товщині(висоті) однієї прокладки, помноженої на кількість З невикористаних прокладок. В результаті з'являється можливість використати цю звільнену завантажувальну висоту для укладки на платформу додаткових плит, що призводить до збільшення перевезених за один комплекторейс плит. Крім того, прокладки, що не використовуються в цьому способі для укладки плит (на відміну «5 від способу-прототипу), складають пряму економію лісоматеріалів при завантажуванні. Друга ознака (зміщення З плит в шаховому порядку в поперечному напрямку) дозволяє обійти проблему строповочних петель, тому що с при такому зміщенні вказані петлі вже не заважають безпосередньому укладанню плит одна на одну, бо одна
Із» пара петель буде знаходитись ззовні плити, а друга пара - в "кориті" під плитою. При цьому перша та друга ознаки взаємопов'язані між собою: друга ознака дозволяє спрацювати першій ознаці по укладанню плит без прокладок.
Покажемо, як здійснюють розміщення плит згідно із запропонованим способом, та порівняємо цю шк технологічну операцію зі способом-прототипом. ав | На малюнку фіг.1 показано загальний вид торця платформи з розміщеними на ній коритоподібними плитами конкретного типорозміру у запропонований спосіб. На малюнках фіг.2-фіг.б6 показано види та розрізи одного з о типорозмірів вказаних коритоподібних плит ємкісних споруд для води (серія 16-007, вип. 7, альбом 1, 1983р.) з сл 20 необхідними для розміщення розмірами плит. На малюнку фіг.2 показано загальний вид (збоку) такої плити; на малюнку фіг.З - вид А-А (вид зверху) на фіг.2; на малюнку фіг.4 - розріз В-В на фіг.3; на малюнку фіг.5 - вид щи Б-Б (вид з торця) на фіг.3; на малюнку фіг.б - розріз Г-Г на фіг.3. Для порівняння на малюнку фіг.7 показано загальний вид торця платформи з розміщеними на ній плитами згідно зі способом-прототипом.
Інвентарні засоби, за допомогою яких закріплюють плити відносно платформи, на фіг.1 та фіг.7 не показані. 29 Згідно із запропонованим способом (фіг.1) плити нижнього ярусу 1 розміщують на інвентарні підкладки 2
ГФ) таким чином, щоб їх повздовжня вісь була зміщена відносно повздовжньої осі платформи З у поперечному юю напрямку на А-5б5мм. У габаритній (поперечній) площині плити другого ярусу та вище кладуть на верхню площину плит нижніх ярусів без прокладок з почерговим у шаховому порядку зміщенням відносно повздовжньої осі платформи на д-55мм у поперечному напрямку. При цьому почергово зміщення плит одна відносно іншої 60 вправо та вліво (фіг.1) складає 2А-110мм, що дорівнює відстані від строповочних петель 4 до найближчої зовнішньої вертикальної площини 5 повздовжнього ребра кожної плити. Це зміщення необхідне для того, щоб "обійти" строповочні петлі, які потребують встановлення дуже товстих дерев'яних прокладок 6 (п-100Омм) між ярусами та відповідного збільшення завантажувальної висоти та витрат лісоматеріалів. При цьому ширина пакету плит дорівнює 28-3080мм, що менше максимально дозволених ТУ 3250мм. Ширина кожного пакету плит б5 в габаритній площині в способі-прототипі дорівнює 2А-297Омм. Висота пакетів Н від підлоги платформи як для заявленого способу так і для прототипу однакова і дорівнює Н-26б00мм. Але за запропонованим способом завантажується шість плит в кожному штабелі на відміну від прототипу, за яким можливо завантажити тільки п'ять таких же плит в кожному штабелі при тій же висоті пакетів плит.
Закріплення кожного штабеля плит відносно підлоги платформи згідно із запропонованим способом розміщення плит здійснюється таким же чином, як в способі-прототипі із застосуванням або розтяжок або інвентарного метало-контейнера. В результаті такого розміщення плит одна пара строповочних петель ("зовнішня") грає роль стопорів від поперечних зміщень плит при дії поперечних інерційних сил, а друга пара строповочних петель ("внутрішня") попадає в порожнину ("корито") під верхнею несучою площиною плити. 70 Важливою обставиною цього способу є те, що загальний центр мас окремого штабеля таким чином розташованих плит знаходиться у вертикальній площині, яка проходить через повздовжню вісь платформи, через те, що кількість плит у кожному штабелі дорівнює бшт. (парне число).
За таким способом розміщення на платформу можна завантажити без прокладок 12 плит, показаних на малюнках фіг.2-фіг.б6, у два штабеля по довжині платформи та шість ярусів по висоті, що на 20905 більше, ніж за способом-прототипом для цих же плит (фіг.7). При цьому досягається значна економія лісоматеріалів на виготовлення прокладок, які після перевезення просто викидають. Наприклад, для залізобетонних плит, що розглядаються в цьому способі на малюнках фіг.2-фіг.б6 та мають вагу 5,3Зтс кожна, за способом-прототипом завантажують не більше 10 плит в два штабеля по довжині платформи та 5 ярусів по висоті (фіг.7). В цьому випадку вичерпується висота завантаження, яка не повинна перевищувати величини 263Омм (див. ТУ). Крім 2о того, на одне відвантаження необхідно 32 прокладки розмірами не менше: товщина 100мм, ширина 15Омм, довжина Зб0Омм загальним об'ємом М деревини
МУЕЗ20п0,110,1500,350,144мМ З/комплекторейс
Ця величина об'єму деревини і є прямою економією лісоматеріалів при завантаженні плит згідно із запропонованим способом. с
Таким чином, поєднання запропонованих ознак дозволяє отримати очікуваний технічний результат: о забезпечити збільшення кількості завантажуваних за один комплекторейс плит з одночасним суттєвим зменшенням використаних при цьому лісоматеріалів.
Ф (се) ормула винаходу
ІФ)
Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі, згідно з яким плити в б кожному багатоярусному штабелі укладаються одна на одну, та кожен штабель плит розташовується вздовж платформи з використанням двох підкладок, який відрізняється тим, що плити в кожному штабелі укладають о
Зв одна на одну без прокладок зі зміщенням, яке чергується у шаховому порядку в поперечному напрямку таким «г чином, щоб відстань між повздовжніми осями кожної плити та платформи дорівнювала половині відстані від строповочних петель до найближчої зовнішньої вертикальної площини повздовжнього ребра плити, при цьому обпирання кожної верхньої плити на нижню здійснюється одним повздовжнім та двома торцевими ребрами. « - . и? щ» («в) се) 1 4) іме) 60 б5
UA2000126977A 2000-12-05 2000-12-05 Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі UA40956C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000126977A UA40956C2 (uk) 2000-12-05 2000-12-05 Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000126977A UA40956C2 (uk) 2000-12-05 2000-12-05 Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA40956C2 true UA40956C2 (uk) 2004-04-15

Family

ID=74215193

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000126977A UA40956C2 (uk) 2000-12-05 2000-12-05 Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA40956C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2159732C2 (ru) Стапельная доска для укладки стопы листов (варианты)
US9340322B2 (en) Transport pallet
EP2390198B1 (en) Transport pallet system
CN112407637B (zh) 堆垛存放组件
US2869721A (en) Single-void unitized transportable package
EP0695265B1 (en) Transport container
US3237786A (en) Palletized structure of cylindrical products
UA40956C2 (uk) Спосіб розміщення залізобетонних коритоподібних плит на залізничній платформі
CA2238157C (en) Cable tray packaging
GB2103573A (en) Pallet
US4050577A (en) Refractory structure and method
US3148773A (en) Banded brick package
WO2001010747A1 (en) Containerised cargo (un)loading
US5957287A (en) Roll storage and transport rack
CZ290134B6 (cs) Stojan na skladování a/nebo přepravu svazků skleněných tabulí
RU11179U1 (ru) Поддон деревянный для кирпича
CN214325680U (zh) 一种木托架
CN218663251U (zh) 一种用于包装桶码放的堆垛架
KR102011037B1 (ko) 적재 편의성이 향상된 목재파렛트
CN211034859U (zh) 一种吊装装置
US20070187285A1 (en) Palletising bolster
SU789358A1 (ru) Способ штебелировани хрупких изделий и разборный контейнер дл его осуществлени
CN110451084B (zh) 一种陶瓷砖打托结构及方法
SU1146233A1 (ru) Поддон дл транспортировани пакетов строительных камней
GB2324078A (en) Storing pipes in a vessel