UA36671C2 - A method for the purification of diffusion juice - Google Patents

A method for the purification of diffusion juice Download PDF

Info

Publication number
UA36671C2
UA36671C2 UA2000010388A UA2000010388A UA36671C2 UA 36671 C2 UA36671 C2 UA 36671C2 UA 2000010388 A UA2000010388 A UA 2000010388A UA 2000010388 A UA2000010388 A UA 2000010388A UA 36671 C2 UA36671 C2 UA 36671C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
juice
saturation
defecation
mass
amount
Prior art date
Application number
UA2000010388A
Other languages
English (en)
Other versions
UA36671A (uk
Inventor
Liubomyr Mykhailovyc Khomichak
Olena Volodymyrivn Matyiaschuk
Leonid Demiianovych Bobrivnyk
Ihor Borysovych Petrychenko
Maria Mykhailivna Zheplinska
Yuliia Ihorivna Herasymenko
Original Assignee
Univ Ukrainian State
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Ukrainian State filed Critical Univ Ukrainian State
Priority to UA2000010388A priority Critical patent/UA36671C2/uk
Publication of UA36671A publication Critical patent/UA36671A/uk
Publication of UA36671C2 publication Critical patent/UA36671C2/uk

Links

Landscapes

  • Non-Alcoholic Beverages (AREA)

Description

Опис винаходу
Спосіб відноситься до цукрової промисловості, а саме до очищення дифузійного соку. 2 Відомий спосіб очищення дифузійного соку |Патент України Мо18177А Опуб. 31.10.97р. Бюл.Мобі|, який передбачає одночасне оброблення дифузійного соку парою в кількості 0,8-1,095 до маси соку та згущеною суспензією соку другої сатурації. Оброблений сік подається на попередню дефекацію, куди вводиться вапняне молоко в кількості, яка забезпечує рН соку на виході з апарату попередньої дефекації в межах 10,8-11,6. Потім сік поступає на першу ступінь основної дефекації, де змішується з вапняним молоком в кількості 1,0-1,895 Сао 70 до маси буряків. Далі сік нагрівається до 85-90" і подається на другий ступінь основної дефекації з додаванням вапняного молока в кількості 0,5-0,795 Сас до маси буряків. Після основної дефекації сік проходить стадії першої сатурації, фільтрування, дефекації перед другою сатурацією з введенням вапняного молока в кількості 0,3-0,595 Сас до маси буряків, другої сатурації, фільтрування.
Недоліками цього способу є пептизація в умовах високої лужності речовин колоїдної дисперсності (РКД), 72 осаджених на попередній дефекації, а також недостатня адсорбційна здатність частинок карбонату кальцію, що повертаються у вигляді суспензії соку другої сатурації в дифузійний сік.
Найближчим технічним рішенням є спосіб з відокремленням осаду після попередньої дефекації Жура К.Д.,
Олянская С.П. Схема очистки сока с отделением осадка после преддефекации. // Сахарная промьішленность. - 1967. -Мо8. - С.29-31). По цьому способу дифузійний сік нагрівають до температури 85-90 і подають у апарат попередньої дефекації, куди добавляють сік першої сатурації в кількості 100-12095. Сік попередньої дефекації поступає у відстійник. Декантат із відстійника поступає на основну дефекацію, першу сатурацію, фільтрування, другу сатурацію, фільтрування. Відокремлений у відстійнику осад соку попередньої дефекації у вигляді суспензії подається у додатковий сатуратор для зниження рН 20 до 8, або безпосередньо в корито вакуум-фільтра для висолоджування і далі видаляється із заводу разом з осадом соку першої сатурації. с
Недоліками цього способу є те, що при переробленні пошкоджених мікроорганізмами і підмерзлих буряків Ге) часто спостерігається зменшення швидкості фільтрування соку першої сатурації та висолоджуванні його осаду при промиванні на вакуум-фільтрах, неповна коагуляція РКД в умовах попередньої дефекації. Особливо швидкість фільтрування зменшується за рахунок наявності в буряковому соку поліцукрів (декстрану і левану), які утворюються в результаті життєдіяльності мікроорганізмів. Тому осад соку попередньої дефекації з великим -- вмістом високомолекулярних сполук при переробленні буряків погіршеної якості мас низьку фільтраційну - здатність.
Оскільки у технологічній схемі з'являється стадія відстоювання соку попередньої дефекації, то тривалість ее, перебування соку на ділянці очищення цукрового виробництва зростає, і, як наслідок, підвищується розкладання Ге) цукрози під впливом високої температури та лужності середовища.
Зо В основу винаходу поставлено задачу створення способу очищення дифузійного соку шляхом поєднання о процесів попередньої дефекації і відстоювання, який забезпечить достатні руйнування асоціативних сполук та коагуляцію РКД дифузійного соку в умовах попередньої дефекації, підвищення адсорбційної здатності частинок карбонату кальцію, що повертаються у вигляді активованої суспензії соку другої сатурації в дифузійний сік, « покращання седиментаційних та фільтраційних властивостей соку попередньої дефекації та сатураційних соків, З 70 зменшення втрат цукрози від розкладання у виробництві. с Поставлена задача досягається тим, що спосіб очищення дифузійного соку включає попередню дефекацію,
Із» відділення осаду соку попередньої дефекації, основну дефекацію, першу сатурацію, фільтрування, дефекацію перед другою сатурацією, другу сатурацію, фільтрування, згідно винаходу попередня дефекація проводиться протягом 1,5-2,0с парою, при одночасному введенні активованої згущеної суспензії соку другої сатурації в кількості 2,5-3,095 до маси соку та вапняного молока 0,2-0,395 СаО до маси буряків, після чого система о витримується 900-1200с при температурі 65-70" у реакторі, в якому і відстоюється.
Ге»! Причинно-наслідковий зв'язок між запропонованими ознаками та технічним результатом буде в наступному.
Більшість із сполук, які містяться в дифузійному соку - це комплексні з'єднання різного ступеня б стійкості, для руйнування яких необхідно затратити теплову енергію та енергію хімічної реакції. Введення -і 20 теплової енергії у даному способі пропонується шляхом вдування водяної пари безпосередньо у потік соку.
Парові бульбашки, які утворюються за рахунок дробіння факелу пари в потоці соку розподіляються в усьому та його об'ємі та сплескуються з виділенням значної теплової енергії. Локальний об'єм рідини навколо бульбашки зазнає впливу кавітаційних ефектів при її колапсі, які супроводжуються хімічними та структурними перетвореннями частинок РКД дифузійного соку. Речовини, які зазнали такого впливу активуються і взаємодіють 29 з іонами кальцію, утворюючи структуру осаду соку попередньої дефекації, що має меншу гідрофільність у
ГФ) порівнянні з осадом без такого оброблення. Оптимальна тривалість такого оброблення дифузійного соку водяною парою складає 1,5-2,0с., протягом якого здійснюється кавітаційний вплив. Збільшення тривалості о оброблення призводить до руйнування частинок РКД, продукти розпаду яких неможливо повністю видалити із соку, а також до збільшення температури, внаслідок якої відбувається інверсія цукрози. Після такого 60 оброблення температура в системі складає 65-757С, що відповідає тепло-гарячій схемі очищення.
Згущена суспензія соку другої сатурації містить осад у вигляді майже чистого кристалічного карбонату кальцію і невелику частину розчинного двохвалентного іону Са?". Частинки осаду соку другої сатурації мають негативний заряд. При змішуванні суспензії з 0,25-0,395 Сао до її маси проходить перезарядження частинок осаду і останні мають позитивний поверхневий заряд, завдяки чому підвищується їх адсорбційна здатність. При бо введенні суспензії одночасно з водяною парою в дифузійний сік відбуваються реакції нейтралізації аніонів кислот та адсорбція на частинках карбонату кальцію продуктів руйнування асоційованих сполук дифузійного соку внаслідок кавітаційних ефектів. Для завершення процесів коагуляції РКД дифузійного соку на попередній дефекації добавляють вапняне молоко у кількості 0,2-0,395 СаО до маси буряків, доводячи таким чином
Значення РН 2о соку попередньої дефекації до оптимального її значення, де має місце максимум осадження нецукрів.
Після проведення таким чином процесу попередньої дефекації необхідно витримати сік на протязі 900-1200с для сенсибілізації сполук соку, які неповністю вступили у хімічну реакцію. При цьому одночасно може здійснюватися відокремлення осаду соку попередньої дефекації шляхом його відстоювання. 70 Таким чином одночасна обробка дифузійного соку водяною парою, активованою згущеною суспензією соку другої сатурації і вапняним молоком сприяє інтенсивній взаємодії продуктів руйнування асоційованих сполук соку з іонами кальцію та більш повній адсорбції їх на поверхні частинок карбонату кальцію, глибокій коагуляції РКД дифузійного соку з утворенням малогідратованого коагуляту, а також покращанню технологічних показників соків.
Нами були проведені порівняльні досліди по очищенню дифузійного соку запропонованим та іншими способами.
Запропонований спосіб очищення дифузійного соку здійснюється наступним чином. Дифузійний сік обробляється парою протягом 1,5-2,0с до температури 65-757С при одночасному введенні згущеної активованої суспензії соку другої сатурації в кількості 2,5-3,0956 до маси соку та вапняного молока в кількості 0,2-0,390 2о ба до маси буряків при досягненні значення рН 20 соку 11,0-1,2. Далі сік надходить у реактор, який одночасно служить і відстійником. В ньому проходять процеси глибокої дегідратації РКД і ВМС з отриманням щільної структури осаду, який одночасно відділяється шляхом седиментації і надходить на перший ступінь першої сатурації. Сік попередньої дефекації подають на основну дефекацію, змішуючи з 2,0-2,296 СаО до маси буряків і нагрівають до температури 85-90". Після основної дефекації сік проходить стадії першої сатурації, сч фільтрування, дефекації перед другою сатурацією з введенням 0,396 СаО до маси буряків, другої сатурації, фільтрування. і)
Приклади здійснення способу.
Приклад 1.
Дифузійний сік обробляють парою протягом 1,5-2,0с до температури 70"С при одночасному введенні «- зо Згущеної активованої суспензії соку другої сатурації в кількості 2,5-3,096 до маси соку, а далі вапняним молоком в кількості 0,2-0,395 Сас до маси буряків. Після цього систему витримують при температурі 65-707С на - протязі 900-1200с, де одночасно відбувається відділення осаду, що утворився і подають його на першу ступінь Ге першої сатурації, а декантат поступає на основну дефекацію з витратою вапняного молока в кількості 2,2 У6 Сао до маси буряків, першу сатурацію, фільтрування, дефекацію перед другої сатурацією (подача Сас 0,395 до маси ісе) буряків), другу сатурацію, фільтрування. Результати досліджень наведеного прикладу наведені у таблиці 1. со
Результати інших прикладів наведеш в таблиці 2.
Дані із наведених дослідів показали, що при здійсненні запропонованого способу очищення дифузійного соку досягається покращання якісних показників соку другої сатурації по відношенню до схеми розробленою КТІХП, зокрема вміст РКД зменшується на 3,995, вміст солей кальцію зменшується на 8,395, чистота збільшується на « 0,590. з с При проведенні запропонованого способу очищення дифузійного соку досягається руйнування його асоційованих сполук, і, як наслідок, відбувається більш повна коагуляція РКД з утворенням менш гідратованого ;» коагуляту; підвищення адсорбційної здатності частинок карбонату кальцію, утворення структури осаду, яка має мінімальну гідрофільність, що призводить в кінцевому підсумку до підвищення загального ефекту очищення. с
Мо досліду |ІДифузійний Сік попередньої дефекації Сік другої сатурації
Ф свй інно НИ іоном
Ч, о Зв Мов, 95 | Ек Кольоровість, од. он. густ.|Ч,95 Солі Са? 95 СаО на 100 СР. Кольоровість, од.оп.густ.
Ф СА дню - 70 фо вам зв огао»воюоом17111111в6 й о ке сік 60 на 100 СР маси соку од.оп.густ соку другої сатурації і парою ве

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    5 . не - . о. Спосіб очищення дифузійного соку, який передбачає попередню дефекацію, відділення осаду соку попередньої дефекації, основну дефекацію, першу сатурацію, фільтрування, дефекацію перед другою сатурацією, другу сатурацію, фільтрування, який відрізняється тим, що попередню дефекацію проводять протягом 1,5 - 2,0 с парою при одночасному введенні активованої згущеної суспензії соку другої сатурації в 70 кількості 2,5 - 3,0 95 до маси соку та вапняного молока в кількості 0,2 - 0,3 95 СаО до маси буряків, після чого систему витримують 900-1200 с при температурі 65 - 70 С у реакторі, в якому і відстоюють. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 12, 15.12.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і /5 науки України. с о «- їч- (Се) (Се) со ші с ;» (95) (22) (22) - 50 - Ф) іме) 60 б5
UA2000010388A 2000-01-24 2000-01-24 A method for the purification of diffusion juice UA36671C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000010388A UA36671C2 (en) 2000-01-24 2000-01-24 A method for the purification of diffusion juice

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000010388A UA36671C2 (en) 2000-01-24 2000-01-24 A method for the purification of diffusion juice

Publications (2)

Publication Number Publication Date
UA36671A UA36671A (uk) 2001-04-16
UA36671C2 true UA36671C2 (en) 2004-12-15

Family

ID=34514070

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000010388A UA36671C2 (en) 2000-01-24 2000-01-24 A method for the purification of diffusion juice

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA36671C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA36671A (uk) 2001-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5281279A (en) Process for producing refined sugar from raw juices
JP3436540B2 (ja) テンサイ汁の精製方法
CN101294227A (zh) 一种糖汁气浮清净的方法
CN107055904A (zh) 一种工业末端废水零排放处理系统及工艺
CN110734168B (zh) 一种高浓盐水的处理方法及系统
WO2005090611A1 (en) Sugar cane juice clarification process
WO2015097455A2 (en) Novel purification processes
CN110759570A (zh) 染料中间体废水的处理方法以及处理系统
EP3036346B1 (en) Improved process including a carbonatation step
Pervov et al. Removal of calcium carbonate from reverse osmosis concentrate by seed crystallization
UA36671C2 (en) A method for the purification of diffusion juice
CN114804435A (zh) 一种应用钙芒硝技术脱盐的废水处理方法
US2522797A (en) Method of purifying sugar juice
CN1025114C (zh) 海带浸泡液的净化方法
CN205821040U (zh) 一种全膜法对脱硫废水深度处理膜分离组合零排放系统
US6051075A (en) Process for sugar beet juice clarification
CN111153540A (zh) 一种保证高盐废水结晶盐品质的分盐系统和工艺
US3476597A (en) Method and means for purifying,discoloring and clarifying through a continuous and catalytic treatment at room temperature raw sugar juices obtained from sugar containing plants and fruit and also raw sugar solutions
CN109574307A (zh) 去除反渗透浓水中全部硬度的装置
CN116444106B (zh) 一种高硬度高硫酸盐型煤矿矿井水处理方法及装置
JPH10202010A (ja) 水処理装置
RU2254373C2 (ru) Способ очистки диффузионного сока
SU1803389A1 (ru) Cпocoб oчиctkи tpahcпoptepho-moeчhoй boды caxaphoгo зaboдa
RU2205070C1 (ru) Способ обработки отработанных регенерационных растворов соли натрий-катионитовых фильтров
RU3936U1 (ru) Автоматическая линия для подготовки жомопрессовой воды к возврату ее на диффузию