UA35075A - Пристрій для фіксації хребта - Google Patents

Пристрій для фіксації хребта Download PDF

Info

Publication number
UA35075A
UA35075A UA99084534A UA99084534A UA35075A UA 35075 A UA35075 A UA 35075A UA 99084534 A UA99084534 A UA 99084534A UA 99084534 A UA99084534 A UA 99084534A UA 35075 A UA35075 A UA 35075A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
screw
spine
thread
groove
head
Prior art date
Application number
UA99084534A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Ігорович Шпильов
Владимир Игоревич Шпилев
Микола Олексійович Корж
Николай Алексеевич Корж
Володимир Олександрович Радченко
Владимир Александрович Радченко
Василь Михайлович Шимон
Василий Михайлович Шимон
Original Assignee
Володимир Ігорович Шпильов
Владимир Игоревич Шпилев
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Ігорович Шпильов, Владимир Игоревич Шпилев filed Critical Володимир Ігорович Шпильов
Priority to UA99084534A priority Critical patent/UA35075A/uk
Publication of UA35075A publication Critical patent/UA35075A/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до медицини. Пристрій має елемент кріплення до кістки з різьбовою голівкою та пазом в ній, з'єднувальний стержень і вкладку розташовані в згаданому пазі, та фіксуючий гвинт з багатогранним елементом під ключ і гайку, нагвинчену на голівку шурупа. Вкладка являє собою П-подібну частину зрізаного циліндричного стакану з внутрішньою конічною різьбою, фіксуючий гвинт має конічну різьбу, яка входить в різьбу вкладки, а елемент кріплення пристрою до кістки виконаний у вигляді або шурупа, або крюка.

Description

Винахід відноситься до медицини, а саме, до ортопедії, травматології та нейрохірургії і призначається для фіксації хребта при хірургічному лікуванні захворювань та пошкоджень останнього.
Надійна, жорстка фіксація хребта цілком необхідна у післяопераційному періоді після проведеної корекції деформацій хребта або після усунення нестабільності у пошкодженому сегменті. Декомпресивні операції, в тому числі, лямінектомія, збільшують нестійкість хребта і в більшості випадків є первинно нестабільними.
Для постдекомпресивиої одномоментної задньої стабілізації хребта широке розповсюдження здобули конструкції, які містять в собі гвинти, розташовані безпосередньо в тілах хребців, зв'язані між собою регульованими і нерегульованими кріпильними елементами.
Відомий пристрій для фіксації хребта, який містить в собі штангу з повзунами на кінцях для встановлення кріпильних гвинтів та репоніруючим вузлом у середній частині. Крім того, пристрій містить муфти, встановлені на штанзі, планки з поперечним отвором та пазом, причому на повзуні встановлений палець, на якому розташована планка з можливістю фіксації на ньому, а кожний повзун розміщується на муфті з можливістю подовжнього переміщення | 1).
Однак, цей пристрій має ряд недоліків. Наявність великої кількості різьбових з'єднань веде до розхитування конструкції у післяопераційному періоді в процесі дії динамічних навантажень і втрати фіксації хребта. Крім того, громіздкість конструкції збільшує травматичність м'яких тканин, які знаходяться поблизу хребта. Це значно знижує ефективність лікування, подовжує термін лікування за рахунок більш довшого знахождення хворого у ліжку. При цьому, відомий пристрій достатньо складний у виготовленні за рахунок наявності спрямовуючих пазів, ріфлень в місцях з'єднань вузлів, різьбових муфт, фігурних гайок, різноманітних обмежувачів руху окремих елементів.
Відомий пристрій для фіксації хребта системи «М/5І-Тіап», маючий, принаймні два однакових елемента, кожний з яких містить в собі шуруп з різьбовою голівкою і пазом в ній, з'єднувальний стержень, розташований у згаданому пазі, спрямовуючі гільзи, насаджені на голівку шурупа і фіксуючі гвинти, які входять крізь гільзу у голівку шурупа. При цьому фіксуючі гвинти мають заглиблення під ключ |21.
Шурупи вгвинчують у хребці, з'єднують їх поміж собою з'єднувальними стержнями і закріплюють стержні гільзами та фіксуючими гвинтами.
Даний пристрій за конструкцією простіший за вищезгаданий аналог, але і він має суттєві недоліки.
Відносно надійну фіксацію цим пристроєм можна набути «тільки в тому випадку, (як вказують автори цього пристрою) якщо вісь імплантата (шурупа) стоїть по виску» до стержня, чого дуже складно досягти під час операції.
Крім того, наявність різьбового з'єднання, яке не законтрене, може призвести до втрати фіксації оперованої частини хребта у післяопераційному періоді та повторного хірургічного втручання.
Найбільш близьким по технічній суті та досягаємому лікувальному ефекту є пристрій для фіксації хребта, який містить в собі шуруп з різьбовою голівкою та пазом у ній, з'єднувальний стержень і вкладку, розташовані в згаданому пазі, та фіксуючий гвинт з багатогранним елементом під ключ і гайку, нагвинчену на голівку шурупа.
Вкладка має форму прямокутної призми з виступом і забезпечена різьбовим отвором, в якому розташоване тіло фіксуючого гвинта. Голівка фіксуючого гвинта виконана конічною. Поверхня вкладки, контактуюча зі з'єднувальним стержнем, виконана з нарізкою, а в голівці шурупа з боку паза виконані заглиблення |З).
Цей пристрій дозволяє забезпечити надійну фіксацію хребта на весь час лікування за рахунок запобігання відгвинчування різьбових з'єднань елементів пристрою під час дії динамічних навантажень на нього.
Останній пристрій обраний нами за прототип.
Як показали наш» клінічні дослідження, пристрій-прототип має суттєві недоліки, а саме:
Конструктивне рішення цього пристрою передбачає наявність в ньому складних елементів, за рахунок яких досягнута мета винаходу - надійна фіксація хребта. З одного боку це ускладнює технологію встановлення пристрою, з іншого - збільшує його габарити, отже потрібно багато місця для розташування конструкції в тканинах. Останнє збільшує травматичність хірургічного втручання та ймовірність виникнення ускладнень. Крім того, як засвідчує наш досвід, пристрій з такими габаритними розмірами складно, або зовсім неможливо використовувати у дітей.
В основу винаходу була поставлена задача створення простого за конструкцією пристрою, дозволяючого знизити травматичність хірургічного втручання, спростити технологію та скоротити час його виконання, а також розширити сферу його використання зі зниженням імовірності виникнення ускладнень за рахунок принципово нової фіксації елементів пристрою та зменшення його розмірів.
Поставлена задача вирішується тим, що у пристрої для фіксації хребта, який містить в собі елемент кріплення пристрою до кістки з різьбовою голівкою та пазом в ній, з'єднувальний стержень і вкладку, розташовані у згаданому пазі, фіксуючий гвинт з багатогранним елементом під ключ і гайку, нагвинчену на голівку шурупа, згідно винаходу, вкладка являє собою П-подібну частину зрізаного циліндричного стакану з внутрішньою конічною різьбою, фіксуючий гвинт має конічну різьбу, яка входить в різьбу вкладки, а елемент кріплення пристрою до кістки виконаний у вигляді або шурупа, або крюка.
Крім того, між різьбою та дном вкладки виконана проточка, а поверхня гайки, контактуюча зі стержнем, має кільцевий виступ.
Завдяки наявності в пристрої вкладки вищезгаданої форми з внутрішньою конічною різьбою, фіксуючого гвинта, маючого конічну різьбу, яка входить у різьбу вкладки, забезпечується можливість спрощення конструкції пристрою. Оригінальне конструктивне рішення і можливість використання крюка замість шурупа дозволили зменшити габаритні розміри, отже і травматичність хірургічного втручання, спростити технологію та скоротити час його здійснення, а також розширити сферу застосування і зменшити імовірність виникнення ускладнень.
При цьому пропонуємий пристрій достатньо простий і технологічний при виготовленні та експлуатації.
Заявляємий пристрій ілюструється рисунком, на якому зображений загальний вигляд пристрою.
Для виготовлення пристрою застосовується біологічно інертний матеріал, наприклад, титановий сплав.
Пристрій (фіг.) містить в собі елемент кріплення пристрою до кістки (шуруп або крюк) 1 з різьбовою голівкою 2 і пазом в ній 3. В пазі З розташовані з'єднувальний стержень 4 та вкладка 5. На різьбовій голівці 2 встановлена гайка 6. Вкладка 5 являє собою П-подібну частину зрізаного циліндричного стакана з внутрішньою конічною різьбою 7, в якому розміщується фіксуючий гвинт 8. Гвинт 8 має конічну різьбу 9 і багатогранний отвір 10 під ключ. Між різьбою 7 та дном 11 вкладки 5 виконана проточка 12, а гайка 6 має кільцевий виступ 13.
Розглянемо приклад використання пристрою при хірургічному лікуванні травматичного пошкодження хребта.
Після здійснення заднього хірургічного доступу до хребта, скелетування остюкуватих відростків та виконання основного етапу хірургічного втручання (лямінектомії, ревізії спинного мозку, відкритого вправлення вивиху хребця чи іншого втручання), виконують задню стабілізацію хребта з допомогою заявляємого пристрою.
Для цього крізь корені дуг хребців, які лежать вище та нижче пошкодженого хребця, в напрямі їх тіл свердлом виконують канали, в які вгвинчують шурупи 1 до упору, так щоб пази З різьбових голівок 2 шурупів 1 розміщувались уздовж хребта. У разі необхідності замість шурупів можуть бути введені крюки. З'єднувальні стержні 4 згинають в залежності від необхідного положення фіксації сегмента хребта і встановлюють їх у пази З та попередньо нагвинчують гайки 6. Виконують маніпуляції, спрямовані на корекцію сегменту хребта та загвинчують гайки 6 до упору. В пази З вставляють вкладки 5 до упору їх у стержень 4 і загвинчують фіксуючі гвинти 8 повністю. При цьому фіксуючі гвинти 8 розклинюють вкладки 5, виключаючи тим самим мимовільне відгвинчування гайок 6, під час дії динамічних навантажень на хребець.
При необхідності корекцію хребта можна повторити.
Рану пошарово зашивають.
Таким чином, застосування запропонованого пристрою дозволяє здійснити менш травматичну, швидку, жорстку та надійну фіксацію хребців у положенні корекції та зберегти її на весь термін лікування, що створює благоприємні умови для консолідації кісткових фрагментів та відновлювання втрачених функцій у пацієнтів з захворюваннями та пошкодженнями хребта.
Розміри пристрою дозволяють використовувати його у дітей.
Запропонований пристрій був використаний у трьох хворих з травмами грудопоперекового та поперекового відділів хребта. В усіх випадках був одержаний позитивний клінічний результат.
Джерела інформації: 1. Авторське свідоцтво СРСР Мо 1674826, кл.» А61 В 17/60, 1989. 2. Проспект: Система «УМ/5І-Тіап» для фіксації хребта РЕТЕА ВАЕНМ. СНІВОАСОІЕ-МЕСНАМІК - АМ МОГ НО 30, - 0О-91085 М/ЕІБЕМООВЕ. 3. Заявка на патент України Ме 97125807 від 04.12.97р., кл. А 61 В 17/56, АЄ1В 17/58.
9 бе : й,
Се 11 ру-
ЦІ -
От Вл ший

Claims (2)

1. Пристрій для фіксації хребта, що має елемент кріплення пристрою до кістки з різьбовою голівкою та пазом в ній, з'єднувальний стержень і вкладку розташовані в згаданому пазі, та фіксуючий гвинт з багатогранним елементом під ключ і гайку, нагвинчену на голівку шурупа, який відрізняється тим, що вкладка являє собою П- подібну частину зрізаного циліндричного стакану з внутрішньою конічною різьбою, фіксуючий гвинт має конічну різьбу, яка входить в різьбу вкладки, а елемент кріплення пристрою до кістки виконаний у вигляді або шурупа, або крюка.
2. Пристрій по п.1 відрізняється тим, що між різьбою та дном вкладки виконана проточка.
З. Пристрій по п.1 відрізняється тим, що поверхня гайки, контактуюча зі стержнем, має кільцевий виступ.
UA99084534A 1999-08-09 1999-08-09 Пристрій для фіксації хребта UA35075A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99084534A UA35075A (uk) 1999-08-09 1999-08-09 Пристрій для фіксації хребта

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99084534A UA35075A (uk) 1999-08-09 1999-08-09 Пристрій для фіксації хребта

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA35075A true UA35075A (uk) 2001-03-15

Family

ID=74204390

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99084534A UA35075A (uk) 1999-08-09 1999-08-09 Пристрій для фіксації хребта

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA35075A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2006235095B2 (en) Systems, devices and methods for stabilization of the spinal column
AU2004220647B2 (en) Posterior pedicle screw and plate system and methods
US5486176A (en) Angled bone fixation apparatus
EP1778110B1 (en) Apparatus for the correction of skeletal deformities
EP1572016B1 (en) Multi-rod bone attachment
US7883532B2 (en) Vertebral pars interarticularis clamp a new spine fixation device, instrumentation, and methodology
US9532822B2 (en) Pedicle screw with reverse spiral cut and methods thereof
US20050234456A1 (en) Plate system for minimally invasive support of the spine
US20020161367A1 (en) Anatomic posterior lumbar plate
US20090125067A1 (en) In-line occipital plate and method of use
US8523917B2 (en) Anterior cervical instrumentation systems, methods and devices
US20090240291A1 (en) Breached pedicle screw
US10278745B2 (en) Interlaminar, interspinous stabilization devices for the cervical spine
UA35075A (uk) Пристрій для фіксації хребта
RU2240072C2 (ru) Устройство для переднего спондилодеза при нестабильных переломах и переломовывихах шейного отдела позвоночника
KR100507615B1 (ko) 척추경 나사못 및 이를 갖는 척추경 나사못 조립체
RU2218122C1 (ru) Устройство для заднего спондилодеза
KR200297069Y1 (ko) 척추경 나사못
SU542516A1 (ru) Фиксатор позвоночника
KR20050110098A (ko) 척추고정용 나사못