UA32644U - Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і. - Google Patents

Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і. Download PDF

Info

Publication number
UA32644U
UA32644U UAU200800231U UAU200800231U UA32644U UA 32644 U UA32644 U UA 32644U UA U200800231 U UAU200800231 U UA U200800231U UA U200800231 U UAU200800231 U UA U200800231U UA 32644 U UA32644 U UA 32644U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
muscle
sutures
resection
attachment
place
Prior art date
Application number
UAU200800231U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Виктор Иванович Емченко
Original Assignee
Виктор Иванович Емченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Виктор Иванович Емченко filed Critical Виктор Иванович Емченко
Priority to UAU200800231U priority Critical patent/UA32644U/uk
Publication of UA32644U publication Critical patent/UA32644U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб хірургічного лікування косоокості включає виділення нижнього косого м'яза з накладанням швів, що розсмоктуються, після чого ділянку м'яза від місця прикріплення до швів відсікають і фіксують цими швами до місця прикріплення. На передню та на задню порцію нижнього косого м'яза накладають шви, попередньо відмірявши від місця прикріплення м'яза величину майбутньої резекції передньої та задньої порції окремо.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до медицини, а саме до офтальмології і може використовуватись для 2 хірургічного лікування косоокості, що супроводжується ослабленням функцій нижнього косого м'яза.
Відомий спосіб хірургічного лікування косоокості - підсилення нижнього косого м'яза по УУпееїег
Ізаспзепуледег К. АидептизКеПаптипадеп. - І еіргід: МЕВ Сеогуд Тпіете, 1966. - 5.431-4321.
Спосіб здійснюють шляхом утворення складки нижнього косого м'яза біля його місця прикріплення до стінки орбіти, прошиванні складки і шовної фіксації її до периосту орбіти. 70 Такий спосіб не забезпечує вибірковості регуляції кожної з функцій нижнього косого м'яза, часто ускладнюється орбітальними гематомами та залишає рубець на шкірі.
Найбільш близьким і вибраним за прототип є спосіб хірургічного лікування косоокості - підсилення (резекція) нижнього косого м'яза по Ріпк |Заспзепулгедег К. АидептизкКеїаптипадеп. - І еіргід: МЕВ Сеогу Тпіете, 1966. - 5.4321.
Спосіб здійснюють шляхом виділення нижнього косого м'яза, звільнення його від зв'язків з зовнішнім і нижнім прямими м'язами, накладанням біля місця прикріплення нижнього косого м'яза до очного яблука швів, відмірянням величини резекції (5мм) та відсіканням м'яза від місця прикріплення і перед накладеними швами.
Після цього м'яз або фіксується до попереднього місця прикріплення, або, для підсилення ефекту, переміщується назад-вгору і фіксується до склери.
Проте, цей спосіб не забезпечує вибірковості регуляції кожної з функцій нижнього косого м'яза і рівномірно підсилює кожну з його функцій. Крім того, переміщення м'яза назад-вгору і шовна його фіксація до склери в зоні проекції макули загрожує ускладненнями - розвитком макулодистрофії, відшаруванням сітківки, порушеннями кровообігу в зв'язку з травматизацією вортикозних судин і атрофією зорового нерва.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу хірургічного лікування косоокості, в якому за рахунок зміни характеру резекції нижнього косого м'яза досягається дозоване і вибіркове підсилення 2 окремо кожної функції нижнього косого м'яза, за рахунок чого підвищується ефективність оперативного лікування косоокості.
Поставлена задача вирішується в способі хірургічного лікування косоокості, що включає виділення нижнього косого м'яза з накладанням швів, що розсмоктуються, після чого ділянку м'яза від місця прикріплення до швів Я відсікають і фіксують цими швами до місця прикріплення, згідно з корисною моделлю, резекцію м'яза проводять чЕ по передній та (або) задній порції м'яза, для чого відміряють величину майбутньої резекції для передньої та (або) задньої порції окремо, наносять мітки, по яким накладають шви, що розсмоктуються, після чого ділянку со м'яза від місця прикріплення до швів відтинають, а м'яз фіксують швами до місця прикріплення. сі
У випадку, коли через індивідуальні особливості будови нижнього косого м'яза, а саме, задньому варіанті його прикріплення, неможливо безпечно вивести в операційне поле місце прикріплення м'яза, величину с майбутньої резекції для передньої та (або) задньої порції окремо відміряють не до місця прикріплення, а до доступної точки на м'язові, найбільш близької до місця прикріплення, після чого ділянку м'яза від цієї точки до швів відтинають, а м'яз фіксують швами до ділянки м'яза, що залишилася біля місця прикріплення. «
Оскільки відомо, що передня порція нижнього косого м'яза відповідає за торзійну функцію м'яза, а задня 50 порція - за вертикальну функцію, то для досягнення торзійного ефекту, проводиться резекція передньої порції т с м'яза, а для отримання вертикального ефекту, проводиться резекція задньої порції. Коли ж потрібно підсилити з» обидві функції, то проводиться резекція обох порцій, причому, розрахунок торзійного і вертикального ефекту, і, відповідно, резекція порцій м'яза, проводиться окремо.
Для отримання і торзійного, і вертикального ефекту проводиться резекція і передньої, і задньої порції м'яза, що дозволяє проводити дозоване вибіркове підсилення однієї чи обох функцій нижнього косого м'яза. со Для отримання тільки торзійного ефекту, проводиться резекція передньої порції м'яза із збереженням ко м'язових волокон задньої порції.
Для отримання тільки вертикального ефекту, проводиться резекція задньої порції м'яза із збереженням (22 м'язових волокон передньої порції. їх 20 Заявлену операцію асиметричної резекції нижнього косого м'яза здійснюють наступним чином.
Повікорозширювач. Розтин кон'юнктиви в нижньозовнішньому квадранті, відступивши 6-7мм від лімба. Гостро їз» і тупо виділяють нижній край зовнішнього прямого та латеральний край нижнього прямого м'язів. Нижній і зовнішній прямі м'язи беруться на гачки. Гачком захоплюють черевце нижнього косого м'яза в капсулі, виводять його в рану і розтягують на двох гачках. Капсулу нижнього косого м'яза розрізають вздовж (при необхідності 29 видаляють) і черевце м'яза виділяють з капсули і розтягують на двох гачках. с Для забезпечення торзійного і вертикального ефекту одночасно, величину запланованої резекції відміряють з допомогою циркуля окремо по передньому та по задньому краю м'язового черевця і відмічають зеленкою, після чого на передню та на задню порцію м'язового черевця по міткам накладають шов, що розсмоктується. Після цього ділянку м'язового черевця від місця його прикріплення до швів відтинають, причому розріз проводять по 60 лінії, що з'єднує обидві мітки. М'язове черевце підтягують до місця прикріплення і фіксують до нього попередньо накладеними швами.
Для забезпечення лише торзійного ефекту по передньому краю м'язового черевця відміряють з допомогою циркуля величину запланованої резекції і відмічають зеленкою, після чого на передню порцію м'язового черевця по мітці накладають шов, що розсмоктується. Передню порцію м'яза від місця його прикріплення до шва бо відтинають, зберігаючи м'язові волокна задньої порції. Після цього передню порцію м'язового черевця підтягують до місця прикріплення і фіксують до нього попередньо накладеним швом.
Для забезпечення лише вертикального ефекту по задньому краю м'язового черевця відміряють з допомогою циркуля величину запланованої резекції і відмічають зеленкою, після чого на задню порцію м'язового черевця по мітці накладають шов, що розсмоктується. Задню порцію м'яза від місця його прикріплення до шва відтинають, зберігаючи м'язові волокна передньої порції. Після цього задню порцію м'язового черевця підтягують до місця прикріплення і фіксують до нього попередньо накладеним швом.
У випадку, коли через індивідуальні особливості будови нижнього косого м'яза, а саме, при задньому варіанті його прикріплення, неможливо безпечно вивести в операційне поле місце прикріплення м'яза, величину 70 майбутньої резекції для передньої та (або) задньої порції, окремо відміряють не від місця прикріплення, а від доступної точки на м'язові, найбільш близької до місця прикріплення, відмічають зеленкою, після чого на передню та (або) на задню порцію м'язового черевця по міткам накладають шов, що розсмоктується. Після цього ділянку м'яза від цієї точки до швів відтинають, а м'яз фіксують швами до ділянки м'яза, що залишилася біля місця прикріплення. Шов на кон'юнктиву. Асептична пов'язка.
Приклад 1
Хвора М., 7 років. Діагноз: А-езогіпотропія і інциклотропія О5, гіперметропія середнього ступеня 0), дисбінокулярна амбліопія високого ступеня О5.
Об'єктивно:
МО0-0,7ври3,00-1,0
МО5-0,095рпи3,00-0,1
Девіація: в первинній позиції погляду - езогіпотропія О5 5 5/102 і інциклотропія О5 109; при погляді вгору - езогіпотропія ОБ 152/102; при погляді вниз гіпотропія О5 10 9. Гіпофункція нижнього косого м'яза О5 2ст.
Фіксація обох очей правильна. Кольоротест: зір монокулярний 00.
Проведено оперативне лікування запропонованим способом - асиметрична резекція нижнього косого м'яза лівого ока: передньої порції Умм та задньої порції бмм.
Через З місяці після операції. З
МО0-0,7ври3,00-1,0
МО5-0,155рп-3,00-0,4
Девіація відсутня в усіх діагностичних позиціях погляду. Функції нижнього косого м'яза О5 в нормі. чЕ Кольоротест: зір одночасний.
Ще через 2 роки. ч
МО - 0,в8ри я 2,00-1,0 «се
МО5-0,65рпи 2,00 - 0,9
Девіація відсутня в усіх діагностичних позиціях погляду. Функції нижнього косого м'яза О5 в нормі. с Кольоротест: зір бінокулярний. Одужання. со
Приклад 2
Хворий Д., 8 років. Діагноз: Інциклотропія О5, дисбінокулярна амбліопія слабкого ступеня О5.
Об'єктивно:
МмОор-1,0 «
МО5-0,5 н/к - с Девіація: інциклотропія О5 152; горизонтальна і вертикальна девіація відсутні. Гіпофункція нижнього косого ц м'яза О5 Зст. Фіксація обох очей правильна. Кольоротест: зір монокулярний 00. ,» Проведено оперативне лікування запропонованим способом - асиметрична резекція нижнього косого м'яза лівого ока: лише передньої порції 1Омм, задня порція залишена.
Через 10 місяців після операції. о МмОор-1,0
МО5-0,9 н/к о Девіація відсутня в усіх діагностичних позиціях погляду. Функції нижнього косого м'яза О5 в нормі. б Кольоротест: зір бінокулярний. Одужання.
Таким чином, запропонований спосіб оперативного лікування косоокості дозволяє здійснювати дозоване т. вибіркове підсилення однієї чи обох (торзійної та вертикальної) функцій нижнього косого м'яза, що забезпечує
С» усунення різних видів девіації, викликаної гіпофункцією цього м'яза і досягнення бінокулярного зору, тобто, одужання при косоокості.
Ф ормула винаходу с 1. Спосіб хірургічного лікування косоокості, що включає виділення нижнього косого м'яза з накладанням швів, що розсмоктуються, після чого ділянку м'яза від місця прикріплення до швів відсікають і фіксують цими бо швами до місця прикріплення, який відрізняється тим, що на передню та на задню порцію нижнього косого м'яза накладають шви, попередньо відмірявши від місця прикріплення м'яза величину майбутньої резекції передньої та задньої порції окремо. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що лише на передню або лише на задню порцію нижнього косого м'яза накладають шви, попередньо відмірявши величину майбутньої резекції лише передньої або лише задньої 65 порції окремо із збереженням м'язових волокон задньої або передньої порції, що залишилася.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що на передню та на задню порцію нижнього косого м'яза

Claims (1)

  1. накладають шви, попередньо відмірявши величину майбутньої резекції передньої та задньої порції окремо від попередньо відміченої мітки, після чого ділянка м'яза від мітки до швів відсікається і фіксується цими швами до частини м'яза, що залишилася за міткою.
    5 . Кк К-4 . . . по Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2008, М 10, 26.05.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. щі з «І «І (Се) с Зо «о -
    с . и? о ко (22) ФТ» чь с 60 б5
UAU200800231U 2008-01-04 2008-01-04 Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і. UA32644U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200800231U UA32644U (uk) 2008-01-04 2008-01-04 Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і.

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200800231U UA32644U (uk) 2008-01-04 2008-01-04 Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32644U true UA32644U (uk) 2008-05-26

Family

ID=39820690

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200800231U UA32644U (uk) 2008-01-04 2008-01-04 Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і.

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32644U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BR212019008685Y1 (pt) Retrator de tecido orbital
RU2624814C1 (ru) Способ хирургического лечения косоглазия
RU2524195C1 (ru) Способ репозиции интраокулярной линзы, дислоцированной вместе с фиброзно-измененным капсульным мешком
RU2702601C1 (ru) Способ лечения первичной гиперфункции нижней косой мышцы
RU2302843C1 (ru) Способ устранения косоглазия
RU2698620C1 (ru) Способ хирургического лечения косоглазия
RU2531458C1 (ru) Способ лечения гиперфункции нижней косой мышцы глаза
UA32644U (uk) Спосіб хірургічного лікування косоокості по ємченку в.і.
RU2440077C1 (ru) Способ транссклеральной фиксации интраокулярной линзы при отсутствии капсульной поддержки
RU2719668C1 (ru) Способ хирургического лечения косоглазия с ослаблением глазодвигательной мышцы
RU2299050C2 (ru) Способ хирургического лечения косоглазия
RU2681108C1 (ru) Способ подшивания интраокулярной линзы к радужной оболочке
RU2552304C1 (ru) Способ кератопротезирования ожоговых и сосудистых бельм (варианты)
UA32643U (uk) Спосіб оперативного лікування косоокості з непостійним кутом девіації по ємченку в.і.
RU2637921C1 (ru) Инструмент для лечения косоглазия
RU2410065C1 (ru) Способ определения дифференциальных показаний к повторным операциям по поводу косоглазия
RU2705041C1 (ru) Способ хирургического лечения содружественного, несодружественного и рестриктивного косоглазия
RU2612836C1 (ru) Способ хирургического лечения вертикального косоглазия
RU2161466C1 (ru) Способ хирургического лечения вертикального косоглазия при парезе верхней косой мышцы
RU2508082C2 (ru) Способ срединной миопластики экстраокулярной мышцы
RU2525276C1 (ru) Микроиглодержатель для микроинвазивной трансвитреальной шовной фиксации сетчатки
RU2789745C1 (ru) Способ лечения горизонтального толчкообразного нистагма, ассоциированного с экзотропией
US20100198197A1 (en) Process of use of a device for Cornea Transplantation
RU2472473C1 (ru) Бесшовный способ фиксации эластичной интраокулярной линзы с "о-образным" гаптическим элементом
RU2708494C1 (ru) Способ доступа к глазодвигательным мышцам при хирургии косоглазия