UA32520U - Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту - Google Patents

Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту Download PDF

Info

Publication number
UA32520U
UA32520U UAU200704369U UAU200704369U UA32520U UA 32520 U UA32520 U UA 32520U UA U200704369 U UAU200704369 U UA U200704369U UA U200704369 U UAU200704369 U UA U200704369U UA 32520 U UA32520 U UA 32520U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pancreatitis
therapy
patients
needle
acute
Prior art date
Application number
UAU200704369U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Ihor Dmytrovych Duzhyi
Maged Eisa Madi
Serhii Mykolaiovych Zhdanov
Original Assignee
Мадяр Владимир Васильевич
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Мадяр Владимир Васильевич filed Critical Мадяр Владимир Васильевич
Priority to UAU200704369U priority Critical patent/UA32520U/uk
Publication of UA32520U publication Critical patent/UA32520U/uk

Links

Landscapes

  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту належить до галузі медицини і може бути застосований для лікування хворих на набрякову форму гострого панкреатиту та при загостренні хронічного.

Description

Опис винаходу
Корисна модель, що заявляється, відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути застосована для 2 лікування хворих на набрякову форму гострого панкреатиту та загострення хронічного.
В наш час у світі приділяється значна увага лікуванню запальних захворювань підшлункової залози. Це надзвичайно актуально у зв'язку з недосконалістю існуючої консервативної терапії набрякових форм гострого панкреатиту та загострень хронічного |4, 6). Враховуючи сезонність захворювання, на дану патологію страждає 1596 населення |З, 12). Гостру набрякову форму панкреатиту найчастіше зумовлюють вживання сурогатів 70 алкоголю, порушення дієти, захворювання гепатобіліарної зони, що створюють гіпертензію в протоках підшлункової залози та призводять до хронізації захворювання з частими загостреннями |2, 6, 13).
Гострий панкреатит зумовлюють інфекти, які призводять до порушення кровообігу в підшлунковій залозі, обструкції протоків залози. Лікування повинно попереджати можливі ускладнення: кровотечі, перитоніт, кісти, сепсис, токсичний кініновий шок |З, 9, 121.
Дрібні лімфатичні судини йдуть від залозистих дольок підшлункової залози до її поверхні, де вони зливаються у декілька великих протоків, через які відтік лімфи йде до парааортальних, параезофагеальних та паракавальних, а далі до підчеревних, нижньо-черевних, клубових, лімфатичних колекторів та великий грудний проток |10). Потік лімфи, крім центрипетального, можливий колатерально та ретроградно |бІ.
Разом з тим лімфотропний шлях введення передбачає внутрішньотканинне введення препаратів в умовах, які забезпечують їх високу проникливість в лімфатичну систему. Лімфотропний метод введення базується на підвищенні транспорту лікувальних препаратів із інтерстиційного простору тканин підшлункової залози у лімфатичні капіляри за рахунок погіршення венозного відтоку та мікроциркуляції використання препаратів з великою молекулярною масою |5, 111.
Левін Ю.М. та Казанцев Г.Б. пропонують проводити лімфотропну терапію гострого та хронічного панкреатиту на межі нижньої та середньої третини гомілки. Вводити підшкірно розпочинаючи з 32 ОД лідази розведеної у пт»)
З-4мл 0,2595 розчину новокаїну і далі, Через 3-4 хвилини, не виймаючи голки, разову дозу антибіотика, розведеного в 7мл 0,2595 розчину новокаїну. Перші 5 днів введення здійснюють щоденно, а далі, з сьомого, через день, до 12-15 ін'єкцій на курс лікування |З, 51.
Недоліками даної модифікації лімфотропної терапії є введення медикаментів далеко від підшлункової о залози, що улеможливлює достатню санацію усіх лімфатичних судин та колекторів залози, так як потіклімфив с основному оминає її. Мала кількість лідази зменшує об'єм лімфотоку та погіршує санацію лімфатичних капілярів і вузлів. Відсутність спазмолітиків зменшує інтенсивність лімфотоку із наступним зменшенням кількості ліків юю доставлених до підшлункової залози. Використання 0,25906 розчину новокаїну зменшує частоту та амплітуду сч скорочень лімфангіона, що негативно впливає на лімфопотік (10). Відсутність гепарину зменшує швидкість 3о лімфотоку у зв'язку з відсутністю зниження антикоагулянтних властивостей крові. со
Запропонована поперекова блокада за Романом Л.І. та Столяром В.Ф. для лікування гострого та хронічного панкреатитів. При її проведенні хворому у положенні на боці в поперековій області (чотирикутника
Лесгафта-Гринфельта) проводять анестезію шкіри, а довгою голкою доходять до 12-го ребра. Далі голкою « проходять під нижнім краєм ребра на глибину 5-8 мм і її кінець опиняється в заочеревинному просторі, про що 70 свідчить легкий вихід розчину анестетика із шприца. Вводять 100-150 мл 0,2595 розчину новокаїну, в який можна о, с додавати інгібітори ферментів підшлункової залози, антибіотики, спазмолітики. Блокаду повторюють із з» протилежного боку (71.
Недоліками даної модифікації лімфотропної терапії є введення медикаментів, які у даному наборі не посилюють лімфовідтік від підшлункової залози. Це не ліквідує набряк останньої і не спричинює покращення кровотоку в залозі. Не відбувається покращення дренуючої функції лімфатичної системи, що улюоеможливлює со достатню санацію усіх лімфатичних колекторів підшлункової залози, так як потік лімфи захоплює незначну ко частину лімфатичних судин та вузлів і в результаті достатньої концентрації ліків у враженій залозі не створюється. Відсутність лідази зменшує об'єм лімфотоку та санацію лімфатичних капілярів і вузлів. о Відсутність аскорбінової кислоти зменшує інтенсивність лімфотоку із наступним зменшенням кількості ліків т 20 доставлених до підшлункової залози. Використання усього 200-300 мл 0,25906 розчину новокаїну не зменшує частоту та амплітуду скорочень лімфангіона і веде до уповільнення лімфотоку |8). Відсутність гепарину зменшує с швидкість лімфотоку в зв'язку з відсутністю зниження антикоагулянтних властивостей крові.
Описане Капісом введення 40мл 0,2595 новокаїну (0,595 розчину лідокаїну) з одного боку і такої ж кількості з протилежного без інших необхідних медикаментів, для збудження лімфовідтоку у парапанкреатичний простір 29 має за мету знеболення та переривання патологічної імпульсації від підшлункової залози. Введення с медикаментів здійснюється з обох боків на 8см (4 пальці) латеральніше Ргосеззиз зріпозиз хребця 11, трохи нижче 12 ребра голку треба вводити під кутом 452 до сагітальної площини трохи вгору, до упору в тіло 1-го поперекового хребця. Далі голку трохи відтягують і знову вводять у дещо латеральнішому напрямку. Доки її кінчик не зісковзне з бокової поверхні тіла хребця на 1см углиб. Середня глибина занурення голки 7-10см від 60 шкіри. Обов'язково необхідно перевірити місце знаходження кінця голки потягуванням клапану на себе і при появі в шприці крові, голку підтягують до себе.
Описана маніпуляція самим автором називається блокадою сонячного сплетення. Вона рекомендована для ліквідації больового синдрому. Блокада проводиться одноразово, а не лікувальним циклом. У переліку медикаментів відсутні лідаза, антикоагулянти, антибіотики та спазмолітини, а це не спричинює посилення бо відтоку лімфи від підшлункової залози і не веде до зменшення Її набряку і порушення інших її функцій.
Найближчим способом лімфотропного лікування хронічного та гостру набрякову форму панкреатиту та обраний за прототип (Левін Ю.М., Казанцев Г.Б) є спосіб, який передбачає введення медикаментів у зоні середньої третини гомілки. В той же час цей спосіб не дозволяє санувати усі групи лімфатичних капілярів та вузлів (51.
Задача корисної моделі, що вирішується, є розробка нової та доступної в широкому використанні модифікації методики й техніки виконання парапанкреатичної лімфотропної терапії з метою отримання кращих результатів консервативної терапії загострення хронічного та набрякової форми гострого панкреатиту, а також попередження ускладнень. 70 Технічним результатом є підвищення ефективності лікування хворих на загострення хронічного та набрякову форму гострого панкреатиту.
За методикою введення медикаментів, яку запропонував Каппіс, вводять послідовно, з проміжком 5-8 хвилин, наступні препарати: фармакологічні збудники лімфоутворення, спазмолітики, антикоагулянти, знеболюючі і останнім добову дозу антибіотика.
Цикл лікування складається із 7-10 щоденних процедур. Введення препаратів здійснюють почергово зліва і справа. В якості фармакологічних збудників лімфоутворення використовують 64 ОД лідази, розведеної у 5мл 0,595 розчину новокаїну. Голка не видаляється до кінця процедури. Із спазмолітиків використовують 2мл Но-шпи, яку вводять у ту саму голку, що і ферменти. Як антикоагулянт використовують 5000 ОД гепарину. Із знеболюючих використовують новокаїн 0,595 1Омл, яким розводили ферменти та антибіотики. Як антибіотик
Використовували 2гр. ампіцилліну або гр. цефазоліну, або гр. цефтриаксону, або 8Омг гентаміцину. Хворим проводилась загальноприйнята інфузійна та антибактеріальна терапія.
За запропонованою модифікацією місце введення медикаментів вибирати необхідно наступним чином:
Введення медикаментів здійснюється з обох боків на всм (4 пальці) латеральніше Ргосеззиз зріпозиз хребця 11, трохи нижче 12 ребра голку треба вводити під кутом 452 до сагітальної площини трохи вгору, до упору в тіло 1-го поперекового хребця. Далі голку трохи відтягують і знову вводять у дещо латеральнішому напрямку, поки її кінчик не зслизне з бокової поверхні тіла хребця на 1см углиб. Середня глибина занурення голки 7-10см від З шкіри. Обов'язково перевірити місце знаходження кінця голки потягуванням клапану на себе і при появі в шприці крові голку підтягують до себе на 0,5см. Використовується 20 мілілітровий шприц з довжиною голки 15-16бсм.
Голка вводиться на глибину 7-1Осм і до введення останнього препарату не видаляється і не зміщується. о
При проведенні голки через тканини, проходимо наступні структури: шкіру, підшкірну клітковину, фасцію довгого розгинача спини і далі через нього до парапанкреатичної, парааортальної та паракавальної клітковини. се
Новокаїн передпосилаємо протягом усього руху голки. При потраплянні голки в парапанкреатичну клітковину ю розчини із шприца витікають без напруги і при зніманні шприца не витікають назовні. Голку треба підтягнути на 3-5 мм якщо при аспірації у шприц потрапляє кров із аорти або порожнистої вени. с
Приклади конкретного використання способу с
Приклад 1
Хворий К., 31 рік, історія хвороби Мо2463, мешканець міста Суми. Знаходився під спостереженням з 12.02.07 до 20.02.07р. Був госпіталізований у хірургічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні із скаргами на ниючий оперізуючий біль в області живота та попереку, здуття живота затримку газів, спрагу, нудоту, « багаторазову блювоту, яка не приносила полегшення. Біль іррадіював у ліве надпліччя. На основі даних -о с анамнезу та об'єктивного обстеження було встановлено діагноз: хронічний панкреатит в стадії загострення. ц Визначені показники активності запального процесу: лейкоцити крові 10,87109 в 1л., діастаза крові ЗЗг/мас "» л., цукор крові 6,вммоль/л, креатини 55мкмоль/л, сечовина 4,Зммоль/л. Ультразвукове обстеження підшлункової залози: збільшена головка 4,7см; тіло 1,7см; хвіст 1,8см; підвищена ехогенність та неоднорідність залози, в проекції головки виявляються рідинні утворення до 2,5см. в діаметрі. Проведене парапанкреатичне лімфотропне
ГК) лікування протягом 8 днів та загальноприйнята інфузійна та антибактеріальна терапії.
Після курсу лікування спостерігалося покращення стану пацієнта зі зменшенням больового синдрому, о нормалізацією функцією шлунково-кишкового тракту, зменшенням лейкоцитів до 4,2710 9 на л цукру крові 1 4,Зммоль/л, діастази 10г/год., креатину ЗОмкмоль/л, сечовини З, ммоль/л. При контрольному УЗД обстеженні головка підшлункової залози 4,2см, тіло 1,4см, хвіст 1,б6см, зниження ехогенності, структура однорідна, дні рідинні порожнини в проекції головки не виявляються. сл Приклад 2
Хворий П., 29 років, історія хвороби Мо2468, мешканець села Миропілля Сумської області. Знаходився під спостереженням з 13.02.07 до 22.02.07р. Госпіталізований в хірургічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні із скаргами на ниючий оперізуючий біль в області живота та попереку, здуття живота, затримку газів, біль іррадіював у ліве надпліччя, спрагу, нудоту, багаторазову блювоту яка не приносила полегшення. На основі с даних анамнезу та об'єктивного обстеження було встановлено діагноз: гострий панкреатит. Визначені показники активності запального процесу: лейкоцити крові 11,67109 в лл, діастаза крові 5Зг/мас л, цукор крові 5,вммоль/л, креатини 108мкмоль/л, сечовина 8,8ммоль/л. Ультразвукове обстеження підшлункової залози: 60 збільшена головка 5,7см; тіло 4,7см; хвіст 2,б6см; підвищена ехогенність та неоднорідність залози. Проведене парапанкреатичне лімфотропне лікування протягом 9 днів та загальноприйнята інфузійна та антибактеріальна терапія.
Після курсу лікування спостерігалося покращення стану пацієнта зі зменшенням больового синдрому, нормалізацією функцією шлунково-кишкового тракту, зменшенням лейкоцитів до 4,010 9 на л, цукру крові бо 5,Оммоль/л, діастази 15г/год., креатинину Зімкмоль/л, сечовини 4,2ммоль/л. При контрольному УЗД обстеженні головка підшлункової залози 4,9см, тіло 4,5см, хвіст 2,0см, зниження ехогенності, структура однорідна, рідинні порожнини не виявлялись.
Спосіб, що пропонується, розроблений на базі хірургічного відділення Сумської обласної клінічної лікарні.
У всіх хворих було досягнуто одужання за результатами суб'єктивного та об'єктивного обстежень із покращенням самопочуття, ліквідацією ознак гострого та хронічного панкреатиту в стадії загострення.
Спосіб, що пропонується, дозволяє ефективно та безпечно лікувати хворих на гострий набряковий панкреатит та загострення хронічного в умовах стаціонару.
Література: 70 1. Гальперин З.И. О применениий сандостатитна в хирургии // Хирургия. - 2004. - Мо9,- С.45-46. 2. Дроздова А.С. Применение сандостатина при болезнях органов опищеварения // Рос. гастрознтерологический журнал. -2005. - Мо1.- С.46-49. 3. Казанцев Г.Б. Вьібор лечебной тактики при панкреонекрозе. Дис... канд.мед.наук.-Москва, 1990. 4. Кочнев О.С. Хирургия неотложньїх заболеваний. - Казань, 1981. - С.125-149. 5. Левин Ю.М. Основьї лечебной лимфологии. - М.: Медицина, 1986. - С.145-146. 6. Охлобьістин А.А. Современная терапия хронических панкреатитов // Врач. - 2004. - Мо5.- С.60-62. 7. Оскретков В.И. Общехирургические навьки. - М.: Медицинская книга, Н.Новгород: Изд-во НГМА, 2002.- 206с. 8. Панченко Р.Т., Вьіренков Ю.Е., Ярема И.В. и др. Зндолимфатическая антибиотикотерапия. - М.: Медицина, 1984. -240с. 9. Савельев В.С. Панкреонекроз. Состояние и перспектива // Хирургия. 1993.-Моб. -С.22-28. 10. Синельников Р.Д. Атлас анатомии человека // М: Медицина, 1968. - Том 2. - 502с. 11. Ярошко В.Г. Комп'ютерна томографія з позицій стандартів діагностики і лікування гострого панкреатиту // Клінічна хірургія. -2005. - Мо2.- С.20-22. 12. Едіаю А. пеійп М. Зигдіса| вігайїедіев іп (Ше (геайтепі ої рапсгеайс песговів апа іптесіопо //
Вг.9У.8ца9., 1991. - Мо78 (2). - Р.133-137. ші 13. Ітгіе С, Ргодповіз ої асціе рапсгеайіз // Апп. На|.Спіг., 1995. - Мобб (2).-Р.187-189.

Claims (1)

  1. Формула винаходу о с Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту, що включає ю введення ензимних препаратів, спазмолітиків, антикоагулянтів, антибіотиків, знеболюючих в парапанкреатичний простір протягом 7-10 днів (як ензимний препарат призначається 64 ОД лідази, розведеної 5 мл 0,5 95 розчину се 35 новокаїну, як спазмолітик 2 мл Но-шпи, як антикоагулянт гепарину 5000 ОД, антибіотики у добовій дозі), с який відрізняється тим, що препарати вводять з інтервалом 5-8 хв. справа та зліва у парапанкреатичний простір за Каппісом на тлі загальноприйнятої інфузійної та антибактеріальної терапії.
    Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних « мікросхем", 2008, М 10, 26.05.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і 7 науки України. с У р з з ко 1 ко с2 с 60 б5
UAU200704369U 2007-04-20 2007-04-20 Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту UA32520U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200704369U UA32520U (uk) 2007-04-20 2007-04-20 Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200704369U UA32520U (uk) 2007-04-20 2007-04-20 Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32520U true UA32520U (uk) 2008-05-26

Family

ID=39820565

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200704369U UA32520U (uk) 2007-04-20 2007-04-20 Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32520U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20070213688A1 (en) Infiltration cannula
RU2514639C1 (ru) Способ лечения эректильной дисфункции
Rosenfeld et al. Epidural morphine treatment of pain in Guillain-Barré syndrome
UA32520U (uk) Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту
RU2344828C2 (ru) Способ лечения острого панкреатита
US11344714B2 (en) Intrathecal catheter with features to reduce drug dispersion
RU2454935C2 (ru) Способ парапанкреатических блокад
UA32521U (uk) Спосіб лімфотропної терапії у хворих на гостру набрякову та хронічну форму панкреатиту в зоні клубових колекторів
RU2464982C1 (ru) Способ лечения острых тромбофлебитов нижних конечностей
RU2397771C2 (ru) Способ лечения осложненных форм воспалительных заболеваний придатков матки
RU2377955C1 (ru) Способ поясничной блокады чревного, краниального брыжеечного, почечного и межбрыжеечного сплетений у собак, кошек и пушных зверей клеточного содержания
RU2367424C1 (ru) Способ обезболивания после хирургических операций из малоинвазивного доступа в абдоминальной хирургии
RU2582295C1 (ru) Способ лечения хронических заболеваний на базе модуляции противовирусного иммунитета
RU2398584C1 (ru) Способ лечения острого панкреатита и катетеризационная игла для его осуществления
RU2321410C1 (ru) Способ лечения воспалительных процессов
RU2561832C1 (ru) Способ лимфотропного введения лекарственных препаратов при лечении заболеваний органов брюшной полости
RU2829095C1 (ru) Способ внутрикостной терапии при синдроме хронической тазовой боли
RU2357728C2 (ru) Способ лечения экссудативного плеврита
RU2380098C2 (ru) Способ профилактики постокклюзионного синдрома при рентгенэндоваскулярном лечении миом тела матки
RU2504369C1 (ru) Способ пролонгированного обезболивания в раннем послеоперационном периоде у больных геморроем iii-iv стадии
RU2721300C2 (ru) Способ лечения нейрогенной дисфункции мочевого пузыря, проявляющейся функциональной инфравезикальной обструкцией у женщин
RU2738832C1 (ru) Способ лечения хронического декомпенсированного тонзиллита
RU2536283C1 (ru) Способ новокаиновой блокады
RU2246906C2 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний придатков матки
RU2517053C1 (ru) Способ лечения животных с хирургическим сепсисом