UA32464U - Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції - Google Patents

Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції Download PDF

Info

Publication number
UA32464U
UA32464U UAU200802158U UAU200802158U UA32464U UA 32464 U UA32464 U UA 32464U UA U200802158 U UAU200802158 U UA U200802158U UA U200802158 U UAU200802158 U UA U200802158U UA 32464 U UA32464 U UA 32464U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
children
chronic
treatment
infection
day
Prior art date
Application number
UAU200802158U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Serhii Oleksandrovyc Kramariov
Oksana Valentynivna Vyhovska
Original Assignee
Univ Oo Bohomolets Nat Medical
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Oo Bohomolets Nat Medical filed Critical Univ Oo Bohomolets Nat Medical
Priority to UAU200802158U priority Critical patent/UA32464U/uk
Publication of UA32464U publication Critical patent/UA32464U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму вірусної інфекції Епштейна-Барр, шляхом призначення етіопатогенетичного лікування з одночасним використанням препаратів ацикловір, інозину пранобекс та мультипробіотиків групи симбітер.

Description

Корисна модель, що заявляється, належить до медицини, а саме до дитячих інфекційних хвороб, і може бути застосована для лікування дітей, хворих на хронічну форму Епштейна-Барр вірусної інфекції.
На Україні, як і інших країнах, особливо, близького зарубіюкя за останні роки відзначено тенденцію до збільшення кількості дітей хворих на хронічні форми Епштейна-Барр вірусної інфекції (ВЕБ). Антитіла до вірусу
Епштейна-Барр виявляються у 6090 дітей перших двох років життя та у 80-10090 дорослих (2, 4). Хронічна форма
ВЕБ інфекції розвивається у 15-2595 людей, що перенесли гостру ВЕБ інфекцію 4.
Хронічна форма ВЕБ (ХВЕБ) інфекції може бути наслідком гострої ВЕБ інфекції, чи розвиватися, як первинно- хронічна форма. Хронічна ВЕБ інфекція може перебігати у вигляді хронічної активної ВЕБ інфекції (ХА ВЕБІ), генералізованої форми хронічної інфекції, атипової та латентної форми хронічної інфекції, у вигляді синдрому хронічної втоми та синдрому імунної дисфункції (4). На сьогодні, одержані вагомі докази зв'язку ВЕБ з цілим рядом лімфопроліферативних захворювань, таких як пухлини лімфоїдного походження (лімфома Беркита, неходжкінська лімфома, В-клітинна лімфома, первинні лімфома ЦНС; лімфогранулематоз та інші); пухлини епітеліального походження (назофарінгеальна карцинома, волосяна лейкоплакія язика та слизових ротової порожнини, пухлини слинних залоз, рак шлунку, кишківника, матки); лейкоміосаркома; лімфобластний лейкоз; мієлобластний лейкоз; Х-зчеплений лімфопроліферативний синдром (Х-ЛІПС або синдром Дункана); посттрансплантаційні лімфопроліферативні захворювання (ПТЛ3З); ВЕБ-асоційовані пухлини у пацієнтів із СНІДОМ (2. Також аутоїмунних захворювань - системний червоний вовчок, васкуліт, ревматоїдний артрит, синдром
Шегрена, виразково-некротичний ентероколіт, розсіяний склероз, лімфоїдний інтерстиціальний пневмоніт, хронічний гепатит, увеїт та інші (2). ВЕБ є етіологічним фактором розвитку синдрому хронічної втоми і частою причиною (1595) розвитку лихоманки неясного генезу (1|Ї. Все це свідчить про актуальність проблеми ВЕБ інфекції.
Тому на Україні приділяється значна увага розробці та впровадженню нових етіопатогенетичних схем лікування хворих на хронічні форми ВЕБ інфекції. Головним завданням лікування ВЕБ інфекції є селективний вплив на різні етапи репродукції ВЕБ та підвищення резистентності до нього, як на рівні клітини, так і всього організму. Саме тому особливо актуальним напрямом у лікуванні хронічних форм ВЕБ інфекції є комплексне безперервне, тривале лікування із використанням препаратів із противірусною та імуномодулюючою дією під контролем клініко-лабораторних показників.
Нині відомо різні схеми лікування хворих на хронічні форми ВЕБ інфекції із використанням противірусних препаратів: віроцидних препаратів - інозина пранобекс, аномальних нуклеозидів (ацикловір); препаратів інтерферонів (ІФН) - рекомбінантний інтерферон с-2р; індукторів інтерферонів, понад малих доз антитіл до у-ІФН; імуноглобулінів для внутрішньовенного ведення |З, 41.
Найближчим аналогом-прототипом корисної моделі, що заявляється, є спосіб комбінованої етапної етіотропної трапії хронічних форм ВЕБ інфекції, в яку входять інозин пранобекс і рекомбінантний інтерферон- с- 28 ЦІЇ. Інозина пронабекс пригнічує реплікацію ДНК та РНК вірусів, в тому числі ВЕБ шляхом зв'язування із рибосомою ураженої вірусом клітини та зміною її будови. Препарат підвищує противірусну активність інтерферону, зрілих Т-лімфоцитів та Т-кілерів, впливає на В-лімфоцити, підвищуючи синтез антитіл. Інозина пранобекс призначався по 50-100мг/кг/на добу в середину в 3-4 прийоми. Проводили З курси лікування по 10 днів із інтервалом 10 днів. Рекомбінантний ІФН-ос-2р3 пригнічує реплікацію віруса за рахунок активації ендонуклеази, руйнування вірусної матричної РНК. Препарат модулює імунну відповідь, сприяє диференціації В-лімфоцитів, стимулює продукцію цитокінів, підвищує функціональну активність макрофагів, нейтрофілів та МК-клітин.
Природні антиоксиданти, які входять до його складу стабілізують клітинні мембрани. Препарат призначався по пролонгованій схемі В.В. Малиновської із співавт., 2006 (1). На фоні комбінованої терапії відмічалось достовірне зменшення таких симптомів, як генералізована лімфаденопатія, тонзиліт, аденоїдит, спленомегалія, інтоксикаційний, інфекційний та вегето-вісцеральні синдроми. Кількість епізодів гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) зменшилась від 6-11 до 2-4 в рік. Зменшилась частота реплікації ВЕБ. Реєструвалась позитивна динаміка показників імунного статусу.
Проте цей спосіб має суттєві недоліки: - лікувальна ефективність по окремим клінічним симптомам отримана, лише через З місяців від початку лікування; - повної клінічної ефективності досягнуто не було; - не реєструвалася динаміка гематологічних показників; - не враховувалася кількість рецидивів ВЕБ інфекції на протязі терміну спостереження; - не враховувалося, інфекція перебігала у вигляді моноінфекції, чи мало місце інфікування іншими герпесвірусами; - серологічні маркери активності процесу досліджувалися лише через З місяці від початку терапії одноразово, не проводився тривалий моніторинг цих маркерів, не відома динаміка маркерів активності через З місяці; - не встановлено, частота реплікації ВЕБ зменшувалась на тривалий час, чи лише обмежувалася трьома місяцями; - комплексне лікування було не достатньо тривалим, обмежувалося лише трьома місяцями; - не відмічалося на протязі терміну спостереження повного відновлення показників імунного статусу у хворих.
Задачею корисної моделі, що заявляється, є створення такого способу лікування, який би дозволив підвищити ефективність лікування, скоротити терміни лікування, знизити кількість рецидивів захворювання, кількість епізодів ГРІ, інших герпесвірусних інфекцій у хворих, досягнути тривалої та стійкої відсутності серологічно підтвердженої вірусної активності.
Технічним результатом є підвищення ефективності лікування хронічних форм ВЕБ інфекції.
Поставлена задача досягається тим, що у відомому способі лікування ХВЕБ інфекції, згідно корисної моделі призначають одночасно ацикловір у дозі по 0,2г 5 разів на день впродовж 14 днів, потім по 0,2г 1 раз на день впродовж 3-6 місяців; інозина пранобекс у дозі при середньотяжких формах 50мг/кг/на добу, тяжких формах -
100мг/кг/на добу в 4 прийоми по 10 днів із 10 денною перервою впродовж місяця та мультипробіотики групи симбітер (симбітер, симбітер концентрований) від 1 до 2 доз впродовж 1 місяця.
Аномальні нуклеозиди мають пряму противірусну дію на Епштейна-Барр вірус та інші герпесвіруси, якими діти виявляються інфікованими. Ацикловір блокує синтез вірусної ДНК і захищає неінфіковані клітини.
Інозина пранобекс підвищує противірусну активність ІФН, зрілих Т-лімфоцитів та Т-кілерів, впливає на В- лімфоцити, підвищуючи синтез антитіл. Противірусна дія препарату обумовлена пригніченням реплікації ДНК та
РНК вірусів шляхом зв'язування з рибосомою, ураженою вірусом клітини та зміною її будови.
У склад мультипробіотиків групи симбітер входять штами біфідобактерій, лактобактерій, лактококів і пропіоновокислих бактерій, які здійснюють імуномодулюючу функцію, сприяють формуванню місцевого імунітету кишечнику, загального імунітету макроорганізму.
Спосіб лікування здійснюється наступним чином:
Хворим із хронічною активною формою ВЕБ, атиповою формою ВЕБ призначають комплексну схему лікування, яка включає: ацикловір по 0,2г 5 разів на днь 14 днів, потім по 0,2г 1 раз на день впродовж 3-6 місяців.
Інозина пранобекс (ізопринозин, гропринозин) призначали при середньотяжкому перебігу: 50мг/кг/на добу в 3-4 прийоми чи 1 таблетка на 10кг маси тіла дитини в 4 прийоми за схемою: 10 днів застосування - 10 днів перерва впродовж місяця; тяжка форма захворювання: 100мг/кг/на добу в 3-4 прийоми чи 2 таблетки на 10кг маси тіла дитини в 4 прийоми за схемою: 10 днів застосування - 10 днів перерва впродовж місяця. Мультипробіотики групи симбітер (симбітер, симбітер концентрований) призначали по 1-2 дози на день впродовж одного місяця.
Способом, що запропоновано, проліковано 30 дітей із хронічною формою ВЕБ інфекції, які склали 2 групу. 1 групу склало 20 дітей із хронічною формою ВЕБ пролікованих за способом-прототипом.
Результати наведені у таблицях 1, 2, 3.
Таблиця 1
Кількість рецидивів Епштейна-Барр вірусної інфекції у дітей хворих на хронічну форму Епштейна-Барр вірусної інфекції впродовж одного року спостереження (абс. кількість хворих, у яких зареєстровано рецидив)
Безе НН ІННИ НИ "З року спостереження
Примітки: 7 - достовірність різниці між показниками 1 та 2 групи (р«е0,05), обчислена методом оцінки різниці між частотами появи ознаки у окремих серіях спостереження.
Таблиця 2
Динаміка основних клінічних симптомів хронічної форми Епштейна-Барр вірусної інфекції у дітей (абс. кількість хворих дітей, у яких виявлявся клінічний симптом) о, й й Через 14 днів від Через 1 місяць від оІнтоксикаційнийсиндром.о | 202 | 20 2 | 9 | 3 | 6 | її" Порушенняапетитуї /-: | 16 2 | 14 | 1 | 5" | 8 | 2" оЛихоманка.д///777777777/ 77118 | 7718 | 12 | 1 | 9 | з"
Примітки: "рі - достовірність різниці між показниками 1 та 2 групи (р«0,05); "ро - достовірність між показниками при госпіталізації і через 14 днів від початку терапії у кожній групі; ерз - достовірність різниці між показниками при госпіталізації та через 1 місяць від початку лікування у кожній групі.
Достовірність різниці обчислена методом оцінки різниці між частотами появи ознаки у окремих серіях спостереження.
Таблиця З
Динаміка специфічних маркерів вірусної активності хронічної форми Епштейна-Барр вірусної інфекції у дітей (абс. кількість дітей, у яких виявлялися маркери)
Маркери ЕБВ інфекції При першому дослідженні Через 1 місяць від початку лікування
Групи хворих Групи хворих 11 . 10 (5)
Рі»0,05 Рі«0,05
Примітки: Р; - достовірність різниці між показниками у дітей першої і другої групи. Достовірність різниці обчислена методом оцінки різниці між частотами появи ознаки у окремих серіях спостереження.
Таким чином, запропонований спосіб у порівняні із прототипом підтвердив високу ефективність, що дозволяє рекомендувати його для широкого впровадження в практичну медицину.
Джерела інформації. 1. Симованьян З.Н., Денисенко В.Б., Бовтало Л.Ф., Григорян А.В. Зпштейна-Барра вирусная инфекция у детей: современньсе подходь к диагностике и лечению /Лечащий врач. - 2007.-Мо97. - С.36-41. 2. Блохина Е.Б. Роль латентной инфекции, вьзванной вирусом Зпштейна-Барр, в развитий лимфопролиферативньх заболеваний //Вопрось! гематологии, онкологии и иммунопатологии в педиатриий.-2003.-
Т.2.-Мо 3.-С.65-70.
З. Исаков В.А., Сельков С.А., Мошетова Л.К., Чернакова Г.М. Современная терапия герпесвирусньмх инфекций: Руков. для врачей. - СПб; М., 2004. - 168б. 4. Мальішенкова И.К., Дидковский Н.А., Сарсания Ж.Ш., Жарова М.А. и др. Клинические формь! хронической
Зпштейна-Барр вирусной инфекции: вопрось! диагностики и лечения //Новости медициньі и фармации.- 2007.-Ме 13(219). -с.20-21.

Claims (1)

  1. Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму Епштейна-Барр вірусної інфекції, що здійснюють шляхом призначення етіопатогенетичного лікування, який відрізняється тим, що одночасно призначають ацикловір у дозі по 0,2 г 5 разів на день впродовж 14 днів, потім по 0,2 г І раз на день впродовж 3-6 місяців, а також інозину пранобекс у дозі при середньотяжких формах - 50 мг/кг на добу, при тяжких формах - 100 мг/кг на добу в 4 прийоми по 10 днів із ІО-денною перервою впродовж місяця та мультипробіотики групи симбітер (симбітер, симбітер концентрований) від | до 2 доз впродовж 1 місяця.
UAU200802158U 2008-02-20 2008-02-20 Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції UA32464U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200802158U UA32464U (uk) 2008-02-20 2008-02-20 Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200802158U UA32464U (uk) 2008-02-20 2008-02-20 Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32464U true UA32464U (uk) 2008-05-12

Family

ID=39820509

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200802158U UA32464U (uk) 2008-02-20 2008-02-20 Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32464U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2019013658A1 (en) * 2017-07-14 2019-01-17 Aflofarm Farmacja Polska Sp. Z O.O. PHARMACEUTICAL COMPOSITION IN THE FORM OF AQUEOUS SOLUTION, PREFERABLY SYRUP, CONTAINING PRANOBEX INOSINE AND ZINC GLUCONATE AND PREPARATION METHOD THEREOF

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2019013658A1 (en) * 2017-07-14 2019-01-17 Aflofarm Farmacja Polska Sp. Z O.O. PHARMACEUTICAL COMPOSITION IN THE FORM OF AQUEOUS SOLUTION, PREFERABLY SYRUP, CONTAINING PRANOBEX INOSINE AND ZINC GLUCONATE AND PREPARATION METHOD THEREOF
PL422220A1 (pl) * 2017-07-14 2019-01-28 Aflofarm Farm Polska Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Kompozycja farmaceutyczna w postaci wodnego roztworu, korzystnie syropu, zawierająca pranobeks inozyny oraz glukonianu cynku oraz jej sposób otrzymywania
US11135162B2 (en) 2017-07-14 2021-10-05 Aflofarm Farmacja Polska Sp. Z O. O. Pharmaceutical composition in the form of an aqueous solution, 1A syrup, containing inosine pranobex and zinc gluconate and a method of preparation thereof

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20220137663A (ko) 청폐배독 기능이 있는 중약 복합 처방 및 그 용도
US20180263985A1 (en) Modulators of toll-like receptors for the treatment of hiv
CN112007163B (zh) 用于治疗非洲猪瘟的药物组合物及其用途
Yang et al. Intestinal Microbiota—A Promising Target for Antiviral Therapy?
CN104127402B (zh) 双环铂在制备抗病毒药物和抗菌药物中的应用
CN115836079A (zh) 烟酰胺单核苷酸和烟酰胺核苷衍生物及其在治疗特别是由流感病毒或冠状病毒引起的病毒感染和呼吸道并发症中的用途
UA32464U (uk) Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції
Fang et al. Differential effects of total and upper airway influenza viral infection on sleep in mice
Balfour Jr Current management of varicella zoster virus infections
UA32457U (uk) Спосіб комплексного лікування дітей, хворих на хронічну форму епштейна-барр вірусної інфекції
CN104546839B (zh) 喹诺里西丁生物碱的用途
KR20140132980A (ko) 황련 추출물을 포함하는 선천면역 증강 및 항바이러스 조성물
Tsiang et al. Inhibition of rabies virus infection in cultured rat cortical neurons by an N-methyl-D-aspartate noncompetitive antagonist, MK-801
Piero et al. Recurrent Hopkin's syndrome: A case report and review of the literature
RU2297846C2 (ru) Способ лечения очагового и инфильтративного туберкулеза легких
RU2555474C1 (ru) Способ лечения эпштейна-барр вирусной инфекции у детей с вич-инфекцией
Cole Medical aspects of care for the person with advanced acquired immunodeficiency syndrome (AIDS): a palliative care perspective
Starakis et al. Acute transverse myelitis due to Coxsackie virus
RU2824607C2 (ru) 2-(имидазол-4-ил)-этанамид пентандиовой-1,5 кислоты или его фармацевтически приемлемая соль для лечения covid-19 и ее симптомов
US20160030566A1 (en) Treatment of multiple sclerosis
CN1572298B (zh) 含有阿比朵尔的复方制剂
Kohl Additive effects of acyclovir and immune transfer in neonatal herpes simplex virus infection in mice
Valtonen et al. Comparison of amoxycillin given two and three times a day in acute respiratory tract infections in children
Sedov et al. Mechanism of antiviral action and evaluation of the efficacy of the new preparation Fortepren® in the complex therapy of chronic recurrent herpesvirus infection of genital localization
Tuzim et al. Post-influenza neuromuscular complications