UA31966C2 - Магнітний сепаратор - Google Patents

Магнітний сепаратор Download PDF

Info

Publication number
UA31966C2
UA31966C2 UA98116291A UA98116291A UA31966C2 UA 31966 C2 UA31966 C2 UA 31966C2 UA 98116291 A UA98116291 A UA 98116291A UA 98116291 A UA98116291 A UA 98116291A UA 31966 C2 UA31966 C2 UA 31966C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
magnets
magnetic
load
metallurgical slag
belt conveyor
Prior art date
Application number
UA98116291A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Григорович Павлушин
Александр Григорьевич Павлушин
Original Assignee
Мале Приватне Підприємство "Восход"
Малое Частное Предприятие "Восход"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Мале Приватне Підприємство "Восход", Малое Частное Предприятие "Восход" filed Critical Мале Приватне Підприємство "Восход"
Priority to UA98116291A priority Critical patent/UA31966C2/uk
Publication of UA31966C2 publication Critical patent/UA31966C2/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до галузі чорної металургії і може бути використаний, наприклад, при переробці відходів металургійного виробництва для витягнення залізовмісних включень(скрапа) із металургійних шлаків. Магнітний сепаратор включає несучу раму, робочий орган, виконаний у вигляді стрічкового транспортера на роликоопорах із натяжним і привідним барабанами, усередині якого розташована магнітна система з плоских постійних магнітів, встановлених рядами, і приймачі магнітних і немагнітних продуктів. Барабани і роликоопори розміщені на несучій рамі уздовж напрямку падаючого потоку металургійного шлаку та по обидва боки від постійних плоских магнітів, між якими пропущена несуча вітка стрічкового транспортера, а магніти, своєю боковою поверхнею, паралельною лінії, яка з'єднує полюси магніту, відповідно звернені до робочої поверхні несучої вітки стрічкового транспортера. Винахід дозволяє збільшити корисну площу магнітів і зменшити щільність потоку металургійного шлаку, за рахунок чого розширити функціональні можливості пристрою і досягти високої продуктивності та ефективності сепарації.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі чорної металургії і може бути використаний, наприклад, при переробці 2 відходів металургійного виробництва для витягу залізомістячих вмикань (скрапа) із металургійних шлаків.
Відомий пристрій для намагнічування матеріалу з метою збагачення корисних копалин і може бути використований для намагнічування дроблених магнетитових руд. Пристрій містить розміщену під конвеєрною стрічкою плоску магнітну систему з полюсами, зверненими до стрічки. Магнітна система виконана з розміщених на відстані одне від одного феромагнітних плит (а.с. СРСР, Мо 1371709, МКВ4 ВОЗС ОО, 1986р.). 70 Найбільш близьким по технічній сутності є пристрій для намагнічування дробленої руди перед електромагнітною сепарацією з метою збагачення і може бути використаний для намагнічування руд перед сепарацією. Пристрій містить, розміщену під робочою віткою конвеєрної стрічки, магнітну систему з постійних магнітів, розташованих рядами і звернених до робочої вітки стрічки різнойменними полюсами. (ас. СРСР, Мо 1419725 МКВ4 ВОЗС ОО, 1988р.). 12 Загальним недоліком приведених пристроїв є їхня низька продуктивність, Ї обумовлена тим, що корисна площа магнітів використовується недостатньо. В роботі бере участь магнітне поле магнітів тільки з боку прямування несучої вітки транспортної стрічки, а протилежна сторона магнітного поля не використовується. У силу вищенаведеного, цим пристроєм можливо здійснювати тільки намагнічування металевих вмикань, а процес сепарування здійснюють із використанням додаткових пристосувань, що значно ускладнює пристрій і підвищує вартість процесу сепарування. Сепарація неможлива в силу того, що густина шлаку, яка подається стрічковим конвеєром в зону магнітної обробки перешкоджає виділенню магнітних часток. У результаті ці магнітні частки будуть захоплювати порожні породи тим більше, чим крупніше розміри зерен (до 1Омм) і більша щільність цього шлаку.
В основу винаходу поставлена задача удосконалити магнітний сепаратор, шляхом взаєморозміщення с 22 магнітної системи сепаратора щодо напрямку падаючого потоку металургійного шлаку, що забезпечило Го) збільшити корисну площу магнітів і зменшити щільність потоку металургійного шлаку і за рахунок цього розширити функціональні можливості пристрою і досягти високої продуктивності й ефективності сепарації.
Задача вирішена тим, що в магнітному сепараторі, який включає несучу раму, робочий орган, виконаний у вигляді стрічкового транспортера на ролікоопорах із натяжним і приводним барабанами, у середині якого о розташована магнітна система з плоских постійних магнітів, розміщених рядами, і приймачі магнітних і Ге) немагнітних продуктів відповідно до винаходу, барабани і ролікоопори розміщені на несучій рамі уздовж напрямку потоку металургійного шлаку, та по обидві боки від постійних плоских магнітів, між якими пропущена о несуча вітка стрічкового транспортера, а магніти своєю боковою поверхнею, паралельною лінії, яка з'єднує «-- полюси магніту, відповідно звернені до робочої поверхні несучої вітки стрічкового транспортера. 3о Завдяки тому, що в магнітному сепараторі барабани та ролікоопори розміщені на несучій рамі уздовж о напрямку потоку металургійною шлаку, та по обидві боки від постійних плоских магнітів, між якими пропущена несуча вітка стрічкового транспортеру, де магніти своєю боковою поверхнею, паралельною лінії, яка з'єднує полюси магніту, звернені до робочої поверхні несучої вітай стрічкового транспортеру, досягнуто найбільш « раціональне взаєморозміщення магнітної системи сепаратору, щодо потоку падаючою металургійного шлаку. Це З дозволило збільшити корисну площу магнітів і значно зменшити густину металургійного шлаку який с оброблюється. Завдяки чому, заявляємий магнітний сепаратор має можливість не тільки ефективно з» намагнічувати матеріал, але і виділяти його з загального потоку металургійного шлаку. Таким чином, в магнітному сепараторі розширені його функціональні можливості і відрізняється від аналогів високою продуктивністю і ефективністю сепарації.
На фіг.1 - зображений магнітний сепаратор (вид зверху). о На фіг.2 - зображений магнітний сепаратор у перетині по А-А. - На фіг.3 - зображений магнітний сепаратор у перетині по В-В.
Магнітний сепаратор містить несучу раму 1, робочий орган, виконаний у виді стрічкового транспортеру 2 з о натяжним З і приводним 4 барабанами і ролікоопорами 5, 6. Усередині стрічкового транспортеру 2 розташована
Ге»! 20 магнітна система з плоских постійних магнітів 7, встановлених рядами. Під рядом плоских магнітів 7 розміщений приймач під порожню породу у виді лотка 8. Під несучою віткою 9 стрічкового транспортеру 2 по всій ширині щи встановлений приймач під продукт сепарації, який складається із жолоба 10 і бункера 11. Барабани 3,4 і ролікоопори 5, 6 розміщені на несучій рамі 1 уздовж напрямку потоку металургійного шлаку. Ролікоопори 5 із непарним числом розміщені по одному боку від плоских магнітів 7 на загальної з ними лінії. Ролікоопори 6 із 29 парним числом розміщені по другий бік від плоских магнітів 7 і зорієнтовані щодо проміжку, тобто зазору 12
ГФ) між магнітами 7. Плоскі магніти 7 в ряду розміщений одне від одного на відстані робочого зазору 12, що встановлюється розрахунковим шляхом і забезпечує взаємодію магнітних полів при якому досягається найбільш о ефективна сепарація металургійного шлаку. Між постійними плоскими магнітами 7, пропущена несуча вітка 9 стрічкового транспортера 2. Магніти 7 кожною своєю бічною поверхнею 13, паралельною лінії з'єднуючої полюси 60 магніту, відповідно звернена до робочої поверхні несучої вітки 9 стрічкового транспортеру.
Магнітний сепаратор працює таким чином.
Попередньо, під потоком металургійного шлаку встановлюють магнітний сепаратор і орієнтують несучу раму 1 так, щоб змонтовані на ній барабани 4 і ролікоопори 5, б знаходилися уздовж напрямку потоку згаданого шлаку. Потім вмикають стрічковий транспортер 2. Металургійний шлак, попередньо розділений на класи (0 - бо 10)мм потоком подається в зону дії магнітного поля плоских магнітів 7, Металургійний шлак у зваженому стані потрапляє в зазор 12 між несучими вітками 9 стрічкового транспортеру.
Так, як плоскі магніти 7 укладені між несучими вітками 9 стрічкового транспортеру і кожною своєю бічною поверхнею 13, паралельною лінії яка з'єднує полюси магніту, звернені до робочої поверхні несучих гілок 9 стрічкового транспортеру 2, що залізомістять частки з минуючого через зазор 12 потоку металургійних шлаків виділяються і притягуються до них, через магнітопронікнену несучу гілку 9. Порожня порода, тобто немагнітні частки металургійного шлаку, минаючи зазор між несучими вітками 9, що знаходяться в магнітному полі магнітів 7, потрапляють у лоток 8.
Залізомістячі частки з зони магнітного поїш виносяться несучою стрічкою 9. При виході несучої стрічки з 7/0 Зони дії магнітного поля, залізомістячі частки звільняються від дії магнітного поля і у вільному падінні досягають похилого жолобу 10, по якому транспортуються в бункер 11.
Таким чином, запропоноване конструктивне рішення дозволяє ефективно намагнічувати залізомістячі частки і виносила їх із загального потоку металургійного шлаку не допускаючи розубожування.
Регулюванням швидкості і потоку металургійного шлаку, забезпечується оптимальний режим найбільш /5 ефективної сепарації і продуктивності.
Площа потоку металургійного шлаку при цьому сумірна з робочою площею магнітного сепаратора в зоні дії магнітного поля.

Claims (1)

  1. Формула винаходу Магнітний сепаратор, який включає несучу раму, робочий орган, виконаний у вигляді стрічкового транспортера на роликоопорах із натяжним і привідним барабанами, усередині якого розташована магнітна система з плоских постійних магнітів, встановлених рядами, і приймачі магнітних і немагнітних продуктів, сч який відрізняється тим, що барабани і роликоопори розміщені на несучій рамі уздовж напрямку падаючого потоку металургійного шлаку та по обидві боки від постійних плоских магнітів, між якими пропущена несуча (о) вітка стрічкового транспортера, а магніти, своєю боковою поверхнею, паралельною лінії, яка з'єднує полюси магніту, відповідно звернені до робочої поверхні несучої вітки стрічкового транспортера. (Се) (Се) (о) «- со
    - . и? (95) - се) (о) 4) іме) 60 б5
UA98116291A 1998-11-27 1998-11-27 Магнітний сепаратор UA31966C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA98116291A UA31966C2 (uk) 1998-11-27 1998-11-27 Магнітний сепаратор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA98116291A UA31966C2 (uk) 1998-11-27 1998-11-27 Магнітний сепаратор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA31966C2 true UA31966C2 (uk) 2002-05-15

Family

ID=74283692

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98116291A UA31966C2 (uk) 1998-11-27 1998-11-27 Магнітний сепаратор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA31966C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA39965C2 (uk) Вірусоцидний, бактерицидний та руйнуючий сперматозоїди вагінальний засіб і вагінальний супозиторій ( варіанти )
KR102023543B1 (ko) 자력 선별 장치, 자력 선별 방법 및 철원의 제조 방법
CA2834663C (en) Process and device for separation of all non-magnetic particles from a conglomerate of metal scrap in order to achieve pure iron scrap
CA3002928C (en) Magnetic separator, magnetic separation method, and iron source manufacturing method
US3702133A (en) Process and apparatus for magnetic separation
UA39874C2 (uk) Гербіцидна препаративна форма та спосіб боротьби з небажаною рослинністю
JPWO2013145872A1 (ja) 磁選機
JP2018090477A (ja) 鉄鋼スラグの処理方法
GB1479216A (en) Materials separator
US4214984A (en) Magnetic separation
JP6662275B2 (ja) 粒状物の磁力選別方法及び装置
US6062393A (en) Process and apparatus for separating particles of different magnetic susceptibilities
US4686034A (en) Magnetic refuse separator
JP2014200723A (ja) 強磁性体の分離方法及び装置
UA31966C2 (uk) Магнітний сепаратор
CN2340506Y (zh) 带式强力磁选机
US2826302A (en) Magnetic separator
US3922219A (en) High intensity magnetic sorter
RU68363U1 (ru) Сепаратор магнитный двухкаскадный барабанный для обогащения сухих сыпучих слабомагнитных руд
SU716604A1 (ru) Ленточный магнитный сепаратор
JP2006068647A (ja) 粉粒体の磁気分離装置
US555792A (en) Method of and apparatus for magnetic separation
Chelgani et al. Magnetic Separation
JP2014200724A (ja) 強磁性体の分離方法及び装置
RU2014148C1 (ru) Магнитный сепаратор