UA28513U - Антисептичний перев`язувальний матеріал - Google Patents

Антисептичний перев`язувальний матеріал Download PDF

Info

Publication number
UA28513U
UA28513U UAU200709335U UAU200709335U UA28513U UA 28513 U UA28513 U UA 28513U UA U200709335 U UAU200709335 U UA U200709335U UA U200709335 U UAU200709335 U UA U200709335U UA 28513 U UA28513 U UA 28513U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
dressing material
material according
antiseptic dressing
fact
gel
Prior art date
Application number
UAU200709335U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Петро Федотович Піденко
Ольга Миколаївна Слобожанюк
Original Assignee
Петро Федотович Піденко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Петро Федотович Піденко filed Critical Петро Федотович Піденко
Priority to UAU200709335U priority Critical patent/UA28513U/uk
Publication of UA28513U publication Critical patent/UA28513U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

Антисептичний перев'язувальний матеріал складається з тканинної основи, на яку нанесено фізіологічно прийнятний стабільний еластичний полімерний синтетичний або природний гель, причому гель містить дезінфікуючий засіб полігексаметиленгуанідинової групи і інші фізіологічно прийнятні добавки.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до загальної медицини та стосується антисептичного перев'язувального засобу і 2 може бути використаний для лікування таких уражень, як рани, післяопераційні рубці, опіки, хвороби шкіри.
Процес загоєння уражень може бути умовно розділений на три стадії: очищення його від відмерлих клітин, створення нової тканини замість старої та її стабілізація. Кожна з цих стадій вимагає особливих засобів, що сприяють природним процесам.
Так, наприклад перша стадія вимагає ефективного видалення некротичних тканин та надлишку рідини при 70 одночасному запобіганню виникнення бактеріальної інфекції в рані. Друга стадія характеризується створенням надзвичайно ніжної нової тканини, що дуже чутлива до механічних пошкоджень та запалювальних реакції.
Існуючі методи лікування уражень базуються на використанні цілого ряду різноманітних матеріалів та способів. |Ідеальним вирішенням цієї проблеми є їх очистка, а потім догляд (накладання швів, аутопересадка шкіри, тощо). Проте вказаний спосіб лікування є можливим тільки для дуже невеликої кількості дефектів шкіри і 12 його застосовують до хірургічних ран та гострих неінфікованих ран.
Більшість великих гострих ран є інфікованими, і вони містять некротичні частини. Бактеріальна інфекція може виникати у випадку хронічних ран, при цьому практично завжди спостерігається деякий некроз. Ці великі підгострі та хронічні рани є дуже складними для лікування.
У даний час для лікування уражень найбільш вживаними є наступні засоби.
Один з них полягає у постійному і багаторазовому перев'язуванні за допомогою вологої марлі. Марлю змочують у фізіологічному розчині або у розчині, що містить антисептик. Недоліками цього способу є те, що він не забезпечує повну стерилізацію рани, а також не запобігає мацерації шкіри навколо. Також виконання способу потребує постійної уваги та трудовитрат, оскільки перев'язки потрібно робити кожні 4-6 годин.
Також для лікування використовують жирні пов'язки, які містять вазелін, також часто з добавленням йоду 22 для надання антисептичних властивостей. Недоліки таких пов'язок в тому, що вазелін закриває рану та усі -о некротичні частини, при цьому інфекція накопичується під пов'язкою. Виникають також проблеми з видаленням вазеліну з більш глибоких ран під час перев'язки. З цієї причини цей спосіб використовується тільки для неглибоких ран.
Рани, що мають меншу глибину, часто покривають пластичною пов'язкою, яка підтримує вологе оточення у о 30 рані. Ця пов'язка включає похідні целюлози, наприклад, карбоксиметилцелюлозу, а іноді також містить екстракт «- морських водоростей (альгінат). Недолік засобу в тому, що при ньому вимагається очистка рани як окремий етап перед використанням речовин, які прискорюють процес загоєння рани. Крім того, вказані препарати не є о здатними до підтримання стерильності рани без додаткової підтримки та запобігання розвитку інфекції. с
З патенту ОА 23369 відомий антисептичний перев'язний матеріал, що являє собою ткану основу, просочену 3о розчином протимікробного засобу, який відрізняється тим, що як протимікробний засіб застосовано сч (1,1-діоксотіолан-3-іл) дитіокарбамат калію у вигляді 2-595 водного розчину.
З патенту ОА 71278 відомий перев'язувальний плівковий матеріал для лікування ран та опіків, виконаний із поліетиленової плівки з нанесенням на одну із сторін суміші У5мас.ч. тальку та 5мас.ч. лікувальних препаратів « цефалолексину, стрептоміцину, еритроміцину, тераміцину, тетрацикліну, віброміцину, синтоміцину, неоміцину, З 70 канаміцину, ністатину, клотримазолу, канестену, риванолу в рівних співвідношеннях, а також додатково містить с сітчастий співполімер акриламіду з М,М'-метилен-біс-акриламідом в кількості 0,0005-0,002мас.ч.
Із» З патенту ОА 68404 відомий перев'язний плівковий засіб для лікування ран та опіків на основі полімерної плівки з нанесеними на її поверхню лікарськими речовинами, в якому полімерна плівка виконана двошаровою з зовнішнім захисним гідрофобним поліуретановим шаром товщиною 40-бОмкм, що має контрольоване 45 паропропускання, та внутрішнім гідрофільним поліуретановим шаром товщиною 40-б0мкм, наповненим о комбінацією лікарських препаратів: етакридину лактат (риванол), цефалексин, стрептоміцину сульфат,
Ге | еритроміцин, тетрациклін, доксицикліну гідрохлорид, левоміцетину сукцинат розчинний, канаміцин, ністатин, нізорал, трексил, анестезин, взятих в рівних масових кількостях. і-й З патенту КУ 2296569 відомий препарат для лікування рани та запобігання прилипанню пов'язки до рани, що - 20 містить фізіологічно прийнятну сіль гіалуронової кислоти, що має молекулярну вагу від 200000 до 2500000, йод та йодид калію. Препарат застосовують у вигляді розчину чи гелю. с» З патенту О5 3800792 відоме композитне хірургічне гелеве покриття, що складається з декількох шарів, яке переважно містить в полімерній матриці частинки срібла, що мають антисептичні властивості.
З патенту 05 4671267 відомий спосіб лікування ушкоджених частин тіла людини, зокрема, опіків, за допомогою стабільного еластичного гелю, зокрема, на тканинній основі. Описаний гель не має антисептичних с властивостей.
Таким чином, загальним недоліком вищенаведених засобів є відсутність антисептичної дії або її недостатня ефективність, зумовлена використанням звичайних поширених дезинфікуючих засобів.
Тим не менш, несподівано виявилося, що значно кращі властивості мають перев'язувальні матеріали з 60 додаванням полігексаметиленгуанідину (ПГМГ).
Полігексаметиленгуанідин (ПГМГ) вперше було описано в 05 2325586, де було запропоновано його отримання шляхом конденсації гексаметилендиаміну з гуанідином, бромціаном або гексаметилендиціанамідом.
Солі полігексаметиленгуанідину давно застосовуються як основи для біоцидних композицій, які є ефективними проти багатьох патогенних мікроорганізмів. Перевагами їх є здатність діяти як проти бо грам-позитивних, так і проти грам-негативних мікроорганізмів, а також аеробної та анаеробної мікрофлори,
ефективність проти деяких вірусів, низька токсичність, здатність до біодеградації, відсутність алергічної реакції в людей, та інш. |див., наприклад, Гембицкий П.А., Воинцева И.И. Полимерньій биоцидньій препарат полигексаметиленгуанидин. - Запоріжжя: "Поліграф", 1998. - 44с. - Рос).
Так, в Україні зареєстровані дезинфекційні засоби "Вітасепт" (посвідчення Мо0039 від 12.12.2000Ор., методичні вказівки МОЗ України Мо0224-00 від 21.12.2000р.і), який є 2595 концентрованим розчином полігексаметиленгуанідин-гідрохлориду (ПГМГ-ГХ), а також "Гембар" (посвідчення Мо0055 від 08.05.2001р., методичні вказівки МОЗ України Мо0238-00 від 08.05.2001р.), який є 2595 концентрованим розчином полігексаметиленгуанідин-фосфату. 70 В РФ на основі солей полігексаметиленгуанідину розроблені дезинфікуючі препарати "Биор-1", "Акватон", "Септанол" та "Демос", в Білорусі - "Инкрасепт".
З патенту КИ 2192282 відомий дезінфектант "Септанол", що складається з розчину полігексаметиленгуанідин-гідрохлориду, моноетаноламіну, бутил целюлози, сентанолу та води.
З патенту КО 2192393 відома композиція для дезинфекції води, що складається з розчину 7/5 Пполігексаметиленгуанідин-фосфату і метиленового блакитного та інших допоміжних компонентів.
З патенту КО 2106859 відомий засіб для догляду за шкірою, що складається з розчину полігексаметиленгуанідин-гідрохлориду, поліетиленгліколю, рослинних масел та екстрактів та інших компонентів.
З патенту ША 70215 відомий спосіб стерилізації медичних приладів шляхом антисептичної обробки 2о полімерною біоцидною сполукою, який відрізняється тим, що, знезараження приладу здійснюють в розчині "Акватон" концентрацією 6-1Омг/л протягом 10-50 хвилин.
З патенту ОА 37385 відомий спосіб одержання дезінфекційного засобу шляхом приготування водного розчину солі полігексаметиленгуанідину, який відрізняється тим, що 10-5095-ний водний розчин змішують з неіоногенною поверхнево-активною речовиною, такою як поліетиленгліколь, поліпропіленгліколь, полівініловий спирт, дб співполімери етилен- і пропіленоксидів.
З рівня техніки невідомі перев'язувальні матеріали з додаванням полігексаметиленгуанідину (ПГМГ). т
В патенті О5 4671267 був описаний стабільний еластичний гель на тканинній основі для перев'язування та лікування ушкоджених частин тіла людини, зокрема, опіків, який не має антисептичних властивостей. Цей винахід було обрано за прототип. со зо Таким чином, усі відомі перев'язочні засоби мають щонайменше один або декілька з наведених істотних недоліків: незручність або складність та трудовитратність у застосуванні, необхідність попередньої обробки (7 ураженої шкіри, відсутність дезинфікуючої та антисептичної дії, нездатність підтримувати оптимальний режим ю зволоження, травматична дія на новостворені тканини, що веде до ускладнень в загоєнні уражень.
Метою корисної моделі є створення перев'язувального матеріалу, що позбавлений цих недоліків. со
Пропонований засіб прискорює процеси загоювання, дозволяє зручно та надійно створити ідеальне середовище (ді для процесів регенерації в ураженій частині, одночасно забезпечивши її дезинфекцію, запобігаючи, таким чином, бактеріальній інфекції.
Таким чином, об'єктом цієї корисної моделі є антисептичний перев'язувальний матеріал, що складається з тканинної основи, на яку нанесено фізіологічно прийнятний стабільний еластичний полімерний синтетичний або « природний гель, що містить дезінфікуючий засіб полігексаметиленгуанідинової групи і, необов'язково, інші з с фізіологічно прийнятні добавки.
Переважно, дезінфікуючий засіб полігексаметиленгуанідинової групи є сіллю полігексаметиленгуанідину. ;» Переважно, сіль полігексаметиленгуанідину є гідрохлоридом або фосфатом.
Переважно, використовують силіконовий, поліакриловий, поліуретановий, полівініллактамовий, наприклад, полівінілпіролідоновий, гелі або їх комбінацію. ко Переважно, іншими фізіологічно прийнятними добавки є барвниками, ароматизаторами, стабілізаторами, змащувачами, зволожувачами. со Переважно, тканинною основою є марля. с Переважно, перев'язувальний матеріал виготовляють у вигляді плаского шматка.
Переважно, перев'язувальний матеріал виготовляють у вигляді стрічки або у вигляді серветки. - Застосовують перев'язувальний матеріал за цією корисною моделлю шляхом прикладання, зокрема, 4) обмотування ураженої ділянки цим матеріалом у вигляді стрічки або серветки.
Пропонований перев'язувальний матеріал має значні переваги над аналогами. Технічним ефектом його є забезпечення матеріалом з антибактеріаальними властивостями з поліпшеними експлуатаційними боб характеристиками, такими як зручність, простота вживання, ефективна антисептична дія, прискорення регенерації ураженої поверхні тощо. с Перев'язувальний матеріал ефективно забезпечує видалення секрету з рани, і таким чином, запобігає мацерації ураження та його оточення, при цьому підтримує необхідний рівень вологи та присутність тканинних медіаторів та ферментів. во Перев'язувальний матеріал має лише помірну липкість, достатню, щоб триматися на поверхні ураженої шкіри, але недостатню для стійкого прилипання. Відповідно, ймовірність механічного пошкодження новостворених тканин при застосуванні цього матеріалу дуже низька. Також наслідком є безболісне накладання та знімання перев'язувального матеріалу пацієнту.
Перев'язувальний матеріал простий і зручний для використання, не потребує заміни на протязі усього 65 періоду його використання на ураженій поверхні.
Перев'язувальний матеріал може бути використаний в армійській справі, опікових, травматологічних центрах,
підрозділах МЧС тощо для прискорювання процесів загоювання ран та опіків, післяопераційних рубців.
Нижче проведені приклади конкретної реалізації корисної моделі.
Приклад 1.
Антисептичний перев'язувальний матеріал приготували таким чином. Сухий порошок гелю полівінілпіролідону перемішали з водою та фосфатом полігексаметиленгуанідину в такому співвідношенні (за масою): 5:0,5:95. Отриманий рідкий гель нанесли тонким шаром на марлю розмірами 1ОхбОсм, яку далі помістили в піч, де нагрівали при тиску 2,5атм та температурі 902С на протязі 5 годин.
Приклад 2. 70 Попередні результати мікробіологічних та токсикологічних досліджень, виконані ЮОг. Уеап Мопго, Вгеакзреаг
Меадіса! Сгоир Ца., Нетеї! Нетрзіеаа, Негпогазпіге НР2 40, Великобританія (м/млу.ргеакзреагтеадісаї.сот; тел: 44 1442 261333).
Перев'язувальний матеріал з прикладу 1 застосували для невеликої групи пацієнтів з повторною екземою. Ці пацієнти раніше не отримали результату від стандартної терапії.
Результати випробувань показали більш ефективну дію перев'язувальний матеріалу з прикладу 1, оскільки в 4390 хворих було констатовано полегшення стану, а в 1495 хворих значне полегшення стану. Фактично, терапія за допомогою перев'язувального матеріалу з прикладу 1 виявилась найбільш ефективною за всі інші методи, що застосовувалися раніше до цих хворих.
Результати попередніх біологічних досліджень свідчать, що отримані перев'язувальні матеріали можуть бути
Використані для лікування таких уражень, як рани, післяопераційні рубці, опіки, хвороби шкіри.

Claims (10)

Формула винаходу
1. Антисептичний перев'язувальний матеріал, що складається з тканинної основи, на яку нанесено фізіологічно прийнятний стабільний еластичний полімерний синтетичний або природний гель, який відрізняється ші тим, що гель містить дезінфікуючий засіб полігексаметиленгуанідинової групи і, необов'язково, інші фізіологічно прийнятні добавки.
2. Антисептичний перев'язувальний матеріал за п. 1, який відрізняється тим, що дезінфікуючий засіб со зо полігексаметиленгуанідинової групи є сіллю полігексаметиленгуанідину.
З. Антисептичний перев'язувальний матеріал за п. 2, який відрізняється тим, що сіль 7--7- полігексаметиленгуанідину є гідрохлоридом або фосфатом. ю
4. Антисептичний перев'язувальний матеріал за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що гелем є силіконовий, поліакриловий, поліуретановий або полівініллактамовий гель або їх комбінація. со
5. Антисептичний перев'язувальний матеріал за п. 4, який відрізняється тим, що гелем 'є су полівінілпіролідоновий гель.
6. Антисептичний перев'язувальний матеріал за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що фізіологічно прийнятні добавки вибираються з барвників, ароматизаторів, стабілізаторів, змащувачів, зволожувачів.
7. Антисептичний перев'язувальний матеріал за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що тканинною « 70 основою є марля. 2 с
8. Антисептичний перев'язувальний матеріал за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що його виготовляють у вигляді плаского шматка. :з»
9. Антисептичний перев'язувальний матеріал за п. 8, який відрізняється тим, що його виготовляють у вигляді стрічки.
10. Антисептичний перев'язувальний матеріал за п. 8, який відрізняється тим, що його виготовляють у ГІ вигляді серветки. со Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних с мікросхем", 2007, М 20, 10.12.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і аю науки України. сю» с 60 б5
UAU200709335U 2007-08-16 2007-08-16 Антисептичний перев`язувальний матеріал UA28513U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200709335U UA28513U (uk) 2007-08-16 2007-08-16 Антисептичний перев`язувальний матеріал

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200709335U UA28513U (uk) 2007-08-16 2007-08-16 Антисептичний перев`язувальний матеріал

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA28513U true UA28513U (uk) 2007-12-10

Family

ID=39228994

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200709335U UA28513U (uk) 2007-08-16 2007-08-16 Антисептичний перев`язувальний матеріал

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA28513U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Subrahmanyam Honey dressing versus boiled potato peel in the treatment of burns: a prospective randomized study
RU2455995C2 (ru) Препарат для заживления ран и предотвращения адгезии повязки к ране, содержащий хитозан-глюкановый комплекс
EA010316B1 (ru) Перевязочный материал на основе целлюлозы микробного происхождения, его применение и содержащий его набор
JP6716841B2 (ja) 止血材
JP2018522701A (ja) アレキシジンを含む創傷ケア製品
JP6290184B2 (ja) 創傷ドレッシング
CA2693087C (en) Antimicrobial composition
CA2470639C (en) Preparation for wound healing and prevention of bandage adhesion to the wound
Carter Hydropolymer dressings in the management of wound exudate
RU2284824C1 (ru) Клей хирургический антисептический "аргакол"
UA28514U (uk) Антисептичний перев`язувальний матеріал
JP2005536322A (ja) 医療用パッドとその製造及び使用方法
RU88961U1 (ru) Перевязочный материал
RU2240140C2 (ru) Медицинская многослойная повязка и изделия на ее основе
UA28513U (uk) Антисептичний перев`язувальний матеріал
RU56815U1 (ru) Перевязочный материал
JP2005501016A (ja) 抗菌性材料
Foutsizoglou A practical guide to the most commonly used dressings in wound care
CN218792766U (zh) 一种壳聚糖杀菌敷料贴
RU2331444C1 (ru) Повязка для лечения ран
RU18229U1 (ru) Антисептическое устройство для дренирования полостей и ран
Knowles 15 Dressings: Is There an Evidence Base?
RU37463U1 (ru) Покрытие для ожоговых ран
NAIM DEVELOPMENT OF CHICKEN EGG WHITE AND MUPIROCIN LOADED HYDROGEL DRESSING MATERIAL FOR INHIBITION OF BACTERIAL GROWTH
RU2386436C1 (ru) Способ лечения обширных ран