UA28376U - 'clever child' logical game - Google Patents

'clever child' logical game Download PDF

Info

Publication number
UA28376U
UA28376U UAU200707426U UAU200707426U UA28376U UA 28376 U UA28376 U UA 28376U UA U200707426 U UAU200707426 U UA U200707426U UA U200707426 U UAU200707426 U UA U200707426U UA 28376 U UA28376 U UA 28376U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
elements
game
forming
shape
geometric
Prior art date
Application number
UAU200707426U
Other languages
English (en)
Inventor
Taras Ihorovych Slavatynskyi
Oleh Ivanovych Tsymbaliuk
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU200707426U priority Critical patent/UA28376U/uk
Publication of UA28376U publication Critical patent/UA28376U/uk

Links

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Adornments (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель логічна гра "Розумний малюк" належить до ігор, а саме до логічних ігор, з використанням 2 елементів комбінаторики.
Відома Іграшка-головоломка, що має багатогранні ігрові елементи кубічної пустотілої форми з ігровими мітками, кожний з яких з'єднаний з сусідніми збіжними ребрами за допомогою гнучких зв'язків, при цьому гнучкі зв'язки з'єднують послідовно вершини ігрових елементів через отвори в них, де гнучкі зв'язки представляють собою безконечний гнучкий елемент. Крім цього, ігрові елементи мають засоби фіксації їх один відносно іншого 70 І(Комбинаторная игра-головоломка, а.с. СССР Мо141901, АбЗЕ 9/08, Бюл. Мо31, 1988Г.1.
Проте у відомій іграшці-соловоломці безконечний гнучкий елемент, який повинен пронизувати без провисання кожний із кубів через два отвори, знаходиться в напруженому стані, а також за рахунок тертя гнучкого елемента, що виникає під час складання ігрових елементів, до країв отворів, не забезпечується достатня надійність з'єднання ігрових елементів в місцях перегину безконечного гнучкого елемента, що 712 приводить до його розриву. Крім того, за рахунок напруженого стану останнього, завершена форма, складена із ігрових елементів, а саме паралелепіпед, не є стійкою, потребує додаткового засобу фіксації ігрових елементів один відносно іншого, що ускладнює конструкцію, збільшує собівартість іграшки - головоломки і звужує віковий діапазон зацікавлених гравців.
Найбільш близькою до корисної моделі, що заявляється, є логічна гра, що містить ігрові елементи, виконані за формою паралелепіпеда і послідовно з'єднані між собою з можливістю обертання кожного ігрового елемента відносно осі, яка з'єднує центри цих елементів між собою, та засіб з'єднання ігрових елементів між собою, виконаний як стержень, підпружинений відносно ігрових елементів. (Обьемная логическая игра "Ералаш", а. с.
СРСР Мо1505561, АбЄЗЕ9/08, Бюл. Мо3, 1989Г.|.
Однак ця логічна гра характеризується складністю конструкції і з'єднання ігрових елементів між собою та їх циліндричних опорних вузлів з кільцевими направляючими на боковій поверхні, не є розбірною, що звужує ств) межі застосування та зацікавленість в її використанні.
В основу корисної моделі Логічна гра "Розумний малюк" поставлено задачу створення простої і надійної іграшки-головоломки шляхом підбору оптимального складу формоутворюючих і вставних ігрових елементів, конструктивним вдосконаленням зв'язків між ігровими елементами спростити конструкцію іграшки, забезпечити її ее, розбірність, простоту збирання, надійність і доступну зацікавленість у дітей дошкільного віку. -
Поставлена задача корисної моделі вирішується тим, що Логічна гра, котра містить ігрові елементи, виконані за формою паралелепіпеда з можливістю їх послідовного з'єднання між собою, згідно запропонованого Ше рішення містить формоутворюючі і вставні ігрові елементи, при цьому основна грань формоутворюючих ігрових о елементів виконана за формою квадрата, а бічні грані - за формою водовженого прямокутника у вигляді загнутих до середини кромок, кожна із яких споряджена конструктивними елементами з'єднання у вигляді виступаючих с назовні виступів/фіксаторів кубічної/наближеної до кубічної форми, однаково за кількістю розміщених на двох суміжних сторонах, по одному на одних і по два - на інших, з проміжком, що співрозмірний одному виступу/фіксатору, котрі наділені властивістю розбірного замкового з'єднання ігрових елементів під будь-яким « кутом, при цьому з'єднання шести із елементів під прямим кутом утворює об'ємну геометричну фігуру у вигляді З куба, під відповідним кутом із елементів не менше двох - об'ємну геометричну фігуру, форма якої залежить від с кількості елементів - двогранник, трьохгранник, чотиригранник і т. д., включаючи можливість утворення
Із» площинного килимка з необмеженої кількості формоутворюючих ігрових елементів, з'єднаних під кутом 1809, крім того кожний формоутворюючий ігровий елемент споряджений отвором у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини з фіксаційним елементом у вигляді загнутої кромки, виконаної по внутрішньому контуру юю 15 отвору, що є опорним для вставних ігрових елементів, виконаних у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини, що відповідає конфігурації отвору. (ос Водночас те, що передбачено можливість компонування в основних ігрових формоутворюючих елементів з додатковими ігровими формоутворюючими елементами у вигляді шестигранника, кожна із граней якого о споряджена конструктивними елементами з'єднання у вигляді виступаючих назовні виступів/фіксаторів -І 50 кубічної/наближеної до кубічної форми, однаково за кількістю (по одному і по два) розміщених на шести сторонах, крім того основна грань шестигранника споряджена трьома отворами у вигляді геометричної с фігури/фігурки тварини з фіксаційними елементами у вигляді загнутої кромки, виконаної по внутрішньому контуру отворів, що є опорними для вставних ігрових елементів, виконаних у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини, що відповідає конфігурації певного отвору, розширює функціональні властивості логічної гри. 99 Таким чином, оптимізацією складу формоутворюючих і вставних ігрових елементів та запропонованими с конструктивними рішеннями розбірного замкового з'єднання ігрових елементів між собою з забезпеченням формування завершеної ігрової об'ємної геометричної фігури, форма котрої залежить від вибраної кількості ігрових елементів, їх замкового з'єднання під відповідним кутом із елементів не менше двох і в залежності від кількості елементів маємо можливість формування об'ємного двогранника, трьохгранника, чотиригранника і т.д., 60 включаючи можливість утворення площинного килимка з необмеженої кількості формоутворюючих ігрових елементів, з'єднаних під кутом 1802. Крім того, за рахунок того, що кожний формоутворюючий ігровий елемент споряджений отвором у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини з фіксаційним елементом у вигляді загнутої кромки, виконаної по внутрішньому контуру отвору, що є опорним для вставних ігрових елементів, виконаних у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини, котра відповідає конфігурації отвору, розширюються ігрові бо можливості логічної гри та забезпечується доступна зацікавленість дітей дошкільного віку.
Передбачення ж можливості компонування основних ігрових формоутворюючих елементів з додатковими формоутворюючими елементами у вигляді шестигранника, ще більш розширює функціональні властивості логічної гри, завдяки варіантності побудови як об'ємних багатогранників, в тому числі і багатоярусних, так і площинних фігур типу "Килимок".
Отже саме сукупністю запропонованих суттєвих ознак корисної моделі маємо достатнє рішення для виконання поставленої задачі корисної моделі.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням.
На Фіг.1 наведено ігровий формоутворюючий елемент, основна грань якого виконана у вигляді квадрату, з 70 відповідним вставним елементом, на Фіг2 - схематично наведена логічна гра з варіантами ігрових формоутворюючих і вставних елементів, на Фіг.3 - окремі варіанти побудованих геометричних фігур, на Фіг.4 - окремі варіанти побудови площинних фігур, типу "Килимок", на Фіг.5 - додатковий ігровий формоутворюючий елемент у вигляді шестигранника з трьома відповідними вставними елементами і на Фіг.б - окремі варіанти побудови геометричних фігур з використанням шестигранника.
Логічна гра "Розумний малюк" складається із формоутворюючих 1 і вставних 2 ігрових елементів, при цьому основна грань З формоутворюючих ігрових елементів виконана за формою квадрата, а бічні грані - за формою видовженого прямокутника у вигляді загнутих до середини кромок 4, кожна із яких споряджена конструктивними елементами з'єднання у вигляді виступаючих назовні виступів/фіксаторів 5, кубічної/наближеної до кубічної форми, однаково за кількістю розміщених на двох суміжних сторонах, по одному на одних і по два - на інших, з 2о проміжком 6, що співрозмірний одному виступу/фіксатору, котрі наділені властивістю роз'ємного замкового з'єднання ігрових елементів під будь-яким кутом (Фіг.3), при цьому з'єднання шести із елементів під прямим кутом утворює об'ємну геометричну фігуру у вигляді куба, під відповідним кутом із елементів не менше двох - об'ємну геометричну фігуру, форма якої залежить від кількості елементів - двогранник (на Фіг. не показано), трьохгранник, чотиригранник і т.д. (Фіг.3), включаючи можливість утворення площинного килимка (Фіг.4) з необмеженої кількості формоутворюючих ігрових елементів, з'єднаних під кутом 1802. Кожний формоутворюючий ігровий елемент споряджений отвором у вигляді геометричної фігури 7 або фігурки тварини 8 з фіксаційним в) елементом у вигляді загнутої кромки 9, виконаної по внутрішньому контуру отвору, що є опорним для вставних ігрових елементів (2).
Логічна гра "Розумний малюк" передбачає можливість компонування ігрових формоутворюючих елементів, Ге)
Зо основна грань яких виконана у вигляді квадрата (1), з додатковими формоутворюючими ігровими елементами, основна грань яких виконана у вигляді шестикутника 10, кожна із граней якого споряджена конструктивними в елементами з'єднання у вигляді виступаючих назовні виступів/фіксаторів кубічної/наближеної до кубічної форми, «се однаково за кількістю, по одному (11) і по два (12), розміщених на шести гранях, крім того основна грань 13 споряджена трьома отворами 14 у вигляді геометричної фігури (7) або фігурки тварини (8), що також мають со Ффіксаційні елементи у вигляді загнутої кромки (9), виконаної по внутрішньому контуру отворів, що є опорними Га для вставних ігрових елементів (2).
Суть логічної гри заключається у розбірному замковому з'єднанні ігрових формоутворюючих елементів, за формою квадрата (1), з можливим використанням ігрових елементів за формою шестикутника (10) шляхом фіксації виступів (5, 171, 12) в проміжках (6) під будь-яким кутом, при цьому від вибору кількості ігрових « елементів і кута їх з'єднання залежить форма об'ємної геометричної фігури, чи площинної фігури типу шщ с "Килимок". В сформовану фігуру у отвори (7, 8) вставляють вставні елементи (2) відповідної конфігурації, що й відповідає конфігурації отворів (7, 8), які фіксуються в отворах завдяки наявності опорних кромок (9). «» Приклад 1. Ігрові елементи (1, 10) складають в "килимок" на рівній поверхні шляхом фіксації конструктивних елементів з'єднань один в одному під кутом 1802, при цьому "киломок" може складатися за певним порядком, наприклад: рядок червоний, потім рядок синій, потім рядок жовтий, потім - зелений, після ко чого в отвори (7, 8) вкладають вставні ігрові елементи (2) з відповідними геометричними фігурами або фігурками тварин.
Ме Приклад 2. З ігрових формоутворюючих елементів(1, 10) складають об'ємні фігури (маленькі куби, будиночки, о паралелепіпеди, великі куби та інші), в залежності від кількості вибраних формоутворюючих елементів і Відповідного кута з'єднання, після чого в отвори (7, 8) вкладають вставні ігрові елементи (2) з відповідними і фігурами/фігурками. Варіантом гри може бути змагання "Хто швидше збере маленький куб?" або "Збери куб 4) одного кольору".
Приклад 3. У грі приймають участь 2, 3, 4 або 6 гравців та ведучий. Перед початком гри гравці ділять між собою порівну всі формоутворюючі ігрові елементи (1, 10) та будують з них "килимки". Ведучий складає всі вставні елементи (фігури/фігурки) (2) в коробку і дістаючи їх почергово звідти називає їх, наприклад: "червоний квадрат". Гравець, що має на своєму "килимку" ігровий елемент (1, 10) червого кольору з квадратним с отвором (7) забирає фігуру (2) та поміщає її у відповідний отвір (7). Виграє той, хто перший закриє всі вільні отвори (7, 8).
Приклад 4. У грі приймають участь 2 або 4 гравці та ведучий. Перед початком гри гравці ділять між собою бо порівну всі формоутворюючі ігрові елементи (1) та будують із них маленькі куби, а ведучий складає всі вставні елементи, (фігури/фігурки) (2) в коробку і дістаючи їх почергово звідти називає їх, наприклад: "червоний квадрат". Гравець, який має на своєму кубі ігровий елемент (1) червоного кольору з квадратним отвором (7) забирає фігуру та поміщає її у відповідний отвір. Виграє той, хто перший заповнить всі вільні отвори (7, 8) в кубі вставними ігровими елементами (2). 65 Крім того передбачення можливості використання додаткових ігрових формоутворюючих елементів у вигляді шестигранника (10) дозволяє утворювати об'ємні геометричні фігури шестигранної конструкції (Фіг.б), як одноярусні 13, так і багатоярусні 14.
Конструкція дозволяє урізноманітнювати використання ігрових формоутворюючих елементів і відповідно до цього вставних елементів, що забезпечує багатоваріантність використання логічної гри, розширення вікового діапазону користувачів нею (гравців) і, особливо, підвищену зацікавленість у дітей дошкільного віку.

Claims (2)

  1. Формула винаходу 70 1. Логічна гра, що містить ігрові елементи, виконані за формою паралелепіпеда з можливістю послідовного з'єднання між собою, яка відрізняється тим, що ігрові елементи виконані як формоутворюючі і як вставні, при цьому основна грань формоутворюючих ігрових елементів виконана за формою квадрата, а бічні грані - за формою видовженого прямокутника у вигляді загнутих до середини кромок, кожна із яких оснащена конструктивними елементами з'єднання у вигляді виступаючих назовні виступів-фіксаторів кубічної/наближеної до кубічної форми, однаково за кількістю розміщених на двох суміжних сторонах, по одному на одних і по два - на інших, з проміжком, що співрозмірний одному виступу-фіксатору, котрі наділені властивістю розбірного замкового з'єднання ігрових елементів під будь-яким кутом, при цьому з'єднання шести із елементів під прямим кутом утворює об'ємну геометричну фігуру у вигляді куба, під відповідним кутом із елементів не менше двох - об'ємну геометричну фігуру, форма якої залежить від кількості елементів -двогранник, тригранник, Чотиригранник і т.д., включаючи можливість утворення площинного килимка з необмеженої кількості формоутворюючих ігрових елементів, з'єднаних під кутом 1802, крім того кожний формоутворюючий ігровий елемент оснащений отвором у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини з фіксувальним елементом у вигляді загнутої кромки, виконаної по внутрішньому контуру отвору, що є опорним для вставних ігрових елементів, виконаних у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини, що відповідає конфігурації отвору.
  2. 2. Логічна гра за п. 1, яка відрізняється тим, що ігрові формоутворюючі елементи скомпоновані з додатковими ігровими формоутворюючими елементами у вигляді шестигранника, кожна із граней якого споряджена т конструктивними елементами з'єднання у вигляді виступаючих назовні виступів-фіксаторів кубічної/наближеної до кубічної форми, однаково за кількістю (по одному і по два) розміщених на шести сторонах, крім того основна грань шестигранника оснащена трьома отворами у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини з фіксаційними «о зо елементами у вигляді загнутої кромки, виконаної по внутрішньому контуру отворів, що є опорними для вставних ігрових елементів, виконаних у вигляді геометричної фігури/фігурки тварини, що відповідає конфігурації - певного отвору. со (ее) с
    - . и? іме) (ее) (95) -і 4) 60 б5
UAU200707426U 2007-07-02 2007-07-02 'clever child' logical game UA28376U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200707426U UA28376U (en) 2007-07-02 2007-07-02 'clever child' logical game

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200707426U UA28376U (en) 2007-07-02 2007-07-02 'clever child' logical game

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA28376U true UA28376U (en) 2007-12-10

Family

ID=39228854

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200707426U UA28376U (en) 2007-07-02 2007-07-02 'clever child' logical game

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA28376U (uk)

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2478475C2 (ru) * 2010-03-09 2013-04-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Ангарская государственная техническая академия" Экструзионный способ получения композитных материалов
US11272733B2 (en) 2016-10-05 2022-03-15 British American Tobacco (Investments) Limited Methods and equipment for gathering fibres
US11794424B2 (en) 2017-03-24 2023-10-24 British American Tobacco (Investments) Limited Die, die assembly, equipment and method for forming rods of fibrous material

Cited By (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2478475C2 (ru) * 2010-03-09 2013-04-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Ангарская государственная техническая академия" Экструзионный способ получения композитных материалов
US11272733B2 (en) 2016-10-05 2022-03-15 British American Tobacco (Investments) Limited Methods and equipment for gathering fibres
US12004558B2 (en) 2016-10-05 2024-06-11 British American Tobacco (Investments) Limited Methods and equipment for gathering fibres
US11794424B2 (en) 2017-03-24 2023-10-24 British American Tobacco (Investments) Limited Die, die assembly, equipment and method for forming rods of fibrous material
US11945178B2 (en) 2017-03-24 2024-04-02 British American Tobacco (Investments) Limited Methods and equipment for forming tubes of fibrous material
US12030264B2 (en) 2017-03-24 2024-07-09 British American Tobacco (Investments) Limited Methods and equipment for forming tubes of fibrous material

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2649803A (en) Snap-fastener toy blocks
ES2858049T3 (es) Bloques de construcción y estructura de empalme de los mismos
KR20180030598A (ko) 장난감 건설세트
JPS62501056A (ja) 組立おもちゃセットの組立ベ−ス
US20070182094A1 (en) Solid puzzle block
KR20100056822A (ko) 기하학적 조립 완구
UA28376U (en) 'clever child' logical game
US20030013374A1 (en) Sectional cubic block
US11602700B2 (en) Construction set element
US20110042892A1 (en) Three-dimensional cube puzzle
US5244208A (en) Logical mosaic-puzzle
CN202554946U (zh) 一种插装玩具的积木块
KR101624832B1 (ko) 볼 레일이 구성된 블록 도미노 교육완구
RU67463U1 (ru) Игрушечный строительный набор
US20140131944A1 (en) Dice With Images on Edge and Polygon Sets with Images on Edge
RU2682353C1 (ru) Конструктор и элемент конструктора
KR20160004055U (ko) 원상복구가 가능한 완구용 큐브
CN201815100U (zh) 弹珠拼图
RU31207U1 (ru) Архитектурный строительный набор
KR20040052997A (ko) 학습용 완구
RU124171U1 (ru) Интеллектуальный игровой набор
KR200174448Y1 (ko) 놀이용 블록세트
CN209952209U (zh) 一种设置在托盘上的磁性拼图
CN218501268U (zh) 一种组合式积木玩具
WO1989002773A1 (en) Logical toy with cubiform toy-elements