UA26072U - Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs - Google Patents

Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs Download PDF

Info

Publication number
UA26072U
UA26072U UA2003109527U UAU2003109527U UA26072U UA 26072 U UA26072 U UA 26072U UA 2003109527 U UA2003109527 U UA 2003109527U UA U2003109527 U UAU2003109527 U UA U2003109527U UA 26072 U UA26072 U UA 26072U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
program
client
main
application program
radio communication
Prior art date
Application number
UA2003109527U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority claimed from PCT/FR2002/001028 external-priority patent/WO2002078376A1/fr
Publication of UA26072U publication Critical patent/UA26072U/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F9/00Arrangements for program control, e.g. control units
    • G06F9/06Arrangements for program control, e.g. control units using stored programs, i.e. using an internal store of processing equipment to receive or retain programs
    • G06F9/46Multiprogramming arrangements
    • G06F9/54Interprogram communication

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Software Systems (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Stored Programmes (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Computer And Data Communications (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Telephone Function (AREA)
  • Logic Circuits (AREA)

Description

Опис винаходу
Областю даної корисної моделі є радіокомунікаційні системи і, зокрема, але не виключно, стандарт ОБМ 2 (глобальна система мобільного зв'язку), ОС5 1800 (цифрова стільникова система 1800МГц), РОЗ 1900 (система особистого зв'язку), ЗОРКЗ (загальна система пакетного радіозв'язку) чи ОМТ5 (універсальна система мобільних телекомунікацій).
Точніше, корисна модель стосується радіокомунікаційного модуля. Нагадаємо, що радіокомунікаційний модуль є суттєвим елементом радіотелефону. Він містить головну програму (яку звичайно називають 70 "радіокомунікаційною програмою"! чи "програмним забезпеченням О5М 7), яка, зокрема, забезпечує виконання функцій бездротового зв'язку (радіозв'язку) і керує різними іншими апаратними засобами (екран, клавіатура, гучномовець і т.д.) радіотелефону.
Звичайно (перший варіант втілення), радіокомунікаційний модуль входить до складу абонентського пристрою (чи МО від "мобільне обладнання"), який взаємодіє з карткою ЗІМ (модуль ідентифікації абонента). т Зараз пропонуються інші варіанти використання згаданого вище радіокомунікаційного модуля.
Зокрема, було запропоновано інтегрувати радіокомунікаційний модуль до інших пристроїв, які відрізняються від радіокомунікаційних абонентських пристроїв, але потребують функції бездротового зв'язку (другий варіант втілення). Це, наприклад, телеметричні пристрої (для зчитування датчиків), пристрої аварійної сигналізації чи пристрої зчитування банківських карток.
Було також запропоновано виконання радіокомунікаційного модуля у формі незалежного пристрою (третій варіант втілення); у такому випадку він виконує функції модему. Такий тип модему не має ніяких апаратних елементів інтерфейсу людина-машина (екран, клавіатура, гучномовець і т.д.). Він призначений для взаємодії з обладнанням абонентського пристрою (яке забезпечує виконання клієнтської програми), що не має апаратних елементів інтерфейсу людина-машина. Зокрема, але не виключно, обладнання абонентського пристрою може 29 бути мікрокомп'ютером. Загалом, обладнання абонентського пристрою служить для розміщення та виконання - програмного драйвера клієнта, який керує радіокомунікаційним модулем з використанням набору драйверних команд у форматі АТ. Команди АТ (від команди "АтТепійоп" - "Увага") надають змоги обладнанню абонентського пристрою (АП) вимагати від радіокомунікаційного абонентського пристрою, з яким він з'єднаний, виконання певних попередньо визначених дій. З цією метою головна програма (яка знаходиться у радіокомунікаційному см модулі) включає засрби виконання команд АТ, що надсилаються до неї програмним драйвером клієнта (який ї- знаходиться у обладнанні абонентського пристрою).
За додатковою інформацією щодо команд АТ слід звертатися у першу чергу до стандартів Європейського о інституту стандартів зв'язку (ЕТ5І) "ЗМ 07.05" та "ЗМ 07.07", а також до рекомендацій Міжнародної (Се) телекомунікаційної спілки (ІТО-Т) М25гег, які включені сюди за посиланням.
Загалом, радіокомунікаційний модуль може керуватися обладнанням абонентського пристрою з см використанням команд АТ не лише у рамках згаданого вище третього варіанта втілення (радіокомунікаційний модуль, що утворює модем), але також у контексті першого та другого варіантів втілення, вказаних вище (радіокомунікаційний модуль, що входить до складу радіокомунікаційного абонентського пристрою чи іншої « дю системи). -о
Іншими словами, незалежно від передбачуваного варіанта втілення, радіокомунікаційний модуль може бути с керований обладнанням абонентського пристрою, з яким він взаємодіє (звичайно, за допомогою послідовного :з» каналу зв'язку). У цьому випадку, програмний драйвер клієнта (який включає "зовнішню прикладну програму клієнта"), що розміщений у обладнанні абонентського пристрою і виконується ним, надсилає команди АТ головній програмі, що міститься у радіокомунікаційному модулі та виконується ним, так, щоб юю 395 радіокомунікаційний модуль міг виконати їх.
Як зображено на Фігурі 2, роботу технічного обладнання за відомим рівнем техніки, що використовується в
Ге) абонентському пристрої для керування радіокомунікаційним модулем, можна стисло описати таким чином: о - стадія "1": зовнішня прикладна програма клієнта (програмний драйвер клієнта) 2 посилає команду АТ; - стадія "2": послідовний канал зв'язку 5 передає команду АТ засобам 4 виконання команд АТ, що входять до - І 50 складу головної програми 3, яка розміщена у радіокомунікаційному модулі 1 і виконується ним; "з - стадія "3": засоби виконання 4 виконують команду АТ; - стадія "4": після виконання, засоби виконання 4 посилають відповідь АТзовнішній прикладній програмі клієнта 2; - стадія "5": ця відповідь передається по послідовному каналу зв'язку 5; 99 - стадія "6": зовнішня прикладна програма клієнта 2 одержує відповідь. с Кожна з цих стадій зображена на Фіг.2 кружком, у якому проставлений номер відповідної стадії. Такий саме принцип використовується на наступних фігурах даного винаходу (які описані детальніше далі у цьому описі).
Відома методика керування радіокомунікацйним модулем за допомогою обладнання абонентського пристрою має кілька недоліків. бо По-перше, вона потребує два комплекти ресурсів (процесор та пам'ять). Радіокомунікаційний модуль включає процесор та пам'ять (перший комплект ресурсів), і обладнання абонентського пристрою також має процесор та пам'ять (другий комплект ресурсів). Таким чином, згадана вище відома методика є витратною з погляду обладнання та споживання енергії.
Іншим недоліком згаданої вище існуючої методики є те, що радіокомунікаційний модуль повністю керується бо обладнанням абонентського пристрою. Програмний драйвер клієнта, який розміщується в обладнанні абонентського пристрою та виконується ним, є "ведучим", тоді як головна програма, що розміщується у радіокомунікаційному модулі та виконується ним, є "веденим".
З метою подолання цих недоліків відомого рівня техніки заявник (М/амесот Сотрапу) подав патентну заявку
Франції МоРкК 0103909, 22 березня 2001р., під назвою "Радіокомунікаційний модуль, що містить та виконує клієнтську програму, і відповідний спосіб використання програмного драйвера клієнта"). Ця заявка ЕК 0103909, текст та креслення якої включені сюди за посиланням, пропонує новий спосіб керування радіокомунікаційним модулем, що полягає у розміщенні щонайменше однієї клієнтської програми у радіокомунікаційному модулі для виконання функцій програмного драйвера клієнта та/або для виконання функцій контрольної програми клієнта. 70 Таким чином, якщо вбудована клієнтська програма виконує роль програмного драйвера клієнта, то радіокомунікаційний модуль працює незалежно та з невеликими витратами. У цьому випадку, радіокомунікаційний модуль не повинен взаємодіяти з будь-яким обладнанням абонентського пристрою, і головна програма та програмний драйвер клієнта використовують одні й ті самі ресурси (один процесор та одну пам'ять).
Крім того, якщо вбудована програма клієнта виконує функції контрольної програми клієнта, радіокомунікаційний модуль не обмежений виконанням функцій "веденого" по відношенню до обладнання абонентського пристрою, яке забезпечує виконання програмного драйвера клієнта. Контрольна програма клієнта, виконувана радіокомунікаційним модулем, здійснює керування за запитами програмного драйвера клієнта, виконуваного обладнанням абонентського пристрою. Зверніть увагу, що у цьому випадку вбудована
Клієнтська програма є додатковою програмою до описаної вище конфігурації за відомим рівнем техніки. Однак, це додаткове програмне забезпечення є недорогим, оскільки воно використовує ті самі ресурси (процесор та пам'ять), що й головна програма, яка також розміщена у радіокомунікаційному модулі.
В одному кращому варіанті втілення вказаного вище нового способу: - головна програма включає, зокрема, бінарний файл, який містить головну прикладну програму; - клієнтська програма включає, зокрема, перший бінарний файл, що містить прикладну програму клієнта, та другий бінарний файл (наприклад, у формі попередньо скомпільованої бібліотеки), що містить прикладну т програму інтерфейсу між функціями джерела, асоційованими з прикладною програмою клієнта, та функціями виконання, асоційованими з головною прикладною програмою.
Цей новий спосіб керування радіокомунікаційним модулем можна розглядати як базові програмні засоби, що с зо дають змогу клієнтам розробляти їхні власні клієнтські прикладні програми та завантажувати їх до радіокомунікаційних модулів. -
У згаданому вище кращому варіанті втілення корисної моделі головна програма та інтерфейсна прикладна о програма є "фірмовими" бінарними файлами, розробленими виробником радіокомунікаційного модуля, тоді як прикладна програма клієнта є "клієнтським" бінарним файлом, розробленим клієнтом. ісе)
Слід пам'ятати, що процес розробки бінарного файла включає такі стадії: с - написання вихідних файлів з текстом програми, наприклад, мовою "С"; - компіляція цих вихідних файлів з метою одержання об'єктних файлів (машинною мовою для мікропроцесора, розташованого у радіо комунікаційному модулі); - компонування об'єктних файлів (скомпільованих вихідних файлів) з метою одержання бінарного файла « (який потім завантажується до радіо комунікаційного модуля). з с У контексті вищезгаданого нового способу керування радіокомунікаційним модулем, мета даної корисної моделі полягає у полегшенні задачі клієнта в процесі розробки прикладної програми клієнта. ;» Інша мета корисної моделі полягає в тому, щоб запропонувати просте та ефективне рішення проблем діалогу між прикладними програмами (клієнтськими головною та вторинною) в результаті використання загальної
Концепції даної корисної моделі. ко Далі будуть стисло описані два відомі способи вирішення проблем діалогу між двома прикладними програмами, з визначенням недоліків кожного з них.
Ме, Згідно з першим відомим способом, проблеми діалогу між двома прикладними програмами вирішуються під о час компонування. Але для цього необхідно знати усі діалогові точки. Крім того, обмін усіма вихідними Діалоговими функціями між двома прикладними програмами приводить до необхідності адаптувати кожну з
Ш- прикладних програм одна до одної. В результаті, розробник однієї прикладної програми (вторинна прикладна
Ге програма) повинен написати відмінну версію цієї прикладної програми для кожного клієнта, який бажає інтегрувати до своїх прикладних програм (головні прикладні програми).
Другий відомий спосіб вирішення проблем діалогу між двома прикладними програмами полягає у ов Використанні такого механізму, як динамічне компонування. При механізмі цього типу до пам'яті мають завантажуватися лише ті функції, що фактично використовуються. Наприклад, таким способом може бути ОСІ. с (бібліотека динамічного підключення), що використовується у системі М/іпдомуз (зареєстрований товарний знак).
На жаль, цей спосіб потребує великого обсягу пам'яті і є непридатним для використання у радіокомунікаційних модулях внаслідок суворих обмежень у характеристиках центрального процесора (СР), пам'яті та можливостей бо функціонування у реальному часі.
Ці різноманітні цілі, а також інші, що стануть зрозумілими далі, досягаються у даному винаході шляхом використання радіокомунікаційного модуля, який належить до типу модулів, що містять та виконують головну програму, яка, зокрема, виконує радіокомунікаційні функції, причому вказана головна програма складається із засобів виконання команд драйвера, які надсилаються головній програмі щонайменше одним програмним 65 драйвером клієнта і належать до попередньо визначеного набору команд драйвера. Згідно з корисною моделлю, вказаний радіокомунікаційний модуль також розміщує та виконує щонайменше одну клієнтську програму, так звану вбудовану програму клієнта, що включає головну прикладну програму клієнта та щонайменше одну вторинну прикладну програму клієнта, яка є "веденим" головної прикладної програми клієнта, причому виконання, яке здійснюється вказаною вбудованою програмою клієнта, є розподіленим між вказаною головною прикладною програмою клієнта та вказаною щонайменше однією вторинною прикладною програмою клієнта.
Вбудована програма клієнта та головна програма включають засоби, що надають змогу вбудованій програмі клієнта виконувати щонайменше одну з таких двох функцій: - роль програмного драйвера клієнта, який посилає команди драйвера головній програмі та отримує від головної програми відповіді, одержані в результаті виконання деяких команд драйвера; 70 - роль контрольної програми клієнта, яка керує виконанням команд драйвера, надісланих програмним драйвером клієнта, так званою зовнішньою програмою клієнта, що міститься у обладнанні абонентського пристрою та виконується ним у взаємодії з радіокомунікаційним модулем.
Таким чином, даний винахід находиться у контексті вищезгаданого нового способу керування радіокомунікаційним модулем, згідно з яким радіокомунікаційний модуль містить та виконує клієнтську програму, 7/5 що може працювати як програмний драйвер клієнта та/або як контрольна програма клієнта.
У Цьому контексті, загальна мета винаходу полягає у використанні клієнтської "багатокомпонентної" прикладної програми, яка включає головну прикладну програму клієнта у комбінації з однією чи кількома вторинними прикладними програмами клієнта (клієнтів), а не клієнтської "однокомпонентної" прикладної програми. Кожна вторинна прикладна програма клієнта є "веденою" прикладною програмою головної прикладної 2о програми клієнта, яка викликає її, у тому, що стосується пуску та зупину. Але після її пуску вторинна прикладна програма клієнта може здійснювати доступ до усіх функцій виконання, що надаються головною програмою (через механізм реєстрації службової процедури посилання запитів від головної програми, який буде описаний далі), цілком незалежно від головної прикладної програми клієнта.
Вторинні прикладні програми клієнтів є "елементарними блоками", що можуть бути надані клієнтам ов сторонніми розробниками (звичайно, виробником радіокомунікаційного модуля). Таким чином, зменшується обсяг робіт з розробок, виконуваних клієнтом, оскільки він розробляє лише "головну прикладну програму о, клієнта", яка розподіляє частину виконуваних операцій шляхом викликання однієї чи кількох вторинних прикладних програм клієнтів.
Зверніть увагу, що клієнт може також сам розробляти вторинні прикладні програми клієнта, якщо він хоче с
Зо Викликати їх з іншої головної прикладної програми клієнта, яку він розробляє.
У першому кращому варіанті втілення корисної моделі, вказана клієнтська програма включає бінарний файл, - що містить вказану головну прикладну програму клієнта та вказану щонайменше одну вторинну прикладну су програму клієнта.
У цьому випадку, вторинна прикладна програма клієнта краще постачається у формі об'єктного файла. Таким ісе)
Зз5 ЧиноМ, вихідний текстовий файл не надається з метою забезпечення захисту власного (чи стороннього) с "ноу-хау". Об'єктний файл, що містить вторинну прикладну програму клієнта, повинний бути скомпонований з об'єктним файлом (файлами), що містить головну прикладну програму клієнта, і бінарний файл, одержаний в результаті цього компонування, завантажують до модуля.
У другому кращому варіанті втілення корисної моделі, вказана клієнтська програма включає перший бінарний « файл, що містить вказану головну прикладну програму клієнта, та щонайменше один другий бінарний файл, - с кожний з яких містить щонайменше одну вторинну прикладну програму клієнта. . У цьому випадку, вторинна прикладна програма клієнта постачається у формі бінарного файла. Таким чином, а як і в іншому випадку, вихідний текстовий файл не надається, що забезпечує захист власного (чи стороннього) "ноу-хау". Бінарний файл, що містить вторинну прикладну програму клієнта може бути завантажений безпосередньо до модуля.
ГІ Краще, передбачаються такі ознаки, що надають змогу вбудованій програмі клієнта працювати програмним драйвером клієнта:
Ме. - вбудована програма клієнта включає засоби посилання команд драйвера засобам виконання, що входять о до складу головної програми; - головна програма включає засоби посилання відповідей, одержаних в результаті виконання деяких команд ш- драйвера засобами виконання, що входять до складу головної програми, вбудованій програмі клієнта;
Ге - вбудована програма клієнта включає засоби обробки відповідей, надісланих до неї головною програмою.
Краще, передбачаються такі ознаки, що надають змогу вбудованій програмі клієнта працювати контрольною програмою клієнта: - головна програма включає засоби попереднього синтаксичного аналізу команд як функції визначеної політики попереднього синтаксичного аналізу, для того, щоб передавати команди драйвера від зовнішньої с програми клієнта вбудованій програмі клієнта та/або засобам виконання, що входять до складу головної програми; - вбудована програма клієнта включає засоби обробки команд драйвера, переадресованих до неї вказаними бо засобами попереднього синтаксичного аналізу.
Таким чином, вбудована програма клієнта може: - не робити нічого, у той час як команди посилаються лише головній програмі, яка їх безпосередньо виконує; - або фільтрувати команди, передані до неї без їхнього виконання головною програмою. Наприклад, вбудована програма клієнта може таким чином вирішувати, які команди мають виконуватися головною 65 програмою, а на які команди відповідь має надаватися без їхнього виконання, як функція визначених критеріїв; - або "стежити" за командами, копію яких вона одержує, і які також виконуються безпосередньо головною програмою.
Краще, вбудована програма клієнта включає засоби вибору політики попереднього синтаксичного аналізу, що застосовується вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу, з набору політик попереднього бинтаксичного аналізу, таких як: - команди драйвера, що надходять від зовнішньої програми клієнта, посилаються лише засобам виконання у головній програмі; - команди драйвера, що надходять від зовнішньої програми клієнта, посилаються лише вбудованій програмі клієнта, 70 - команди драйвера, що надходять від зовнішньої програми клієнта, посилаються засобам виконання, що входять до складу головної програми, та вбудованій програмі клієнта.
Краще, вказані засоби попереднього синтаксичного аналізу приймають щонайменше одне рішення для кожної команди, що належить до групи, яка включає таке: - послати команду драйвера засобам виконання, що входять до складу головної програми, причому /5 Вбудована програма клієнта включає для цього засоби посилання команд драйвера засобам виконання; - надати чи не надати відповідь без виконання команди, лише як функцію щонайменше одного елемента інформації стосовно команди, причому вбудована програма клієнта включає для цього засоби посилання відповіді зовнішній програмі клієнта через головну програму.
Краще, для забезпечення можливості виконання вбудованою програмою клієнта функцій контрольної програми клієнта: - головна програма включає засоби попереднього синтаксичного аналізу відповідей як функції визначеної політики попереднього синтаксичного аналізу відповідей, для того, щоб передавати відповіді, одержані в результаті виконання деяких команд драйвера засобами виконання, що входять до складу головної програми, вбудованій програмі клієнта та/або зовнішній програмі клієнта; - вбудована програма клієнта включає засоби обробки відповідей, переадресованих до неї вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей. о,
Таким чином, вбудована програма клієнта може: - не виконувати ніяких дій, причому відповіді, генеровані головною програмою, передаються лише зовнішній програмі клієнта; с зо - або фільтрувати надіслані до неї відповіді без передачі зовнішній програмі клієнта. Наприклад, вбудована програма клієнта може у такий спосіб вирішувати, які відповіді мають бути послані зовнішній - програмі клієнта (модифікованими чи не модифікованими) як функція визначених критеріїв, а які відповіді не о повинні передаватися цій зовнішній програмі клієнта; - або "стежити" за відповідями, копію яких вона одержує, і які також посилаються безпосередньо зовнішній ре) програмі клієнта. с
Краще, вбудована програма клієнта включає засоби вибору політики попереднього синтаксичного аналізу відповіді, що застосовується вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей, з набору політик попереднього синтаксичного аналізу відповідей, таких як: - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються лише зовнішній програмі клієнта; « - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються лише вбудованій програмі клієнта; з с - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються вбудованій програмі клієнта та зовнішній програмі клієнта. ;» Краще, вказаний радіокомунікаційний модуль входить до складу пристрою, який належить до такої групи: - радіокомунікаційні абонентські пристрої; - пристрої, що відрізняються від радіокомунікаційних абонентських пристроїв, але яким потрібна можливість
ГІ бездротового зв'язку; - модеми.
Ме. Краще, вказана головна програма включає щонайменше одну головну прикладну програму, асоційовану з о набором функцій виконання, кожна з яких забезпечує виконання щонайменше однієї з вказаних команд драйвера. Кожна з вказаних клієнтських головної та вторинної прикладних програм асоційована з набором ш- функцій джерела, кожна з яких дає змогу послати чи одержати команди драйвера чи відповіді на команди
Ге драйвера, до головної прикладної програми чи від неї. Головна програма та/або вказана вбудована програма клієнта включає інтерфейс прикладної програми, що використовується для спряження вказаних функцій джерела з вказаними функціями виконання.
В результаті цього обмежуються витрати на розробку внаслідок того, що вже розроблені інтерфейсні прикладні програми (які також називаються далі бібліотеками інтерфейсу прикладних програм) можуть бути с використані з різними прикладними програмами клієнтів (головними прикладними програмами) або навіть з різними головними програмами.
В одному кращому варіанті втілення винаходу, набір функцій джерела, асоційованих з головною прикладною бо програмою клієнта, включає, зокрема, функцію джерела, що здійснює |ініціалізацію головної прикладної програми клієнта, яка викликається при включенні радіокомунікаційного модуля.
Краще, набір функцій джерела, асоційованих з головною прикладною програмою клієнта, включає функцію джерела, що здійснює реєстрацію службової процедури посилання запитів, що генеруються головною програмою. В момент цієї реєстрації головна прикладна програма клієнта посилає головній програмі адресу 65 функції джерела обробки запиту, за якою головна прикладна програма клієнта хотіла б отримувати запити від головної програми.
Цей механізм реєстрації для посилання запитів, генерованих головною програмою, дає змогу головній прикладній програмі клієнта викликати усі функції виконання, передбачені головною програмою, одночасно забезпечуючи можливість отримання запитів щодо виконання цих функцій, які надсилаються головною програмою.
Краще, набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає, зокрема, функцію джерела, що здійснює ініціалізацію вторинної прикладної програми клієнта, яка викликається головною прикладною програмою клієнта.
Краще, набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає функцію 7/0 джерела, що здійснює реєстрацію службової процедури посилання запитів, генерованих головною програмою. В момент цієї реєстрації вторинна прикладна програма клієнта посилає головній програмі адресу функції обробки вихідного запиту, за якою вторинна прикладна програма клієнта хотіла б одержувати запити, що надходять від головної програми.
Краще, вказана функція джерела вторинної прикладної програми клієнта, яка здійснює ініціалізацію, включає /5 Щонайменше один параметр, який дає змогу використовувати механізм діалогу між головною прикладною програмою клієнта та вторинною прикладною програмою клієнта.
Краще, набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, також включає функцію джерела для зупину вторинної прикладної програми клієнта, викликуваної головною прикладною програмою клієнта.
Краще, набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає функцію джерела для відміни реєстрації вказаної службової процедури посилання запитів, генерованих головною програмою.
Таким чином, головній прикладній програмі клієнта потрібно знати лише цю діалогову точку (функцію джерела для ініціалізації вторинної прикладної програми клієнта) та її відповідну функцію, яка описана нижче ов (функцію джерела для зупину вторинної прикладної програми клієнта). Тому це є простим та ефективним рішенням проблеми діалогу між головною прикладною програмою клієнта та вторинною прикладною програмою о, клієнта. Розробник вторинної прикладної програми клієнта не повинен писати нову версію для кожного клієнта, якого він бажає інтегрувати до своїх головних прикладних програм клієнтів. Все, що йому треба зробити - це надати інформацію про дві діалогові точки, вказані вище. с зо Зверніть увагу, що двом розробникам вторинних прикладних програм клієнтів важливо уникати використання ідентичних діалогових точок. Наприклад, цього можна досягти, якщо кожний розробник звертається до - центральної служби за наданням йому унікального ідентифікатора для кожної вторинної прикладної програми о клієнта, яку він хотів би розробити.
Крім того, діалоговий механізм між головною прикладною програмою клієнта та вторинною прикладною ісе) з5 програмою клієнта дає змогу вторинній прикладній програмі клієнта повідомляти головну прикладну програму су клієнта про результати виконання її завдання (завдань). Цей діалог може бути двоспрямованим чи односпрямованим.
Краще, вказаний тип запиту належить до групи, що включає: - повідомлення, яке містить відповідь на команду драйвера, раніше надіслану головній програмі вбудованою « програмою клієнта; в с - запит, який містить не запрошувану команду драйвера;
Й - запит, який містить команду драйвера, надіслану зовнішньою програмою клієнта через головну програму; а - повідомлення, яке містить відповідь, одержану в результаті виконання головною програмою команди драйвера, надісланої зовнішньою програмою клієнта; - повідомлення, яке посилається по закінченні часу очікування. ко В одному кращому варіанті втілення корисної моделі, вказаний набір команд драйвера є набором стандартних команд АТ. Це дає змогу швидко розробляти вбудовані програми клієнта, оскільки команди АТ є
Ме, добре відомими і вже використовуються для розробки зовнішніх клієнтських програм (які розміщуються в о обладнанні абонентського пристрою). Це також полегшує розробку клієнтських програм, у значній мірі основаних на існуючих зовнішніх клієнтських програмах.
Ш- Корисна модель також стосується способу реалізації клієнтської програми для керування
Із радіокомунікаційним модулем, який належить до типу модулів, що містять та виконують головну програму, яка, зокрема, виконує радіокомунікаційні функції, причому вказана головна програма включає засоби виконання команд драйвера, що надсилаються головній програмі вказаним програмним драйвером клієнта та належать до ов попередньо визначеного набору команд драйвера. Згідно з корисною моделлю, вказаний радіокомунікаційний модуль містить і також виконує щонайменше одну клієнтську програму, так звану вбудовану програму клієнта, с яка включає головну прикладну програму клієнта та щонайменше одну вторинну прикладну програму клієнта, "ведену" головної прикладної програми клієнта, причому операції, виконувані вказаною вбудованою програмою клієнта, розподіляються між вказаною головною прикладною програмою клієнта та вказаною щонайменше бо однією вторинною прикладною програмою клієнта. Вбудована програма клієнта та головна програма взаємодіють одна з одною таким чином, що вбудована програма клієнта виконує щонайменше одну з таких двох функцій: - роль вказаного програмного драйвера клієнта з посилання команд драйвера головній програмі та одержання відповідей від головної програми після виконання деяких команд драйвера; 65 - роль контрольної програми клієнта з керування виконанням команд драйвера, посланих вказаним програмним драйвером клієнта, причому вказаний програмний драйвер клієнта викликає зовнішню програму клієнта, яка розміщується в обладнанні абонентського пристрою та виконується ним у взаємодії з радіокомунікаційним модулем.
Інші характеристики та переваги корисної моделі стануть зрозумілішими після прочитання представленого далі опису кращого варіанта втілення винаходу, який наводиться як необмежувальний приклад, та з прикладених креслень, на яких" - Фіг.1 є спрощеною схемою конкретного варіанта втілення радіокомунікаційного модуля за даною корисною моделлю, що зображує головну прикладну програму клієнта та вторинну прикладну програму клієнта; - Фіг.2 (відомий рівень техніки) показує роботу існуючого способу керування радіокомунікаційним модулем з 7/0 боку обладнання абонентського пристрою; - Фіг3 показує механізм пуску головної прикладної програми клієнта та реєстрації у цій прикладній програмі службової процедури посилання запитів, генерованих головною програмою; - Фіг4 показує механізм пуску вторинної прикладної програми клієнта та реєстрації у цій прикладній програмі службової процедури посилання запитів, генерованих головною програмою; - Фіг5 показує механізм зупину вторинної прикладної програми клієнта та відміни реєстрації у цій прикладній програмі службової процедури посилання запитів, генерованих головною програмою; - Фіг.6 показує приклад виконання (посилання команди та одержання належної відповіді), що може бути здійснений клієнтською вторинною прикладною програмою, якщо радіокомунікаційний модуль працює згідно з першим варіантом втілення винаходу, у якому вбудована програма клієнта виконує функції програмного 2о драйвера клієнта.
Таким чином, корисна модель стосується радіокомунікаційного модуля, який містить та виконує головну програму та щонайменше одну вбудовану програму клієнта з використанням одного й того самого комплекту ресурсів (процесора та пам'яті).
Звичайно головна програм (наприклад, "програма З5М") виконує, зокрема, радіокомунікаційні функції і 2г5 Включає засоби виконання команд драйвера (що надсилаються до неї програмним драйвером клієнта).
Вбудована програма клієнта (концепція, специфічна для даної корисної моделі) може працювати як: т - програмний драйвер клієнта, та/або - контрольна програма клієнта.
У решті цього опису вважається, що команди драйвера є командами АТ. Однак зрозуміло, що дана корисна с зо Модель не обмежена цим типом команд драйвера.
У конкретному варіанті втілення, зображеному на Фіг.1, головна програма З включає головну прикладну - програму За, зокрема, на основі набору функцій виконання, кожна з яких забезпечує виконання щонайменше о однієї команди АТ.
Крім того, вбудована програма клієнта 6 включає: ісе) - головну прикладну програму клієнта ба, асоційовану з набором функцій джерела, кожна з яких дає змогу су посилати команди АТ до головної прикладної програми. За або одержувати команди АТ від цієї прикладної програми; - вторинну прикладну програму клієнта бс, також асоційовану з набором функцій джерела, таких як вказані вище; « - інтерфейсну прикладну програму 6Б, яка забезпечує спряження функцій джерела (від головної прикладної з с програми клієнта ба та вторинної прикладної програми клієнта бс) з функціями виконання (головної прикладної програми За). ;» Таким чином, головна прикладна програма клієнта ба взаємодіє з головною прикладною програмою За через інтерфейс прикладної програми 6Б. Аналогічно, вторинна прикладна програма клієнта бс взаємодіє з головною прикладною програмою За через інтерфейс прикладної програми 6Б. ко Отже, кожна прикладна програма (головна ба, вторинна бс та інтерфейсна 6Б) включає "АРІ" (інтерфейс прикладної програми). Тут АРІ є описом правил зв'язку, що відповідають конкретному функціональному
Ме. скомпонованому модулю. о Головна прикладна програма клієнта ба включає блок "обов'язкового АРІ прикладної програми", який сор утворює інтерфейс, що описує функції, які мають бути визначені у головній прикладній програмі клієнта.
Ш- Вторинна прикладна програма клієнта бс також включає блок "обов'язкового АРІ прикладної програми"
Ге (частково ідентичний блоку з такою саме назвою, що входить до складу головної прикладної програми клієнта), який утворює інтерфейс з описом функцій, що мають бути визначені у вторинній прикладній програмі клієнта.
Інтерфейсна прикладна програма (або бібліотека інтерфейсу прикладної програми) бЬ включає такі три бБ блоки: - блок "АРІ команд АТ", який утворює інтерфейс з описом доступу до команд АТІ; цей інтерфейс описує с функції, розташовані у бібліотеці інтерфейсу прикладної програми; - блок "АРІ ОС", який утворює інтерфейс, що описує доступ до функцій операційної системи; цей інтерфейс описує .функції, розташовані у бібліотеці інтерфейсу прикладної програми; 60 - блок "стандартний АРІ", який утворює інтерфейс, що описує доступ до стандартних функцій; цей інтерфейс описує функції, розташовані у бібліотеці інтерфейсу прикладної програми.
У головній програмі 3, головна прикладна програма За включає: - блок "АРІ команд АТ", аналогічний до блока з такою саме назвою, що входить до складу інтерфейсної прикладної програми 66; 65 - блок "АРІ ОС", аналогічний до блоку з такою саме назвою, що входить до складу інтерфейсної прикладної програми 6Бб.
Головна прикладна програма За утворює ядро головної програми 3, а головна прикладна програма клієнта ба, вторинна прикладна програма клієнта бс та інтерфейсна прикладна програма 66 утворюють ядро вбудованої програми клієнта 6.
Наприклад, інтерфейсна прикладна програма 60 може бути бінарним файлом у формі попередньо скомпільованої бібліотеки.
Головна прикладна програма клієнта ба є бінарним файлом, одержаним в результаті компонування множини об'єктних файлів (які самі утворюються в результаті компіляції вихідних файлів).
Можна передбачити два такі варіанти вторинної прикладної програми клієнта бс: 70 - вона може постачатися у формі об'єктного файла, і у цьому випадку об'єктний файл беруть до уваги під час компонування з метою генерування бінарного файла, який містить головну прикладну програму клієнта ба.
Іншими словами, окремий бінарний файл містить головну прикладну програму клієнта та вторинну прикладну програму клієнта; - або вона постачається безпосередньо у формі бінарного файла. Іншими словами, головна прикладна /5 програма клієнта ба та вторинна прикладна програма клієнта бс знаходяться у двох окремих бінарних файлах.
Вбудована програма клієнта б та головна програма З використовують кожна окрему частину однієї КАМ.
Клієнт визначає розмір стека пам'яті, необхідний для правильного виконання вбудованої програми клієнта.
Спроба однієї з двох програм одержати доступ до КАМ, зарезервованої для другої програми, призведе до зупину.
Далі буде описаний механізм пуску головної прикладної програми клієнта ба та реєстрації у цій прикладній програмі службової процедури посилання запитів, генерованих головною програмою 3, з посиланням на Фіг.3.
Елементи, які звичайно входять до складу радіокомунікаційного модуля і описані вище з посиланням на Фіг.2 (відомий рівень техніки), позначені однаковими цифровими позиціями. Так, радіокомунікаційний .модуль 1 містить та виконує головну програму 3, яка, зокрема, включає засоби виконання команд АТ.
Крім того, згідно з винаходом та як було описано вище з посиланням на Фіг.1, радіокомунікаційний модуль 1 містить і також виконує вбудовану програму клієнта 6, яка виконує функції програмного драйвера клієнта чи т контрольної програми клієнта і, зокрема, включає головну прикладну програму клієнта ба, вторинну прикладну програму клієнта бс та інтерфейсну прикладну програму 6б.
Функціонування цього механізму при пуску головної прикладної програми клієнта та реєстрації службової с зо процедури посилання запитів можна стисло описати таким чином: - стадія "1": головна програма З виявляє присутність головної прикладної програми клієнта ба та запускає її; - - стадія "2": головна прикладна програма клієнта ба запускається за допомогою інтерфейсної прикладної о програми бьЬ, яка викликає функцію джерела для ініціалізації головної прикладної програми клієнта ба у головній прикладній програмі клієнта ба. Ця функція джерела ("ут артаАРрріїпі") представлена детальніше далі ісе) в цьому описі; с - стадія "3": у головній прикладній програмі клієнта ба, функція джерела "мт артаАРрріїпії" ініціалізує головну прикладну програму клієнта. Як пояснюється детальніше на наступних стадіях (74"-"6"), ця ініціалізації полягає, зокрема, у наданні головній програмі З адреси функції джерела (наприклад, "шт артАрріїРагзег") для того, щоб головна прикладна програма клієнта ба могла одержувати запити від «
Головної програми; з с - стадія "4": головна прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела для реєстрації службової . процедури посилання запитів, які надходять від головної програми ("мт озМзгдРагзегзирзсгіре"). Ця функція и? джерела описана детальніше далі у цьому описі; - стадія "5": інтерфейсна прикладна програма бо викликає відповідну функцію (функції) виконання для реєстрації у головній програмі З службової процедури посилання запитів головній прикладній програмі клієнта ко ба; - стадія "6": головна програма З виконує реєстрацію на вимогу головної прикладної програми клієнта ба
Ме, через інтерфейсну прикладну програму 65. о Згідно з одним із варіантів головна прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела 5р "Мт о8МвгоРагвегзирзсгіре" на свій розсуд (незалежно від виконання вихідної функції ініціалізації головної
Ш- прикладної програми клієнта ба).
Ге Далі буде описаний механізм запуску вторинної прикладної програми клієнта бс та реєстрації нею службової процедури посилання запитів від головної програми 3, з посиланням на Фіг.4.
Роботу цього механізму можна стисло описати таким чином: - стадія "1": після одержання запиту своєю функцією джерела "мт артАрріїРагзег )", головна прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела вторинної прикладної програми клієнта бс, а саме, функцію с джерела, призначену для ініціалізації вторинної прикладної програми клієнта бс ("м/т аррагРіре (іпід"). Ця функція джерела (яка повинна бути відомою головній прикладній програмі клієнта ба) описана детальніше далі у цьому описі; во - стадія "2": функція джерела "ут аррагРіре (іпід" у вторинній прикладній програмі клієнта бс ініціалізує вторинну прикладну програму клієнта бс. Як описано детальніше на наступних стадіях ("3"-"57), Ця ініціалізація полягає, зокрема, у "мт арр2МзгоРагзег), яку вторинна прикладна програма клієнта бс використовує для одержання запитів, що надходять від головної програми 3; - стадія "3": вторинна прикладна програма клієнта бс викликає функцію джерела, призначену для реєстрації 65 службової процедури посилання запитів, що надходять від головної програми ("т озМзгдРагзегзирзсгіре"). Ця функція джерела буде описана детальніше далі;
- стадія "4": інтерфейсна прикладна програма бо викликає відповідну функцію (функції) виконання у головній програмі З для реєстрації службової процедури посилання запитів, адресованих вторинній прикладній програмі клієнта бс, - стадія "5": головна програма З здійснює реєстрацію за запитом вторинної прикладної програми клієнта бс через інтерфейсну прикладну програму 65.
Після запуску вторинної прикладної програми клієнта бс у такий спосіб, вона виконує свої функції (набір процедур чи завдань) незалежно від головної прикладної програми клієнта ба. Як описано детальніше нижче, вона використовує набір функцій виконання, передбачений з цією метою головною програмою 3. 70 Згідно з одним варіантом, вторинна прикладна програма клієнта бс викликає функцію джерела "жмт озМзадРагзегзирзсгіре" на свій розсуд (незалежно від виконання функції джерела з метою ініціалізації вторинної прикладної програми клієнта бс).
Зверніть увагу на те, що функція джерела, призначена для ініціалізації вторинної прикладної програми клієнта, може включати щонайменше один параметр для реалізації діалогового механізму між головною /5 прикладною програмою клієнта ба та вторинною прикладною програмою клієнта бс. Ця ознака даного винаходу описана детальніше далі у цьому описі.
Далі буде описаний механізм зупину вторинної прикладної програми клієнта бс та відміни реєстрації службової процедури посилання запитів, що надходять від головної програми 3, з посиланням на Фіг.5.
Роботу цього механізму можна стисло описати таким чином: - стадія "1": після одержання запиту своєю функцію джерела "ит артАрріїРагзег (", головна прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела вторинної прикладної програми клієнта бс, а саме, функцію джерела, призначену для зупину вторинної прикладної програми клієнта бс ("ут аррагРіре (віор) "). Ця функція джерела (яка повинна бути відомою головній прикладній програмі клієнта ба) описана детальніше далі у цьому описі; - стадія "2": функція джерела "мт арр2гРіре (віор)" у вторинній прикладній програмі клієнта бс виконує операції із зупину вторинної прикладної програми клієнта бс. Як пояснено детальніше на наступних стадіях т (3-5, для вторинної прикладної програми клієнта ці операції полягають, зокрема, у відміні реєстрації службової процедури посилання запитів, що надходять від головної програми 3; - стадія "3": вторинна прикладна програма клієнта бс викликає функцію джерела для відміни реєстрації с зо службової процедури посилання запитів, що надходять від головної програми ("м/т озМзаоаРагзегОпзирзсегіре").
Ця функція джерела описана детальніше далі у цьому описі; - - стадія "4": інтерфейсна прикладна програма боб, що входить до складу головної програми 3, викликає о відповідну функцію (функції) виконання, так звану функцію (функції) відміни реєстрації, службової процедури посилання запитів, адресованих вторинній прикладній програмі клієнта бс; ісе) - стадія "5": головна програма З відміняє реєстрацію за запитом вторинної прикладної програми клієнта бс с через інтерфейсну прикладну програму 65.
Далі буде описаний приклад виконання операцій, що може бути здійснений вторинною прикладною програмою клієнта, для вивільнення головної прикладної програми клієнта ба, з посиланням на Фіг.б.
У цьому прикладі передбачається, що: « - радіокомунікаційний модуль функціонує згідно з першим варіантом втілення винаходу, у якому вбудована з с програма клієнта виконує функції програмного драйвера клієнта; - виконання операцій полягає у посиланні команди вторинною прикладною програмою клієнта бс та з одержанні належної відповіді; - вторинна прикладна програма клієнта бс була ініціалізована та зареєстрована у службовій процедурі посилання запитів від головної програми З (див. Фіг.4); ко - під час реєстрації вторинна прикладна програма клієнта бс вказала функцію джерела "мт арр2МегоРагвег 0", призначену для одержання запитів.
Ме. Роботу за цим прикладом виконання операцій можна стисло описати таким чином: о - стадія "1": вторинна прикладна програма бс викликає функцію джерела для посилання однієї чи кількох 5о Команд АТ головній програмі З для того, щоб головна програма могла їх виконати (таким чином, здійснюється
Ш- "виконання команд АТ"). Ця функція джерела ("ут аїЗепаСоттапа!") описана детальніше далі у цьому описі;
Ге - стадія "2": інтерфейсна прикладна програма ба викликає відповідну функцію (функції) виконання, так звану функцію (функції) обробки команд АТ, у засобах виконання 4, що входять до складу головної програми 3; - стадія "3": засоби виконання 4 виконують команду (команди) АТ; - стадія "4": після виконання, засоби виконання 4 посилають відповідь (відповіді) АТ вторинній прикладній програмі клієнта бс (якщо функція джерела, призначена для посилання, була сконфігурована зробити це); с - стадія "5": ця відповідь чи ці відповіді посилаються вторинній прикладній програмі клієнта бс через інтерфейсну прикладну програму ба; - стадія "6": функція джерела "мт арр2МзоРагвзег (У, призначена для приймання та обробки, здійснює во обробку відповіді у вторинній прикладній програмі клієнта бс. Ця функція джерела є функцією, вказаною вторинною прикладною програмою клієнта бс під час реєстрації для одержання запитів, що надходять від головної програми 3. Запит, який містить вказану вище відповідь (відповіді), є параметром цієї функції джерела, призначеної для приймання та обробки.
Зверніть увагу на те, що описана вище Фіг.б6 перенесена з Фіг.3 у патентній заявці Франції Мо ЕК 0103909, 65 поданій заявником (Ууахесот Сотрапу) 22 березня 2001. Єдина відмінність полягає в тому, що у цьому випадку використовується вторинна прикладна програма клієнта (замість вбудованої прикладної програми клієнта у патентній заявці Мо ЕК 0103909).
Пропонується також другий варіант втілення корисної моделі, у який вбудована програма клієнта виконує функції контрольної програми клієнта. У цьому випадку, вторинна прикладна програма клієнта може, наприклад,
Виконувати такі операції - використання механізму попереднього синтаксичного аналізу команд, який дає змогу вторинній прикладній програмі клієнта фільтрувати команди, що надходять від зовнішньої програми клієнта, чи стежити за ними; - використання механізму попереднього синтаксичного аналізу відповідей, який дає змогу вторинній прикладній програмі клієнта фільтрувати відповіді, що посилаються зовнішній програмі клієнта, чи стежити за 7/0 Ними.
Ми не будемо описувати детальніше ці приклади виконання операцій, здійснюваних вторинною прикладною програмою клієнта (не зображені на Фігурах), у випадку яких радіокомунікаційний модуль функціонує згідно з другим варіантом втілення винаходу, вказаним вище.
Однак, слід відзначити, що пояснювальний текст та Фігури, що стосуються реалізації двох вказаних вище /5 механізмів попереднього синтаксичного аналізу (для команд та відповідей) вторинної прикладної програми клієнта, можуть бути одержані шляхом таких перестановок: - починаючи з Фіг.4-7 згаданої вище патентної заявки Франції Мо ЕК 0103909 та відповідного пояснювального тексту, вважайте, що мова йде про вторинну прикладну програму клієнта (замість "вбудованої прикладної програми клієнта" у патентній заявці Мо ЕК 0103909).
Додаток 1 містить детальний опис деяких функцій джерела, на яких основані головна прикладна програма клієнта ба та вторинна прикладна програма клієнта бс.
Необов'язково, у цілях даного винаходу можливе також використання щонайменше однієї з таких додаткових команд АТ на додаток до стандартних команд АТ: - команди завантаження клієнтської програми (ай/у/ОМУ!) для надання змоги зовнішній програмі клієнта завантажувати нову клієнтську програму або нову частину клієнтської програми до радіокомунікаційного модуля; - команди дезактивації (АТАУМОРЕМ), яка надає змогу зовнішній програмі клієнта дезактивувати вбудовану т програму клієнта чи частину вбудованої програми клієнта.
ДОДАТОК 1
Детальний опис деяких функцій джерела, на яких основані головна прикладна програма клієнта та вторинна су зо прикладна програма клієнта
Атужт артАрріїпії": -
Функція, призначена для ініціалізації головної прикладної програми клієнта; ця о функція викликається при запуску радіокомунікаційного модуля.
Точне ім'я: ісе)
Моїд м/лт артАррійпії (мт артіпіТуре е ІпйТуре) с
Параметри:
ІпТуре
Цей параметр визначає, що саме запускає ініціалізацію, і має такі значення:
Туредеї епит « ( - с ММ АРМ РОУМЕК ОМ
ММ АРМ КЕВООТ ЕКОМ ЕХСЕРТІОМ
;» )У жмт артіпіТуре е;
ММ АРМ РОУМЕК ОМ
Нормальний запуск
ГІ ММ АРМ КЕВООТ ЕКОМ ЕХСЕРТІОМ
Модуль перезапускається після виключної ситуації.
Ме, Аг) "шт озМегдРагзегзирвстіре ()"; о Функція реєстрації прикладної програми клієнта (головної чи вторинної) у головній програмі на службову 5о процедуру приймання запитів, що надходять від головної програми. Головна програма запам'ятовує цю функцію
Ш- і використовує Її, коли має щось передати відповідній прикладній програмі клієнта (головній чи вторинній).
Ге Точне ім'я:
Моїд м/т озМзгодРагзегзирзстгіре (моіїд"З!ирзсгібеБипсііоп) (м/т артіМза 7)
Параметри: зирзсгіреБипсіоп (млт артМзад С): функція, яка надається викличною програмою (клієнтською головною чи с вторинною прикладною програмою) для того, щоб головна програма могла надіслати до неї запит. Прототип цієї функції описаний далі ("мт артАррі і Рагзег" для головної прикладної програми клієнта, або ("шт арргМзоРагзегМ для вторинної прикладної програми клієнта). во Повертане значення:
Повертаний параметр вказує, було підтверджено реєстрацію (ТКШЕ) чи ні (ГАЇ ЗЕ).
АЗ) "шт озМегдРагзегОпзибвстгіре |)":
Функція відміни реєстрації прикладної програми клієнта (головної чи вторинної) у головній програмі на службову процедуру приймання запитів, що надходять від головної програми. Головна програма видаляє з 65 пам'яті раніше запам'ятовану функцію.
Точне ім'я:
Воо! шт озМзгдРагзегОпзгирзсгіре (моїй ("З!иреРипсіоп) (жмт артМза 17);
Параметри: зЗиреЕБипсіоп (мт артМзед ): функція, яка надається викличною програмою (головною чи вторинною прикладною програмою клієнта) для того, щоб головна програма могла посилати до неї запити. Ця функція повинна бути такою саме, як функція, вказана під час реєстрації цієї службової процедури, тому що інакше ця реєстрація не буде відмінена.
Повертане значення: 70 Повертаний параметр вказує, було відмінено реєстрацію (ТКЦЕ) чи ні (ГАЇ ЗЕ).
А4) "мжт арргРіре (РиопсіопТуре Топсіоп,...)":
Прототип функції що має надаватися вторинною прикладною програмою клієнта головній прикладній програмі клієнта для забезпечення діалогу з нею. Ця функція має змінні аргументи, причому кількість та тип аргументів залежать від першого параметра "Гпсіоп".
Точне ім'я.
Моїд жмт аррагРіре (ЕиопсіопТуре Типсіоп, ...);
Параметри:
Еипсіоп: запитувана функція. Ця функція визначає кількість та тип параметрів у такий спосіб. Деякі значення резервуються (наприклад, від 0 до 127), а інші (наприклад, від 128 до 255) залишаються вільними для 2о використання конкретними діалогами між головною прикладною програмою клієнта та вторинною прикладною програмою клієнта.
Ад-1) Змінні параметри для їпсіоп - МИМ АРР РОМСТІОМ ІМІТ: моіїд шт аррагРіре (
ЕшипсіопТуре Її Тпсіоп,
ІпЄТуре. Є Іпії,
Моїа СМаіпАррбіаісдеЕипсіоп) (Мт артМзга г) т
Моїа 7 С" ЗесопаагуАррОіаіодеЕипсіоп) (мт артМзга г),
Вторинна прикладна програма має бути ініціалізована і повинна виконувати свої операції.
ІпкТуре І Іпії: тип ініціалізації (АРМ ІМІТ РОМУЕК Оп або с зо АРМ ІМІТ КЕВООТ)
Моїа СМаїп АррбіаіосдЕипсіоп) (мт артМгегад Є): адреса функції, яку вторинна прикладна програма клієнта - повинна використовувати для посилання запитів головній прикладній програмі клієнта. Якщо головна прикладна (у програма клієнта не потребує цієї функції, вона посилає значення МИ Ї..
Моїа ""БЗесопаагуАррОіаіодегипсійоп) (мт артМза ГГ): Вторинна прикладна програма клієнта повинна вказати ісе) зв адресу функції, яку вона надає головній прикладній програмі клієнта. Якщо вторинна прикладна програма клієнта с не надає цієї функції, вона має встановити значення МИ |.
А4-2) Змінні параметри для Тпсіоп - МИМ АРР РОМСТІОМ ТОР:
Моїй шт арргРіре
ЕопсіопТуре ї Тпсіоп, « ); ші с Вторинна прикладна програма клієнта повинна припинити виконання операцій, відмінити усі зареєстровані
Й процедури та вивільнити усі використовувані нею ресурси. и?» АБ) "міп артАрріїРагзег"
Прототип функції джерела, яку головна прикладна програма клієнта повинна надати для приймання запитів, що надходять від головної програми. Запит, який утворює параметр цієї функції обробки (яка також називається ко функцією "приймання"), містить, зокрема, команду АТ або відповідь на команду АТ.
Слід зазначити, що все описане нижче є також застосовним до функції джерела, яку вторинна прикладна
Ме, програма клієнта хотіла б використовувати для приймання запитів, що надходять від головної програми. При о цьому змінюється ЛИШЕ Ім'я самої функції (наприклад: "мт арр2МзоРагзег" замість "ут артаАррі і Рагвгег").
Точне ім'я:
Ш- Воо! шт артАрріїРагвзег (мт артМзд Г"Меззаде);
Ге Параметри:
Меззаде
Структура запиту є різною для кожного типу одержаного запиту:
Туреадеї вігисі ( с 16 Мзатур; г "МгатТур" є типом одержаного запиту, що визначає структуру асоційованого тіла запиту"/ мт артВоау І Воау; во г "Воду" є тілом конкретного запиту"/ фрмт артМза Є
Значення "МзотТур":
М/М АТ ЗЕМО КР
Запит містить відповідь на команду АТ, послану раніше головній програмі вбудованою програмою клієнта. 65 МУМ АТ ОМБОЇТСТТЕО
Запит містить незапрошувану команду АТ.
ММ АТ СМО РКЕ РАКБЕР
Запит містить команду АТ, надіслану зовнішньою програмою клієнта через головну програму.
М/М АТ КР РКЕ РАНКЗЕК
Запит містить відповідь АТ, одержану від головної програми в результаті виконання команди АТ, що надійшла від зовнішньої прикладної програми.
ММ О5 ТІМЕК
Це повідомлення посилається по закінченні часу очікування.
Структура тіла є такою: 70 їуредеї ипіоп ( !" Далі описані усі специфічні структури, асоційовані з типами запитів "МеоТур" 7/
ГР МІМ АТ ЗЕМО КР м/т аїКезропзе Її АТКезропзе;
ММ АТОІМЗОГІСІТЕО 7/ мит аШпвоїїсіеай Є АТОпзоїїсіеа; г ММ АТ СМО РКЕ РАКБЕК 7"/ м/т аїСтаРгеРагзег АТСтпаРгерРагзег;
ГР ММ АТ КР РКЕ, РАКБЕК 7/ м/т аїКзрРгеРагзег ( АТКеврРгеРагзег; "ММ О5 ТІМЕК "7 мит о5Тітег СО5 Тітег; мжмт артВоду Є
Субструктури тіла є такими:
Тіло МЛМ АТ 5ЕМО К5Р: їуредеї вігисі / т м/т а(ЗепакКзвртТуре е Туре; ци16 5 епдій; /" Довжина вігОаїйа 7/ спаг 5ігОага | 1 І; 7 Відповідь АТ 7/ с зо )| мт аїКезропзе С їуредеї епит / -
М/М АТ ЗЕМО К5Р ТО ЕМВЕООБЕО, о
М/М АТ ЗЕМО БР ТО ЕХТЕБМАЇ,
М/М АТ ЗЕМО БР ВКОАОСАЗТ ісе) ) мт аїЗепакзвртТуре е; с (див. детальний опис "м/т аїбЗепакКзрТуре е" у описі функції "ут аїЗепаСоттапа" ),
Тіло МЛМ АТ ИОМ5ОГІСІТЕО: їуредеї вігисі / мит аШпвзоїїсісей е Туре; « 16 5 епаій; з с спаг ЗігОайа!|11; . ) т аШпвоїїсіеа Є и?» іуредеї епит /
М/М АТ ОМБОГІСІТЕО ТО ЕХТЕБМАЇ,
М/М АТ ОМБОГІСІТЕОЮТО ЕМВЕООЕО,
ГІ МУ/М АТ ОМБОГІСІТЕО ВКОАОСАЗТ )ж/т ашШпвоїісігеай е;
Ме, (див. детальний опис "ут ашШпвоїїсігей е" у описі функції "Мт афШпвзоїїснеазирзсгіріоп"). о Тіло ММ АТ СМО РЕКЕ РАКЗЕК: їуредеї вігисі /
Ш- мжмт аїСтаРгезирзсгіре е Туре;
Ге 16 5 епаій; спаг ЗігОаїа|11 )|жмт аїСтаРгеРагзег Є їуредеї епит /
ММ АТ СМО РКЕ УУАМЕСОМ ТКЕАТМЕМТ, /" Стандартне значення 7/ с ММ АТ СМО РКЕ ЕМВЕООЕО ТКЕАТМЕМТ,
ММ АТ СМО РКЕ ВКОАОСАЗТ
) жт аїСтаРгезибзсгіре е; во (див детальний опис "ут аїСтаРгезирзсгіре е" у описі функції "мт аїКзрРгеРагзегЗирзсгіре").
Тіло МІМ АТ КР РКЕ РАКБЗЕБ: їуредеї вігисі / мит аїКзрРгезирзсгіре е Туре; 16 5 епаій; 65 спаг ЗігОайа!|11; )жмт аїКзегрРгеРаггег Є їуредеї епит Її
ММ АТ К5Р РКЕ МУАМЕСОМ ТКЕАТМЕМТ / Стандартне значення 7/
М/М АТ К5Р РКЕ ЕМВЕООЕО ТЕЕАТМЕМТ,
М/М АТ КР РКЕ ВКОАОСАЗТ мт а(КеврРгезирбзосгіре е; (див. детальний опис Мм/т аїВз8рРгеЗирзсгіре е" у описі функції "мт аїКзврРгеРагзегзирзсгіре").
Тіло ММ О5 ТИІМЕБК: 70 їуредеї вігисі / цив Ідепі; / Ідентифікатор часу очікування 7/ мжмт овТітег Є (див. детальний опис "Ідепі" у описі функції "мит озаіагйтТітег").
Повертані параметри
Повертаний параметр вказує, здійснюється обробка запиту (ТКИЕ) чи ні (ГАЇ ЗЕ).
Аб) "ут аїзепаСоттапа!"
Функція посилання щонайменше однієї команди АТ головній програмі, параметр якої вказує прикладну програму (програми) призначення (а саме, вбудовану прикладну програму клієнта (головну чи вторинну) та/або зовнішню прикладну програму клієнта) для відповіді, одержаної в результаті виконання цієї команди АТ.
Точне ім'я:
Моїд шт а(їЗепаСоттапа (и16 А(гзггіпдбілемлт а(ЗепакКзртТуре е
КезропзетТуре, спаг "Агеггіпа,);
Параметри:
АїЗгіпа
Цей параметр може бути будь-яким рядком команди АТ з використанням символів АЗСІЇ. Одночасно може бути послано кілька рядків. З
АїЗгіпдбіге
Розмір попереднього параметра: Аїйвігіпа
КезропзеТуре Ге
Тип відповіді
Туредеї епит / -
М/М АТ ЗЕМО КР ТО ЕМВЕООЕО, /" Стандартне значення 7/ ав!
М/М АТ ЗЕМО БР ТО ЕХТЕБМАЇ,
М/М АТ ЗЕМО БР ВКОАОСАЗТ і-й |мжмт аїЗепакзвртТуре е; с
М/М АТ ЗЕМО К5Р ТО ЕМВЕООЕО
Усі відповіді переадресуються вбудованій програмі клієнта (головній чи вторинній). Це стандартний режим
М/М АТ ЗЕМО БР ТО ЕХТЕБКМАЇГ. «
Усі відповіді переадресуються вбудованій прикладній програмі клієнта (РОС).
М/М АТ ЗЕМО БР ВКОАОСАЗТ - с Усі відповіді переадресуються (пересилаються) вбудованій прикладній програмі клієнта (головній чи ц вторинній) та зовнішній програмі клієнта (РОС). "» А7) "шт АШпзвзоїїсйеазивзстгірііоп"
Функція реєстрації у головній програмі службової процедури приймання незапрошуваних команд АТ, у якій один параметр вказує прикладну програму призначення (а саме, вбудовану прикладну програму клієнта (головну ко чи вторинну) та/або зовнішню прикладну програму клієнта), якій має бути переадресована кожна незапрошувана команда АТ. б Точне ім'я: ав! Моїд мт аШпвзоїїскеазирзсгіріоп (шт аШпвоїїсіеай е
Мпзвоїісіеа); 7 Параметри:
Кз Опгоїїсіеа
Цей параметр описує дії, що мають бути виконані при надходженні незапрошуваної команди АТ.
Туредеї епит
М/М АТ ОМБОЇІСІТЕО ТО ЕХТЕ:КМАЇ, / Стандартне значення 7/
М/М АТ ОМБОГІСІТЕО ТО ЕМВЕООЕО, с М/М АТ ОМБОГІСІТЕО ВКОАОСАЗТ, ) шт ашШпапвоїісісей е;
М/М АТ ОМБОГІСІТЕО ТО ЕХТЕБМАЇГ. во Усі незапрошувані команди будуть переадресовані зовнішній прикладній програмі клієнта (РОС) (стандартний режим).
М/М АТ ОМБОГІСІТЕОЮТТО ЕМВЕООЕО
Усі незапрошувані команди будуть переадресовані вбудованій прикладній програмі клієнта (головній чи вторинній). 65 М/М АТ ИМБОГІСІТЕО ВКОАОСАЗТ
Усі незапрошувані команди будуть переадресовані (переслані) зовнішній прикладній програмі клієнта (РОС) та вбудованій прикладній програмі клієнта (головній чи вторинній).
Ав) "шт аїСтаРгеРагзегзирзстгіре"
Функція реєстрації у головній програмі службової процедури попереднього синтаксичного аналізу команд АТ,
У якій параметр вказує прикладну програму (програми) призначення (а саме, вбудовану прикладну програму клієнта (головну чи вторинну) та/або головну прикладну програму), якій має бути надіслана кожна команда АТ, що надходить від зовнішньої прикладної програми.
Точне ім'я:
Моіїдут аїСтаРгеРагзегзирзсгібе(ут аїСтаРгезирзсгіре е 70 зибрзсгіреТуре);
Параметри зирзгсгібеТуре
Цей параметр описує дії, що виконуються при надходженні команди АТ.
Туредеї епит
ММ АТ СМО РКЕ УУАМЕСОМ ТКЕАТМЕМТ, /" Стандартне значення 7/
ММ АТ СМО РКЕ ЕМВЕООЕО ТКЕАТМЕМТ,
М/М АТ СМО РКЕ ВКОАОСАЗТ, ) шт аїСтаРгезирзсгіре е;
ММ АТ СМО РКЕ УУАМЕСОМ ТКЕЕАТМЕМТ
Вбудована прикладна програма клієнта (головна чи вторинна) не хоче фільтрувати (чи відстежувати) команди, що надсилаються зовнішньою прикладною програмою клієнта (стандартний режим).
ММ АТ СМО РКЕ ЕМВЕООЕО ТЕЕАТМЕМТ
Вбудована прикладна програма клієнта (головна чи вторинна) хоче фільтрувати команди, що надсилаються зовнішньою прикладною програмою клієнта.
ММ АТ СМО РКЕ ВКОАОСАЗТ
Вбудована прикладна програма клієнта (головна чи вторинна) хоче відстежувати команди, що надсилаються о, зовнішньою прикладною програмою клієнта.
А9) "т аїКврРгеРагзегзирзсгіре"
Функція реєстрації у головній програмі службової процедури попереднього синтаксичного аналізу відповідей с
АТ, у якій параметр вказує прикладну програму (програми) призначення (а саме, вбудовану прикладну програму клієнта (головну чи вторинну) та/або зовнішню прикладну програму клієнта), якій має бути адресована кожна - команда АТ, що надходить від зовнішньої прикладної програми. о
Точне ім'я:
Моіїдмут аїКзрРгеРагзегзирзсгібе (мт аїКзрРгезирзсгіре е ісе) зибрзсгіреТуре); с
Параметри зирзгсгібеТуре
Цей параметр описує дії, що мають бути виконані при надходженні команди АТ.
Туредеї епит «
ММ АТ К5Р РКЕ УУАМЕСОМ ТКЕАТМЕМТ, /" Стандартне значення 7/ з с М/М АТ К5Р РКЕ ЕМВЕООЕО ТЕЕАТМЕМ,
М/М АТ К5Р РКЕ ВКОАОСАЗТ, ;» ) мт аїКврРгезирзсгіре е;
ММ АТ К5 Р РКЕ УУАМЕСОМ ТЕЕАТМЕМТ
Вбудована прикладна програма клієнта (головна чи вторинна) не хоче фільтрувати (чи відстежувати) ко відповіді, що посилаються зовнішній прикладній програмі клієнта (стандартний режим).
М/М АТ К5Р РКЕ ЕМВЕООЕО ТЕЕАТМЕМТ
Ме, Вбудована прикладна програма клієнта (головна чи вторинна) хоче фільтрувати відповіді, що посилаються о зовнішній прикладній програмі клієнта.
М/М АТ КР РКЕ ВКОАОСАЗТ ш- Вбудована прикладна програма клієнта (головна чи вторинна) хоче стежити за відповідями, що посилаються
Із зовнішній прикладній програмі клієнта.
А10) "ут аїЗепакКзрЕХхіегпаІіАрр"
Функція посилання щонайменше однієї відповіді зовнішній програмі клієнта через головну програму. Ця ов функція може бути використана лише після попередньої реєстрації службової процедури попереднього синтаксичного аналізу відповідей, зокрема, включаючи переадресацію копії відповідей вбудованій прикладній с програмі клієнта (головній чи вторинній).
Точне ім'я:
Моїд т аїЗепакКзрЕхіегпаіАрр (шїб Аг5ггіпд5іге, спаг во "діІЗгіпа,);
Параметри:
АїЗгіпа
Може бути будь-яким типом рядка відповіді АТ, у символах АЗСІЇ.
АїЗгіпдбіге 65 Розмір попереднього параметра: Аї5ігіпа.
А11) "багагіомЗегмісе"
Функція посилання та/або одержання даних вбудованою прикладною програмою клієнта (головною чи вторинною) через головну програму після встановлення зв'язку для передачі даних.
А12) "мт озебашйітег""
Функція початку відліку часу очікування, причому параметр вказаної функції початку відліку вказує, відлік якого часу очікування треба розпочати.
А13) "ут озвБіортТітег!"
Функція зупину відліку часу очікування, причому параметр вказаної функції зупину вказує, відлік якого саме часу очікування треба зупинити.

Claims (25)

Формула винаходу
1. Радіокомунікаційний модуль, який належить до типу модулів, що містять програмний блок, який виконує /5 Головну програму, яка виконує, зокрема, радіокомунікаційні функції, причому вказаний програмний блок з головною програмою включає засоби виконання команд пристрою керування, що надсилаються програмному блоку з головною програмою щонайменше одним програмним пристроєм керування клієнта та належать до попередньо визначеного набору команд пристрою керування, який відрізняється тим, що вказаний радіокомунікаційний модуль також містить додатковий програмний блок, який містить щонайменше одну клієнтську програму, так звану вбудовану програму клієнта, яка включає головну прикладну програму клієнта та щонайменше одну вторинну прикладну програму клієнта, "ведену" головною прикладною програмою клієнта, причому операції, що виконуються вказаною вбудованою програмою клієнта, розподіляються між вказаною головною прикладною програмою клієнта та вказаною щонайменше однією вторинною прикладною програмою клієнта, і тим, що додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта та програмний блок з головною ов програмою включає засоби, які надають змогу додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта виконувати щонайменше одну з таких двох функцій: - - роль програмного пристрою керування клієнта, який посилає команди пристрою керування програмному блоку з головною програмою та отримує від програмного блока з головною програмою відповіді, одержані в результаті виконання команд пристрою керування; сч зо - роль контрольної програми клієнта, яка керує виконанням команд пристрою керування, надісланих програмним пристроєм керування клієнта, так званою зовнішньою програмою клієнта що розміщена у в. обладнанні абонентського пристрою і виконується ним у взаємодії з радіокомунікаційним модулем. о
2. Радіокомунікаційний модуль за п. 1, який відрізняється тим, що вказана клієнтська програма включає бінарний файл, який містить вказану головну прикладну програму клієнта та вказану щонайменше одну вторинну з5 прикладну програму клієнта. сч
З. Радіокомунікаційний модуль за п. 1, який відрізняється тим, що вказана клієнтська програма включає перший бінарний файл, який містить вказану головну прикладну програму клієнта, та щонайменше другий бінарний файл, кожний з яких містить щонайменше одну вторинну прикладну програму клієнта.
4. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що передбачає засоби, що « 70 дають змогу вбудованій програмі клієнта виконувати функції програмного пристрою керування клієнта: з с - додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає засоби посилання команд пристрою керування засобам виконання, що входять до складу програмного блока з головною програмою; :з» - програмний блок з головною програмою включає засоби посилання відповідей, одержаних в результаті виконання заданих команд пристрою керування засобами виконання, що входять до складу програмного блока з Головною програмою, додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта; з - додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає засоби обробки відповідей, що надсилаються до неї програмним блоком з головною програмою. б»
5. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що передбачає такі засоби, що о дають змогу додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта виконувати функції контрольної Програми клієнта: - - програмний блок з головною програмою включає засоби попереднього синтаксичного аналізу команд як ГЕ функції визначеної схеми попереднього синтаксичного аналізу, для того, щоб передавати команди пристрою керування від зовнішньої програми клієнта додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта та/або засобам виконання, що входять до складу програмного блока з головною програмою; - додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає засоби обробки команд пристрою керування, переадресованих до неї вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу.
с
6. Радіокомунікаційний модуль за п. 5, який відрізняється тим, що додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає засоби вибору схеми попереднього синтаксичного аналізу, що застосовується вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу, з набору схем попереднього синтаксичного аналізу, бо таких як: - команди пристрою керування, що надходять від зовнішньої програми клієнта, посилаються лише засобам виконання у програмний блок з головною програмою; - команди пристрою керування, що надходять від зовнішньої програми клієнта, посилаються лише додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта; 65 - команди пристрою керування, що надходять від зовнішньої програми клієнта, посилаються засобам виконання, що входять до складу програмного блока з головною програмою, та додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта.
7. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 5 та б, який відрізняється тим, що вказані засоби попереднього синтаксичного аналізу приймають щонайменше одне рішення для кожної команди, яке належить до групи, що включає: - посилання команди пристрою керування засобам виконання, що входять до складу програмного блока з головною програмою, причому додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає з цією метою засоби посилання команд пристрою керування засобам виконання; - надання чи ненадання відповіді без виконання команди, лише як функції щонайменше одного елемента 70 інформації щодо команди, причому додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає з цією метою засоби посилання відповіді зовнішній програмі клієнта через програмний блок з головною програмою.
8. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що з метою забезпечення можливості виконання додатковим програмним блоком з вбудованою програмою клієнта функцій контрольної /5 програми клієнта: - програмний блок з головною програмою включає засоби попереднього синтаксичного аналізу відповідей як функції визначеної схеми попереднього синтаксичного аналізу відповідей для передачі відповідей, одержаних в результаті виконання певних команд пристрою керування засобами виконання, що входять до складу програмного блока з головною програмою, додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта 2о таїабо зовнішній програмі клієнта; - додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає засоби обробки відповідей, переадресованих до неї засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей.
9. Радіокомунікаційний модуль за п. 8, який відрізняється тим, що додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта включає засоби вибору схеми попереднього синтаксичного аналізу відповідей, що ов Застосовується вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей, з набору схем З попереднього синтаксичного аналізу відповідей, таких як: - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються лише зовнішній програмі клієнта; - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються лише додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта; с зо - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються додатковому програмному блоку з вбудованою програмою клієнта та зовнішній програмі клієнта. -
10. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-9, який відрізняється тим, що він входить до складу о пристрою, який належить до такої групи: - радіокомунікаційні абонентські пристрої; ісе) - пристрої, що відрізняються від радіокомунікаційних абонентських пристроїв, але яким потрібна можливість с бездротового зв'язку; - модеми.
11. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що вказаний програмний блок з головною програмою включає щонайменше одну головну прикладну програму, асоційовану з набором « функцій виконання, кожна з яких забезпечує можливість виконання щонайменше однієї з вказаних команд в с пристрою керування, тим, що кожна з вказаних головної та вторинних прикладних клієнтських програм асоційована з набором ;» функцій джерела, кожна з яких забезпечує можливість посилання чи приймання команд пристрою керування чи відповідей на команди пристрою керування, програмному блоку з головною прикладною програмою чи від неї, і тим, що програмний блок з головною програмою та/або вказаний додатковий програмний блок з вбудованою ГІ програмою клієнта включають інтерфейсну прикладну програму, яка використовується для сполучення вказаних функцій джерела з вказаними функціями виконання. Ме,
12. Радіокомунікаційний модуль за п. 11, який відрізняється тим, що набір функцій джерела, асоційованих з о головною прикладною програмою клієнта, включає, зокрема, функцію джерела, призначену для ініціалізації 5р Головної прикладної програми клієнта (т артаАррійпіє), яка викликається при запуску радіокомунікаційного ш- модуля. Із
13. Радіокомунікаційний модуль за п. 12, який відрізняється тим, що набір функцій джерела, асоційованих з головною прикладною програмою клієнта, включає функцію джерела, призначену для реєстрації службової процедури посилання запитів, що надходять від головної програми ("млт реМзгодРагзегзирвзстгіре"), і тим, що в момент цієї реєстрації головна прикладна програма клієнта посилає головній програмі адресу функції джерела, призначеної для обробки запиту (л/т артАрріїРагзег"), на яку головна прикладна програма с клієнта хотіла б одержувати запити від головної програми.
14. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 11-13, який відрізняється тим, що набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає, зокрема, функцію джерела, призначену для бо ініціалізації вторинної прикладної програми клієнта ("м/п арр2Ріре (пі), яка викликається головною прикладною програмою клієнта.
15. Радіокомунікаційний модуль за п. 14, який відрізняється тим, що набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає функцію джерела, призначену для реєстрації службової процедури посилання запитів, що надходять від програмного блока з головною програмою 65 (Сум/лт о5МегодРагзетгзиирзстгіре"), і тим, що в момент цієї реєстрації вторинна прикладна програма клієнта посилає головній програмі адресу функції джерела, призначеної для обробки запитів ("ут арр2МгзоРагзег"), на яку вторинна прикладна програма клієнта хотіла б одержувати запити, що надходять від головної програми.
16. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 14 та 15, який відрізняється тим, що вказана функція Джерела, призначена для ініціалізації вторинної прикладної програми клієнта, включає щонайменше один параметр, який дає змогу використовувати діалоговий механізм між головною прикладною програмою клієнта та вторинною прикладною програмою клієнта.
17. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 14-16, який відрізняється тим, що набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає також функцію джерела, призначену для 7/0 Відключення вторинної прикладної програми клієнта (м/т арраРіре (ЗЮюр)), яка викликається головною прикладною програмою клієнта.
18. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 14-17, який відрізняється тим, що набір функцій джерела, асоційованих з вторинною прикладною програмою клієнта, включає функцію джерела, призначену для відміни реєстрації вказаної службової процедури посилання запитів, що надходять від головної програми
75. (мт о8МегодРагвегОпзирзогіре").
19. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 13-18, який відрізняється тим, що вказаний запит є параметром вказаної функції джерела, яка здійснює обробку запиту від головної програми ("ут артАрріїРагзег"", "шт арр2Мза Рагзег""), і тим, що структура вказаного запиту, який утворює цей параметр, включає: - перше поле, яке містить інформацію, що стосується типу вказаного запиту; - друге поле, яке містить власне вказаний запит.
20. Радіокомунікаційний модуль за п. 19, який відрізняється тим, що вказаний тип запиту належить до групи, яка включає: - повідомлення, яке містить відповідь на команду пристрою керування, раніше надіслану програмному блоку з головною програмою додатковим програмним блоком з вбудованою програмою клієнта; - запит, який містить незапитувану команду пристрою керування; З - запит, який містить команду пристрою керування, надіслану зовнішньою програмою клієнта Через програмний блок з головною програмою; - повідомлення, яке містить відповідь, одержану в результаті виконання програмним блоком з головною програмою команди пристрою керування, надісланої програмним блоком з зовнішньою програмою клієнта; с зо - запит, який посилається по закінченні часу очікування.
21. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 11-20, який відрізняється тим, що набори функцій - джерела, асоційованих з головною прикладною програмою клієнта та вторинною прикладною програмою клієнта, су включають також щонайменше функцію джерела, яка належить до такої групи: - функція ("ут аїЗепаСотіпапа") для посилання щонайменше однієї команди пристрою керування ісе) з5 програмному блоку з головною програмою, причому перший параметр вказаної функції посилання є вказаною ду щонайменше однією командою пристрою керування, а другий параметр вказаної функції посилання визначає прикладну програму (програми), якій посилається відповідь, одержана в результаті виконання вказаної команди пристрою керування, а саме, головну прикладну програму клієнта та/або вторинну прикладну програму клієнта у вбудованій програмі клієнта, та/або зовнішню прикладну програму клієнта, що входить до складу зовнішньої « програми клієнта; в с - функція реєстрації ("ут аШпзоїїснеазирзсгіріоп") у головній програмі службової процедури приймання
. незапитуваних команд пристрою керування, причому один параметр вказаної функції реєстрації визначає а прикладну програму (програми), якій має бути переадресована кожна незапитувана команда пристрою керування, а саме, головну прикладну програму клієнта та/або вторинну прикладну програму клієнта, що входить до складу вбудованої програми клієнта, та/або зовнішню прикладну програму клієнта, що входить до складу ГІ зовнішньої програми клієнта; - функція реєстрації ("ут аїСтаРгеРагзегзирзсгіре") у головній програмі службової процедури попереднього Ме, синтаксичного аналізу команд пристрою керування, у якій параметр вказаної функції реєстрації визначає о прикладну програму (програми) призначення, а саме, головну прикладну програму клієнта та/або вторинну прикладну програму клієнта, що входить до складу вбудованої програми клієнта, та/або головну програму, якій - має бути надіслана кожна команда драйвера, що надходить від зовнішньої програми клієнта; Ге - функція реєстрації ("ут аїКзрРгеРагзегЗирзсгіре") у головній програмі службової процедури попереднього синтаксичного аналізу відповідей, у якій параметр вказаної функції реєстрації визначає прикладну програму (програми) призначення, а саме, головну прикладну програму клієнта та/або вторинну прикладну програму в Клієнта, що входить до складу вбудованої програми клієнта, та/або зовнішню прикладну програму клієнта, що входить до складу зовнішньої програми клієнта, якій має бути надіслана кожна відповідь, одержана в результаті с виконання команд пристрою керування головною програмою; - функція ("млт аЗепакзрЕХхіегпаі!Арр") для посилання щонайменше однієї відповіді зовнішній програмі клієнта через головну програму, причому параметром вказаної функції посилання є вказана щонайменше одна во відповідь.
22. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-21, який відрізняється тим, що додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта та програмний блок з головною програмою використовують кожна окрему частину КАМ, а спроба однієї з цих двох програм одержати доступ до КАМ, зарезервованої для другої програми, призведе до припинення роботи. 65
23. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-22, який відрізняється тим, що вказаний набір команд пристрою керування є набором стандартних команд АТ.
24. Радіокомунікаційний модуль за п. 23, який відрізняється тим, що вказаний набір команд пристрою керування включає додаткову команду АТ для завантаження клієнтської програми (аїнжам), яка надає змогу додатковому програмному блоку з зовнішньою клієнтською програмою завантажити нову клієнтську програму чи нову частину клієнтської програми до радіокомунікаційного модуля, на додаток до стандартних команд АТ.
25. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 23 та 24, який відрізняється тим, що вказаний набір команд пристрою керування включає додаткову команду АТ, так звану команду дезактивації (аїйнтмореп), яка надає змогу зовнішній програмі клієнта дезактивувати додатковий програмний блок з вбудованою програмою клієнта чи частину вбудованої програми клієнта, на додаток до стандартних команд АТ. з з с ча «в) (Се) с -
с . и? іме) (о) («в) - 50 Ко) с 60 б5
UA2003109527U 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs UA26072U (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0103909A FR2822627B1 (fr) 2001-03-22 2001-03-22 Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage
PCT/FR2002/001028 WO2002078376A1 (fr) 2001-03-22 2002-03-22 Module de radiocommunication executant un logiciel principal et un logiciel client comprenant plusieurs applications clientes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA26072U true UA26072U (en) 2007-09-10

Family

ID=8861448

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003109526U UA26071U (en) 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module comprising and executing client software
UA2003109527U UA26072U (en) 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003109526U UA26071U (en) 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module comprising and executing client software

Country Status (13)

Country Link
US (2) US7653382B2 (uk)
EP (1) EP1371251B1 (uk)
CN (1) CN100469194C (uk)
AT (1) ATE412317T1 (uk)
AU (1) AU2002251146B2 (uk)
DE (1) DE60229504D1 (uk)
ES (1) ES2316551T3 (uk)
FR (1) FR2822627B1 (uk)
PL (1) PL364395A1 (uk)
RU (2) RU2298298C2 (uk)
UA (2) UA26071U (uk)
WO (1) WO2002078375A1 (uk)
ZA (2) ZA200307199B (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2822627B1 (fr) * 2001-03-22 2003-06-20 Wavecom Sa Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage
DE10230619A1 (de) * 2002-07-03 2004-01-29 Siemens Ag Funkmodul
TWI336848B (en) * 2002-08-26 2011-02-01 Interdigital Tech Corp Wireless transmit/receive unit and method for providing a communication path between a plurality of operating systems in a wireless device
FR2856230B1 (fr) * 2003-06-16 2006-02-03 Wavecom Systeme et procede de controle d'equipements a distance a l'aide de fonctions api, dispositif et module de radiocommunication et jeu de fonctions correspondants
DK1679913T3 (da) * 2003-09-26 2012-10-15 Lenovo Beijing Ltd Mobilkommunikationsterminal og dens radiokommunikationsmodul
DE102004041805A1 (de) * 2004-08-24 2006-03-09 Siemens Ag Basisbandchip, Kommunikationsmodul, Leiterplatte mit Peripheriegeräten und Verfahren zur Ansteuerung solcher Peripheriegeräte
US20060190806A1 (en) * 2005-02-09 2006-08-24 David Sasson Systems and method for deploying a software application on a wireless device
US20070201270A1 (en) * 2005-12-30 2007-08-30 Stmicroelectronics Pvt. Ltd. Read only memory device with bitline leakage reduction
WO2011063833A1 (en) * 2009-11-25 2011-06-03 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Method and apparatus for enabling location based services
MX2021003138A (es) 2018-10-02 2021-05-14 Capital One Services Llc Sistemas y metodos para autentificacion criptografica de tarjetas sin contacto.

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5613123A (en) * 1992-09-30 1997-03-18 Microsoft Corporation Method and system for configuring and executing device drivers based on configuration requirements
US5815682A (en) * 1994-12-13 1998-09-29 Microsoft Corporation Device independent modem interface
GB9508283D0 (en) * 1995-02-07 1995-06-14 British Telecomm Information services provision and management
SE521936C2 (sv) * 1996-06-26 2003-12-23 Telia Ab Metod för att effektivt använda bandbredd vid tillhandahållande av tjänster via ett digitalt cellulärt radiokommunikationssystem
US5819115A (en) * 1996-06-28 1998-10-06 Compaq Computer Corporation Driver bundle including a compressed, self-extracting, executable driver for the host processor and an adapter driver for the processor of a network adapter card
US6308061B1 (en) * 1996-08-07 2001-10-23 Telxon Corporation Wireless software upgrades with version control
JPH10143357A (ja) * 1996-11-11 1998-05-29 Hitachi Ltd ソフトウェア管理装置
US5951684A (en) * 1997-12-23 1999-09-14 Samsung Electronics Co., Ltd. Method of booting a computer system with identifying a CD-ROM disk drive of the system and a method of loading a device driver
US6650892B1 (en) 1998-02-24 2003-11-18 Solaic Mobile communications apparatus adapted for executing computer game programs
US6594708B1 (en) * 1998-03-26 2003-07-15 Sun Microsystems, Inc. Apparatus and method for object-oriented memory system
SE520934C2 (sv) * 1998-06-05 2003-09-16 Telia Ab Anordning och metod för att hantera tele- och datatjänster i en mobil terminal som utnyttjar SIM Application Toolkit (SIMAT) baserade informationsmeddelanden
FR2783624B1 (fr) * 1998-09-21 2000-12-15 Cit Alcatel Carte a puce permettant d'acceder a une application distante, terminal et systeme de communication associes et procede pour acceder a l'application distante au moyen de cette carte a puce
FR2785135B1 (fr) * 1998-10-22 2000-12-29 Sfr Sa Procede de lancement d'une application par un terminal, sous commande d'un module d'identification d'abonne, module d'identification d'abonne et terminal correspondants
US6519644B1 (en) * 1998-12-01 2003-02-11 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) System and method for dial-up networking over infrared data link
FI991323A (fi) * 1999-06-09 2000-12-10 Nokia Networks Oy Menetelmä ja järjestelmä valvonnan suorittamiseksi tietoliikennejärjes telmässä
US6418310B1 (en) * 1999-08-05 2002-07-09 Ericsson Inc. Wireless subscriber terminal using java control code
US6968365B2 (en) * 1999-12-01 2005-11-22 Telefonaktiebolaget L M Ericsson (Publ) Device and a method for operating an electronic utility device from a portable telecommunication apparatus
US7237198B1 (en) * 2000-05-22 2007-06-26 Realnetworks, Inc. System and method of providing for the control of a music player to a device driver
US6832373B2 (en) * 2000-11-17 2004-12-14 Bitfone Corporation System and method for updating and distributing information
US7155381B2 (en) * 2001-03-12 2006-12-26 Sun Microsystems, Inc. Module for developing wireless device applications using an integrated emulator
FR2822627B1 (fr) * 2001-03-22 2003-06-20 Wavecom Sa Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage
WO2004068277A2 (en) * 2002-01-18 2004-08-12 Idetic, Inc. Method and system of performing transactions using shared resources and different applications

Also Published As

Publication number Publication date
PL364395A1 (en) 2004-12-13
US7454198B2 (en) 2008-11-18
RU2003131075A (ru) 2005-04-20
CN100469194C (zh) 2009-03-11
RU2298298C2 (ru) 2007-04-27
US20040152456A1 (en) 2004-08-05
UA26071U (en) 2007-09-10
FR2822627A1 (fr) 2002-09-27
EP1371251B1 (fr) 2008-10-22
US7653382B2 (en) 2010-01-26
ZA200307198B (en) 2003-11-28
AU2002251146B2 (en) 2007-03-15
ZA200307199B (en) 2003-11-28
ATE412317T1 (de) 2008-11-15
CN1498509A (zh) 2004-05-19
DE60229504D1 (de) 2008-12-04
ES2316551T3 (es) 2009-04-16
RU2003131074A (ru) 2005-04-20
EP1371251A1 (fr) 2003-12-17
RU2297732C2 (ru) 2007-04-20
FR2822627B1 (fr) 2003-06-20
US20040162103A1 (en) 2004-08-19
WO2002078375A1 (fr) 2002-10-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7752635B2 (en) System and method for configuring a virtual network interface card
US7707587B2 (en) Scheduler supporting web service invocation
DK1476809T3 (en) Create mobile middleware services platform platform for mobile terminals
CN111880866B (zh) 跨进程回调执行方法、装置、设备及存储介质
UA26072U (en) Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs
JP2006500649A (ja) ミドルウェア・アプリケーション・メッセージ/イベント・モデル
US8271031B2 (en) Communication between integrated device and mobile application client on mobile personal communication device
US6981251B1 (en) Agent system for mobile agents, computer network and method for downloading an agent system from a host computer to a client computer of a computer network
US7096249B2 (en) Method and system for distributing applications
US7958496B2 (en) Method of and system for application service exchange across different execution environments
EP1569106B1 (en) A scheduler supporting web service invocation
JP2004334735A (ja) ソフトウェア無線機
KR100962614B1 (ko) 저 레벨 계층을 고객 소프트웨어 프로그램에 개방하는메인 소프트웨어 프로그램과 저 레벨 계층을 구동하는무선통신 모듈
KR100494827B1 (ko) 하드웨어 독립적인 통신 인터페이스를 가지는 분산객체모델 기반의 라디오 서버와 이를 이용한 통신제어방법
US20030061257A1 (en) Multithreaded universal daemon for network data exchanges
AU739437B2 (en) Method for switching transaction steps
CN101324900A (zh) 一种打开图形使用者界面的方法、装置及系统
CN100426903C (zh) 一种用于驱动无线电通信模块的方法
JPH10133888A (ja) ソフト部品結合制御装置と方法
CN116954716A (zh) Tbox实现方法、架构、车载终端操作系统及存储介质
CN117240679A (zh) 数字架构平台及其控制方法
JP2000215180A (ja) デ―タ通信装置、デ―タ通信システム及びデ―タ通信方法
Du et al. XML Agents Technology for Building Collaborative Applications
Vajnar et al. Porting of real-time publish-subscribe middleware to android
JPH0332270A (ja) 電話機の自動制御方式