UA26071U - Radiocommunication module comprising and executing client software - Google Patents

Radiocommunication module comprising and executing client software Download PDF

Info

Publication number
UA26071U
UA26071U UA2003109526U UAU2003109526U UA26071U UA 26071 U UA26071 U UA 26071U UA 2003109526 U UA2003109526 U UA 2003109526U UA U2003109526 U UAU2003109526 U UA U2003109526U UA 26071 U UA26071 U UA 26071U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
program
client
commands
main
additional
Prior art date
Application number
UA2003109526U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of UA26071U publication Critical patent/UA26071U/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F9/00Arrangements for program control, e.g. control units
    • G06F9/06Arrangements for program control, e.g. control units using stored programs, i.e. using an internal store of processing equipment to receive or retain programs
    • G06F9/46Multiprogramming arrangements
    • G06F9/54Interprogram communication

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Software Systems (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Stored Programmes (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Computer And Data Communications (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Telephone Function (AREA)
  • Logic Circuits (AREA)

Description

Опис винаходу
Областю даної корисної моделі є радіокомунікаційні системи і, зокрема, але не виключно, стандарт ОБМ 2 (глобальна система мобільного зв'язку), ОС5 1800 (цифрова стільникова система 1800МГц), РОЗ 1900 (система особистого зв'язку), ОРК5 (загальна система пакетного радіозв'язку) чи ОМТ5 (універсальна система мобільних телекомунікацій).
Точніше, корисна модель стосується радіокомунікаційного модуля. Нагадаємо, що радіокомунікаційний модуль є суттєвим елементом радіотелефону. Він містить головну програму (яку звичайно називають 70 "радіокомунікаційною програмою" чи "програмним забезпеченням ЗМ"), яка, зокрема, забезпечує виконання функцій бездротового зв'язку (радіозв'язку) і керує різними іншими апаратними засобами (екран, клавіатура, гучномовець і т.д.) радіотелефону.
Звичайно (перший варіант втілення), радіокомунікаційний модуль входить до складу абонентського пристрою (чи МО від "мобільне обладнання"), який взаємодіє з карткою ЗІМ (модуль ідентифікації абонента). 12 Зараз пропонуються інші варіанти використання згаданого вище радіокомунікаційного модуля.
Зокрема, було запропоновано інтегрувати радіокомунікаційний модуль до інших пристроїв, які відрізняються від радіокомунікаційних абонентських пристроїв, але потребують функції бездротового зв'язку (другий варіант втілення). Це, наприклад, телеметричні пристрої (для зчитування датчиків), пристрої аварійної сигналізації чи пристрої зчитування банківських карток.
Було також запропоновано виконання радіокомунікаційного модуля у формі незалежного пристрою (третій варіант втілення); у такому випадку він виконує функції модему. Такий тип модему не має ніяких апаратних елементів інтерфейсу людина-машина (екран, клавіатура, гучномовець і т.д.). Він призначений для взаємодії з обладнанням абонентського пристрою (яке забезпечує виконання клієнтської програми), що не має апаратних елементів інтерфейсу людина-машина. Зокрема, але не виключно, обладнання абонентського пристрою може 29 бути мікрокомп'ютером. Загалом, обладнання абонентського пристрою служить для розміщення та виконання -о програмного драйвера клієнта, який керує радіокомунікаційним модулем з використанням набору драйверних команд у форматі АТ. Команди АТ (від команди "АтТепійоп" - "Увага") надають змоги обладнанню абонентського пристрою (АП) вимагати від радіокомунікаційного абонентського пристрою, з яким він з'єднаний, виконання певних попередньо визначених дій. З цією метою головна програма (яка знаходиться у радіокомунікаційному -- модулі) включає засоби виконання команд АТ, що надсилаються до неї програмним драйвером клієнта (який - знаходиться у обладнанні абонентського пристрою).
За додатковою інформацією щодо команд АТ слід звертатися у першу чергу до стандартів Європейського о інституту стандартів зв'язку (ЕТ5І) "ЗМ 07.05" та "ЗМ 07.07", а також до рекомендацій Міжнародної Ге) телекомунікаційної спілки (ІТО-Т) М25гег, які включені сюди за посиланням.
Зо Загалом, радіокомунікаційний модуль може керуватися обладнанням абонентського пристрою з с використанням команд АТ не лише у рамках згаданого вище третього варіанта втілення (радіокомунікаційний модуль, що утворює модем), але також у контексті першого та другого варіантів втілення, вказаних вище (радіокомунікаційний модуль, що входить до складу радіокомунікаційного абонентського пристрою чи іншої « системи). З 50 Іншими словами, незалежно від передбачуваного варіанта втілення, радіокомунікаційний модуль може бути с керований обладнанням абонентського пристрою, з яким він взаємодіє (звичайно, за допомогою послідовного
Із» каналу зв'язку). У цьому випадку, програмний драйвер клієнта (який включає "зовнішню прикладну програму клієнта"), що розміщений у обладнанні абонентського пристрою і виконується ним, надсилає команди АТ головній програмі, що міститься у радіокомунікаційному модулі та виконується ним, так, щоб радіокомунікаційний модуль міг виконати їх. о Як зображено на Фігурі 2, роботу технічного обладнання за відомим рівнем техніки, що використовується в
Ге»! абонентському пристрої для керування радіокомунікаційним модулем, можна стисло описати таким чином: - стадія "1": зовнішня прикладна програма клієнта (програмний драйвер клієнта) 2 посилає команду АТ; ші - стадія "2": послідовний канал зв'язку 5 передає команду АТ засобам 4 виконання команд АТ, що входять до -і 20 складу головної програми 3, яка розміщена у радіокомунікаційному модулі 1 і виконується ним; - стадія "3": засоби виконання 4 виконують команду АТ; ть - стадія "4": після виконання, засоби виконання 4 посилають відповідь АТ зовнішній прикладній програмі клієнта 2; - стадія "5": ця відповідь передається по послідовному каналу зв'язку 5; 52 - стадія "6": зовнішня прикладна програма клієнта 2 одержує відповідь. с Кожна з цих стадій зображена на Фігурі 2 кружком, у якому проставлений номер відповідної стадії. Такий саме принцип використовується на наступних фігурах даного винаходу (які описані детальніше далі у цьому описі).
Відома методика керування радіокомунікацйним модулем за допомогою обладнання абонентського 60 пристрою має кілька недоліків.
По-перше, вона потребує два комплекти ресурсів (процесор та пам'ять). Радіокомунікаційний модуль включає процесор та пам'ять (перший комплект ресурсів), і обладнання абонентського пристрою також має процесор та пам'ять (другий комплект ресурсів). Таким чином, згадана вище відома методика є витратною з погляду обладнання та споживання енергії. бо Іншим недоліком згаданої вище існуючої методики є те, що радіокомунікаційний модуль повністю керується обладнанням абонентського пристрою. Програмний драйвер клієнта, який розміщується в обладнанні абонентського пристрою та виконується ним, є "ведучим", тоді як головна програма, що розміщується у радіокомунікаційному модулі та виконується ним, є "веденим".
Метою корисної моделі є, зокрема, подолання цих недоліків відомого рівня техніки.
Конкретніше, однією з цілей даного винаходу є створення методики керування модулем радіокомунікаційного типу з використанням програмного драйвера клієнта, який є простим та недорогим (з погляду апаратних засобів та споживання енергії).
Іншою метою корисної моделі є створення такої методики керування, що надає радіокомунікаційному модулю 7/0 змоги контролювати (і реагувати на) процедуру керування, коли керування здійснюється обладнанням абонентського пристрою. Іншими словами, бажано, щоб радіокомунікаційний модуль працював не лише як ведений пристрій.
Ці різноманітні цілі та інші, що будуть описані далі, досягаються шляхом використання радіокомунікаційного модуля, що належить до типу модулів, які містять та виконують головну програму, що /5 Виконує радіокомунікаційні функції, причому вказана головна програма включає засоби виконання команд драйвера, що посилаються головній програмі щонайменше програмним драйвером клієнта, і які належать до попередньо визначеного набору команд драйвера. Згідно з винаходом, радіокомунікаційний модуль також містить та виконує щонайменше одну клієнтську програму, яка називається вбудованою програмою клієнта. Крім того, вбудована програма клієнта та головна програма включають засоби, що надають змогу вбудованій клієнтській програмі виконувати щонайменше одну з таких двох функцій: - роль програмного драйвера клієнта, який посилає команди драйвера головній програмі і отримує від головної програми відповіді, одержані в результаті виконання деяких з команд драйвера; - роль контрольної програми клієнта, що керує виконанням команд драйвера, які надсилаються програмним драйвером клієнта, так званою зовнішньою прикладною програмою клієнта, розміщеним та виконуваним обладнанням абонентського пристрою, яке взаємодіє з радіокомунікаційним модулем. Таким чином, головний З принцип винаходу полягає в розміщенні у радіокомунікаційному модулі щонайменше однієї клієнтської програми, яка може працювати програмним драйвером клієнта та/або контрольною програмою клієнта.
Таким чином, якщо вбудована клієнтська програма виконує роль програмного драйвера клієнта, то радіокомунікаційний модуль працює незалежно та з невеликими витратами. У цьому випадку, ж зо радіокомунікаційний модуль не повинен взаємодіяти з будь-яким обладнанням абонентського пристрою, і головна програма та програмний драйвер клієнта використовують одні й ті самі ресурси (один процесор та одну - пам'ять). о
Ця корисна модель також пропонує засоби, що дозволяють не обмежувати радіокомунікаційний модуль виконанням функцій веденого пристрою по відношенню до обладнання абонентського пристрою, що здійснює ісе) з5 Виконання програмного драйвера клієнта, у тому випадку, коли вбудована клієнтська програма працює як с контрольна програма клієнта. Контрольна програма клієнта, виконувана радіокомунікаційним модулем, керує діями драйвера за запитами програмного драйвера клієнта, виконуваними обладнанням абонентського пристрою. Зверніть увагу, що у цьому випадку вбудована клієнтська програма є додатковою до описаної вище конфігурації за відомим рівнем техніки. Однак, це додаткове програмне забезпечення є недорогим, оскільки воно «
Використовує ті самі ресурси (процесор та пам'ять), що й головна програма, яка також розміщена у з с радіокомунікаційному модулі. . Краще, передбачаються такі ознаки, що дозволяють вбудованій клієнтській програмі працювати як и?» контрольній програмі клієнта: - головна програма включає засоби попереднього синтаксичного аналізу команд як функції визначеної політики попереднього синтаксичного аналізу, для передачі команд драйвера від зовнішньої прикладної ко програми клієнта вбудованій клієнтській програмі та/або засобам виконання, що входять до складу головної програми;
Ме. - вбудована клієнтська програма включає засоби обробки команд драйвера, які надходять від вказаних о засобів попереднього синтаксичного аналізу.
У такий спосіб, вбудована клієнтська програма може: - - не робити нічого, і тоді команди надсилаються лише головній програмі, яка безпосередньо їх виконує; шк - або фільтрувати команди, що надходять до неї, без їхнього виконання головною програмою. Наприклад, вбудована клієнтська програма може у такий спосіб вирішувати, які команди мають бути виконані головною програмою, а на які треба надати відповідь без їхнього виконання, як функцію визначених критеріїв; - або "стежити" за командами, копію яких вона отримує, і які виконуються безпосередньо головною програмою. с Краще, для забезпечення роботи вбудованої клієнтської програми як контрольної програми клієнта: - головна програма включає засоби попереднього синтаксичного аналізу відповідей як функцію визначеної політики попереднього синтаксичного аналізу відповідей, для забезпечення передачі відповідей, одержаних в бор результаті виконання деяких команд драйвера засобами виконання, що входять до складу головної програми, вбудованій клієнтській програмі та/або зовнішній прикладній програмі клієнта; - вбудована клієнтська програма включає засоби обробки відповідей, що надсилаються до неї вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей.
Таким чином, вбудована клієнтська програма може: 65 - не робити ніяких дій, причому відповіді, генеровані головною програмою, передаються лише зовнішній прикладній програмі клієнта;
- або фільтрувати відповіді, що надходять до неї, без передачі зовнішній прикладній програма клієнта.
Наприклад, вбудована клієнтська програма може таким чином вирішувати, які відповіді мають бути надіслані зовнішній прикладній програмі клієнта (модифіковані чи не модифіковані) як функція визначених критеріїв, і які відповіді не повинні передаватися цій зовнішній прикладній програмі клієнта; - або "стежити" за відповідями, копію яких вона одержує, і які також надсилаються безпосередньо до зовнішньої прикладної програми клієнта.
Краще, вказана головна програма включає одну головну прикладну програму, зокрема, на основі набору функцій виконання команд, кожна з яких забезпечує виконання щонайменше однієї з вказаних команд драйвера. 70 Вбудована клієнтська програма включає прикладну програму клієнта, зокрема, на основі набору функцій джерела, кожна з яких забезпечує посилання чи одержання команд драйвера чи відповідей на команди драйвера, до головної програми чи від неї. Головна програма та/(або вказана вбудована клієнтська програма включає інтерфейсну прикладну програму, яка використовується для спряження вказаних функцій джерела з вказаними функціями виконання.
В результаті цього досягається обмеження витрат на розробку внаслідок того, що інтерфейсна прикладна програма (яка далі також називається бібліотекою інтерфейса прикладної програми) після її розробки може бути використана з різними клієнтськими прикладними програмами або навіть з різними головними програмами.
В одному кращому варіанті втілення винаходу, вказаний набір команд драйвера є набором стандартних команд АТ.
Це дає змогу швидко розробити вбудовану клієнтську програму, оскільки команди АТ є добре відомими і вже використовуються для розробки зовнішніх прикладних програм клієнта (які розміщуються в обладнанні абонентського пристрою). Це також сприяє розробці клієнтського програмного забезпечення переважно на основі існуючих зовнішніх прикладних програм клієнта.
Корисна модель також стосується способу здійснення клієнтської програми для керування 2г5 радіокомунікаційним модулем, який належить до типу модулів, що містять та виконують головну програму, зокрема, виконуючи радіокомунікаційні функції, причому вказана головна програма включає засоби виконання т команд драйвера, що надсилаються головній програмі вказаним програмним драйвером клієнта, і які належать до попередньо визначеного набору команд драйвера. Згідно з корисною моделею, вказаний радіокомунікаційний модуль містить і також виконує щонайменше одну клієнтську програму, так звану вбудовану клієнтську програму. - де зо Вбудована клієнтська програма та головна програма взаємодіють одна з одною таким чином, що вбудована клієнтська програма виконує щонайменше одну з таких двох функцій: - - роль вказаного програмного драйвера клієнта з посилання команд драйвера головній програмі, та о отримання відповідей, одержаних в результаті виконання деяких з команд драйвера від головної програми; - роль контрольної програми клієнта, яка керує виконанням команд драйвера, що надсилаються вказаним ісе) з5 програмним драйвером клієнта, причому вказаний програмний драйвер клієнта викликає зовнішню прикладну с програму клієнта, розміщену в обладнанні абонентського пристрою та виконувану ним у взаємодії з радіокомунікаційним модулем.
Інші характеристики та переваги винаходу стануть зрозумілішими після прочитання у даному описі кращого варіанта втілення корисної моделі, наведеного як необмежувальний приклад, та прикладених креслень, на яких: « - Фігура 1 зображує спрощену схему конкретного варіанта втілення радіокомунікаційного модуля за даною з с корисною моделлю; - Фігура 2 зображує роботу пристрою за відомим рівнем техніки з керуванням радіокомунікаційним модулем ;» обладнанням абонентського пристрою; - Фігура З ілюструє роботу першого варіанта втілення радіокомунікаційного модуля за даною корисною Моделею, у якому вбудована клієнтська програма працює як програмний драйвер клієнта; ко - кожна з Фігур 4-7 ілюструє механізм роботи другого варіанта втілення радіокомунікаційного модуля за даним винаходом, у якому вбудована клієнтська програма працює як контрольна програма клієнта, конкретніше:
Ме, " Фігура 4 зображує механізм попереднього синтаксичного аналізу команди, який надає змогу вбудованій о клієнтській програмі фільтрувати команди, що надходять від зовнішньої прикладної програми клієнта; " Фігура 5 зображує варіант втілення механізму попереднього синтаксичного аналізу команд, зображеного на - Фігурі 4, який дає змогу вбудованій клієнтській програмі стежити за командами, що надходять від зовнішньої як прикладної програми клієнта; " Фігура 6 зображує механізм попереднього синтаксичного аналізу відповідей, який дає змогу вбудованій клієнтській програмі фільтрувати відповіді, призначені для зовнішньої прикладної програми клієнта; " Фігура 7 зображує варіант механізму попереднього синтаксичного аналізу відповідей, зображеного на
Фігурі 6, який дає змогу вбудованій клієнтській програмі стежити за відповідями, призначеними для зовнішньої с прикладної програми клієнта.
Таким чином, корисна модель стосується радіокомунікаційного модуля, який містить та виконує головну програму та щонайменше одну вбудовану клієнтську програму, використовуючи для цього один комплект бо ресурсів (процесор та пам'ять).
Звичайно головна програма (наприклад, "програма ЗМ") здійснює, зокрема, радіокомунікаційні функції та включає засоби виконання команд драйвера (що надсилаються до неї програмним драйвером клієнта).
Вбудована клієнтська програма (концепція, характерна для даної корисної моделі) може працювати як: - програмний драйвер клієнта (перший варіант втілення винаходу, описаний нижче з посиланням на Фігуру 3), 65 та/або - контрольна програма клієнта (другий варіант втілення винаходу, описаний нижче з посиланням на Фігури
4-7).
У решті даного опису передбачається, що команди драйвера є командами АТ. Однак зрозуміло, що даний винахід не обмежений цим типом команд драйвера.
У конкретному варіанті втілення, зображеному на Фігурі 1, головна програма З включає головну прикладну програму За, основану, зокрема, на наборі функцій виконання, кожна з яких забезпечує виконання щонайменше однієї команди АТ.
Крім того, вбудована клієнтська програма 6 включає: - клієнтську прикладну програму ба, зокрема, на основі набору функцій джерела, кожна з яких забезпечує 7/0 посилання команд АТ головній прикладній програмі 1а або одержання команд АТ від цієї прикладної програми; - інтерфейсну прикладну програма бр, яка забезпечує спряження функцій джерела (клієнтської головної прикладної програми ба) з функціями виконання (головною прикладною програмою За).
Вбудована клієнтська програма 6 та головна програма клієнта З взаємодіють одна з одною з використанням рівнів АРІ, позиції 61 та 31, відповідно. Зверніть увагу на те, що термін АРІ (програмний інтерфейс /5 прикладної програми) позначає інтерфейс. Це опис правил зв'язку, що відповідають конкретному функціональному компонуванню.
У вбудованій клієнтській програмі 6, рівень АРІ 61 (вбудований) включає: - у клієнтській вбудованій прикладній програмі ба: «блок "обов'язковий АРІ прикладної програми", який утворює інтерфейс, що описує функції, які мають бути визначені у клієнтській вбудованій прикладній програмі; - у інтерфейсній прикладній програмі (або бібліотеці інтерфейсу прикладної програми) бр: такі три блоки: - блок "АРІ команд АТ", який утворює інтерфейс, що описує доступ до команд АТ, причому цей інтерфейс описує функції, які знаходяться у бібліотеці інтерфейсу прикладної програми; - блок "АРІ ОС" який утворює інтерфейс, що описує доступ до функцій операційної системи, причому цей інтерфейс описує функції, що знаходяться у бібліотеці інтерфейсу прикладної програми; - блок "стандартний АРІ", який утворює інтерфейс, що описує доступ до стандартних функцій, причому цей З інтерфейс описує функції, які знаходяться у бібліотеці інтерфейсу прикладної програми.
У головній прикладній програмі За головної програми 3, рівень АРІ (експортований) включає: - блок "АРІ команд АТ", аналогічний блоку з такою саме назвою у рівні АРІ 61 (вбудованому) вбудованої -чее Кклієнтської програми 6; - блок "АРІ ОС", аналогічний блоку з такою саме назвою у рівні АРІ 61 (вбудованому) вбудованої - клієнтської програми 6. ав!
Головна прикладна програма За утворює ядро головної програми 3, а клієнтська прикладна програма ба та інтерфейсна прикладна програма 665 утворюють ядро 60 вбудованої клієнтської програми 6. о
Інтерфейсна прикладна програма бЬБ є програмним компонентом, який забезпечує діалог між двома с незалежними програмними компонентами (або бінарними компонентами, а саме клієнтською прикладною програмою ба та головною програмою За). Наприклад, вони мають форму бібліотеки (вже скомпільованої).
Вбудована клієнтська програма та головна програма - обидві використовують окремі частини одного « оперативного запам'ятовуючого пристрою (КАМ). Клієнт визначає розмір стека пам'яті, необхідний для правильного виконання вбудованої клієнтської програми. Спроба однієї з двох комп'ютерних програм здійснити /-- с доступ до частини КАМ, зарезервованої для другої програми, призведе до зупинки роботи. й Далі буде описаний перший варіант втілення винаходу, у якому вбудована клієнтська програма працює як "» програмний драйвер клієнта, з посиланням на Фігуру 3.
Елементи, що звичайно входять до радіокомунікаційного модуля, описані вище з посиланням на Фігуру 2 (відомий рівень техніки), позначені такими саме цифровими позиціями. Так, радіокомунікаційний модуль 1 ко містить та виконує головну програму 3, яка, зокрема, включає засоби 4 виконання команд АТ.
Крім того, згідно з першим варіантом втілення корисної моделі та як описано вище з посиланням на Фігуру б 1, радіокомунікаційний модуль 1 розміщує і також виконує вбудовану клієнтську програму 6, що працює як ав! програмний драйвер клієнта і, зокрема, включає вбудовану прикладну програму клієнта ба та інтерфейсну прикладну програму 6. і Робота цього першого варіанта втілення винаходу може бути стисло описана таким чином: - М - стадія "1": Вбудована прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела (ут аіїзЗепаСоттапа") для посилання однієї чи кількох команд АТ засобам виконання 4 (входять до складу головної програми). Ця функція джерела представлена детальніше далі в цьому описі; - стадія "2": інтерфейсна прикладна програма бор викликає відповідну функцію (функції) виконання, що входить до складу засобів виконання 4 (входять до складу головної програми 3); с - стадія "3": засоби виконання 4 виконують команду (команди) АТ; - стадія "4": після виконання, засоби виконання 4 надсилають відповідь (відповід) АТ вбудованій прикладній програмі клієнта ба (якщо раніше надіслана команда містила вказівку зробити це); во - стадія "5": ця відповідь або ці відповіді посилаються інтерфейсною прикладною програмою 6б, що викликає функцію джерела ("ут артаАрріїРагзег") для обробки запиту від головної програми у вбудованій прикладній програмі клієнта ба. Запит, який містить вказану вище відповідь (відповіді), є параметром цієї функції обробки джерела. Ця функція джерела розкрита детальніше далі у цьому описі; - стадія "6": функція обробки джерела обробляє відповідь у вбудованій прикладній програмі клієнта ба. 65 Далі буде описаний другий варіант втілення винаходу з посиланням на Фігури 4-7, у якому вбудована клієнтська програма працює як контрольна програма клієнта.
В цьому другому варіанті втілення, радіокомунікаційний модуль не є незалежним (на відміну від першого варіанта втілення), а контролюється обладнанням абонентського пристрою, з яким він взаємодіє. Тому конфігурація є такою саме, як у відомому рівні техніки, описаному вище з посиланням на Фігуру 2 (однакові елементи позначені однаковими цифровими позиціями). Іншими словами, зовнішня прикладна програма клієнта (програмний драйвер клієнта) 2 посилає команди АТ головній програмі З для їхнього виконання головною програмою 3.
Згідно з другим варіантом втілення корисної моделі, радіокомунікаційний модуль 1 також містить та виконує вбудовану клієнтську програму 6, працюючи як контрольна програма клієнта і, зокрема, включає вбудовану 7/0 прикладну програму клієнта 6 та інтерфейсну прикладну програму 60. Вбудована клієнтська програма керує виконанням (або невиконанням) команд АТ з використанням засобів виконання 4, що входять до складу головної програми 6, прозоро для зовнішньої прикладної програми клієнта 2.
Вбудована клієнтська програма 6 (керуюча програма) може прийняти рішення про використання, зокрема, у радіокомунікаційному модулі: - механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки команд АТ для команд, надісланих зовнішньою прикладною програмою клієнта (програмним драйвером клієнта) 2. Запропоновано три варіанти втілення цього механізму, згідно з якими головна програма З передає одержані нею команди АТ, наприклад, лише засобам виконання 4 (перший варіант), або лише вбудованій клієнтській програмі 6 (другий варіант) або їм обом (третій варіант); - механізм попереднього синтаксичного аналізу та обробки відповідей АТ, одержаних в результаті виконання команд АТ засобами виконання 4 (входять до складу головної програми 3). Запропоновано три варіанти втілення цього механізму, у якому відповіді АТ, генеровані головною програмою З, передаються, наприклад, лише зовнішній прикладній програмі клієнта 2 (перший варіант), або лише вбудованій клієнтській програмі 6 (другий варіант), або їм обом.
Слід відзначити, що перший варіант кожного з двох вказаних вище механізмів (для команд АТ та для відповідей АТ, відповідно) означає, що вбудована клієнтська програма 6 може прийняти рішення бути у певні т моменти часу цілююм пасивною. Таким чином, вони відповідають звичайному режиму роботи радіокомунікаційного модуля, описаному вище з посиланням на Фігуру 2, і не будуть описуватися знов.
Далі буде описаний другий варіант механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки команд АТ, "де зо який надає змогу вбудованій клієнтській програмі 6 фільтрувати команди АТ, що надходять від зовнішньої прикладної програми клієнта 2, з посиланням на Фігуру 4. -
Робота цього другого варіанта механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки команд АТ може (3 бути зведена до двох послідовно виконуваних фаз, а саме: - попередня фаза, на якій зовнішня прикладна програма клієнта 2 вибирає (другу) політику попереднього ісе)
Зв синтаксичного аналізу команд АТ, згідно з якою команди АТ надсилаються лише вбудованій клієнтській програмі с б, і - фаза обробки згідно з "другою" вибраною політикою попереднього синтаксичного аналізу команд, для обробки команд АТ, надісланих зовнішньою прикладною програмою клієнта 2.
Попередня фаза вибору другої політики попереднього синтаксичного аналізу команд АТ включає такі стадії: « - стадія "17 вбудована прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела з с (ут аї СтаРгеРагзегзЗирзсгіре") для реєстрації у головній програмі З службової процедури попереднього . синтаксичного аналізу команд АТ, причому параметр цієї функції реєстрації вказує вибрану другу політику и?» попереднього синтаксичного аналізу команд АТ. Ця функція джерела представлена детальніше далі у цьому описі; - стадія "2": інтерфейсна прикладна програма 66 викликає відповідну функцію (функції) виконання головної ко програми З, які є функціями здійснення реєстрації службової процедури попереднього синтаксичного аналізу команд АТ;
Ме, - стадія "3": головна програма З за запитом вбудованої прикладної програми клієнта ба готує реєстрацію за о допомогою інтерфейсної прикладної програми 6б.
З метою спрощення, далі у цьому описі вважатиметься (як зображено на Фігурі 4), що функція (функції)
Ш- здійснення реєстрації службової процедури попереднього синтаксичного аналізу команд АТ включена до засобів шк 4 виконання команд АТ, які входять до складу головної програми 3.
Також з метою спрощення, далі у цьому описі вважатиметься (як зображено на Фігурі 4), що засоби попереднього синтаксичного аналізу команд (які описані нижче) включені до засобів виконання 4 команд АТ, що в Входять до складу головної програми 3.
Фаза обробки команд АТ включає такі стадії: с - стадія "4": зовнішня прикладна програма клієнта 2 посилає команду АТ головній програмі 3; - стадія "5": послідовний канал зв'язку 5 посилає команду АТ засобам попереднього синтаксичного аналізу команд, що входять до складу засобів виконання 4 (які у свою чергу входять до складу головної програми 3) і бо функціонують згідно з другою політикою попереднього синтаксичного аналізу команд АТ (вибраною під час попередньої фази); - стадія "6": команда АТ передається лише вбудованій клієнтській програмі 6, без виконання засобами виконання 4; - стадія "7" команда АТ посилається інтерфейсною прикладною програмою бр, яка викликає функцію 65 джерела (мут артАрріїРагзег") для обробки запита від головної програми у вбудованій прикладній програмі клієнта ба, конфігурація якої у цьому випадку визначаться запитом, що містить команду АТ і вказує, що це
"вихідна" команда АТ. Ця функція джерела описана детальніше далі у цьому описі; - стадія "8": функція обробки джерела у вбудованій прикладній програмі клієнта ба здійснює обробку команди АТ.
Наприклад, ця обробка полягає у пересиланні команди АТ засобам виконання 4 (з використанням механізму, який відповідає першому варіанту втілення корисної моделі, описаному вище з посиланням на Фігуру 3). Вона може також полягати у наданні довільної відповіді самою вбудованою клієнтською програмою 6, без виконання команди АТ. У цьому випадку, вбудована клієнтська програма 6, наприклад, враховує щонайменше один елемент інформації щодо даної команди АТ (тип команди, характер параметра (параметрів) і т.д.). Загалом /о вважається, що вбудована клієнтська програма 6 "фільтрує" команду АТ, незалежно від характеру здійснюваної обробки.
Далі буде описаний третій варіант механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки команд АТ, який надає змогу вбудованій клієнтській програмі 6 стежити за командами АТ із зовнішньої прикладної програми клієнта 2, згідно з Фігурою 5.
Робота цього третього варіанта механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки команд АТ також може бути зведена до двох послідовних фаз, а саме: - попередньої фази, на якій зовнішня прикладна програма клієнта 2 вибирає "третю" політику попереднього синтаксичного аналізу команди АТ, згідно з якою команда АТ посилається не лише вбудованій клієнтській програмі 6, але також і засобам виконання (що входять до складу головної програми 3), Її - фази обробки згідно з вибраною "третьою" політикою попереднього синтаксичного аналізу команд, для обробки команд АТ, надісланих зовнішньою прикладною програмою клієнта 2.
Робота цього третього варіанта лише дуже незначно відрізняється від роботи за другим варіантом, по суті у тому, що: - на стадії "1" попередньої фази вбудована прикладна програма клієнта ба вибирає третю (а не другу) об політику попереднього синтаксичного аналізу команд АТ; - на стадії "Є" фази обробки команда АТ посилається засобам виконання 4, а копія цієї команди АТ - посилається вбудованій клієнтській програмі 6; - на стадії "8" фази обробки функція обробки джерела у вбудованій прикладній програмі клієнта ба здійснює обробку копії команди АТ; «- зо - фаза обробки також включає стадію "7", на якій засоби виконання 4, що входять до складу головної програми 3, виконують команду АТ. -
Далі буде описаний другий варіант механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки відповідей АТ, о який вбудована клієнтська програма 6 використовує для фільтрування відповідей АТ, що посилаються зовнішній прикладній програмі клієнта 2, з посиланням на Фігуру 6. ісе)
Робота цього другого варіанта механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки відповіді АТ може с бути зведена до двох послідовно виконуваних фаз, а саме: - попередньої фази, на якій зовнішня прикладна програма клієнта 2 вибирає (другу) політику попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ, згідно з якою відповіді АТ, генеровані головною програмою 3, посилаються лише вбудованій клієнтській програмі 6; « - фази обробки згідно з вибраною "другою" політикою попереднього синтаксичного аналізу відповідей, пла) с призначеної для обробки відповідей АТ, генерованих головною програмою 3.
Попередня фаза вибору другої політики попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ включає такі стадії: ;» - стадія "1": вбудована прикладна програма клієнта ба викликає функцію джерела (мт аїКзрРгеРагзегзирзесгіре") для реєстрації у головній програмі З службової процедури попереднього бинтаксичного аналізу відповіді АТ, причому параметр цієї функції реєстрації вказує вибрану другу політику ко попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ. Ця функція джерела детальніше описана далі у цьому описі; - стадія "2": інтерфейсна прикладна програма бо викликає відповідну функцію (функції) виконання у
Ме, головній програмі З, так звану функцію реєстрації службової процедури попереднього синтаксичного аналізу о відповіді АТ; - стадія "3": головна програма З готує реєстрацію за запитом вбудованої прикладної програми клієнта ба за
Ш- допомогою інтерфейсної прикладної програми 6б. як Лише з метою спрощення, у решті даного опису (як показано на Фігурі 6) вважається, що функція реєстрації службової процедури попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ у головній програмі З входить до складу команд АТ засобів виконання 4.
Також лише з метою спрощення у решті даного опису вважається (як зображено на Фігурі 6), що засоби попереднього синтаксичного аналізу відповіді (описані нижче) входять до складу команд АТ засобів виконання 4 с у головній програмі 3.
Фаза обробки відповідей АТ включає такі стадії: - стадія "4": зовнішня прикладна програма клієнта 2 посилає команду АТ головній програмі 3; во - стадія "5": послідовний канал зв'язку 5 посилає команду АТ засобам виконання 4 (входять до складу головної програми 3); - стадія "6": засоби виконання 4 виконують команду АТ та генерують відповідь АТ; - стадія "7": засоби попереднього синтаксичного аналізу відповіді, що входять до складу засобів виконання 4 та працюють у відповідності до другої політики попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ (вибраної на 65 попередній фазі), посилають відповідь АТ вбудованій клієнтській програмі 6; - стадія "8": відповідь АТ посилається інтерфейсною прикладною програмою бр, що викликає функцію джерела (м/т артАрріїРагзег") вбудованої клієнтської програми ба, призначену для обробки запита головної програми, конфігурація якої у цьому випадку визначається запитом, що містить відповідь АТ та вказує, що вона є "вихідною" відповіддю АТ; - стадія "9": функція обробки джерела вбудованої прикладної програми клієнта ба здійснює обробку відповіді АТ. У даному випадку, це називається "фільтруванням" відповідей АТ вбудованою клієнтською програмою.
Далі буде описаний третій варіант механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки відповіді АТ, який вбудована клієнтська програма 6 використовує для стеження за відповіддю АТ, що посилається зовнішній 70 прикладній програмі клієнта 2, з посиланням на Фігуру 7.
Робота цього третього варіанта механізму попереднього синтаксичного аналізу та обробки відповіді АТ також може бути стисло описана двома послідовними фазами, а саме: - попередня фаза, на якій зовнішня прикладна програма клієнта 2 вибирає (третю) політику попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ, згідно з якою відповіді АТ надсилаються не лише вбудованій клієнтській /5 програмі 6, але також і зовнішній прикладній програмі клієнта 2, і - фаза обробки згідно з вибраною (третьою) політикою попереднього синтаксичного аналізу відповіді для здійснення обробки відповіді АТ, генерованої головною програмою 3.
Головні відмінності між роботою за цим третім варіантом та роботою за другим варіантом є такими: - на стадії "1" попередньої фази вбудована прикладна програма клієнта ба вибирає третю (а не другу) політику попереднього синтаксичного аналізу відповіді АТ; - на стадії "7" фази обробки відповідь АТ посилається зовнішній прикладній програмі клієнта 2, а копія цієї відповіді АТ посилається вбудованій клієнтській програмі 6; - на стадії "9" фази обробки функція обробки джерела здійснює обробку лише копії відповіді АТ у вбудованій прикладній програмі клієнта ба; - фаза обробки також включає стадію "8", під час якої відповідь посилається послідовним каналом зв'язку 5, та стадію "9", під час якої зовнішня прикладна програма клієнта 2 одержує та обробляє цю відповідь. -
Додаток 1 містить детальний опис деяких з функцій джерел, на яких основана вбудована прикладна програма клієнта.
Наприклад, додаток 2 містить приклад вбудованої прикладної програми, написаний мовою С, метою якої є «-
Зо посилання команди АТІЗ через три секунди після кожної ініціалізації та записування об'єктів до рлеш-пам'яті.
Необов'язково, в цілях даного винаходу, можна також використовувати щонайменше одну з таких додаткових - команд АТ на додаток до стандартних команд АТ: о - команду завантаження клієнтської програми (АТАМУОМУЇ) для забезпечення можливості зовнішній прикладній програмі клієнта завантажувати до радіокомунікаційного модуля нову клієнтську програму; ісе) - команду дезактивації (АТАЛ/ОРЕМ), яка дає змогу зовнішній прикладній програмі клієнта дезактивувати с вбудовану клієнтську програму.

Claims (17)

  1. Формула винаходу « | ши Й | | | ші с 1. Радіокомунікаційний модуль, який належить до типу модулів, що містять і керують програмним блоком, що має головну програму, і який, зокрема, виконує радіокомунікаційні функції, причому вказаний програмний блок :з» включає засоби виконання команди пристрою керування, надіслані головній програмі щонайменше одним програмним пристроєм керування клієнта, та належить до попередньо визначеного набору команд пристрою 75 Керування, який відрізняється тим, що вказаний радіокомунікаційний модуль також містить і керує додатковим з програмним блоком, який містить клієнтську програму, так звану вбудовану клієнтську програму, і тим, що додатковий програмний блок з клієнтською програмою та головний програмний блок включають засоби, що Ме, надають можливість додатковому програмному блоку з вбудованою клієнтською програмою виконувати о щонайменше одну з наступних двох функцій: - додатковий програмний блок з вбудованою клієнтською програмою працює як програмний пристрій - керування клієнта, що посилає команди керування до програмного блока з головною програмою та отримує від кч програмного блока з головною програмою відповіді, одержані в результаті виконання заданих команд; - додатковий програмний блок з вбудованою клієнтською програмою виконує роль контрольної програми клієнта, що керує виконанням команд пристрою керування, так званого зовнішнього пристрою керування клієнта, вв ЩО містяться та керуються обладнанням абонентського пристрою, зв'язаного з радіокомунікаційним модулем.
  2. 2. Радіокомунікаційний модуль за п. 1, який відрізняється тим, що включає такі засоби, що забезпечують с можливість роботи додаткового програмного блока, який має вбудовану клієнтську програму виконувати роль програмного пристрою керування клієнта: - додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає засоби посилання команд бо пристрою керування засобам виконання, що входять до складу головного програмного блока, який має головну програму; - програмний блок, який має головну програму, включає засоби посилання відповіді, одержаної в результаті виконання заданих команд блока керування засобами виконання, що входять до складу програмного блока, який має головну програму, додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму; 65 - додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає засоби обробки відповіді, надісланої до неї програмним блоком, який має головну програму.
  3. 3. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1 та 2, який відрізняється тим, що включає такі засоби, що забезпечують можливість роботи додаткового програмного блока, що має вбудовану клієнтську програму як контрольної програми клієнта: - програмний блок, що має головну програму, включає засоби попереднього синтаксичного аналізу команд як функцію визначеної політики попереднього синтаксичного аналізу, для передачі команд пристрою керування від зовнішньої прикладної програми клієнта додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму та/або засобам виконання, що входять до складу програмного блока, який має головну програму; - додатковий програмний блок, що має вбудовану клієнтську програму, включає засоби обробки команд 7/0 пристрою керування, переадресованих до неї вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу.
  4. 4. Радіокомунікаційний модуль за п. З, який відрізняється тим, що додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає засоби вибору схеми попереднього синтаксичного аналізу команд, що застосовуються вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу, з набору схем попереднього синтаксичного аналізу, таких як: - команди пристрою керування, які надходять від зовнішньої прикладної програми клієнта, посилаються лише засобам виконання програмного блока, який має головну програму; - команди пристрою керування, що надходять від зовнішньої прикладної програми клієнта, посилаються лише додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму; - команди пристрою керування, що надходять від зовнішньої прикладної програми клієнта, посилаються 2о засобам виконання у програмний блок, який має головну програму, та додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму.
  5. 5. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. З та 4, який відрізняється тим, що вказані засоби обробки команд включають щонайменше одне рішення для кожної команди, яке належить до групи, що включає: - посилання команди пристрою керування засобам виконання, що входять до складу програмного блока, який г має головну програму, причому додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає засоби посилання команди пристрою керування засобам виконання з цією метою; о, - надати чи не надати відповідь лише як функцію щонайменше одного елемента інформації про команду, без виконання команди, причому додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає засоби посилання відповіді зовнішній прикладній програмі клієнта через програмний блок, який має головну «- зо програму.
  6. 6. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що з метою надання - можливості додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму, працювати якконтрольна (у програма клієнта: - програмний блок, який має головну програму, включає засоби попереднього синтаксичного аналізу ісе) відповідей як функції визначеної схеми попереднього синтаксичного аналізу відповіді, призначені для передачі с відповіді, одержаної в результаті виконання заданих команд пристрою керування засобами виконання, що входять до складу програмного блока, який має головну програму, додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму, та/або зовнішній прикладній програмі клієнта; - додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає засоби обробки відповіді, « переадресованої до неї вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей. з с 7. Радіокомунікаційний модуль за п. 6, який відрізняється тим, що додатковий програмний блок, який має Й вбудовану клієнтську програму, включає засоби вибору схеми попереднього синтаксичного аналізу відповідей, а що застосовується вказаними засобами попереднього синтаксичного аналізу відповідей, з набору схем попереднього синтаксичного аналізу відповідей, таких як: - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються лише зовнішній прикладній програмі клієнта; ГІ - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються лише додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму;
  7. Ме. - відповіді, що надходять від засобів виконання, передаються додатковому програмному блоку, який має о вбудовану клієнтську програму, та зовнішній прикладній програмі клієнта.
  8. 8. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що входить до складу ш- пристрою, який належить до групи, що включає: як - радіокомунікаційні абонентські пристрої; - пристрої, що відрізняються від радіокомунікаційних абонентських пристроїв, яким потрібна можливість бездротового зв'язку; 5Б - модеми.
  9. 9. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що додатковий програмний с блок, який має головну програму, включає щонайменше одну головну прикладну програму, зокрема, на основі набору функцій виконання, кожна з яких забезпечує виконання щонайменше однієї з вказаних команд пристрою керування, тим, що додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає клієнтську бо прикладну програму, зокрема, на основі набору функцій джерела, кожна з яких забезпечує посилання чи приймання команд пристрою керування чи відповідей на команди пристрою керування, до головної прикладної програми чи від неї, і тим, що програмний блок, який має головну програму, та/або додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включають інтерфейс прикладної програми, який використовується для сполучення вказаних функцій джерела з вказаними функціями виконання. 65
  10. 10. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-9, який відрізняється тим, що додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, включає клієнтську прикладну програму, зокрема, на основі набору функцій джерела, кожна з яких забезпечує посилання чи приймання команд пристрою керування чи відповідей на команди драйвера, до головної прикладної програми чи від неї, і тим, що вказаний набір функцій джерела, зокрема, включає функцію ("т артаАрріїРагзег") для обробки запиту, що надходить від програмного блока, який має головну програму, причому вказаний запит є параметром вказаної функції обробки.
  11. 11. Радіокомунікаційний модуль за п. 10, який відрізняється тим, що структура вказаного запиту, що утворює параметр вказаної функції обробки, включає: - перше поле, яке містить інформацію, що стосується типу вказаного запиту, - друге поле, яке містить власне вказаний запит. 70
  12. 12. Радіокомунікаційний модуль за п. 11, який відрізняється тим, що вказаний тип запиту належить до групи, що включає: - запит, який містить відповідь на команду пристрою керування, раніше надіслану програмному блоку, який має головну програму додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму; - запит, який містить незапитувану команду пристрою керування; - запит, який містить команду пристрою керування, що посилається зовнішньою прикладною програмою клієнта через програмний блок, який має головну програму; - запит, який містить відповідь, одержану в результаті виконання команди пристрою керування програмним блоком, який має головну програму; - запит, який надсилається по закінченні часу очікування.
  13. 13. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 10-12, який відрізняється тим, що вказаний набір функцій джерела також включає щонайменше функції джерела, які належать до такої групи: - функція (ум/т аїЗепаСоттапа") для посилання щонайменше однієї команди пристрою керування програмному блоку, який має головну програму, причому перший параметр вказаної функції посилання є вказаною щонайменше однією командою пристрою керування, другий параметр вказаної функції посилання Вказує програму призначення, якій надсилається відповідь, одержана в результаті виконання вказаної команди пристрою керування, а саме додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, та/або о, зовнішню прикладну програму клієнта, - функція реєстрації ("ут аШпвзоїїснеазирзсгіріоп") у програмному блоці, який має головну програму службової процедури приймання незапитуваних команд пристрою керування, причому один параметр вказаної - п зо функції реєстрації вказує програму призначення, якій має бути переадресована кожна з незапитуваних команд пристрою керування, а саме додатковому програмному блоку, який має вбудовану клієнтську програму, та/або - зовнішню прикладну програму клієнта; о - функція реєстрації (ут аїСтаРгеРагзегзирзсгіре") у програмному блоці, який має головну програму службової процедури попереднього синтаксичного аналізу команд пристрою керування, у якій параметр вказаної ісе) функції реєстрації вказує програму (програми) призначення, а саме програмний блок, який має головну с програму, та/(або додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, до яких має бути переадресована кожна команда пристрою керування, що надходить від зовнішньої прикладної програми клієнта, - функція реєстрації ("мит аїКзрРгеРагзегзирзсгіре") у програмному блоці, який має головну програму службової процедури попереднього синтаксичного аналізу відповіді, у якій параметр вказаної функції реєстрації « 0 вказує програму (програми) призначення, а саме програмний блок, який має зовнішню прикладну програму в с клієнта, та/або додатковий програмний блок, який має вбудовану клієнтську програму, яким має бути надіслана Й кожна відповідь, одержана в результаті виконання команди драйвера головною програмою; и?» - функція ("ут аїЗепакзрЕХхіегпаіАрр") для посилання щонайменше однієї відповіді зовнішній прикладній програмі клієнта через програмний блок, який має головну програму, причому параметр вказаної функції посилання є вказаною щонайменше однією відповіддю. ГІ
  14. 14. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-13, який відрізняється тим, що додатковий блок, який має вбудовану клієнтську програму, та програмний блок, який має головну програму - обидві використовують ме) різні частини КАМ, а спроба однієї з двох комп'ютерних програм одержати доступ до частини КАМ, о зарезервованої для другої програми, спричиняє припинення роботи.
  15. 15. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 1-14, який відрізняється тим, що вказаний набір команд ш- пристрою керування є набором стандартних команд АТ. ке
  16. 16. Радіокомунікаційний модуль за п. 15, який відрізняється тим, що вказаний набір команд драйвера включає додаткову команду АТ для завантаження клієнтської програми (АТАМ/ОМУІ)), яка дає змогу додатковому програмному блоку, який має зовнішню прикладну програму клієнта, завантажити нову клієнтську програму до радіокомунікаційного модуля, на додаток до стандартних команд АТ.
  17. 17. Радіокомунікаційний модуль за будь-яким з пп. 15 та 16, який відрізняється тим, що вказаний набір с команд пристрою керування включає додаткову команду АТ, так звану команду дезактивації (АТАУМУОРЕМ), яка дає змогу додатковому програмному блоку, який має зовнішню прикладну програму клієнта, дезактивувати вбудовану клієнтську програму, на додаток до стандартних команд АТ. 60 б5
UA2003109526U 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module comprising and executing client software UA26071U (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0103909A FR2822627B1 (fr) 2001-03-22 2001-03-22 Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage
PCT/FR2002/001024 WO2002078375A1 (fr) 2001-03-22 2002-03-22 Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA26071U true UA26071U (en) 2007-09-10

Family

ID=8861448

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003109526U UA26071U (en) 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module comprising and executing client software
UA2003109527U UA26072U (en) 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003109527U UA26072U (en) 2001-03-22 2002-03-22 Radiocommunication module executing main and client software including several client applied programs

Country Status (13)

Country Link
US (2) US7653382B2 (uk)
EP (1) EP1371251B1 (uk)
CN (1) CN100469194C (uk)
AT (1) ATE412317T1 (uk)
AU (1) AU2002251146B2 (uk)
DE (1) DE60229504D1 (uk)
ES (1) ES2316551T3 (uk)
FR (1) FR2822627B1 (uk)
PL (1) PL364395A1 (uk)
RU (2) RU2298298C2 (uk)
UA (2) UA26071U (uk)
WO (1) WO2002078375A1 (uk)
ZA (2) ZA200307199B (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2822627B1 (fr) * 2001-03-22 2003-06-20 Wavecom Sa Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage
DE10230619A1 (de) * 2002-07-03 2004-01-29 Siemens Ag Funkmodul
TWI324309B (en) 2002-08-26 2010-05-01 Interdigital Tech Corp Communication circuit
FR2856230B1 (fr) * 2003-06-16 2006-02-03 Wavecom Systeme et procede de controle d'equipements a distance a l'aide de fonctions api, dispositif et module de radiocommunication et jeu de fonctions correspondants
JP2007505528A (ja) 2003-09-26 2007-03-08 聯想(北京)有限公司 移動通信端末及びその無線通信モジュール
DE102004041805A1 (de) * 2004-08-24 2006-03-09 Siemens Ag Basisbandchip, Kommunikationsmodul, Leiterplatte mit Peripheriegeräten und Verfahren zur Ansteuerung solcher Peripheriegeräte
US20060190806A1 (en) * 2005-02-09 2006-08-24 David Sasson Systems and method for deploying a software application on a wireless device
US20070201270A1 (en) * 2005-12-30 2007-08-30 Stmicroelectronics Pvt. Ltd. Read only memory device with bitline leakage reduction
WO2011063833A1 (en) * 2009-11-25 2011-06-03 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Method and apparatus for enabling location based services
KR20210068028A (ko) 2018-10-02 2021-06-08 캐피탈 원 서비시즈, 엘엘씨 비접촉식 카드의 암호화 인증을 위한 시스템 및 방법

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5613123A (en) * 1992-09-30 1997-03-18 Microsoft Corporation Method and system for configuring and executing device drivers based on configuration requirements
US5815682A (en) * 1994-12-13 1998-09-29 Microsoft Corporation Device independent modem interface
GB9508283D0 (en) * 1995-02-07 1995-06-14 British Telecomm Information services provision and management
SE521936C2 (sv) * 1996-06-26 2003-12-23 Telia Ab Metod för att effektivt använda bandbredd vid tillhandahållande av tjänster via ett digitalt cellulärt radiokommunikationssystem
US5819115A (en) * 1996-06-28 1998-10-06 Compaq Computer Corporation Driver bundle including a compressed, self-extracting, executable driver for the host processor and an adapter driver for the processor of a network adapter card
US6308061B1 (en) * 1996-08-07 2001-10-23 Telxon Corporation Wireless software upgrades with version control
JPH10143357A (ja) * 1996-11-11 1998-05-29 Hitachi Ltd ソフトウェア管理装置
US5951684A (en) * 1997-12-23 1999-09-14 Samsung Electronics Co., Ltd. Method of booting a computer system with identifying a CD-ROM disk drive of the system and a method of loading a device driver
US6650892B1 (en) * 1998-02-24 2003-11-18 Solaic Mobile communications apparatus adapted for executing computer game programs
US6594708B1 (en) * 1998-03-26 2003-07-15 Sun Microsystems, Inc. Apparatus and method for object-oriented memory system
SE520934C2 (sv) * 1998-06-05 2003-09-16 Telia Ab Anordning och metod för att hantera tele- och datatjänster i en mobil terminal som utnyttjar SIM Application Toolkit (SIMAT) baserade informationsmeddelanden
FR2783624B1 (fr) * 1998-09-21 2000-12-15 Cit Alcatel Carte a puce permettant d'acceder a une application distante, terminal et systeme de communication associes et procede pour acceder a l'application distante au moyen de cette carte a puce
FR2785135B1 (fr) * 1998-10-22 2000-12-29 Sfr Sa Procede de lancement d'une application par un terminal, sous commande d'un module d'identification d'abonne, module d'identification d'abonne et terminal correspondants
US6519644B1 (en) * 1998-12-01 2003-02-11 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) System and method for dial-up networking over infrared data link
FI991323A (fi) * 1999-06-09 2000-12-10 Nokia Networks Oy Menetelmä ja järjestelmä valvonnan suorittamiseksi tietoliikennejärjes telmässä
US6418310B1 (en) * 1999-08-05 2002-07-09 Ericsson Inc. Wireless subscriber terminal using java control code
US6968365B2 (en) * 1999-12-01 2005-11-22 Telefonaktiebolaget L M Ericsson (Publ) Device and a method for operating an electronic utility device from a portable telecommunication apparatus
US7237198B1 (en) * 2000-05-22 2007-06-26 Realnetworks, Inc. System and method of providing for the control of a music player to a device driver
US6832373B2 (en) * 2000-11-17 2004-12-14 Bitfone Corporation System and method for updating and distributing information
US7155381B2 (en) * 2001-03-12 2006-12-26 Sun Microsystems, Inc. Module for developing wireless device applications using an integrated emulator
FR2822627B1 (fr) * 2001-03-22 2003-06-20 Wavecom Sa Module de radiocommunication hebergeant et executant un logiciel client, et procede correspondant de mise en oeuvre d'un logiciel client de pilotage
WO2004068277A2 (en) * 2002-01-18 2004-08-12 Idetic, Inc. Method and system of performing transactions using shared resources and different applications

Also Published As

Publication number Publication date
ZA200307198B (en) 2003-11-28
CN100469194C (zh) 2009-03-11
RU2298298C2 (ru) 2007-04-27
ZA200307199B (en) 2003-11-28
US7653382B2 (en) 2010-01-26
DE60229504D1 (de) 2008-12-04
FR2822627B1 (fr) 2003-06-20
EP1371251A1 (fr) 2003-12-17
RU2003131074A (ru) 2005-04-20
EP1371251B1 (fr) 2008-10-22
US20040152456A1 (en) 2004-08-05
US7454198B2 (en) 2008-11-18
ES2316551T3 (es) 2009-04-16
RU2297732C2 (ru) 2007-04-20
AU2002251146B2 (en) 2007-03-15
FR2822627A1 (fr) 2002-09-27
CN1498509A (zh) 2004-05-19
UA26072U (en) 2007-09-10
PL364395A1 (en) 2004-12-13
US20040162103A1 (en) 2004-08-19
WO2002078375A1 (fr) 2002-10-03
RU2003131075A (ru) 2005-04-20
ATE412317T1 (de) 2008-11-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11483689B1 (en) Electronic subscriber identity module (eSIM) management platform
US8874167B2 (en) Method and system for multi-standby operation for a multi-SIM multi-standby communication device
KR100962463B1 (ko) 이동 단말기 플랫폼 시스템
JP4589113B2 (ja) ミドルウェア・アプリケーション・メッセージ/イベント・モデル
CN101208664A (zh) 在竞争的应用之间对无线装置处的资源的仲裁
EP1029423A1 (en) Intelligent service interface and messaging protocol for coupling a mobile station to peripheral devices
KR20070086821A (ko) 단말기의 통신 인터페이스에서 액션을 트리거링하기 위한방법 및 이 방법을 수행하기 위해 단말기에 접속된 칩 카드
UA26071U (en) Radiocommunication module comprising and executing client software
US7245904B2 (en) Reconfiguration of programmable components in an electronic apparatus
CN102770850A (zh) 用于与主设备通信的令牌,对应的通信系统和方法
JP2005117472A (ja) 移動体通信システム
KR20090083103A (ko) 듀얼 모드 단말기 및 그의 데이터 서비스 처리 방법
CN100405290C (zh) 控制指令的传输方法
US20090088200A1 (en) Dual mode mobile terminal and data call processing method thereof
JP2005086426A (ja) 携帯情報端末、並びにソフトウェア入れ替えシステム及び方法
EP1138166B1 (en) A radio handset
KR100962614B1 (ko) 저 레벨 계층을 고객 소프트웨어 프로그램에 개방하는메인 소프트웨어 프로그램과 저 레벨 계층을 구동하는무선통신 모듈
CN117135618B (zh) 设置本机号码功能的方法、设备及存储介质
AU2002253260B2 (en) Radiocommunication module executing a main software and a client software comprising several client applications
CN116112925A (zh) 签约更新的方法、装置、网元及介质
AU739437B2 (en) Method for switching transaction steps
CN101091162B (zh) 数据处理装置和运行该装置的方法
KR20030057140A (ko) 피디에스엔시스템의 호처리방법
CN101287239A (zh) 一种联系人信息的管理方法及系统
JP2002314623A (ja) Pcカード