UA23005U - Tube axial fan fan - Google Patents

Tube axial fan fan Download PDF

Info

Publication number
UA23005U
UA23005U UAA200603443U UAU200603443U UA23005U UA 23005 U UA23005 U UA 23005U UA A200603443 U UAA200603443 U UA A200603443U UA U200603443 U UAU200603443 U UA U200603443U UA 23005 U UA23005 U UA 23005U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
impeller
channel
blades
fan according
fact
Prior art date
Application number
UAA200603443U
Other languages
English (en)
Inventor
Viacheslav Heorhiiovy Karadzhi
Yurii Heorhiiovych Moskovko
Original Assignee
Viacheslav Heorhiiovy Karadzhi
Yurii Heorhiiovych Moskovko
Balakirev Yevhenii Borysovych
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Viacheslav Heorhiiovy Karadzhi, Yurii Heorhiiovych Moskovko, Balakirev Yevhenii Borysovych filed Critical Viacheslav Heorhiiovy Karadzhi
Publication of UA23005U publication Critical patent/UA23005U/uk

Links

Landscapes

  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Special Spraying Apparatus (AREA)
  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до вентиляційної техніки, а саме, до канальних вентиляторів з радіальним 2 робочим колесом.
З рівня техніки відомі канальні вентилятори з радіальним робочим колесом. Так, з опису винаходу до патенту США Мо5810557, МПК РО4О 17/08, НПК 415/206, дата публікації 22.09.98, (1), відомий канальний вентилятор, який містить циліндричний корпус, вхідний колектор, задній обтічник, робоче колесо, кінематично пов'язане з двигуном, яке утворене основним і покривним дисками і розташованими між дисками загнутими 70 назад лопатками, симетричний відносно осі вхідний колектор, розташований на одному з торців корпуса, виконаний з криволінійним профілем в діаметральному перерізі з утворенням конфузорного зазору між поверхнями покривного диска і вхідного колектора, при цьому вісь обертання робочого колеса виконано співвісно осі симетрії вхідного колектора, між вхідним колектором і покривним диском утворено вихрову порожнину, а між стінками корпуса - канал. Недолік винаходу |1|, який прийнято за найбільш близький аналог 72 винаходу, полягає у великих розмірах поперечного перерізу каналу, що ускладнює використання вентилятора в системах із повітропроводами з великою величиною співвідношення сторін і при обмежених розмірах по висоті.
Технічна задача, що вирішується, полягає у створенні канального вентилятора з малою величиною співвідношення діаметрів каналу і робочого колеса.
Технічний результат полягає у підвищенні коефіцієнта повного тиску в канальному вентиляторі при однаковій величині коефіцієнта продуктивності.
Канальний вентилятор, як і найбільш близький аналог |1), містить циліндричний корпус, вхідний колектор, задній обтічник, робоче колесо, кінематично пов'язане з двигуном, яке утворене основним і покривним дисками і розташованими між дисками загнутими назад лопатками, симетричний відносно осі вхідний колектор, розташований на одному з торців корпуса, виконаний з криволінійним профілем в діаметральному перерізі з 22 утворенням конфузорного зазору між поверхнями покривного диска і вхідного колектора, при цьому вісь -о обертання робочого колеса виконано співвісно осі симетрії вхідного колектора, між вхідним колектором і покривним диском утворено вихрову порожнину, а між стінками корпуса - канал, але на відміну від найбільш близького аналога |1|, вентилятор має лопатковий випрямляючий апарат, який розташовано позаду основного диска робочого колеса, площ, і поперечного перерізу каналу складає не менш 2,4 площі кола, яке описують кінці о лопаток робочого колеса, задній обтічник виконано з ділянкою конічної форми і поєднано її стінками каналу ав лопатками випрямляючого апарата.
Канальний вентилятор характеризується тим, що у вихровій порожнині встановлено вихорогасники. о
При цьому вихорогасники виконано у вигляді випрямляючого апарата, який містить принаймні одну пластину, «У розташовану у вихровій порожнині. 3о Крім того принаймні одну пластину вихорогасника поєднано зі стінкою каналу і вхідним колектором. сч
Канальний вентилятор характеризується тим, що двигун розташовано в задньому обтічнику і поєднано з робочим колесом засобом маточини, яку розташовано на основному диску.
При цьому обтічник устаткований передньою стінкою, в якій виконано принаймні один отвір для охолодження /«Ф, двигуна, ділянку обтічника, в якому розташовано двигун, виконано циліндричної форми, а конічна ділянка З 50 примикає до циліндричної, задній торець конічної ділянки може бути устаткований заглушкою. с Крім того, вентилятор устаткований трубою для вентиляції двигуна, яку пневматично поєднано із обтічником,
Із» а задній торець конічної ділянки устаткований заглушкою.
Канальний вентилятор характеризується тим, що лопатки випрямляючого апарата виконано довжиною 0,4-0,5 діаметра робочого колеса.
При цьому передню кромку лопаток випрямляючого апарата розташовано попереду кромки основного диска о на відстані 0,1-0,3 ширини лопаток робочого колеса. оз Крім того, передню ділянку лопатки спрямовуючого апарата виконано у вигляді дуги, вільну кромку якої розташовано під кутом не більш 452 до осі обертання робочого колеса назустріч напрямку його обертання. о Канальний вентилятор характеризується тим, що лопатки робочого колеса виконано пласкими. («в 50 При цьому твірну криволінійного покривного диска на ділянці кріплення лопаток робочого колеса виконано відповідно до рівнянь: сл у-(0,29-0,01)х0,37 2-(-0,39--0,01)х-0,27, ря го-хгну? де: 2-2/О0 - відносна координата, спрямована вздовж осі обертання робочого колеса в напрямку від с основного диска до входу в робоче колесо; хАХ/О - відносна координата, перпендикулярна осі обертання робочого колеса; умо - відносна координата, перпендикулярна осі 2 та осі х; во г- Р/О - відносний радіус робочого колеса,
К - поточний радіус робочого колеса;
Х, У, 2 - поточні координати; р - діаметр робочого колеса.
Канальний вентилятор характеризується тим, що в каналі корпуса встановлено екран, який поєднано із дБ /Корпусом з утворенням порожнини між екраном, корпусом і всмоктувальним патрубком, при цьому кромку екрана розташовано на відстані 0,01-0,10 ширини лопаток робочого колеса від покривного диска в сторону основного диска і відстоїть від зазначених лопаток не ближче, ніж на 0,01 діаметра робочого колеса.
Канальний вентилятор характеризується тим, що корпус включає поєднані між собою передню і задню частини, при цьому в передній частині встановлено вхідний колектор і поєднане із двигуном робоче колесо, а в задній частині розташовано обтічник, поєднаний зі стінками корпуса засобом лопаток випрямляючого апарата.
Канальний вентилятор характеризується тим, що основний диск робочого колеса виконано із вентиляційними отворами.
Корисна модель пояснюється кресленнями.
На Фіг.1 показано повздовжній розріз канального вентилятора. 70 На Фіг.2 показано повздовжній розріз канального вентилятора з екраном.
На Фіг.3 показано повздовжній розріз канального вентилятора з охолодженням двигуна.
На Фіг.4 показано розріз А-А на Фіг.1, 2.
На Фіг.5 показано розріз Б-Б на Фіг.3.
На Фіг.6 показано виносний елемент В на Фіг.1, 3.
На Фіг.7 показано виносний елемент Г на Фіг.3.
На Фіг.8 показано виносний елемент Д на Фіг.2.
На Фіг.9 представлено залежність коефіцієнта статичного тиску му від відносної площі 5/5рК при постійних величинах коефіцієнта продуктивності ф.
На Фіг.10 представлено залежність коефіцієнта статичного тиску лу від коефіцієнта продуктивності ф при різних варіантах виконання пластин вихорогасника.
На Фіг.11 представлено залежність коефіцієнта статичного тиску шу від коефіцієнта продуктивності «р запропонованого вентилятора і найбільш близького аналога.
Канальний вентилятор містить корпус 1, двигун 2, робоче колесо 3, вхідний колектор 4, випрямляючий апарат 5 і задній обтічник 6 (Фіг.1, 2, 3).
Корпус 1 виконано із вихровою порожниною 7, яку розташовано між вхідним колектором 4, робочим колесом 7
З, і каналом 8, який має циліндричну форму з основою у вигляді кола. Для поєднання із повітропроводами і вентиляційним обладнанням (на Фіг. не показано) на торцях корпуса 1 закріплено поєднувальні фланці 9 (Фіг.1,
З, 7). На стінках корпуса 1 можуть бути встановлені панелі (на Фіг. не показано), які містять теплоізоляційний і/або звукопоглинальний матеріал. ІФ)
Робоче колесо З містить покривний (або передній) 10 і основний (або задній) 11 диски, розташовані між о ними лопатки 12 (Фіг.1, 2, 3), загнуті назад в напрямку обертання колеса З (Фіг.4), і кінематично пов'язано з двигуном 2, наприклад, засобом маточини 13, яку закріплено на основному диску 11 і поєднано з валом 14 (ав) двигуна 2 (Фіг.7) ремінною і т. ін. передачею (на Фіг. не показано). Вісь 15 обертання робочого колеса З с розташовано вздовж каналу 8 і, як правило, співпадає з віссю симетрії вхідного колектора 4 або паралельна до неї. Корпус 1 виконано таким чином, що в площині, яка перпендикулярна осі симетрії вхідного колектора 4 в с місці встановлення робочого колеса З (Фіг.1-4) відношення площі 5 поперечного перерізу каналу 8 (між стінками корпуса 1) до площі Зрк-рОГА робочого колеса З (що відповідає площі, яку обмежено колом максимального діаметра 0, яке описують кінці лопаток 12) складає не менше 2,4: 5/Зрк»2 4. «
Вхідний колектор 4, який розташовано в торці корпуса 1, виконаний симетричним відносно осі і має криволінійний профіль в діаметральному перерізі з утворенням конфузорного зазору 16 між поверхнями З с покривного диска 10 і вхідного колектора 4 (Фіг.б). "» Випрямляючий апарат 5 має лопатки 17, передня кромка яких може бути розташована між основним 11 і " покривним 10 дисками з вхідною частиною, яку виконано у вигляді дуги, що розташовано під кутом 409-459 до осі обертання 15 робочого колеса З (Фіг.7).
Задній обтічник 6 включає циліндричну 18 і/або конічну 19 ділянки. Задній обтічник 6 може бути поєднаний де з корпусом 1 засобом лопаток 17 випрямляючого апарата 5 (Фіг.4, 5), або іншими елементами (на Фіг. не
Ге) показано). В передньому торці заднього обтічника б може бути встановлено стінку 20, в задньому торці - заглушку 21 (Фіг.1, 3). Стінку 20 виконано з отворами 22 для охолодження двигуна повітрям, яке проходить о через вентилятор (Фіг.5)3. Порожнину заднього обтічника б може бути поєднано з атмосферою засобом о 20 повітропровода (труби) 23, який проходить через корпус 1 (Фіг.З, 5).
Робоче колесо З може бути виконане з пласкими лопатками 12. Для забезпечення перетину пласких лопаток сл 12 з поверхнею покривного диска 10 по прямій, твірну покривного диска 10 на ділянці кріплення лопаток 12 робочого колеса З виконано відповідно до рівнянь: у-(0,29--0,01)х0,3 7; 2-(-0,39--0,01)х-0,27; ггеХ?у?, де: 2-21О - відносна координата, спрямована вздовж осі обертання робочого колеса в напрямку від основного 59 диска до входу в робоче колесо; с хАХ/О - відносна координата, перпендикулярна осі обертання робочого колеса; умо - відносна координата, перпендикулярна осі 7 і осі х;
КО - відносний радіус робочого колеса,
К, Х, У, 7 - поточний радіус і поточні координати робочого колеса; 60 р - діаметр робочого колеса.
Крім того, в каналі 8 канального вентилятора може бути встановлено екран 24, який поєднано зі стінками корпуса 1 (Фіг.2), кромку 25 якого спрямовано до лопаток 12 і віддалено від покривного диска 10 в сторону основного диска 11 на відстань Ї, яка дорівнює 0,01-0,10 ширини Н лопаток 12 на зовнішньому діаметрі Ю робочого колеса 3, а від кінців лопаток 12 на відстань С не менш 0,01 діаметра О робочого колеса 3: бо І -(0,01-0,10)Н; С»0,010, (Фіг.2, 8).
Канальний вентилятор устаткований вихорогасником, який розташовано у вихровій порожнині 7 (Фіг.1, 2, З).
Вихорогасник може бути виконаний у вигляді спрямовуючого апарата, виконаного у вигляді принаймні однієї пластини 26, яку встановлено у вихровій порожнині 7 корпуса 1 перед конфузорним зазором 16 (Фіг.1). При виконанні канального вентилятора з екраном 24 спрямовуючий апарат містить принаймні дві пластини 27, які поєднано зі стінками корпуса 1 і/або екраном 24 (Фіг.2).
В переважному варіанті виконання робоче колесо З канального вентилятора містить не менш 9 загнутих назад пласких лопаток 12, що мають ширину Н»О,30, і ділянку твірної покривного диска 10, виконану за рівняннями: у-(0,29 -0,01)х0,37, 2-(-0,39-0,01)х-0,27, г-х2ву?, що забезпечує перетин кромки лопатки 12 з 70 поверхнею покривного диска 10 по прямій (технологічні похибки при виготовленні покривного диска 10 і знос оснастки, що використовується при його виготовленні можуть складати: -0,01х), між покривним диском 10 і всмоктувальним патрубком 4 є конфузорний зазор 16. Співвідношення площі поперечного перерізу каналу 8 до площі робочого колеса З складає 5/Зрк-2,4-3,0. Вихорогасник виконано у вигляді спрямовуючого апарата принаймні з однією пластиною 26, яку встановлено у вихровій порожнині 7 перед конфузорним зазором 16. При 75 виконанні канального вентилятора з екраном 24 спрямовуючий апарат містить принаймні дві пластини 27, які поєднано зі стінками корпуса 1 і/або екраном 24.
Двигун 2 розташовано в задньому обтічнику 6, який поєднано з корпусом 1 засобом 8-10 лопаток 17 (Фіг.4, 5). Лопатки 17 випрямляючого апарата 5 виконано довжиною (0,4-0,5)О0 діаметра робочого колеса З, передня кромка лопаток 17 відстоїть на відстань (0,1-0,3)Н від основного диска 11 в сторону до покривного диска 10, вхідну ділянку лопаток 17 виконано по дузі, яку нахилено до осі 15 і назустріч напрямку обертання робочого колеса З приблизно на 452 (Фіг.7). Корпус 1 містить встановлені на торцях корпуса фланці 9, і виконаний складеним із передньої 28 і задньої 29 частин, поєднаних між собою. В передній частині 28 корпуса 1 встановлено вхідний колектор 4, робоче колесо З і поєднаний із ним засобом маточини двигун 2. В задній частині 29 корпуса 1 встановлено задній обтічник б, який поєднано зі стінками корпуса 1 засобом лопаток 17 випрямляючого апарата 5. Для підвищення ефективності охолодження вентилятора задній обтічник З7З устаткований заглушкою 21, його порожнину поєднано з атмосферою засобом повітропровода 23, а в передній стінці 20 виконано отвори 22 (Фіг.3, 5), при цьому при використанні вентилятора для переміщення гарячого повітря і газів основний диск 11 виконаний перфорованим (з отворами) для охолодження лопаток 12 і покривного диска 10 робочого колеса З (Фіг.4). ІФ)
Канальний вентилятор працює наступним чином. о
Покривний диск 10, що обертається, створює кільцевий вихровий рух повітря у вихровій порожнині 7. Потік на виході з робочого колеса 3, що обертається, має кінетичну енергію обертання і утворює динамічний тиск о ги2/2, де г - густота повітря, у - колова швидкість кінців лопаток 12 на зовнішньому діаметрі робочого колеса со
З. Частина потоку, що виходить з робочого колеса 3, підсмоктується у вихрову порожнину 7, і у взаємодії із кільцевим вихором утворює в ній тороподібний вихор. Введення у вихрову порожнину 7 вихорогасника дозволяє -:СМ зруйнувати тороподібний вихор і перетворити його повний тиск у статичний тиск. Внаслідок різності статичного тиску у вихровій порожнині 7 і на внутрішній поверхні покривного диска 10 формується кільцевий струмінь повітря, який витікає з конфузорного кільцевого зазору 16 на внутрішню поверхню покривного диска 10. При « цьому затягується відрив пограничного шару (потоку) на внутрішній поверхні покривного диска 10, що дозволяє збільшити ширину лопаток 12 робочого колеса 3, аж до 0,38 діаметра Ю робочого колеса 3: Н-0,380 - без - с погіршення його аеродинамічних характеристик. При співвідношенні площі З поперечного перерізу каналу 8 (між "» стінками корпуса 1) до площі Зрк робочого колеса, що відповідає З/Зрк»2,4 в площині, перпендикулярній осі " симетрії вхідного колектора 4 в місці встановлення робочого колеса 3, потік за робочим колесом З розширюється, швидкість потоку знижується, а лопатки 17 випрямляючого апарата 5 зменшують завихренність потоку ("розкручують" потік), і тим самим зменшують швидкість повітря, що сприяє підвищенню статичного тиску. ко В результаті, як показано на графіку на Фіг.9, підвищується коефіцієнт статичного тиску (який дорівнює оо співвідношенню статичного тиску Рем до добутку густини повітря на квадрат окружної швидкості лопатки робочого колеса щф2Рам/ги?) при постійній величині коефіцієнта продуктивності зу. Зркю, де 0 - о продуктивність вентилятора. При цьому, як показали дослідження, форма поперечного перерізу каналу 8 слабо («в 20 впливає на відновлення тиску. При виконанні поверхні каналу 8 циліндричною (з контуром основи у вигляді кола) знижуються втрати на аеродинамічний опір і підвищується ефективність вентилятора. сл Експериментально встановлено, що при руйнуванні тороподібного вихору вихорогасником втрати статичного тиску Рву знижуються, що дозволяє зменшити діаметр каналу 8. Так, при виконанні вихорогасника у вигляді спрямовуючого апарата з пластинами 26, які розташовано перед конфузорним зазором 16, як показано на Фіг.10, 99 коефіцієнт статичного тиску вентилятора збільшується до рівня вільного робочого колеса 3. При цьому у вихрову с порожнину 7 надходить частина повітря, що відкидається лопатками 12 робочого колеса З, що дозволяє сформувати кільцевий струмінь, який витікає через конфузорний зазор 16 на поверхню покривного диска 10.
В результаті, як показано на Фіг.11, аеродинамічні характеристики канального вентилятора (графік 1) помітно покращені у порівнянні із вентилятором, прийнятим за найбільш близький аналог (графік 2). 60 Наявність на торцях корпуса 1 поєднувальних фланців 9 підвищує технологічність поєднання канального вентилятора до повітропроводів та інших агрегатів вентиляційних установок (калориферів, фільтрів, глушників і т. ін.) ії знижує втрати напору внаслідок можливості поєднання з агрегатами без зміни площі поперечного перерізу. Виконання стінок б корпуса 1 з панелями, які містять теплоізоляційний і/або звукопоглинальний матеріал (на Фіг. не показано) знижує шум і підвищує споживчі властивості вентилятора. Виконання робочого 62 колеса З з пласкими лопатками 12 підвищує технологічність виготовлення вентилятора. При виконанні поверхні покривного диска 10 на ділянці кріплення пласких лопаток 12 з твірною, яку виконано відповідно до рівнянь: у-(0,29-0,01)х--0,37, 2-(-0,394-0,01)х-0,27, гг-х2-у?, (дані рівняння можуть бути отримані простими лінійними перетвореннями системи координат, величина --0,01 враховує можливі технологічні похибки виготовлення робочого колеса 3) забезпечується поєднання лопаток 12 з поверхнею покривного диска 10 по прямій, що підвищує технологічність виготовлення робочого колеса З при збереженні у нього високих аеродинамічних характеристик.
Устаткування вентилятора екраном 24, який поєднано зі стінками корпуса 1 (Фіг.2, 8) з кромками 25, які спрямовано до лопаток 12 і зовнішньої поверхні покривного диска 10 робочого колеса З і розташованими на 70 відстані І -(0,01-0,10)Н від покривного диска 10 в сторону основного диска 11 і від лопаток 12 на відстані
С»0,010, запобігає відсмоктуванню повітря у вихрову порожнину 7 тороподібним вихором, що призводить до підвищення тиску в порожнині 7, внаслідок чого збільшується інтенсивність струменю, який видувається із конфузорного кільцевого зазору 16. Наявність у вихровій порожнині 7 вихорогасника, виконаного, наприклад, у вигляді спрямовуючого апарата, який містить принаймні дві пластини 27, які поєднано зі стінками корпуса 1 75 або вхідного колектора 4 і/або екраном 24, додатково гальмує потік, що підвищує статичний тиск у вихровій порожнині 7 і збільшує інтенсивність струменю, який формується в конфузорному зазорі 16 і видувається на поверхню покривного диска 10.
Корисна модель може бути втілена на будь-якому спеціалізованому підприємстві. Представлена в описі сукупність ознак є достатньою для створення канальних вентиляторів в корпусі з циліндричним каналом без додаткової винахідницької творчості.

Claims (15)

Формула винаходу
1. Канальний вентилятор, який містить циліндричний корпус, вхідний колектор, задній обтічник, робоче - колесо, кінематично пов'язане з двигуном, яке утворено основним і покривним дисками і розташованими між дисками загнутими назад лопатками, симетричний відносно осі вхідний колектор, який розташований на одному з торців корпуса, виконаний з криволінійним профілем в діаметральному перерізі з утворенням конфузорного зазору між поверхнями покривного диска і вхідного колектора, при цьому вісь обертання робочого колеса Ів) виконана співвісно осі симетрії вхідного колектора, між вхідним колектором і покривним диском утворено вихрову порожнину, а між стінками корпуса - канал, який відрізняється тим, що вентилятор має лопатковий о випрямляючий апарат, який розташовано позаду основного диска робочого колеса, площа поперечного перерізу «3 каналу складає не менше 2,4 площі кола, що описують кінці лопаток робочого колеса, задній обтічник виконано з врахуванням конічної форми і поєднано зі стінками каналу лопатками спрямовуючого апарата. о
2. Канальний вентилятор за п. 71, який відрізняється тим, що у вихровій порожнині встановлено СМ вихорогасники.
3. Канальний вентилятор за п. 2, який відрізняється тим, що вихорогасники виконані у вигляді спрямовуючого апарата, який містить принаймні одну пластину, яку розташовано у вихровій порожнині. «
4. Канальний вентилятор за п. 3, який відрізняється тим, що принаймні одну пластину вихорогасника з'єднано зі стінкою каналу і вхідним колектором. -
с
5. Канальний вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що двигун розташовано в задньому обтічнику і а з'єднано з робочим колесом засобом маточини, яку розташовано на основному диску. ,»
6. Канальний вентилятор за п. 5, який відрізняється тим, що обтічник устаткований передньою стінкою, в якій виконано принаймні один отвір для охолодження двигуна, при цьому ділянка обтічника, в якому розташовано двигун, виконана циліндричної форми, а конічна ділянка примикає до циліндричної, задній торець ко конічної ділянки може бути устаткований заглушкою.
с
7. Канальний вентилятор за п. 5 або п. 6, який відрізняється тим, що вентилятор устаткований трубою для вентиляції двигуна, яку пневматично з'єднано з обтічником, а задній торець конічної ділянки устаткований (ав) заглушкою. о 50
8. Канальний вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що лопатки випрямляючого апарата виконано довжиною 0,4-0,5 діаметра робочого колеса. сл
9. Канальний вентилятор за п. 8, який відрізняється тим, що передню кромку лопаток випрямляючого апарата розташовано попереду кромки основного диска на відстані 0,1-0,3 ширини лопаток робочого колеса.
10. Канальний вентилятор за п. 8 або п. 9, який відрізняється тим, що передню ділянку лопатки випрямляючого апарата виконано у вигляді дуги, вільну кромку якої розташовано під кутом не більше 459 до с осі обертання робочого колеса назустріч напрямку його обертання.
11. Канальний вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що лопатки робочого колеса виконано пласкими.
12. Канальний вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що твірну криволінійного покривного диска на ділянці кріплення лопаток робочого колеса виконано відповідно до рівнянь: 60 Уу-(0,250,01)х0,37 г-(-0,39.0,01)х-0,27 те-хежу?, де: 2-2/О0 - відносна координата, спрямована вздовж осі обертання робочого колеса в напрямку від основного диска до входу в робоче колесо; бо хАХ/О - відносна координата, перпендикулярна осі обертання робочого колеса;
умо - відносна координата, перпендикулярна осі 7 і осі х; КО - відносний радіус робочого колеса, К - поточний радіус робочого колеса; Х, У, 2 - поточні координати; р - діаметр робочого колеса.
13. Канальний вентилятор за п. 1 або п. 2, або п. 4, який відрізняється тим, що в каналі корпуса встановлено екран, з'єднаний із корпусом з утворенням порожнини між екраном, корпусом і всмоктувальним патрубком, при цьому кромка екрана розташована на відстані 0,01-0,10 ширини лопаток робочого колеса від покривного диска в бік основного диска і віддалена від зазначених лопаток не ближче, ніж на 0,01 діаметра робочого колеса. 70
14. Канальний вентилятор за п. 1 або п. 2, або п. 5, або п. 8, або п. 11, який відрізняється тим, що корпус включає з'єднані між собою передню і задню частини, при цьому в передній частині встановлено вхідний колектор і з'єднане з двигуном робоче колесо, а в задній частині розташовано обтічник, який з'єднано зі стінками корпуса засобом лопаток випрямляючого апарата.
15. Канальний вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що основний диск робочого колеса виконано з /5 Вентиляційними отворами. що з І в) (ав) (ав) Ге) с
- . а ко (95) (ав) (ав) сл бо б5
UAA200603443U 2005-07-01 2006-03-30 Tube axial fan fan UA23005U (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2005120424/06A RU2289728C1 (ru) 2005-07-01 2005-07-01 Канальный вентилятор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA23005U true UA23005U (en) 2007-05-10

Family

ID=37666867

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200603443U UA23005U (en) 2005-07-01 2006-03-30 Tube axial fan fan

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2289728C1 (uk)
UA (1) UA23005U (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
RU2289728C1 (ru) 2006-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9765787B2 (en) Centrifugal blower housing having surface structures, system, and method of assembly
EP0772007B1 (en) Jet fan
CN109973437B (zh) 离心式鼓风机组件和用于组装离心式鼓风机组件的方法
US9228549B2 (en) Sound attenuator of an exhaust-gas turbocharger
RU2507421C2 (ru) Кольцевой диффузор для осевой турбинной машины, система для осевой турбинной машины, а также осевая турбинная машина
US2991927A (en) Apparatus for moving fluids
EP1455094A1 (de) Radiallüfterrad
US8038392B2 (en) Axial diffuser for a centrifugal compressor
KR20100084646A (ko) 사이드 채널형 컴프레셔
Bayomi et al. Effect of inlet straighteners on centrifugal fan performance
US6378361B1 (en) Method and apparatus for creating a wind tunnel by redirecting an air flow ninety degrees
JP2019525124A (ja) 排煙アセンブリ及び排煙装置
US20060177304A1 (en) Centrifugal fan and apparatus using the same
RU2429386C2 (ru) Вентиляторный блок со свободным радиальным рабочим колесом
US7073626B2 (en) Engine exhaust muffler with guide vanes imparting a successively alternating spiral swirl gas flow
GB2132269A (en) Silencer for high velocity gas flow
RU2287091C1 (ru) Канальный вентилятор (варианты)
CN103321923A (zh) 混流风机
WO2007091923A1 (fr) Roue de travail radiale (et variante), pale destinée à cette roue et ventilateur à canal doté de cette roue de travail
UA23005U (en) Tube axial fan fan
DE20303443U1 (de) Radiallüfterrad
RU45482U1 (ru) Канальный вентилятор
JP4791691B2 (ja) 大型送風機アセンブリ用気体出口ユニット
JP3584704B2 (ja) 送風機の吸込流予旋回制御バイパス構造
US10006469B2 (en) Diffuser and method of operating diffuser