UA22245U - Спосіб лікування гострого риніту у тварин - Google Patents

Спосіб лікування гострого риніту у тварин Download PDF

Info

Publication number
UA22245U
UA22245U UAU200608273U UAU200608273U UA22245U UA 22245 U UA22245 U UA 22245U UA U200608273 U UAU200608273 U UA U200608273U UA U200608273 U UAU200608273 U UA U200608273U UA 22245 U UA22245 U UA 22245U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
animals
solution
day
rhinitis
Prior art date
Application number
UAU200608273U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Petro Pavlovych Antonenko
Oleksii Stepanovych Fedorov
Valentyn Mykytovych Ardelian
Original Assignee
Дніпропетровський Державний Аграрний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дніпропетровський Державний Аграрний Університет filed Critical Дніпропетровський Державний Аграрний Університет
Priority to UAU200608273U priority Critical patent/UA22245U/uk
Publication of UA22245U publication Critical patent/UA22245U/uk

Links

Landscapes

  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування гострого риніту тварин включає закладання лікарського засобу скляною паличкою на слизову оболонку носа. Як лікарський засіб застосовують 25% розчин соляної кислоти, вісмут азотнокислий, калій йодистий, стрептоцид білий, етакридин лактат, сечовину, 37% розчин формаліну, вазелін, воду дистильовану. Лікарський засіб закладають на слизову оболонку носа в дозі 0,5 г 1 раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів.

Description

Опис винаходу
Заявлена корисна модель належить до ветеринарної медицини, а саме до засобів лікування тварин хворих 2 ва риніт.
Відомо, що риніт це запалення слизової оболонки і підслизового шару носа, який за характером запального процесу частіше буває серозним, катаральним і гнійним, за перебігом гострим і хронічним.
Хворіють тварини різних видів, частіше - велика рогата худоба, свині (особливо молодняк), коні. Риніт спостерігається у різні пори року, частіше навесні і на початку літа. Більш тяжче захворювання протікає у 70 тварин з вузькими носовими ходами (свині, собаки) - |Левченко В. І., Кондрахін І. П., Судаков М. 0О,.,
Внутрішні хвороби тварин - Біла Церква, 1999 - 4.1- С171-1734.
Лікування риніту є далеко невирішеною проблемою, тому що високоефективних засобів лікування цієї хвороби немає. Набір препаратів для лікування у більшості господарств незначний, до того ж вони дуже застарілі дорогокоштуючі. 12 Зусилля дослідників направлені на пошуки більш сучасних та ефективних засобів лікування гострого риніту тварин. Відомі засоби лікування запаленням слизової оболонки і підшкірного слизистого шару носа тварин методом групової терапії парами алюмінію, йодиду, сульфаніламідами, нітрофуранів, розчином новарсенолу, а також антибіотиків |(Ковалев В.Ф., Волков И. Б., Виолин Б.В. і др. Антибиотики, сульфаниламидь и нитрофурань! в ветеринарии: справочник - М.: Агропромиздат, 1988 - 223с.
Головним недоліком цих засобів є те, що антибіотики призводять до зниження імунітету і вітамінного балансу в організмі тварин, після лікування залишається бактеріоносійство й утворюються резистентні до антибіотиків штами мікроорганізмів |(Канюка 0. І., Скорохід В.Й., Гуфрій Д.Ф., Клінічна ветеринарна фармакологія. - К: УСГА, 1993 - 209-211 1
Відомий спосіб лікування гострого риніту з використанням мазі цинку сульфат 295. За даними авторів при використанні цього засобу одержано позитивні результати |Коваленко Л. М. Методь! терапевтической помощи ств) животнвм: Краткий справочник - К.: Урожай, 1991 - 208с.
Цей засіб найбільш близький до заявленого, прийнято за прототип. Але недоліком прототипу є недостатня ефективність лікування цього захворювання.
В основу корисної моделі поставлено завдання - розробити такий спосіб лікування гострого риніту тварин, о який би забезпечив високу ефективність лікування. «І
Поставлене завдання згідно формули корисної моделі досягається з використанням лікарського засобу "Полізоль" у вигляді мазі із деяких лікарських компонентів (мас. 90): калію йодистого (0,7), вісмуту с азотнокислого (0,6), етакридін лактату (0,1), сечовини (24,0), соляної кислоти (1,0), вазеліну (40,0), Га стрептоциду (5,0), формаліну 3790 (8,0) і дистильовану воду (20,6). 325 Засіб скляною паличкою закладають на слизову оболонку носа в дозі 0О,5г раз на добу в один і той же час с 5-7 днів.
Заявлений спосіб і прототип мають спільні ознаки: використання лікарських препаратів у вигляді мазі.
Відмінними ознаками є використання лікувальної композиції із мазі, яка включає калій йодистий, вісмут « азотнокислий, етакридін лактату, мочевину, соляну кислоту, вазелін, стрептоцид, формалін 3795, дистильовану - 70 воду, Дистильована вода використовується в заявленому винаході для розчинення окремих компонентів с лікувальної композиції. Лікувальну композицію скляною паличкою закладають на слизову оболонку носа раз на з» добу в один і той же час 5-7 днів.
Поєднання загальних та відмінних ознак зумовлюють вирішення поставленого завдання.
Спосіб для лікування гострого риніту тварин з такими ознаками не виявлено. Отже заявлений засіб відповідає критерію корисної моделі "новизна" і не витікає з відомих рішень. Засіб може бути використаним у о ветеринарії. ка Запропонований засіб для лікування готують таким чином: - в скляний стакан наливаємо 1Омл соляної кислоти 2595, сюди ж додаємо 0,бг азотнокислого вісмуту, ді розмішуємо скляною паличкою до повного розчинення - одержуємо розчин світлого кольору (розчин А); «їз» 20 - в іншому скляному стакані розчиняємо в 290мл дистильованої води 7г йодистого калію, розмішуємо скляною паличкою - одержуємо розчин В; сл - обидва розчини (А і В) об'єднуємо і одержуємо розчин бурого кольору - С; - в нержавіючій ємкості на 1,5-2л в 290мл дистильованої води розчиняємо 50г стрептоциду білого при кип'ятінні не більше 5 хвилин (до повного розчинення стрептоциду). Отриманий розчин стрептоциду білого при 29 температурі води 90-959С5 додаємо розчин С, паралельно розмішуючи дерев'яною лопаточкою. Одержуємо с розчин жовтого кольору - розчин Д; - Коли температура в ємкості досягне 70 9С, в одержаний розчин Д додаємо г етакридін лактату, перемішуючи дерев'яною лопаточкою. Розчин після повного розчинення стає оранжевим - розчин Е. При температурі 65-609С в розчин Е додаємо 240г сечовини і перемішуємо дерев'яною лопаточкою до повного 60 розчинення мочевини - розчин Д; - на цей час температура в ємкості знизилась до 302. Доводимо температуру до 702С. Ємність ставимо на холодну водяну баню постійно перемішуючи її вміст і знижуючи до температури 202С. При цій температурі в ємкість вливаємо 8Омл 3795 формаліну, перемішуючи її вміст. Після цього температура розчину дещо 65 піднімається і доходить до 32-3592С. В цей час в ємкісь додаємо 400мл вазеліну, перемішуємо - отримуємо розчин Е.
- одержаний розчин Е із цієї тари переливаємо в іншу ємкість (тільки не алюмінієву) і фільтруємо через мілке сито. Проціджений розчин держать при кімнатній температурі рівно добу, періодично перемішуючи розчин (не менше 10-12 раз).
Цільовий продукт являє собою мазь оранжевого кольору з рН 6,9-7,0, термін зберігання З роки при температурі 3590.
Спосіб лікування гострого риніту тварин здійснюється таким чином: лікувальну композицію скляною паличкою закладають на слизову оболонки носа в дозі О,бг один раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів.
Спосіб лікування ілюструється прикладами 70 Приклад 1. Теля Мо30 віком З місяці з вираженими признаками катарального риніту. У тварин загальний стан дещо пригнічений, температура тіла нормальна. Із носового отвору витікає серозний ексудат, слизова припухла, трохи почервоніла. Теля облизує носове дзеркало, губи. Дихання супроводжується сопінням.
Поставлено діагноз - катаральний риніт. Розпочато лікування за схемою: засіб скляною паличкою закладають на слизову оболонку носа в дозі О,5г раз на добу в один і той же час 5-7 днів. 2-3 доби від початку лікування 7/5 слизова оболонка блідо-рожева всі ознаки гострого риніту, а на 4 у добу стан тварини нічим не відрізнявся від здорової тварини.
Приклад 2. Корова Мо10, вік 4 роки, з вираженим признаками гострого серозного риніту. У тварин стан пригнічений, температура тіла 40,59С. |з носових отворів витікає гнійний ексудат, слизова носа почервоніла, припухла. Носові отвори закупорюються засохлими кірочками ексудату, тому корова облизує носове дзеркало і губи. Вдих і видих утруднені.
Розпочато лікування за схемою: лікувальний засіб скляною паличкою наносимо на засохлі кірочки ексудату, які потім легко знімаються. Потім засіб закладають на слизову оболонку носа в дозі 0,5г один раз на добу в один і той же період 5-7 днів.
Ефективність заявленого способу для лікування гострого риніту у тварин вивчено в серій спостережень, які були виконані в господарствах Дніпропетровської області в двох серіях дослідів.
В 1 серії для виконання науково-виробничого досліду було сформовано дві групи тварин великої рогатої в худоби (дослідна і контрольна) по 10 голів у кожній групі різного віку, хворих на гострий катаральний риніт.
Всі тварини знаходилися в аналогічних умовах годівлі і утримання.
Перша група - дослідна. Для лікування використовували заявлений спосіб за схемою: хворим тваринам ю лікувальний засіб скляною паличкою закладали на слизову оболонку носа раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів. Друга група - контрольна: лікування хворих тварин здійснювалось із застосуванням відомого З способу. Ге
Результати клінічних показників порівнювали між вихідними даними і після лікування, а також між показниками дослідної і контрольної груп. с
Результати порівнянь відображені в таблиці 1. сі
Результати клінічних показників порівнювали між вихідними даними і після лікування, а також між показниками дослідної і контрольної груп. Результати порівнянь відображені в таблиці 1. « и З є » 1 ю ю Термнсниження інчник тояввідні 11113416
Зверененняолья 6 0000011111101711110000011101-00111000006 ю Укладення ви 11111111 У? юрівсерожий рину їз Економічна ефективність тн 10161018 сп Аналіз даних таблиці показує, що захворювання в дослідній і контрольній групах протікали без підвищення температури тіла, з пригніченням загального стану. Дихання було дещо утруднене з сопінням і виділення із носових отворів серозного ексудату. Слизова носа почервоніла дещо припухла.
Після початку лікування термін зникнення клінічних проявів у дослідній групі зникали швидше (на 4-у добу) , тоді як в контрольній групі вони зникали пізніше (на 8-у добу). До того ж у тварин контрольної групи с відмічалося ускладнення захворювання у 2-х тварин.
При цьому економічна ефективність в дослідній 6 групі склала 6б,5грн/гол., а в контрольній - (-)1,вгрн/гол.
В 2 серії для виконання виробничого досліду було сформовано також 2 групи тварин великої рогатої худоби 60 (дослідна та контрольна) по 5 голів кожна, хворих на гострий серозний риніт. Всі тварини знаходилися в аналогічних умовах годівлі і утримання.
Перша група - дослідна. Для лікування використовували заявлений спосіб. Друга група - контрольна - лікування тварин здійснювалося із застосуванням відомого способу.
Результати клінічних показників були порівняні між вихідними даними, до і після лікування лікарськими 65 засобами, а також між показниками дослідної і контрольної групи. Результати порівняння відображені в таблиці 2.
й лікування
Й ексудатом ексудатом
Несхоуеніннні НИВИ ПЕНІ ПОКИ НО проявів, дні й я 1107 недостатність
Збереження потляя в 11107101 61110131
ШІ 2010 грн./гол
Аналіз даних таблиці 2 свідчить, що захворювання в обох групах протікало з підвищенням температури, пригнічення тварин. Дихання було утруднене, з сопінням, слизова носа - почервоніла, припухла. Носові отвори закупорені серозно - гнійним ексудатом. Після початку лікування в дослідній групі термін зникнення клінічних проявів був на 5-8 днів швидше, чим у контрольній - (у дослідній групі вони повністю зникли на 10 добу, тоді ов ЯКУ контрольній - на 8 добу).
Це пов'язано з тим, що в контрольній групі у одного теляти було ускладнення -- розвилась дихальна - недостатність. Була назначена доповнююча терапія - 295 ефедрину гідрохлориду, бронхолітики. Тварині стало краще і вона видужала. Рецидивів захворювання не було.
Збереженість поголів'я становила 1--у65, а економічна ефективність в дослідній групі складала 6,Згрн/гол. , ю зо тоді як в контрольній групі (-)1,вгрн/гол.
Отже, результати спостережень і досліджень дають підставу вважати, що заявлений спосіб для лікування « тварин, хворих гострим ринітом, зумовлює повне видужання, скорочення тривалості патологічного процесу без с ускладнення, рецидиву захворювання і сприяє зростанню економічної ефективності в порівнянні з відомими засобом. с
Таким чином, заявлений спосіб лікування гострого риніту тварин забезпечує високу терапевтичну с ефективність.
В дослідженнях, які були проведені в Дніпропетровському державному аграрному університеті, показано, що застосований засіб для лікування має широкий спектр антимікробної і антимікотичної дії, активний до грампозитивної і грамнегативної мікрофлори, в тому числі до штамів, резистентних до антибіотиків і « 20 сульфаніламідних препаратів. Наявність в лікарському засобі з'єднань йоду, вісмуту і формаліну виправдано, бо с вони містять в собі активні речовини, які підтримують захисні реакції організму, виявляють антимікробну, антибактеріальну, бактеріостатичну, дезинфікуючу, в'яжучу дії, попереджують ріст біогенної, кокової і :з» стафілококової інфекції.
Поряд з цим засіб успішно застосовується при колібактеріозі, успішно лікує опіки, рани, фурункули, карбункули, хвороби копит, більмо на очах тварин та ін.
Ге Вживання лікарського засобу у вигляді мазі виявляє чіткий фармакологічний ефект і збереження своєї активності до 3-х років при температурі 3-5 ю Заявлений засіб для лікування гострого риніту тварин був застосований в господарствах Дніпропетровської ко області і увійшов в практику лікування цієї патології. їз 50

Claims (2)

Формула винаходу сл
1. Спосіб лікування гострого риніту тварин, що включає закладання лікарського засобу скляною паличкою на вв спизову оболонку носа, який відрізняється тим, що як лікарський засіб застосовують соляну кислоту 25960, вісмут азотнокислий, калій йодистий, стрептоцид білий, етакридин лактат, сечовину, формалін 37905, вазелін, с воду дистильовану при наступному співвідношенні інгредієнтів, мас. 90: соляна кислота 25 95...1,0 вісмут азотнокислий 0,6 60 не н калій йодистий 0,7 стрептоцид білий 50 етакридин лактат 0,1 сечовина 24,0 65 формалін 37965 8,0 вазелін 40,0 вода дистильована 20,6.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що лікарський засіб закладають на слизову оболонку носа в дозі О,5г 1 раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2007, М 5 25.04.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. з з Іо) « с с с -
с . и? іме) іме) іме) ЧК» сл с 60 б5
UAU200608273U 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування гострого риніту у тварин UA22245U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200608273U UA22245U (uk) 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування гострого риніту у тварин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200608273U UA22245U (uk) 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування гострого риніту у тварин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA22245U true UA22245U (uk) 2007-04-25

Family

ID=38136537

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200608273U UA22245U (uk) 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування гострого риніту у тварин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA22245U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2593719C2 (ru) * 2010-12-20 2016-08-10 Нестек С.А. Модуляция вкуса и аромата посредством биотехнологии, с применением бактериальных штаммов, обеспечивающих вкус и аромат

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2593719C2 (ru) * 2010-12-20 2016-08-10 Нестек С.А. Модуляция вкуса и аромата посредством биотехнологии, с применением бактериальных штаммов, обеспечивающих вкус и аромат

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11173163B2 (en) Topical antimicrobial compositions and methods of formulating the same
US12029812B2 (en) Compositions and methods for treating an infection
US11938151B1 (en) Method of making gold nanoparticles capped with Reseda arabica extract and treatment method using the same
UA22245U (uk) Спосіб лікування гострого риніту у тварин
RU2636523C1 (ru) Лекарственное средство для ускорения заживления ран, содержащее хлорид рубидия в виде порошка
RU2401657C2 (ru) Способ профилактики и лечения мастита у коров
CN113768908B (zh) 苄丝肼在制备抗动物螨病药物中的应用
RU2826779C1 (ru) Способ лечения субклинического мастита у лактирующих коров
RU2280458C1 (ru) Противовоспалительная мазь
UA13455U (en) Method for treating inflammation of conjunctiva and cornea in animals
RU2776313C2 (ru) Препарат для лечения мочекаменной болезни мелких домашних животных
RU2188651C2 (ru) Способ лечения и профилактики диспепсии у сельскохозяйственных животных
RU2417782C1 (ru) Способ лечения ацидоза рубца
US20240226046A1 (en) Composition containing lysine for the treatment of poison ivy, composition containing lysine for the prevention of poison ivy, processes, and method of use
RU2320325C1 (ru) Способ лечения неспецифических маститов у коров
RU2188649C2 (ru) Способ лечения и профилактики диспепсии у сельскохозяйственных животных
CN108420829B (zh) 一种宠物用消肿生肌膏
RU2324490C2 (ru) Способ лечения гепатоза песцов
RU2282450C2 (ru) Способ лечения гнойных ран у животных
JP6749563B2 (ja) 黄色ブドウ球菌抑制溶液、アトピー性皮膚炎治療液、化粧品、洗浄液及び消毒液
RU2249455C1 (ru) Способ лечения мастита у коров
UA14900U (en) Method for treating mastitis in cows
UA22246U (uk) Спосіб лікування стоматиту у тварин
Bryan et al. The Experimental Use of Sulfadiazine in Veterinary Practice.
RU2105548C1 (ru) Препарат "диарин" для лечения и профилактики желудочно-кишечных болезней молодняка животных