UA22246U - Спосіб лікування стоматиту у тварин - Google Patents

Спосіб лікування стоматиту у тварин Download PDF

Info

Publication number
UA22246U
UA22246U UAU200608275U UAU200608275U UA22246U UA 22246 U UA22246 U UA 22246U UA U200608275 U UAU200608275 U UA U200608275U UA U200608275 U UAU200608275 U UA U200608275U UA 22246 U UA22246 U UA 22246U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
animals
treatment
stomatitis
day
differs
Prior art date
Application number
UAU200608275U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Петро Павлович Антоненко
Олексій Степанович Федоров
Валентин Микитович Арделян
Борис Вікторович Войтов
Original Assignee
Дніпропетровський Державний Аграрний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дніпропетровський Державний Аграрний Університет filed Critical Дніпропетровський Державний Аграрний Університет
Priority to UAU200608275U priority Critical patent/UA22246U/uk
Publication of UA22246U publication Critical patent/UA22246U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування стоматиту у тварин включає змащування ротової порожнини тампоном, змоченим лікарським засобом. Як лікарський засіб застосовують 25 % розчин соляної кислоти, вісмут азотнокислий, калій йодистий, стрептоцид білий, етакридин лактат, сечовину, 37% розчин формаліну, гліцерин, воду дистильовану. Лікарський засіб вводиться в дозі 0,3-0,5 г один раз на добу в один і той же час протягом 7-10 днів. Перед застосуванням лікарського засобу, його потрібно підігріти до температури тіла тварини. Перед лікуванням тваринам призначають дієтичний режим, який полягає у включенні в раціон зеленої трави, лугового сіна.

Description

Опис винаходу
Заявлена корисна модель належить до ветеринарної медицини, а саме до способів лікування великої рогатої 2 худоби і може бути використана для лікування тварин, хворих на стоматит.
Відомо, що запалення ротової порожнини (стоматит) реєструється у тварин різних видів, і виникає під дією механічних, термічних, хімічних, біологічних та інших факторів. Причиною виникнення запалення ротової порожнини можуть бути: споживання грубих, гарячих та колючих кормів, довготривале застосування через рот лікарських препаратів у великих концентраціях. Стоматит виникає при інфекційних хворобах (ящурі, вірусній 70 діареї, дифтерії). Якщо стоматит виникає при гастриті, гастроентериті, гепатиті, нефриті та ін.. - це вторинний стоматит - (Анохін Б. М., Данилевский В. М., Замарин Л. Г. и др../ Под ред. В. М. Данилевского -М.:
Агропромиздат 1991 - 575 с.)
За характером ураження слизової оболонки стоматит буває ексудативним (катаральний, везикулярний), та альтеративним (виразковий, гангренозний). Перебіг стоматиту буває гострим і хронічним |Левченко В. І., 12 Кондрахін І. П., Судаков М. 0. та ін.. Внутрішні хвороби тварин - Біла Церква, 1999. - Ч., 1. - С. 225-228).
Лікування стоматиту у тварин є ще не вирішеною проблемою, тому що високоефективних засобів і способів лікування цього захворювання немає. Набір препаратів для лікування тварин у більшості господарств незначний, до того ж багато із них застарілі дефіцитні і дорого коштуючі.
Зусилля дослідників направлені на пошуки більш сучасних та ефективних способів лікування запалення ротової порожнини у тварин.
Відомі способи лікування стоматиту шляхом зрошенням слизової оболонки ротової порожнини З90-ним розчином натрію гідрокарбонату або борної кислоти, 0,02-0,0595 розчином фурациліну, водним розчином таніну 0,595, всередину призначають сульфаніламідні препарати |Хмельницький Г. О., Хоменко В.С., Конюка 0.1./
Ветеринарна фармакологія. - Харків.: Паритет, 1995 - 480 с.)
Головним недоліком цих способів є те, що ці препарати лише в деякій мірі викликають терапевтичну дію. в
Відомий спосіб лікування стоматиту у тварин з використанням 595 лініменту хлорамфенікола (синтоміцина)
Це антибіотик місцевого застосування, який проявляє високу активність щодо різних форм запальних процесів і при використанні цього засобу одержано позитивний результат |Ветеринарная рецептура с основами терапий и профилактики / Под ред. И. Е. Мозгова-М.: Агропромиздат, 1988 - С. 215-217 ее,
Цей засіб найбільш близький до заявленого, прийнято за прототип. «І
Але недоліком прототипу є недостатня ефективність лікування і деякі протипоказання, які має препарат (не можна приміняти при грибкових захворюваннях, при вагітності та ін..) сч
В основу корисної моделі поставлене завдання - розробити такий спосіб лікування стоматиту у тварин, який Га би забезпечив високу ефективність лікування і був безпечним. 3о Поставлене завдання, згідно з формули корисної моделі досягається використанням лікарського засобу у сч вигляді мазі із деяких лікарських компонентів (масоб): калію йодистого 0,7 « вісмуту азотнокислого 0,6 етакридін лактату 0,1 о, с карбаміду (мочевини) 24,0 "з соляної кислоти 2590 1,0 гліцерину до стрептоциду білого 0,5 формаліну 3795 8,0 о дистильованої води 25,1 іме)
Дистильована вода використовується для розчину окремих компонентів мазі. іме) Лікування здійснюється таким чином: тампоном змоченим лікарським засобом в дозі 0,3-0,5г змазують ї» 20 уражене місце в ротовій порожнині один раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів. Перед застосуванням засобу його потрібно підігріти до температури тіла тварини. м, Заявлений спосіб і прототип мають спільні ознаки: використання лікарського препарату у вигляді мазі.
Відмінними ознаками є використання лікувальної композиції із мазі, яка включає калій йодистий, вісмут азотнокислий, стрептоцид білий, етакридін лактату, мочевину, соляну кислоту 2595, гліцерину, формаліну 37965 і 22 дистильовану воду. Тампоном змоченим лікарський засіб в дозі 0,3-0,5г. змазують уражене місце в ротовій с порожнині один раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів. Перед застосуванням засобу його потрібно підігріти до температури тіла тварини.
Засобу лікування стоматиту у тварин з такими ознаками не виявлено. Отже, заявлений спосіб відповідає критерію корисної моделі ,новизна" і не витікає з відомих рішень. 60 Запропонований засіб може бути використаний у ветеринарії.
Запропонований засіб для лікування готують таким чином: - В скляний стакан наливаємо 1Омл соляної кислоти 2595, сюди же додаємо бг азотнокислого вісмуту, розмішуємо скляною паличкою до повного розчинення - одержуємо світлий розчин А. - В іншому скляному стакані розчиняємо в 10мл дистильованої води 7г йодистого калію, розмішуємо скляною бо паличкою до повного розчинення - одержуємо прозорий розчин В. - Обидва розчини (А і В) об'єднуємо і одержуємо розчин бурого кольору С. -Д-
- В нержавіючу ємкість на 1,5-2л в 290мл дистильованої води, розчиняємо 50г стрептоциду білого при кіп'ятінні не більше 5 хвилин (тільки до повного розчинення стрептоциду). При температурі води 90-95 г (контролюємо водяним градусником) додаємо розчин С, одночасно розмішуючи дерев'яною лопаточкою. (розчин азотнокислого вісмуту з соляною кислотою і розчин йодистого калію), паралельно розмішуючи дерев'яною лопаточкою. Одержуємо розчин жовтого кольору - розчин Д. - Коли температура в каструлі досягне 70 9С, в одержаний розчин Д додаємо г. етакридін лактату, перемішуючи дерев'яною лопаточкою. Розчин після повного розчинення стає оранжевим - розчин Е. При температурі 65-60 в розчин Е додаємо 240г. мочевини і перемішуємо дерев'яною лопаточкою до повного 70 розчинення мочевини - розчин Д. - На цей час температура води знизилась до 302С. Каструлю знову ставимо на плиту, доводячи її до 702С, знімаємо з вогню і ставимо на холодну водяну баню, постійно перемішуючи її вміст і знижуючи до температури 209С. При цій температурі в каструлю вливаємо 8Омл. 3795 формаліну, перемішуючи її вміст. При цьому температура розчину дещо піднімається і доходить до 32-352С - в каструлю додаємо 40О0мл. гліцерину - розчин 75 Е і перемішуємо його. - Одержаний розчин із цієї тари переливаємо в іншу ємність (тільки не алюмінієву) і фільтруємо через мілке сито (або через капронову панчоху, надіту на друшлаг). Проціджений розчин витримують при кімнатній температурі рівно добу, періодично перемішуючи розчин (не менше 10-12раз). Через добу одержуємо масу, яка стає густою. Після цього каструлю ставимо в ємність з гарячою водою (452С), через деякий час одержана суміш стає рідкою і можна її розливати в необхідну тару різної ємності.
Цільовий продукт являє собою мазь оранжевого кольору з рН-6,9-7,0, термін зберігання до З років при температурі 3590.
Лікування стоматиту здійснюється таким чином: тампоном змоченим лікарським засобом в дозі 0,3-0,5г. змазують уражене місце в ротовій порожнині один раз на добу в один і той же час протягом 5-7 днів. Перед застосуванням засобу його потрібно підігріти до температури тіла тварини. в
Ефективність застосування засобів для лікування ілюструється прикладами:
Приклад 1. Корова Мо325, вік 8 років з вираженими симптомами катарального запалення слизової оболонки ротової порожнини: тварина неохоче споживає грубий корм, віддаючи перевагу рідкому. У неї з'явилася слинотеча слизова оболонка губ, язика з ознаками гіперемії, набряклі і болючі. На язиці утворюється сіро-біле ее, нашарування. Ці обставини змушують тварину менше споживати корму. Тварина схудла, знизилась Її «І продуктивність.
Перед початком лікування корові назначали дієтичний режим, який полягав у виключенні в раціоні лугового сч сіна, зеленої трави, силосу і сінажу високої якості, слизові відвари з висівок. Лікування здійснюється таким Га чином: тампоном змоченим в лікарському засобі в дозі 0,3-0О0,5г. змазують уражене місце в ротовій порожнині 39 один раз на добу в один і той же час протягом 7-10 днів. Перед застосуванням засобу його потрібно підігріти сч до температури тіла тварини.
Через 2-3 доби після початку лікування відмічається зниження запалення в слизовій порожнині рота, зникли набряки, гіперемія на уражених місцях. На 4 добу підвищився апетит, зникло сіро-біле нашарування на язиці, « слинотеча. На 5 добу всі симптоми стоматиту зникли. На 7 добу тварина почала набирати вагу, підвищилась Її З 70 продуктивність. с Приклад 2. Корова Мо22, вік 5 років з вираженими симптомами альтеративного (виразкового) запалення
Із» слизової оболонки ротової порожнин. У тварини апетит знижений, не хоче поїдати грубий корм. З'являється слинотеча, на слизовій оболонці ротової порожнини утворюються виразки, краї набряклі і червоні. Загальний стан тварини погіршується. Зменшення апетиту, порушення жування корму приводить до схуднення тварини і зниження її продуктивності. о Корові назначено дієтичний режим, який полягає у виключенні з раціону грубих кормів і включенні лугового ка сіна, рідких мішанок і слизових відварів. Лікування здійснюється заявленим засобом на протязі 10 днів.
Уже на 3-4 добу від початку лікування відмічається покращення загального стану тварини, зникло ді слиновиділення, набряки по краям виразки зменшилися. На 5-6 добу у корови підвищився апетит, окремі виразки «їз» 20 зникли повністю. На 7-8 добу виразки повністю загоїлися, симптоми виразкового стоматиту зникли. На 9-10 добу підвищилася продуктивність корови, вона нічим не відрізняється від здорової. щи Рецидивів захворювання не було.
Ефективність заявленого способу для лікування стоматиту у корів вивчено в 2-х серіях спостережень, які були використані в господарствах Дніпропетровської області. 29 В першій серії для виконання науково - виробничого досліду сформовано дві групи (дослідна і контрольна) с по 5 голів в кожній групі різного віку, хворих на катаральне запалення слизової оболонки ротової порожнини.
Всі тварини знаходилися в аналогічних умовах годівлі та утримання.
Перша група - дослідна. Перед початком лікування тваринам назначено дієтичний режим, який полягає у включенні в раціон зеленої трави і слизових відварів з висівок. Лікування здійснюється за такою схемою: 60 тампоном змоченим в лікарському засобі в дозі 0,3-0,5г. змазують уражене місце в ротовій порожнині один раз на добу в один і той же час протягом 7-10 днів. Перед застосуванням засобу його потрібно підігріти до температури тіла тварини. Друга група - контрольна - лікування хворих тварин здійснювалось з застосуванням відомого способу.
Результати клінічних показників порівнювали між вихідними даними і після лікування , а також між бо показниками дослідної і контрольної груп. Результати порівняння відображено в таблиці.
лікування
Мети 11111111 11 шення дидтею одне ЗО порожнини слинотеча слинотеча
ДИ кінь ський НБН званні НБН болючість - шт 11031 продуктивності
Збережені леюлья т 00000051 бот І ото прояви - 10100111 шо запалення ши О ол грн./гол.
З наведених в таблиці даних видно що в дослідній і контрольній групах корів мало місце зниження апетиту, тварини неохоче поїдали грубий корм. В слизовій оболонці ротової порожнини виникає запальний процес із характерними для нього ознаками: гіперемією, набряками, болючістю слизових оболонок, на язиці утворювались сіро-біле нашарування. Тварини пригнічені, появлялась слинотеча.
Зменшення або відсутність апетиту, порушення жування корму призводить до схуднення корів і зниження їх - продуктивності.
Після початку лікування уже через 2-3 доби відмічалось зниження запалення слизової у ротовій порожнині: зникли набряки, гіперемія на уражених місцях. На 4 добу підвищився апетит на язиці зникло нашарування слинотеча. На 5 добу всі симптоми катарального стоматиту зникли. Лише в контрольній групі у однієї корови ікс, почалось виразкове запалення. Тому в дослідній групі термін зникнення клінічних проявів був на 6-7 добу, тоді « як в контрольній на 15-18 добу, тобто на 11 днів більше.
На 7 добу тварини дослідної групи почали набирати вагу, підвищилась їх продуктивність, тоді як в с контрольній групі це відбулося лише на 20 добу. При цьому економічна ефективність в дослідній групі склала су (уУб,5грн/гол., а в контрольній (-)1,вгрн/гол.
Таким чином, результати спостережень і досліджень показують, що заявлений спосіб зумовлює повне с видужання хворих тварин при лікування стоматиту скорочує тривалість патологічного процесу без ускладнень і рецидиву захворювання і сприяє підвищенню економічної ефективності в порівнянні з відомим способом.
Приклад 2. В другій серії для виконання виробничого досліду було сформовано також 2 групи тварин (телят « віком 8 місяців) по 5 голів кожна, хворих на виразковий стоматит. Всі тварини знаходились в аналогічних умовах годівлі і утримання. З с Перша група - дослідна - для лікування використовували зв'ялений засіб. Друга група - контрольна; "з лікування тварин здійснювалося із застосуванням відомого способу. Результати дослідження показали, що у всіх " тварин апетит був знижений вони неохоче поїдають грубі корми. На слизовій оболонці ротової порожнини, язика з'являється ознаки гіперемії, набряклість слинотеча, утворюються виразки, покриті нальотом, краї їх червоні.
Загальний стан тварин погіршується, зменшується апетит, порушується жування, тварина худне, а її о продуктивність знижується. ко Почато лікування заявленим способом по схемі.
Уже на 2-3 добу, від початку лікування відмічається покращення загального стану тварини. На 4-5 добу о зникло слиновиділення, зменшився набряк по краям виразки, виразка чиста, загоюється. На 6-7 добу у тварин їз 20 підвищується апетит, окремі виразки загоїлись повністю. На 8 добу всі виразки загоїлися повністю симптоми виразкового стоматиту зникли, тварини повністю з'їдають корм, набрали вагу. На 9-10 добу їх продуктивність м, підвищилась, і тварини нічим не відрізняються від здорових.
У контрольній групі у одної тварини було ускладнення - гастроентерит, тому лікування затягнулося до 18 діб.
Економічна ефективність в дослідній групі склала 7 Огрн/гол., а в контрольній групі вона була негативною- (У3,5грн/гол. с Отже результати спостережень і досліджень дають підставу вважати, що заявлений спосіб лікування стоматиту у тварин зумовлює більш швидке зникання клінічних проявів захворювання, скорочення терміну патологічного процесу, відсутності ускладнень і рецидиву, а також підвищення економічної ефективності у порівнянні з відомими способами. 60 Таким чином, результати досліджень дають підставу вважати, що заявлений спосіб лікування різних форм стоматиту тварин забезпечує високу терапевтичну ефективність, підвищує продуктивність тварин у порівнянні з відомим способом.
В дослідженнях, які були проведені в ДДАУ показано, що застосований засіб має широкий спектр антимікробної дії, активний у відношенні до грампозитивної і грамнегативної мікрофлори, в тому числі штамів, бо резистентних до антибіотиків і сульфаніламідних препаратів.
Наявність в лікарському засобі сполук йоду, вісмуту і формаліну виправдано, тому що вони містять в собі активні речовини, які підтримують захисні реакції організму, виявляють антибактеріальну, антимікробну, бактеріостатичну, дезинфікуючу, в'яжучу дії, попереджують ріст біогенної, кокової і стафілококової інфекцій.
Причому сполука йоду і гліцерину дає високий процент лікування цієї патології.
Поряд з цим засіб успішно застосовується при колібактеріозі, опіках, фурункульозах і карбункульозах тварин.
Вживання лікарського засобу у вигляді мазі виявляє чіткий фармакологічний ефект і збереження своєї активності до 3-х років при температурі -З3592С, не втрачає своїх властивості.
Заявлений спосіб лікування стоматитів у тварин був застосований в деяких господарствах Дніпропетровської 70 області і увійшов в практику лікування цієї патології.

Claims (4)

Формула винаходу
1. Спосіб лікування стоматиту у тварин, що включає змащування ротової порожнини тампоном, змоченим лікарським засобом, який відрізняється тим, що як лікарський засіб застосовують соляну кислоту 25965, вісмут азотнокислий, калій йодистий, стрептоцид білий, етакридин лактат, сечовину, формалін 3795, гліцерин, воду дистильовану при наступному співвідношенні інгредієнтів, ваг. 90: соляна кислота 2595... 1,0 вісмут азотнокислий 0,6 калій йодистий 0,7 стрептоцид білий 0,5 сечовина 24,0 етакридин лактат 0,1 формалін 37965 8,0 - гліцерин до вода дистильована 25,1.
Я о. . - й й (Се)
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що лікарський засіб вводиться в дозі 0,3-0,5 г один раз на добу в один і той же час протягом 7-10 днів. «І
З. Спосіб за п. 1 і п. 2, який відрізняється тим, що перед застосуванням лікарського засобу його потрібно сч підігріти до температури тіла тварини.
4. Спосіб за п. 1, п. 2 і п. З, який відрізняється тим, що перед лікуванням тваринам призначають дієтичний се режим, який полягає у включенні в раціон зеленої трави, лугового сіна. сч Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2007, М 5 25.04.2007. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. «
- . и? іме) іме) іме) ЧК» 4) 60 б5
UAU200608275U 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування стоматиту у тварин UA22246U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200608275U UA22246U (uk) 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування стоматиту у тварин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200608275U UA22246U (uk) 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування стоматиту у тварин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA22246U true UA22246U (uk) 2007-04-25

Family

ID=38136538

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200608275U UA22246U (uk) 2006-07-24 2006-07-24 Спосіб лікування стоматиту у тварин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA22246U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4053593A (en) Medical product combining antimicrobial, antiporasitic and vitamin complex
CN102228462B (zh) 兽用土青注射液制备方法及临床应用
UA22246U (uk) Спосіб лікування стоматиту у тварин
US2728704A (en) Therapeutic composition effective against mastitis
RU2188651C2 (ru) Способ лечения и профилактики диспепсии у сельскохозяйственных животных
CN101829129A (zh) 兽用复方硫酸庆大霉素注射液及其制备方法
RU2188649C2 (ru) Способ лечения и профилактики диспепсии у сельскохозяйственных животных
Beasley The druggist's general receipt book
UA14900U (en) Method for treating mastitis in cows
CN111494509A (zh) 一种主治奶牛乳房炎的双丁中药提取注射液及其制备工艺
RU2338516C2 (ru) Железосодержащее средство для профилактики и лечения анемии у животных
Reichling et al. Reduction of behavioural disturbances in elderly dogs supplemented with a standardised Ginkgo leaf extract
US3422182A (en) Method of treating an animal having demodectic mange
RU2356557C2 (ru) Гомеопатическое средство для лечения и профилактики эндометрита животных
RU2282450C2 (ru) Способ лечения гнойных ран у животных
RU2141317C1 (ru) Препарат для профилактики и лечения диарейных желудочно-кишечных болезней молодняка сельскохозяйственных животных - антидиарин и способ его применения
UA14901U (en) Method for treating trichophytia of the cattle
RU2188022C2 (ru) Способ лечения и профилактики железодефицитной анемии у сельскохозяйственных животных
KR100645268B1 (ko) 동물약품용 약제학적 조성물
RU2058782C1 (ru) Препарат для лечения и профилактики мастита крупного рогатого скота в сухостойный период
UA13455U (en) Method for treating inflammation of conjunctiva and cornea in animals
RU2052266C1 (ru) Способ лечения гепатоза коров
RU2188650C2 (ru) Способ лечения и профилактики железодефицитной анемии у сельскохозяйственных животных
RU2011378C1 (ru) Способ лечения субклинического эндометрита у коров
UA22247U (uk) Засіб для лікування виразок шкіри у тварин