UA19786U - Method for informing passengers of public transport - Google Patents

Method for informing passengers of public transport Download PDF

Info

Publication number
UA19786U
UA19786U UAU200610483U UAU200610483U UA19786U UA 19786 U UA19786 U UA 19786U UA U200610483 U UAU200610483 U UA U200610483U UA U200610483 U UAU200610483 U UA U200610483U UA 19786 U UA19786 U UA 19786U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
information
graphic
differs
message
informational
Prior art date
Application number
UAU200610483U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU200610483U priority Critical patent/UA19786U/uk
Publication of UA19786U publication Critical patent/UA19786U/uk

Links

Landscapes

  • Time Recorders, Dirve Recorders, Access Control (AREA)

Description

Опис винаходу
Розробка відноситься до галузі інформаційних технологій і може бути використана для візуального подання 2 будь-яких відомостей, зокрема інформації, різного роду сповіщень, повідомлень, оголошень тощо.
Відомий спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту (див. патент України
Мо60029, МПК 09Е19/00, дата публікації: 15.09.2003, номер бюлетеня 9), що передбачає застосування засобу відтворення графічної та звукової інформації, який розміщують в салоні транспортного засобу, зокрема в кожному вагоні потягу метрополітену, в зручних місцях під стелею. 70 Недоліком такого способу є обмеження зони застосування засобу відтворення графічної та звукової інформації межами вагону, шум та вібрація протягом знаходження пасажирів потягу в вагоні, відносно невеликі розміри застосовуваного засобу відтворення графічної та звукової інформації умовами вагону, що суттєво погіршує засвоєння інформації пасажирами.
Відомий спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту |див. заявку Росії 72 Мо2004125466, МПК СО9Е21/00, дата публікації 02.10.2006) в якому в якості поверхні для інформаційних та рекламних повідомлень застосовують нижню поверхню столика, та спинку крісла літака або його поручні.
Недоліком такого способу є обмеження зони застосування засобу відтворення графічної інформації межами столика, та спинки крісла літака, або його поручнів. Відносно невеликі можливі розміри поверхні застосовуваного засобу відтворення графічної інформації умовами зазначених поверхонь, а також те, що поверхня спинки крісла затулюється тулубом пасажира призводить до суттєвого погіршення засвоєння інформації пасажирами.
Відомий спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту |див. патент Росії
Мо2216789, МПК С09Р25/00, дата публікації 20.11.2003), що передбачає застосування засобу відтворення графічної та звукової інформації, який розміщують в салоні транспортного засобу, при цьому додаткову інформацію, наприклад рекламну, розміщують в одному інформаційному полі з найменуванням маршруту в транспортного засобу.
Недоліком такого способу є обмеження зони застосування засобу відтворення графічної та звукової інформації межами салону транспортного засобу, шум та вібрація протягом знаходження пасажирів у салоні, відносно невеликі розміри застосовуваного засобу відтворення графічної та звукової інформації умовами салону ее, транспортного засобу, суттєво погіршує засвоєння інформації пасажирами. с
Відомий спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту |див. заявку Росії
Мо94028506, МПК О09Е25/00, дата публікації 27.05.1996.), що передбачає застосування засобу відтворення - звукової інформації, який розміщують в місцях очікування транспортного засобу. Ге»)
Шум, який присутній в місцях очікування транспортного засобу, від натовпу людей та від транспортного 3о засобу, наприклад поїзду метрополітену, накладається на звукове інформаційне повідомлення і призводить до -- зниження якості сприйняття звукової інформації за таким способом.
Відомий спосіб інформаційного забезпечення пасажирів автобусів |див. патент Франції Мо2096382, МПК
СО9Е21/04, дата публікації 18.02.1972), що передбачає застосування засобу відтворення звукової інформації « -магнітофону, який включають в роботу в місцях очікування транспортного засобу. З 50 Шум, який присутній в місцях очікування автобусів від натовпу людей та від автобусів, накладається на с звукове інформаційне повідомлення і призводить до зниження якості сприйняття подаваємої звукової інформації.
Із» Відомий спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту |див. патент Росії
Мо2275691, МПК СО09Е21/04, дата публікації 27.04.2006, що передбачає застосування засобу відтворення звукової інформації, який включають в роботу в місцях очікування, та в салоні транспортного засобу, перед закриттям дверей на зупинці, та шляхом відтворення звукових файлів попереджають про закриття дверей та - потім надають інформацію рекламного характеру. (се) Шум, який має місце в місцях очікування транспортного засобу від натовпу людей та від транспортного засобу, наприклад поїзду метрополітену, накладається на звукове інформаційне повідомлення і призводить до і зниження якості сприйняття подаваємої звукової інформації. о 20 Другим недоліком цього способу є те, що короткий термін дії інформаційного повідомлення та поєднання двох різних інформаційних повідомлень призводить до зниження якості сприйняття наступного за щи попередженням про закриття дверей інформаційного повідомлення.
Завданням розробки є створення способу інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту в якому шляхом застосування нового інформаційного поля для розміщення засобу відтворення інформації, 29 застосування іншого виду засобу відтворення та типу інформації, а також конкретизації в оптимальних с застосуваннях способу параметрів інформаційного поля, винайдених емпіричним шляхом, забезпечує розширення терміну (періоду) сприйняття пасажиром громадського транспорту інформаційних повідомлень що дозволяє збільшити фізичний обсяг інформаційних повідомлень та покращити ступень засвоєння інформації пасажирами громадського транспорту та ефективність інформації. 60 Для вирішення цього завдання спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту що передбачає застосування засобу відтворення інформації, який розміщують в місцях очікування транспортного засобу.
Новим в способі є те, що в якості носія інформації застосовують засіб відтворення графічної інформації при чому засіб відтворення графічної інформації складають з носія й інформаційного пристрою з розміщеним на бо ньому інформаційним повідомленням, а в якості інформаційного пристрою застосовують спеціальним чином обладнаний щит і/або підготовлену поверхню з можливістю заміни інформаційного повідомлення, який розміщують в місцях очікування поїздів метро, і/або додатково в переходах до місць очікування поїздів метро, і/або на вході та виході з ескалаторів та підходах до ескалаторів.
Зміна місця розміщення інформації та встановлення її носія в нових місцях суттєво розширює період сприйняття пасажиром громадського транспорту інформаційних повідомлень що дозволяє збільшити обсяг інформаційних повідомлень та покращити засвоєння інформації пасажирами громадського транспорту та ефективність інформації.
В конкретних варіантах реалізації способу як засіб відтворення графічної інформації застосовують носій /о графічної довідкової і/або рекламної інформації.
Розширення функцій носія інформації дозволяє збільшити кількість видів інформаційних повідомлень та покращити засвоєння інформації пасажирами громадського транспорту.
В конкретних варіантах реалізації способу інформаційне повідомлення представляють у будь-якому зі сполучень алфавітного, цифрового, графічного й аудиального видів.
Сполучення різновидів виконання графічних інформаційних повідомлень на одному носії призводить до покращення засвоєння інформаційних повідомлень.
В конкретних варіантах реалізації способу засіб відтворення графічної інформації складають з носія й інформаційного пристрою з розміщеним на ньому інформаційним повідомленням, а як інформаційний пристрій застосовують спеціальним образом обладнаний щит і/або підготовлену поверхню з можливістю заміни інформаційного повідомлення, інформаційне повідомлення на інформаційному пристрої компонують й виконують текстовим і/або графічним зображенням у вигляді звукового ряду, виконаного текстовим і/або музичним повідомленням, інформаційне повідомлення розташовують на носії з можливістю підсвічування, інформаційне повідомлення розташовують усередині й/або зовні носія, інформаційні повідомлення різного змісту пред'являють пасажиру громадського транспорту послідовно протягом часу його сприйняття, рівного часу переміщення ов пасажира повз інформаційний пристрій у місце призначення.
Розширення видів носіїв інформації та видів обробки інформаційного повідомлення для певного носія т інформації дозволяє пристосувати інформаційне повідомлення відповідно до умов місця його надання, покращити засвоєння інформації пасажирами громадського та розширити кількість можливих видів інформаційних повідомлень. Ге зо В конкретних варіантах реалізації способу як засіб відтворення графічної інформації застосовують, лайт-бокси, і/або інформаційні тумби, і/або інформаційні таблички, і/або покажчики, і/або інформаційні щити, со і/або інформаційні розтяжки, і/або перетяжки, і/або транспаранти. ї-
Зазначене розширення видів засобів відтворення графічної інформації дозволяє підібрати під конкретне інформаційне повідомлення певний конкретний засіб відтворення графічної інформації відповідно до обсягу ме) інформаційного повідомлення та умов місця його надання, що розширює можливу зону надання інформаційного «- повідомлення та покращує засвоєння інформації пасажирами громадського транспорту та ефективність інформації.
В конкретних варіантах реалізації способу як підкладку для нанесення інформаційного повідомлення застосовують наклейки (липкі стикери) або лайт-постери. «
Розширення видів підкладок для нанесення інформаційного повідомлення дозволяє підібрати під конкретне з с інформаційне повідомлення спосіб нанесення інформації на підкладку, що забезпечує високоякісне відтворення зображення інформаційного повідомлення, покращує засвоєння інформації цього інформаційного повідомлення, ;» та забезпечує спрощення реалізації розробленого способу.
В конкретних варіантах реалізації способу як інформаційний пристрою, зокрема, спеціальним образом обладнаний щит застосовують лайт-бокс з розмірами інформаційного поля висотою в межах 1500-2500 та - шириною в межах 2000-5000мм.
Підібрані в способі емпіричним шляхом параметри інформаційного поля інформаційного пристрою ік забезпечують оптимізацію розмірів інформаційного повідомлення відповідно до умов застосування, які залежать -І від освітлення, габаритів переходів та приміщень станцій метро.
В конкретних варіантах реалізації способу лайт-бокс розміщують над сидіннями для пасажирів в місцях со очікування поїздів метро.
Ф Зазначені ознаки способу розширюють зону застосування засобу відтворення графічної інформації. Разом з тим значні за розміром застосовувані поверхні такого засобу відтворення графічної інформації, а також те, що ці поверхні не затуляються тулубом пасажира призводять до суттєвого покрашення засвоєння інформації пасажирами.
Запропонований спосіб ілюструється прикладами його застосування. с На Фіг.1 зображено переріз інформаційного пристрою у вигляді лайт-боксу для варіанту реалізації способу з застосуванням інформаційного пристрою з одним інформаційним полем на інформаційному пристрої, на Фіг.2 фронтальний вигляд цього зображення, на Фіг.3 вузол приєднання кінця лайт-постера до лайт-боксу, на Фіг.4 во фронтальний вигляд лайт-боксу для варіанту реалізації способу з застосуванням інформаційного пристрою з двома інформаційними полями на інформаційному пристрої, та напільного встановлення цього лайт-боксу на носії у вигляді нижніх стойок, на Фіг.5 фронтальний вигляд лайт-боксу (з застосуванням природного світла) для варіанту реалізації способу з застосуванням інформаційного пристрою з двома інформаційними полями на інформаційному пристрої, та встановлення цього лайт-боксу над сидіннями для пасажирів в місцях очікування 65 поїздів метро, на Фіг.б перетин лайт-боксу в цьому варіанті реалізації способу.
В зазначених прикладах застосування способу використовують інформаційні пристрої у вигляді рамних конструкций лайт-боксів 1, які формують за допомогою профілів 2, при цьому в напільних варіантах реалізації способу раму лайт-боксів встановлюють за допомогою опор З, прикріплюють над сидіннями 4 для пасажирів.
Усередині рамних конструкцій лайт-боксів встановлюють лампи 5. Рамні конструкції закривають світло прозорою огорожею б, або лайт-постерами 7, які закріплюють на фронтальних, повернутих до пасажира плоскостях лайт-боксу за допомогою пружин 8, механізм кріплення кінців - лайт-постерів закривають накладкою 9.
При реалізації способу інформаційне повідомлення перед розміщенням на лайт-боксі 1 переводять в графічну форму, виконують текстовим і/або графічним зображенням у вигляді звукового ряду, виконаного текстовим і/або музичним повідомленням, інформаційне, повідомлення розташовують на проміжному носії за 7/0 допомогою комп'ютерних засобів, компонують. Наносять за допомогою загальновідомих поліграфічних засобів на підложу, на липкі стикери або лайт-постери 7, або інші носії графічної інформації, прикріплюють на інформаційному пристрої, наприклад, приліплюють липкі стикери на фронтальну поверхню, або прикріплюють кінці полотен лайт-постерів 7 в пружинах 8 і закривають місце кріплення накладками 9. Інформаційний пристрій з розміщеним на ньому інформаційним повідомленням встановлюють за допомогою носіїв у вигляді опор 2 в місцях очікування поїздів метро, або в переходах до місць очікування поїздів метро, або на вході та виході з ескалаторів та у підходах до ескалаторів, або прикріплюють над сидіннями 4 для пасажирів в місцях очікування поїздів метро.
Зміна місця розміщення інформації та встановлення її носія в нових місцях суттєво розширює період сприйняття пасажиром громадського транспорту інформаційних повідомлену що дозволяє збільшити обсяг інформаційних повідомлень та покращити засвоєння інформації пасажирами громадського транспорту. Підібрані в способі емпіричним шляхом параметри інформаційного поля інформаційного пристрою забезпечують оптимізацію розмірів інформаційного повідомлення відповідно до умов застосування, які залежать від освітлення, габаритів переходів та помешкань в станціях метро.

Claims (8)

29 Формула винаходу -
1. Спосіб інформаційного забезпечення пасажирів громадського транспорту, що включає застосування засобу відтворення інформації, який розміщують в місцях очікування транспортного засобу, який відрізняється со зо ТИМ, Що як носій інформації застосовують засіб відтворення графічної інформації, причому засіб відтворення графічної інформації складають з носія й інформаційного пристрою з розміщеним на ньому інформаційним со повідомленням, а як інформаційний пристрій застосовують спеціальним чином обладнаний щит і/або їч- підготовлену поверхню з можливістю заміни інформаційного повідомлення, який розміщують в місцях очікування поїздів метро і/або додатково в переходах до місць очікування поїздів метро, і/або на вході та виході з (22) 35 ескалаторів та підходах до ескалаторів. «-
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як засіб відтворення графічної інформації застосовують носій графічної довідкової і/або рекламної інформації.
З. Спосіб за пп. 1, 2, який відрізняється тим, що інформаційне повідомлення представляють у будь-якому зі сполучень алфавітного, цифрового, графічного й аудіального видів. «
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що інформаційне повідомлення на інформаційному пристрої з с компонують і виконують текстовим і/або графічним зображенням у вигляді звукового ряду, виконаного текстовим і/або музичним повідомленням, інформаційне повідомлення розташовують на носії з можливістю підсвічування, :з» інформаційне повідомлення розташовують усередині й/або зовні носія, інформаційні повідомлення різного змісту пред'являють пасажиру громадського транспорту послідовно протягом часу його сприйняття, що дорівнює часу переміщення пасажира повз інформаційний пристрій у місце призначення.
-
5. Спосіб за пп. 1 і 2, який відрізняється тим, що як засіб відтворення графічної інформації застосовують лайт-бокси і/або інформаційні тумби, і/або інформаційні таблички, і/або покажчики, і/або інформаційні щити, ре) і/або інформаційні розтяжки, і/або перетяжки, і/або транспаранти. -І
6. Спосіб за пп. 1, 2, 4, який відрізняється тим, що як підкладку для нанесення інформаційного повідомлення 5р Застосовують наклейки (липкі стикери) або лайт-постери. (ее)
7. Спосіб за пп. 1 і 2, який відрізняється тим, що як інформаційний пристрій, зокрема, спеціальним чином Ф обладнаний щит, застосовують лайт-бокс з розмірами інформаційного поля висотою в межах 1500-2500 та шириною в межах 2000-5000 мм.
8. Спосіб за пп. 1, 2, 7, який відрізняється тим, що лайт-бокс розміщують над сидіннями для пасажирів в місцях очікування поїздів метро. с 60 б5
UAU200610483U 2006-10-03 2006-10-03 Method for informing passengers of public transport UA19786U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200610483U UA19786U (en) 2006-10-03 2006-10-03 Method for informing passengers of public transport

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200610483U UA19786U (en) 2006-10-03 2006-10-03 Method for informing passengers of public transport

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA19786U true UA19786U (en) 2006-12-15

Family

ID=37606778

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200610483U UA19786U (en) 2006-10-03 2006-10-03 Method for informing passengers of public transport

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA19786U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA19786U (en) Method for informing passengers of public transport
JP3767900B2 (ja) 動体に乗車する乗客用の映像装置
JP5680776B1 (ja) 屋外・交通広告装置
JP2018044972A (ja) 車両を用いての広告方法
RU2007103481A (ru) Средство для рекламы
RU82368U1 (ru) Средство для рекламы
CN103971620A (zh) 高速运动中的广告投放牌
CN1190771A (zh) 铁路和其他车辆用的广告装置
CN2884412Y (zh) 公交车和出租车尾部玻璃窗广告灯箱
KR200432200Y1 (ko) 운송차량의 좌석 배면에 부착되는 광고판
RU31043U1 (ru) Средство для рекламы
RU32312U1 (ru) Устройство для размещения рекламы (варианты) и объемный рекламный щит
RU29177U1 (ru) Устройство для представления информации
RU21975U1 (ru) Средство для рекламы
RU35460U1 (ru) Рекламное анимационное устройство
GB2514766A (en) A device and method for displaying geographical information on public transport
UA127464U (uk) Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену
JP2004258254A (ja) 広告塔兼用乗り物
CN1444093A (zh) 一种用于地铁隧道内的动态广告装置的制作方法
JP2012128381A (ja) 車外映像広告
RU26674U1 (ru) Средство для рекламы на автозаправочной станции (варианты)
RU21252U1 (ru) Средство для рекламы
KR200213993Y1 (ko) 상대적 시각효과를 이용한 광고간판
CN201051361Y (zh) 一种相对静止型车载广告装置
CN2870065Y (zh) 一种广告媒体车