UA127464U - Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену - Google Patents

Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену Download PDF

Info

Publication number
UA127464U
UA127464U UAU201703800U UAU201703800U UA127464U UA 127464 U UA127464 U UA 127464U UA U201703800 U UAU201703800 U UA U201703800U UA U201703800 U UAU201703800 U UA U201703800U UA 127464 U UA127464 U UA 127464U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
led
car
screen
visual content
window
Prior art date
Application number
UAU201703800U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Маркіянович Мальський
Original Assignee
Олег Маркіянович Мальський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олег Маркіянович Мальський filed Critical Олег Маркіянович Мальський
Priority to UAU201703800U priority Critical patent/UA127464U/uk
Publication of UA127464U publication Critical patent/UA127464U/uk

Links

Landscapes

  • Walking Sticks, Umbrellas, And Fans (AREA)
  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Led Device Packages (AREA)

Abstract

Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту всередині вагона рухомого складу метрополітену.

Description

Корисна модель належить до способів демонстрації візуального контенту у метрополітені і призначена для демонстрації рекламної візуальної інформації у вигляді відеозображення підвищеної чіткості засобами світлодіодних екранів безпосередньо у середині вагоні рухомого складу метрополітену.
Відоме широке застосування світлодіодних екранів як засобів для відображення візуального контенту у побуті, в будинках та квартирах, на вулицях міст як інформаційні та рекламні борди, що розміщені як окремі конструкції або на будівлях.
Застосування світлодіодних екранів як засобів для відображення візуального контенту у вагонах/салонах громадського транспорту не набуло поширення, оскільки переважно у вагонах/салонах громадського транспорту використовують для реклами та інформаційних повідомлень несучасні І СО-монітори або надруковані на носіях рекламні блоки/плакати.
Відомий спосіб надання інформації у громадському транспорті за допомогою медіа- комплексу "Маршрутне телебачення" (Патент України на корисну модель Мо 75445, (309Е 19/00,
СО9Е 27/00, публ. 2012 р), який включає розміщення у салоні транспортного засобу системи візуально-звукового представлення інформації з носія, де засобом для відтворення інформації слугує монітор, який кріплять у передній частині салону. Недоліком цього способу є те, що монітор для відтворення інформації кріплять у передній частині салону, і ця інформація не доступна для сприйняття усіма пасажирами, що знаходяться у транспортному засобі.
Відомий спосіб представлення інформації у громадському транспорті (Патент України на корисну модель Мо 19330, СЩ09Р 19/00, публ. 2006 р.)Ї, що включає розміщення в салоні транспортного засобу, в тому числі і в салоні вагона метро, системи візуально-звукового представлення інформації для відтворення інформації під час руху та зупинки транспортного засобу. У цьому способі у передній частині салону транспортного засобу розміщують засоби для відтворення рекламної та іншої корисної для споживачів інформації. Як засоби для відтворення інформації використовують І СО-монітори з діагоналлю екрана від 37 до 72 см, які закріплюють у металевому корпусі під/"на стелі за допомогою кронштейнів відразу за місцем/кабіною водія.
Недоліком цього способу є те, що як засіб для відтворення інформації використовують І СО- монітори, при цьому яскравість І! СО-монітори недостатня для роботи при сонячному денному
Зо світлі, наприклад у вагоні метро під час його руху на вулиці. Ще одним недоліком використання
ЇСО-моніторів є неможливість їх ремонту у випадку часткового пошкодження або у випадку, коли вигорають окремі пікселі у матриці.
Також недоліком цього способу є місце розміщення ІСО-моніторів, які при здійсненні відомого способу закріплюють у металевому корпусі під/"на стелі за допомогою кронштейнів відразу за місцем/кабіною водія. За такого розміщення оглядати інформацію з І СО-моніторів можуть лише ті пасажири, які знаходяться безпосередньо біля місця/кабіни водія. Отже, таке розміщення не дає змогу усім пасажирам вагона отримувати візуальну інформацію з пристрою.
Згідно зі статистичними відомостями метрополітену за 2016 рік метрополітеном скористалося 484,6 млн. пасажирів. Середньодобовий пасажиропотік склав 1,3 млн. пас.
Довжина сучасного вагона метро, наприклад вагона, що виробляються на ВЛТ "Крюківський вагонобудівний завод" (пир://лумли.Кми57.сот/), становить 19,03 м та розрахований такий вагон на 36 сидячих місць та 264/322 стоячих місць при щільності 8/10 осіб на м".
Отже, мають змогу сприймати візуальну інформацію лише пасажири, що знаходяться поблизу пристрою візуального представлення інформації, а пасажири, що стоять/сидять більш ніж за 5 метрів від місця розташування І СО-моніторів (з урахуванням розмірів моніторів від 37- 72 см в діаметрі) вже не сприймають інформацію з пристрою, а це приблизно 75 95 пасажирів.
Також відомим є спосіб надання рекламно-інформаційних послуг в транспортному засобі за патентом України Мо 84262 на корисну модель, дата публікації 10.10.2013. Зазначений спосіб включає розміщення у місці транспортного засобу, зручному для огляду пасажирами, засобу візуалізації рекламної інформації з сенсорним екраном. Хоча і розташовують пристрій за цим патентом у місці, зручному для огляду пасажирами, проте основним недоліком даного способу є велика вартість технічного обладнання, необхідного для його здійснення, і все ж таки дуже вузьке коло пасажирів, які мають змогу переглянути рекламну інформацію.
В основу корисної моделі поставлена задача створення такого способу демонстрації візуального контенту, який дозволить значно збільшити кількість пасажирів, які сприймають візуальну інформацію/контент у вигляді відеозображення; підвищити якість відтворення зображення і можливість його сприйняття під час знаходження/руху вагону метрополітен) на денному світлі; забезпечити додаткове освітлення у середині вагона під час руху у тунелі та у темну частину доби; спростити монтаж, демонтаж та технічне обслуговування екранів.
Поставлена задача вирішується тим, що у середині вагона рухомого складу метрополітену розташовують світлодіодні пристрої що слугують скрапами. Світлодіодні пристрої розташовують по периметру вікна або віконної рами вагона рухомого складу метрополітену у кількості, достатній для зручного сприйняття візуального контенту усіма пасажирами вагона.
Застосуванням світлодіодних пристроїв, що виводять відеозображення на екрані з підвищеною чіткістю і яскравістю, навіть під час знаходження/руху вагона метрополітену на денному світлі, вирішується задача, поставлена в основу заявленої корисної моделі. Так всі сидячі, стоячі пасажири, що знаходяться у вагоні метрополітену, мають можливість сприймати візуальну інформацію у вигляді відеозображення на світлодіодних екранах, що розміщені безпосередньо у середині вагоні рухомого складу метрополітену по периметру вікна або віконної рами вагону рухомого складу метрополітену у кількості, достатній та необхідній для сприйняття контенту як сидячими так і стоячими пасажирами вагона метрополітену. З урахуванням конструктивних особливостей вагона метрополітену, доцільно розміщувати щонайменше по шість світлодіодних пристроїв у вагоні, тобто по три з кожної сторони вздовж вагона між чотирма дверями.
Доцільне застосування як світлодіодних пристроїв екранів зі зменшеною вагою, широким кутом огляду, підвищеною контрастністю та чіткістю кольоропередачі, такі як матричні або кластерні ГЕЮО-пристрої: І ЕО-панелі, І ЕЮ-телевізори, І ЕЮ-монітори, І ЕЮО-дисплеї.
У кластерних екранах кожен піксель, що містить від трьох до кількох десятків світлодіодів, об'єднаний в окремому світлоїзольованому корпусі, який залитий герметизуючим компаундом, що є конструктивним елементом цього пристрою і називається кластером. Кластери, що утворюють інформаційне поле екрана, закріплені за допомогою гвинтів на лицьовій поверхні екрана. Від кожного кластера відходить джгут проводів, що підключається за допомогою електричного з'єднувача до відповідної схеми управління (плати).
У матричних світлодіодних екранах кластери і керуюча плата об'єднані в єдине ціле - матрицю, тобто на керуючій платі змонтовані і світлодіоди і комутуюча електроніка, які залиті герметизуючим компаундом. Залежно від розміру і роздільної здатності екрана, кількість світлодіодів, що становлять піксель, може коливатися від трьох до кількох десятків. А розподіл кількості світлодіодів за кольорами в пікселі змінюється від типу застосовуваних світлодіодів в інтересах дотримання балансу білого.
До переваг застосування світлодіодиих екранів за заявленим способом слід віднести їх високу яскравість, підвищену контрастність та чіткість кольоропередачі, що призводить до можливості сприйняття контенту з таких екранів під час знаходження/руху вагона метрополітену при денному світлі.
Ще однією перевагою застосування світлодіодних екранів за заявленим способом є мале енергоспоживання, що дозволяє використовувати світлодіодні екрани як додаткове освітлення у середині вагона під час руху у тунелі та у темну частину доби. Також до переваг застосування світлодіодних екранів за заявленим способом належить й спрощений монтаж, демонтаж та технічне обслуговування світлодіодних екранів. Застосування світлодіодів дає можливість легкої збірки екранів будь-яких розмірів та чітко у відповідності до розміру вікна/рами вагона метрополітену, при цьому співвідношення висоти і ширини відеозображення, що виводиться, зберігається.
Ще однією перевагою заявленою корисної моделі є саме надання візуального контенту, оскільки більша кількість пасажирів метро, із-за часу поїздки або шуму в салоні вагона метро, перебувають у навушниках, тому звукові повідомлення не сприймаються пасажиром.
Запропонований спосіб за корисною моделлю працює наступним чином. Для демонстрації візуального контенту в середині вагона рухомого складу метрополітену, закріплюють світлодіодні пристрої - екрани. Екрани закріплюють на вікнах по їх периметру, які, в залежності від потреб метрополітену, можуть бути виконані або І ЕО-панелями, або І ЕО-телевізорами, або
І Ео-моніторами, або І ЕО-дисплеями.
З урахуванням конструктивних особливостей вагона метрополітену, розмішують по шість світлодіодних пристроїв у вагоні, тобто по три з кожної сторони вздовж вагона між чотирма дверями.
Таке розміщення дозволяє сприймати візуальний контент усім пасажирам, що знаходяться як поблизу пристрою та і на відстані від пристрою. Враховуючи те, що демонстрація візуального контенту засобами світлодіодних пристроїв дає можливість широкого куту огляду візуального контенту, будь-який пасажир вагона, не залежно від того стоїть він чи сидить, в якому місці вагона він перебуває, має можливість сприймати контент. Застосування саме світлодіодних пристроїв для демонстрації візуального контенту дає можливість пасажирам вагона метро сприймати якісний візуальний контент з підвищеною контрастністю та чіткістю кольоропередачі як під час руху вагона під землею, так і під час руху вагона на вулиці при сонячному денному світлі.
Запропоноване застосування саме світлодіодних пристроїв для демонстрації візуального контенту за рахунок їх низького енергоспоживання може використовуватись як додаткове джерело освітлення у вагоні під час руху у тунелі та у темну частину доби. Облаштування світлодіодних пристроїв для демонстрації візуального контенту у вагоні з кожної сторони вздовж вагона між чотирма дверями дозволить спростити їх монтаж/демонтаж та технічне обслуговування. Оскільки І ЕЮО-панелі, І ЕО-телевізори, І ЕЮО-монітори, І ЕЮ-дисплеї виготовлені з світлодіодів, екрани легко збираються та облаштовуються чітко у відповідності до розміру вікна/рами вагону метрополітену, при цьому співвідношення висоти і ширини відеозображення, що виводиться, зберігається. Під час закріплення світлодіодних пристроїв для демонстрації візуального контенту можливо використовувати додаткові рами кріплення, що відповідають за розмірами вікну вагона метро, прогумовані накладки для зменшення вібрації.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту в середині вагона рухомого складу метрополітену.
2. Застосування за п. 1, яке відрізняється тим, що як світлодіодний пристрій застосовують світлодіодний екран, що розташовують по периметру вікна та/або віконної рами в середині вагона рухомого складу метрополітену.
3. Застосування за будь-яким з пп. 1-2, яке відрізняється тим, що як світлодіодний пристрій застосовують світлодіодний екран, виконаний у вигляді матричного або кластерного ІЕЮ- пристрою із зменшеною вагою, широким кутом огляду, підвищеною контрастністю та чіткістю кольоропередачі, вибраний із групи: І ЕЮ-панель, І ЕЮ-телевізор, І ЕЮ-монітор, І ЕЮ-дисплей.
4. Застосування за будь-яким з пп. 1-3, яке відрізняється тим, що на вікнах вагона рухомого складу метрополітену з квартиркою або квартирками світлодіодний пристрій розташовують по периметру вікна та/або віконної рами у нижній суцільній частині вікна. 0 КомпютернаверсткаА. Крижанівський (00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201703800U 2017-04-18 2017-04-18 Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену UA127464U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201703800U UA127464U (uk) 2017-04-18 2017-04-18 Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201703800U UA127464U (uk) 2017-04-18 2017-04-18 Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA127464U true UA127464U (uk) 2018-08-10

Family

ID=63080655

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201703800U UA127464U (uk) 2017-04-18 2017-04-18 Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA127464U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8677662B2 (en) LCD TFT sign for on-board use in public transportation
CN201017570Y (zh) 智能公交电子站牌
US20210365989A1 (en) A mobile projection system for displaying targeted advertisements on windows of a vehicle
KR100867932B1 (ko) 무빙 멀티 스크린 장치
CN2872531Y (zh) 地铁隧道播放广告的装置
CN208335647U (zh) 地铁全高门透明液晶显示广告装置
UA127464U (uk) Застосування світлодіодного пристрою як екрана для демонстрації візуального контенту у вагоні рухомого складу метрополітену
CN204332317U (zh) 电子站牌
CN204102506U (zh) 户外显示器的滑轨装置
JP2016148233A (ja) カーテンウォールパネルユニットおよびそれを用いたカーテンウォール。
JP5680776B1 (ja) 屋外・交通広告装置
CN210516170U (zh) 一种防震式车载投影装置
CN202512855U (zh) 一种led_lcd_画布多媒体显示屏
CN203889840U (zh) 一种带图像显示的电梯井道
CN101533583A (zh) 画面移动的广告看板
JP2018044972A (ja) 車両を用いての広告方法
CN201122402Y (zh) 隧道动画广告栏
CN201199423Y (zh) 移动广告车
CN211525927U (zh) 一种用于室内的led显示屏
KR200425664Y1 (ko) 동영상 광고부를 갖는 지하철 행선안내 게시장치
CN203557996U (zh) 皮卡宣传车
KR102603912B1 (ko) Pdlc 필름을 부착한 pet지를 이용한 광고 게시판
CN2601441Y (zh) 一种动态广告装置
CN209705885U (zh) 一种具有全息风扇屏的城市路灯
KR20170002848U (ko) 빔프로젝터 및 특수필름을 이용한 광고 시스템