UA18308U - Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis - Google Patents

Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis Download PDF

Info

Publication number
UA18308U
UA18308U UAU200603283U UAU200603283U UA18308U UA 18308 U UA18308 U UA 18308U UA U200603283 U UAU200603283 U UA U200603283U UA U200603283 U UAU200603283 U UA U200603283U UA 18308 U UA18308 U UA 18308U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pathological
orthopedic
neuro
syndromes
patients
Prior art date
Application number
UAU200603283U
Other languages
English (en)
Inventor
Serhii Valeriiovych Vlasenko
Original Assignee
Serhii Valeriiovych Vlasenko
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Serhii Valeriiovych Vlasenko filed Critical Serhii Valeriiovych Vlasenko
Priority to UAU200603283U priority Critical patent/UA18308U/uk
Publication of UA18308U publication Critical patent/UA18308U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель стосується медицини, в саме, неврології і може бути використана для лікування хворих на 2 дитячий церебральний параліч.
За прототип обрано спосіб корекції патологічних нейроортопедичних синдромів у хворих на дитячий церебральний параліч (О.Р.Орлова, Н.Н. Яхно. Применение Ботокса (токсина ботулизма типа А) в клинической практике. - М.: Каталог, 2001. - С.86-108)|, який заключається у використанні локальних ін'єкцій препарату токсину ботулізму типа А для зниження патологічної еластичності м'язів на тривалий час залежно від 710 патологічних синдромів, причому введення препарату, розподіл одиниць на один м'яз здійснюють залежно від клінічно певних патологічних синдромів - ректус-, аддукторний-, гамстринг-, синдроми трицепсу.
Ознаками, які співпадають з суттєвими ознаками способу, що заявляється, є: використання ін'єкцій препарату токсину ботулізму.
Причинами, що перешкоджають досягненню очікуваного технічного результату (підвищення ефективності корекції), є: оскільки у дитини можливо поєднання декількох патологічних синдромів, то можливо наявність значного обмеження об'ємів рухів в суглобах, що пов'язано зі значною еластичністю м'язів, ригідністю суглобово-зв'язкового апарату, доза препарату, що вводиться, може не приносити бажаного клінічного ефекту, що вимагає збільшення кількості токсину, а з цим можуть бути пов'язані побічні ефекти, такі як розвиток генералізованого парезу м'язів, порушення функції дихання.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення способу-прототипу шляхом поєднання введення препарату з етапним гіпсуванням кінцівок впродовж трьох тижнів, за рахунок чого можливо проведення більш цілеспрямованої ін'єкційної терапії, точніший і адекватніший розподіл дози препарату, можливість ін'єкції більшої дози в одну-дві групи м'язів, замість 5-6 груп, дія на суглобово-зв'язковий апарат, що дозволяє досягти очікуваний технічний результат, тобто підвищити ефективність лікування.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі корекції патологічних нейроортопедичних синдромів у в хворих на дитячий церебральний параліч, що включає використання ін'єкцій препарату токсину ботулізму, згідно корисної моделі, заздалегідь визначають основний нейроортопедичний синдром, виявляють групи м'язів з патологічною еластичністю і вводять в неї максимальну кількість препарату Диспорт", потім проводять етапне гіпсування кінцівок впродовж трьох тижнів з подальшим комплексним санаторно-курортним лікуванням. со
Між сукупністю суттєвих ознак запропонованої корисної моделі та очікуваним технічним результатом, «з проявляється наступний причинно-наслідковий зв'язок: попередній вибір основного нейроортопедичного синдрому, представленого еластичністю однієї групи м'язів з введенням в цю групу максимальної кількості о препарату з подальшим етапним гіпсуванням впродовж трьох тижнів дозволяє ефективно, на тривалий час - Ге) рецидив еластичності не раніше 8-9 місяців, при звичайному підході 3-4 місяці, понизити патологічний тонус м'язів, що дозволяє за даний проміжок часу виробити у дитини новий руховий стереотип, навчити правильно -- стояти, ходити і на їх основі створювати стійку функціональну систему за рахунок глибинної перебудови внутрішньополушарних взаємин, що клінічно виражається в поліпшенні по всіх параметрах вищої психічної функції людини. «
Запропонованим способом було проліковано 140 дітей. З 50 За даними ортопедичного обстеження у всієї групи дітей були виявлені патологічні нейроортопедичні с синдроми: ректус-, аддукторний-, гамстринг-, трицепс, а також їх поєднання в різних варіаціях, що виражалося
Із» в характерній для кожної дитини патологічній позі при стоянні і ходьбі.
Об'єми активних, пасивних рухів в кінцівках були різко обмежені і складали не більше 5095 від норми.
Самостійні стояння і ходьба були різко обмежені і без сторонньої допомоги не можливі. За даними електроміографії, що проводиться, відмічалась підвищена біоелектрична активність в даних групах м'язів, - причому у спокої, коефіцієнти адекватності, реципрокності, синергії були змінені - не менше 0,9-1. о Після проведення корекції запропонованим способом за даними повторного тестування поліпшення були представлені у всіх хворих у вигляді збільшення об'ємів активних, пасивних рухів до вікової норми, зниження о патологічного м'язового тонусу. Усунені патологічні синдроми, що дозволило ефективніше поводити заняття ав! 20 лікувальною фізкультурою, виробити правильний стереотип ходьби. Всі діти почали самостійно стояти, ходити за допомогою канадських паличок, а надалі за даними катамнестичних спостережень - самостійно. За даними со повторного електроміографічного обстеження відмічалось зникнення патологічної біоелектричної активності м'язів у спокої і зниження її при активних рухах, нормалізувалися коефіцієнти - знизилися до 0,3.
У таблиці 1 наведена локалізація ін'єкцій препарату ,Диспорту" у хворих з ДЦП, формою спастична диплегія 22 задежно від провідної синергії. с Спосіб полягає в наступному.
Попередньо визначають провідний патологічний синдром, що визначає весь патологічний стереотип ходьби, і групи м'язів, зниження еластичності яких дозволило б усунути даний синдром.
Проводять клінічне ортопедичне обстеження, потім з урахуванням отриманих результатів і використанням бо даних ЕМГ виявляють провідні синдроми, патологічна еластичність м'язів в яких є основною перешкодою, що не дозволяє дитині самостійно пересуватися. Препарат токсину ботулізму - ,Диспорт" після попереднього розведення в ізотонічному розчині 0,995 розчину натрію хлориду вводять в групу м'язів, зниження еластичності яких дозволяє одержати максимальний ефект.
Так, наприклад, за наявності ректус- і трицепс- синдромів всі 500 ОД препарату ,Диспорт" вводять тільки в бо прямі м'язи стегна - по 250 ОД в кожний, а трицепсо-синдром усувають етапним гіпсуванням впродовж трьох тижнів. Після даного курсу проводять комплексне санаторно-курортне лікування.
Виявлення певної групи м'язів з провідною еластичністю і перерозподіл дози препарату здійснюють так, щоб максимально зняти вплив даної групи м'язів на патологічну ходу.
Корекцію проводять під контролем електроміографії до і після лікування, а також після повторного клінічного огляду. Заданими повторної ЕМГ достовірно визначено зниження патологічної біоелектричної активності м'язів з повним її зникненням у спокої, нормалізацію коефіцієнтів адекватності, реципрокності і синергії.
За даними повторного тестування настає поліпшення всіх показників рухових функцій. 70 Відомості, які підтверджують можливість використання корисної моделі.
Приклад 1
Хворий В., 9 років, діагноз - ДЦП, спастична диплегія середнього ступеня тяжкості, аддукторний синдром, трицепс синдром.
При клінічному огляді - дитина самостійно не стоїть, не ходить. Можливо пересування з підтримкою за руки /5 З перехрестом ніг на рівні стегон, опорою на передні відділи ступнів. Об'єм рухів в суглобах: активно ноги не відводить, тильного згинання ступнів не здійснює; пасивно - відведення стегон можливо до 20 градусів, тильне згинання ступнів - до 5 градусів, при пасивних рухах відмічається різко виражена еластичність тестованих м'язів.
За даними ЕМГ: підвищена біоелектрична активність в даних групах м'язів, причому у спокої, коефіцієнти адекватності, реципрокності, синергії - 0,9-1.
Хворому була проведена корекція запропонованим способом.
Ін'єкції препарату ,Диспорт" були проведені в аддуктори - по 250 ОД в кожну сторону. У литкові м'язи препарат не вводили. Проведений курс етапного гіпсування ніг, впродовж якого проведено пасивне розтягування литкових м'язів гомілок до 15 градусів тильного згинання, відведення ніг до 40 градусів було фіксовано до гіпсових бинтів розпіркою.
Після проведеної корекції було поліпшення за даними повторного тестування - відведення ніг активно дитина стала виконувати до 15 градусів, тильне згинання ступнів - до 10 градусів. т
Дані ЕМГ - зникнення патологічної біоелектричної активності м'язів у спокої і зниження її при активних рухах, нормалізувалися коефіцієнти - знизилися до 0,3.
Приклад 2 со зо Хворий А., 10 років. Діагноз - ДЦП, спастична диплегія важкого ступеня, ректус-, гамстринг-, синдроми трицепсу. Знаходився в психоневрологічному санаторії. о
При клінічному огляді: дитина самостійно пересувається з підтримкою за руки в позі потрійного сгибания" с - нахилом тулуба вперед, згинанням в тазостегнових, колінних суглобах, опорою на передні відділи ступнів.
Об'єм рухів в суглобах: активно не розгинає стегна, гомілки тильного згинання ступнів не здійснює; пасивно - со зв розгинання стегон можливо до 20 градусів, гомілок - до 10 градусів, тильне згинання ступнів - до 5 градусів, «- при пасивних рухах відмічається різко виражена еластичність тестованих м'язів.
За даними ЕМГ: підвищена біоелектрична активність в даних групах м'язів, причому у спокої, коефіцієнти адекватності, реципрокності, синергії - 0,9-1.
Хворому була проведена корекція патологічних нейроортопедичних синдромів за способом, що заявляється. «
Ін'єкції препарату ,Диспорт" були проведені в прямі м'язи - по 150 ОД в кожну сторону, і в м'язи групи з с уветі" - по 100 ОД в кожну сторону, що значно менше, ніж в прототипі. У литкові м'язи препарат не вводили. . Проведений курс етапного гіпсування ніг, впродовж якого проведене пасивне розтягування литкових м'язів и? гомілок до 15 градусів тильного згинання, відведення ніг до 40 градусів було фіксовано до гіпсових бинтів розпіркою, розгинання в колінних суглобах - до 0 градусів. Дитина активно стояла, ходила в гіпсових пов'язках, проводилися ортопедичні укладання, направлені на пасивне розтягування прямих м'язів стегон. - Після проведеної корекції було поліпшення за даними повторного тестування - розгинання в тазостегнових суглобах активно дитина стала виконувати до 5 градусів, в колінних - до 0 градусів, тильне згинання ступнів - бо до 10 градусів. 2) Дані ЕМГ - зникнення патологічної біоелектричної активності м'язів у спокої і зниження її при активних рухах, нормалізувалися коефіцієнти - знизилися до 0,3. о Даний спосіб може бути використаний в комплексі з традиційним лікуванням дитячого церебрального с паралічу. в патологічної синергії більше 30 одиниць на кг/маси тіла) ін'єкцій - синдром во б5

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб корекції патологічних нейроортопедичних синдромів у хворих на дитячий церебральний параліч, що включає використання ін'єкцій препарату токсину ботулізму, який відрізняється тим, що заздалегідь визначають основний нейроортопедичний синдром, виявляють групи м'язів з патологічною еластичністю і вводять в неї препарат "Диспорт" у кількості від 100 од. до З00 од., потім проводять етапне гіпсування кінцівок впродовж трьох тижнів з подальшим комплексним санаторно-курортним лікуванням. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних 70 мікросхем", 2006, М 11, 15.11.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. що 2 (ее) «в) (зе) (ее) ьо
    - . и? - (ее) (95) («в) ІЧ е) 60 б5
UAU200603283U 2006-03-27 2006-03-27 Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis UA18308U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200603283U UA18308U (en) 2006-03-27 2006-03-27 Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200603283U UA18308U (en) 2006-03-27 2006-03-27 Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA18308U true UA18308U (en) 2006-11-15

Family

ID=37506554

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200603283U UA18308U (en) 2006-03-27 2006-03-27 Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA18308U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2700939C2 (ru) * 2014-06-06 2019-09-24 Галит КЛЯЙНЕР-ФИСМАН Ботулинический токсин для применения в лечении паратонии

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2700939C2 (ru) * 2014-06-06 2019-09-24 Галит КЛЯЙНЕР-ФИСМАН Ботулинический токсин для применения в лечении паратонии

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2054907C1 (ru) Устройство для лечения больных с нарушением позы и двигательной активности
Patel Therapeutic interventions in cerebral palsy
Watt et al. A prospective study of inhibitive casting as an adjunct to physiotherapy for cerebral‐palsied children
Krishnan et al. A pilot study on the feasibility of robot-aided leg motor training to facilitate active participation
Erbil et al. Effects of robot‐assisted gait training in chronic stroke patients treated by botulinum toxin‐a: A pivotal study
EP1985276A1 (en) Treatment of movement disorders by a combined use of a chemodenervating agent and automated movement therapy
Chon et al. Watsu approach for improving spasticity and ambulatory function in hemiparetic patients with stroke
Kasahara et al. Comparison between 6-week foam rolling intervention program with and without vibration on rolling and non-rolling sides
In et al. Effectiveness of transcutaneous electrical nerve stimulation with taping for stroke rehabilitation
RU2338503C1 (ru) Способ реабилитации больных с контрактурами коленного сустава
Hazneci et al. Comparison of the efficacies of botulinum toxin A and Johnstone pressure splints against hip adductor spasticity among patients with cerebral palsy: a randomized trial
UA18308U (en) Method for correcting pathological neuro-orthopedic syndromes in patients with infantile cerebral paralysis
RU2040922C1 (ru) Способ проведения лечебной гимнастики у детей с поражением опорно-двигательного аппарата
Uhm et al. The effects of whole body vibration combined biofeedback postural control training on the balance ability and gait ability in stroke patients
Oden Systematic therapeutic exercises in the management of the paralyses in hemiplegia
RU2293548C1 (ru) Способ лечения больных детским церебральным параличом
Vaidya et al. Active release technique and its impact on non-specific low back pain
US20040225237A1 (en) Method for treatment of patients having problems in motoric functions
RU2616217C1 (ru) Способ лечения постиммобилизационных контрактур
RU2805019C1 (ru) Способ комплексной реабилитации больных детским церебральным параличом
RU2462219C1 (ru) Способ реабилитации пациентов с коксартрозом
Bhatikar Effect of matrix rhythm therapy in B/L adductor muscle tightness in pediatric cerebral palsy: A case report
RU2792533C1 (ru) Способ активации и восстановления мышечно-связочной структуры
Nodine Physical therapy interventions and treatment for an 11 year old idiopathic toe walker: a case report
RU2548504C1 (ru) Способ восстановления подвижности суставов конечностей после травм и операций