UA155253U - Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси - Google Patents

Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси Download PDF

Info

Publication number
UA155253U
UA155253U UAU202304397U UAU202304397U UA155253U UA 155253 U UA155253 U UA 155253U UA U202304397 U UAU202304397 U UA U202304397U UA U202304397 U UAU202304397 U UA U202304397U UA 155253 U UA155253 U UA 155253U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bagasse
mixture
components
mixer
mixing
Prior art date
Application number
UAU202304397U
Other languages
English (en)
Inventor
Максим Дмитрович Мельничук
Original Assignee
Максим Дмитрович Мельничук
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Максим Дмитрович Мельничук filed Critical Максим Дмитрович Мельничук
Priority to UAU202304397U priority Critical patent/UA155253U/uk
Publication of UA155253U publication Critical patent/UA155253U/uk

Links

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів з відходів рослинної біомаси включає дозування компонентів - рідини, мінерального в'яжучого, органічного заповнювача і добавок, завантаження цих компонентів у змішувач і їх змішування. Як органічний заповнювач використані попередньо підготовлені відходи від переробки цукрової тростини, а саме багаса, як мінеральне в'яжуче використане негашене вапно, а як рідина використана молочна сироватка, до складу компонентів також входить бактеріальна закваска, спосіб відбувається за умов бактеріального каталізу та містить наступні етапи: - подрібнення волокон багаси до розміру 3-10 см; - завантаження волокон багаси до змішувача; - додавання до змішувача негашеного вапна; - змішування суміші протягом 7-10 хвилин з поступовим додаванням молочної сироватки та бактеріальної закваски при температурі 25-30 °С; - отримання суміші з можливістю наступного формування, 1

Description

Корисна модель належить до галузей будівництва та біотехнологій, а саме до біобетону та будівельних матеріалів з відходів рослинної сировини. Будівельні матеріали можна застосовувати безпосередньо або використовувати для виготовлення конструкційно- теплоізоляційних виробів, блоків та конструкцій з біобетону, які, в свою чергу, можуть бути використані при будівництві житлових та технічних споруд із високим екологічним індексом.
З рівня техніки відомий спосіб виготовлення деревинноцементного матеріалу за авторським свідоцтвом СРСР Мо 1756303А1, дата публікації 23.08.92 р., що включає попередню обробку органічного заповнювача водним розчином одного чи декількох неорганічних речовин - хлориду кальцію, сульфату кальцію або хлориду натрію з подальшим витримуванням обробленого заповнювача на повітрі протягом 24-48 годин, змішуванням з цементом та водою, формуванням та термообробкою. Основним недоліком цього способу є те, що речовини, які застосовуються як модифікатори, є слабкими біоцидами і в наслідок цього не здатні забезпечити хімічний захист органічного заповнювача від подальшого біологічного руйнування та надати біостійкості виробам з арболіту на тривалий термін.
Також відомим є спосіб виготовлення арболіту за патентом України Мо 84086 на винахід, дата публікації 10.09.2008, що включає перемішування мінеральних в'яжучих з органічними заповнювачами та водою з наступним твердінням суміші, який відрізняється тим, що органічний заповнювач попередньо модифікують водним розчином залізного купоросу концентрацією 20- 150 г/дм3 в перерахунку на безводну сіль шляхом вимочування до наскрізного просочування часток заповнювача з наступним промиванням та просушуванням. Недоліками цього способу є дуже тривалий процес попередньої обробки органічного заповнювача, необхідність застосування спеціального обладнання. Крім цього, отримана в результаті суміш може використовуватись виключно для виготовлення легкого бетону (арболіту).
Найбільш близьким аналогом для корисної моделі є спосіб виготовлення арболіту, що включає дозування компонентів арболіту - води, мінерального в'яжучого, органічного заповнювача і добавок, завантаження цих компонентів у змішувач і їхнє змішування. (Будівельні матеріали з відходів деревини /В.П. Хоменко, Є.А. Кожан, Ю.І. Сєдих. - К.: Будівельник, 1976. -
С. 34-35). Недоліком цього способу є не дуже висока міцність арболіту, що не перевищує 3,5
МПа, а також необхідність застосування цементів високої вартості - 1-го типу по ДСТУ БВ.2.7- 46-96 зі вмістом мінеральних добавок до 595, і складність технології виробництва, що передбачає спеціальну обробку органічного заповнювача та теплову обробку - сушку при підвищеній температурі, не відповідність способу екологічним нормам.
В основу корисної моделі поставлено задачу розробити спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів з відходів рослинної біомаси з суттєвим зниженням коефіцієнта викидів вуглекислого газу в атмосферу при виробництві, вирішенням проблем утилізації і використання відходів цукрової тростини після екстракції цукру в місцях його скупчення і утилізації водних відходів (сироватку) при виробництві молочних продуктів.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі виготовлення біобетону та будівельних матеріалів з відходів рослинної біомаси, що включає дозування компонентів - рідини, мінерального в'яжучого, органічного заповнювача і добавок, завантаження цих компонентів у змішувач і їх змішування, як органічний заповнювач використані попередньо підготовлені відходи від переробки цукрової тростини (багасса), як мінеральне в'яжуче використане негашене вапно а як рідина використана молочна сироватка, до складу компонентів також входить бактеріальна закваска, спосіб відбувається за умов бактеріального каталізу та містить наступні етапи: - подрібнення волокон багасси до розміру 3-10 см; - завантаження волокон багасси до змішувача; - додавання до змішувача негашеного вапна; - змішування суміші протягом 7-10 хвилин з поступовим додаванням молочної сироватки та бактеріальної закваски при температурі 25-30 "С; - отримання суміші з можливістю наступного формування, при наступному співвідношенні компонентів суміші, мас. Фо: багасса 40-70 негашене вапно 20-50 молочна 10 сироватка бактеріальна із розрахунку 100 тисяч закваска бактерій на 1 литр молочної сироватки.
Доцільно для виготовлення біобетону, цегли та/або будівельних блоків до способу додавати наступні етапи: - доведення суміші до пастоподібної консистенції, - залиття суміші у заздалегідь підготовлені форми, - пресування за допомогою механічного пресу, - сушіння природним шляхом в сухих приміщеннях або за допомогою сушильного (жарового) обладнання, при цьому відносну концентрацію багасси вибирати 60-70 95, а вапна - 20-30 95.
Доцільно під час змішування компонентів додавати кольорові барвники натурального походження для фарбування цегли у бажаний колір.
Доцільно для отримання суміші з властивостями штукатурки або заливки знижувати відносну концентрацію багасси до 40-45 95, а вапна збільшувати до 45-50 95.
В основі запропонованого способу лежить ідея використання як основу для біобетону та будівельних матеріалів суміші біомаси цукрової тростини після екстракції цукру із додаванням вапна і водного розчину після приготування молочної продукції (сироватки). Додавання до цієї суміші бактеріальної закваски (Васіїїи5--Ї асіорбасіїй5) викликає зброджування кінцевої органіки (білків, жирів та вуглеводів) і отримання вторинних бактеріальних метаболітів як зв'язуючого компоненту для біобетону та будівельних матеріалів.
Спосіб здійснюють наступним чином. Залежно від наступного використання будівельної суміші розраховують та відміряють масові відсотки компонентів. Для штукатурки або заливки використовують наступні пропорції, мас. 96: багасса - 40-45, вапно - 45-50, сироватка - 10, бактеріальна закваска - із розрахунку 100 тисяч бактерій на 1 литр сироватки. Для отримання біобетону та будівельних матеріалів у вигляді цегли та/або будівельних блоків використовують наступні пропорції, мас. 95: багасса - 60-70, вапно - 20-30, сироватка - 10, бактеріальна закваска - із розрахунку 100 тисяч бактерій на 1 литр сироватки. Надалі проводять попередню обробку біомаси багасси (волокон) в роторних механічних подрібнювачах до досягнення розміру волокон 3-10 см. Отриману біомасу в потрібних пропорціях завантажують до змішувача ємністю не менш ніж 500 кг. В процесі змішування до біомаси додають вапно із поступовим додаванням молочної сироватки і бактеріальної закваски. Для фарбування майбутніх виробів (наприклад, цегли) до змішувача можуть бути додані кольорові барвники натурального походження. Процес змішування не потребує високих температурних умов та тривалого змішування. Як правило, буває достатньо температури 20-30 С та тривалості 7-10 хвилин. Суміш, що має використовуватись як штукатурка або заливка, повинна бути напіврідкою, а для виготовлення біобетону, цегли та/або будівельних блоків, мати пастоподібну консистенцію. Відносна вологість на стадії приготування суміші не має особого значення і може бути в межах 15-40 95.
Після завершення етапу змішування отримана суміш для застосування як штукатурки або заливки одразу готова для використання. Суміш для виготовлення біобетону, цегли та/або будівельних блоків потребує додаткової обробки: заливання у форми за розмірами, пресування механічним пресом у відповідності до заданої форми майбутнього будівельного блока та сушіння. Сушіння отриманих виробів відбувається природним шляхом в сухих приміщеннях або за допомогою сушильного (жарового) обладнання згідно із заданими умовами. Щільність виробів складає приблизно 2-2,7 г/см" залежно від способу фінального сушіння. Отриманий в результаті реалізації способу біобетонний вироб (цегла чи блок) має більш щільну рівномірну структуру, а коефіцієнт теплопровідності - 0,25 Вт/м С) у порівнянні з біомасою сосни - 0,1, вапняку - 0,6, цегли керамічної - 0,45, цегли сілікатної - 0,70.
З огляду на склад, незначну енергоємність виробництва та екологічну чистоту біобетон та будівельні матеріали можуть використовуватись як енерго-, ресурсозберігаючий будівельний матеріал, особливо з урахуванням такого важливого чинника, як наявність поновлюваного джерела органічної сировини, і може становити собою конкурентний товар на ринку будівельних матеріалів.
БО Таким чином, спосіб за корисною моделлю, що заявляється, дозволяє отримати біобетон та будівельні матеріали з новою якістю та властивостями, що дозволяє використовувати їх в екологічному і економічно обгрунтованому будівництві на основі біоконверсійних відходів при виробництві цукру із цукрової тростини, вапна, водних відходів при виробництві молочних продуктів за умов бактеріального каталізу робочої суміші у вигляді цегли, блоків, наповнювачів стін чи будь-яких інших технологічних просторів.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів з відходів рослинної біомаси, що бо включає дозування компонентів - рідини, мінерального в'яжучого, органічного заповнювача і добавок, завантаження цих компонентів у змішувач і їх змішування, який відрізняється тим, що як органічний заповнювач використані попередньо підготовлені відходи від переробки цукрової тростини, а саме багаса, як мінеральне в'яжуче використане негашене вапно, а як рідина використана молочна сироватка, до складу компонентів також входить бактеріальна закваска, спосіб відбувається за умов бактеріального каталізу та містить наступні етапи: - подрібнення волокон багаси до розміру 3-10 см; - завантаження волокон багаси до змішувача; - додавання до змішувача негашеного вапна; - змішування суміші протягом 7-10 хвилин з поступовим додаванням молочної сироватки та бактеріальної закваски при температурі 25-30 "С; - отримання суміші з можливістю наступного формування, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9о: багаса 40-70 негашене вапно 20-50 молочна сироватка 10
. із розрахунку 100 тисяч бактерій на 1 бактеріальна закваска . литр молочної сироватки.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що виготовлення біобетону, цегли та/або будівельних блоків включає додаткові етапи: - доведення суміші до пастоподібної консистенції, - залиття суміші у заздалегідь підготовлені форми, - пресування за допомогою механічного пресу, - сушіння природним шляхом в сухих приміщеннях або за допомогою сушильного жарового обладнання, при цьому відносну концентрацію багаси вибирають 60-70 95, а вапна - 20-30 95.
З. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що під час змішування компонентів додають кольорові барвники натурального походження для фарбування цегли у бажаний колір.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що для отримання суміші з властивостями штукатурки або заливки відносну концентрацію багаси знижують до 40-4595, а вапна збільшують до 45-50 9.
UAU202304397U 2023-09-18 2023-09-18 Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси UA155253U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202304397U UA155253U (uk) 2023-09-18 2023-09-18 Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202304397U UA155253U (uk) 2023-09-18 2023-09-18 Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155253U true UA155253U (uk) 2024-01-31

Family

ID=89666306

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202304397U UA155253U (uk) 2023-09-18 2023-09-18 Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155253U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3264125A (en) Manufacture of lightweight concrete products
CN105110758B (zh) 一种利用玉米秸秆和氯氧镁水泥复合制备建筑保温材料的方法
NO336403B1 (no) Fremgangsmåte for fremstilling av betong eller mørtel på basis av utelukkende vegetabilsk tilslag
CN104496361A (zh) 一种竹骨-秸秆复合墙体材料组合物及其制备方法
CN102718548B (zh) 粉煤灰烧结砖及烧制工艺
CN111423189B (zh) 一种秸秆灰制备的硅酸钙板及其制备方法
MX2014004200A (es) Aditivos de cemento y metodos relacionados de uso.
RU2708766C1 (ru) Способ изготовления гипсовых изделий на основе отходов производства базальтовых волокон
CN108002792A (zh) 一种机喷型无机保温抗裂砂浆及其施工方法
UA155253U (uk) Спосіб виготовлення біобетону та будівельних матеріалів із відходів рослинної біомаси
RU2569422C1 (ru) Древесно-цементная смесь
WO2004099102A2 (en) Composition for blocks for masonry and facing and method for their production
RU2194685C2 (ru) Сырьевая смесь для изготовления древесно-бетонных материалов и способ ее получения
CN103992070A (zh) 电解锰渣蒸压砖的制作工艺
RU2570214C1 (ru) Древесно-талькохлорито-цементная смесь
CN101269929B (zh) 一种防水型水泥砂浆添加剂及其生产方法及其使用方法
CN106478039A (zh) 一种隔热保温砂浆及其制备方法
CN109928654B (zh) 一种改性树叶纤维轻质保温混凝土及其制备方法
RU2746720C2 (ru) Способ получения арболита
RU2784102C1 (ru) Строительный композит на основе костры технической конопли
RU2564429C1 (ru) Сырьевая смесь для получения гипсовых материалов
CN109320181A (zh) 一种加气磷建筑石膏保温砌块及其制备方法
US20220185729A1 (en) Novel Cellulose-Based Concrete Mix and Processes
RU2232737C1 (ru) Сырьевая смесь для получения конструкционно-теплоизоляционного материала
RU193015U1 (ru) Подоконная плита