UA154511U - Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі - Google Patents

Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі Download PDF

Info

Publication number
UA154511U
UA154511U UAU202205059U UAU202205059U UA154511U UA 154511 U UA154511 U UA 154511U UA U202205059 U UAU202205059 U UA U202205059U UA U202205059 U UAU202205059 U UA U202205059U UA 154511 U UA154511 U UA 154511U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
module
frame
energy
absorbing components
energy absorbing
Prior art date
Application number
UAU202205059U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Павлович Нерубацький
Владимир Павлович Нерубацкий
Альона Олександрівна Ловська
Алена Александровна Ловская
Original Assignee
Український Державний Університет Залізничного Транспорту
Украинский Государственный Университет Железнодорожного Транспорта
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Український Державний Університет Залізничного Транспорту, Украинский Государственный Университет Железнодорожного Транспорта filed Critical Український Державний Університет Залізничного Транспорту
Priority to UAU202205059U priority Critical patent/UA154511U/uk
Publication of UA154511U publication Critical patent/UA154511U/uk

Links

Landscapes

  • Vibration Dampers (AREA)

Abstract

Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, автозчіпного модуля, модуля гальмівного обладнання, модуля рами, який складається з хребтової, кінцевих, шворневих та проміжних балок, модуля розвантажувального устаткування і модуля кузова, який складається з двох бокових вертикальних стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, вертикальні та похилі стійки, двох торцевих похилених стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, та двох бункерів з двома розвантажувальними люками. Хребтова балка виконана з С-подібного профілю, перекритого горизонтальним листом та заповненого енергопоглинальним матеріалом, а балки кінцеві виконано з прямокутних труб, заповнених енергопоглинальним матеріалом.

Description

Корисна модель належить до вагонобудування та може бути використана для здійснення залізничних перевезень насипних та навалювальних вантажів, що не потребують захисту від атмосферних опадів.
Відома конструкція вагона-хопера для перевезення сипучих вантажів, що містить раму, каркас і симетричний суцільнометалевий кузов, складений з двох бічних вертикальних стінок, що мають однакову площу, і двох торцевих стінок, нахилених відносно його вертикальної осі, торцеві стінки мають відповідно однакову площу, при цьому вертикальна стінка, що знаходиться праворуч відносно руху вагона, оснащена обладнанням для розвантаження та важільними механізмами з пневмоциліндрами для відкриття, закриття і фіксації. Один розвантажувальний люк із кришкою закріплено шарнірно на одній бічній вертикальній стінці з боку розвантаження, а частину іншої бічної стінки виконано як підлогу, нахилену вбік розвантаження. Причому верхня частина перерізу кузова має в плані вигляд з'єднаних великими основами вздовж продовжньої осі прямокутника і трапеції з бічними перехідними сторонами і малою основою на стороні розвантажувальної бічної стінки (ША 75199 у, 26.11.2012).
Також відомий вагон-хопер, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, автозчіпного модуля, модуля гальмівного обладнання, модуля рами, який складається з хребтової, кінцевих, шворневих та проміжних балок, модуля розвантажувального устаткування і модуля кузова, який складається з двох бокових вертикальних стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, вертикальні та похилі стійки, двох торцевих похилених стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, та двох бункерів з двома розвантажувальними люками. Хребтова балка виконана з П-подібного профілю, за довжиною якого між задніми упорами автозчепів розміщуються пружні елементи, перекриті зверху горизонтальним листом. Для обмеження переміщень горизонтальних листів у вертикальній площині на П-подібному профілі передбачені кронштейни (А 148947 |, 06.10.2021).
Недоліками даних конструкцій вагонів-хоперів є недостатня міцність елементів рами при дії експлуатаційних навантажень, що сприяє появі тріщин в них.
Найбільш близьким до об'єкта, що заявляється є залізничний вагон-хопер відкритого типу (модель 20-9749, ТУ УЗ5.2-01124454-035:2005), конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, автозчіпного модуля з типовими упряжними пристроями, модуля гальмівного обладнання, модуля рами, який складається з хребтової, кінцевих, шворневих та проміжних балок, модуля розвантажувального устаткування і модуля кузова, який складається з двох бокових вертикальних стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, вертикальні та похилі стійки, двох торцевих похилених стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, та двох бункерів з двома розвантажувальними люками.
Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату полягають у недостатній міцності хребтової балки рами, як основного несучого елемента конструкції, при дії експлуатаційних навантажень.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищення міцності несучої конструкції вагона-хопера, а як наслідок, ресурсу експлуатації.
Поставлена задача вирішується тим, що вагон-хопер, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, автозчіпного модуля, модуля гальмівного обладнання, модуля рами, який складається з хребтової, кінцевих, шворневих та проміжних балок, модуля розвантажувального устаткування і модуля кузова, який складається з двох бокових вертикальних стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, вертикальні та похилі стійки, двох торцевих похилених стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, та двох бункерів з двома розвантажувальними люками, згідно з корисною моделлю хребтова балка виконана з С-подібного профілю, перекритого горизонтальним листом та заповненого енергопоглинальним матеріалом, а балки кінцеві виконано з прямокутних труб, заповнених енергопоглинальним матеріалом. Введення нових ознак при взаємодії з відомими забезпечують підвищення міцності несучої конструкції вагона-хопера за рахунок зменшення навантаженості при експлуатаційних режимах.
Суть корисної моделі пояснюють креслення.
На фіг. 1 показаний загальний вигляд запропонованого вагона-хопера.
На фіг. 2 показаний модуль кузова вагона-хопера.
На фіг. З - модуль рами вагона-хопера.
На фіг. 4 - переріз хребтової балки.
На фіг. 5 - переріз кінцевої балки.
Запропонований вагон-хопер (фіг.1) складається з модуля екіпажної частини 1, що містить 60 два двовісних візки, автозчіпного модуля 2, модуля гальмівного обладнання 3, модуля кузова 4 з двома бункерами 5 із двома розвантажувальними люками б та модуля рами 7. До складу модуля кузова входять стіни бокові з верхнім 8 та нижнім 9 обв'язуванням, вертикальними 10 та похилими 11 стійками (фіг. 2), і стіни торцеві з верхнім 12 та нижнім 13 обв'язуванням. Модуль рами (фіг. 3) включає балку хребтову 14, виконану з С-подібного профілю 15 (фіг. 4), перекритого горизонтальним листом 16 та заповненого енергопоглинальним матеріалом 17.
Також до конструкції рами входять балки шворневі 18 (фіг. 3), балки кінцеві 19, які виконано з прямокутних труб 20 (фіг. 5), заповнених енергопоглинальним матеріалом 21 та балки проміжні поперечні 22 (фіг. 3). Для розвантаження кузова вагон-хопер оснащений модулем розвантажувального устаткування 23 (фіг. 1).
Запропонований вагон-хопер працює таким чином. Для формування вантажного залізничного поїзду вагон-хопер з'єднується з заднім вагоном і переднім вагоном (або локомотивом) через модуль автозчіпного пристрою 2 (фіг. 1), та з гальмовою магістраллю поїзда через модуль гальмівного обладнання 3.
У процесі руху вантажного поїзда в результаті перехідних режимів (удар, ривок, розтягнення, стиснення) виникають поздовжні динамічні навантаження, дія яких на несучу конструкцію вагона-хопера компенсується матеріалом з енергопоглинальними властивостями, розміщеним в хребтовій та кінцевих балках рами.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, автозчіпного модуля, модуля гальмівного обладнання, модуля рами, який складається з хребтової, кінцевих, шворневих та проміжних балок, модуля розвантажувального устаткування і модуля кузова, який складається з двох бокових вертикальних стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, вертикальні та похилі стійки, двох торцевих похилених стін, які включають верхнє та нижнє обв'язування, та двох бункерів з двома розвантажувальними люками, який відрізняється тим, що хребтова балка виконана з С-подібного профілю, перекритого горизонтальним листом та заповненого енергопоглинальним матеріалом, а балки кінцеві виконано з прямокутних труб, заповнених Зо енергопоглинальним матеріалом. - У х дн КУ Диня й - г мн х ха. М
    Фіг. 1 дея янк т АЙ ет 1-6 сен в ще Ян й нн КАК ше КІ НД Все ек Ї їх КОН ПИЙ, ух Ок МАК Ада її І же ГО де ЯКО С ех ТИ що КАХ й АК АК ее УЛ ій ще ДІ 7 у Щ щ в -- З п/
    Фіг. 2 й 17 16 х М В х -3 до . ШТ зо Я як повна соедювин рт ес і рих -Н Я и 12 я . оо 53 я І6 -7 рен трос Тк -к дк х зт У і ; Ме НАЦІЯ ще у, р соб т , у х че и СХ покер М х З шт т. «5 і я у Хід БК ди Те т х
    К. -о па я я ; й да оС й ще - х 17
    Фіг. З
    І. і ІЗ Й о о У - й о о о а о У 15 й ха / у по 9 79 . о о / . о 2 7 . ця о 9 І -к МЕ до
    Фіг. 4 у ЕЕ ра о що ща п ба;
    Ов. 9 бо і. р о В о ще БО о 19
    Фіг. 5
UAU202205059U 2022-12-28 2022-12-28 Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі UA154511U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202205059U UA154511U (uk) 2022-12-28 2022-12-28 Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202205059U UA154511U (uk) 2022-12-28 2022-12-28 Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA154511U true UA154511U (uk) 2023-11-22

Family

ID=88792852

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202205059U UA154511U (uk) 2022-12-28 2022-12-28 Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA154511U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA154511U (uk) Вагон-хопер з енергопоглинальними складовими в рамі
UA153435U (uk) Вагон-хопер для перевезень окатишів та гарячого агломерату
RU174826U9 (ru) Кузов полувагона
RU179068U1 (ru) Кузов полувагона
UA154243U (uk) Вагон-хопер для перевезень гарячих окатишів та агломерату
UA153362U (uk) Критий вагон з енергопоглинальними складовими
RU179072U1 (ru) Грузовой полувагон
UA152159U (uk) Вагон-хопер
UA152142U (uk) Вагон-хопер
UA152145U (uk) Залізничний вагон-платформа для перевезення контейнерів
UA155927U (uk) Вагон-хопер для перевезень зерна
UA155121U (uk) Критий вагон-хопер для перевезень зерна
UA152127U (uk) Універсальний піввагон
UA153603U (uk) Піввагон універсальний з енергопоглинальними складовими
UA153639U (uk) Вагон-платформа з енергопоглинальними складовими
RU208691U1 (ru) Вагон-хоппер
UA153241U (uk) Вагон-хопер для мінеральних добрив
UA154171U (uk) Критий вагон з підлогою із сендвіч-панелей
UA154850U (uk) Вагон-платформа для перевезення наливних вантажів
UA153393U (uk) Критий вагон
UA153479U (uk) Вагон-цистерна з енергопоглинальними складовими в несучій конструкції
UA154244U (uk) Піввагон з підлогою із сендвіч-панелей
UA155887U (uk) Вагон-хопер для перевезення зерна
UA156002U (uk) Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою
UA151576U (uk) Універсальний піввагон