UA156002U - Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою - Google Patents

Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою Download PDF

Info

Publication number
UA156002U
UA156002U UAU202305232U UAU202305232U UA156002U UA 156002 U UA156002 U UA 156002U UA U202305232 U UAU202305232 U UA U202305232U UA U202305232 U UAU202305232 U UA U202305232U UA 156002 U UA156002 U UA 156002U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
module
horizontal sheet
elastic
semi
shaped profile
Prior art date
Application number
UAU202305232U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Сергій Володимирович Панченко
Сергей Владимирович Панченко
Альона Олександрівна Ловська
Алена Александровна Ловская
Original Assignee
Український Державний Університет Залізничного Транспорту
Украинский Государственный Университет Железнодорожного Транспорта
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Український Державний Університет Залізничного Транспорту, Украинский Государственный Университет Железнодорожного Транспорта filed Critical Український Державний Університет Залізничного Транспорту
Priority to UAU202305232U priority Critical patent/UA156002U/uk
Publication of UA156002U publication Critical patent/UA156002U/uk

Links

Landscapes

  • Handcart (AREA)

Abstract

Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчіпного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, шворневими, кінцевими, проміжними балками, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв’язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього обв’язування, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок, підлога піввагона утворена кришками розвантажувальних люків. Хребтова балка виконана з П-подібного профілю, в якому за висотою розміщуються два комплекти пружних елементів, при цьому кожний комплект перекритий горизонтальним листом, на верхньому горизонтальному листі розміщений двотавр, для обмеження переміщень верхнього горизонтального листа у вертикальній площині на П-подібному профілі передбачені кронштейни, а кінцеві балки виконано з прямокутних труб.

Description

Корисна модель належить до вагонобудування та може бути використана для здійснення залізничних перевезень насипних та навалочних вантажів, що не потребують захисту від атмосферних опадів.
Відомий піввагон з глухим кузовом, який містить встановлену на два ходових візки раму, утворену хребтовою, поперечними кінцевими, шворневими і проміжними балками, закріплений на рамі кузов, що складається з несучої підлоги, бічних і торцевих стінок зі стійками, профілями обв'язки і листів обшивки, автозчіпних пристроїв та гальмівного обладнання. Несуча підлога виготовлена з симетрично-вигнутого профілю (ША 104342 І, 25.01.2016).
Також відома конструкція суцільнометалевого піввагона, що містить встановлений на візки кузов вагона з розвантажувальними люками, виконаний у вигляді суцільнометалевої конструкції, що включає раму, дві бічні і дві глухі торцеві стіни, при цьому торцеві стіни, як проміжні силові елементи каркаса, мають чотири горизонтальні балки двотаврового перерізу
ІСОА 65920 І, 26.12.2011.
Недоліками даних конструкцій піввагонів є недостатня втомна міцність елементів рами при дії циклічних навантажень, що сприяє появі тріщин в них.
Найбільш близьким аналогом корисної моделі є піввагон з глухим кузовом (піввагон чотиривісний моделі 12-757 за ТУ 24.05.844-84)Ї, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчіпного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, шворневими, кінцевими, проміжними балками, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього обв'язування, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок, підлога піввагона утворена кришками розвантажувальних люків.
Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату, полягають у недостатній втомній міцності хребтової балки рами, як основного несучого елемента конструкції, при дії циклічних навантажень в умовах експлуатаційних режимів.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення втомної міцності несучої конструкції піввагона, а як наслідок, ресурсу експлуатації шляхом зменшення динамічної навантаженості несучої конструкції та перевозимого вантажу.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчіпного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, шворневими, кінцевими, проміжними балками, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього обв'язування, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок, підлога піввагона утворена кришками розвантажувальних люків, згідно з корисною моделлю, хребтова балка виконана з П- подібного профілю, в якому за висотою розміщуються два комплекти пружних елементів, при цьому кожний комплект перекритий горизонтальним листом, на верхньому горизонтальному листі розміщений двотавр, для обмеження переміщень верхнього горизонтального листа у вертикальній площині на П-подібному профілі передбачені кронштейни, а кінцеві балки виконано з прямокутних труб.
Введення нових ознак при взаємодії з відомими забезпечують підвищення втомної міцності несучої конструкції піввагона за рахунок зменшення динамічної навантаженості, що досягається за допомогою опору сил сухого тертя між вертикальними полицями П-подібного профілю, а також вертикальними частинами горизонтальних листів при коливаннях підскакування вагона, а також впровадженням прямокутних труб як профілів виконання кінцевих балок.
Суть корисної моделі пояснюють креслення.
На фіг. 1 показаний загальний вигляд запропонованого піввагона.
На фіг. 2 показаний модуль кузова піввагона.
На фіг. З - модуль рами піввагона.
На фіг. 4 - переріз хребтової балки.
Запропонований піввагон (фіг. 1) складається з модуля екіпажної частини 1, що містить два двовісних візки, автозчіпного модуля 2, модуля гальмівного обладнання 3, модуля кузова 4 та модуля рами 5. Модуль кузова (фіг. 2) містить дві бокові стіни, що мають обшиву і каркас, який складається із верхнього б та нижнього 7 обв'язувань, вертикальних стійок 8, та дві торцеві стіни, які мають обшиву і каркас із верхнього обв'язування 9 та нижнього 10, бокових 11 та проміжних стійок 12. Модуль рами (фіг. 3) містить хребтову балку 13, виконану з П-подібного профілю 14 (фіг. 4), в якому за висотою розміщуються два комплекти пружних елементів 15, при бо цьому кожний комплект перекритий горизонтальними листами 16, на верхньому горизонтальному листі розміщений двотавр 17, для обмеження переміщень верхнього горизонтального листа у вертикальній площині на П-подібному профілі передбачені кронштейни 18. Також до конструкції рами входять дві шворневі балки 19 (фіг. 3), дві кінцеві балки 20, які виконано з прямокутних труб, та проміжні балки 21.
Запропонований піввагон працює таким чином. Для формування вантажного залізничного поїзда піввагон з'єднується з заднім вагоном і переднім вагоном (або локомотивом) через модуль автозчіпного пристрою 2 (фіг. 1), та з гальмівною магістраллю поїзда через модуль гальмівного обладнання 3. Внаслідок завантаження кузова (фіг. 2) насипним або навалочним вантажем, вертикальні навантаження через кришки завантажувальних люків передаються на балку хребтову 13 (фіг. 3), а далі - на надресорні балки візків 1 (фіг. 1) та осі колісних пар.
В процесі руху вантажного поїзда рейковою нерівністю відбуваються коливання підскакування, які будуть компенсуватися силами сухого опору, що виникають між вертикальними полицями П-подібного профілю, а також вертикальними частинами горизонтальних листів.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою, конструкція якого складається з модуля екіпажної частини, що містить два двовісних візки, модуля автозчіпного пристрою, модуля гальмівного обладнання, модуля рами з хребтовою, шворневими, кінцевими, проміжними балками, і модуля кузова, який містить дві бокові стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього та нижнього обв'язувань, вертикальних стійок, та дві торцеві стіни, що мають обшиву і каркас, який складається з верхнього обв'язування, горизонтальних поясів, бокових та проміжних стійок, підлога піввагона утворена кришками розвантажувальних люків, який відрізняється тим, що хребтова балка виконана з П-подібного профілю, в якому за висотою розміщуються два комплекти пружних елементів, при цьому кожний комплект перекритий горизонтальним листом, на верхньому горизонтальному листі розміщений двотавр, для обмеження переміщень верхнього горизонтального листа у вертикальній площині на П- подібному профілі передбачені кронштейни, а кінцеві балки виконано з прямокутних труб. шк х КОЖ хо НЯ Се рококо Ук ооо рос род оон вх о о ши НИ й у, - хо К з --ь6 Б к КВ х
    І. чі хвіг. 1
UAU202305232U 2023-11-06 2023-11-06 Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою UA156002U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202305232U UA156002U (uk) 2023-11-06 2023-11-06 Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202305232U UA156002U (uk) 2023-11-06 2023-11-06 Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA156002U true UA156002U (uk) 2024-04-24

Family

ID=91621434

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202305232U UA156002U (uk) 2023-11-06 2023-11-06 Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA156002U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2017107676A1 (zh) 一种平车车体
US4082045A (en) Stability bracing for twist on high gondolas or hopper cars
CN104442848A (zh) 铁路运梁车
RU2345918C1 (ru) Полувагон из алюминиевых сплавов
CN102963379A (zh) 一种铁路集装箱运输平车底架
UA156002U (uk) Піввагон з пружно-фрикційною хребтовою балкою
CN201506396U (zh) 自卸车车厢及具有该车厢的自卸车
CN104442851B (zh) 一种80英尺铁路集装箱专用平车
CN203126868U (zh) 一种铁路集装箱运输平车底架
CN201357829Y (zh) 一种铁路货运敞车
UA151576U (uk) Універсальний піввагон
UA155927U (uk) Вагон-хопер для перевезень зерна
UA148573U (uk) Напіввагон з пружними елементами в несучій конструкції
UA155887U (uk) Вагон-хопер для перевезення зерна
UA148121U (uk) Вагон-хопер для мінеральних добрив з пружними елементами в несучій конструкції
UA148947U (uk) Вагон-хопер з пружними елементами в несучій конструкції
UA149128U (uk) Піввагон із гофробалками в несучій конструкції
RU209415U1 (ru) Сочлененный вагон-платформа
UA149127U (uk) Піввагон зі стільниковими панелями в несучій конструкції
RU212673U1 (ru) Сочлененный вагон-платформа для перевозки грузов
RU212840U1 (ru) Сочлененный вагон-платформа для перевозки грузов
UA151987U (uk) Універсальний піввагон
UA151574U (uk) Вагон-цистерна
UA146060U (uk) Піввагон зчленованого типу
UA148122U (uk) Вагон-цистерна з пружними елементами в несучій конструкції