UA152956U - Спосіб керування вентиляційним повітрям - Google Patents

Спосіб керування вентиляційним повітрям Download PDF

Info

Publication number
UA152956U
UA152956U UAU202203708U UAU202203708U UA152956U UA 152956 U UA152956 U UA 152956U UA U202203708 U UAU202203708 U UA U202203708U UA U202203708 U UAU202203708 U UA U202203708U UA 152956 U UA152956 U UA 152956U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
air
content
ventilation
pollutant
respond
Prior art date
Application number
UAU202203708U
Other languages
English (en)
Inventor
Ємеле Кенгні
Original Assignee
Ємеле Кенгні
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ємеле Кенгні filed Critical Ємеле Кенгні
Priority to UAU202203708U priority Critical patent/UA152956U/uk
Publication of UA152956U publication Critical patent/UA152956U/uk

Links

Landscapes

  • Ventilation (AREA)

Abstract

Спосіб керування вентиляційним повітрям включає подачу вентиляційного повітря вентиляційним апаратом з регулятором припливу навколишнього повітря. Здійснюють подачу повітря з вентильованого приміщення та від навколишнього повітря до контролера, що має сигнальні засоби, які реагують на різницю між вмістом повітря, що видихається, та проб з відповідних джерел повітря і оперативно з'єднані з регулятором, завдяки чому в разі зменшення різниці між вмістом повітря подається менше навколишнього повітря, і навпаки. При цьому сигнальні пристрої розташовують залежно від виду забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря, та застосовують принаймні два типи сигнальних пристроїв, які реагують на різні види забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря, що сполучені з принаймні одним контролером, який приводить у дію двигун, оснащений жалюзі для зменшення або збільшення зазначеного отвору повітропроводу, у такий спосіб регулюючи зазначений випуск повітря. 1

Description

Корисна модель належить до галузі вентиляції, а саме до способу керування вентиляційним повітрям, та може бути застосована в системах кондиціювання повітря та механічної вентиляції, які мають можливість змінювати пропорцію зовнішнього або свіжого повітря.
Такі системи повертаються в положення мінімального припливу свіжого повітря під час циклу нагрівання або охолодження. Ця мінімальна позиція подачі свіжого повітря забезпечує швидкість надходження свіжого повітря, достатню для запобігання накопиченню забруднювальних речовин для максимального очікуваного заповнення вентильованого приміщення.
З рівня техніки відомий спосіб керування вентиляційним повітрям, за яким застосовується система витяжної вентиляції з природним спонуканням, що використовує гравітаційний натиск, який створюється різницею об'ємних ваг важчого зовнішнього повітря і легшого внутрішнього.
При цьому через нещільності віконних прорізів або через спеціальні повітропропускні пристрої для вентиляції квартири надходить свіже зовнішнє повітря в об'ємі не меншому за нормативний, нагрівання якого забезпечується системою опалення. Повітря з приміщень видаляється з "брудних" приміщень, до яких належать кухні, туалети, ванні кімнати, пральні, вертикальними каналами, які розташовують у внутрішніх перегородках, із самостійним випуском його в атмосферу в будинках у 5-6 поверхів і менше. (Див. наприклад, пЕрв/Лимли. арок тилЛог 5рес/апісіеєв-рпр"під-5599, Вентиляция для многозтажньмх жильх зданий,
Н.А. Шонина).
Недоліком відомого способу є те, що не забезпечується відношення швидкості подачі свіжого повітря до кількості людей, які фактично займають приміщення, яким може бути, наприклад, магазин або офіс, необхідна енергія для обігріву або охолодження приміщення, може зменшуватися в ті періоди, коли вказаний простір не зайнятий повністю.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалити відомий спосіб керування вентиляційним повітрям шляхом забезпечення аналізування та порівняння вмісту повітря, що видихається, та проб з відповідних джерел повітря, та подальшого його регулювання, завдяки чому в разі зменшення різниці між вмістом повітря подається менше навколишнього повітря, і навпаки.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі керування вентиляційним повітрям, згідно
Зо з корисної моделлю, вентиляційне повітря подають вентиляційним апаратом з регулятором припливу навколишнього повітря, здійснюють подачу повітря з вентильованого приміщення та від навколишнього повітря до контролера, що має сигнальні засоби, які реагують на різницю між вмістом повітря, що видихається, та проб з відповідних джерел повітря і оперативно з'єднані з регулятором, завдяки чому в разі зменшення різниці між вмістом повітря подається менше навколишнього повітря, і навпаки, при цьому сигнальні пристрої розташовують залежно від виду забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря та застосовують принаймні два типи сигнальних пристроїв, які реагують на різні види забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря, що сполучені з принаймні одним контролером, який приводить у дію двигун, оснащений жалюзі, для зменшення або збільшення зазначеного отвору повітропроводу, у такий спосіб регулюючи зазначений випуск повітря.
Таким чином, за допомогою вище перелічений ознак забезпечується відношення швидкості подачі свіжого повітря до кількості людей, які фактично займають приміщення, яким може бути, наприклад, магазин або офіс, складське приміщення, необхідна енергія для обігріву або охолодження приміщення може зменшуватися в ті періоди, коли вказаний простір не зайнятий повністю.
Доцільно, коли додатково за допомогою диференціального гігрометра, яким оснащують контролер, визначають вологість повітря та забезпечують корекцію подачі повітря з врахуванням вологості повітря.
Контролер сигналів забезпечує запобігання надмірній вологості у вентильованому приміщенні, чи то через погодні умови поза приміщенням, чи то через відхилення від необхідного режиму роботи. В обох випадках регулятор забору навколишнього повітря, тобто заслінки з приводом від електродвигуна, швидкість обертання вентилятора або флюгування лопатей регулюються в потрібному напрямку.
Коли свіже (зовнішнє) повітря подається в приміщення, вміст вологи та вуглекислого газу в цьому повітрі збільшується на кількість, що виділяється мешканцями. Збільшення концентрації або абсолютної вологості залежить від кількості свіжого повітря, що подається на людину, і середньої кількості повітря, що видихається на людину.
Таким чином, видно, що в разі підтримання заданої постійної різниці абсолютної вологості між свіжим повітрям і основним станом повітря в приміщенні, яке займають, швидкість подачі свіжого повітря буде пропорційною кількості людей у приміщенні. Це може сигналізуватися як реакція на методи спостереження за точкою роси.
Порівняння відповідного вмісту вологи в пробах повітря відображає відмінності в абсолютній вологості без необхідності вимірювання абсолютної вологості, і переважною метою корисної моделі є створення пристрою порівняння вологості, у конструкції якого використовується перевага цієї концепції.
Відповідно до цієї переважної ознаки корисної моделі диференціальний гігрометр, що має індикаторні засоби, які реагують на різницю в утриманні вологи в пробах газу, містить камеру з датчиком насиченої вологості для кожної проби та термічний компенсатор для приведення камер до однієї або по суті такої самої температури.
Диференціальний гігрометр оснований на тому принципі, що завдання порівняння абсолютного вмісту вологи у двох пробах повітря може бути ефективно апроксимоване вимірюванням їхньої відносної вологості (або відсоткової насиченості) за умови, що проби повітря перебувають на рівні або досить близькі до такої самої температури за сухим термометром.
Необхідний ступінь точності для цього застосування вимагає, щоб температури двох зразків за сухим термометром відрізнялися одна від одної приблизно на 0,05 С, але фактична температура менш критична.
Таким чином, отримавши проби свіжого повітря з вулиці і займаного приміщення за однакових умов сухого термометра, можна виміряти їхню відносну і, отже, абсолютну вологість і порівняти їх за мостовою схемою.
Приклад здійснення корисної моделі наведено нижче.
Вентиляційне повітря подавали вентиляційним апаратом з регулятором припливу навколишнього повітря. Здійснювали подачу повітря з вентильованого приміщення та від навколишнього повітря до контролера, що має сигнальні засоби, які реагують на різницю між вмістом повітря, що видихається, та проб з відповідних джерел повітря і оперативно з'єднані з регулятором. В разі зменшення різниці між вмістом повітря подавалося менше навколишнього повітря, і навпаки. Сигнальні пристрої розташовували залежно від виду забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря. Застосовували принаймні два типи сигнальних
Зо пристроїв, які реагують на різні види забруднюваної речовини (волога та діоксид вуглецю), по якій контролюють вміст повітря, що були сполучені з одним контролером, який приводить у дію двигун, оснащений жалюзі, для зменшення або збільшення зазначеного отвору повітропроводу, у такий спосіб регулюючи зазначений випуск повітря.
За допомогою диференціального гігрометра, яким оснащений контролер, визначали вологість повітря та забезпечують корекцію подачі повітря з врахуванням вологості повітря.
Спосіб здійснювали за допомогою системи вентиляції повітря, яка має засоби для нагрівання, охолодження, зволоження й осушення повітря, що подається у вентильоване приміщення, і засоби для зміни кількості свіжого повітря, що подається у вентильоване приміщення, за допомогою таких, як моторизовані заслінки, які приводять у дію контролери з сигнальними засобами, призначені для підтримання потрібної температури та/або вологості у вентильованому приміщенні.
Таким чином забезпечується відношення швидкості подачі свіжого повітря до кількості людей, які фактично займають приміщення, яким може бути, наприклад, магазин або офіс, складське приміщення, енергія, необхідна для обігріву або охолодження приміщення, може зменшуватися в ті періоди, коли вказаний простір не зайнятий повністю.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб керування вентиляційним повітрям, який відрізняється тим, що вентиляційне повітря подають вентиляційним апаратом з регулятором припливу навколишнього повітря, здійснюють подачу повітря з вентильованого приміщення та від навколишнього повітря до контролера, що має сигнальні засоби, які реагують на різницю між вмістом повітря, що видихається, та проб з відповідних джерел повітря і оперативно з'єднані з регулятором, завдяки чому в разі зменшення різниці між вмістом повітря подається менше навколишнього повітря, і навпаки, при цьому сигнальні пристрої розташовують залежно від виду забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря, та застосовують принаймні два типи сигнальних пристроїв, які реагують на різні види забруднюваної речовини, по якій контролюють вміст повітря, що сполучені з принаймні одним контролером, який приводить у дію двигун, оснащений жалюзі для зменшення або збільшення зазначеного отвору повітропроводу, у такий спосіб бо регулюючи зазначений випуск повітря.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що додатково за допомогою диференціального гігрометра, яким оснащують контролер, визначають вологість повітря та забезпечують корекцію подачі повітря з врахуванням вологості повітря.
UAU202203708U 2022-10-05 2022-10-05 Спосіб керування вентиляційним повітрям UA152956U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203708U UA152956U (uk) 2022-10-05 2022-10-05 Спосіб керування вентиляційним повітрям

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203708U UA152956U (uk) 2022-10-05 2022-10-05 Спосіб керування вентиляційним повітрям

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152956U true UA152956U (uk) 2023-05-03

Family

ID=88649389

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202203708U UA152956U (uk) 2022-10-05 2022-10-05 Спосіб керування вентиляційним повітрям

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152956U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9086226B2 (en) Control device for ventilation and air conditioning systems
DK1614975T3 (da) Volumenstrømregulator, navnlig til klima- og ventilationstekniske anlæg
US9285135B2 (en) Method for regulating room comfort variables
ATE362083T1 (de) Vorrichtung zur regelung der luftströmung einer belüftungsanlage
ATE470113T1 (de) Belüftungssteuerungssystem und verfahren für einen rechnerraum
CN205316617U (zh) 一种照明与办公室工位送风一体化空调系统
KR20160008956A (ko) 실압 제어 시스템 및 실압 제어 방법
UA152956U (uk) Спосіб керування вентиляційним повітрям
TW200624732A (en) Ventilator, air conditioner system, ventilation system, and building
JPS62200122A (ja) 空調装置
AU7570496A (en) Device for controlling a gas-air mixture for a gas flame treatment
TW200732609A (en) Ventilator and ventilating system
CN101650066B (zh) 一种中央空调系统新风量控制装置
ATE557247T1 (de) Klimaanlage und luftklimatisierungsverfahren
SE0103519L (sv) Temperaturkompensering i ventilationsaggregat vid reglering av volymflödet till ett bestämt massflöde
NO20042896L (no) Anordning for regulering av differansetrykket i et varme- og kjolesystem
MX2022015226A (es) Sistema y procedimiento para poner en servicio el control de la toma de aire fresco.
JPS62217034A (ja) 空調装置
GB888385A (en) Arrangement for controlling the rate of air flow in ventilation systems
WO2021251313A1 (ja) 空調システム
ATE212703T1 (de) Steuer- und regelgerät für einen gasbrenner
WO2008085115A8 (en) Air conditioning equipment for return air
RU2607883C1 (ru) Механическая регулируемая система вентиляции
JPH04257635A (ja) 空調設備
SE8802993D0 (sv) Spjellregleranordning vid induktionsapparat med kyl- och vermebatterier