UA148561U - Спосіб розведення композиції на основі кліща - Google Patents

Спосіб розведення композиції на основі кліща Download PDF

Info

Publication number
UA148561U
UA148561U UAU202005048U UAU202005048U UA148561U UA 148561 U UA148561 U UA 148561U UA U202005048 U UAU202005048 U UA U202005048U UA U202005048 U UAU202005048 U UA U202005048U UA 148561 U UA148561 U UA 148561U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
family
eggs
apetia
breeding
predatory
Prior art date
Application number
UAU202005048U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігнатій Вадимович Вагнер
Аліна Миколаївна Вагнер
Сергій Олександрович Антоненков
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Підприємство Еко Культура"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Підприємство Еко Культура" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Науково-Виробниче Підприємство Еко Культура"
Priority to UAU202005048U priority Critical patent/UA148561U/uk
Publication of UA148561U publication Critical patent/UA148561U/uk

Links

Landscapes

  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)

Abstract

Спосіб розведення композиції на основі кліща включає відбір популяції особин виду хижого кліща, джерела їх харчування та структури, прийняті як сховища для кліщів. Кліщів родини PHITOSEIIDAE, наприклад Amblyseius Swirskii, вирощують на декапсульованих яйцях родини Artemiidae, на яйцях родини Pyralidae та на яйцях родини Gelechiidae.

Description

Корисна модель належить до сільського господарства і може використовуватись для захисту рослин в парниково-тепличних господарствах.
Відома композиція на основі кліща, її застосування, спосіб розведення та способи біологічної боротьби зі шкідниками на сільськогосподарських рослинах (ОА 95621 А 01 К 67/00), що містить здатну до розмноження популяцію видів хижих кліщів родини Рпуїозеїдає, популяцію штучного хазяїна, носій для особин вказаних популяцій, яка характеризується тим, що популяція штучного хазяїна включає щонайменше один вид, вибраний з родини
Спусірнадідає, і де види хижого кліща родини РпНуїозеїїдавє.
Недоліком є те, що масове розведення потребує великих затрат.
Найбільш близьким по суті і результату, що досягається є композиція на основі кліща, її застосування, спосіб розведення хижого кліща, система розведення та способи біологічної боротьби зі шкідниками на сільськогосподарській рослині (ША 85459 АОЯТК 67/033; АОТМ 63/02) що містить композиція на основі кліща, яка включає популяцію особин виду хижого кліща, джерело харчування, та структури прийняті як сховища для кліщів.
Недоліком є складність процесу вирощування і значна собівартість.
В основу корисної моделі поставлено задачу, яка полягає у уніфікації способу вирощування хижих кліщів.
Поставлена задача вирішується тим, що кліщів родини РНУТОБЕПОАЕ, наприклад 5уміг»Кії вирощують на декапсульованих яйцях родини Апетіїдає, на яйцях родини Ругаїїдає, на яйцях родини Сеїеспіїдає.
Загальними ознаками корисної моделі, що заявляється, є композиція на основі кліща, яка включає відбір популяції особин виду хижого кліща, джерела їх харчування, та структури прийняті як сховища для кліщів.
Відмінною ознакою корисної моделі, що заявляється, є те, що кліщів родини РНІТОБЕПОАЕ, наприклад Атрбіузєїи5 булгеКі вирощують на декапсульованих яйцях родини Апетіїдає, на яйцях родини Ругаїїдає, на яйцях родини СієІеспіїдає.
За наявними у авторів відомостями сукупність ознак, що заявляються і характеризують суть корисної моделі не відома на даному рівні техніки.
Суть корисної моделі, що заявляється, не випливає явно з відомого авторам рівня техніки.
Зо Сукупність ознак, що характеризують відомі рішення не забезпечують досягнення нових результатів і тільки наявність перерахованих вище відмінних ознак забезпечує одержання нового, більш високого технічного результату.
Хижі кліщі широко застосовуються для біологічної боротьби з павутинними кліщами і трипсами на тепличних сільськогосподарських рослинах. Найбільш важливі види трипсів на тепличних сільськогосподарських рослинах - це західні квіткові трипси (ЕгапкКіїпіва оссідепіаїів) і трипси цибулі (ТНгір5 їарасі). З ними можна боротися за допомогою хижих кліщів Атбіузеїи5 сиситегів та Атбріузеїив БаїКеїп |(Напзеп, ІЇ.5. апа Сеуїї, у)., 1985; ВатакКег5, Р.М.У, апа мап
Перига, М.9., 1982; ВатакКегв5, Р.М.У., 1989; Затрзоп, С, 1998; апа дасорзоп, В.)., 19951 та
Ірпізєіїиз дедепегапо (ВНатакегв, Р.М.У, апа Моєї, 5.У.Р., 1996). За відсутності здобичі ці види можуть оселятися і мешкати на сільськогосподарських рослинах, які забезпечують безперервне постачання пилку, наприклад, на солодкому перці (Сарзісит аппишт І..|. Ця корисна модель на основі кліща, наприкладі Атбріузеїйи5 сиситегі5 може застосовуватися з контрольованим випусканням Ірозкрита Затрзгоп, С. (1998) або в 82393890). Така корисна модель, яку можна використовувати для контейнерів з контрольованим випусканням, складається із саше з відділенням, де міститься поживна суміш, яка складається з висівок, дріжджів і зародків пшениці; популяції зернового кліща-астигматиди або перерахованих видів у стадії яйця та популяції хижого кліща Атрбіузєїи5 сиситегівз. Зйоїгода сегеаієїа в стадії яйця може бути використана як кормова база на поживній суміші та виконувати роль штучного хазяїна для популяції хижого кліща. Саше підвішують на сільськогосподарській рослині за допомогою гачка, і з нього протягом періоду 4-6 тижнів безперервно випускаються хижі кліщі. Оскільки Атбріузеїи5 сиситетгів демонструє скоріше слабку реакцію у вигляді розмноження на присутність їжі, великі кількості хижих кліщів повинні бути випущені на сільськогосподарську рослину для того, щоб забезпечити достатній рівень боротьби зі шкідниками. Це є можливим з економічної точки зору, оскільки Атбріузєїй5 сиситетгів може бути економічно розведений в дуже великих кількостях на зерновому кліщі та на 5йоіїгода сегеаІєйїа в стадіях яйця, що, в свою чергу, можуть бути розведені в достатніх кількостях на описаній вище поживній суміші. Хоча існують набагато більш ефективні хижі кліщі для контролю трипсів з вищою швидкістю винищення хижаками і реакцією у вигляді розмноження, наприклад, Турпіодготаї!ишв Ітопісив5 та Ірпізєїи5 дедепегапв, найчастіше застосовуваним видом залишається Атбіузеїи5 сиситетгів5, оскільки він легко може бо бути розведений в дуже великих кількостях. Масове розведення Ірпізєіи5 дедепетгапе здійснюють на рослинах рицини звичайної (Нісіпи5 соттипізє 1!, Еирпоібіасеає), які забезпечують безперервне постачання пилку, на якому можуть розвиватися великі популяції кліщів. Внаслідок великої поверхні і високих інвестицій в теплиці, необхідних для вирощування рослин, собівартість Ірпізеїи5 дедегепап5 в порівнянні з Атбіузеїй5 сиситегі5 є дуже високою.
За рахунок такої високої собівартості фермери можуть випускати тільки дуже маленькі кількості, звичайно, 1000-2000 хижих кліщів на гектар. Таким чином, застосування Ірпізеіи5 дедепегапь5 обмежується видами перцю (Сарзісит аппишт І), які забезпечують достатню кількість пилку, на якому може розвиватися популяція хижих кліщів, достатня для боротьби зі шкідниками. Може пройти декілька місяців до того, як популяція Ірпізеіїи5 дедепегап5 на сільськогосподарській рослині досягне повного розміру і буде здатна здійснити істотний вплив на популяцію шкідника трипе. У всьому світі боротьбу з двоплямистими павутинними кліщами (Теїгапуспив ипісає) успішно здійснюють як в теплицях, так і під відкритим небом шляхом випускання хижих кліщів.
Найбільш важливими видами є Рпуїозвішив регзітіїїз |Нивзеу, М.МУ. апа Зсорев, М. Е. А., 19851, кліщ, що найдовше використовується як комерційно доступний засіб для біологічної боротьби, та Меозвїшив5 саїЇйогісив (М/єі-їап Ма апа І аіпо, 9У.Е., 1973). Масове розведення обох хижих кліщів здійснюють на природному хазяїні, Теїгапуснив ипісає, на бобових рослинах (РпазеоЇи5 мцЇдагіз) у теплицях. Савзіадпої), М. апа бітопі, 5. (1999) також описали способи масового розведення Меозеїцив5 саїїогпісиє на кліщі домашнього пилу ЮОегтайюргнадоїдез Тагіпає. Проте, кліщі домашнього пилу (Оептаїрпадоіде5 Тапіпає та Оеєгптайюрнадоіїде5 ріегопузвіпив) продукують агресивні алергени, пов'язані з розвитком алергічної астми, риніту, кон'юнктивіту і дерматиту. Таким чином, їх застосування в системах розведення з контрольованим випусканням для випускання хижих кліщів в посіви має певні недоліки. Додатковим недоліком є те, що при застосуванні кліщів домашнього пилу для цілей масового розведення доцільними, а в деяких випадках необхідними є масштабні заходи для захисту працівників. В науковій літературі повідомляється про декілька хижих кліщів, здобиччю для яких є алейродиди або білокрилки (Тєїсн, М. 1966; Бумії5Кі, Е. єї аї., 1967; Мотікои, М. єї аї!., 2001). На жаль, до цього часу не існує комерційно доступних хижих кліщів для біологічної боротьби з алейродидами.
Ймовірно, причиною такого становища є те, що, незважаючи на відомий факт винищення алейродид хижими кліщами, придатність останніх як засобів для біологічної боротьби проти
Зо алейродид не визнана в рівні техніки. В галузі поповнювальних методів біологічної боротьби (коли порції природних ворогів шкідників випускаються в посіви, якщо наявна кількість природних ворогів є недостатньою) біологічні агенти випускають на сільськогосподарські рослини для боротьби зі шкідниками. Що навіть більш важливо, в рівні техніки відсутні економічні системи масового розведення, необхідні для випускання великих кількостей хижих кліщів в посіви, які мають найважливіше значення з точки зору придатності останніх як агентів для поповнювальних методів біологічної боротьби, для тих видів хижих кліщів, які потенційно можуть бути ефективними проти білокрилки. Натомість, боротьбу проти алейродиди здійснюють шляхом випускання паразитоїдних ос, наприклад, Епсагзіа Топтоза та Егеїтосегив5 егетісив проти тепличної білокрилки ТііаІєшоадез марогапогит та паразитоїдної оси Егейтосегив5 типаийв проти алейродиди тютюну Ветівіа їабасі. Також здійснюють масове розведення і випускання декількох хижаків, наприклад, хижого сліпняка з родини Мігідає (МасгоІорпив саїїдіпо5ив5) і сонечка ОеєїІрпавзіи5 саїайпає. Масове розведення всіх цих паразитоїдів і хижаків включає культивування рослин і розведення алейродид в теплицях, що означає значні інвестиції.
Біологічна боротьба проти алейродид та інших шкідників сільськогосподарської рослини за допомогою хижих кліщів, які можуть бути економічно розведені у великих кількостях на штучному хазяїні-кліщі в середовищі для розведення, була б дуже вигідною, оскільки в такій системі розведення використовується обмежена поверхня. Крім цього, розведення хижого кліща нашим способом може здійснюватися в кімнатах з контрольованим кліматом. Таким чином, це не вимагає великих інвестицій в теплиці та сільськогосподарські рослини. Нещодавнє дослідження продемонструвало потенціал хижого кліща Атбіубзейїйи5 5улиеКі як дуже ефективного засобу біологічної боротьби проти трипса (ТНгірв їабасі та ЕгапКіїпівПа оссідепіаїі5) і алейродиди (Тгіаієцтодев марогагіогит та Ветівіа їабасі) (Мотікоц, М, дапвзеп, ., 5спгаад, В. апа Забеїїв, М.МУ., 2001; МеззеїїпК, с. еіеепрааї!, 5. 2003; МеззеїїпК, сх. 2004; МеззеїїпК, С. б
Зіеєпраа!), 5. 2004; ВоісКтапе, К. а Моептап, М. 2004; МеззеїїпК, С. 5 РііїпаККег, У. 2004).
Атрбіузеїй5 в5уіг5Кі продемонстрував дуже інтенсивну реакцію на присутність шкідників і рослинного пилку у вигляді розмноження. Це означає, що, в порівнянні з Атбріузеїив5 сиситетгів, набагато менші кількості кліщів повинні бути випущені для досягнення належного рівню біологічної боротьби. В одному дослідженні випускання 1 особини Атрбіузеїив5 в5уміг5Кії на лист рослин солодкого перцю приводило до одержання такого ж рівню боротьби проти західного бо квіткового трипса, що і випускання 30 особин Атрбріузєеїйб5 сиситегів на лист (ВоісКтапв, К. 5
Моєптап, М. 2004). В рівні техніки розкрито тільки розведення Атрбіузеїи5 б5уміеКії із застосуванням пилку |МеззеїйнкК, а. 4. Рі)паккетг, 9. 2004) або яєць метеликів Согсуга сернаопіса або Ерпезіїа КиеНнпієїа (Вотвеїін, А.Н.М. еї аї., 2004). Розведення на пилку обумовлює потребу в теплицях з великою площею для культивування рослин, таких як рицина звичайна (Вісіпиб соттипів), для одержання достатньої кількості пилку, або збирання пилку придатної рослини, наприклад, рогозу (види Турга) під відкритим небом. Збирання рослинного пилку під відкритим небом є дуже трудомістким, і можуть бути зібрані тільки обмежені кількості. Внаслідок недоліків доступних харчових субстанцій для Атбіузеїи5 в5уії5Кії цей хижий кліщ недоступний на ринку у великих кількостях. Тому альтернативні джерела харчування, які дозволили економічне масове розведення Атрбіузеїи5 5м/г5Кії, були б вигідними, оскільки це зробить вказаного хижого кліща придатним для застосування як агента для поповнювальних методів біологічної боротьби проти різних шкідників сільськогосподарських рослин. Нами виявлено, що Атріузеїи5 в5міг5Кії може бути розведений на популяції штучного хазяїна, що включає яйця родин АНТЕМІЇІВАЕ,
РУВАГІСАЕ, СЕГЕСНІІЮАЕ. Тому корисна модель стосується композиції на базі яєць вище перерахованих родин, що містить розвідну популяцію виду хижого кліща родини РНуїозеїдає
АтрбБіузеїи5 5умікеКі і популяцію штучного хазяїна, що містить яйця родин АНКТЕМІІОАЕ,
РУВАГІСАЕ, СЕГЕСНІІСАЕ. Атрбіузеїив 5уміг5Кії Агіаз-Непгіої, 1962, (Снапі О.А. апа МеМипгу
У.А., 20041, Г- Турпіоаготірв 5м/ї5Кії (Аїпіаз-Непгіо!), 19621, (де Могаєз а... єї а!., 20041) може бути виділений з рослин його природного хазяїна, як описано 5уміг5Кі, Е., єї аї., 1967 та Аїіа5-Нептіої,
С, 1962. Яйця родин АКТЕМІІШАЕ, РУВАГІСАЕ, СЕ ЕСНІОАЄЕ можуть бути виділені з їх природних ареалів, і можуть утримуватися та культивуватися, як описано РагкКіпзоп, С.І. (1992) і
Зоіотоп, М.Е. в Сиппіпоаюп, А.М. (1963) Види штучного хазяїна - це види, які населяють інший ареал, ніж хижий кліщ родини РНуїозеїїдає, але, незважаючи на це, одна стадія життєвого циклу штучного хазяїна являють собою придатну здобич як мінімум для однієї стадії життєвого циклу хижого кліща родини РНуїозевідає. Найбільш важливо, що хижий кліщ родини РНуїозеїдає має здатність розвиватися і відтворюватися при годуванні штучним хазяїном, таким чином, що кількість особин в розвідній популяції може зростати. Ареал Атбіузеєїи5 5умії5Кії знайдений на рослинах, де він полює на шкідників (комах і кліщів). Яйця родин АВТЕМІІСАЕ, РУВАЇ ІАЕ,
СЕГЕСНІІБАЕ виявляють на харчових продуктах, у водоймах, у природі наприклад, на зерні і
Зо зернових продуктах, таких як мука, висівки, сушені фрукти під час зберігання, або в інших місцях. Таким чином, композиція у відповідності до корисної моделі забезпечує нову асоціацію кліщів, яка не зустрічається в природі, оскільки хижий кліщ родини РНуїозеїйдає Атріузеїй5 вуіг5Кії населяє інший ареал, ніж вище перераховані родини. Композиція, у відповідності до корисної моделі, є придатною не тільки для масового розведення Атбіузеїи5 5уміеКії, а також включає стадії життєвого циклу Атбріузеїи5 5міг5Кії, на яких здійснюється рухливе полювання, або стадії життєвого циклу, які можуть розвиватися у вищевказані стадії життєвого циклу, на яких здійснюється рухливе полювання, вона також може застосовуватися як агент для біологічного захисту сільськогосподарської рослини. У переважному варіанті спосіб розведення композиції включає носія для особин популяцій. Носій може бути будь-яким твердим матеріалом, придатним для того, щоб забезпечити поверхню носія для особин. Переважно, носій забезпечує пористе середовище, що дозволяє обмін метаболічних газів і тепла, які утворюються популяціями кліщів. Прикладами придатних носіїв є рослинні матеріали, такі як (пшеничні) висівки, гречане лушпиння, рисове лушпиння, тирса, мелених качанів кукурудзи і т. д. Крім цього, до композиції переважно додають поживну субстанцію, придатну для популяції штучного хазяїна. Альтернативно, носій сам по собі може містити придатну поживну субстанцію.
Придатна поживна субстанція може бути подібною до описаної РаїКкіпзоп, С.І., 1992; Боіотоп,
М.Е. 5 Суиппіпдюп, А.М., 1963; СптієЇемувКі, М, 1971а; СптієїемувКі, МУ, 19716 або в ав2г393890.
У відповідності до переважного варіанту, штучний хазяїн включає як мінімум один вид яєць з родин АпПетіїдає: Айетіа Папсієсапа КеїПодо, 1906; Айетіа топіса Мептпті!, 1869; Айетіа раппеподепеїса Вагідог2і, 1974; Апетіа регзітіїїв5 Ріссіпеїїї еї Ргозадаосіті, 1968; Апетіа заїїпа (Пппавив, 1758); АпПетіа віпіса Мапепо, 1989; Апетіа їреїйапа 2Напад єї Зогодє!оо5, 1998; Апетіа игптіапа Сипінег, 1900
На яйцях родини Ругаїїдає: Асепітіа ерпетегеїЇа; Аснгоїа дгізеМа; Саіатоїгорна раїшаеПа;
Саїасіувіа Іетпаїа; Оіазетіа геїїсціагів; Оіазетіорвів гатбритгіа|ів; Оіогусіта абієїєЇа; Ериїєа сгтосеаїїв; Еіорпіїа путрНнаєаїйа; Епадоїгпісна Чаттвеаїй»в; Ерпезійа єішеїЇІа; СаПегіа теПопеїІа; Раїріта мігєаїї5; Рагароупх 5ігайоїаїа
На яйцях родини Свеїеспідає: Асотрзіа сіпегеПа; Апасатрвгів БіанагпеПа; Апасатрвів роршіеїйа; Апаїзіа ІпеаїеМйа; Апагзіа 5рапіейа; Ародіа бБіїкасієїа; Аргоаегета апіпуїаеПа;
Агдоїатргоїез тісеїа; Агізіоїеїіа егісіпеПа; Агода меіосеїПа; АїшШгір5 тошипПеїеІа; Вгасптіа Біапаег|Іа; (510) Вгасптіа іпогпаїеійа; Вгуоїгорна айіпів; Зпйоїгода сегеаіейа (Оливье, 1789); Зйомода ехацізйа
Від:Пуа 4 Меу, 2011; Зпоїтода погодгатта (Мейрик, 1921); Зйотода рзасавзіа (Мейрик, 1908); зЗпйоїгода рхейдорзасавзіа Пономаренко 4. Рак, 2007; Вгуоіторна дотевіїса; Вгусігорна 5зепесівїЇІа;
Вгуоїгорпа звітів; Вгуоїторна ієїтеМйа; Саграїюіесніа аіритейа; Саграїюіесніа дймейа;
Саграйюіесніа ргохітеМйа; Сагуосоїшт аївіпеМйа; Сагуосоїшт бБіапаейПйа; Сагуосоїшт бБіапашепйа;
Сагуосоїшт ІгаїегпеїЇа; СагуосоЇшт місіпеПа; Медастазредив ацийейПшв5; Меїапагвіа тодевіа; Моїнгів
ІетпізсейПа.
Для різних штамів Атбіузеїй5 вумігеКі можуть спостерігатися відмінності в придатності штучного хазяїна. До того ж, ймовірно, буде можливим вивести штам, пристосований до конкретного штучного хазяїна, шляхом селекційного розведення. В даній специфікації термін розведення слід розуміти як такий, що включає розмноження та збільшення популяції шляхом статевого відтворення. Розвідна популяція може включати статево зрілих дорослих особин обох статей та/або особин обох статей на інших стадіях життєвого циклу, наприклад, яйця та/або личинки, які можуть розвиватися в статево зрілих дорослих особин. Альтернативно, розвідна популяція може включати одну або більше запліднених самок. По суті, розвідна популяція здатна до збільшення кількості її особин шляхом статевого відтворення. Переважно, популяція штучного хазяїна являє собою розвідну популяцію, як визначено вище, таким чином, що вона може підтримуватися або навіть до певної міри розвиватися. Якщо штучний хазяїн забезпечений як розвідна популяція, переважно, також забезпечують поживну субстанцію для штучного хазяїна. Поживна субстанція може бути подібною до поживної субстанції, розкритої в
Зоіотоп, М.Е. апа Сиппіпдіоп, А.М., 1963; РагКкіпзоп, СІ, 1992; ВатакКегв, Р.М.У, апа мап 5
Перига, М.)., 1982; 482393890. Штучний хазяїн переважно вибраний з родини Сеїеспіїдає, наприклад, з роду 5поїгода, і, найбільш переважно, являє собою заморожені яйця 5йоїгода сегеаІейа. Зпоїгода сегеаієїа являє собою космополітичний вид, який розвивається на і в різноманітних органічних матеріалах під час зберігання. Його переважно знайдено у зерні пшениці, ячменю, мукі, соєвому шроті, у бджолиних вуликах (|(Ниднез, А.М. 1977; Сптівєїемувкі,
МУ., 1971 (а); СптівїємувКі, МУ., 1971 (5)). Таким чином, вибраний переважний штучний хазяїн буде забезпечувати переваги, якщо композицію, у відповідності до корисної моделі, застосовують для захисту сільськогосподарської рослини у такий спосіб, що особини популяції штучного хазяїна можуть контактувати з сільськогосподарською рослиною, наприклад, якщо її наносять безпосередньо на сільськогосподарську рослину або розташовують навколо сільськогосподарської рослини, або при використанні в саше З повільним/контрольованим/тривалим випусканням. Додаткова перевага бйоїгода сегеаїєЇа у стадія яйця, яке пройшло заморозку при мінус 18 градусів, полягає в тому, що він розглядається як сировина, та вважається живильним кормом. Таким чином, міжнародна торгівля продукцією, що містить цей тип сировини, буде підлягати менш суворим регуляторним обмеженням, ніж існують в багатьох країнах для закордонних видів. Також було виявлено, що 5йоїгода сегеаієЇПа є особливо придатним штучним хазяїном для всієї родини фітосіядних кліщів, оскільки ці хижаки харчуються заздалегідь стадією яйця. Хоча у переважному варіанті штучним хазяїном є зЗпйоїгода сегеаїеїЇа в стадії яйця, необхідно розуміти, що в різних варіантах штучний хазяїн може бути вибраний з інших родин, ніж СзеІеспіідає, та іншого виду та роду з цієї родини, наприклад
АпПетіїдає: Айетіа Мапсієсапа КеПодо, 1906; Айетіа топіса Меті!ї, 1869; Апетіа раппеподепеїйса Вагідог7і, 1974; Апйетіа регвітіїїв5 Ріссіпеїййї єї Ргозаосіті, 1968; Апетіа заїїпа (Пппавив, 1758); АпПетіа віпіса Мапепо, 1989; Апетіа їреїйапа 2Напад єї Зогодє!оо5, 1998; Апетіа игптіапа Сипінег, 1900
На яйцях родини Ругаїїдає: Асепігпа ерпетегеїІа; Аснгоїа дгізейа; Саіатоїорна раїшаеїа;
Саїасіувіа Іетпаїа; Оіазетіа геїїсціагіє; Оіазетіорвів гатбритгіаіїв; Оіогусіїйа абієїєПа; Ериїєа стосеаїїв; Еіорпіїа путрпаєаїйа; Епдоїпісна Паттвеаїй»; Ерпезійа еішеїа; СаїПегіа теїПопеїІа; Раїріта мігєаїї5; Рагароупх 5ігайоїаїа
На яйцях родини Свеїеспідає: Асотрзіа сіпегеПа; Апасатрвгів БіанагпеПа; Апасатрвів роршіеїйа; Апаїзіа ІпеаїеМйа; Апагзіа 5рапіейа; Ародіа бБіїкасієїа; Аргоаегета апіпуїаеПа;
Агдоїатргоїез тісеїа; Агізіоїеїіа егісіпеПа; Агода меіосеїПа; АїшШгір5 тошипПеїеІа; Вгасптіа Біапаег|Іа;
Вгасптіа іпогпаїеійа; Вгуоїгорна айіпів; Зпйоїгода сегеаіейа (Оливье, 1789); Зйомода ехацізйа
Від:Пуа 4 Меу, 2011; Зпоїтода погодгатта (Мейрик, 1921); Зйотода рзасавзіа (Мейрик, 1908); зЗпйоїгода рхейдорзасавзіа Пономаренко 4. Рак, 2007; Вгуоіторна дотевіїса; Вгусігорна 5зепесівїЇІа;
Вгуоїгорпа вітіїїє; Вгуоїгорпа етеїа; СаграїоіІесніа аїІритпейа; Саграїюіесніа дймейа;
Саграйюіесніа ргохітеМйа; Сагуосоїшт аївіпеМйа; Сагуосоїшт бБіапаейПйа; Сагуосоїшт бБіапашепйа;
Сагуосоїшт Ігагетеїа; Сагуосоїшт місіпеПа; Медастгазредиз айтйеїш5; Меїапагвіа тодевіа; Моїнгів
ІетпізсейПа.
Співвідношення кількості особин виду хижого кліща родини РНуїозеїїдає до кількості особин 60 штучного хазяїна в композиції може становити від приблизно 1000:1 до 1:20, наприклад, від приблизно 100:1 до 1:20, наприклад, від 1:1 до 1:10, переважно, приблизно 1:4, 1:5 або 1:7.
Відносні кількості можуть залежати від конкретного цільового застосування композиції та/або стадії розвитку популяції кліща родини Рпуїозеїїдає на штучному хазяїні. В цілому, композиції, де особи штучного хазяїна присутні в надлишку по відношенню до особин кліщів родини
Рпуїозеїдає, є переважними для розведення виду кліщів родини РпНуїовеїїдає, оскільки забезпечується достатня кількість здобичі для кліщів родини РНуїозеїдає. Однак, оскільки популяція кліщів родини РНуїозеїїдає буде зростати в результаті полювання на штучного хазяїна, відносна кількість особин виду кліщів родини Рпуїозеїдає буде зростати. Композиція, що містить високі відносні кількості хижого кліща родини РНуїозєїдає, може бути утворена з композиції, що містить відносну кількість і дозволяє розвідній популяції хижого кліща родини
Рпуїозеїїдає розвиватися, полюючи на штучного хазяїна. Альтернативно, композиція, що містить відносно невелику кількість хижого кліща родини РНуїозєїїдає, може бути утворена шляхом змішування композиції, що містить більш високу відносну кількість, з композицією, що містить меншу відносну кількість, в тому числі з композицією, що містить виключно штучного хазяїна, необов'язково в комбінації з носієм та/або поживною субстанцією, придатною для штучного хазяїна. Корисна модель стосується способу розведення більшості видів хижих кліщів родини РнНуїозеєїїдає. Спосіб включає забезпечення композиції у відповідності до корисної моделі та полювання особин вказаного хижого кліща родини РНуїюзеїїдає на здобич у вигляді особин вказаної популяції штучного хазяїна у стадії яйця. Для оптимального розвитку хижого кліща родини РпНуїобзеїїдає композицію, наприклад, утримують при температурі 18-35 С, переважно, 20-30 "С, більш переважно, 20-25 С, найбільш переважно, 22-25 С Придатні інтервали відносної вологості становлять 75-95 95, переважно, 80-90 95. Вказані інтервали температури і відносної вологості в цілому є придатними також для утримання видів штучного хазяїна. Переважно, композиція містить носій, який може забезпечити пористе середовище і поживну субстанцію для виду штучного хазяїна, а також вид штучного хазяїна утримують у вигляді тривимірної культури на носії. В такій тривимірній культурі виду штучного хазяїна особини виду штучного хазяїна можуть вільно рухатися в трьох вимірах. Таким чином, вони можуть розповсюджуватися на більший об'єм носія і використовувати поживну субстанцію більш оптимально. Беручи до уваги співвідношення розміру рухливих стадій життєвого циклу виду
Зо хижого кліща родини РНуїозєїдає до розміру особин штучного хазяїна, цей організм загалом також буде розповсюджуватися на весь об'єм носія, полюючи на штучного хазяїна. Переважно, тривимірну культуру одержують шляхом забезпечення носія у вигляді тривимірного шару, з яких два вимірювання більші, ніж третє. Прикладом є горизонтальний шар з довжиною і шириною, що вимірюються в метрах, і товщиною, що вимірюється в сантиметрах. Тривимірний шар є переважним, оскільки він дозволяє достатній обмін метаболічного тепла і газів та забезпечує більший об'єм продукування в порівнянні з двовимірним шаром. Корисна модель має на меті застосування 5іоїгода сегеаїеїЇа у стадії яйця як штучного хазяїна для розведення хижого кліща родини РпНуїовеєїїдає, наприклад Атрбіузеїй5 вумігеКі. На яйцях видів з родини Апептіїдає,
Ругаїїдає та СеїІеснідає, наприклад Апептіа заїїпа або 5іоїгода сегеайєЇїіа (Оливье, 1789)
Спосіб розведення композиції може бути застосований для контейнерів, в якому міститься композиція у відповідності до корисної моделі. Контейнер, може бути будь-якого виду, придатного для утримування особин обох популяцій. Спосіб розведення композиції також може застосовуватися для випускання хижого кліща родини РпПуїозеїдає на сільськогосподарську рослину. В такому випадку контейнер переважно може бути зроблений придатним для випускання рухливих стадій хижого кліща родини РНуїозеїдає в певний момент. Це може бути здійснено шляхом обладнання контейнера закритим отвором, який може бути відкритий.
Альтернативно або в комбінації з цим, відносно маленький отвір для випускання може бути розташований в контейнері таким чином, що кількість рухливих стадій кліщів родини
Рпуюзеїїдає, яка буде залишати контейнер за визначений період часу, буде обмеженою. Спосіб розведення композиції дозволяє функціонувати подібно до системи з повільним або тривалим випусканням, розкритої Затрзоп, С, 1998 та в 82393890. У такій системі розведення для випускання хижого кліща родини РпПуїозеїдає на сільськогосподарську рослину розміри контейнера переважно є такими, що він може бути підвішений на сільськогосподарській рослині або розміщений в основі сільськогосподарської рослини. Для підвішування на сільськогосподарських рослинах контейнер може бути обладнаний засобам для підвішування, наприклад, шнуром або крюком. Спосіб розведення композиції може бути використай ний для боротьби зі шкідниками сільськогосподарської рослини на комерційних посівах. Шкідник може бути вибраний з білокрилок, наприклад, Тгіаіецйгодев марогагпогит або Ветівіа їабасі; трипсів, наприклад, ТНгірв їабасі або видів ЕгапкКіїпіє!а, наприклад, ЕгапкКіїпів|а оссідепіа|й5, павутинних 60 кліщів, наприклад, Тейапуспив шпісає, кліщів родини Тагзопетідає, наприклад,
Роїурпадоїагзопетив Їай5. Хижий кліщ родини РпНуїозеїдає Атріубзеїйн5 -в5уміг5Кії продемонстрував високу ефективність з точки зору боротьби з вказаними шкідниками.
Сільськогосподарська рослина може бути вибрана, не обмежуючись ними, з (тепличних) сільськогосподарських рослин, наприклад, різних сортів перцю (Сарзісит аппиит), баклажанів (бБоїапит теїіодепа), гарбузових (Сисигріїасєає), наприклад, огірків (Сиситів заїїма), динь (Сиситів тео), кавунів (СпгиПи5 Іапайшв5); ягід (наприклад, полуниці (Егадагла апапазза), малини (Вивих ідеацв)), (тепличних) декоративних рослин (наприклад, троянд, гербер, хризантем) або дерев, наприклад, видів цитрусових (Сйгив5). Корисна модель є універсальною у використанні та додатково стосується способу біологічної боротьби зі шкідниками сільськогосподарських рослин, який включає забезпечення способу розведення композиції, у відповідності до корисної моделі, для вказаної сільськогосподарської рослини. Шкідник може бути вибраний таким же чином, як у випадку застосування у відповідності до корисної моделі. У способі розведення композиції на основі кліща може бути забезпечена шляхом нанесення кількості вказаної композиції, наприклад, навколо та/або в основі численних сільськогосподарських рослин.
Корисна модель може бути забезпечена для сільськогосподарської рослини просто шляхом розповсюдження на сільськогосподарській рослині або в основі сільськогосподарської рослини, що є загальною практикою застосовування композицій на основі хижого кліща для поповнювальних методів біологічної боротьби зі шкідниками. Кількість композиції, яка може бути забезпечена для кожної окремої сільськогосподарської рослини за допомогою розповсюдження, може становити 1-100 мл, наприклад 1-20 мл, переважно 2-5 мл. Альтернативно, корисна модель може бути забезпечений для певної кількості сільськогосподарських рослин у вигляді способу розведення композиції, у відповідності до корисної моделі, яка є придатною для випускання хижого кліща родини РНуїозвїдає в посіви. Ця композиція може бути використана в пакетиках Саше та може бути розміщена, наприклад, навколо та/або в основі певної кількості сільськогосподарських рослин. У способі біологічної боротьби зі шкідниками, у відповідності до корисної моделі, може виникнути необхідність у забезпеченні композиції для всіх сільськогосподарських рослин. Оскільки комерційні посіви звичайно щільно культивують, хижі кліщі родини Рпуїозеїдає можуть розповсюджуватися від однієї сільськогосподарської рослини до іншої. Кількість сільськогосподарських рослин, які повинні бути забезпечені композицією у відповідності до корисної моделі для того, щоб досягти достатнього рівня захисту сільськогосподарської рослини, може залежати від конкретних обставин, і може бути легко визначений фахівцем на базі його досвіду роботи в полі. Звичайно, більш важливою є кількість хижих кліщів родини РНуїозеїдає, випущених на гектар. Така кількість може знаходитися в інтервалі 1000-3000000 на гектар, звичайно 250000-1000000 або 250000-500000 на гектар. Ще в одному переважному варіанті способу біологічної боротьби зі шкідниками, у відповідності до корисної моделі, сільськогосподарську рослину вибирають таким чином, як описано для застосування композиції. Далі корисна модель буде додатково описана з посиланням на наступні приклади, які демонструють необмежуючі варіанти різних аспектів корисної моделі.
Приклад 1 Масове розведення 5іогода сегеаїєЇа у стадії яйця відбувається у касетах, протягом одного місяця. Вихід з однієї касети від 1ї млн до 1 млрд яєць. Культуру утримують у вентильованих контейнерах (наприклад, відра з достатніми отворами для вентиляції, вкритими марлею з розміром отворів 47мкм, касети металеві з зерном) при температурі від 22 "С до 27 7С і відносній вологості 85-90 95. Успішне масове розведення може бути здійснене шляхом додавання свіжого середовища щонайменше один раз, вихід кожного тижня. Кількість залежить від кількості яєць в середовищі, але звичайно знаходиться в інтервалі 100-300 95 від початкового об'єму середовища для культивування. Товщина шару для розведення може становити 1-10 см, але він не повинен бути занадто товстим, щоб гарантувати оптимальний обмін метаболічних газів, наприклад, діоксиду вуглецю та і кисню, а також метаболічного тепла.
При культивуванні Зйоїгода сегеєаїєПїа у стадії яйця на цьому середовищі одержують масові
БО відсотки біомаси яєць 20 9б5 і 30 95, на базі маси середовища. Типово, кількість збільшується в 2- 4 рази кожного тижня. Приклад 2 Масове розведення Атрбіузеїи5 в5умії5Кії на 5йоїгода сегеаїіевПа у стадії яйця. Атрбіузеїив 5міг5Кі розводять у вентильованих контейнерах (наприклад відра з достатніми отворами для вентиляції, щоб гарантувати оптимальний обмін метаболічних газів і тепла, вкритими марлею з розміром отворів 47 мкм для запобігання втечі кліщів) з носієм у вигляді шару гречаного лушпиння товщиною 5-25 см. Шар носія не повинен бути занадто товстим, щоб гарантувати оптимальний обмін метаболічних газів, наприклад діоксиду вуглецю та і кисню, а також метаболічного тепла. Один раз за увесь цикл розвитку до контейнеру додають розвідну популяцію Зйоїгода сегеаїєЇїа у стадії яйця з масовим відсотком біомаси на базі маси середовища 15-30 95. Кількість Зпйоіїгода сегеєаІєйа у стадії яйця для додавання 60 обчислюють на базі кількості хижих кліщів родини РНуїозеїїдає і наявності 5йоїгода сегеаїеПа у стадії яйця в контейнері для розведення. Оптимально після додавання морожених Зйоїгтода сегеаієЇйа у стадії яйця співвідношення хижаків до здобичі повинно становити від 1:7 до 1:12.
Культуру утримують при температурі від 22 "С до 25 "С, відносній вологості 85-90 95 і рівні СО» в контейнері для розведення не більше 750 проміле. Таким чином, розвідна популяція Атбіузеїи5 5угеКі може збільшуватися в 2-3 рази кожного тижня. Типово може бути досягнута щільність 100-500 хижих кліщів на грам субстрату для розведення.
Запропонована корисна модель може бути багаторазово відтворена і використана.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб розведення композиції на основі кліща, який включає відбір популяції особин виду хижого кліща, джерела їх харчування та структури, прийняті як сховища для кліщів, який відрізняється тим, що кліщів родини РНІТО5ЕПОАЕ, наприклад Атбіузеїив5 5умітеКії, вирощують на декапсульованих яйцях родини АпПетіїдає, на яйцях родини Ругаїїдає, на яйцях родини Сеїеспіїдає: Апетіа Папсізсапа Кеїод9, 1906; Апетіа топіса Метії, 1869; Апетіа райпеподепеїїсаВагідоглі, 1974; Айетіа регзітіїї5 РіссіпеПеї Ргоздосіті, 1968; Апетіа заїїпа (І іппаєив, 1758); Апетіа віпіса Уапепо, 1989; Апетіа рейапа 7Напа єї бБогде!оо5, 1998; Апетіа иппіапасипінег, 1900, на яйцях родини Ругаїїдає: Асепіга ерпетегеїїа Оіазетіорвзів гтатритгіа!йїв Ерпезііає!шеїй а Аспгоїа дгізеПа Піогусіга абієїенНа СаїІегпа теїопеїа Саіатоїгорпа раїнадеїа Евшеа сгосеаїїб Раїрінаміїтеаїїв Саїасімвіа Іетпаїа Еюорнпіа путрнпаєаїа Рагаромпх 5їгайоіаїа Оіазетіа геїїсшціагів ЕпдоїіснаПйаттвеєаїв на яйцях родини Сеї|есніїдає: Асотрзвіа сіпегеПа Вгуоморпадотезвіїса Апасатрзхізріанагтіеїва Вгуоорпазепесієї!а Апасатрзізроршеїва Вгуопорпавітіїї Апагзіа ІпеаїейПа Вгуоорпаїе!теїЇа Апагвіа зрапівіа Саграйшюіесніа аІритеїйїа АродіаріттасівЇа Саграй!есніа тшайімейїа Аргоаегетаапіну!ї Ідейна Саграйшюіесніа ргохітеїйа Агдоїатргоїез тісейПа Сагуосоіштаї!в5іпеПа АгізіоїевііаегісіпеПа Сагуосоіїйтбріапаеїва Агода меіосейПа Сагуосоїштбіапашіейа АїпгіротошиПеїейнНа СагуосоЇштігаїетпеїйїа Вгасптіаріапаєї а СагуосоЇштуісіпеПа Вгасптіа іпогпаїеїїа Медастгазредив аййейПив5 Вгуоморпаанйіпіб Меїапагзіатодевіа зпйоїгодасегеаїеЇІа (Оливье, 1789) МоїНгів ІетпізсеїйПа зЗпйоїгодаехацізіта Від2Пуа 4 Меу, 2011 зпйюїодапогодгатта (Мейрик, 1921) зпйоїгодарзасавзіа (Мейрик, 1908) зпйоїгодарзейдорзасавіайо Пономаренко 8. Рагк, 2007.
UAU202005048U 2020-08-04 2020-08-04 Спосіб розведення композиції на основі кліща UA148561U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005048U UA148561U (uk) 2020-08-04 2020-08-04 Спосіб розведення композиції на основі кліща

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005048U UA148561U (uk) 2020-08-04 2020-08-04 Спосіб розведення композиції на основі кліща

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148561U true UA148561U (uk) 2021-08-25

Family

ID=89901578

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202005048U UA148561U (uk) 2020-08-04 2020-08-04 Спосіб розведення композиції на основі кліща

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148561U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5393155B2 (ja) ニクダニ科ダニおよびカブリダニを含むダニ構成物、その使用、捕食性カブリダニを飼育するための方法、前記捕食性カブリダニを飼育するための飼育システム、ならびに作物に対する生物学的害虫防除方法
JP4972559B2 (ja) ダニ構成物、その使用、捕食性カブリダニを飼育するための方法、前記捕食性カブリダニを飼育するための飼育システム、および作物に対する生物学的害虫防除方法
KR101014095B1 (ko) 응애 조성물, 그의 용도, 포식성 이리응애인지중해이리응애의 사육 방법, 상기 이리응애를 사육하는사육 시스템 및 작물에서의 생물학적 해충 방제 방법
KR101396798B1 (ko) 포식 응애를 사육하는 방법
CN101677576B (zh) 螨类组合物
Carney et al. The potential of Atheta coriaria Kraatz (Coleoptera: Staphylinidae), as a biological control agent for use in greenhouse crops
JP5271363B2 (ja) ダニ構成物、その使用、捕食性カブリダニAmblyseiusswirskiiを飼育するための方法、前記捕食性カブリダニを飼育するための飼育システム、および作物に対する生物的害虫防除方法
CN108935341B (zh) 一种菜粉蝶绒茧蜂的饲养方法
CN112931416A (zh) 繁育蒲螨的方法以及蒲螨用于防治钻蛀性害虫的方法
CN109937971A (zh) 人工饲养蠼螋的方法及其在转基因植物环境安全评价上的应用
UA148561U (uk) Спосіб розведення композиції на основі кліща
UA147917U (uk) Композиція на основі кліща
Sarwar Recognition of some lady beetles (Coleoptera: Coccinellidae) deadly sighted for insect and mite pests in agroecosystems
UA148560U (uk) Спосіб транспортування композиції на основі кліща
CN105165725A (zh) 螨组合物,其用途,螨饲养方法和系统,及害虫防治方法
Kutuk et al. The effect of season on the levels of predation by the ladybird Serangium parcesetosum Sicard (Coleoptera: Coccinellidae) on the cotton whitefly Bemisia tabaci (Genn.)(Homoptera: Aleyrodidae), a serious pest of eggplants
UA151249U (uk) Спосіб розведення хижих кліщів родини phytoseiidae
CN114081018A (zh) 一种十斑大瓢虫的饲养方法
KR20210004107A (ko) 사슴풍뎅이 사육방법
Ghani Ecological studies of: I. The book louse, Liposcelis divinatorius (Müll.) II. The granary weevil parasite, Aplastomorpha calandrae (How.).
Williams Teacher and student resource for integrated pest management in protected crops in New Zealand