UA148133U - Вібраційний конвеєр-маніпулятор - Google Patents

Вібраційний конвеєр-маніпулятор Download PDF

Info

Publication number
UA148133U
UA148133U UAU202101317U UAU202101317U UA148133U UA 148133 U UA148133 U UA 148133U UA U202101317 U UAU202101317 U UA U202101317U UA U202101317 U UAU202101317 U UA U202101317U UA 148133 U UA148133 U UA 148133U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oscillations
horizontal
conveyor
transverse
vertical
Prior art date
Application number
UAU202101317U
Other languages
English (en)
Inventor
Владислав Станіславович Шенбор
Олександр Віталійович Гаврильченко
Віталій Михайлович Корендій
Володимир Георгійович Брусенцов
Original Assignee
Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет "Львівська Політехніка" filed Critical Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority to UAU202101317U priority Critical patent/UA148133U/uk
Publication of UA148133U publication Critical patent/UA148133U/uk

Links

Landscapes

  • Jigging Conveyors (AREA)
  • Apparatuses For Generation Of Mechanical Vibrations (AREA)

Abstract

Вібраційний конвеєр-маніпулятор містить робочий орган у вигляді корпусу з транспортуючим лотком, проміжну та реактивну маси, два електромагнітних віброзбудники горизонтальних поздовжніх коливань, два електромагнітних віброзбудники горизонтальних поперечних коливань, один електромагнітний віброзбудник вертикальних коливань, пружну систему ґраткових пружин горизонтальних поздовжніх та поперечних коливань, пружну систему плоских пружин вертикальних коливань. Транспортуючий лоток розміщений у нижній частині корпусу, а реактивна маса з електромагнітними віброзбудниками горизонтальних поздовжніх та поперечних коливань виконані за одне ціле у вигляді пакета горизонтально розташованих пластин з електротехнічної сталі з пазами, у яких розміщені котушки електромагнітів, окрім того плоскі пружні елементи горизонтальних поздовжніх коливань розміщені вертикально поперек конвеєра і з'єднують робочий орган і проміжну масу, а ґраткові пружні елементи горизонтальних поперечних і вертикальних коливань розміщені вертикально вздовж конвеєра і з'єднують проміжну та реактивну маси.

Description

Корисна модель належить до вібраційного технологічного обладнання, а саме до вібраційних конвеєрів, які використовуються для групового завантаження виробами стрічкових конвеєрів у машинобудівній та приладобудівній промисловостях.
Відомий вібраційний конвеєр, що містить робочий орган та проміжну масу, зв'язані пружною системою горизонтальних коливань, виконаною у вигляді пружних стержнів прямокутного перерізу, розташованих вертикально, реактивну масу, зв'язану з проміжною масою пружною системою вертикальних коливань у вигляді плоских пружин, розташованих горизонтально, дві пари електромагнітних віброзбудників горизонтальних поздовжніх та горизонтальних поперечних коливань, електромагнітний віброзбудник вертикальних коливань та віброізолятори
ІВибрационное устройство автоматического группового ориентирования изделий: Авт. свид.
СССР Мо 1033395, В 65 о 27/32, заяв.12.04.82, опубл. 29.07.83, Бюл. 291.
Конструкція вібраційного пристрою за прототипом не дозволяє здійснювати укладання виробів групами на конвеєрну стрічку через розташування транспортуючого лотка у верхній частині конвеєра, окрім того, через рознесеність електромагнітів віброзбудників горизонтальних поздовжніх та горизонтальних поперечних коливань конструкція є складною, а використання граткових пружин не дозволяє отримувати значні амплітуди горизонтальних коливань, від яких залежить швидкість вібротранспортування.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення такого конвеєра-маніпулятора, у якого нове виконання конструкції дозволить здійснювати групове завантаження виробами стрічкового конвеєра та забезпечить легке налагодження і тривалий ресурс роботи пружної системи поздовжніх коливань за значної амплітуди.
Поставлена задача вирішується тим, що вібраційний конвеєр-маніпулятор містить робочий орган у вигляді корпусу з транспортуючим лотком, проміжну та реактивну маси, два електромагнітних віброзбудники горизонтальних поздовжніх коливань, два електромагнітних віброзбудники горизонтальних поперечних коливань, один електромагнітний віброзбудник вертикальних коливань, пружну систему граткових пружин горизонтальних поздовжних та поперечних коливань, пружну систему плоских пружин вертикальних коливань, згідно з корисною моделлю, транспортуючий лоток розміщений у нижній частині корпусу, а реактивна маса з електромагнітними віброзбудниками горизонтальних поздовжніх та поперечних коливань
Зо виконані за одне ціле у вигляді пакета горизонтально розташованих пластин з електротехнічної сталі з пазами, у яких розміщені котушки електромагнітів, окрім того плоскі пружні елементи горизонтальних поздовжніх коливань розміщені вертикально поперек конвеєра і з'єднують робочий орган і проміжну масу, а граткові пружні елементи горизонтальних поперечних і вертикальних коливань розміщені вертикально вздовж конвеєра і з'єднують проміжну та реактивну маси.
Така конструкція вібраційного конвеєра-маніпулятора дозволяє розмістити транспортуючий лоток безпосередньо над конвеєрною стрічкою та укладати на неї вироби групами.
Виконання реактивної маси з електромагнітними віброзбудниками горизонтальних коливань у вигляді пакета горизонтально розташованих пластин з електротехнічної сталі з пазами, в яких встановлені котушки електромагнітів дозволило створити компактну конструкцію, що суттєво спрощує її виготовлення та налагодження.
З'єднання реактивної та проміжної мас гратковими пружинами, пружні стержні яких розташовані горизонтально забезпечує податливість пружної системи в поперечному та вертикальному напрямках. Для пружної системи поздовжніх горизонтальних коливань використовуються вертикально розташовані поперек конвеєра плоскі цільні пружини, які з'єднують робочий орган з проміжною масою.
Для рядного укладання виробів амплітуда поздовжніх коливань має бути значно більшою ніж амплітуда поперечних коливань, оскільки швидкість поздовжнього переміщення виробів має бути значно більшою швидкості поперечного переміщення; вертикальні коливання незначні за величиною і призначені для безвідривного транспортування. Цільні плоскі пружини забезпечують значно більші прогини ніж граткові пружини, і тому таке компонування пружної системи дозволяє забезпечити необхідну амплітуду коливань за менших напружень в пружинах, що суттєво підвищує надійність функціонування конвеєра-маніпулятора.
На Фіг. 1 зображено загальний вигляд конвеєра-маніпулятора, поздовжній четвертинний розріз, Фіг. 2 - розріз А-А, Фіг. З - вигляд збоку, четвертинний розріз.
На наведених фігурах вказані позиції: 1 - корпус робочого органа, 2 - транспортуючий лоток,
З - якір віброзбудника вертикальних коливань, 4 - корпус проміжної маси, 5 - якір віброзбудника горизонтальних поздовжніх коливань, б - якір віброзбудника горизонтальних поперечних коливань, 7 - реактивна маса, у вигляді пластин електротехнічної сталі з пазами, 8 - котушки бо електромагніта віброзбудника горизонтальних повздовжніх коливань, 9 - котушки електромагніта віброзбудника горизонтальних поперечних коливань, 10, 11 - планки кріплення електромагнітів, 12 - кронштейни, 13 - електромагніт віброзбудника вертикальних коливань, 14 - котушка віброзбудника вертикальних коливань, 15 - плоскі пружини, 16 - граткові пружини, 17 - підвіска конвеєра, 18 - рама, 19 - упор, 20 - конвеєрна стрічка.
Вібраційний конвеєр-маніпулятор включає робочий орган у вигляді корпусу 1 з прикріпленим до нього в нижній частині транспортуючим лотком 2 з упором 19 та якорем З віброзбудника вертикальних коливань; проміжну масу у вигляді корпуса 4, на якому встановлені якорі 5 віброзбудника горизонтальних поздовжніх коливань, якорі б віброзбудника горизонтальних поперечних коливань та реактивну масу у вигляді горизонтально розташованих пластин 7 електротехнічної сталі з пазами, в яких розміщені котушки 8 електромагнітного віброзбудника горизонтальних поздовжніх коливань і котушки 9 електромагнітного віброзбудника горизонтальних поперечних коливань скріплених планками 10 і 11, які з'єднані кронштейнами 12. На планці 10 встановлений електромагніт 13 віброзбудника вертикальних коливань з котушкою 14. Корпус 1 робочого органа з'єднаний з проміжною масою плоскими цільними пружинами 15, розташованими вертикально поперек конвеєра. Проміжна маса з'єднана з реактивною масою плоскими гратковими пружинами 16, пружні стержні яких розташовані горизонтально і спрямовані вздовж транспортуючого лотка 2. На реактивній масі встановлені підвіски 17, якими конвеєр-маніпулятор підвішений до нерухомої рами 18 і розміщений над рухомою конвеєрною стрічкою 20.
Вібраційний конвеєр-маніпулятор працює наступним чином. На котушки 8 електромагнітів віброзбудника поздовжніх коливань подається змінна напруга за двотактною схемою живлення, а на котушку електромагніта 13 віброзбудника вертикальних коливань подається змінна напруга живлення за однотактною схемою живлення зі зсувом фаз між подавальними напругами, необхідним для створення еліптичних коливань у вертикальній площині вздовж транспортуючого лотка, з забезпеченням безвідривного режиму транспортування виробів у поздовжньому напрямку. На лівий край транспортуючого лотка 2 подаються вироби, які транспортуються вздовж лотка до упора 19. За нагромадження на лотоку 2 необхідної кількості виробів групи, яка має бути укладена на конвеєрну стрічку, припиняється живлення котушок 8 і подається змінна напруга на котушки 9 електромагніта віброзбудника поперечних коливань за
Зо двотактною схемою живлення. В результаті лоток 2 буде здійснювати еліптичні коливання у вертикальній площині поперек транспортуючого лотка, з забезпеченням безвідривного транспортування групи виробів у поперечному напрямку та їх схід на конвеєрну стрічку. Після сходу виробів на стрічку конвеєра припиняється подача наруги живлення на котушки 9 та подається живлення на котушки 8 і цикл повторюється. Для поздовжнього та поперечного вібротранспортування живлення котушки 14 електромагніта вертикальних коливань здійснюється неперервно.
Запропонована конструкція віброконвеєра-маніпулятора дозволяє маніпулювати легкоушкодженими виробами завдяки безвідривним режимам транспортування.
Заявлений вібраційний конвеєр-маніпулятор дозволяє здійснити щільне та нещільне рядне укладання виробів на рухому стрічку конвеєра з дотриманням відстані між виробами та рядами виробів.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Вібраційний конвеєр-маніпулятор, що містить робочий орган у вигляді корпусу з транспортуючим лотком, проміжну та реактивну маси, два електромагнітних віброзбудники горизонтальних поздовжніх коливань, два електромагнітних віброзбудники горизонтальних поперечних коливань, один електромагнітний віброзбудник вертикальних коливань, пружну систему граткових пружин горизонтальних поздовжніх та поперечних коливань, пружну систему плоских пружин вертикальних коливань, який відрізняється тим, що транспортуючий лоток розміщений у нижній частині корпусу, а реактивна маса з електромагнітними віброзбудниками горизонтальних поздовжніх та поперечних коливань виконані за одне ціле у вигляді пакета горизонтально розташованих пластин з електротехнічної сталі з пазами, у яких розміщені котушки електромагнітів, окрім того плоскі пружні елементи горизонтальних поздовжніх коливань розміщені вертикально поперек конвеєра і з'єднують робочий орган і проміжну масу, а граткові пружні елементи горизонтальних поперечних і вертикальних коливань розміщені вертикально вздовж конвеєра і з'єднують проміжну та реактивну маси.
UAU202101317U 2021-03-16 2021-03-16 Вібраційний конвеєр-маніпулятор UA148133U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101317U UA148133U (uk) 2021-03-16 2021-03-16 Вібраційний конвеєр-маніпулятор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101317U UA148133U (uk) 2021-03-16 2021-03-16 Вібраційний конвеєр-маніпулятор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148133U true UA148133U (uk) 2021-07-07

Family

ID=76689890

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202101317U UA148133U (uk) 2021-03-16 2021-03-16 Вібраційний конвеєр-маніпулятор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148133U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8770389B2 (en) Vibrator
CN102785940A (zh) 超声波/气浮混合式非接触自动运输装置
UA148133U (uk) Вібраційний конвеєр-маніпулятор
US3216556A (en) Vibratory conveyor
US4455496A (en) Electromagnetic vibratory exciter
KR101977429B1 (ko) 진동식 부품 반송 장치
US4719376A (en) Electromagnetic vibratory exciter
Czubak Analysis of the new solution of the vibratory conveyor
JP4323826B2 (ja) 電磁振動式フィーダおよび組合せ計量装置
KR20150134317A (ko) 진동식 부품 반송 장치
Shenbor et al. Analysis and Improvement of Two-Mass Vibrating Tubular Conveyers with Two-Cycle Electromagnetic Drive
Korendiy et al. Improvement of vibratory conveying and manipulating machines
SU990470A1 (ru) Пр молинейный вибропитатель
KR20140136441A (ko) 진동식 부품 반송 장치
RU2340530C1 (ru) Вибрационный питатель для транспортирования зернистых сыпучих материалов
UA148759U (uk) Вібраційний конвеєр
SU1433877A1 (ru) Вибрационный конвейер
UA132372U (uk) Вібраційний конвеєр
UA47911A (uk) Вібраційний транспортер
SU1293086A1 (ru) Вибрационный конвейер
SU659473A1 (ru) Способ вибрационного транспортировани и устройство дл его осуществлени
UA141806U (uk) Вібраційний трубчастий конвеєр
UA154154U (uk) Вібраційний класифікатор
SU1320135A2 (ru) Вибрационный конвейер
RU2069162C1 (ru) Виброконвейер для миниатюрных деталей