UA147117U - Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії - Google Patents

Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії Download PDF

Info

Publication number
UA147117U
UA147117U UAU202006038U UAU202006038U UA147117U UA 147117 U UA147117 U UA 147117U UA U202006038 U UAU202006038 U UA U202006038U UA U202006038 U UAU202006038 U UA U202006038U UA 147117 U UA147117 U UA 147117U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
track
railway vehicle
rail
curved sections
electric current
Prior art date
Application number
UAU202006038U
Other languages
English (en)
Inventor
Світлана Юріївна Сапронова
Віктор Петрович Ткаченко
Євген Петрович Зуб
Анатолій Вікторович Горбань
Сергій Валентинович Малюк
Original Assignee
Державний Університет Інфраструктури Та Технологій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Університет Інфраструктури Та Технологій filed Critical Державний Університет Інфраструктури Та Технологій
Priority to UAU202006038U priority Critical patent/UA147117U/uk
Publication of UA147117U publication Critical patent/UA147117U/uk

Links

Landscapes

  • Control Of Vehicles With Linear Motors And Vehicles That Are Magnetically Levitated (AREA)

Abstract

Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії, в якому встановлюють додаткову рейку збоку зовнішньої рейки колії, на якій установлюють індуктивні котушки з високою провідністю, через які проходить електричний струм. На залізничному транспортному засобі встановлюють шину з високою провідністю, через яку також проходить електричний струм. При проходженні електричного струму по котушках додаткової рейки та по шині створюються магнітні поля, що взаємодіють. Керують залізничним транспортним засобом за рахунок сили, що виникає внаслідок взаємодії магнітних полів високопровідної шини залізничного транспортного засобу та додаткової рейки.

Description

Корисна модель належить до залізничного транспорту, зокрема до методів зменшення опору руху рухомого складу залізниць в кривих ділянках колії, зменшення зносу гребенів коліс колісних пар, та керованості рухомого складу залізниць в кривих ділянках колії.
Відомий пристрій "Залізнична колісна пара із керованим диференціалом" | 1), який містить вісь і два колеса, одне з яких напресовано на вісь. На осі виконані дві проточки, в яких закріплені дві клеми з роз'ємними маточинами. Друге колесо колісної пари закріплено на осі з можливістю обертання і взаємодії з клемами. По обидва боки маточини другого колеса розташовані ущільнення, які мають можливість взаємодії з віссю. У зазорі між маточиною другого колеса і віссю колісної пари міститься феромагнітна рідина. Маточина другого колеса охоплена соленоїдом, який підключений до джерела струму і електрично пов'язаний з системою управління.
Залізнична колісна пара із керованим диференціалом працює наступним чином: при русі по прямій ділянці колії на соленоїд подається напруга і він генерує магнітне поле, під впливом якого в'язкість магнітної рідини збільшується до необхідного рівня (аж до твердого стану) і колесо із маточиною приєднується до осі і починає обертатися з нею спільно. Колісна пара в цьому випадку працює, як монолітна конструкція традиційного виконання. При русі екіпажу по криволінійній ділянці залізничної колії за сигналами від колійних датчиків системи управління або від дій машиніста локомотива соленоїд відключається від джерела струму, зникає магнітне поле, зменшується в'язкість магнітної рідини і вона виконує функцію мастила, що призведе до обертання колеса на осі.
Недоліком даного пристрою є постійний контакт гребеня колеса колісної пари із рейкою при русі в кривих ділянках колії, що призводить до зносу гребеня колеса.
Відомий "Пристрій магнітної левітації транспортного засобу" |2), який має вертикально встановлені електродвигуни з торцевими магнітними колесами на валу і електропровідним елементом. Електродвигуни встановлені в активній структурі рейкової колії, а електропровідний елемент - на візку залізничного транспортного засобу. Магнітні колеса виконані у вигляді торцевих дисків із сегментами із постійних магнітів, верхня площина яких збігається з верхньою площиною активної структури рейкової колії. Електропровідний елемент виконаний у вигляді розгорнутої "білячої клітки", встановленої в пазах феромагнітного сердечника в нижній частині
Зо візка залізничного транспортного засобу. При пуску електродвигунів магнітне поле, яке створюється при обертанні торцевих дисків із сегментами постійних магнітів, наводить струм в короткозамкнених стрижнях електропровідними шинами. Взаємодія наведеного струму з обертовим магнітним полем створює підйомну силу, яка передається через феромагнітний сердечник на нижню частину візка залізничного транспортного засобу, в результаті чого транспортний засіб, залишаючись нерухомим, починає левітувати. Для поліпшення ефективності роботи пристрою магнітної левітації транспортного засобу поруч розташованих електродвигунів відбувається обертання в протилежних напрямках з однаковою частотою і так, щоб однаково намагнічені сегменти з постійних магнітів збігалися по фазі обертання. Таким чином, на стоянці, ділянках розгону і гальмування забезпечується магнітна левітація залізничного транспортного засобу.
Недоліками цього пристрою є складність його конструкції та необхідність у великій кількості вертикально-встановлених електродвигунів в активній частині залізничної рейкової колії.
Відомий пристрій "Електромагнітна індуктивна підвіска і система стабілізації наземних транспортних засобів" |З) який містить чотири надпровідникових котушки, попарно розташованих на правому і лівому бортах транспортного засобу, які створюють магнітне поле змінної полярності в напрямку руху транспортного засобу. На активній колійній структурі є горизонтальні і вертикальні короткозамкнені електропровідні контури, встановлені в два ряди по обидва боки транспортного засобу у напрямку його руху. Горизонтальні і вертикальні короткозамкнені електропровідні контури, відповідно, забезпечують левітацію і бічну стабілізацію транспортного засобу. В даному технічному рішенні при русі транспортного засобу, електромагнітна взаємодія бортових надпровідникових котушок з горизонтальними короткозамкненими електропровідними контурами створює підйомну силу, а з вертикальними короткозамкненими електропровідними контурами - силу в горизонтальному бічному напрямку тоді, коли вертикальні короткозамкнені електропровідні контури зміщуються вліво або вправо від площини симетрії бортових надпровідникових котушок.
Недоліком цього пристрою є те, що горизонтальні і вертикальні короткозамкнені контури створюють підйомну силу і бічну стабілізацію тільки при русі транспортного засобу, причому перехід транспортного засобу в режим левітації відбувається при високій початковій швидкості, внаслідок чого транспортний засіб для стоянки і пересування на ділянках розгону і гальмування бо потребує додаткової установки коліс в вертикальній площині, що призводить до виникнення опору руху в місці контакту колеса і колії, а якщо ділянка розгону має криву, то ще в контакті гребня колеса і рейки.
В основу корисної моделі поставлена задача розробки способу покращення керованості залізничного транспортного засобу у кривих ділянках колії, який дозволить зменшити опір руху рухомого складу залізниць в кривих ділянках колії, зменшити знос гребнів коліс колісних пар та покращити керованість рухомого складу залізниць в кривих ділянках колії.
Поставлена задача досягається установкою додаткової рейки збоку зовнішньої рейки колії, на якій установлені індуктивні котушки із високою провідністю, через які проходить електричний струм і створюється магніте поле, а на одиниці рухомого складу встановлюється шина із високою провідністю, через яку також проходить електричний струм і створюється магнітне поле.
Даний спосіб дозволить уникнути тривалого контактування гребня колісної пари і рейки при русі рухомого складу залізниць в кривих ділянках колії що призведе до зменшення зносу гребенів коліс.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 показана одиниця рухомого складу (вигляд спереду) із встановленою на екіпажній частині шиною високої провідності та на фіг. 2 зображено одиницю рухомого складу (вигляд зверху), що рухається в кривій ділянці колії.
Суть даного технічного рішення полягає в наступному:
При русі рухомого складу залізниць в кривій ділянці колії (фіг. 2) гребені коліс колісної пари торкаються рейки. Як показано на фіг. 2, збоку зовнішньої рейки встановлена додаткова рейка 1, із високопровідними котушками. Додаткова рейка 1 з'єднується із зовнішньою рейкою 2 тензодатчиком 3, який спрацьовує при торкані гребня колеса колісної пари і вмикає додаткову рейку із високопровідними котушками до мережі. При проходженні електричного струму по високопровідних котушках додаткової рейки 1, виникає магнітне поле, яке взаємодіє із магнітним полем шини, що встановлена на рухомому складі 4 (фіг. 1), яка живиться від контактної мережі. При взаємодії двох магнітних полів, виникає сила, яка дозволяє керувати одиницею рухомого складу та розташовувати її по центру колії.
Таким чином, такий спосіб керування рухомим складом в кривих ділянках колії усуває тривале контактування гребня колеса колісної пари із рейкою, що призведе до зменшення зносу
Зо гребня та рейки, та покращить керованість рухомого складу залізниць в кривих ділянках колії.
Джерела інформації: 1. Патент Российской федерации, на изобретение ВО 2621828 МПК ВЕ 5/00 (2006.01)
Вб 3/04 (2006/01). Железнодорожная колесная пара с управляемьм дифференциалом /Семеноженков М.В., Семеноженков В.С.; Патентообладатель Федеральное государственное бюджетноеобразовательноє учреждение вьісшего профессионального образования "Воронежский государственньій технический университет" - Ме 2015126878; заяв. 03.07.2015; публ. 12.01.2017, Бюл. Мо 16, 2017. 2. Патент Российской федерации, на изобретение ВО 2539304 МПК Вб618 13/18 (2006.01)
НОТ 7/00 (2006/01). Устройство магнитной левитации транспортного средства /Антонов Ю.Ф.,
Зайцев А.А., Занин В.П., Корчагин А. Д. Патентообладатель: Федеральное государственное бюджетноеє образовательное учреждение вьісшего профессионального образования "Петербургский государственньій университет путей сообщения" - Мо 2013113815/11; заяв. 27.03.2013; публ.: 10.10.2014, Бюл. Мо 28, 2014.
З. Опіей біагез Раїепі 05 3,470,828 Іпі, С. Вб61Б 13/08; НОТІ 7/00, НО2К 41/00/ ЕІесітотадпеїїс іпдисіїме зизрепвіоп апа зіабіїїгайноп 5узіет юг а дгошпа мепісіе датез В. Роууеї!, уг., СіпопАме.,
ВоскуРоїпі, М.М. Согаоп Т. Оапбу, 5ег. Мо. 684,775; ЕПеамому. 21, 1967; РаїепівдоОсі. 7, 1969.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії, в якому встановлюють додаткову рейку збоку зовнішньої рейки колії, на якій установлюють індуктивні котушки з високою провідністю, через які проходить електричний струм, при цьому на залізничному транспортному засобі встановлюють шину з високою провідністю, через яку також проходить електричний струм, при проходженні електричного струму по котушках додаткової рейки та по шині створюються магнітні поля, що взаємодіють, керують залізничним транспортним засобом за рахунок сили, що виникає внаслідок взаємодії магнітних полів високопровідної шини залізничного транспортного засобу та додаткової рейки.
UAU202006038U 2020-09-21 2020-09-21 Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії UA147117U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006038U UA147117U (uk) 2020-09-21 2020-09-21 Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006038U UA147117U (uk) 2020-09-21 2020-09-21 Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147117U true UA147117U (uk) 2021-04-14

Family

ID=75523612

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202006038U UA147117U (uk) 2020-09-21 2020-09-21 Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147117U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11801756B2 (en) Permanent magnet electrodynamic suspension system and guidance method therefor
US10208431B1 (en) Permanent magnet maglev using passive, low-frequency electromagnetic stabilization
WO2017162144A1 (zh) 永磁悬浮列车轨道系统
CN111201384A (zh) 增强型永磁铁系统
CN106427661A (zh) 一种磁悬浮列车
JP2002503437A (ja) 磁気浮上車両の走行システム
CN108394311A (zh) 一种真空管道磁悬浮列车的导向装置
CN111942162B (zh) 一种磁悬浮汽车
CN110549863B (zh) 一种悬浮式电磁推进装置及磁浮列车
CN110635660A (zh) 一种超导磁通切换直线电机驱动的轨道交通列车系统
CN110588360A (zh) 一种用于高速列车的制动力可控永磁式涡流制动装置
CN101870299B (zh) 动车组辅助转弯组合结构与辅助转弯方法
US3555380A (en) Linear rolling motor
Sharma et al. Magnetically levitated vehicles: suspension, propulsion and guidance
UA147117U (uk) Спосіб покращення керованості залізничного транспортного засобу в кривих ділянках колії
CN101708728B (zh) 一种永磁磁轨制动器
CN111086395A (zh) 中低速磁浮列车牵引装置与中低速磁浮列车
KR101498888B1 (ko) 2상2열 리니어 펄스 모터 추진시스템의 위치검출장치
CN206416877U (zh) 一种新型磁悬浮轨道系统
CN102350956B (zh) 集成悬浮导向牵引功能的磁浮机构
CN113555184B (zh) 磁悬浮列车及其导向励磁装置和导向磁极结构
CN216141818U (zh) 一种新型高速磁浮铁路装置
CN112918266B (zh) 制动机构与磁悬浮轨道机器人
CN112977078A (zh) 一种直线电机列车驱动导向系统、方法及其轨道交通系统
CN105752088A (zh) 一种无轮交通工具