UA147005U - Легкий пожежний автомобіль - Google Patents

Легкий пожежний автомобіль Download PDF

Info

Publication number
UA147005U
UA147005U UAU202100848U UAU202100848U UA147005U UA 147005 U UA147005 U UA 147005U UA U202100848 U UAU202100848 U UA U202100848U UA U202100848 U UAU202100848 U UA U202100848U UA 147005 U UA147005 U UA 147005U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fire
superstructure
water tank
light
compartment
Prior art date
Application number
UAU202100848U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Іванович Рощин
Андрій Володимирович Андрюхін
Original Assignee
Володимир Іванович Рощин
Андрій Володимирович Андрюхін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Іванович Рощин, Андрій Володимирович Андрюхін filed Critical Володимир Іванович Рощин
Priority to UAU202100848U priority Critical patent/UA147005U/uk
Publication of UA147005U publication Critical patent/UA147005U/uk

Links

Landscapes

  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)

Abstract

Легкий пожежний автомобіль, у якого на шасі малотоннажного автомобіля встановлений кузов-надбудова (пожежний модуль), що складається з резервуара для води та відсіків для пожежно-рятувального обладнання, насосної станції з автономним двигуном внутрішнього згоряння, котушки з напірним шлангом та стволом-розпилювачем, згідно з корисною моделлю кузов-надбудова (пожежний модуль) виконаний у вигляді моноблока, розділеного на прилеглі один до одного відсіки, щонайменше один відсік є резервуаром для води і розміщений за кабіною, за ним розміщено відсік із встановленою насосною станцією та встановленою котушкою з напірним шлангом і стволом-розпилювачем, щонайменше по одному бічному відсіку для пожежно-рятувального обладнання.

Description

Корисна модель належить до протипожежної техніки, а саме до спеціалізованого транспорту, зокрема до пожежних автомобілів спеціального призначення, може застосовуватися для пожежогасіння в містах, сільській місцевості, лісах, торфовищах тощо.
В даний час практично на будь-яку пожежу виїжджає не менше 2-3 великовантажних пожежних машин, які навіть на невеликі загоряння витрачають сотні літрів води. Найбільш ефективним було б для пожежогасіння застосовувати більш легку техніку. В умовах завантаженості магістралей це дозволить скоротити час прибуття за рахунок маневреності і вищої швидкості легкої техніки, істотно знизити експлуатаційні витрати на техніку і на гасіння.
Відомий пожежний автомобіль швидкого реагування на шасі мікроавтобуса "Газель" |, укомплектований комплексом високоефективного обладнання, що включає в себе стаціонарні, пересувні (переносні) і ранцеві установки, для гасіння вогнищ пожежі дрібнодисперсного вогнегасної рідиною, має модульне розміщення основного і додаткового обладнання, що дозволяє оперативно "налаштовувати" його функціональні можливості. Запас вогнегасної рідини 450 л.
Відомий автомобіль першої допомоги АПП-5 на базі ГАЗ 3302 |2| являє собою високомобільний малогабаритний комплекс для гасіння пожеж. Областю застосування АПП є гасіння загорянь на об'єктах, розміщених в межах нормативної дальності від місця базування і запобігання подальшого поширення вогню до прибуття основних сил. Запас вогнегасної рідини 300 л.
Відомий пожежний автомобіль |З), що являє собою встановлений на шасі малотоннажного автомобіля пожежний модуль, який складається з цистерни для води, розміщеної безпосередньо за кабіною екіпажу, бака для піноутворюючої рідини, відсіків для розміщення допоміжного устаткування, включаючи пожежні рукави нормального і високого тиску, ручні стволи нормального тиску, рукавну котушку високого тиску зі стовбуром-розпилювачем, вогнегасники і набір ЗІП, ії віддентрового насоса високого тиску, сполученого через карданний вал і дискове фрикційне зчеплення з автономним двигуном внутрішнього згоряння з безпосереднім уприскуванням палива з двома радіаторами рідинного охолодження з електричними вентиляторами, електрогенератором і розташованим в ніші пожежного модуля бензобаком, при цьому бак для піноутворюючої рідини розміщений на стінці цистерни.
Надбудову виготовляють з легких сплавів на основі алюмінію, а двері надбудови пожежного модуля виконані шторного типу.
Недоліком цих пожежних автомобілів є малий час автономної роботи від власного резервуара для води, що є наслідком комбінації високої витрати води (2-7 л за сек.) та невеликого запасу води (до 300-450 л), через те, що кузов (пожежний модуль) виконаний з матеріалів, які призводять до великої ваги кузова.
Як найближчий аналог вибрано пожежні автомобілі, обладнані кузовами з полімерних матеріалів, наприклад, поліпрену (РоїургепеФф)), які виготовляє і пропонує компанія Роїувії Воду
Сотрапу (США) |4| або з поліпропілену компанії МТЕСН (РоїіуТоцдп"М) |5)|. За рахунок використання полімерних матеріалів, кузов виготовлений як цілісна конструкція. Перевагою є менша вага кузова, ніж виготовлених із сталі або алюмінію.
Загальним недоліком цих рішень є велика власна маса модуля внаслідок використання для кузова поліпропілену товщиною 12-20 мм (1/2-3/4"), через що неможливо завантажувати об'єм води в резервуарі більше 400 л (у відомих моделях легких автомобілів).
В основу корисної моделі поставлена задача розробки легкого пожежного автомобіля на базі шасі малотоннажного вантажного автомобіля (з технічно припустимою максимальною масою до 3,5 тонн) із збільшеною масою корисного навантаження та запасу води, більшим часом автономної роботи від власного резервуара з водою, з кращою прохідністю та стійкістю під час руху на високих швидкостях при поворотах і маневруванні.
Поставлена задача вирішується тим, що легкий пожежний автомобіль, у якого на шасі малотоннажного автомобіля встановлений кузов-надбудова (пожежний модуль), що складається з резервуара для води та відсіків для пожежно-рятувального обладнання, насосної станції з автономним двигуном внутрішнього згоряння, котушки з напірним шлангом та стволом- розпилювачем, обладнують кузовом-надбудовою (пожежним модулем), виконаним у вигляді моноблока, який розділений на прилеглі один до одного відсікю, щонайменше один відсік є резервуаром для води і розміщений за кабіною, за ним розміщено відсік із встановленою автономною насосною станцією та котушкою з напірним шлангом і стволом-розпилювачем, щонайменше по одному бічному відсіку для пожежно-рятувального обладнання.
Кузов-надбудову (пожежний модуль), що виконаний у вигляді моноблока, виготовлено в один шар із щільного листового поліпропілену товщиною 6-12 мм. 60 Резервуар для води має об'єм 500-750 л.
Використовують насосну станцію високого тиску із самовсмоктуючим насосом мембранного типу з інтегрованою системою дозування пінного концентрату.
Кузов-надбудову (пожежний модуль) розміщують на шасі таким чином, що центр його маси знаходиться в базі автомобіля (між передньою та задньою осями).
Технічний результат запропонованого рішення полягає в наступному.
Використання як кузова-надбудови моноблочної конструкції, виготовленої із щільного листового поліпропілену товщиною 6-12 мм в один шар, дозволяє суттєво зменшити загальну вагу конструкції, за рахунок чого збільшено корисний об'єм резервуара для води до 500-750 л, що дає можливість забезпечити більший час автономної роботи від власного резервуара з водою.
За рахунок розміщення кузова-надбудови (пожежного модуля) так, що резервуар з водою розміщено за кабіною, центр маси знаходиться в базі автомобіля (між передньою та задньою осями), це дозволяє розподілити частину маси на передню вісь, що забезпечує кращу прохідність автомобіля, його стійкість під час руху на високих швидкостях при поворотах і маневруванні, що підвищує безпеку руху і скорочує час руху до місця пожежі.
Використання автономної насосної станції високого тиску із самовсмоктуючим насосом мембранного типу з інтегрованою системою дозування пінного концентрату забезпечує подачу тонкорозпиленого пінно-водяного розчину, що дозволяє ефективно гасити пожежі різних класів, при цьому витрата води не перевищує 33 л /хв.
Поєднання автономної насосної станції що забезпечує невелику витрату води з резервуаром об'ємом до 750 л, дозволить суттєво (у 2,5-3 рази) збільшити термін автономної роботи у порівнянні з існуючими аналогами, що особливо важливо у місцях із ускладненим доступом для великогобаритної техніки та обмеженою кількістю води або її відсутністю взагалі.
Суть корисної моделі пояснюють креслення, де на Фіг. 1 схематично зображено легкий пожежний автомобіль, де показано: кузов-надбудову (пожежний модуль) 1, резервуар для води 2, насосну станцію 3, котушку з напірним шлангом 4, шасі автомобіля - 5, заливну горловину резервуара для води 6.
На шасі малотоннажного автомобіля (з технічно припустимою максимальною масою до 3,5 тонн) 5 встановлено виконаний у вигляді моноблока кузов-надбудову (пожежний модуль) 1, що розділений на прилеглі один до одного відсіки, один відсік є резервуаром для води 1 об'ємом 500-750 л і розміщений за кабіною, за ним розміщено відсік із встановленою автономною насосною станцією З та котушкою з напірним шлангом 4 і стволом-розпилювачем, щонайменше по одному бічному відсіку для пожежно-рятувального обладнання.
Кузов-надбудову (пожежний модуль) 1 виготовлено як моноблок із щільного листового поліпропілену товщиною 6-12 мм в один шар шляхом з'єднання деталей з поліпропілену екструзійним зварюванням.
У резервуар для води 2 встановлено ребра-хвилерізи для згладжування та пом'якшення гідравлічних ударів при зміні характеру руху автомобіля, які також працюють як балки та забезпечують міцність конструкції.
У задньому відсіку встановлено автономну насосну станцію З високого тиску із самовсмоктуючим насосом мембранного типу з інтегрованою системою дозування пінного концентрату, котушку з напірним шлангом 4 та стволом-розпилювачем, що дає легкий доступ оператору до всіх елементів керування.
Кузов-надбудову (пожежний модуль) 1 розміщують на шасі 5 таким чином, що центр його маси знаходиться в базі автомобіля (між передньою та задньою осями). Монтаж на раму автомобіля здійснюють на штатні кронштейни рами.
Необхідне пожежно-рятувальне обладнання розміщують в бокових відсіках. Бокові відсіки обладнані полицями та перегородками, які можуть бути закріплені на різній висоті та різній відстані. Ці елементи забезпечують додаткову міцність моноблоку.
Зовнішні стінки бічних відсіків та заднього відсіку виконані як ролети з вертикальним опусканням.
Легкий пожежний автомобіль працює наступним чином.
Насосну станцію З високого тиску із самовсмоктуючим насосом мембранного типу з інтегрованою системою дозування пінного концентрату стаціонарно приєднують до резервуара з водою 2 за допомогою всмоктувального шлангу таким чином, щоб уникнути (унеможливити) підсмоктування повітря. Перевіряють надійність приєднання пристрою до електроживлення напругою 12 В постійного струму. До напірного патрубка насосної станції високого тиску із самовсмоктуючим насосом мембранного типу з інтегрованою системою дозування пінного концентрату під'єднують напірний шланг високого тиску довжиною 50-100 метрів на котушці з 60 ручним змотуванням та ствол-розпилювач.
Основне завдання екіпажу - максимально швидке приведення легкого пожежного автомобіля до виконання основної його задачі, тобто подачі до місця пожежі вогнегасної речовини.
Прибувши за викликом на місце пожежі для подачі вогнегасної речовини здійснюють наступні дії. Активують автономний двигун насосної станції 3, після запуску двигуна переводять важіль керування обертами двигуна у положення, що відповідає максимальній частоті для створення робочого тиску в системі і стволі-розпилювачі. Звільняють фіксатор котушки для шлангу 4 для вільного його розмотування. За допомогою селектора вибору пінного концентрату вибирають потрібний тип. Наблизившись на необхідну та безпечну відстань до вогню, починають гасіння за допомогою ствола-розпилювача компактним або тонкорозпиленим струменем.
Заявниками було замовлено виготовлення легкого пожежного автомобіля на базовому шасі
Тоуоїа Нійх 4 х 4 (50ОМ-125І-ОТРБОУХ) з дизельним двигуном та встановленим кузовом- надбудовою, виготовленою моноблоком із щільного листового поліпропілену товщиною 6-12 мм в один шар. Місткість ємностей - 750/12 л (вода/пінний концентрат). Тип та марка насоса - самовсмоктуючий мембранного типу (Рігехргез5 РОЇ), продуктивність насоса, л/с(бар) - 0,55(40). Проведені випробування показали, що легкий пожежний автомобіль має кращу прохідність, стійкий під час руху на високих швидкостях при поворотах і маневруванні, дозволяє ефективно гасити пожежі різних класів, при цьому витрата води не перевищує 33 л/хв.
Запропонований легкий пожежний автомобіль має високу прохідність, є стійким під час руху на високих швидкостях при поворотах і маневруванні, швидко прибуває до місця пожежі, має більший час автономної роботи від власного резервуара з водою, дозволяє ефективно гасити пожежі різних класів, може застосовуватися для пожежогасіння в містах, сільській місцевості, лісах, торфовищах тощо.
Джерела інформації: 1. Пожежний автомобіль швидкого реагування на шасі мікроавтобуса "Газель". - «АОру/Аумлу.весипутесп.гиЛіге ТПдпііполЛіке епдіпе. 2. Автомобіль першої допомоги АПП-5 на базі ГАЗ 3302. - пир//ашода-игаї!.ги/ашо/далге!-
Бігпез/аміотобіІ-региоу-рото5пПпі-арр-5-па-баге-да?-3302. 3. Патент КО84230И1; Аб2С 27/00. - Пожарньій автомобиль / Чевьікалов С.К., Николашкин
А.В., Бердюгин Б.Б., Якушев С.А. - заявл. 19.01.2009, Мо 2009102166/22. - опубл. 10.07.2009,
Бюл. Мо 19. 4. РоїууВіїї Воду Сотрапу. - пНр/роїурій. сот. 5. МТЕСН (РоїуТоцдн "М, - пирз /Лимли. тіеспіпсогрогаївд.сот/іге-їгиск-родієв.

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Легкий пожежний автомобіль, у якого на шасі малотоннажного автомобіля встановлений кузов-надбудова (пожежний модуль), що складається з резервуара для води та відсіків для пожежно-рятувального обладнання, насосної станції з автономним двигуном внутрішнього згоряння, котушки з напірним шлангом та стволом-розпилювачем, який відрізняється тим, що кузов-надбудова (пожежний модуль) виконаний у вигляді моноблока, розділеного на прилеглі один до одного відсіки, щонайменше один відсік є резервуаром для води і розміщений за кабіною, за ним розміщено відсік їз встановленою насосною станцією та встановленою котушкою з напірним шлангом і стволом-розпилювачем, щонайменше по одному бічному відсіку для пожежно-рятувального обладнання.
2. Легкий пожежний автомобіль за п. 1, який відрізняється тим, що кузов-надбудову (пожежний модуль), який виконаний у вигляді моноблока, виготовлено із щільного листового поліпропілену товщиною 6-12 мм.
3. Легкий пожежний автомобіль за пп. 1, 2, який відрізняється тим, що резервуар для води має об'єм 500-750 л.
4. Легкий пожежний автомобіль за пп. 1-3, який відрізняється тим, що використовують насосну станцію високого тиску із самовсмоктуючим насосом мембранного типу з інтегрованою системою дозування пінного концентрату.
5. Легкий пожежний автомобіль за пп. 1-4, який відрізняється тим, що кузов-надбудову (пожежний модуль) розміщують таким чином, що центр його маси знаходиться в базі автомобіля (між передньою та задньою осями).
UAU202100848U 2021-02-23 2021-02-23 Легкий пожежний автомобіль UA147005U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202100848U UA147005U (uk) 2021-02-23 2021-02-23 Легкий пожежний автомобіль

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202100848U UA147005U (uk) 2021-02-23 2021-02-23 Легкий пожежний автомобіль

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA147005U true UA147005U (uk) 2021-03-31

Family

ID=75338815

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202100848U UA147005U (uk) 2021-02-23 2021-02-23 Легкий пожежний автомобіль

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA147005U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7909112B2 (en) Compact mobile fire attack vehicle mountable to an emergency vehicle
FI109972B (fi) Järjestelmä palontorjuntaan käyttäen ensiksi automaattista korkeapainepalontorjuntalaitetta ja toiseksi paloautoa, jossa on korkeapainepumppu
CN105413090A (zh) 一种城市主战多功能消防车
RU121167U1 (ru) Передвижной пожарный модуль (варианты)
CN204034105U (zh) 电动消防车
CN102688570A (zh) 一种隧道消防安全保障系统及其灭火方法
CN111420330A (zh) 一种电动无人机消防指挥车
US20050126631A1 (en) Catv fire fighting vehicle
UA147005U (uk) Легкий пожежний автомобіль
CN212880673U (zh) 一种应用于公共交通工具的分段式灭火装置
UA148021U (uk) Моноблочний пожежний модуль легкого пожежного автомобіля
CN110404213A (zh) 一种城市主战消防车辆
RU123675U1 (ru) Автоцистерна пожарная
CN108939365A (zh) 一种轨道消防车
CN106730531A (zh) 高压细水雾小型消防车
JP2001087408A (ja) 消防自動車
CN201586341U (zh) 轻型高压细水雾消防车
RU198730U1 (ru) Многофункциональный пожарный автопеноподъемник
CN206837286U (zh) 一种高压细水雾小型消防车
CN211752036U (zh) 多功能警用处突水炮车及装卸平台
CN220695714U (zh) 一种水源消防车
RU2733352C1 (ru) Компоновочная схема пожарной автоцистерны
RU2522981C1 (ru) Пожарный автомобиль водопенного тушения с системой хранения и дозирования пенообразователя
CN216963388U (zh) 一种轻型消防车
RU212123U1 (ru) Пожарный автомобиль для тушения пожаров в отдаленных и труднопроходимых районах